Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

Від уродин Бандери і до Різдва

06 січня 2018, 03:39

Кожен рік української Долі розпочинається з уродин Степана Бандери 1 січня. За чотири дні після свого народження його хрещено у церкві Старого Угринова на честь святого первомученика Степана (з гр. stephanos "вінок") – ангела третього дня Різдвяних свят. Різдво для нас, свідомих і сильних українців, – не лише ритуал, пов'язаний зі Святою вечерею. Це прийняття разом із новонародженим Христом філософії Віри "яко зерна гірчиці", з якого "...і нічого не буде для вас неможливого" [Єв. від Мат., с. 28]; Любови "до ближнього", того, хто творить, як самарянин, – добро [Єв. від Луки, с. 90]; Правди, що "визволить вас" і задля якої варто жити: "Я на те уродився і прийшов у світ на те, щоб свідчити Істину", "Суди Господні – правда, всі вони справедливі" [Єв. від Йоана, с. 125, 139; Пс.19, с. 628] і битви зі Злом: "Вогонь прийшов я кинути на землю – і як я прагну, щоб він вже розгорівся [...]. Гадаєте, що я прийшов мир дати на землі?. Ні бо, кажу вам, – але розділ" [Єв. від Луки, с. 94]. У чому співзвучність Бандериного націоналістичного чину, який вшановуємо щорічною першосічневою смолоскипною ходою – вогнями, і щорічного входження Різдва як Віри, Любови, Правди і Боротьби у наш дім?

Степан народився у родині греко-католицького священика Андрія Бандери і Мирослави Глодзинської – доньки священика. Батько не відділяв релігійних переконань від національних, не плів дурниць про різницю між патріотизмом, бо це ніби добре, і націоналізмом, бо це ніби зле, – тому у пору Першої світової війни пішов добровольцем до УГА польовим капеланом. Після поразки повернувся до священичої роботи. 10 липня 1941 року отця Андрія після довгих допитів розстріляли енкаведисти. Незадовго до вбивства отець сказав: "Насильна смерть від більшовицької кулі або від катувань у в'язницях НКВС прискорить мою зустріч зі споконвічним Богом!" [4, с. 12]. Так і сталося. Під час історичного візиту до України Папи Римського Івана Павла II у червні 2001 року його прізвище внесено до списку українських священиків, гідних беатифікації – визнання їх блаженними [2, с. 574].

Степанове трактування Бога випливало з органічного родинного середовища – Господь був Вірою, Любов'ю, Правдою, Боротьбою. Проте найважливіше полягало в самому усвідомленні Божої присутности: "Свідомість, що з нами Бог – це найпевніша і найбільша поміч для нас усіх зокрема для всіх борців і страдників українського визвольного змагання" [1, с. 414]. Саме Господа С. Бандера називає "невичерпним джерелом" людської сили. Національні і людські прагнення до волі та правди мислитель вмотивовує їхньою Божою даністю, волею і призначенням: "Ми хочемо жити у згоді і взаємному шануванні з усіма народами доброї волі. Такі самі права визнаємо за іншими народами, за які боремося для себе. Не хочемо бути ані об'єктом, ані спричинником поневолення, визиску і кривди. Ми боремося активно за волю і правду не тільки тому, що їх потребуємо для себе, але передусім тому, що Бог дав людям ці скарби і такі закони, а основою нашої волі є йти за волею Божою. Такі ідейно-моральні засади не допустять ніколи до того, щоб Україна була спільницею Москви в її протинародному загарбницькому імперіялізмі"[1,с.420].

Поняття Правди і Любови є самим Господом: "Комуністична система запроторила правду до тюрем, концтаборів, загнала її в підпілля, а на її місце поставила фальш і брехню. Але не зуміла вирвати з людської душі розуміння, що таке правда. Туги за нею, бажання її перемогти. Бо правда – це дорога, якою людська душа прямує до Бога. А від цього прямування ніхто і ніщо не відверне людства [...] Так само не згасити большевикам любови ближнього, почуття справедливости та прагнення її тріюмфу. Бо це основні Божі закони для людської спільноти, підвалини взаємин між людьми, які голосом совісти завжди відзиваються в душі" [1, с. 412]. На місце "большевицької правди" прийшла сьогодні "правда" демоліберальна, чи глоболіберальна, що "зверху гарною здається, а всередині повна кісток мертвих і всякої нечисти. Отак і ви: назовні здаєтесь людям справедливі, а всередині ви сповнені лицемірства й беззаконня" [Єв. від Мат., с. 36].

На думку С. Бандери, руйнування християнського світогляду – це знищення визначальних ідеалістичних духових засад українця. Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму, тоді як "Український світогляд є християнський" – вільний, відкритий і правдивий [1, с. 140].

На суді над убивцем С. Бандери дочка провідника Наталя закінчувала свою промову такими словами: "Мій незабутній батько виховав нас у любові до Бога і України. Він був глибоко віруючим християнином і загинув за Бога та незалежну вільну Україну – за свободу всього світу" [3, с. 215]. Унікальний перегук слів Бандериної доньки зі словами Христового наступника апостола Павла з Послання до галатів: "Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні. Тож стійте і під кормигу рабства не піддавайтеся знову" [Посл., с. 238]. Оце і є краплина з осягнення Різдва Христового. Христос народився! Славімо Його!

Ірина Фаріон

Святе Письмо Старого та Нового Завіту. United Bible Societies, 1991.

1. Бандера Степан. Перспективи української революції. Дрогобич, 1998, 640 с.

2. Бень Анатолій. Батько Баддерів. Київ, 2011, 583 с.

3. Вбивство Степана Бандери. Львів, 1993, 355 с.

4. Цар Ігор. За що ми любимо Бандеру. Львів, 2009, 47 с.

Коментарі — 423
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 11:08
IP: 46.200.183.---
Mykola Fedoriy:
Автор блогу не робить із Бандери святого як дехто тут вважає...Ірина Фаріон описала сутність святкування нами Різдва (народження Христа) як філософію прийняття у наші душі та серця Христовоі Віри, Любові, Правди і битви зі Злом...Цими християнськими постулатами завжди керувався Степан Бандера, що народився і був вихований у сім'І священника...
Пане Миколо, поясніть мені, будь ласка, яким чином, після Вами написаного, у Вашій голові вміщається варофка, крємльовська зозуля, аферистка і зечка?
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 11:02
IP: 46.200.183.---
Alexey Mikhaylov:
Когда в статье указывает что дочка Бандеры пишет что Он умер за за свободу всього світу.Я спрашиваю и за меня?
==========
Тобі СВОБОДА не потрібна, а тому сам здохнеш:)
Ирина Полевик _ 08.01.2018 10:47
IP: 35.187.20.---
Ок.
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 10:47
IP: 46.118.141.---
Степан Бандера не керував воєнними формуваннями...Він був цивільною людиною та одним із ідеологом створення незалежноі держави для украінців на іхній етнічній історичній територіі...Сам походив із сім'і священника та був глибоко релігійною людиною...Більшості часу свого свідомого життя перебував в ув'язненні.Між іншим, його батько Отець Андрій був заарештований радянським режимом і розстріляний в Києві в 1941 році в застінках НКВД за те, що він батько Степана Бандери...А молодші рідні сестри Степана Бандери Володимира та Оксана у юнацькі роки були репресовані безбожним режимом та відбули багаторічне заслання в Сибір за те, що вони були сестри Бандери.
Ирина Полевик _ 08.01.2018 10:32
IP: 35.195.176.---
deja vu.

А тут і думать нєчава
думаєш нереально...?
=============
ригі с убюткам
Вальцмана протів

robinn:
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 10:32
IP: 46.118.141.---
Націоналістичний свій рай скоріше плануюють побудувати венгри на територіі украінського Закарпаття, де вже навіть украінськоі мови не хочуть вивчати.
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 10:29
IP: 46.118.141.---


Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
может вы вначале попытаетесь построить националистический рай на отдельно взятой территории?
======
А ви нє абідітєсь?
А на что обижаться?
Ну, тіпа, залишитеся поза раєм...
Ну зачем нам этот дурдом, который вы называете раем?
А тому пакуйте чємайдани...
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 10:23
IP: 46.200.183.---
robinn:
ригі с убюткамі протів Вальцмана – думаєш нереально...?
=============
А тут і думать нєчава – déjà vu!
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 10:16
IP: 46.118.141.---
Автор блогу не робить із Бандери святого як дехто тут вважає...Ірина Фаріон описала сутність святкування нами Різдва (народження Христа) як філософію прийняття у наші душі та серця Христовоі Віри, Любові, Правди і битви зі Злом...Цими християнськими постулатами завжди керувався Степан Бандера, що народився і був вихований у сім'І священника...
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 10:14
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
может вы вначале попытаетесь построить националистический рай на отдельно взятой территории?
======
А ви нє абідітєсь?
А на что обижаться?
Ну, тіпа, залишитеся поза раєм...
Ну зачем нам этот дурдом, который вы называете раем?
А тому пакуйте чємайдани...
Alexey Mikhaylov _ 08.01.2018 09:59
IP: 35.195.121.---
Многие пострадавшие это этого нац идеологического буйства для себя находят оправдания. Они не имеют в виду нацию по национальности, они говорят про политическую нацию. Да нет это вы себя придумали, чтобы не замечать что Именно националисты требуют указывать национальность в паспорте. Для чего? если нация политическая? Именно поэтому Романтический национализм абсурден- каждый выдумывает что хочет, идеализирует, приписывает, надевает розовые очки и не хочет видеть что Христос не призывал к борьбе, он призывал к смирению и трудолюбию. Но где вообще понятие труда у националистов, созидание? И кто сказал что с ними бог? А что с другими его нет? Вдумайтесь, а бог ли это с ними? Узнаете по плодам его... А плоды Свингерство, эмиграция, насилие и т.д. Так было и в 41 с приходом Бандеры, так и сейчас. А этикетка с крупной надписью Нация да наклеена, но внутри туфта. Но это не значит что нет чего то другого что объединяет людей и направляет на созидание.
Alexey Mikhaylov _ 08.01.2018 09:47
IP: 35.189.212.---
Вот многие сомневаются что Фарион данной статьей Приравнивает Бандеру к Христу. а вообще чему посещена статья Бандере или Рождеству? И какая связь между 1 и 7 числом? Да никакой. Только фильм Свингеры начавшиеся 1 января во всех кинотеатрах Украины.Так Во Львове на Рождество он идет в 4 кинотеатрах, афишы развешаны 6 на 5 м, есть сеансы на 15 00, 19-00. Христос родился и взошла звезда.И в это время можно смотреть Свингеров в самом Лоне украинского национализма. Вот что действительно объединяет Бандеру и Рождество так это Свингерство.Это все признаки.Вот тут приводят аргументы Националисты они же христиане и Библию цитируют, в статье даже написано про Любовь к ближнему, но это свингерская любовь Когда в статье указывает что дочка Бандеры пишет что Он умер за за свободу всього світу.Я спрашиваю и за меня?Т.е агрессивные молодчики с факелами это агнецы божии.Это больная идея разлогающая мозг фанатиков неоязычников, которые в агрессии видят любовь к ближнему, в свингерстве набожность
Orest Jj _ 08.01.2018 01:42
IP: 77.52.89.---
усе. Кина не будет – зрители разбрелись доедать оливье...
Orest Jj _ 08.01.2018 00:57
IP: 77.52.89.---
robinn:
Orest Jj _ 08.01.2018 00:50IP: 77.52.89.--
robinn:
...ригі с убюткамі протів Вальцмана – думаєш нереально...

конечно реально. Враг моего врага – мой ситуативный друг.
Как нейтрализовать рыгов – уже известно. Способ не только затратный а и прибыльный.
А от эти – это зло в кубе. Ради сохранения доступа к кормушке он подставит зад "раскаиваясь" и "посыпая голову пеплом" а сам будет сношателю одной рукой в карман лезть, другой – в карман у кого сосет и при этом жалуясь, что народ насильничает а он народу хочет только добра, поэтому просит понять и простить и дать ще один срок на исправление непонимающего своего счастья населения.
А за их услуги – землицей расчитается там, рудничками всякими титановыми- урановыми...
В общем – не обидит...
И останутся в Украине лунные пейзажи от "истинных украинцев", отравленная почва от "истинных русских", истощенный чернозем от "истинных патриотов" по которым будут бродить с факелами "истинные националисты"...
Алилуйя!
Orest Jj _ 08.01.2018 00:50
IP: 77.52.89.---
robinn:
...ригі с убюткамі протів Вальцмана – думаєш нереально......

конечно реально. Враг моего врага – мой ситуативный друг.
Как нейтрализовать рыгов – уже известно. Способ не только затратный а и прибыльный.
А от эти – это зло в кубе. Ради сохранения доступа к кормушке он подставит зад "раскаиваясь" и "посыпая голову пеплом" а сам будет сношателю одной рукой в карман лезть, другой – в карман у кого сосет и при этом жалуясь, что народ насильничает а он народу хочет только добра, поэтому просит понять и простить и дать ще один срок на исправление непонимающего своего счастья населения.
А за их услуги – землицей расчитается там, рудничками всякими титановыми- урановыми...
В общем – не обидит...
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 00:47
IP: 35.195.70.---
Nord Ost:
Mykola Fedoriy:
Емігранта Бандеру в Мюнхені в мирний час в 1958 році підло застрелив кілєр із Кремля...Видно, він представляв загрозу для московського режиму...Пройшло майже 60 років...Яку загрозу ім'я Бандери представляє зараз для вас, що ви його паплюжите?...
Вы, очевидно, фанатик, идеалист,романтик, готовы поставить все фишки на того кто не воскресал (не спешите называть меня безбожником в этом утверждении двоякий смысл). Потому я не буду вам ничего объяснять лишь замечу что больше чем вы, имя Бандеры не спаплюжил никто.
Кожний народ має своі символи та ідеали...Ви явно представник руского міра та зомбований украінофоб, тому згадка імені видатних украінців – символів та вождів украінськоі незалежності – визиває у вас лють...Крім Бандери, такими подразниками для москалів є також прізвища Мазепи, Петлюри, Махна і т.п...Саме цікаво, що російська пропаганда представляє іх у негативному світлі як бандитів та моральних збоченців
Ирина Полевик _ 08.01.2018 00:37
IP: 94.244.155.---
Рада знакомству.
Ирина Полевик _ 08.01.2018 00:35
IP: 94.244.155.---
меня зовут Амина
Orest Jj _ 08.01.2018 00:34
IP: 77.52.89.---
robinn:
так их реанимировали и откормили и националисты в том числе. А нужно было добить. А как отрубить голову, которая дает руке команду "покорми их"? То-то же! Неужели вы верите, что кол-во денег на кормежку этой шайке в амбарной книге – фотошоп? Да если бы в этом гроссбухе промелькнуло, что агенты Кремля заплатили агенту Кремля хоть 10 гривен – ее бы Сирожа, Дитя гор, ющеровцы, порохоовощи и др. подобная пи₴добратия в порошок растерли, через доменную печь пропустили пыль а атомы развеяли в глубоком космосе.
А так – националисты продают особняк в Киеве (построенный незаконно в период "кровавого режима") коммунистам под типографию – и зажужжали що деньги пойдут на борьбу с коммунистами.
Шапкокрад деньжат нехило подкинул на выборы – зачирикали, шо деньги пойдут на борьбу с Шапкокрадом. Щас питаются от Барыги – мародера. Потом будуть петь, что они обрастали жирком, що бы в нужный момент как ударить по коррупции...

Аж смешно до чего отмазки примитивные...
Ирина Полевик _ 08.01.2018 00:20
IP: 94.244.155.---
как тебя зовут?
robinn _ 08.01.2018 00:15
IP: 35.195.177.---
robinn:

покльоп і фотожопа

kor.ill.in.ua/m/400x253/119796.jpg

хасіди подпускают женщін к забору только в чорной шалі на голове,
і бют стульямі по голове еслі нарушают.
поісчі фоткі...)))
так то женщин.
вот іменно
а нам нужни мужики, коториє уничтожат врагов

youtube.com/watch?v=UmqxM0D-i-w

как друзья Трампа, против жідов...
а разве она плохо послала врагов (двоих сразу) в нокдаун одним легким движением кисти? Да за все 26 лет не нашлось ни одного политика способного наносить такой урон врагам.страны.
ребяткі после нокдауна неплохо себя чувствуют...
в следующем раунде могут бить соратнікамі (ілі іх последиші)...
ригі с убюткамі протів Вальцмана – думаєш нереально...?
тандем уже работает
в раде Бойко каждий раз лезет на трібуну после Цілі і громіт Петю на чістом язике...
robinn _ 08.01.2018 00:11
IP: 35.195.177.---
Orest Jj:
robinn:
Orest Jj:
robinn:
Orest Jj:
покльоп і фотожопа

kor.ill.in.ua/m/400x253/119796.jpg

хасіди подпускают женщін к забору только в чорной шалі на голове,
і бют стульямі по голове еслі нарушают.
поісчі фоткі...)))
так то женщин.
вот іменно
а нам нужни мужики, коториє уничтожат врагов

youtube.com/watch?v=UmqxM0D-i-w

как друзья Трампа, против жідов...
а разве она плохо послала врагов (двоих сразу) в нокдаун одним легким движением кисти? Да за все 26 лет не нашлось ни одного политика способного наносить такой урон врагам.страны.
ребяткі после нокдауна неплохо себя чувствуют...
в следующем раунде могут бить соратнікамі (ілі іх последиші)...
ригі с убюткамі протів Вальцмана – думаєш нереально...?
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 00:09
IP: 188.163.73.---
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
может вы вначале попытаетесь построить националистический рай на отдельно взятой территории?
======
А ви нє абідітєсь?
А на что обижаться?
Ну, тіпа, залишитеся поза раєм...
Ну зачем нам этот дурдом, который вы называете раем?
Orest Jj _ 08.01.2018 00:05
IP: 77.52.89.---
robinn:
Orest Jj:
robinn:
Orest Jj:
покльоп і фотожопа

kor.ill.in.ua/m/400x253/119796.jpg

хасіди подпускают женщін к забору только в чорной шалі на голове,
і бют стульямі по голове еслі нарушают.
поісчі фоткі...)))
так то женщин.
вот іменно
а нам нужни мужики, коториє уничтожат врагов

youtube.com/watch?v=UmqxM0D-i-w

как друзья Трампа, против жідов...
а разве она плохо послала врагов (двоих сразу) в нокдаун одним легким движением кисти? Да за все 26 лет не нашлось ни одного политика способного наносить такой урон врагам.страны.
Orest Jj _ 07.01.2018 23:56
IP: 77.52.89.---
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
может вы вначале попытаетесь построить националистический рай на отдельно взятой территории?
======
А ви нє абідітєсь?
канешна не. Вы их породили -так вам и надо.
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter