Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

Від уродин Бандери і до Різдва

06 січня 2018, 03:39

Кожен рік української Долі розпочинається з уродин Степана Бандери 1 січня. За чотири дні після свого народження його хрещено у церкві Старого Угринова на честь святого первомученика Степана (з гр. stephanos "вінок") – ангела третього дня Різдвяних свят. Різдво для нас, свідомих і сильних українців, – не лише ритуал, пов'язаний зі Святою вечерею. Це прийняття разом із новонародженим Христом філософії Віри "яко зерна гірчиці", з якого "...і нічого не буде для вас неможливого" [Єв. від Мат., с. 28]; Любови "до ближнього", того, хто творить, як самарянин, – добро [Єв. від Луки, с. 90]; Правди, що "визволить вас" і задля якої варто жити: "Я на те уродився і прийшов у світ на те, щоб свідчити Істину", "Суди Господні – правда, всі вони справедливі" [Єв. від Йоана, с. 125, 139; Пс.19, с. 628] і битви зі Злом: "Вогонь прийшов я кинути на землю – і як я прагну, щоб він вже розгорівся [...]. Гадаєте, що я прийшов мир дати на землі?. Ні бо, кажу вам, – але розділ" [Єв. від Луки, с. 94]. У чому співзвучність Бандериного націоналістичного чину, який вшановуємо щорічною першосічневою смолоскипною ходою – вогнями, і щорічного входження Різдва як Віри, Любови, Правди і Боротьби у наш дім?

Степан народився у родині греко-католицького священика Андрія Бандери і Мирослави Глодзинської – доньки священика. Батько не відділяв релігійних переконань від національних, не плів дурниць про різницю між патріотизмом, бо це ніби добре, і націоналізмом, бо це ніби зле, – тому у пору Першої світової війни пішов добровольцем до УГА польовим капеланом. Після поразки повернувся до священичої роботи. 10 липня 1941 року отця Андрія після довгих допитів розстріляли енкаведисти. Незадовго до вбивства отець сказав: "Насильна смерть від більшовицької кулі або від катувань у в'язницях НКВС прискорить мою зустріч зі споконвічним Богом!" [4, с. 12]. Так і сталося. Під час історичного візиту до України Папи Римського Івана Павла II у червні 2001 року його прізвище внесено до списку українських священиків, гідних беатифікації – визнання їх блаженними [2, с. 574].

Степанове трактування Бога випливало з органічного родинного середовища – Господь був Вірою, Любов'ю, Правдою, Боротьбою. Проте найважливіше полягало в самому усвідомленні Божої присутности: "Свідомість, що з нами Бог – це найпевніша і найбільша поміч для нас усіх зокрема для всіх борців і страдників українського визвольного змагання" [1, с. 414]. Саме Господа С. Бандера називає "невичерпним джерелом" людської сили. Національні і людські прагнення до волі та правди мислитель вмотивовує їхньою Божою даністю, волею і призначенням: "Ми хочемо жити у згоді і взаємному шануванні з усіма народами доброї волі. Такі самі права визнаємо за іншими народами, за які боремося для себе. Не хочемо бути ані об'єктом, ані спричинником поневолення, визиску і кривди. Ми боремося активно за волю і правду не тільки тому, що їх потребуємо для себе, але передусім тому, що Бог дав людям ці скарби і такі закони, а основою нашої волі є йти за волею Божою. Такі ідейно-моральні засади не допустять ніколи до того, щоб Україна була спільницею Москви в її протинародному загарбницькому імперіялізмі"[1,с.420].

Поняття Правди і Любови є самим Господом: "Комуністична система запроторила правду до тюрем, концтаборів, загнала її в підпілля, а на її місце поставила фальш і брехню. Але не зуміла вирвати з людської душі розуміння, що таке правда. Туги за нею, бажання її перемогти. Бо правда – це дорога, якою людська душа прямує до Бога. А від цього прямування ніхто і ніщо не відверне людства [...] Так само не згасити большевикам любови ближнього, почуття справедливости та прагнення її тріюмфу. Бо це основні Божі закони для людської спільноти, підвалини взаємин між людьми, які голосом совісти завжди відзиваються в душі" [1, с. 412]. На місце "большевицької правди" прийшла сьогодні "правда" демоліберальна, чи глоболіберальна, що "зверху гарною здається, а всередині повна кісток мертвих і всякої нечисти. Отак і ви: назовні здаєтесь людям справедливі, а всередині ви сповнені лицемірства й беззаконня" [Єв. від Мат., с. 36].

На думку С. Бандери, руйнування християнського світогляду – це знищення визначальних ідеалістичних духових засад українця. Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму, тоді як "Український світогляд є християнський" – вільний, відкритий і правдивий [1, с. 140].

На суді над убивцем С. Бандери дочка провідника Наталя закінчувала свою промову такими словами: "Мій незабутній батько виховав нас у любові до Бога і України. Він був глибоко віруючим християнином і загинув за Бога та незалежну вільну Україну – за свободу всього світу" [3, с. 215]. Унікальний перегук слів Бандериної доньки зі словами Христового наступника апостола Павла з Послання до галатів: "Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні. Тож стійте і під кормигу рабства не піддавайтеся знову" [Посл., с. 238]. Оце і є краплина з осягнення Різдва Христового. Христос народився! Славімо Його!

Ірина Фаріон

Святе Письмо Старого та Нового Завіту. United Bible Societies, 1991.

1. Бандера Степан. Перспективи української революції. Дрогобич, 1998, 640 с.

2. Бень Анатолій. Батько Баддерів. Київ, 2011, 583 с.

3. Вбивство Степана Бандери. Львів, 1993, 355 с.

4. Цар Ігор. За що ми любимо Бандеру. Львів, 2009, 47 с.

Коментарі — 423
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 13:12
IP: 46.133.172.---
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
может вы вначале попытаетесь построить националистический рай на отдельно взятой территории?
======
А ви нє абідітєсь?
А на что обижаться?
Ну, тіпа, залишитеся поза раєм...
Ну зачем нам этот дурдом, который вы называете раем?
А тому пакуйте чємайдани...
Почему я должен паковать ваши вещи? Свои чемоданы вы пакуйте сами.
А наша задача – вылечить дурдом или, как минимум, не дать дурдому выйти за пределы дурдома.
Ваші хитроумні лозунгі не впєчатляют...
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 13:11
IP: 188.163.73.---
Ирина Полевик:
Да, да, хочется вам верить что Бандера действовал на основе заповеди не Убий, и других заповедей, а вы действуете по заповеди не сотвори кумира...но,но в Польше в 1934 году ОУН, в числе которых был и Бандера приняли решения об убийстве Бронислава Перацкого, организовано и исполнено. да и много других дел. И если ты знаеш украинскую версию, то расскажу тебе польскую. Персасций ездил во Львов и вел переговоры с умеренной украинской общиной и метрополитом Львовским Септицким об украинском вопросе. А вот радикалы во главе с Бандерой и Шухевичем после этих переговоров начали терять влияние. И им нужна была провокация. И они выбрали путь не переговоров внутри украинской общины, а выбрали путь террора. Так что увы и да Антихриста Бандера не дотягивает, ни до Христа- мелкая сошка.
Я не понял. Ирина Полевик оказалась не Ириной Полевик?:) А псевдонимом другого персонажа?
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 13:07
IP: 46.118.141.---
Слава Богу, що Украіна незалежна держава та не входить в "імперію зла" з іі Сибірами та Гулагами...
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 13:03
IP: 188.163.73.---
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
может вы вначале попытаетесь построить националистический рай на отдельно взятой территории?
======
А ви нє абідітєсь?
А на что обижаться?
Ну, тіпа, залишитеся поза раєм...
Ну зачем нам этот дурдом, который вы называете раем?
А тому пакуйте чємайдани...
Почему я должен паковать ваши вещи? Свои чемоданы вы пакуйте сами.
А наша задача – вылечить дурдом или, как минимум, не дать дурдому выйти за пределы дурдома.
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 12:58
IP: 46.118.141.---
Ирина Полевик: Пєрацького вбив не Бандера...Ця акція була направлена для світу, що на Західній Украіні є проблема з гнобленням украінського місцевого населення
За Польщі на цих землях був табір "Береза Картузька", де поляками умиротворялись та були закатовані сотні украінців...Кого особисто вбив "терорист" Степан Бандера?...
Ирина Полевик _ 08.01.2018 12:51
IP: 35.195.250.---
robinn:
ригі с убюткамі протів Вальцмана – думаєш нереально...?
=============
А тут і думать нєчава – déjà vu!
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 12:50
IP: 46.200.183.---
Ирина Полевик:
Понятие Свободы везде одно, но у тебя не свобода а беспредел, вседозволенность. Любая свобода заканчивается там где нарушаются права других людей-право на жизнь, право на выбор религии, право на образование на родном языке.
+++++++++++++++++++++++++++

Будь яка СВОБОДА – безконечна!
Головне, знайти собі і їй місце на землі, де вам обом буде файно, і де ви нікого не будете подразнювати:)
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 12:47
IP: 46.118.141.---

Alexey Mikhaylov:
Когда в статье указывает что дочка Бандеры пишет что Он умер за за свободу всього світу.Я спрашиваю и за меня?
В цивілізованому світі інші поняття та цінності свободи, ніж у вашого тоталітарного руского міра...
Понятие Свободы везде одно, но у тебя не свобода а беспредел, вседозволенность. Любая свобода заканчивается там где нарушаются права других людей-право на жизнь, право на выбор религии, право на образование на родном языке. а
Ці права украінців якраз нарушались на іхній етнічній територіі, де проживала сім'я Бандери...Соціальний гніт іноземних поневолювасів вони відчули на своій шкурі...Спочатку насильну польсьську пацифікацію (умиротворення), а потім після 1939 року насильну депортацію " більшовицькими визволителями" украінців в Сибір в товарних ешелонах...ОУН на цих украінських історичних територіях була створена для захисту місцевих украінців від знищення та терору іноземних поневолювачів...
Ирина Полевик _ 08.01.2018 12:46
IP: 94.244.155.---
Степан Бандера не керував воєнними формуваннями...Він був цивільною людиною та одним із ідеологом створення незалежноі держави для украінців на іхній етнічній історичній територіі...Сам походив із сім'і священника та був глибоко релігійною людиною...Більшості часу свого свідомого життя перебував в ув'язненні.Між іншим, його батько Отець Андрій був заарештований радянським режимом і розстріляний в Києві в 1941 році в застінках НКВД за те, що він батько Степана Бандери...А молодші рідні сестри Степана Бандери Володимира та Оксана у юнацькі роки були репресовані безбожним режимом та відбули багаторічне заслання в Сибір за те, що вони були сестри Бандери.
Ирина Полевик _ 08.01.2018 12:44
IP: 94.244.155.---
Да, да, хочется вам верить что Бандера действовал на основе заповеди не Убий, и других заповедей, а вы действуете по заповеди не сотвори кумира...но,но в Польше в 1934 году ОУН, в числе которых был и Бандера приняли решения об убийстве Бронислава Перацкого, организовано и исполнено. да и много других дел. И если ты знаеш украинскую версию, то расскажу тебе польскую. Персасций ездил во Львов и вел переговоры с умеренной украинской общиной и метрополитом Львовским Септицким об украинском вопросе. А вот радикалы во главе с Бандерой и Шухевичем после этих переговоров начали терять влияние. И им нужна была провокация. И они выбрали путь не переговоров внутри украинской общины, а выбрали путь террора. Так что увы и да Антихриста Бандера не дотягивает, ни до Христа- мелкая сошка.
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 12:44
IP: 46.200.183.---
Ирина Полевик:
Что к рыбе? вино? Базалети может?
Та то вже зайве, гурманське...
Ирина Полевик _ 08.01.2018 12:43
IP: 94.244.155.---
Понятие Свободы везде одно, но у тебя не свобода а беспредел, вседозволенность. Любая свобода заканчивается там где нарушаются права других людей-право на жизнь, право на выбор религии, право на образование на родном языке. Тебе кажется путь терроризма Бандеры святым и праведным, твое право, сегодня Исламское государство породило множество фанатиков с поясами Шахидов. Но это не свобода это и есть рабство. Так что Свингерство во Львове на день Рождение Бандеры и Рождество вот твои нац идеалы и итог все вашей националистической возни. Хотя Этикетка крыпными буквами Свобода, Нация-а внутри туфта
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 12:39
IP: 46.200.183.---
руслан49:
Все це добре. Але яке відношення має Фаріон до Степана Бандери? Можливо десь таке, як секретар парторганізації продуктової бази до Че Гевари.
Як Марія Магдалена до Христа.
До речі, сьогодні День Святої Марії, а тому вітаю усіх Марій та Маш:)
Ирина Полевик _ 08.01.2018 12:11
IP: 94.244.155.---
Ок. Рыба и Базалети.
Ирина Полевик _ 08.01.2018 12:10
IP: 94.244.155.---
Что к рыбе? вино? Базалети может?
Ирина Полевик _ 08.01.2018 12:07
IP: 94.244.155.---
:)
Віктор Ковальов _ 08.01.2018 12:07
IP: 89.252.61.---
Ирина Полевик:
Ирина Полевик:
Рыбки хотите?
Звичайно хочемо і рибки зїсти, і Вас посадити на...
Ирина Полевик _ 08.01.2018 12:00
IP: 94.244.155.---
Рыбки хотите?
руслан49 _ 08.01.2018 11:58
IP: 95.135.241.---
Все це добре. Але яке відношення має Фаріон до Степана Бандери? Можливо десь таке, як секретар парторганізації продуктової бази до Че Гевари.
Alexey Mikhaylov _ 08.01.2018 11:57
IP: 35.195.88.---
Mykola Fedoriy:

Alexey Mikhaylov:
Когда в статье указывает что дочка Бандеры пишет что Он умер за за свободу всього світу.Я спрашиваю и за меня?
В цивілізованому світі інші поняття та цінності свободи, ніж у вашого тоталітарного руского міра...
Понятие Свободы везде одно, но у тебя не свобода а беспредел, вседозволенность. Любая свобода заканчивается там где нарушаются права других людей-право на жизнь, право на выбор религии, право на образование на родном языке. Тебе кажется путь терроризма Бандеры святым и праведным, твое право, сегодня Исламское государство породило множество фанатиков с поясами Шахидов. Но это не свобода это и есть рабство. Так что Свингерство во Львове на день Рождение Бандеры и Рождество вот твои нац идеалы и итог все вашей националистической возни. Хотя Этикетка крыпными буквами Свобода, Нация-а внутри туфта
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 11:54
IP: 46.200.183.---
Mykola Fedoriy:
Yurkiv Yaroslav:

Автор блогу не робить із Бандери святого як дехто тут вважає...Ірина Фаріон описала сутність святкування нами Різдва (народження Христа) як філософію прийняття у наші душі та серця Христовоі Віри, Любові, Правди і битви зі Злом...Цими християнськими постулатами завжди керувався Степан Бандера, що народився і був вихований у сім'І священника...
Пане Миколо, поясніть мені, будь ласка, яким чином, після Вами написаного, у Вашій голові вміщається варофка, крємльовська зозуля, аферистка і зечка?
Ви як тяжко юлеозабочений не перестаєте грішити та вішати ярлики навіть під час Різдва Христового...
Мене можна було б назвати "українозаклопотаним", але то вже спадкове...
А варофка є запекла українофобка, і тому для мене вана – КОНТРА, так само, як і резидент крємля і її шеф в Україні, мідвєдьчюк.
Тобто, у моїй голові все злагоджено: ось український націоналізм, а ось його вороги, а у вашій – гречана каша?:)
Alexey Mikhaylov _ 08.01.2018 11:42
IP: 35.205.33.---
Да, да, хочется вам верить что Бандера действовал на основе заповеди не Убий, и других заповедей, а вы действуете по заповеди не сотвори кумира...но,но в Польше в 1934 году ОУН, в числе которых был и Бандера приняли решения об убийстве Бронислава Перацкого, организовано и исполнено. да и много других дел. И если ты знаеш украинскую версию, то расскажу тебе польскую. Персасций ездил во Львов и вел переговоры с умеренной украинской общиной и метрополитом Львовским Септицким об украинском вопросе. А вот радикалы во главе с Бандерой и Шухевичем после этих переговоров начали терять влияние. И им нужна была провокация. И они выбрали путь не переговоров внутри украинской общины, а выбрали путь террора. Так что увы и да Антихриста Бандера не дотягивает, ни до Христа- мелкая сошка.
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 11:35
IP: 46.118.141.---

Alexey Mikhaylov:
Когда в статье указывает что дочка Бандеры пишет что Он умер за за свободу всього світу.Я спрашиваю и за меня?
В цивілізованому світі інші поняття та цінності свободи, ніж у вашого тоталітарного руского міра...
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 11:26
IP: 46.118.141.---
Yurkiv Yaroslav:
Mykola Fedoriy:
Автор блогу не робить із Бандери святого як дехто тут вважає...Ірина Фаріон описала сутність святкування нами Різдва (народження Христа) як філософію прийняття у наші душі та серця Христовоі Віри, Любові, Правди і битви зі Злом...Цими християнськими постулатами завжди керувався Степан Бандера, що народився і був вихований у сім'І священника...
Пане Миколо, поясніть мені, будь ласка, яким чином, після Вами написаного, у Вашій голові вміщається варофка, крємльовська зозуля, аферистка і зечка?
Ви як тяжко юлеозабочений не перестаєте грішити та вішати ярлики навіть під час Різдва Христового...
Ирина Полевик _ 08.01.2018 11:15
IP: 94.244.155.---
Поворачивай к черту
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter