Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

Від уродин Бандери і до Різдва

06 січня 2018, 03:39

Кожен рік української Долі розпочинається з уродин Степана Бандери 1 січня. За чотири дні після свого народження його хрещено у церкві Старого Угринова на честь святого первомученика Степана (з гр. stephanos "вінок") – ангела третього дня Різдвяних свят. Різдво для нас, свідомих і сильних українців, – не лише ритуал, пов'язаний зі Святою вечерею. Це прийняття разом із новонародженим Христом філософії Віри "яко зерна гірчиці", з якого "...і нічого не буде для вас неможливого" [Єв. від Мат., с. 28]; Любови "до ближнього", того, хто творить, як самарянин, – добро [Єв. від Луки, с. 90]; Правди, що "визволить вас" і задля якої варто жити: "Я на те уродився і прийшов у світ на те, щоб свідчити Істину", "Суди Господні – правда, всі вони справедливі" [Єв. від Йоана, с. 125, 139; Пс.19, с. 628] і битви зі Злом: "Вогонь прийшов я кинути на землю – і як я прагну, щоб він вже розгорівся [...]. Гадаєте, що я прийшов мир дати на землі?. Ні бо, кажу вам, – але розділ" [Єв. від Луки, с. 94]. У чому співзвучність Бандериного націоналістичного чину, який вшановуємо щорічною першосічневою смолоскипною ходою – вогнями, і щорічного входження Різдва як Віри, Любови, Правди і Боротьби у наш дім?

Степан народився у родині греко-католицького священика Андрія Бандери і Мирослави Глодзинської – доньки священика. Батько не відділяв релігійних переконань від національних, не плів дурниць про різницю між патріотизмом, бо це ніби добре, і націоналізмом, бо це ніби зле, – тому у пору Першої світової війни пішов добровольцем до УГА польовим капеланом. Після поразки повернувся до священичої роботи. 10 липня 1941 року отця Андрія після довгих допитів розстріляли енкаведисти. Незадовго до вбивства отець сказав: "Насильна смерть від більшовицької кулі або від катувань у в'язницях НКВС прискорить мою зустріч зі споконвічним Богом!" [4, с. 12]. Так і сталося. Під час історичного візиту до України Папи Римського Івана Павла II у червні 2001 року його прізвище внесено до списку українських священиків, гідних беатифікації – визнання їх блаженними [2, с. 574].

Степанове трактування Бога випливало з органічного родинного середовища – Господь був Вірою, Любов'ю, Правдою, Боротьбою. Проте найважливіше полягало в самому усвідомленні Божої присутности: "Свідомість, що з нами Бог – це найпевніша і найбільша поміч для нас усіх зокрема для всіх борців і страдників українського визвольного змагання" [1, с. 414]. Саме Господа С. Бандера називає "невичерпним джерелом" людської сили. Національні і людські прагнення до волі та правди мислитель вмотивовує їхньою Божою даністю, волею і призначенням: "Ми хочемо жити у згоді і взаємному шануванні з усіма народами доброї волі. Такі самі права визнаємо за іншими народами, за які боремося для себе. Не хочемо бути ані об'єктом, ані спричинником поневолення, визиску і кривди. Ми боремося активно за волю і правду не тільки тому, що їх потребуємо для себе, але передусім тому, що Бог дав людям ці скарби і такі закони, а основою нашої волі є йти за волею Божою. Такі ідейно-моральні засади не допустять ніколи до того, щоб Україна була спільницею Москви в її протинародному загарбницькому імперіялізмі"[1,с.420].

Поняття Правди і Любови є самим Господом: "Комуністична система запроторила правду до тюрем, концтаборів, загнала її в підпілля, а на її місце поставила фальш і брехню. Але не зуміла вирвати з людської душі розуміння, що таке правда. Туги за нею, бажання її перемогти. Бо правда – це дорога, якою людська душа прямує до Бога. А від цього прямування ніхто і ніщо не відверне людства [...] Так само не згасити большевикам любови ближнього, почуття справедливости та прагнення її тріюмфу. Бо це основні Божі закони для людської спільноти, підвалини взаємин між людьми, які голосом совісти завжди відзиваються в душі" [1, с. 412]. На місце "большевицької правди" прийшла сьогодні "правда" демоліберальна, чи глоболіберальна, що "зверху гарною здається, а всередині повна кісток мертвих і всякої нечисти. Отак і ви: назовні здаєтесь людям справедливі, а всередині ви сповнені лицемірства й беззаконня" [Єв. від Мат., с. 36].

На думку С. Бандери, руйнування християнського світогляду – це знищення визначальних ідеалістичних духових засад українця. Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму, тоді як "Український світогляд є християнський" – вільний, відкритий і правдивий [1, с. 140].

На суді над убивцем С. Бандери дочка провідника Наталя закінчувала свою промову такими словами: "Мій незабутній батько виховав нас у любові до Бога і України. Він був глибоко віруючим християнином і загинув за Бога та незалежну вільну Україну – за свободу всього світу" [3, с. 215]. Унікальний перегук слів Бандериної доньки зі словами Христового наступника апостола Павла з Послання до галатів: "Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні. Тож стійте і під кормигу рабства не піддавайтеся знову" [Посл., с. 238]. Оце і є краплина з осягнення Різдва Христового. Христос народився! Славімо Його!

Ірина Фаріон

Святе Письмо Старого та Нового Завіту. United Bible Societies, 1991.

1. Бандера Степан. Перспективи української революції. Дрогобич, 1998, 640 с.

2. Бень Анатолій. Батько Баддерів. Київ, 2011, 583 с.

3. Вбивство Степана Бандери. Львів, 1993, 355 с.

4. Цар Ігор. За що ми любимо Бандеру. Львів, 2009, 47 с.

Коментарі — 423
Anatol Zubenko _ 08.01.2018 16:52
IP: 94.153.158.---
Nord Ost:
Anatol Zubenko:
Andrey Kononenko:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Я, полмесяца назад, приехал из Закарпатья...
И вы считаете это событие исторически значимым фактом? Судьбы народов определяют исторические вехи, исторические переломы, а не трения. Вы, вот, вернулись из Закарпатья, а многие венгры, как и мой прадед, из немецкого концлагеря так и не вернулись.
Дык, венгры же, воевали на стороне нацистов, или не?Они и в нашем селе стояли, и погибло их тут немало...Может и дед твой тут лежит? Кстати,и сейчас в Венгрии рулят нацисты...
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 16:50
IP: 188.163.73.---
Ілля Мазур:
"Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму...".

Здесь с Фарион нельзя не согласиться: либерализм – это идеология, по степени присущего ей тоталитаризма не уступающая сталинскому большевизму и гитлеровскому национал-социализму.
Ну теперь полное единение. Николашка – с этнонационалистами, Юркив – с мусульманами против США. Как пел Макаревич, "И церковь поменяла план работы, И исполком забил в колокола".
Orest Jj _ 08.01.2018 16:48
IP: 77.52.137.---
Nord Ost:
Orest Jj:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Родина украинских венгров австро-венгерская империя, а не Венгрия. Вы тут много чего не знаете и потому не понимаете.
чувствуется уверенный тон словоблудия "ымперця"
Нужно просто понимать эпоху, что бы свободно ориентироваться в её тёмных коридорах. О моём прадеде написано несколько книг, он был выдающейся личностью своего времени, я хорошо знаю каким воздухом он дышал.
ааа...Ну так бы сразу и сказали – ваш род идет с лаборатории (австрийской или венгерской) Империи. Вы гомункулусы, ибо до австро венгерской Империи были просто Австрия и просто Венгрия. Оттуда и австрийцы вульгарис и венгры вульгарис.
Anatol Zubenko _ 08.01.2018 16:44
IP: 94.153.158.---
Andrey Kononenko:
Anatol Zubenko:
Вы увидели дома контрабандистов. Ну не вечно же Украине быть криминальной малиной.
Не только... весь обслуживающий персонал были мадьярки...На украинском они говорят лучше, чем я, и даже когда к ним обращались на русском, то они отвечали по-украински...Так, что то, что венгры не знают украинского-вранье! Как вранье и то, что они возмущены ущемлением их прав, или собираются отделится...Это все политики...То же было и в Крыму, до 2002г...Дальше уже чувствовалась накрутка, которая постепенно нарастала, особенно агрессивны становились бабушки за 50...
Ілля Мазур _ 08.01.2018 16:43
IP: 35.187.20.---
"Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму...".

Здесь с Фарион нельзя не согласиться: либерализм – это идеология, по степени присущего ей тоталитаризма не уступающая сталинскому большевизму и гитлеровскому национал-социализму.
Orest Jj _ 08.01.2018 16:41
IP: 77.52.137.---
Yurkiv Yaroslav:
Ирина Полевик:
В стране сейчас военный режим. Люди привыкли к войне. Смотрят сюжеты про войну как прогноз погоды. Никто уже ничему не удивляется.__Я имею ввиду ситуацию по Донбасу.
Отже, треба зробити так, щоби кожний громадянин, хоча б місяць на рік, побачив особистий сюжет з ОКОПУ!
зачем??? За окном 21 век, и адекватные люди привыкли наблюдать противника через прицел монитора а не через бревенчатую бойницу окопа.
Это вам, приверженцам войн а-ля Жуков, за строптивость так и хочется загнать под "русскую рулетку" оппонента.
Даже "тупые, необразованные, и т.д" "сыны пустыни" за считанные дни поняли как нужно воевать с орками, а вы вже 4 года гоните под пули патриота Пэтра Ахметова сынов и дочерей страны на смерть верную но по лотерее – кто когда вытащит "счастливый билет"
Nord Ost _ 08.01.2018 16:40
IP: 95.133.223.---
Orest Jj:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Родина украинских венгров австро-венгерская империя, а не Венгрия. Вы тут много чего не знаете и потому не понимаете.
чувствуется уверенный тон словоблудия "ымперця"
Нужно просто понимать эпоху, что бы свободно ориентироваться в её тёмных коридорах. О моём прадеде написано несколько книг, он был выдающейся личностью своего времени, я хорошо знаю каким воздухом он дышал.
Ілля Мазур _ 08.01.2018 16:38
IP: 35.195.91.---
"4. Цар Ігор. За що ми любимо Бандеру".

Как говорится, не мы, а вы.
Nord Ost _ 08.01.2018 16:36
IP: 95.133.223.---
Anatol Zubenko:
Andrey Kononenko:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Я, полмесяца назад, приехал из Закарпатья...
И вы считаете это событие исторически значимым фактом? Судьбы народов определяют исторические вехи, исторические переломы, а не трения. Вы, вот, вернулись из Закарпатья, а многие венгры, как и мой прадед, из немецкого концлагеря так и не вернулись.
Orest Jj _ 08.01.2018 16:24
IP: 77.52.137.---
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Родина украинских венгров австро-венгерская империя, а не Венгрия. Вы тут много чего не знаете и потому не понимаете.
чувствуется уверенный тон словоблудия "ымперця"
Orest Jj _ 08.01.2018 16:15
IP: 77.52.137.---
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Кацапйостан – это ваша родина, Юркив. Но я вас в этом не упрекаю.
Моя Батьківщина – Україна, Кацапйостан – мєсторождєнія.
У тєбя – виваротнаабарот.
так вы вообще "выкрест"...То-то вы такой "несгибаемый"...Тяжело вам там...Переобуваться при каждом выходе "на публику"...
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 16:13
IP: 188.163.73.---
Віктор Ковальов:
Цим напів-диким ординцям обєднане світове товариство народів, повідбиває їхні імперські, брудні в крові руки. Ну і наша свята справа допомогти цивілізованим людям, подолати це всесвітнє ЗЛО.
Путлєра і його кодло (ОЗУ), на "помойку" історії.
Вам же Юркив пояснил (чем не мало удивил меня), что лидер всемирного товариства народов (США) придерживается тех же имперских взглядов, что и Россия.
Юркив, ты росСМИ насмотрелся, что ли?:)
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 16:12
IP: 46.200.183.---
Віктор Ковальов:
Yurkiv Yaroslav:
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
может вы вначале попытаетесь построить националистический рай на отдельно взятой территории?
======
Почему я должен паковать ваши вещи? Свои чемоданы вы пакуйте сами.
А наша задача – вылечить дурдом или, как минимум, не дать дурдому выйти за пределы дурдома.
Ви, кацапьйо, лікували би весь світ, якби вам по рукам не дали, а тому хтось комусь обов'язково спакує чємайдани!
Цим напів-диким ординцям обєднане світове товариство народів, повідбиває їхні імперські, брудні в крові руки. Ну і наша свята справа допомогти цивілізованим людям, подолати це всесвітнє ЗЛО.
Путлєра і його кодло (ОЗУ), на "помойку" історії.
Нехай їм щастить!:)
Віктор Ковальов _ 08.01.2018 15:15
IP: 89.252.61.---
Yurkiv Yaroslav:
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
может вы вначале попытаетесь построить националистический рай на отдельно взятой территории?
======
Почему я должен паковать ваши вещи? Свои чемоданы вы пакуйте сами.
А наша задача – вылечить дурдом или, как минимум, не дать дурдому выйти за пределы дурдома.
Ви, кацапьйо, лікували би весь світ, якби вам по рукам не дали, а тому хтось комусь обов'язково спакує чємайдани!
Цим напів-диким ординцям обєднане світове товариство народів, повідбиває їхні імперські, брудні в крові руки. Ну і наша свята справа допомогти цивілізованим людям, подолати це всесвітнє ЗЛО.
Путлєра і його кодло (ОЗУ), на "помойку" історії.
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 15:05
IP: 46.133.55.---
Anatol Zubenko:
Вы увидели дома контрабандистов. Ну не вечно же Украине быть криминальной малиной.
Anatol Zubenko _ 08.01.2018 14:34
IP: 94.153.158.---
Andrey Kononenko:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Родина украинских венгров австро-венгерская империя, а не Венгрия. Вы тут много чего не знаете и потому не понимаете.
Не сочиняйте. Они говорят на венгерском языке. И венгры Венгрии говорят на венгерском языке. Совпадение?
Зачем мне сочинять, у меня прадед венгр я знаю почему и как они поселились Украине. Это примерно тоже самое почему сотни тысяч русских мигрировали из российской империи и никогда уже не возвращались. Поинтересуйтесь хотя бы Буниным.
Ну и где им лучше – в бедной стране с неродным языком или в более богатой стране с родным языком?
Да ладно... Быстрей венгры, из богатой Венгрии, поедут в бедную Украину, в которой их ущемляют...Я, полмесяца назад, приехал из Закарпатья...
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 14:26
IP: 46.200.183.---
Ирина Полевик:
В стране сейчас военный режим. Люди привыкли к войне. Смотрят сюжеты про войну как прогноз погоды. Никто уже ничему не удивляется.__Я имею ввиду ситуацию по Донбасу.
Отже, треба зробити так, щоби кожний громадянин, хоча б місяць на рік, побачив особистий сюжет з ОКОПУ!
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 14:21
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Родина украинских венгров австро-венгерская империя, а не Венгрия. Вы тут много чего не знаете и потому не понимаете.
Не сочиняйте. Они говорят на венгерском языке. И венгры Венгрии говорят на венгерском языке. Совпадение?
Зачем мне сочинять, у меня прадед венгр я знаю почему и как они поселились Украине. Это примерно тоже самое почему сотни тысяч русских мигрировали из российской империи и никогда уже не возвращались. Поинтересуйтесь хотя бы Буниным.
Ну и где им лучше – в бедной стране с неродным языком или в более богатой стране с родным языком?
Папробуй!
Ирина Полевик _ 08.01.2018 14:19
IP: 94.244.155.---
В стране сейчас военный режим. Люди привыкли к войне. Смотрят сюжеты про войну как прогноз погоды. Никто уже ничему не удивляется.__Я имею ввиду ситуацию по Донбасу.
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 14:18
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
]Ні, це їм не загрожує, бо америкоси пхають один пальчик, дуже толерантно, а кацапи – пятєрню, та ще й розчепірену.
А я вот думаю, что это возможно. США провозгласили себе много врагов, и если их элиты начнут чувствовать опасность, то они начнут искать партнёра. А если выбирать между Китаем, Россией и исламом, то на роль партнёра им больше всего подходит Россия...
Та вони вже і американцям запхали розчепірену, тому на саюз-апалон не сподівайся.
Это как у вас в кацапйостане говорят – милые бранятся только тешатся. А вот если посмотреть в долгосрочной перспективе, с позиций стратегических интересов США, то договориться и разделить сферы влияния, как мечтают в России, – это выгоднее, чем конфликтовать. Ну при условии, если Россия будет представлять из себя достаточную военную силу.
Bolivar can not carry DOUBLE!
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 14:18
IP: 188.163.73.---
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Родина украинских венгров австро-венгерская империя, а не Венгрия. Вы тут много чего не знаете и потому не понимаете.
Не сочиняйте. Они говорят на венгерском языке. И венгры Венгрии говорят на венгерском языке. Совпадение?
Зачем мне сочинять, у меня прадед венгр я знаю почему и как они поселились Украине. Это примерно тоже самое почему сотни тысяч русских мигрировали из российской империи и никогда уже не возвращались. Поинтересуйтесь хотя бы Буниным.
Ну и где им лучше – в бедной стране с неродным языком или в более богатой стране с родным языком?
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 14:16
IP: 46.200.183.---
Nord Ost:
И дело не в символах и вождях а в том как они кончили свои мирские дела. Я намекнул вам, но вы не поняли, даю более точную ссылку – "если вы будете иметь веру с горчичное зерно и скажете горе сей: "перейди отсюда туда", и она перейдет; и ничего не будет невозможного для вас"
Подходит эта библейская матрица "ничего не будет невозможного для вас" для перечисленных вами фамилий? Если не подходит, значит и вы тоже зомбированный кремлем москаль? В жизни, мало владеть теорией, необходимо в совершенстве владеть методикой применения теориии на практике и тогда "ничего не будет невозможного для вас".
======
Степан Андрійович добре знав цю "біблейську матрицю", і тому Гора Людська пішла за ним.
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 14:16
IP: 188.163.73.---
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
]Ні, це їм не загрожує, бо америкоси пхають один пальчик, дуже толерантно, а кацапи – пятєрню, та ще й розчепірену.
А я вот думаю, что это возможно. США провозгласили себе много врагов, и если их элиты начнут чувствовать опасность, то они начнут искать партнёра. А если выбирать между Китаем, Россией и исламом, то на роль партнёра им больше всего подходит Россия...
Та вони вже і американцям запхали розчепірену, тому на саюз-апалон не сподівайся.
Это как у вас в кацапйостане говорят – милые бранятся только тешатся. А вот если посмотреть в долгосрочной перспективе, с позиций стратегических интересов США, то договориться и разделить сферы влияния, как мечтают в России, – это выгоднее, чем конфликтовать. Ну при условии, если Россия будет представлять из себя достаточную военную силу.
Nord Ost _ 08.01.2018 14:10
IP: 95.133.223.---
Andrey Kononenko:
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Родина украинских венгров австро-венгерская империя, а не Венгрия. Вы тут много чего не знаете и потому не понимаете.
Не сочиняйте. Они говорят на венгерском языке. И венгры Венгрии говорят на венгерском языке. Совпадение?
Зачем мне сочинять, у меня прадед венгр я знаю почему и как они поселились Украине. Это примерно тоже самое почему сотни тысяч русских мигрировали из российской империи и никогда уже не возвращались. Поинтересуйтесь хотя бы Буниным.
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 14:09
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
]Ні, це їм не загрожує, бо америкоси пхають один пальчик, дуже толерантно, а кацапи – пятєрню, та ще й розчепірену.
А я вот думаю, что это возможно. США провозгласили себе много врагов, и если их элиты начнут чувствовать опасность, то они начнут искать партнёра. А если выбирать между Китаем, Россией и исламом, то на роль партнёра им больше всего подходит Россия...
Та вони вже і американцям запхали розчепірену, тому на саюз-апалон не сподівайся.
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter