Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

Від уродин Бандери і до Різдва

06 січня 2018, 03:39

Кожен рік української Долі розпочинається з уродин Степана Бандери 1 січня. За чотири дні після свого народження його хрещено у церкві Старого Угринова на честь святого первомученика Степана (з гр. stephanos "вінок") – ангела третього дня Різдвяних свят. Різдво для нас, свідомих і сильних українців, – не лише ритуал, пов'язаний зі Святою вечерею. Це прийняття разом із новонародженим Христом філософії Віри "яко зерна гірчиці", з якого "...і нічого не буде для вас неможливого" [Єв. від Мат., с. 28]; Любови "до ближнього", того, хто творить, як самарянин, – добро [Єв. від Луки, с. 90]; Правди, що "визволить вас" і задля якої варто жити: "Я на те уродився і прийшов у світ на те, щоб свідчити Істину", "Суди Господні – правда, всі вони справедливі" [Єв. від Йоана, с. 125, 139; Пс.19, с. 628] і битви зі Злом: "Вогонь прийшов я кинути на землю – і як я прагну, щоб він вже розгорівся [...]. Гадаєте, що я прийшов мир дати на землі?. Ні бо, кажу вам, – але розділ" [Єв. від Луки, с. 94]. У чому співзвучність Бандериного націоналістичного чину, який вшановуємо щорічною першосічневою смолоскипною ходою – вогнями, і щорічного входження Різдва як Віри, Любови, Правди і Боротьби у наш дім?

Степан народився у родині греко-католицького священика Андрія Бандери і Мирослави Глодзинської – доньки священика. Батько не відділяв релігійних переконань від національних, не плів дурниць про різницю між патріотизмом, бо це ніби добре, і націоналізмом, бо це ніби зле, – тому у пору Першої світової війни пішов добровольцем до УГА польовим капеланом. Після поразки повернувся до священичої роботи. 10 липня 1941 року отця Андрія після довгих допитів розстріляли енкаведисти. Незадовго до вбивства отець сказав: "Насильна смерть від більшовицької кулі або від катувань у в'язницях НКВС прискорить мою зустріч зі споконвічним Богом!" [4, с. 12]. Так і сталося. Під час історичного візиту до України Папи Римського Івана Павла II у червні 2001 року його прізвище внесено до списку українських священиків, гідних беатифікації – визнання їх блаженними [2, с. 574].

Степанове трактування Бога випливало з органічного родинного середовища – Господь був Вірою, Любов'ю, Правдою, Боротьбою. Проте найважливіше полягало в самому усвідомленні Божої присутности: "Свідомість, що з нами Бог – це найпевніша і найбільша поміч для нас усіх зокрема для всіх борців і страдників українського визвольного змагання" [1, с. 414]. Саме Господа С. Бандера називає "невичерпним джерелом" людської сили. Національні і людські прагнення до волі та правди мислитель вмотивовує їхньою Божою даністю, волею і призначенням: "Ми хочемо жити у згоді і взаємному шануванні з усіма народами доброї волі. Такі самі права визнаємо за іншими народами, за які боремося для себе. Не хочемо бути ані об'єктом, ані спричинником поневолення, визиску і кривди. Ми боремося активно за волю і правду не тільки тому, що їх потребуємо для себе, але передусім тому, що Бог дав людям ці скарби і такі закони, а основою нашої волі є йти за волею Божою. Такі ідейно-моральні засади не допустять ніколи до того, щоб Україна була спільницею Москви в її протинародному загарбницькому імперіялізмі"[1,с.420].

Поняття Правди і Любови є самим Господом: "Комуністична система запроторила правду до тюрем, концтаборів, загнала її в підпілля, а на її місце поставила фальш і брехню. Але не зуміла вирвати з людської душі розуміння, що таке правда. Туги за нею, бажання її перемогти. Бо правда – це дорога, якою людська душа прямує до Бога. А від цього прямування ніхто і ніщо не відверне людства [...] Так само не згасити большевикам любови ближнього, почуття справедливости та прагнення її тріюмфу. Бо це основні Божі закони для людської спільноти, підвалини взаємин між людьми, які голосом совісти завжди відзиваються в душі" [1, с. 412]. На місце "большевицької правди" прийшла сьогодні "правда" демоліберальна, чи глоболіберальна, що "зверху гарною здається, а всередині повна кісток мертвих і всякої нечисти. Отак і ви: назовні здаєтесь людям справедливі, а всередині ви сповнені лицемірства й беззаконня" [Єв. від Мат., с. 36].

На думку С. Бандери, руйнування християнського світогляду – це знищення визначальних ідеалістичних духових засад українця. Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму, тоді як "Український світогляд є християнський" – вільний, відкритий і правдивий [1, с. 140].

На суді над убивцем С. Бандери дочка провідника Наталя закінчувала свою промову такими словами: "Мій незабутній батько виховав нас у любові до Бога і України. Він був глибоко віруючим християнином і загинув за Бога та незалежну вільну Україну – за свободу всього світу" [3, с. 215]. Унікальний перегук слів Бандериної доньки зі словами Христового наступника апостола Павла з Послання до галатів: "Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні. Тож стійте і під кормигу рабства не піддавайтеся знову" [Посл., с. 238]. Оце і є краплина з осягнення Різдва Христового. Христос народився! Славімо Його!

Ірина Фаріон

Святе Письмо Старого та Нового Завіту. United Bible Societies, 1991.

1. Бандера Степан. Перспективи української революції. Дрогобич, 1998, 640 с.

2. Бень Анатолій. Батько Баддерів. Київ, 2011, 583 с.

3. Вбивство Степана Бандери. Львів, 1993, 355 с.

4. Цар Ігор. За що ми любимо Бандеру. Львів, 2009, 47 с.

Коментарі — 423
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 14:05
IP: 188.163.73.---
Nord Ost:
Andrey Kononenko:
Родина украинских венгров австро-венгерская империя, а не Венгрия. Вы тут много чего не знаете и потому не понимаете.
Не сочиняйте. Они говорят на венгерском языке. И венгры Венгрии говорят на венгерском языке. Совпадение?
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 14:02
IP: 46.200.183.---
Alexey Mikhaylov:
1. Это вы плохо математику учите, хотя это же высшая математика, при нынешнем украинском образовании... Сегодня введено новое обозначение понятия бесконечности. Поскольку четных чисел бесконечно и нечетных чисел бесконечно и вообще чисел бесконечно, но это разные бесконечности. Сегодня не горизонтальная восьмерка, а в кружочке, например бесконечность нечетных чисел 1 в кружочке/2.

2. Поэтому беспредел и вседозволенность недопустимы.
++++++++++++++++++++
Вар'ят, як одне з другим корелюється?
Це, якби кацапів було бєсканєчноє множества, тоді – да:))))
Ирина Полевик _ 08.01.2018 14:01
IP: 35.195.91.---
В стране сейчас военный режим. Люди привыкли к войне. Смотрят сюжеты про войну как прогноз погоды. Никто уже ничему не удивляется.
Nord Ost _ 08.01.2018 13:56
IP: 95.133.223.---
Andrey Kononenko:
Родина украинских венгров австро-венгерская империя, а не Венгрия. Вы тут много чего не знаете и потому не понимаете.
Ирина Полевик _ 08.01.2018 13:52
IP: 35.195.174.---
Ну вот так бы и сразу.
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 13:51
IP: 188.163.73.---
Yurkiv Yaroslav:
Усєм є куда паєхать...
Ну да, украинцы тоже имеют возможность эмигрировать в США, Канаду и Польшу. Но это сложнее, чем венграм на родину.
Nord Ost _ 08.01.2018 13:49
IP: 95.133.223.---
Mykola Fedoriy:
Nord Ost:
Mykola Fedoriy:
тому згадка імені видатних украінців – символів та вождів украінськоі незалежності – визиває у вас лють...Крім Бандери, такими подразниками для москалів є також прізвища Мазепи, Петлюри, Махна.
Вы мелко плаваете. На самом деле, таких имен в истории всех народов без исключения, тысячи. И дело не в символах и вождях а в том как они кончили свои мирские дела. Я намекнул вам, но вы не поняли, даю более точную ссылку – "если вы будете иметь веру с горчичное зерно и скажете горе сей: "перейди отсюда туда", и она перейдет; и ничего не будет невозможного для вас"
Подходит эта библейская матрица "ничего не будет невозможного для вас" для перечисленных вами фамилий? Если не подходит, значит и вы тоже зомбированный кремлем москаль? В жизни, мало владеть теорией, необходимо в совершенстве владеть методикой применения теориии на практике и тогда "ничего не будет невозможного для вас".
Ирина Полевик _ 08.01.2018 13:49
IP: 104.155.61.---
Уже начинаю сомневаться
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 13:48
IP: 188.163.73.---
Yurkiv Yaroslav:
]Ні, це їм не загрожує, бо америкоси пхають один пальчик, дуже толерантно, а кацапи – пятєрню, та ще й розчепірену.
А я вот думаю, что это возможно. США провозгласили себе много врагов, и если их элиты начнут чувствовать опасность, то они начнут искать партнёра. А если выбирать между Китаем, Россией и исламом, то на роль партнёра им больше всего подходит Россия...
Ирина Полевик _ 08.01.2018 13:48
IP: 35.195.88.---
Что я даже не знаю.
Ирина Полевик _ 08.01.2018 13:45
IP: 35.195.70.---
Я не понял. Ирина Полевик оказалась не Ириной Полевик?:) А псевдонимом другого персонажа?
________-У вас такой взгляд перепуганный
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 13:41
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Моя Батьківщина – Україна, Кацапйостан – мєсторождєнія.
.
Если ты вырос в кацапйостане, то ты там социализировался. Откуда родом твои предки – это уже не важно.
Як бачиш, ні!
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 13:40
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Mykola Fedoriy:
Ваші хитроумні лозунгі не впєчатляют...
Впечатлить не было моей целью. А лишь поставить в известность.
А за венгров не переживайте. Их мало. Даже не знаю, что они до сих пор делают в Украине, если в их родной Венгрии, которая в получасе езды на автобусе, зарплаты и пенсии в разы выше украинских. Венгерский язык не знают, что ли.
Харашо другіх учіть, как ім на чужбінє жить?
Венгры плачутся о тяжёлой жизни в Украине и о лучшей жизни в ЕС так же, как украинцы. Но венграм есть куда поехать.
Усєм є куда паєхать...
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 13:38
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
До речі, саме бажання когось лєчіть, з однієї сторони, кацапів, з іншої, піндосів, призвело до виникнення, так званого, ісламського тероризму, хоча насправді, це природня реакція ісламської спільноти на спробу запхати до її дупи чужі пальці.
Что-то новенькое. Юркив почувствовал свою спорiдненiсть с исламским миром. Классовая близость, что ли?
Логично ли отсюда предположить, что со временем США и Россия почувствуют свою спорiдненiсть и сольются в братских объятиях??
Ні, це їм не загрожує, бо америкоси пхають один пальчик, дуже толерантно, а кацапи – пятєрню, та ще й розчепірену.
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 13:37
IP: 188.163.73.---
Yurkiv Yaroslav:
Моя Батьківщина – Україна, Кацапйостан – мєсторождєнія.
.
Если ты вырос в кацапйостане, то ты там социализировался. Откуда родом твои предки – это уже не важно.
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 13:35
IP: 188.163.73.---
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Mykola Fedoriy:
Ваші хитроумні лозунгі не впєчатляют...
Впечатлить не было моей целью. А лишь поставить в известность.
А за венгров не переживайте. Их мало. Даже не знаю, что они до сих пор делают в Украине, если в их родной Венгрии, которая в получасе езды на автобусе, зарплаты и пенсии в разы выше украинских. Венгерский язык не знают, что ли.
Харашо другіх учіть, как ім на чужбінє жить?
Венгры плачутся о тяжёлой жизни в Украине и о лучшей жизни в ЕС так же, как украинцы. Но венграм есть куда поехать.
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 13:33
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Кацапйостан – это ваша родина, Юркив. Но я вас в этом не упрекаю.
Моя Батьківщина – Україна, Кацапйостан – мєсторождєнія.
У тєбя – виваротнаабарот.
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 13:30
IP: 188.163.73.---
Yurkiv Yaroslav:
До речі, саме бажання когось лєчіть, з однієї сторони, кацапів, з іншої, піндосів, призвело до виникнення, так званого, ісламського тероризму, хоча насправді, це природня реакція ісламської спільноти на спробу запхати до її дупи чужі пальці.
Что-то новенькое. Юркив почувствовал свою спорiдненiсть с исламским миром. Классовая близость, что ли?
Логично ли отсюда предположить, что со временем США и Россия почувствуют свою спорiдненiсть и сольются в братских объятиях??
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 13:28
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Mykola Fedoriy:
Ваші хитроумні лозунгі не впєчатляют...
Впечатлить не было моей целью. А лишь поставить в известность.
А за венгров не переживайте. Их мало. Даже не знаю, что они до сих пор делают в Украине, если в их родной Венгрии, которая в получасе езды на автобусе, зарплаты и пенсии в разы выше украинских. Венгерский язык не знают, что ли.
Харашо другіх учіть, как ім на чужбінє жить?
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 13:26
IP: 188.163.73.---
Yurkiv Yaroslav:
Кацапйостан – это ваша родина, Юркив. Но я вас в этом не упрекаю.
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 13:25
IP: 46.200.183.---
До речі, саме бажання когось лєчіть, з однієї сторони, кацапів, з іншої, піндосів, призвело до виникнення, так званого, ісламського тероризму, хоча насправді, це природня реакція ісламської спільноти на спробу запхати до її дупи чужі пальці.
Alexey Mikhaylov _ 08.01.2018 13:18
IP: 35.187.20.---
Yurkiv Yaroslav:
[

Будь яка СВОБОДА – безконечна!
Головне, знайти собі і їй місце на землі, де вам обом буде файно, і де ви нікого не будете подразнювати:)
Это вы плохо математику учите, хотя это же высшая математика, при нынешнем украинском образовании... Сегодня введено новое обозначение понятия бесконечности. Поскольку четных чисел бесконечно и нечетных чисел бесконечно и вообще чисел бесконечно, но это разные бесконечности. Сегодня не горизонтальная восьмерка, а в кружочке, например бесконечность нечетных чисел 1 в кружочке/2. Учите матчасть, а то ещё нам национализм на счетах с костяшками объяснять будите. Поэтому беспредел и вседозволенность недопустимы. Кстати на западной Украине были и умеренные которые осуждали и ОУН и УПА и Бандеру, поэтому даже на западной Украине много тех кто Бандеру считает за зло. А Террор не путь свободы поскольку лишает право другого человека на жизнь- это беспредел.
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 13:17
IP: 188.163.73.---
Mykola Fedoriy:
Ваші хитроумні лозунгі не впєчатляют...
Впечатлить не было моей целью. А лишь поставить в известность.
А за венгров не переживайте. Их мало. Даже не знаю, что они до сих пор делают в Украине, если в их родной Венгрии, которая в получасе езды на автобусе, зарплаты и пенсии в разы выше украинских. Венгерский язык не знают, что ли.
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 13:17
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Ирина Полевик:
Да, да, хочется вам верить что Бандера действовал на основе заповеди не Убий, и других заповедей, а вы действуете по заповеди не сотвори кумира...но,но в Польше в 1934 году ОУН, в числе которых был и Бандера приняли решения об убийстве Бронислава Перацкого, организовано и исполнено. да и много других дел. И если ты знаеш украинскую версию, то расскажу тебе польскую. Персасций ездил во Львов и вел переговоры с умеренной украинской общиной и метрополитом Львовским Септицким об украинском вопросе. А вот радикалы во главе с Бандерой и Шухевичем после этих переговоров начали терять влияние. И им нужна была провокация. И они выбрали путь не переговоров внутри украинской общины, а выбрали путь террора. Так что увы и да Антихриста Бандера не дотягивает, ни до Христа- мелкая сошка.
Я не понял. Ирина Полевик оказалась не Ириной Полевик?:) А псевдонимом другого персонажа?
Пєрсасція.
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 13:15
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
может вы вначале попытаетесь построить националистический рай на отдельно взятой территории?
======
А ви нє абідітєсь?
А на что обижаться?
Ну, тіпа, залишитеся поза раєм...
Ну зачем нам этот дурдом, который вы называете раем?
А тому пакуйте чємайдани...
Почему я должен паковать ваши вещи? Свои чемоданы вы пакуйте сами.
А наша задача – вылечить дурдом или, как минимум, не дать дурдому выйти за пределы дурдома.
Ви, кацапьйо, лікували би весь світ, якби вам по рукам не дали, а тому хтось комусь обов'язково спакує чємайдани!
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter