Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

Від уродин Бандери і до Різдва

06 січня 2018, 03:39

Кожен рік української Долі розпочинається з уродин Степана Бандери 1 січня. За чотири дні після свого народження його хрещено у церкві Старого Угринова на честь святого первомученика Степана (з гр. stephanos "вінок") – ангела третього дня Різдвяних свят. Різдво для нас, свідомих і сильних українців, – не лише ритуал, пов'язаний зі Святою вечерею. Це прийняття разом із новонародженим Христом філософії Віри "яко зерна гірчиці", з якого "...і нічого не буде для вас неможливого" [Єв. від Мат., с. 28]; Любови "до ближнього", того, хто творить, як самарянин, – добро [Єв. від Луки, с. 90]; Правди, що "визволить вас" і задля якої варто жити: "Я на те уродився і прийшов у світ на те, щоб свідчити Істину", "Суди Господні – правда, всі вони справедливі" [Єв. від Йоана, с. 125, 139; Пс.19, с. 628] і битви зі Злом: "Вогонь прийшов я кинути на землю – і як я прагну, щоб він вже розгорівся [...]. Гадаєте, що я прийшов мир дати на землі?. Ні бо, кажу вам, – але розділ" [Єв. від Луки, с. 94]. У чому співзвучність Бандериного націоналістичного чину, який вшановуємо щорічною першосічневою смолоскипною ходою – вогнями, і щорічного входження Різдва як Віри, Любови, Правди і Боротьби у наш дім?

Степан народився у родині греко-католицького священика Андрія Бандери і Мирослави Глодзинської – доньки священика. Батько не відділяв релігійних переконань від національних, не плів дурниць про різницю між патріотизмом, бо це ніби добре, і націоналізмом, бо це ніби зле, – тому у пору Першої світової війни пішов добровольцем до УГА польовим капеланом. Після поразки повернувся до священичої роботи. 10 липня 1941 року отця Андрія після довгих допитів розстріляли енкаведисти. Незадовго до вбивства отець сказав: "Насильна смерть від більшовицької кулі або від катувань у в'язницях НКВС прискорить мою зустріч зі споконвічним Богом!" [4, с. 12]. Так і сталося. Під час історичного візиту до України Папи Римського Івана Павла II у червні 2001 року його прізвище внесено до списку українських священиків, гідних беатифікації – визнання їх блаженними [2, с. 574].

Степанове трактування Бога випливало з органічного родинного середовища – Господь був Вірою, Любов'ю, Правдою, Боротьбою. Проте найважливіше полягало в самому усвідомленні Божої присутности: "Свідомість, що з нами Бог – це найпевніша і найбільша поміч для нас усіх зокрема для всіх борців і страдників українського визвольного змагання" [1, с. 414]. Саме Господа С. Бандера називає "невичерпним джерелом" людської сили. Національні і людські прагнення до волі та правди мислитель вмотивовує їхньою Божою даністю, волею і призначенням: "Ми хочемо жити у згоді і взаємному шануванні з усіма народами доброї волі. Такі самі права визнаємо за іншими народами, за які боремося для себе. Не хочемо бути ані об'єктом, ані спричинником поневолення, визиску і кривди. Ми боремося активно за волю і правду не тільки тому, що їх потребуємо для себе, але передусім тому, що Бог дав людям ці скарби і такі закони, а основою нашої волі є йти за волею Божою. Такі ідейно-моральні засади не допустять ніколи до того, щоб Україна була спільницею Москви в її протинародному загарбницькому імперіялізмі"[1,с.420].

Поняття Правди і Любови є самим Господом: "Комуністична система запроторила правду до тюрем, концтаборів, загнала її в підпілля, а на її місце поставила фальш і брехню. Але не зуміла вирвати з людської душі розуміння, що таке правда. Туги за нею, бажання її перемогти. Бо правда – це дорога, якою людська душа прямує до Бога. А від цього прямування ніхто і ніщо не відверне людства [...] Так само не згасити большевикам любови ближнього, почуття справедливости та прагнення її тріюмфу. Бо це основні Божі закони для людської спільноти, підвалини взаємин між людьми, які голосом совісти завжди відзиваються в душі" [1, с. 412]. На місце "большевицької правди" прийшла сьогодні "правда" демоліберальна, чи глоболіберальна, що "зверху гарною здається, а всередині повна кісток мертвих і всякої нечисти. Отак і ви: назовні здаєтесь людям справедливі, а всередині ви сповнені лицемірства й беззаконня" [Єв. від Мат., с. 36].

На думку С. Бандери, руйнування християнського світогляду – це знищення визначальних ідеалістичних духових засад українця. Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму, тоді як "Український світогляд є християнський" – вільний, відкритий і правдивий [1, с. 140].

На суді над убивцем С. Бандери дочка провідника Наталя закінчувала свою промову такими словами: "Мій незабутній батько виховав нас у любові до Бога і України. Він був глибоко віруючим християнином і загинув за Бога та незалежну вільну Україну – за свободу всього світу" [3, с. 215]. Унікальний перегук слів Бандериної доньки зі словами Христового наступника апостола Павла з Послання до галатів: "Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні. Тож стійте і під кормигу рабства не піддавайтеся знову" [Посл., с. 238]. Оце і є краплина з осягнення Різдва Христового. Христос народився! Славімо Його!

Ірина Фаріон

Святе Письмо Старого та Нового Завіту. United Bible Societies, 1991.

1. Бандера Степан. Перспективи української революції. Дрогобич, 1998, 640 с.

2. Бень Анатолій. Батько Баддерів. Київ, 2011, 583 с.

3. Вбивство Степана Бандери. Львів, 1993, 355 с.

4. Цар Ігор. За що ми любимо Бандеру. Львів, 2009, 47 с.

Коментарі — 423
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 18:43
IP: 46.200.183.---
Ілля Мазур:
"Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму...".

Здесь с Фарион нельзя не согласиться: либерализм – это идеология, по степени присущего ей тоталитаризма не уступающая сталинскому большевизму и гитлеровскому национал-социализму.
На думку С. Бандери, руйнування християнського світогляду – це знищення визначальних ідеалістичних духових засад українця. Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму, тоді як "Український світогляд є християнський" – вільний, відкритий і правдивий.

Якщо цитуєш, то повністю, а не те, що тобі пасує:)
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 18:38
IP: 46.200.183.---
Orest Jj:
Yurkiv Yaroslav:
Ирина Полевик:
В стране сейчас военный режим. Люди привыкли к войне. Смотрят сюжеты про войну как прогноз погоды. Никто уже ничему не удивляется.__Я имею ввиду ситуацию по Донбасу.
Отже, треба зробити так, щоби кожний громадянин, хоча б місяць на рік, побачив особистий сюжет з ОКОПУ!
зачем??? За окном 21 век, и адекватные люди привыкли наблюдать противника через прицел монитора а не через бревенчатую бойницу окопа.
Это вам, приверженцам войн а-ля Жуков, за строптивость так и хочется загнать под "русскую рулетку" оппонента.
Даже "тупые, необразованные, и т.д" "сыны пустыни" за считанные дни поняли как нужно воевать с орками, а вы вже 4 года гоните под пули патриота Пэтра Ахметова сынов и дочерей страны на смерть верную но по лотерее – кто когда вытащит "счастливый билет"
зачем??? За окном 21 век, и адекватные люди привыкли наблюдать противника через прицел монитора С ДІВАНА...
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 18:35
IP: 46.200.183.---
Ілля Мазур:
"4. Цар Ігор. За що ми любимо Бандеру".

Как говорится, не мы, а вы.
А ви тут до чого взагалі, на herr?
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 18:33
IP: 46.200.183.---
Orest Jj:
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Кацапйостан – это ваша родина, Юркив. Но я вас в этом не упрекаю.
Моя Батьківщина – Україна, Кацапйостан – мєсторождєнія.
У тєбя – виваротнаабарот.
так вы вообще "выкрест"...То-то вы такой "несгибаемый"...Тяжело вам там...Переобуваться при каждом выходе "на публику"...
Нє тяжелєє, аніж вам тут перевзуватися...
Orest Jj _ 08.01.2018 18:32
IP: 77.52.137.---
Nord Ost:
Orest Jj:
Ирина Фарион, к вашим услугам.
не. Вам она будет более полезнее. Кроме того, у нее большой опыт ментального сожительства с вами.
Вы просто пообещайте ей карьерный рост. Хотя бы министром образования.
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 18:29
IP: 46.200.183.---
Andrey Kononenko:
Віктор Ковальов:
Цим напів-диким ординцям обєднане світове товариство народів, повідбиває їхні імперські, брудні в крові руки. Ну і наша свята справа допомогти цивілізованим людям, подолати це всесвітнє ЗЛО.
Путлєра і його кодло (ОЗУ), на "помойку" історії.
Вам же Юркив пояснил (чем не мало удивил меня), что лидер всемирного товариства народов (США) придерживается тех же имперских взглядов, что и Россия.
Юркив, ты росСМИ насмотрелся, что ли?:)
Нє імперскіх, а демократічєскіх, що для басурманів ще страшніше:)
Nord Ost _ 08.01.2018 18:26
IP: 95.133.223.---
Orest Jj:
Ирина Фарион, к вашим услугам.
Orest Jj _ 08.01.2018 18:20
IP: 77.52.137.---
Nord Ost:
Orest Jj:
Я хочу сказать, что от мировоззрения нач 20 века вас отделяют две самые кровопролитные в истории войны и массовые революции, не оставившие от него (мировоззрения) камня на камне.
Впрочем, начните с Древней Греции. Были три культурных центра эллинского мира – Афины (классическая демократия), Спарта (классическая олигархия) и греческая Сицилия, юг аппенинск полуострова (классическая аристократия). Они существовали в одно и тоже время, были единым эллинским союзом и исповедовали совершенно противоположные принципы общественного устройства.
та мне фиолетовы абсолютно все мировозрения кроме одного – территория Украины должна быть накрыта защитным энергетическим куполом а по периметру линиями "Маннергейна", что бы ни одна падаль не могла претендовать ни на один сантиметр территории моей страны, будь она в виде европейских прошмандовок или мордоровского зоопарка.
Orest Jj _ 08.01.2018 18:12
IP: 77.52.137.---
Nord Ost:
.... Вы понимаете шо такое структура европейской общественной иерархии в нач 20 века?:)...

зачем парить моск над тем, что не жизнеспособно и не подлежит даже реинкарнации в Украине.
У нас очень мало общего с европейцами и россиянами, и рассматривать вопрос как "дружбу семьями" с европейцами и россиянами не имеет смысла.
Nord Ost _ 08.01.2018 18:02
IP: 95.133.223.---
Orest Jj:
Я хочу сказать, что от мировоззрения нач 20 века вас отделяют две самые кровопролитные в истории войны и массовые революции, не оставившие от него (мировоззрения) камня на камне.
Впрочем, начните с Древней Греции. Были три культурных центра эллинского мира – Афины (классическая демократия), Спарта (классическая олигархия) и греческая Сицилия, юг аппенинск полуострова (классическая аристократия). Они существовали в одно и тоже время, были единым эллинским союзом и исповедовали совершенно противоположные принципы общественного устройства.
Orest Jj _ 08.01.2018 17:53
IP: 77.52.137.---
Nord Ost:
...типичное мировоззрение наёмника:)...Да еще если замес на патриотизме – единице цены нет! Десять тысяч таких могут легко укатать под асфальт стотысячную армию нынешних ымперцев – соседей.

...Вам хоть известно, шо понятие "общечеловеческие ценности" в нач 20 века в массах не культивировалось?....А что вы подразумеваете под "общечеловеческие ценности"? "Не убий", "не укради" и т.п.? Так такие понятия должны передаваться на генетическом уровне в цивилизованном обществе а культивируются они только среди племен питекантропов и неандертальцев.
Вы хотите сказать, что по той местности, где "в нач 20 века в массах не культивировались "общ. цен." ходили толпами бабуины с дубинками, которые поголовно возжелали жен ближних своих, постоянно крали друг у друга, и в качестве добытчика пищи поджидали соседа с топором за углом пещеры где тот обитал?
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 17:40
IP: 188.163.73.---
Ілля Мазур:
Andrey Kononenko:
Ілля Мазур:
Вот когда она напишет правду, тогда и будешь соглашаться.
Без сопливых разберемся когда и с кем соглашаться.
Не, ну просто сейчас вы с ней выглядите как двое ушлёпков:)
Ілля Мазур _ 08.01.2018 17:35
IP: 35.195.88.---
Logic2009:
Ілля Мазур:
Боле того, Вы должны заявить что это Ваше открытие, и она его
украла, как это было в случае когда Дацюк начал нести ахинею о "национализме".
Посты, в которых Дацюк продвигал украденный им у меня тезис о порочности национализма – были лучшими его постами на БУП. Все остальные его посты – чушь, муть и жуть.
Nord Ost _ 08.01.2018 17:34
IP: 95.133.223.---
Orest Jj:
типичное мировоззрение наёмника:) Я, кстати, подозревал, шо 90 % ВСУ исповедуют именно Ваши взгляды.
Вам хоть известно, шо понятие "общечеловеческие ценности" в нач 20 века в массах не культивировалось? Вы понимаете шо такое структура европейской общественной иерархии в нач 20 века?:)
Ілля Мазур _ 08.01.2018 17:33
IP: 35.195.250.---
Anatol Zubenko:
Ілля Мазур:
А как называют таких людей, которые считают себя умнее всех?
Я бы назвал их самовлюбленными олухами. А вы почему спрашиваете?
Ілля Мазур _ 08.01.2018 17:32
IP: 35.195.250.---
Andrey Kononenko:
Ілля Мазур:
Вот когда она напишет правду, тогда и будешь соглашаться.
Без сопливых разберемся когда и с кем соглашаться.
Logic2009 _ 08.01.2018 17:25
IP: 91.196.178.---
Ілля Мазур:
Если Фарион напишет, что при обычном атмосферном давлении вода кипит при температуре 100 град. Цельсия – мне не следует с ней соглашаться, так по-твоему, дурила?
Боле того, Вы должны заявить что это Ваше открытие, и она его
украла, как это было в случае когда Дацюк начал нести ахинею о "национализме".
Anatol Zubenko _ 08.01.2018 17:25
IP: 35.205.33.---
Ілля Мазур:
Ілля Мазур:
Andrey Kononenko:
Если Фарион напишет, что при обычном атмосферном давлении вода кипит при температуре 100 град. Цельсия – мне не следует с ней соглашаться, так по-твоему, дурила?
Правда, я не думаю, что Фарион знает о том, что при обычном атмосферном давлении вода кипит при температуре 100 град. Цельсия.
А как называют таких людей, которые считают себя умнее всех?
Andrey Kononenko _ 08.01.2018 17:22
IP: 188.163.73.---
Ілля Мазур:
Andrey Kononenko:
Ілля Мазур:
Ну теперь полное единение. Николашка – с этнонационалистами, Юркив – с мусульманами против США. Как пел Макаревич, "И церковь поменяла план работы, И исполком забил в колокола".
Если Фарион напишет, что при обычном атмосферном давлении вода кипит при температуре 100 град. Цельсия – мне не следует с ней соглашаться, так по-твоему, дурила?
Вот когда она напишет правду, тогда и будешь соглашаться.
Orest Jj _ 08.01.2018 17:21
IP: 77.52.137.---
Andrey Kononenko:
Ілля Мазур:
"Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму...".

Здесь с Фарион нельзя не согласиться: либерализм – это идеология, по степени присущего ей тоталитаризма не уступающая сталинскому большевизму и гитлеровскому национал-социализму.
Ну теперь полное единение. Николашка – с этнонационалистами, Юркив – с мусульманами против США. Как пел Макаревич, "И церковь поменяла план работы, И исполком забил в колокола".
а по другому и быть не может – "этнонационалисты" русского и украинского разлива имеют одну и туже составляющую – ымперскую хромосому, Юркив воспитывался под влиянием комуноордынцев в их главном офисе...
Orest Jj _ 08.01.2018 17:11
IP: 77.52.137.---
Nord Ost:
Orest Jj:
не несите херни. Австро Венгрия была одним из мощнейших культурных центров Европы и её развал был очень болезненным шоком для всей Европы. Люди получили огромный психологический стресс, о котором вы понятия не имеете и несёте чушь.
конечно не имею, ибо у меня напрочь отсутствует стадный инстинкт в том виде, который преподносите вы.
Мне абсолютно было фиолетово когда развалилась Советская Империя, которая была не менее круче чем австро венгерская.
За Империями плачут и обсасывают их "вложениями в мировое развитие" только потомственные холопы, ибо только в Империях можно "стать всем кто ранее был никем". Во всех остальных случаях – или упорный труд или предназначение.
Ілля Мазур _ 08.01.2018 17:06
IP: 104.155.117.---
Ілля Мазур:
Andrey Kononenko:
Если Фарион напишет, что при обычном атмосферном давлении вода кипит при температуре 100 град. Цельсия – мне не следует с ней соглашаться, так по-твоему, дурила?
Правда, я не думаю, что Фарион знает о том, что при обычном атмосферном давлении вода кипит при температуре 100 град. Цельсия.
Ілля Мазур _ 08.01.2018 16:59
IP: 35.205.171.---
Andrey Kononenko:
Ілля Мазур:
Ну теперь полное единение. Николашка – с этнонационалистами, Юркив – с мусульманами против США. Как пел Макаревич, "И церковь поменяла план работы, И исполком забил в колокола".
Если Фарион напишет, что при обычном атмосферном давлении вода кипит при температуре 100 град. Цельсия – мне не следует с ней соглашаться, так по-твоему, дурила?
Nord Ost _ 08.01.2018 16:55
IP: 95.133.223.---
Anatol Zubenko:
Он был одним из руководителей антифашисткого подполья закарпатья и последняя весточка от него пришла из нацисткого лагеря Гросс Розен.
Nord Ost _ 08.01.2018 16:53
IP: 95.133.223.---
Orest Jj:
не несите херни. Австро Венгрия была одним из мощнейших культурных центров Европы и её развал был очень болезненным шоком для всей Европы. Люди получили огромный психологический стресс, о котором вы понятия не имеете и несёте чушь.
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter