Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

Захід боїться Третьої світової? Так Путін її вже розпочав!

04 травня 2014, 07:56

Путіну не Крим потрібен і не Схід України. Йому потрібна вся Україна, разом з Києвом-столицею. І набагато більше! Путін своєю агресією вирішив довести цивілізованому світу, що в Третьому тисячолітті ніяке міжнародне право не діє і нічого не значить – діють і мають значення лише дві речі: гроші і право сили!

Путін уже висловив стурбованість порушенням прав російськомовного населення Естонії та Латвії – і НАТО терміново розгортає для захисту країн Балтії авіаційне і морське угруповання.

Путін уже висловив занепокоєння блокадою Придністров'я з боку України і Молдови – і Румунія терміново пересуває артилерійські й ракетні частини до своїх західних кордонів.

Путін уже направляє свої стратегічні ракетоносці Ту-95МС (з можливостями пуску ядерних крилатих ракет) до берегіів Шотландії, Данії, Нідердандів – перевіряє готовність їхніх радарів ППО, засобів РЕБ і терміни підйому літаків-винищувачів.

Путін уже передислоковує до Криму винищувальну й стратегічну дальну авіацію – російські Су-27, Міг-29 і Ту-22М3 уже на півострові.

Путін під прикриттям підготовки до Сочинської олімпіади оснастив, озброїв, підготував, здійснив передислокацію, перевірив розгортання і частково бойове застосування своїх мобільних бригад, в тч механізованих, аеромобільних, десантно-штурмових, спецназу ГУР МО, насамперед бойових диверсійних груп і вертольотів армійської авіації; спланував і задіяв транспортні коридори для швидкого нарощування сил і засобів навколо України – темпами, які ні нашій армії, ні військам НАТО зараз недосяжні.

Путін розгорнув на території України (думаю, не тільки України) приховану широку мережу агентури й диверсантів, яких він може активувати в будь-який момент. Скільки їх і в яких саме регіонах України (в тч у Києві), скільки і якої саме в них приховано зброї (ПЗРК, ПТКР, гранатомети, кулемети, снайперські гвинтівки, вибухівка) – крім Путіна, напевно не знає ніхто, адже два останніх голови СБУ і два останніх міністри оборони України в період Януковича мали російські паспорти і захищали інтереси Росії, не України.

Путін своїх планів не приховує – він уже діє, нахабно і цинічно, без жодних обмежень.

Висновки і пропозиції:

1. Україна стала першою жертвою агресії Путіна, але воєнна загроза з боку Путіна – набагато масштабніша, з руйнівним потенціалом для всієї Європи і світу. Без перебільшення.

2. Цивілізований світ має усвідомити цю загрозу і її масштаби – і діяти відповідно, скоординовано і рішуче, в тч уже і воєнними засобами протидії.

3. Стримана реакція Заходу на агресію Путіна, намагання умиротворити його шляхом переговорів, засобами дипломатичного й економічного впливу – не дають і не дадуть бажаного результату. Це вже ясно.

4. Захід має відкрито визнати Путіна фашистом-агресором і негайно розпочати створення анти-путінської коаліції, задіяти для локалізації загрози Путіна усі доступні способи, сили і засоби, в тч військові.

5. Одними з перших кроків мають стати передислокація і розгортання навколо території України (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, північ Туреччини) потужного авіаційного угруповання країн-членів НАТО (80-100 літаків типу F-16, F-15), авіаносної ударної групи в Середземному морі (70+ літаків палубної авіації) плюс 7-8 бойових кораблів у Чорному морі (есмінців і крейсерів з потужними засобами ППО) і кількох аеромобільних бригад – з метою встановлення надійного контролю над повітряним і морським простором України, аби стримати Росію від нарощування додаткових сил і не допустити вторгнення російської армії на територію нашої держави.

6. Ключову роль у допомозі України задля стримування вже актуальної агресії Путіна проти України серед країн-членів НАТО мають відігравати Велика Британія і США – саме ці дві держави взялися гарантувати Україні територіальну цілісність і безпеку після ядерного роззброєння України у 1994 році.

7. Після довгих вагань, після цілої низки хибних рішень, саботажу і навіть зради, українська влада нарешті розпочала збройну протидію російським диверсантам задля захисту цілісності країни (материкової частини, Крим Путін уже окупував). Україна спроможна власними силами і засобами очистити свою територію від ворога. Але – за умови, якщо Захід, насамперед Велика Британія і США, швидко перекриють Путіну з повітря і моря можливості вторгнення на нашу територію новими силами.

8. Захід дотепер протидіяв Путіну досить обережно і стримано, пояснюючи це небажанням спровокувати Третю світову війну. Настав час визнати хибність і неефективність такої стратегії стримування Путіна. Усвідомити, що Третю світову Путін уже розпочав! Час діяти швидко і рішуче!

Наостанок, усе це я пояснював українським керівникам і нашим західним партнерам, намагався переконати і спонукати їх до ефективних і рішучих дій на випередження Путіна, малював схеми і плани розгортання (стримування) ще ДВА МІСЯЦІ ТОМУ. Не почули. Може, почують тепер, коли прогнози справдилися, коли ситуація загострюється на очах і може стати некерованою, точніше – керованою лише Путіним.

powered by lun.ua
Коментарі — 184
Askold Zdebsky _ 17.05.2014 15:33
IP: 74.125.17.---
Шановній пане Анатолію. Те,що в росії планується розширення територій, в першу чергу за рахунок сусідів, зрозуміло вже напевно усім і вмотивовуються ці злочинні дії захистом прав "рускоязичного населения" повністю ігноруючи законодавчі акти тих же сусідів і міжнародних інституцій в т.ч. статуту ООН. Мене дивує неадекватність сьогоднішнйої влади в період фактичного ведення неоголошеної війни розвязаною Росією. Взагалі на мій погляд слід негайно закрити наглухо кримський перешийок і кордон з предністровям створивши глибоко ешелоновану заміновану полосу і перекрити будьяке сухопутне сполучення з даними регіонами. Слід зберегти тільки авіаційне сполучення з посадкою усіх цивільних бортів на найближчі в приграничних регіонах військових аеродромах з проведенням жорсткого контролю і карантину в разі необхідності з боку спецпідрозділів для запобіганню проникнення на територію України всякого роду мотлоху, бандитів, солдатів удачі агентів спецслужб "сусіда". Треба ПРИКРИТИ ТИЛИ.
Фауст Кісловській _ 10.05.2014 22:41
IP: 109.104.166.---
Захід схаменеться після вибуху ядерного об'єкту на території країни Х!. Питання в тому...чи вціліє після вибуху західний світ?
Райхер _ 09.05.2014 16:06
IP: 46.211.143.---
Прям как в детском саду. В Мариуполе уже 10 раз колорадов сгоняли а они своё.
Ну если не в состоянии арестовать пособников иностранных террористов то хотя бы на 15 суток посадили и проверили документы. А лучше погрузить их в трейлер и отвезти в колхоз за 500 км пусть там отрабатывают
Райхер _ 09.05.2014 01:13
IP: 46.211.124.---
Звільнені з полону бойовиків шахтарі, викрадені в Новогродівці на Донеччині 4 травня, розповіли про катування.
Шахтарі кажуть,що полонених катують колишні працівники міліції. У одного з катів був шеврон спецпідрозділу "Грифон". "Там маса кімнат, люди кричать нелюдським голосом, з вікон видно російський прапор".
"Ланцюжок з хрестом чеченці зірвали відразу, кільце не знімалося – зрізали, печатка не знімалася – зрізали, кросівки вкрали"...
За словами шахтарів, у захопленні брав участь громадянин Росії – чеченець Мурза. Вважають, що їх захопили за допомогою в.о. міського голови Новогродівки, який передає сепаратистам дані про всіх патріотів.
В Донецке, Луганске, Славянске действует Гестапо! А власть нам сказки рассказывает о АТО
О заблокированном Славянске где разрежает Жириновский. Сколько мы будем терпеть эту власть? Да надо выходить на митинги и свергать её! А не сидеть дома боясь провокаций!
Nastya Felton _ 09.05.2014 00:45
IP: 176.106.202.---
Євген, Харків:
7654321:
Аналитика и предложения злободневные.
Жалобы и стенания о том, что не слышат и не понимают, зряшные.
Лучше бы А.Гриценко создал информационный центр по вопросам стратегических и тактических решений в связи с началом третьей мировой войны.
Привлекайте экспертов. Публикуйте аналитические материалы. Приводите сценарии возможных действий.
Такой центр без политических навешиваний и стенаний сделает много полезного для Украины и не надо будет писать о том, что предложения висят в активе месяцы.
А.Гриценко – вы сами своими руками сотворили вокруг себя стену, которую легко использовать для того, чтобы от вас отмахиваться как от назойливой мухи.
- Здається, дуже слушні поради, Анатолію Степановичу! Чуєте? Адже є чимало експертів і просто відомих людей, чиї думки співзвучні вашим. Об'єденайте голоси!
ОБ"ЄДНАЙТЕ ГОЛОСИ!!!
Nastya Felton _ 09.05.2014 00:41
IP: 176.106.202.---
ЦІКАВО: А ЖИРІНОВСЬКИЙ З БРОНЕМАШИНОЮ І ТРИДЦЯТЬМА ОХОРОНЦЯМИ НА НАШІЙ ЗЕМЛІ – ЦЕ ТЕРОРИСТИ ЧИ МИРНЕ НАСЕЛЕННЯ?...ОЧЕВИДНО У ПРИКОРДОННИКІВ, ЯКІ ЇХ СЮДИ ПРОПУСКАЛИ, ТРЕБА СПИТАТИ!!!!

ВСЕ ЦЕ ГИДКО!!! ЯК ЖЕ ТРЕБА ЗНЕВАЖАТИ СВІЙ НАРОД І БУТИ ВІДДАНИМ ПУТІНУ, ЩОБ ВИРОБЛЯТИ ТЕ, ЩО ВИРОБЛЯЮТЬ ТУРЧИНОВ, АВАКОВ,ПАШИНСЬКИЙ І ЇХНЯ БАНДЕРША І ДУХОВНА НАТХНЕННИЦЯ ТИМОШЕНКО І НЕ БОЯТИСЯ ПОКАРАННЯ! ВОНИ ПО-ВИ-ННІ БУТИ НЕ-ГАЙ-НО УСУНУТІ ВІД ВЛАДИ!
Nastya Felton _ 09.05.2014 00:15
IP: 176.106.202.---
Ostap Ost:
Крутов на первых этапах операции "альфовцев" посылал на обычных автобусах блок-посты с тяжело вооруженными боевиками штурмовать!
У старого гбэшника Крутова или "русская береза" в заднице торчала и в глазах Путин в кокошнике на балалайке играл, или старческий маразм проблескивал в мозгу.
Путин- террорист и военный авантюрист.
В наш дом пришёл бандит, грабитель,террорист и преступник, и не важно на каком языке он говорит, – ни о каком "русском братстве" не может быть и речи! Это однозначно.Точка.
Только ликвидация боевиков. Все кто с оружием в руках должны быть уничтожены, "мирные жители" с автоматами не гуляют, а пособники террористов должны быть наказаны со всей строгостью.
АБСОЛЮТНО ПОГДЖУЮСЬ! АБО ТИ ТИРОРИСТ ЗІ ЗБРОЄЮ, АБО МИРНЕ НАСЕЛЕННЯ БЕЗ ЗБРОЇ – ПО ІНШОМУ НЕ БУВАЄ!!!
dem4-enko_ _ 05.05.2014 22:20
IP: 176.104.80.---
Віктор Простолюдина: "...Цим дебілам заважають стереотипи, які ще до цього часу вважають що війна може бути лише бомбардувальна з використанням гармат, авіації. космічних. хімічних, бактеріологічних, психотронних та інших військ. На жаль в військовій політилогії є й інші види війн – як от інформаційна, терористична, сепарастична..." Вони не дебіли. Просто ці, інші, види війн поки-що не здатні приносити такі прибутки, як війни першої групи. Їх дебілізм інший: вони не спроможні пересилити в собі жадобу до грошей, тому просто не хочуть аналізувати ситуацію, бо результати його поставлять хрест на сьогочасних прибутках. Чому не можна в найкоротший термін повернути гроши, вкрадені в України, на протистояння Росії? Та тому, що ці гроші в західних банках, а Заходу ОЙ як не хочеться з ними розлучатися.
Ostap Ost _ 05.05.2014 18:55
IP: 78.111.186.---
Крутов на первых этапах операции "альфовцев" посылал на обычных автобусах блок-посты с тяжело вооруженными боевиками штурмовать!
У старого гбэшника Крутова или "русская береза" в заднице торчала и в глазах Путин в кокошнике на балалайке играл, или старческий маразм проблескивал в мозгу.
Путин- террорист и военный авантюрист.
В наш дом пришёл бандит, грабитель,террорист и преступник, и не важно на каком языке он говорит, - ни о каком "русском братстве" не может быть и речи! Это однозначно.Точка.
Только ликвидация боевиков. Все кто с оружием в руках должны быть уничтожены, "мирные жители" с автоматами не гуляют, а пособники террористов должны быть наказаны со всей строгостью.
Евгений Бойко _ 05.05.2014 12:30
IP: 46.185.50.---
rada2006:
Vladimir Pl та інші панікери. Цей блог серйозний. Необхідно розповсюджувати по закордонних медіа. Що стосується головних завдань Кремля в інтернет- війні- це посіяти недовіру до уряду, шукати зраду, там де її немає, стравити Тимошенко й Порошенко, інших кандидатів, вимагати всім іти геть! Сьогоднішні лідери, керуючи Майданом, зібравши в кулак всі сили, об'єднавшись, добились нечуваної перемоги, про яку й не мріяли. Банда пішла з Києва геть! Але залишились десятки тисяч її васалів. Плюс агресія Путіна. Плюс несамовита пропаганда. Але наші керівники лавірують між багатьох чинників – США, ЄС, НАТО, РФ. Це вимагає нелюдських зусиль. Підтримаємо їх! Інтернет-спільноті потрібно протистояти інтернет -тітушкам. Тоді Україна вистоїть!
сначала минус Крым, теперь еще минус Донбасс.
на 50% минус Одесса.
Сколько ЕЩЕ поддерживать эту власть?
Пока не останутся Львов и Ивано-Франковск?
rada2006 _ 05.05.2014 12:09
IP: 93.72.151.---
Vladimir Pl та інші панікери. Цей блог серйозний. Необхідно розповсюджувати по закордонних медіа. Що стосується головних завдань Кремля в інтернет- війні- це посіяти недовіру до уряду, шукати зраду, там де її немає, стравити Тимошенко й Порошенко, інших кандидатів, вимагати всім іти геть! Сьогоднішні лідери, керуючи Майданом, зібравши в кулак всі сили, об'єднавшись, добились нечуваної перемоги, про яку й не мріяли. Банда пішла з Києва геть! Але залишились десятки тисяч її васалів. Плюс агресія Путіна. Плюс несамовита пропаганда. Але наші керівники лавірують між багатьох чинників – США, ЄС, НАТО, РФ. Це вимагає нелюдських зусиль. Підтримаємо їх! Інтернет-спільноті потрібно протистояти інтернет -тітушкам. Тоді Україна вистоїть!
Євген, Харків _ 05.05.2014 11:56
IP: 217.12.212.---
Константин Сергеев:
Кто ведет борьбу с террористами? Куда подевались доблестные снайперы, которые уже давно могли поубивать главных террористов-диверсантов, даже если те выставляют впереди по путлерному плану живой щит из обманутых и пророссийски настроенных людей, а также уголовников, которые действуют под руководством юго-восточной мусорни? А может быть, сама Альфа ни на что не способна, кроме как крышевать бандитов и стрелять по мирным протестующим? Как говорит А.Арестович, у всех ментов в глазах желание поскорее сдаться врагу.
- Абслолютно точно!
Євген, Харків _ 05.05.2014 11:53
IP: 217.12.212.---
7654321:
Аналитика и предложения злободневные.
Жалобы и стенания о том, что не слышат и не понимают, зряшные.
Лучше бы А.Гриценко создал информационный центр по вопросам стратегических и тактических решений в связи с началом третьей мировой войны.
Привлекайте экспертов. Публикуйте аналитические материалы. Приводите сценарии возможных действий.
Такой центр без политических навешиваний и стенаний сделает много полезного для Украины и не надо будет писать о том, что предложения висят в активе месяцы.
А.Гриценко – вы сами своими руками сотворили вокруг себя стену, которую легко использовать для того, чтобы от вас отмахиваться как от назойливой мухи.
- Здається, дуже слушні поради, Анатолію Степановичу! Чуєте? Адже є чимало експертів і просто відомих людей, чиї думки співзвучні вашим. Об'єденайте голоси!
Vladimir Pl _ 05.05.2014 06:59
IP: 91.228.236.---
То, что Путин "молодец" и времени не теряет – это ясно. Так же ясно, что Запад провтыкает вторжение, как пропустил смерти на майдане. Нам нужно рассчитывать только на самих себя! И что-то мне кажется что главный наш враг сейчас – это не Путин, а Турчинов с Аваковым, которые размазывают сопли по тарелке. Нужно ТРЕБОВАТЬ от них решительных действий или пусть убираются ВОН!
MOI_5k _ 05.05.2014 04:39
IP: 91.243.28.---
Анатолій Гриценко: "Після довгих вагань, після цілої низки хибних рішень, саботажу і навіть зради, українська влада нарешті розпочала збройну протидію російським диверсантам задля захисту цілісності країни".
--
Гриценко! Що ви там про себе пишете? Міністр оборони (2005-2007 рр.), Голова комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012 рр.)?! Цілих сім (!!!) років – і за Юща, і за Хама – на найвищих щаблях керувати армією! – де ви, паркетних військ полковних, зобиджений на весь світ, її (АРМІЮ!) за сім років поділи – з"їли, розпродали? І ви вересканите про САБАТАЖ і ЗРАДУ – то хто тоді Гриценко???

Гриценко, ви привели Хама на трон, Хам привів війну – ви – ні до чого?
Евгений Бойко _ 05.05.2014 01:20
IP: 46.185.50.---
Константин Сергеев:
...Руководитель АТЦ ехал на легковушке, думал, что все перед ним расступятся и разбегутся, и попал в засаду. Конечно, жалко убитых и раненых. Но это же всё выглядит как фарс. А эта группа-троица, которую взял в плен тот, кого они должны были взять? Кругом измена! Что это за чудо-богатырь горбоносый русский с еврейской фамилией Гиркин, с которым никто сладить не может? А может быть, сама Альфа ни на что не способна, кроме как крышевать бандитов и стрелять по мирным протестующим? Как говорит А.Арестович, у всех ментов в глаза[\QUOTE]

точно. Гиркин, как какой-то непобедимый злодей из боевиков=)
Власти СССР в Афганистане в свое время отмывали деньги, власти России то же самое делали в Чечне.
Похоже, что баптисты занимаются тем же на Донбассе.
Пока у власти будут турчиновы-тимошенко-яйценюхи будут одни поражения.
А сместить их может только Путлер...замкнутый круг.
В общем, света в конце нашего туннеля не видать...по крайней мере – мне.
Navuhogorlonosor _ 05.05.2014 00:38
IP: 213.110.136.---
Необхідно терміново вводити візовий режим для росіян. Так, Росія одразу введе такий режим для наших громадян, що викличе певні незручності. Але якщо цього не зробити, ми заплатимо набагато страшнішу ціну.
7654321 _ 04.05.2014 23:49
IP: 176.36.198.---
Аналитика и предложения злободневные.
Жалобы и стенания о том, что не слышат и не понимают, зряшные.
Лучше бы А.Гриценко создал информационный центр по вопросам стратегических и тактических решений в связи с началом третьей мировой войны.
Привлекайте экспертов. Публикуйте аналитические материалы. Приводите сценарии возможных действий.
Такой центр без политических навешиваний и стенаний сделает много полезного для Украины и не надо будет писать о том, что предложения висят в активе месяцы.
А.Гриценко – вы сами своими руками сотворили вокруг себя стену, которую легко использовать для того, чтобы от вас отмахиваться как от назойливой мухи.
Віктор Простолюдина _ 04.05.2014 23:02
IP: 37.19.152.---
Перша і друга світова була війною з використанням гарматного мяса (дебільних та тубільних мас). Третя світова. яку розпочав Ліліпут це зовсів інша війна = це війна розуму з дурістю, – це війна інтелектуалів з дебілами... В даному випадку якщо Путлер є інтелектуалом то весь світ – дебіли. які ніяк не можуть і не бажають до цього часу зрозуміти що третя світова війна вже давним – давно йде...Цим дебілам заважають стереотипи, які ще до цього часу вважають що війна може бути лише бомбардувальна з використанням гармат, авіації. космічних. хімічних, бактеріологічних, психотронних та інших військ. На жаль в військовій політилогії є й інші види війн – як от інформаційна, терористична, сепарастична. федералістична та інші і, які на жаль новоявлений фашизм Росії поки що вдало використовує. Світовим дебілам слід гарненько і інтелектуально замислитися – інакше світовий дебілізм гарантовано...
Медуни Ца _ 04.05.2014 22:09
IP: 74.125.18.---
Евгений Бойко:
вы посмотрите что происходит:

патриотически настроенных людей власть призывает в нацгвардию и какие-то непонятные отряды имени тимошенко, чтобы держать их в узде.
по смертям наших военных или замученных террористами пленных никто не объявлял траур, а по убитым в одессе убийцам и агрессорам – объявили на целых 2 дня.
+500
Solomiya Bereza _ 04.05.2014 22:06
IP: 46.175.148.---
А де подівся зі своїми порадами адепт знищення української обороноздатності "хитрий лис"?Сидить як вош в бороді?Відокремився від Москви, попанував, імітуючи "незалежність" (у що вилилося бачимо), прихопнув мільйончики, побавився у "Кедрі"і зник з глибоким філосовфським "аналізом". Та відповідати Першивий президенте прийдеться
Фантазер Блазень _ 04.05.2014 21:22
IP: 188.230.8.---
Так так
Alexandr Orehov _ 04.05.2014 20:25
IP: 46.200.135.---
Евгений Бойко:
А причем здесь я? У меня вообще страны нет. Не было еще Украины как государства. Бандиты и воры, сменяющие друг друга. А между ними народец, пытающийся увернуться от удара и потому постоянно отгребающий. А про армию я ж вам написал – нету ее. Даже если у нас будут супер современные средства для войны, но такие бандиты в командующих, как Тимошенки-Ющенки-Януковичи, то вы от армии этой и погибнете. Поэтому воевать с Аваковыми-Наливайченко-Турчиновыми – это бездарная смерть. Но самих себя защищать нужно и обязательно, вы никогда не узнаете, кто грохнул вашего родственника. Если Вы еще здесь, то выехать не успеете, все заполыхает через месяц – и в Киеве, и во Львове. Кроме того, из этих отрядов самозащиты и образуются лидеры, закаленные боем, которым народец вынужден будет доверять. Ибо иначе – смерть от рук разномастных бандитов. Это пройдено Югославией. почему ж не учиться до трагедий.
dem4-enko_ _ 04.05.2014 20:06
IP: 176.104.80.---
Petr Ivanoff: "2) Если это не удастся, то не дать прийти к власти Тимошенко
и протянуть своего ставленника, Януковича-2 – Петра Порошенко.
На это брошены все силы и финансы украинской олигархии во главе с
соратником Путина – Фирташем. Скупаются такие "патриоты" как Луценко, Томенко и им подобные.
Все те, кто вчера голосовал за Януковича, а также "противсихи", теперь "доверяют" Порошенко".
Звідси висновок простий, як двері: Президент не повинен бути "забруднений" грошима, цебто – бізнесом. Він повинен мати стійкі переконання. він повинен бути патріотом держави і народу. В такий напружений (у військовому розумінні) час президент повинен мати пристойне військово-стратегічне та військово-аналітичне мислення. Я буду голосувати за Гриценка, я буду переконувати зробити так само своїх близьких, знайомих, я буду переконливо закликати до цього користувачів інтернету. Іншої людини з такими даними серед кандидатів я не бачу, і не тому, що я сліпий, а тому, що їх просто немає.
Uruz _ 04.05.2014 19:41
IP: 94.153.48.---
Владимир Щепак:
Uruz:
Если новоизбранный президент предательство не остановит,народ терпеть не будет.А это война.
а это, как бог решит
Зеленський76 Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter