Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (з 2012), лідер партії "Громадянська позиція". Полковник запасу.

Захід боїться Третьої світової? Так Путін її вже розпочав!

04 травня 2014, 07:56

Путіну не Крим потрібен і не Схід України. Йому потрібна вся Україна, разом з Києвом-столицею. І набагато більше! Путін своєю агресією вирішив довести цивілізованому світу, що в Третьому тисячолітті ніяке міжнародне право не діє і нічого не значить – діють і мають значення лише дві речі: гроші і право сили!

Путін уже висловив стурбованість порушенням прав російськомовного населення Естонії та Латвії – і НАТО терміново розгортає для захисту країн Балтії авіаційне і морське угруповання.

Путін уже висловив занепокоєння блокадою Придністров'я з боку України і Молдови – і Румунія терміново пересуває артилерійські й ракетні частини до своїх західних кордонів.

Путін уже направляє свої стратегічні ракетоносці Ту-95МС (з можливостями пуску ядерних крилатих ракет) до берегіів Шотландії, Данії, Нідердандів – перевіряє готовність їхніх радарів ППО, засобів РЕБ і терміни підйому літаків-винищувачів.

Путін уже передислоковує до Криму винищувальну й стратегічну дальну авіацію – російські Су-27, Міг-29 і Ту-22М3 уже на півострові.

Путін під прикриттям підготовки до Сочинської олімпіади оснастив, озброїв, підготував, здійснив передислокацію, перевірив розгортання і частково бойове застосування своїх мобільних бригад, в тч механізованих, аеромобільних, десантно-штурмових, спецназу ГУР МО, насамперед бойових диверсійних груп і вертольотів армійської авіації; спланував і задіяв транспортні коридори для швидкого нарощування сил і засобів навколо України – темпами, які ні нашій армії, ні військам НАТО зараз недосяжні.

Путін розгорнув на території України (думаю, не тільки України) приховану широку мережу агентури й диверсантів, яких він може активувати в будь-який момент. Скільки їх і в яких саме регіонах України (в тч у Києві), скільки і якої саме в них приховано зброї (ПЗРК, ПТКР, гранатомети, кулемети, снайперські гвинтівки, вибухівка) – крім Путіна, напевно не знає ніхто, адже два останніх голови СБУ і два останніх міністри оборони України в період Януковича мали російські паспорти і захищали інтереси Росії, не України.

Путін своїх планів не приховує – він уже діє, нахабно і цинічно, без жодних обмежень.

Висновки і пропозиції:

1. Україна стала першою жертвою агресії Путіна, але воєнна загроза з боку Путіна – набагато масштабніша, з руйнівним потенціалом для всієї Європи і світу. Без перебільшення.

2. Цивілізований світ має усвідомити цю загрозу і її масштаби – і діяти відповідно, скоординовано і рішуче, в тч уже і воєнними засобами протидії.

3. Стримана реакція Заходу на агресію Путіна, намагання умиротворити його шляхом переговорів, засобами дипломатичного й економічного впливу – не дають і не дадуть бажаного результату. Це вже ясно.

4. Захід має відкрито визнати Путіна фашистом-агресором і негайно розпочати створення анти-путінської коаліції, задіяти для локалізації загрози Путіна усі доступні способи, сили і засоби, в тч військові.

5. Одними з перших кроків мають стати передислокація і розгортання навколо території України (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, північ Туреччини) потужного авіаційного угруповання країн-членів НАТО (80-100 літаків типу F-16, F-15), авіаносної ударної групи в Середземному морі (70+ літаків палубної авіації) плюс 7-8 бойових кораблів у Чорному морі (есмінців і крейсерів з потужними засобами ППО) і кількох аеромобільних бригад – з метою встановлення надійного контролю над повітряним і морським простором України, аби стримати Росію від нарощування додаткових сил і не допустити вторгнення російської армії на територію нашої держави.

6. Ключову роль у допомозі України задля стримування вже актуальної агресії Путіна проти України серед країн-членів НАТО мають відігравати Велика Британія і США – саме ці дві держави взялися гарантувати Україні територіальну цілісність і безпеку після ядерного роззброєння України у 1994 році.

7. Після довгих вагань, після цілої низки хибних рішень, саботажу і навіть зради, українська влада нарешті розпочала збройну протидію російським диверсантам задля захисту цілісності країни (материкової частини, Крим Путін уже окупував). Україна спроможна власними силами і засобами очистити свою територію від ворога. Але – за умови, якщо Захід, насамперед Велика Британія і США, швидко перекриють Путіну з повітря і моря можливості вторгнення на нашу територію новими силами.

8. Захід дотепер протидіяв Путіну досить обережно і стримано, пояснюючи це небажанням спровокувати Третю світову війну. Настав час визнати хибність і неефективність такої стратегії стримування Путіна. Усвідомити, що Третю світову Путін уже розпочав! Час діяти швидко і рішуче!

Наостанок, усе це я пояснював українським керівникам і нашим західним партнерам, намагався переконати і спонукати їх до ефективних і рішучих дій на випередження Путіна, малював схеми і плани розгортання (стримування) ще ДВА МІСЯЦІ ТОМУ. Не почули. Може, почують тепер, коли прогнози справдилися, коли ситуація загострюється на очах і може стати некерованою, точніше – керованою лише Путіним.

Коментарі — 187
Віра Сила _ 04.05.2014 11:46
IP: 46.201.0.---
03 травня, 16:23 На найбільшому в Європі оптово-роздрібному ринку "7-й кілометр", що знаходиться поблизу Одеси, було впіймано групу проросійськи налаштованих бандитів, які грабували торговців – переважно вихідців із азіатських країн. Ці бандити видавали себе за бійців "Правого сектора"; вони погрожували торговцям, били їх, забирали виторг.
Отримавши сигнал про цей розбій, одеський підрозділ "Правого сектора" відреагував миттєво. Його активісти прибули на місце події та локалізували бандитів. Зараз із ними проводяться виховні дії фізичного характеру.
"Правий сектор" завжди буде класти край неподобствам, які мають на меті розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Крім того, "Правий сектор" залишає за собою право самостійно вживати рішучих заходів проти кримінальних елементів, що коять злочини від імені нашої організації.
Ljuba Markovets _ 04.05.2014 11:43
IP: 74.125.181.---
Solomiya Bereza:
Ostapenko Taras:
Процес пішов!!!! Українофоб вивчив мову та ще й нік обрвав український. А міг би матючками на "родном языке" Язык Пушкина, Лермонтова, Толостого відійде в лету, а сучасний буде ідентифікуватися в світі як "язык" бандитів иа міжнародного тероризму. (При всій повазі до нормальних росіян, серед яких маю друзів)
Віра Сила _ 04.05.2014 11:43
IP: 46.201.0.---
Єдиний спосіб захисту, це добровільно і організовано створити козацьку самопоміч на місцях підтримати і допомогти у слушний момент кожний райвідділ міліції, прокуратуру, СБУ, кожну військову частину.
Допомогти кожному – хто потребує допомоги. і самостійно наводити порядок на місцях.
Сьогодні перемагає не авіація із космічними технологіями, а людина на землі, із відкритим серцем.
Viktor Kuba _ 04.05.2014 11:41
IP: 195.211.84.---
Росія це держава яка розросталась у розмірах своєї найбільшої на сьогодні території шляхом агресій і воєн на інші народи, їх поневолення і приєднання їх земель,про це свідчить історія і скільки різних народів знахоиться у складі РФ.Росія підтримала сербських терористів вступаючи в І Світову війну, де вбито було 10 млн. людей, далі підтримав Кремль Гітлера захоплюючи в 1939 р. Польщу до Сяну і Бугу розвязавши ІІ Світову війну з десятками міліонів жертв,про підтримку військову в Авганістані на Кубі і ін.маргінальних точках світу і згадувати не хочеться, тепер Росія уже розпалила конфлікт з захопленням Криму і терором на південному сході України,що загрожує перерости в ІІІ Світову війну з можливо навіть уже сотнями міліонів загиблих, враховуючи сучасні військові армади.Висновок напрошуєтся що сутність Росії це агресія і поневолення народів звідси і термін мабуть поневолених народів "славяне" від анг. "slave" що перекладаєтся як раб,невільник у множ. раби- холопи по росiйськи.
mihaylenco _ 04.05.2014 11:36
IP: 82.207.104.---
Сьогодні доля України в руках однієї людини – Тимошенко. Як вона вирішить, так і буде. Принаймні, до 25 травня.
Michael Morehod _ 04.05.2014 11:36
IP: 194.44.163.---
Сергей Лиманов:
Толя, Гриценко, гнида! Третью мировую начали пиндосы, когда разхреначили Югославию. С тех пор, были уничтожение Фашингтоном башен Близнецов с собственными гражданами в Нью-Йорке, последовавшие нападения на Афганистан, Ирак, Ливию, Сирию. А вот теперь фашистский переворот в Киеве и заживо сожжённые люди в одесском Доме Профсоюзов! О каком Путине ты говоришь, тварь?
Лиманов, удивляюсь твоей тупости. Вот как может путинская пропаганда зазомбировать человека – превратить его в безззмозглую биомассу. Только одно ярко выражено: вообще из этих путиннских пододонков не говорит, что кремлевско-путинские холлуи налезли в Украину. Какаякому разница, что происходит на Украине и не нужно сувать свои грязные лаббббета до людей, которые хотят жить вольно и свободно – без всяких там ЗЭКОВ-ХАМОВ.
imo _ 04.05.2014 11:32
IP: 178.94.76.---
Диванний генерал вже не тільки Україну він вже весь світ вчить. Аааа синочка в армію забрали, аааа, а мене невїбацца спеціаліста залишили!!!! Досить пи.здіти балабол, або роби шось або завали пельку.
Ludmyla Zagoruyko _ 04.05.2014 11:32
IP: 77.90.251.---
Гриценко абсолютно правий. США і Європа розбестили диктаторів на кшалт Путіна і гнид на кшалт Януковича і Ко безкарним розкраданням народного надбання їх країн і переведенням награбованого під юрисдикцію цивілізованого світу. Вони втратили відчуття реальності від вседозволеності. А тепер Світ замість визнати помилки і терміново реагувати, став у позу страуса і чекає що закликами до миру все розсмокчеться. Ні, буде лиш гірше і саме через нездатність Заходу оцінити свої помилки.
Ruslan Tsyvinski _ 04.05.2014 11:28
IP: 46.173.103.---
Для ефективної протидії агресору необхідна справжня політична (не абстрактно задекларована) коаліція. Турчинов &CO створюють мляво свої сили оборони,Юля під себе тяне,така розпорошеність тільки на руку Росії. Досить байки розповідати про стриманність в військових діях заради проведення виборів. Увесь демократичний світ визнає ту владу в Україні,яка збереже її незалежною,вільною від тоталітаризму,цілістною державовою.А признання легітимності від ворога та його поплічників нам і не потрібно.
Sasha Ulik _ 04.05.2014 11:20
IP: 95.133.51.---
" ПР/КПУ" – пропутинская фашистская организация в Украине – финансирует, организует и обеспечивает российскую агрессию и сепаратизм, ставя конечной целью разрушение государственности Украины и включение ее территории в т. н. " руський мир". Полный беспощадный разгром ПР/КПУ как внутреннего непримиримого врага и пособника врага внешнего – много облегчит тяжелое и кровавое рождение новой независимой демократичной Украины. Чем раньше! Эффект гарантирован. Украине быть!
Слава Украине!
Смерть врагам!
mihaylenco _ 04.05.2014 11:18
IP: 82.207.104.---
Max Krug
Еще оаз повторяю. Население городов где проходит АТО встречает украинскую армию как оккупантов.

Я б не сказав, що як окупантів, але й не як визволителів. В свого товариша, котрий мешкає в Стаханові, я запитав, як би вони зустрічали російську армію. Він відповів, що так само. Можливо, трішки краще.
mihaylenco _ 04.05.2014 11:14
IP: 82.207.104.---
Владимир Беспалов
Пока Москва не будет в руинах до россиян ничего не дойдет.

Та ні. Росіяни москву ненавидять незрівнянно більше, ніж ми. Руйнування москви вони будуть святкувати. До росіян щось почне доходити, коли зникне водка.
hrim _ 04.05.2014 11:14
IP: 74.125.181.---
Jackobson George:
Памятаю, як декілька років тому пан Гриценко на передачі Шустера розповідвав, що "Україна – для українців" – це войовничий націоналізм, неприйнятний в Україні 21 століття...
.........

"Україна – для українців" у ХХІ столітті звучить однаково як і "Польща – для поляків", "Франція – для французів".
Тут головне, який зміст ми вкладаємо для "українців".
Українець у сучасному євро-атлантичному розумінні – громадянин, який незалежно від етнічного походження (українець – польського походження, українець – російсьського походження, українець – татарського, єврейського, ... походжень) працює, турбується про економічну, військову могутність держави Україна, її високий освітній, науковий, культурний міжнародний рівень.
Тому Україна для таких українців: Філарет, Курков, Джемілєв, Гузар, Мустафа, Гурвіц, ...
Sb Upa _ 04.05.2014 11:11
IP: 176.8.130.---
Редкий случай, когда я поддерживаю Гриценко на все 100%. Стратегическая обстановка описана совершенно верно!

Но во власти в США находятся трусливые соплежуи-либерасты типа Невила Чемберлена и изоляционистов США периода до Перл-Харбора, а не государственные деятели как Уинстон Черчиль.
Нам не хватает таких решительных союзников, как Рональд Рейган, который удавил Империю.
Володимир Верещак _ 04.05.2014 11:09
IP: 91.124.102.---
"на останоок, пропоную пану полковнику створити батальон, полк, бригаду (на що вистачить) територіальної оборони та діяти.
а не зображувати із себе божевільну касандру на прийомі у психіатра
про це я писав три місяці тому, але полковник не слухав"
== Не слухав чи не зміг? Гриценко має чудові аналітичні здібності, та замало організаційних. А чи може бути президентом людина без організаційних здібностей? (При всій повазі до позиції пана Анатолія).
Владимир Беспалов _ 04.05.2014 11:05
IP: 86.111.82.---
Гоцка:
Юрій Дзядик:
Ядерна війна на території України неминуча, але почати її маємо ми в "віддяку" всім зрадившим нас.
Всю свою історію українці билися за вільне життя – не судилося. Маємо хоч вмерти вільними.
Какая дурня.
Умирать должны только враги:-)
Пока Москва не будет в руинах до россиян ничего не дойдет.
soc _ 04.05.2014 11:03
IP: 91.225.122.---
Albert First:
Глупость за цветные тряпочки умирать. – На дворе 21 век, это же бред. Образумьте своих политиков, не отставайте пока они не сядут за стол переговоров. Все же нормальные люди и во Львове и в Донецке и в Одессе и в Киеве и в Москве и в Брюсселе и хотят жить в мире и спокойно работать. Ненависть оставьте африканским племенам. Не хотят встречаться – телефон под рукой, но главное разговаривать, договариваться, а не стрелять.
вы это нормальным лудям в одессе рассказываете, по которым уже стреляют? они конечно хотят спокойно работать, но сложно разговаривать, когда трубку не берут, заняты срельбой
Tolyn Il _ 04.05.2014 11:02
IP: 178.137.59.---
Росії потрібен привід ввести війська
В мирну європейську країну це не припустимо в 21 сторіччі, тому декілька років назад Росія розробила план дестабілізації України
протести, які треба підігріти до масових заворушень і громадянської війни. І тоді російська армія входить на територію України як миротворці
Володимир Верещак _ 04.05.2014 11:01
IP: 91.124.102.---
Albert First:
Глупость за цветные тряпочки умирать. – На дворе 21 век, это же бред. Образумьте своих политиков, не отставайте пока они не сядут за стол переговоров. Все же нормальные люди и во Львове и в Донецке и в Одессе и в Киеве и в Москве и в Брюсселе и хотят жить в мире и спокойно работать. Ненависть оставьте африканским племенам. Не хотят встречаться – телефон под рукой, но главное разговаривать, договариваться, а не стрелять.
Все невірно. Росіянці масово хочуть війни з Україною. Вони мріють, що вмирати будуть лише українці. Ага. Авжеж.
Юрій Дзядик _ 04.05.2014 10:59
IP: 46.119.4.---
Уточнюю. Ваші пропозиції на 90-95% є вірними. Решта 5-10% містить ризики.
Олександр Філіпов _ 04.05.2014 10:55
IP: 94.179.224.---
Какая глупость всерьез думать, что российские стратегические ракеты нацелены на американские банки, где лежат 550 млрд. долларов российской элиты.
hrim _ 04.05.2014 10:52
IP: 74.125.17.---
soc:
на останоок, пропоную пану полковнику створити батальон, полк, бригаду (на що вистачить) територіальної оборони та діяти.
а не зображувати із себе божевільну касандру на прийомі у психіатра
про це я писав три місяці тому, але полковник не слухав
.........

"Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є" (Рузвельт)

Практично усі "Висновки і пропозиції" від Гриценка – популізм, оскільки перші особи євро-атлантичних країн УП не читають.
Для простих українців потрібні реальні приклади та конкретні поради застосування своїх можливостей.
Гоцка _ 04.05.2014 10:51
IP: 46.149.90.---
Юрій Дзядик:
Ядерна війна на території України неминуча, але почати її маємо ми в "віддяку" всім зрадившим нас.
Всю свою історію українці билися за вільне життя – не судилося. Маємо хоч вмерти вільними.
Anna Svong _ 04.05.2014 10:50
IP: 46.150.97.---
Max Krug:
200 человек, которые встречают украинских военных как оккупантов, это не население.
это криминал, это долбо*бы, которые за 1000 грн становятся живым щитом и выставляют живым щитом своих детей.
посмотрите на их лица и послушайте, что они говорят и как они говорят. лучшего слова, чем "долбое*ы" для них не подберешь.
так что, не надо 200 – 300 человек называть населением целого города, даже маленького.
Фантазер Блазень _ 04.05.2014 10:50
IP: 188.230.8.---
ПАНЕ ГРИЦЕНКО ТОЖ ОЧЕВИДНО, ЩО ВОНА З ПАСТОРОМ АУКОВИМ І. КО. ПРАЦЮЄ НА ПУТЛЕРА!!!!!
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Юрій Луценко

Жоден українець не повинен бути в полоні, але має відповідати тут, не дивлячись на всі свої заслуги і статуси, перед українським Законом

Дзюнсей Терасава

Новая история священных реликвий Будды, (привезенных в Японию 1300 лет тому назад китайским Мастером Гандзином), во время глобальных перемен в конце 20 столетия в Европе и во всем мире

Володимир В’ятрович

Група "Першого грудня": не "промайданити" Україну!

20
Ольга Богомолець

Сотні тисяч життів можуть бути врятовані щороку

Ярослав Юрчишин

#АктивістиНеМішені

6
Марина Ставнійчук

Родзинки майбутніх українських виборів або ''Захід нам допоможе!''

13
Віктор Уколов

''Тепла ванна'' для Тимошенко чи об'єктивні опитування?

Іван Крулько

Президентський "злам"

61
Олег Тягнибок

За українське майбутнє без олігархів!

13
Олександр Лємєнов

Кейс Холодницького: рибки теж хочуть їсти?

8
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте