Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (з 2012), лідер партії "Громадянська позиція". Полковник запасу.

Захід боїться Третьої світової? Так Путін її вже розпочав!

04 травня 2014, 07:56

Путіну не Крим потрібен і не Схід України. Йому потрібна вся Україна, разом з Києвом-столицею. І набагато більше! Путін своєю агресією вирішив довести цивілізованому світу, що в Третьому тисячолітті ніяке міжнародне право не діє і нічого не значить – діють і мають значення лише дві речі: гроші і право сили!

Путін уже висловив стурбованість порушенням прав російськомовного населення Естонії та Латвії – і НАТО терміново розгортає для захисту країн Балтії авіаційне і морське угруповання.

Путін уже висловив занепокоєння блокадою Придністров'я з боку України і Молдови – і Румунія терміново пересуває артилерійські й ракетні частини до своїх західних кордонів.

Путін уже направляє свої стратегічні ракетоносці Ту-95МС (з можливостями пуску ядерних крилатих ракет) до берегіів Шотландії, Данії, Нідердандів – перевіряє готовність їхніх радарів ППО, засобів РЕБ і терміни підйому літаків-винищувачів.

Путін уже передислоковує до Криму винищувальну й стратегічну дальну авіацію – російські Су-27, Міг-29 і Ту-22М3 уже на півострові.

Путін під прикриттям підготовки до Сочинської олімпіади оснастив, озброїв, підготував, здійснив передислокацію, перевірив розгортання і частково бойове застосування своїх мобільних бригад, в тч механізованих, аеромобільних, десантно-штурмових, спецназу ГУР МО, насамперед бойових диверсійних груп і вертольотів армійської авіації; спланував і задіяв транспортні коридори для швидкого нарощування сил і засобів навколо України – темпами, які ні нашій армії, ні військам НАТО зараз недосяжні.

Путін розгорнув на території України (думаю, не тільки України) приховану широку мережу агентури й диверсантів, яких він може активувати в будь-який момент. Скільки їх і в яких саме регіонах України (в тч у Києві), скільки і якої саме в них приховано зброї (ПЗРК, ПТКР, гранатомети, кулемети, снайперські гвинтівки, вибухівка) – крім Путіна, напевно не знає ніхто, адже два останніх голови СБУ і два останніх міністри оборони України в період Януковича мали російські паспорти і захищали інтереси Росії, не України.

Путін своїх планів не приховує – він уже діє, нахабно і цинічно, без жодних обмежень.

Висновки і пропозиції:

1. Україна стала першою жертвою агресії Путіна, але воєнна загроза з боку Путіна – набагато масштабніша, з руйнівним потенціалом для всієї Європи і світу. Без перебільшення.

2. Цивілізований світ має усвідомити цю загрозу і її масштаби – і діяти відповідно, скоординовано і рішуче, в тч уже і воєнними засобами протидії.

3. Стримана реакція Заходу на агресію Путіна, намагання умиротворити його шляхом переговорів, засобами дипломатичного й економічного впливу – не дають і не дадуть бажаного результату. Це вже ясно.

4. Захід має відкрито визнати Путіна фашистом-агресором і негайно розпочати створення анти-путінської коаліції, задіяти для локалізації загрози Путіна усі доступні способи, сили і засоби, в тч військові.

5. Одними з перших кроків мають стати передислокація і розгортання навколо території України (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, північ Туреччини) потужного авіаційного угруповання країн-членів НАТО (80-100 літаків типу F-16, F-15), авіаносної ударної групи в Середземному морі (70+ літаків палубної авіації) плюс 7-8 бойових кораблів у Чорному морі (есмінців і крейсерів з потужними засобами ППО) і кількох аеромобільних бригад – з метою встановлення надійного контролю над повітряним і морським простором України, аби стримати Росію від нарощування додаткових сил і не допустити вторгнення російської армії на територію нашої держави.

6. Ключову роль у допомозі України задля стримування вже актуальної агресії Путіна проти України серед країн-членів НАТО мають відігравати Велика Британія і США – саме ці дві держави взялися гарантувати Україні територіальну цілісність і безпеку після ядерного роззброєння України у 1994 році.

7. Після довгих вагань, після цілої низки хибних рішень, саботажу і навіть зради, українська влада нарешті розпочала збройну протидію російським диверсантам задля захисту цілісності країни (материкової частини, Крим Путін уже окупував). Україна спроможна власними силами і засобами очистити свою територію від ворога. Але – за умови, якщо Захід, насамперед Велика Британія і США, швидко перекриють Путіну з повітря і моря можливості вторгнення на нашу територію новими силами.

8. Захід дотепер протидіяв Путіну досить обережно і стримано, пояснюючи це небажанням спровокувати Третю світову війну. Настав час визнати хибність і неефективність такої стратегії стримування Путіна. Усвідомити, що Третю світову Путін уже розпочав! Час діяти швидко і рішуче!

Наостанок, усе це я пояснював українським керівникам і нашим західним партнерам, намагався переконати і спонукати їх до ефективних і рішучих дій на випередження Путіна, малював схеми і плани розгортання (стримування) ще ДВА МІСЯЦІ ТОМУ. Не почули. Може, почують тепер, коли прогнози справдилися, коли ситуація загострюється на очах і може стати некерованою, точніше – керованою лише Путіним.

Коментарі — 187
Василь Симоненко _ 04.05.2014 08:54
IP: 109.122.35.---
В Толі знову приступ істерики. Тепер він вже НАТОю керувати взявся. Чэловэчіщэ...
Katerynoslav _ 04.05.2014 08:54
IP: 46.200.125.---
Верховним Головнокомандувачем України стати не вдалося, спробуємо стати главкомом НАТО...
soc _ 04.05.2014 08:47
IP: 91.225.122.---
Valeri Dovgaluk:
Гриценко більше військовий ніж політик. А саме політики Європи, на мою думку, є тормозом у цих питаннях. Військові у Європі, думаю, більш підтримують А. Гринценка. Наші політики – це взагалі окрема тема. Птрібне очищення від хабарників, брехунів, клептоманів, непрофесіоналів. Слава Україні!
Тормозом в питаннях чого?
Втручаються у набір ополчення Тимошенко?
У роботу одеської міліції ("яка працює добре")?
Заважають перевірити громадянсво типочків що понаїхали до Одеси?
Заважають політичним організмам працювати на державу, а не маневрувати для зриву виборів?
Ніхто не винен нації, що не здатна себе захистити.
Десятки цивілізацій відійшли у історію
Так що досить займатися дурнею. Ворог і зрадники у хаті – берись за зброю і відстоюй ділом совї права
Олександр Філіпов _ 04.05.2014 08:43
IP: 46.201.45.---
Nikolay Ralbush:
О хабарниках давай конкретику. А так, извини, это просто выsер бешеного пса-рашиста.
soc _ 04.05.2014 08:43
IP: 91.225.122.---
на останоок, пропоную пану полковнику створити батальон, полк, бригаду (на що вистачить) територіальної оборони та діяти.
а не зображувати із себе божевільну касандру на прийомі у психіатра
про це я писав три місяці тому, але полковник не слухав
Valeri Dovgaluk _ 04.05.2014 08:36
IP: 109.201.244.---
Гриценко більше військовий ніж політик. А саме політики Європи, на мою думку, є тормозом у цих питаннях. Військові у Європі, думаю, більш підтримують А. Гринценка. Наші політики – це взагалі окрема тема. Птрібне очищення від хабарників, брехунів, клептоманів, непрофесіоналів. Слава Україні!
Андрій Волинський _ 04.05.2014 08:32
IP: 74.125.181.---
Дальше Путин выждет, когда по его мнению прольется достаточно крови на востоке страны, чтобы показать всему миру свои миротворческие намерения и под злобное улюлюкание 80% своих граждан (братья-родственники, блин) вторгнется.
Олександр Філіпов _ 04.05.2014 08:29
IP: 46.201.45.---
"Наостанок, усе це я пояснював українським керівникам..." Кому конкретно, назвать фамилии нужно.
Viktoria Borodajewa _ 04.05.2014 08:27
IP: 95.158.62.---
О, теперь ценные указания пойдут евросоюзу и вообще всему миру. Последняя стадия: Гриценко – военачальник всея земли...
Levchenko Natalya _ 04.05.2014 08:24
IP: 93.78.67.---
Треба боротися з агресією і власними силами. В Росії йде масована підготовка бойовиків у Криму, Краснодарі. Розумію, що неможна називати 300 тисяч силовиків дармоїдами, але ж вони погано захищають країну, вони морально до цього не підготовлені, тільки сидіти на пригрітих місцях та отримувати зарплату.
Valery Fedorov _ 04.05.2014 08:23
IP: 176.36.24.---
Це в ніякому разі не перебільшення. Це твереза експертна оцінка ситуації. Невже Анатолій Гріценко і далі буде виконувати роль Кассандри?
moroshan _ 04.05.2014 08:19
IP: 74.125.182.---
Пане Гриценко. Дякую за таку професійну оцінку ситуації. Хто зараз в українській владі перешкоджає ефективно боротися з кацапстанською агресією, на Вашу думку?
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Юрій Луценко

Жоден українець не повинен бути в полоні, але має відповідати тут, не дивлячись на всі свої заслуги і статуси, перед українським Законом

Дзюнсей Терасава

Новая история священных реликвий Будды, (привезенных в Японию 1300 лет тому назад китайским Мастером Гандзином), во время глобальных перемен в конце 20 столетия в Европе и во всем мире

Володимир В’ятрович

Група "Першого грудня": не "промайданити" Україну!

20
Ольга Богомолець

Сотні тисяч життів можуть бути врятовані щороку

Ярослав Юрчишин

#АктивістиНеМішені

6
Марина Ставнійчук

Родзинки майбутніх українських виборів або ''Захід нам допоможе!''

13
Віктор Уколов

''Тепла ванна'' для Тимошенко чи об'єктивні опитування?

Іван Крулько

Президентський "злам"

61
Олег Тягнибок

За українське майбутнє без олігархів!

13
Олександр Лємєнов

Кейс Холодницького: рибки теж хочуть їсти?

8
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте