Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (з 2012), лідер партії "Громадянська позиція". Полковник запасу.

Захід боїться Третьої світової? Так Путін її вже розпочав!

04 травня 2014, 07:56

Путіну не Крим потрібен і не Схід України. Йому потрібна вся Україна, разом з Києвом-столицею. І набагато більше! Путін своєю агресією вирішив довести цивілізованому світу, що в Третьому тисячолітті ніяке міжнародне право не діє і нічого не значить – діють і мають значення лише дві речі: гроші і право сили!

Путін уже висловив стурбованість порушенням прав російськомовного населення Естонії та Латвії – і НАТО терміново розгортає для захисту країн Балтії авіаційне і морське угруповання.

Путін уже висловив занепокоєння блокадою Придністров'я з боку України і Молдови – і Румунія терміново пересуває артилерійські й ракетні частини до своїх західних кордонів.

Путін уже направляє свої стратегічні ракетоносці Ту-95МС (з можливостями пуску ядерних крилатих ракет) до берегіів Шотландії, Данії, Нідердандів – перевіряє готовність їхніх радарів ППО, засобів РЕБ і терміни підйому літаків-винищувачів.

Путін уже передислоковує до Криму винищувальну й стратегічну дальну авіацію – російські Су-27, Міг-29 і Ту-22М3 уже на півострові.

Путін під прикриттям підготовки до Сочинської олімпіади оснастив, озброїв, підготував, здійснив передислокацію, перевірив розгортання і частково бойове застосування своїх мобільних бригад, в тч механізованих, аеромобільних, десантно-штурмових, спецназу ГУР МО, насамперед бойових диверсійних груп і вертольотів армійської авіації; спланував і задіяв транспортні коридори для швидкого нарощування сил і засобів навколо України – темпами, які ні нашій армії, ні військам НАТО зараз недосяжні.

Путін розгорнув на території України (думаю, не тільки України) приховану широку мережу агентури й диверсантів, яких він може активувати в будь-який момент. Скільки їх і в яких саме регіонах України (в тч у Києві), скільки і якої саме в них приховано зброї (ПЗРК, ПТКР, гранатомети, кулемети, снайперські гвинтівки, вибухівка) – крім Путіна, напевно не знає ніхто, адже два останніх голови СБУ і два останніх міністри оборони України в період Януковича мали російські паспорти і захищали інтереси Росії, не України.

Путін своїх планів не приховує – він уже діє, нахабно і цинічно, без жодних обмежень.

Висновки і пропозиції:

1. Україна стала першою жертвою агресії Путіна, але воєнна загроза з боку Путіна – набагато масштабніша, з руйнівним потенціалом для всієї Європи і світу. Без перебільшення.

2. Цивілізований світ має усвідомити цю загрозу і її масштаби – і діяти відповідно, скоординовано і рішуче, в тч уже і воєнними засобами протидії.

3. Стримана реакція Заходу на агресію Путіна, намагання умиротворити його шляхом переговорів, засобами дипломатичного й економічного впливу – не дають і не дадуть бажаного результату. Це вже ясно.

4. Захід має відкрито визнати Путіна фашистом-агресором і негайно розпочати створення анти-путінської коаліції, задіяти для локалізації загрози Путіна усі доступні способи, сили і засоби, в тч військові.

5. Одними з перших кроків мають стати передислокація і розгортання навколо території України (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, північ Туреччини) потужного авіаційного угруповання країн-членів НАТО (80-100 літаків типу F-16, F-15), авіаносної ударної групи в Середземному морі (70+ літаків палубної авіації) плюс 7-8 бойових кораблів у Чорному морі (есмінців і крейсерів з потужними засобами ППО) і кількох аеромобільних бригад – з метою встановлення надійного контролю над повітряним і морським простором України, аби стримати Росію від нарощування додаткових сил і не допустити вторгнення російської армії на територію нашої держави.

6. Ключову роль у допомозі України задля стримування вже актуальної агресії Путіна проти України серед країн-членів НАТО мають відігравати Велика Британія і США – саме ці дві держави взялися гарантувати Україні територіальну цілісність і безпеку після ядерного роззброєння України у 1994 році.

7. Після довгих вагань, після цілої низки хибних рішень, саботажу і навіть зради, українська влада нарешті розпочала збройну протидію російським диверсантам задля захисту цілісності країни (материкової частини, Крим Путін уже окупував). Україна спроможна власними силами і засобами очистити свою територію від ворога. Але – за умови, якщо Захід, насамперед Велика Британія і США, швидко перекриють Путіну з повітря і моря можливості вторгнення на нашу територію новими силами.

8. Захід дотепер протидіяв Путіну досить обережно і стримано, пояснюючи це небажанням спровокувати Третю світову війну. Настав час визнати хибність і неефективність такої стратегії стримування Путіна. Усвідомити, що Третю світову Путін уже розпочав! Час діяти швидко і рішуче!

Наостанок, усе це я пояснював українським керівникам і нашим західним партнерам, намагався переконати і спонукати їх до ефективних і рішучих дій на випередження Путіна, малював схеми і плани розгортання (стримування) ще ДВА МІСЯЦІ ТОМУ. Не почули. Може, почують тепер, коли прогнози справдилися, коли ситуація загострюється на очах і може стати некерованою, точніше – керованою лише Путіним.

Коментарі — 187
tomorrow _ 04.05.2014 10:49
IP: 46.33.229.---
У випадку прямого збройного вторгнення Росії в Україну і розгортання війни різко зросте опозиція Путіну в Росії. Не виключена змова еліти, яка прибере Путіна. Класика жанру. Замах на Гітлера в 1944 р.
kren _ 04.05.2014 10:48
IP: 188.0.104.---
ганна ахметова _ 04.05.2014 10:13
П.Ганно,без будь яких таємних намірів Вас образити,але ви ставите питання на рівні
передбачень і пророцтв.Всі тлумачення ми можемо давати тільки пост фактум.Всі запи
тання адресовані Гриценку,стосуються в першу чергу Кравчука і слідом Кучми,що прикри
ваючись дем.риторикою,потихеньку,без зайвого галасу відновлювали більшовицько-бандицький режим в умовах нової суспільно-економічної формації.Тим паче,що система у нас залишилася спадковою і незайманою у спадок від РС.На час "приходу"Ющенка,система вже відновилася і склалися нові "елітні" клани.Можливо,що якась частка провини затой період є і на Гриценку,але він один,без своєї команди в системі,мало що міг.Ющенки,тимошенки,лазаренки,азарови,литвини,моро
ози...явище "трудів" Кравчука і Кучми,що -зорко стоялі на страже завоєваній вєлікага актября-.
Зверніть увагу як зараз притихли ці пси,не чути і не видно,аби тільки їх ніхто не згадував.
Райхер _ 04.05.2014 10:47
IP: 46.211.132.---
B]Max Krug:

Ввод войск в Украину – катастрофа для экономики России поэтому об этом не идет даже речь.

QUOTE]

А он может и без войск обойтись. Сейчас чеченцев и других боевиков направляет через Крым и начнётся "Гражданская война" или партизанскодиверсионная.
Хотя она уже началась...

Гоцка _ 04.05.2014 10:46
IP: 46.149.90.---
Захід не бачить і не чує. Побачить та почує тоді, коли вже буде пізно.
Тут написали про "косату шлюху", що вона вже тоді здавала Україну, то треба константувати, що вона і зараз веде ту ж політику – ії треба гнати з її "політичною силою". А нам варто готуватися до того, що одномоментно підірвемо всі 14-ть ядерних блоки – думали що стали вільними, повірили гарантіям агресорів, отож, і вони мають відчути нашу біль.
Юрій Дзядик _ 04.05.2014 10:43
IP: 46.119.4.---
Шановний Анатолію Степановичу!

Наче усе вірно. За одним суттєвим винятком.

На мій погляд, пропонована Вами стратегія неоптимальна. Більш того, надто далека від оптимальності і ризикована. Вона личить маршалу Жукову ("Ми за цєной нє постоім"). Ризик (можлива ціна) – ядерна війна на території України.

Ви згодні з цим ризиком?

Хтось на Україні згоден з ним?

Говорю це як фахівець. Я математик, кібернетик та прогнозист. У 1979-81, працюючи у Інституті кібернетики, спрогнозував "перестройку" та (за три роки до Т.І.Заславської) запропонував кібернетичний проект перестройки. Проект був багато у чому протилежний тій "перестройці", яка призвела до колапсу.

Ми програємо інформаційну війну.

Уряд надзвичайно некваліфікований. Створений в результаті вдалої інформаційної диверсії.

Не погіршуйте ж і так важку ситуацію, прошу Вас.
Max Krug _ 04.05.2014 10:42
IP: 74.125.17.---
Еще оаз повторяю. Население городов где проходит АТО встречает украинскую армию как оккупантов.
У них промыты мозги до состояния в котором сейчас находится и половина населения России.

Единственный способ сейчас – это убедить их что они САМИ будут решать свою судьбу на выборах, на референдуме. ЧЕСТНЫХ, ПОД КОНТРОЛЕМ НАБЛЮДАТЕЛЕЙ.

Что касается Белковского то он известный политэссеист, который не всегда попадает в мишень и увлекается не сутью а формой того что пишет.

Для Путина наивысшая УГРОЗА проведение РЕАЛЬНЫХ ВЫБОРОВ И РЕФЕРЕНДУМА на Украине, на которых он в большинстве районоа позорно ПРОИГРАЕТ. Это будет для него означать намного большее поражение чем даже санкии запада.
Albert First _ 04.05.2014 10:41
IP: 74.125.18.---
Глупость за цветные тряпочки умирать. – На дворе 21 век, это же бред. Образумьте своих политиков, не отставайте пока они не сядут за стол переговоров. Все же нормальные люди и во Львове и в Донецке и в Одессе и в Киеве и в Москве и в Брюсселе и хотят жить в мире и спокойно работать. Ненависть оставьте африканским племенам. Не хотят встречаться – телефон под рукой, но главное разговаривать, договариваться, а не стрелять.
Фантазер Блазень _ 04.05.2014 10:41
IP: 188.230.8.---
ЗВЕРНЕННЯ ДО АНАТОЛІЯ ГРЕЦЕНКА, ніхто нам не буде помагати нам, якщо ми самі не будемо себе захищати, судячи з того як розвиваються події спочатку в Криму а тепер на сході і недавні події в Одессі є очевидним що в найвищих ешелонах влади ми маємо прокремлівських деверсантів, які чітко і сплановано з путлером втілюють його план, чому наші спецслужби не діяли на опередження а навпаки роздмухували іскорки сепаратизму, чому на керевні посади в ризикованих областях призначають продажних антидержавників, які при перших можливостях здають зброю і адмін споруди, так зване АТО то ранше театер абсурду, і таких чому маса. Можливо спочатку потрібно навести порядок з агентами кремля в Укрїнській владі? можливо Ви з патріотами з спец служб організуєте чистку агентів, і почнете то з висвітленням в засобах масової інформації, і всіма доступними засобами. ВАМ НЕ ЗДАЄТЬСЯ ЩО ТО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ НЕГАЙНО,
Vitalik Radchuk _ 04.05.2014 10:38
IP: 74.125.181.---
Гриценко – трижды глава оборонного ведомства. Первое назначение на этот пост получил в феврале 2005-го в правительстве Юлии Тимошенко. Затем руководил ведомством в Кабмине Юрия Еханурова. 4 августа 2006 года назначен главой Минобороны в правительстве Виктора Януковича Верховной Радой по квоте президента Ющенко. Второй в Украине (после Валерия Шмарова) гражданский министр обороны. – гриценко так кто разваливал украинскую армию???
Олександр Філіпов _ 04.05.2014 10:38
IP: 94.179.224.---
Вызвал как то Владимир Владимирович дух Иосифа Виссарионовича и спрашивает:
- Почему у нас все плохо, экономика разваливается, оппозиционеров куча, из страны народ все уехать хочет, коррупция во всех регионах.
Сталин, не задумываясь, отвечает:
- Расстрелять все правительство и покрасить стены Кремля в голубой цвет.
- Но почему именно в голубой?
- Я так и предполагал, что дискуссия будет только по второму вопросу.
Vitalik Radchuk _ 04.05.2014 10:35
IP: 74.125.181.---
Олег Якубчак Олег Якубчак:
Vitalik Radchuk _ 04.05.2014 10:00IP: 74.125.181.-
бывший министр обороны ты лучше напиши сколько новой техники закупили при твоём командовании, на сколько увеличили бюджет... а щяс ты кукарекаешь ПАМАГИТЕ)))

Міністр оборони бюджет для ЗС не приймає його приймає ВР, так що півнику не кукорікай
ага только бюджет подает кабинет министров)) в который входит министр обороны))
Джон Уотсон _ 04.05.2014 10:29
IP: 46.151.249.---
leha23:
Бред не несите. Да, ваши фашерашистские кумиры слюнявый Кургинян и православнутый Дугин визжат уже 10 лет про мировую "оранжевую чуму", якобы спонсируемую госдепом. Но утаивают нарочно тот факт, что все революции последних лет, арабские в том числе, суть революции СОЦИАЛЬНЫЕ! Народы Грузии, Украины, Туниса, Ливии, Египта вышли на улицы протестуя против мракобесных, клептократических "золотых батонов"! И ещё кургиняны молчат о том, что все протесты упали на благодатную почву: Бен-Али, Мубарак, Мухомор, наш енакиевский урка сделали ну просто всё, чтобы эти революции состоялись! во всем мире на выборах побеждают партии социалистов, люди ненавидят олигархов, как вы это не видите?
Max Krug _ 04.05.2014 10:29
IP: 74.125.181.---
Andrew Zastavnyy:
Max Krug:
порассуждай о ничтожности путлера и его шавок. престарелый неудавшийся кгбист, выживший из ума ставит мир на грань уничтожения.
Зачем рассуждать об очевидном. Это не поможет в нынешней ситуации избежать обострения ситуации в регионе, который долгие годы был фактически отдан на откуп бандитам и население которого не верит власти как таковой. Потому что эта власть превратила их в рабов.
Igor Gagarin _ 04.05.2014 10:27
IP: 74.125.17.---
Serhyi Makarenko:
На все 100% поддерживаю! Тимошенко надо гнать из страны или обойтись с ней как с тем москалем на ветке-гилляци. Тимошенко геть из страны, из мыслей, из сердец. "Она спасет Украину" – её никто и никогда об этом не просил.
-Vesna- _ 04.05.2014 10:26
IP: 93.75.117.---
Святослав Ярій:
Нельзя говорить, что эконосические санкции не действуют. Просто их ещё не ввели!
Как может действовать не введенная санкция?
На Путина (именно на него) НИКАКИЕ санкции не подействуют.
Читай блог Возняка (точнее ссылку на статью Белковского). Просто в яблочко.
Республіка _ 04.05.2014 10:25
IP: 213.111.80.---
"...намагався переконати і спонукати їх до ефективних і рішучих дій на ВИПЕРЕДЖЕННЯ!!! Путіна" – істерика та самопіар, котрі РЕАЛЬНО!!! спричинили б велике кровопролиття та проникнення РЕГУЛЯРНИХ!!! військ РФ в Україну. Автору дуже хочеться кинути українців у бій із ЗНАЧНО!!! сильнішим і підступним ворогом. Таким шляхом ДІЙСНО!!! можна розпочати світову війну. Хто такий автор: ні стратегічного мислення, ні поваги до РОЗУМУ!!! українців? Тільки притаманні українцям ПОМІРКОВАНІСТЬ та ПРАГМАТИЗМ!!! здатні зруйнувати агресивні плани путінського Кремля і захистити себе і цивілізований СВІТ!!!
mihaylenco _ 04.05.2014 10:25
IP: 82.207.104.---
Все пише Гриценко правильно. Крім останньої фрази. Ситуація путіним ніколи не була керованою. І не буде. Він готує, й запускає механізми, а коли вже процес розпочинається, то путін ним керувати неспроможний. Дуже забагато на себе бере.
ганна ахметова _ 04.05.2014 10:25
IP: 93.75.34.---
Володимир Верещак:
ганна ахметова:
Не знаю, чим займався міністр оборони юща Гриценко, але мабуть не реформуванням й посиленням обороноздатності країни. Але міністр оборони юща Єханур займався лише розпродажем війсьвоговго майна! І ви добре це знаєте, пане полковнику? Чому мовчали тоді, що Пу брязкає зроєю, а ми беззбройні!Ви знали, що таке Межигірський, чому не кричали на всіх усюдах, до чого призведе його президентво?! А ви тиїхенько противсіхнули?! Спасибі. У мене двоє синів, що на нас чекає? Що чекати іншим матерям України?
Ви, виборці, віддали Гриценку 2% голосів. А Януковичу 49. То тепер Гриценко вам винен? Обирайте його президентом, потім дорікайте.
Межигірського м2ясника обрали ті, хто зараз кричить, що їх не чують. А президентом Гриценко став би, якби був нормальним міністром оборони, а не ющенківським блазнем!
Max Krug _ 04.05.2014 10:24
IP: 74.125.17.---
Святослав Ярій:
Нельзя говорить, что эконосические санкции не действуют. Просто их ещё не ввели!
Как может действовать не введенная санкция?
Санкции действуют и весьма эффективно. На уровне финансирования компаний, заимствований на рынках и т.д. Ситуация в России неминуемо ухудшается. Это неоспоримый факт, который прекрасно понимают Путин и ко.

Ввод войск в Украину – катастрофа для экономики России поэтому об этом не идет даже речь.

Но ситуацию в Донецке и Луганске невозможно решить оккупаций украинской армией, это будет на годы Белфаст.

Нужно ПОЛИТИЧЕСКОЕ РЕШЕНИЕ.
-Vesna- _ 04.05.2014 10:23
IP: 93.75.117.---
Elena Zhmariova:
Опасен не Путин, а 144 миллиона идиотов за его спиной.
youtube.com/watch?v=3G4KQNUF9m4

А эти идиоты?
Брр...
Жуткие маргиналы-психозы.
ганна ахметова _ 04.05.2014 10:23
IP: 93.75.34.---
Serhyi Makarenko:
ваша лексика свідчить не ітльки про "високу культуру, чистий розум", але й про певні проблеми з чоловічим здоров2ям. Проконсультуйтеся у сексопатолога, може ще не пізно
Володимир Верещак _ 04.05.2014 10:21
IP: 91.124.102.---
ганна ахметова:
Не знаю, чим займався міністр оборони юща Гриценко, але мабуть не реформуванням й посиленням обороноздатності країни. Але міністр оборони юща Єханур займався лише розпродажем війсьвоговго майна! І ви добре це знаєте, пане полковнику? Чому мовчали тоді, що Пу брязкає зроєю, а ми беззбройні!Ви знали, що таке Межигірський, чому не кричали на всіх усюдах, до чого призведе його президентво?! А ви тиїхенько противсіхнули?! Спасибі. У мене двоє синів, що на нас чекає? Що чекати іншим матерям України?
Ви, виборці, віддали Гриценку 2% голосів. А Януковичу 49. То тепер Гриценко вам винен? Обирайте його президентом, потім дорікайте.
Elena Zhmariova _ 04.05.2014 10:20
IP: 92.49.247.---
Опасен не Путин, а 144 миллиона идиотов за его спиной.
Andrew Zastavnyy _ 04.05.2014 10:16
IP: 188.230.55.---
Max Krug:
порассуждай о ничтожности путлера и его шавок. престарелый неудавшийся кгбист, выживший из ума ставит мир на грань уничтожения.
ганна ахметова _ 04.05.2014 10:15
IP: 93.75.34.---
kren:
ганна ахметова:
leha23:
Есть другое мнение, пан полковник.

Еще в октябре страна была мирной. Потихоньку шла к выборам. Да, гадости было много, но ВСЕ БЫЛИ ЕЩЕ ЖИВЫ И ЦЕЛЫ, а территория целой и страна единой. За океаном же не дремали. И засеяли щедро галицийское поле доллярами. Буйно взошли всходы со свастиками и дали плоды... Под видом борьбы за европейский выбор и демократию успешно выполняется программа уничтожения самих корней славянства и православия в пользу геополитической гегемонии США. Не всем в Украине это нравится и Путину, естественно, тоже. Теперь маемо те, що маемо. А ведь исправить все еще можно... И путь этот, воинствующий пан полковник, не военный
Боже правий, як ці огризки комундризму набридли зі своїм маніакальним баченням світу!
Марксиз-лєнінізм,релятивіська доктрина,нічого іншого Ви від них не почуєте.
Да хоч би врешті заткнулися, без них тошно! Комуноінфіковані!
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Юрій Луценко

Жоден українець не повинен бути в полоні, але має відповідати тут, не дивлячись на всі свої заслуги і статуси, перед українським Законом

Дзюнсей Терасава

Новая история священных реликвий Будды, (привезенных в Японию 1300 лет тому назад китайским Мастером Гандзином), во время глобальных перемен в конце 20 столетия в Европе и во всем мире

Володимир В’ятрович

Група "Першого грудня": не "промайданити" Україну!

20
Ольга Богомолець

Сотні тисяч життів можуть бути врятовані щороку

Ярослав Юрчишин

#АктивістиНеМішені

6
Марина Ставнійчук

Родзинки майбутніх українських виборів або ''Захід нам допоможе!''

13
Віктор Уколов

''Тепла ванна'' для Тимошенко чи об'єктивні опитування?

Іван Крулько

Президентський "злам"

61
Олег Тягнибок

За українське майбутнє без олігархів!

13
Олександр Лємєнов

Кейс Холодницького: рибки теж хочуть їсти?

8
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте