Тарас Кузьо Науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин (ЦТВ) Школи фундаментальних міжнародних досліджень (ШФМД) при Університеті Джонса Гопкінса.

Хто вчинив ''зраду''?

26 січня 2009, 19:03

Владнання Юлією Тимошенко газової кризи 2009 р. показує безпідставність звинувачень у "зраді", звернених у бік Тимошенко минулого літа президентським секретаріатом.

Західні ЗМІ регулярно використовують термін "проросійський" для характеристики пост-радянських лідерів, не пояснюючи при цьому, що "проросійський" може мати дуже відмінне значення в Мінську та Києві у порівнянні з Москвою. Росія виявилася нездатною утворити союз, незважаючи на десять років намагань, з найбільш "проросійським" лідером у світі, президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Чи це не говорить нам про те, що "проросійський" має дуже відмінне значення в Москві у порівнянні з Мінськом і Києвом?

Чи вивчила Росія урок 2004 р. стосовно того, що в Україні немає жодного "проросійського", у розумінні Москви цього слова, політика? Росія ніколи не знайде в Україні політика, що може бути визначений як достатньо "проросійський" (Комуністична партія ніколи не отримає президентську посаду).

У лютому 2007 р. Прем'єр-Міністр Тимошенко, український політик, з яким Росія змогла домовитися про укладення 10-річного контракту, мобілізувала 430 депутатів у парламенті, які проголосували проти приватизації української газотранспортної системи, за що виступала більшість "проросійської" Партії регіонів. Тимошенко підготувалася до газової кризи, створивши запаси газу на 4 місяці, дотримувалася твердої лінії протягом газової кризи 2009 р. і добилася взаємності від Росії з приводу спостерігачів від ЄС, що могли бути допущені на територію України лише в разі, якщо Росія допустить їх на власну територію.

Тим часом "антиросійський" президент підтримав допуск РосУкрЕнерго до газових відносин України чотири роки тому і дозволив йому, відповідно до слів співвласника РосУкрЕнерго Дмитра Фірташа, контролювати три чверті розподілу газу всередині України. Цей факт, як зазначив колишній Міністр оборони Анатолій Гриценко, є свідченням прямої загрози національній безпеці України.

Більше того, головою Нафтогазу України на час підписання газового контракту 2006 р. був лідер крайньо правого Конгресу українських націоналістів, спадкоємця бандерівського крила Організації українських націоналістів і однієї з найбільш антиросійських політичних організацій в Україні. Не дивно, що КУН жартівливо називали Комітетом управління Нафтогазом.

Хто ж тоді є "проросійським" політиком в Україні? І, що більш важливо, хто зрадив національні інтереси України? Тимошенко у 2009 р. чи Ющенко у 2006 р.?

Цей рік стане першим роком, коли Україна не буде імпортувати газ через посередників. Наступний рік стане першим роком, коли Україна буде платити "ринкові" ціни за газ і російські "ринкові" ціни за транзит. Таким чином, 2010 р. стане першим роком, коли Україна матиме можливість проводити справді незалежну зовнішню політику.

Як написала Юлія Мостова в останньому випуску "Дзеркала тижня", "Хіба не було ясно молодій помаранчевій владі з самого початку, що незалежну політику, зовнішню і внутрішню, поруч із Росією може проводити тільки та країна, яка платить "ринкову ціну" за газ? Хіба не було зрозуміло, що НАТО, Голодомор, підтримка Грузії і вимога своєчасного виведення Чорноморського флоту цілком спокійно можуть бути частиною політики суверенної української держави, але при цьому влада України не повинна розраховувати на пільгові ціни на газ від країни, чиї інтереси вона зачіпає, проводячи таку політику?".

powered by lun.ua
Коментарі — 130
nepatriot _ 26.01.2009 20:05
IP: 213.160.140.---
26.01.2009 19:55___ Смерш2007

Ну, бредові ідеї про надзвичайний стан зароджуються час від час в головах наших "чільників" із Банкової. Долар по 15 грн., Goldman Sachs, Lehman Brothers, Deutsche Bank виставляють усім українським боржникам, які САМІ СТВОРИЛИ ЦІ БОРГИ (чого варті тільки кредити, яких набрався Івченко для "Нафтогазу") умови дотермінового повернення кредитів – і Ющенко радується. Ото гарно! Дефолт країни проти Тимошенко. Цій людині давно пора в психіатричну лікарню як мінімум, а як максимум – до в"язниці. Тимошенко йому НЕ ДАСТЬ гарантій, як він це зробив для батька Кучми, от він і дратується. А якщо Путін покаже світові установчі документи "Росукенерго" і всі чеки? Який сором очікує Україну тоді?
Black_Sea _ 26.01.2009 20:03
IP: 195.230.115.---
"...Наступний рік стане першим роком, коли Україна буде платити "ринкові" ціни за газ і російські "ринкові" ціни за транзит..."

Пане Кузьо, навіть вже Ви насміхаєтесь з "ринковості" таких цін!:)))
Смерш2007 _ 26.01.2009 19:55
IP: 91.193.32.---
Я бред не коментирую!!!!!!!!!!!!!!!
Тимошенко Ю.В. 22.01.2009 зарегистрировала в Верховной Раде законопрэкт N3638 про внесення змін в ст.15 Закону України "Про надзвичайний стан" Вот и главный ответ на все ночные газовые договоренности. Сделать в Украине концентрационный лагерь, нас всех невольниками (РАБАМИ). Украинская армия неподдерживает клоунскую власть и танки на улици невыйдут, вместо них прийдут танки России!
nepatriot _ 26.01.2009 19:31
IP: 213.160.140.---
Про Лукашенка Ви повністю маєте рацію. Він дуже гарно Ющенка "обламав" під час нещодавньої зустрічі, коли той почав заводити пісню про дорогий газ. Він сказав: "Нам би ваші проблеми. Та Україна добуває 20 млрд. кубів свого газу, у вас потужна гідроелектроенергетика. Та українська економіка витримає будь-яку ціну на газ". І нашого гаранта заціпило, бо що на це скажеш?

Окреме слово про нашу славетну інтелігенцію. Коли я бачу, що пані Забужко сидить поряд із "благодійником" Івченком під час вручення благодійницьких нагород за відбудову Батурина, то мене це просто дивує. Коли ячитаю інтерв"ю пана Андруховича, який сидить на західному гранті в Берліні і перед газовою війною із Росією, виміщаючи якісь свої дешеві чоловічі комплекси, розповідає в інтерв"ю журналу "Шпігель" про те, що Тимошенко – актриса дешевого провінційного театру, Ющенко – слабкий президент, Гриценко занадто критикує Ющенка, хоч був йому союзником, то я не дивуюся, ЧОМУ Україна програла інформаційну війну на Заході.
nepatriot _ 26.01.2009 19:20
IP: 213.160.140.---
Пане Кузьо, то ПОЯСНЮЙТЕ це західним жкрналістам, бо інколи дійсно це дратує. Я, наприклад, вважаю Ющенка НАЙБІЛЬШ ПРОРОСІЙСЬКИМ президентом, оскільки вся балаканина про НАТО й Голодомор не варта виїденого яйця, оскільки людина, яка вважає благодійником Фірташа та Івченка, практично живе за гроші "Газпрому" (інтереси в "Росукренерго"), за логікою "Газпрому", не мала б говорити про Голодомор і про НАТО. Бо вони ЙОГО ГОДУВАЛИ і, відповідно, – вимагали лояльності. Ющенко не міг цього зрозуміти? Хіба може бути адекватною людина, яка заради боротьби із своїм опонентом готова довести свою країну до дефолту? Президентом ЧОГО він тоді буде? Хіба не зрозуміло, що Путін позбувається такої одіозної особистості, як Фірташ.

Питання щодо ПР: ви колись писали в своїх блогах про поділ у ПР на прозахідну частину (Ахметов) та проросійську (Янукович). Але зараз виглядає так, що купка терористів (Бойко, Льовочкін, його сестра та їх оплачені сателіти типу пані Богословської та Герман) захопили ПР в полон. Мене найбільше дивує, ЧОМУ мовчали так звані представники "національного капіталу", коли це угруповання зривало переговори із газу? Останнім часом мене взагалі смішить поняття "національний капітал", бо його немає. А зараз їм, бачите, газ дорогий. А де жвони були, коли треба було займатися енергозбереженням?
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter