Сергій Лещенко

Чи варто критикувати опозицію?

13 серпня 2012, 15:43

З наближенням виборів дедалі частіше лунають заклики оголосити мораторій на критику опозиції. Аргументують тим, що вони – єдиний порятунок від Януковича та застереження від перетворення України на Білорусь.

Досить часто на цю тему я сперечаюся з Олегом Медведєвим.

Очевидно, що журналіст не є співробітником опозиційного штабу, щоб приймати табу на критику опозиції.

Опозиція в житті журналіста – це учасник політичного процесу, як і влада. Якщо хочете, "клієнти" журналіста – це суспільство, а не політики. Опозиція ж насправді так само хоче прийти до влади, тобто намагається "продати" свої ідеї та обличчя виборцю, а в підсумку отримати право розподіляти бюджетний ресурс.

За логікою Олега Медведєва, в далекому 1998-му треба було не критикувати Павла Лазаренка, бо тільки він єдиний з його 100 мільйонами на антигуанському рахунку становив реальну загрозу Кучмі на виборах президента-1999.

Також очевидно, що опозиція за своєю природою має бути альтернативою владі, її контролером. З цим все погано. Я не скажу, що в Україні легко бути опозицією Януковичу. Але останні два роки для опозиції – це суцільна історія поразок.

Ви забули, як опозиція місяць тому оголошувала свою перемогу зі сходів "Українського дому"? Сьогодні не смішно про це згадувати? Якщо по-пам'яті, тоді оголосили "перемогу", бо Литвин подав у відставку, Янукович скасував прес-конференцію, а тому закон про мови, можливо, не буде підписаний.

Що ми маємо сьогодні? Закон про мови набув чинності, Литвин залишається спікером, а єдине досягнення – це скасування прес-конференції Януковича, яка все одно відбудеться найближчими тижнями. Плюс декілька людей ходять під кримінальною справою про опір міліції. Хочу подивитися, як опозиція прийде їх захищати до суду.

Насправді, у опозиції існує єдиний спосіб не чути критику на свою адресу – це показати, що вона є кращою.

Свій унікальний шанс – один з небагатьох, який має опозиція – вона вже втратила. Ідеться про формування передвиборчих списків. Що вийшло насправді?

1. Попри обіцянку, опозиція не оприлюднила попередній список кандидатів для вивчення та аналізу суспільством – ще до висунення цих людей в депутати.

2. Опозиція, судячи з передвиборчого списку, не запропонувала жодного оновлення у політиці. Офісний планктон "Фронту змін", масово рекрутований до списку, ми ж не будемо вважати оновленням, так?

3. Опозиція включила до списку одіозних осіб на кшталт Ігоря Скосара або мажорів на кшталт Тетяни Донець. Зробила це, знаючи наперед негативну реакцію активної частини суспільства – тієї самої частини, до якої опозиція сьогодні звертається із закликом їх не критикувати!

4. Опозиція явно тримає суспільство за неосвічених і темних осіб. Це простежується в інтерв'ю тієї ж Тетяни Донець, яке було покликано пояснити її високе місце в опозиційному списку. Ми почули історію власниці семи квартир, Porsche Cayenne та Bentley Continental про те, як вона рятувала дитячі садочки, не зрадила БЮТ в одній із районних рад і тепер одержала прохідний мандат – замість Шкіля, Гримчака і Стецьківа.

Розповідати подібні "мемуари" поколінню інтернету – це зовсім погана ідея. Якщо висловлюватися м'яко, це називається "шити в дурні". Ми вже звикли до такого ставлення з боку "чечетових" – але ж опозиція обіцяла бути іншою, хіба не так?

Я пишу це без люті, а лише з великим сумом, тому що так само вважаю Віктора Януковича чорною сторінкою в українській історії.

І насамкінець. Я – не "противсіх", я ходжу на всі вибори і завжди голосую "за". Так само зроблю и 28 жовтня цього року. Але якщо Турчинов з Яценюком, Мартиненком і Донець так ставляться до мене – то як я, як виборець, маю ставитися до них?

powered by lun.ua
Коментарі — 201
Igor Gorbachev _ 14.08.2012 09:36
IP: 92.249.119.---
Вже час створити в Україні партію бідних, знедолених та безхатченків. Ця партія дасть спокій багатьом критиканам. Питання що вони будуть робити в парламенті якщо потраплять туди.
Igor Lubkivskij _ 14.08.2012 08:37
IP: 217.196.166.---
Хороша замітка, логічна. Юлька теж колись хотіла, щоб її не критикували – і що їй це дало? А зробила б висновки ще після першоїх поразки (на виборах в Києві), або після другої (на виборах в Тернопільську облраду) – тоді тепер вже все можливо було б інакше. І для неї, і для нас.

Але ж Медвєдєв, напевно, і тоді казав їй, що її не можна критикувати, бо вона – єдина альтернатива Януковичу. І Баграєв з концератми послав по країні – замість того, щоб порадити їй піти до людей і пояснити що і як. І де тепер той Баграєв? Ніхто не знає, ні? Підказую – в списку Партії Регіонів.
volga _ 14.08.2012 08:35
IP: 81.23.16.---
Необходимо все называть своими именами: оппозиция – это по отношению к фашистам ПР и КПУ и их пособниками Полицаям Литвина?
А какая позиция у этой политической силы? Мочить всех, кто не с ними. Гриценко мочил Яценюка, пока не выторговал место. Тимошенко мочила Порошенко и Яценюка больше чем Януковича.
Так какая же позиция в этой оппозиции? Если проукраинская, то почему она не поддержала Ющенка, когда его третировали разные коновалюки за помощь Грузии? Злодарно ехидничали? И тот же "правдолюб" Гриценко.
Нет у этой оппозици позиции. Или я ошибаюсь?
Polbarret _ 14.08.2012 08:31
IP: 69.42.127.---
Сергей, понимая Ваши сомнения, все-таки критиковать оппозицию действительно не стоит. Только потому, что собираетесь за нее голосовать... Не скажи Вы о том, за кого отдаете голос, имели бы полное право на критику. Говорю не со зла, просто должна быть логика в действиях человека Вашего уровня... С уважением, бывший депутат...))))
Polbarret _ 14.08.2012 08:17
IP: 94.179.188.---
ash2oo:

Warum deutscher? Chinesisch ist nicht zu hart?)))
heislife _ 14.08.2012 07:44
IP: 193.201.83.---
Вот и чудненько. Автор с выбором определился и объяснил себе, почему происходящий произвол он принимает, а то, что "оппозиция относится, как то к нему, непонятно" принять не может. Конкурс по подбору аргументов для "противсихов" продолжается.
ash2oo _ 14.08.2012 05:51
IP: 64.120.224.---
oder: nur eine Sprache – Ukrainisch, alle anderen nach Bedarf und Artikelausrichtung.
ash2oo _ 14.08.2012 05:49
IP: 69.42.127.---
guten morgen, Serhiju!
wäre es ab jetzt nicht sinnvoll die Spalten auf UA-Prawda in achtzehn (18) weiteren Sprachen zu führen? Wenn bis jetzt mit zwei irgendwie klappte, zwar mit sehr vielen Fehlern in der ukrainischen Übersetzung, aber der Gerechtigkeits wegen, alle Minderheiten würden sich auch freuen. Im Moment sind alle ausser russophoner Bevölkerung benachteiligt.
Polbarret _ 14.08.2012 02:30
IP: 86.12.154.---
Innovative:
Polbarret:
Innovative:
Polbarret:
Innovative:
И какой говнокоммент написал antonybs? Ни оскорблений личных, ни претензий, всего лишь высказывал точку зрения... А его – в расход. И это правильно?)) Не удивлюсь, если и вам банан пришлют.))
Меня пару раз банили уже.
За дело или по тупости модераторов?))
За дело:-)
За дело не зазорно. Прискорбно, если ни за что))
ryug _ 14.08.2012 02:29
IP: 94.179.89.---
Что хотелось бы добавить, или несколько риторических вопросов!
1.Чего желаете, – национализма или бандитизма? При любом выборе берегите лицо!
2.Если видные мажоритарщики ОО пламенно верят в демократические идеи, которые они проповедуют, то почему они боятся бороться на юге и востоке страны, например, с такими тушками, как Писаренко? Даже Доний, которого я уважаю, и тот ушел от борьбы в западный округ. Значит, все-таки, своя рубашка важнее идей!
3.Найдите 10 отличий между Давтяном (ОО) и Фельдманом (ПР) Продает г-н Яценюк места в списке. Гнилой он, как и Ющенко.
4.Ну, не хотят оппозиционеры побеждать, ну, видно же это по всему! Мест для себя, любимых, побольше соскрести с западных регионов, и всё! А на форумах такие страсти кипят!!!! Комедь!
5.Когда тебе после событий 2004 г. плюнули в душу, унизили, обманули, то надо бы для начала хотя бы покаяться и извиниться. (Бабку Параску помяните, сволочи!)
6. Какая всё это мерзость!
Polbarret _ 14.08.2012 02:22
IP: 86.12.154.---
Innovative:
Polbarret:
Innovative:
И какой говнокоммент написал antonybs? Ни оскорблений личных, ни претензий, всего лишь высказывал точку зрения... А его – в расход. И это правильно?)) Не удивлюсь, если и вам банан пришлют.))
Меня пару раз банили уже.
За дело или по тупости модераторов?))
Polbarret _ 14.08.2012 02:17
IP: 86.12.154.---
Innovative:
И какой говнокоммент написал antonybs? Ни оскорблений личных, ни претензий, всего лишь высказывал точку зрения... А его – в расход. И это правильно?)) Не удивлюсь, если и вам банан пришлют.))
Абыр _ 14.08.2012 02:01
IP: 37.55.161.---
Голосуйте, собачки. Голосуйте. Хотите – за Павлова. Хотите – за Герасима. У нас демократия. Я на полном серьезе.
Віктор Козир _ 14.08.2012 01:48
IP: 93.72.64.---
PaulSmith:
По-друге, ви дуже швидкі на образи. Ніхто не казав, що є "Противсіхом", хоча якраз більшість з цих людей і є духовною і інтелектуальною елітою української нації. Тими, кого не обдуриш, не купиш, і не використаєш. Це ті, хто пам'ятає все, у них все добре з причинно-наслідковим мисленням і ними не можна маніпулювати. А мова йде про об'єктивну реальність, про те, що потрібно враховувати об'єктивні обставини. І те, що опозиція хоче залишити все по-старому і тому не тільки не хоче запропонувати альтернативу, але продовжує тримати людей за "лохів", черговий раз змушує "Противсіхів" протестувати. А вихід завжди є. І за 1,5-2 місяці до виборів можна ще залучити і "Противсіхів". Але для цього потрібно володіти новітнім стратегічно важливим інтелектуальним продуктом і потужними інструментами. Та й не все залежить і від "Противсіхів". Просто ця "опозиція", яка вже йде до влади по 3-му- 5-му колу, втомила тих, хто реально може змінити ситуацію в Україні.
Volodymyr Solonenko _ 14.08.2012 01:28
IP: 193.91.157.---
Лещенко – противсіх.
Oleksiy Skyrtach _ 14.08.2012 01:25
IP: 95.132.220.---
Как недавно написал Роман Шрайк в своем блоге на УП: "нам прийдется выбирать на грядущих выборах между пиз...цом и неизвестностью." И кто бы что ни говорил, скрепя сердце, проголосую в октябре за ОО. Интеллект и харизма качановской узницы, мне ближе тупости и безликости януковича или азарова, которые даже компьютер включать не умеют. Молодость, образование и интеллект кролика мне ближе сладенького вечного "реформатора" и комсомольского воришки Тигипко. Образование и интеллект военного и политического аналитика Гриценко мне ближе отвратной рожи никогда не улыбающегося Ефремова. Тот же баптист Турчинов, несмотря на внешнюю отвратительность, смог написать довольно интересную книгу "Иллюзия страха", а Клюев априори ничего написать не может, он даже разговаривать нормально не умеет. Я уже не говорю о посредственной певичке Повалий! Если бы хоть Ротару взяли, я бы мог понять, но это убожество, поющее на рыгиональных корпоративах...
Polbarret _ 14.08.2012 01:23
IP: 195.137.162.---
Модераторы, вы что, боитесь противсихов? Зачем забанили моего друга antonybs?
lohik _ 14.08.2012 01:15
IP: 91.214.32.---
Ідеального списку не буває...Нема людини ідеальної...Христа розп*яли, бо вважали його порочним...А тут хочуть списку ідеального...У кожного виборця свій список...Всім не вгодиш, бо кожним мнит себя стратегом зі свого окопа...
Віктор Козир _ 14.08.2012 00:55
IP: 93.72.64.---
PaulSmith:
Ви пішли по найлегшому шляху – втекти за кордон і звинувачувати інших, а щось змінити в країні у Вас нема ні інтелекту ні мужності. Саме ці, як ви кажете, 30%-40% "терпил" зробили у 2004 році "помаранчеву революцію" і отримали за це конфігурацію з 3-х пальців від таких, як ви, які використали цих "терпил" і "викинули на смітник". Якби всі були, як ці "терпили", то Україна була б золотою. І саме від цих "терпил", а не від вас, залежить майбутнє України. І саме Вони ще так "шугануть" і таких як ви і тих, що при владі, що Україна здригнеться. І це насправді ще буде. До 2004 року теж ніхто і подумати не міг про "помаранчеву революцію". І тому вас бісить те, що ці порядні і адекватні люди не дають себе черговий раз використати. А язиком плескати і когось звинувачувати легше всього. Тай про що з вами вести розмову з таким "відважним" і "пламєнним", який ховаєтеся за "ніком"? А личико, Гюльчатай, показать слабо? Щоб вся Україна побачила свого "героя", і це, По-перше
B L U S T AR _ 14.08.2012 00:18
IP: 93.182.129.---
samu:
tyomich:

Цікаво, що затирають все підряд... Щось коїться не те з БУПом...
.
не все подряд, но много.

снимайте скрины, накапливайте инфу, потом разберемся.
.
Афанасий Сидорелли _ 14.08.2012 00:08
IP: 147.83.129.---
Василь Ковалик:
Афанасий Сидорелли:
Шановний, а ви розумієте що у половини країни абсолютне несприйняття опозиції? Вони ж відверто ведуть у ВР як мінімум 10-15 тушок і мажоритарщиків ПРдуни також куплять. На хера було нового закону про вибори????????? Тут гадати, не треба, голосуй не голосуй, все одно получиш куй. І опозиція ВСЕ для цього зробила. Навіщо об"єдналися ФЗ і БЮТ? Це ж ідиотизм. Вони окремо взяли б більше. Навіщо така опозиція що сама себе гробить і всирає?
Так що, нехай володарює необмежено Янукович, як вам в чомусь не подобається опозиція? До речі, звинувачувати опозицію у тому, що будуть тушки це якійсь дивний підхід. Опозиція сама від того потерпає. Звинувачувати треба тих, хто шантажем та підкупом змушує депутатів ставати тушками. А потім звинувачувати варто виборціа, які до цього толерантно ставляться. бо ж "тушки" зраджують в першу чергу саме їх. А об*єднаняя, нмд, було просто необхідно.
MAKKABA 2012v _ 14.08.2012 00:02
IP: 37.55.63.---
Чи варто критикувати опозицію? _ НЕ ТЕБЕ СЕРЕГА КОРМЯЩЕМУСЯ СО СТОЛА ВЕРТУХАЯ ЛЕВОЧКИНА И БАРЫГИ ВИТИ ПИНЧУКА НЕ ТЕБЕ ЛЕЩЕНКА НЕ ТЕБЕ
B L U S T AR _ 13.08.2012 23:49
IP: 93.182.129.---
Peregiy:
.
.
.
.
BL T A R _ 13.08.2012 22:00 IP: 93.114.43.--
Пов- би;-):
.
Сьогодні остаточно розчарування в ПРавдивості "УП", ПРитули, Лещенка і Найєма...
ПРодажність і гроші, – а не ЧЕСНІСТЬ і ПРАВДА керують цими "журнашлюшками"!!!

Можете витирати ВСІ коменти, які вам не подобаються -
але після цього перейменуйте "Українську ПРавду" на ПРегіональну брехню"!

ПРитупа – ти в 100000000000 раз ГІРШЕ Дирки от Чепак, -
бо Дирка далаЧЕСНО!!!

А ти, з Мустафою, Лєщєнком, -
ПІДЛЕНЬКО ВИТИРАЄТЕ НЕУГОДНІ ВАМ КОМЕНТИ І БЛОКУЄТЕ АККАУТИ!!!
.

ще один брудний прийомчик УніПрі – надати відповідь ніку

"Повби-вавби" не можна, треба дещо змінювати сам нік.

.

сьешь пирожную...:-)))))))))))))))))))))))
.
B L U S T AR _ 13.08.2012 23:47
IP: 93.182.129.---
Peregiy:
.
.
.
.
BL T A R _ 13.08.2012 22:00 IP: 93.114.43.--
Пов- би;-):
.
Сьогодні остаточно розчарування в ПРавдивості "УП", ПРитули, Лещенка і Найєма...
ПРодажність і гроші, – а не ЧЕСНІСТЬ і ПРАВДА керують цими "журнашлюшками"!!!

Можете витирати ВСІ коменти, які вам не подобаються -
але після цього перейменуйте "Українську ПРавду" на ПРегіональну брехню"!

ПРитупа – ти в 100000000000 раз ГІРШЕ Дирки от Чепак, -
бо Дирка далаЧЕСНО!!!

А ти, з Мустафою, Лєщєнком, -
ПІДЛЕНЬКО ВИТИРАЄТЕ НЕУГОДНІ ВАМ КОМЕНТИ І БЛОКУЄТЕ АККАУТИ!!!
.

ще один брудний прийомчик УніПрі – надати відповідь ніку

"Повби-вавби" не можна, треба дещо змінювати сам нік.

.

сьешь пирожную...:-)))))))))))))))))))))))
.
B L U S T AR _ 13.08.2012 23:41
IP: 65.183.151.---
Пов би;-):

Олена Чепак-2, Мустафа Найєм, Серьожка Лєщенко -
НАЙЧЕСНІШІ, НАЙСПРАВЕДЛИВІШІ, НАЙНЕПРОДАЖНІШІ ЖУРНАШЛЮШКИ!!!
УРА!!!

Може ХОЧ тепер не витруть?!
.
;-)))
.
BL A R _ 13.08.2012 22:00 IP: 93.114.43.--
Пов-би;-):
.

ГІРШЕ Дирки от Чепак, -
бо Дирка поступила ЧЕСНО!!!

.

вот вам и свабода...

.
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter