Сергій Лещенко

Чого насправді хоче Медведчук

26 червня 2014, 02:09

Писати про це зараз непопулярно, але я вважаю, що Медведчук а) не стоїть за заворушеннями в Донецькій та Луганській областях; б) він хоче настання миру на сході України. При цьому я і далі вважаю, що він – в) демон української політики.

Поясню чому.

Я відверто не люблю Медведчука. Але він – не фанатик і не зомбі. Він цинічний і не дурний чоловік.

Так, Медведчук – прихильник проросійського курсу України, але він не готовий присвятити все своє життя цій надідеї. Заради неї він не готовий іти в ліс жити як партизан. Або відмовитися від благ, які він досі мав. Або померти в ім'я "Новоросії".

Медведчук – це справжній олігарх, який сповідує відповідний спосіб життя – палаци, приватні літаки, відпочинок у Європі на Сардінії та регулярні відвідини футбольних матчів.

Він любить жити в своє задоволення та не готовий жертвувати заради ідей збройного відокремлення Донбасу своїми особистими преференціями, вдягнути зелений камуфляж і оселитися десь під Донецьком в оточенні напівбожевільних автоматників.

Більше того, кримська історія створила особисто для нього великий дискомфорт.

Як відомо, Медведчук володіє в Криму величезним палацом – тим самим, де він під камери російських пропагандистів приймав у гостях Володимира Путіна.

Мало хто про це знає, але тепер Медведчук фактично не має способу дістатися до свого маєтку на узбережжі Чорного моря. Він не літає рейсовими літаками, а пересувається своїм приватним бізнес-джетом. Але, від моменту анексії Криму, він не може просто сісти в нього та прилетіти до Сімферополя або Бельбека. Чому? Тому що приватний літак Медведчука зареєстрований за кордоном, і якщо він порушить світові приписи заборони на авіасполучення з Кримом, то його літак буде включений до чорного списку, після чого він не зможе літати ним ніде в світі.

З тих самих причин, побоюючись міжнародних санкцій, з Криму, наприклад, іде "Сбербанк России".

Це – лише один епізод. Більше того, навіть якщо Медведчук якимсь дивом потрапить до Криму (чартером російської авіакомпанії, яка не боїться міжнародних санкцій), він змушений проводити час без друзів – ніхто з його київських товаришів просто не прилетить до нього через ті самі проблеми.

Це що стосується наслідків анексії Криму.

Тепер щодо політики. Єдиний капітал Медведчука, який він має – це стосунки з Росією. Це єдине, що він може "продавати" українським політикам. Але в послугах Медведчука є потреба, коли існує діалог між Україною та Росією. Коли є війна, Медведчук нікому не потрібен. Ринку, де був би необхідний його сервіс, не існує.

Далі. Багаторічною амбіцією Медведчука є повернення в українську велику політику. Але аж ніяк не бажання стати лідером самопроголошеного та ніким не визнаного дикунського утворення ДНР або ЛНР, щоб решту життя провести під європейськими санкціями. Бо, повертаємося на початок тексту, Медведчук не є Робін Гудом, він є олігархом. І його мета – не депресивні регіони Донбасу, а вся Україна і можливіть отримати в ній право вето.

Від'єднання Донецької та Луганської областей назавжди знищить попит на проросійських політиків в Україні. Такі, як Медведчук, ніколи не матимуть навіть теоретичних шансів на обрання до парламенту. Бо – банально – не буде території, на якій за них голосуватимуть.

І навпаки – примирення України з Донбасом створить грунт для повернення Медведчука у політику. Йому будуть зобов'язані новий президент та європейські лідери, і в нього буде історія, з якою можна балотуватися на виборах.

Наївно називати Ангелу Меркель агентом Росії після її пропозиції призначити Медведчука посередником. Ангела Меркель – це агент німецького народу, який не хоче втрачати життєвий комфорт та фінансові ресурси через війну десь на кордоні Європейського Союзу. І якщо Медведчук береться повернути такий спокій у життя німецьких політиків, вона готова вважати його переговорником.

Тому, як би це парадоксально не виглядало, але спроби Медведчука встановити мир на сході – це не імітація. Це є особисто його боротьбою за своє місце у великій грі.

Питання лише, який рахунок у підсумку виставить Медведчук.

powered by lun.ua
Коментарі — 205
Vlad Spada _ 01.07.2014 20:39
IP: 195.182.194.---
Все правильно, но это только мне кажется, что возвращение в серьезные политические расклады мощных пророссийских сил, которые на сегодня нейтрализованы, консолидация пророссийского электората и возвращение им своих позиций в,формировании внешнеполитического курса, получение Россией рычагов влияния на украинскую власть через свою агентуру, в целом намного страшнее чем потеря Донбасса.
Именно этого добивается Путин, это та цена, которую Украина должна заплатить за территории: вернуться в сферу влияния Кремля дав всяким Медведчукам рычаги влияния в Киеве. Лично я,считаю, что лучше обратное заплатить Донбассом за свободу и не принимать никаких условий Путина.
Медведчука же – политически добить отсечь все щупальца спрута, полностью выжечь кремлевскую креатуру и двигаться на Запад
Yulianna Sandul _ 01.07.2014 14:13
IP: 93.78.7.---
При чем тут Лещенко нашел позитив? Он разложил все по полочкам. Всю ситуацию, как есть на самом деле
Oksana Denys _ 01.07.2014 11:10
IP: 194.44.57.---
Як на мене, то краще втратити Луганську і Донецьку обл., ніж мати їх на чолі з Медведчуком чи Шуфричем. Але невже наші політики такі слабкі, що не можуть зберегти ці області без Медведчука???? Зрозуміла і позиція Коломойського – йому ой як не хочеться бути губернатором прикордонної з Росією області. Але він, я вважаю, достатньо розумний, щоб в кінці кінців зрозуміти, що це однаково – чи є Донецька обл. між ним і Росією чи ні.
Алина Мон _ 01.07.2014 00:24
IP: 74.125.17.---
Может автор и прав с позиции Медведчука... Но теперь хотелось-бы узнать что это будет стоить Украине?... при том что, если Путин опять будет держать Украину на коротком поводке... и диктовать свои условия игры – тогда в чем смысл Майдана?...
Лариса Танасова _ 30.06.2014 22:47
IP: 46.35.228.---
следующий президент:)
Джек Иванов _ 30.06.2014 22:27
IP: 46.160.78.---
Почему старик Марченко не сидит в сизо или в тюрьме за сепаратизм?Пака в Украине будут неприкасаемые – Майданы будут всё более радикальны.Надеюсь добровольческие батальоны сметут эту мерзость и у нас на Донбассе и в Киеве на свалку истории.
Вікторія Шесталюк _ 30.06.2014 13:50
IP: 95.135.95.---
Larysa Romanyuk:
А я Лещенка поважала...
Я теж... Якщо вже Лещенко знаходить в цій ситуації "позитив", то стає дуже сумно. Я думаю, що ВВП в лиці Медведчука знайшов "достойну" заміну Януковичу. Або наші хлопці знищать всю цю навалу, або вони відгризуть чергову частину України.
Vika Vik _ 30.06.2014 12:45
IP: 188.230.116.---
"Лист з окупованого Донбасу:... Позавчера в посадке в Донецке рядом с домом моей подруги было найдено замученное тело украинского патриота, которое пролежало там несколько дней, голова, вернее, то, что от неё осталось, была замотана украинским флагом, перебиты пальцы обеих рук, по всему телу ножевые ранения. Я тоже живу в этом славном городе Донецке, родилась и выросла в украинской семье, имеющей и русские корни тоже, сегодня я вынуждена скрываться в соцсетях под фамилией моих предков, потому что на патриотов идет настоящая охота. По городу разъезжают бандиты на угнанных машинах без номерных знаков, стреляют во всё, что движется средь бела дня, грабят банки, убивают инкассаторов, захватывают админздания, мародерствуют. А вчера еще эта ужасная новость, которая даже в страшном сне не может присниться – Медведчук и Шуфрич возглавят Донецкую и Луганскую области. Много проблем в Донбассе, но знаете, в чем самая большая проблема региона? В том, что здесь никогда не было украинской власти..."
Викторп Туров _ 30.06.2014 12:43
IP: 93.72.201.---
Oleg Lugovskyy:
Медведчук є пропутінською людиною. Які ще можуть бути питання чи роздуми, хто такий Медведчук і що він хоче?
Очень даже могут быть. Ибо Медведчук, что бы о нем ни говорили, есть прежде всего промедвечуковским человеком. Который очень, ну просто ОЧЕНЬ жажадет вернуться в укораинскую политику. И скучает в отставке – он человек власти. Ктому же он чрезвычайно разумный человек, а значит понимает, ч вернуться в кучмовскую Украину, или создать путинскую Украину – нереально.

А значит он будет работать на успех той Украины, которая есть, ибо для него это единственный шанс.

Другой вопрос – как он понимает успех нынешней Украины. Но в ликвидации независимости и возврате в ТС он тоно ее успеха уже не видит
Vika Vik _ 30.06.2014 12:42
IP: 188.230.116.---
а что, в Украине больше не осталось достойных людей кроме медведчука???
на нем разве свет клином сошелся??
а за шуфрича вообще молчу, гнида-гнидой...
Викторп Туров _ 30.06.2014 12:36
IP: 93.72.201.---
Все написанноре абсолютно верно.
Готов подписаться под каждым словом.
А теперь о том, что мне кажется неверным, что отсутствует в блоге уважаемого Сергея Лещенко и. – что намнорго печальнее – отсутствует в политике Петрап Порошенко.
Если Меркель хочет видеть Медведчука и путин хочет видеть Медведчука на переговорах, значит так тому и быть.
Но народ Украины не любит Медведчука и категорически ему не доверяет, имея к тому немало оснований. Но тогда принимая такое решение президент обязан тут же и немедленно развернуть кампанию разъяснения такого выбора и народу и армии. Причем это должны делать как госчиновники так и СМИ и президент сам лично.
Но президент не понимает, наксколько ему важно. чтобы его политику понимали люди, более того, – он не находит нужным что-либо им разъяснять. И в этом плане не отличается от своего предшественника.

Кстати, сказанное в еще большей степени относится к военной политике президента.
Oleg Lugovskyy _ 30.06.2014 12:35
IP: 141.138.109.---
Медведчук є пропутінською людиною. Путін – ненависник (реально) незалежної України. Які ще можуть бути питання чи роздуми, хто такий Медведчук і що він хоче?
Олексій Машевський _ 30.06.2014 11:09
IP: 91.218.192.---
Або я чогось не розумію, або Лещенко... Можливо я помиляюсь, Лещенко? Тоді чого мудриш?
Nikoman _ 30.06.2014 09:54
IP: 94.244.37.---
Шо за маячня? Медведчука лишили частково понтів, перельоти до Криму ускладнилися, тому він тепер корисний уєб...н для Україні. А чому одразу не домовлятися з чортом лисим? Прогнозований результат в обох випадках:- (
Олександр Клочан _ 30.06.2014 09:33
IP: 91.226.254.---
Сергій, як людина добра зі старту сперся на платформи людських цінностей.
Так, Медведчук не піде у підпілля, але Медведчук – це віп маріонетка Путіна, безправний партнер. Тому бажає він того ж, що й Путін – дестабілізації Донбасу з метою недопущення видобутку сланцю.
Pavel Korvin _ 30.06.2014 03:00
IP: 193.34.172.---
сволоч продажна
Viktoria Ivanova _ 30.06.2014 01:48
IP: 93.73.207.---
Смольный Иван:
Территории вроде как и не будут потеряны. Контроль над границей будет в том же режиме – нельзя сказать, что он будет потерян, поскольку его нет и никогда не было. Зато будут выполнены требования типа "децентрализация власти", и власть в регионе перейдет к куму ВВХ. После чего ВВХ получит чудесный плацдарм для дальнейшего вторжения. А там и Кернес недалеко... Все условия, короче. Вот вам и постоянные интересы государства. Только какого государства? Явно не Украины. " Не понимающие этого обречены пасть жертвами собственных же заблуждений." Согласна.
Смольный Иван _ 30.06.2014 01:30
IP: 37.46.235.---
Украине нужно перевести дух! Срочно, но не любой ценой. Здесь не работает постулат "Друг моего врага – враг". Если Медведчук способен привести Украину к миру на Востоке не ценой потери территорий и контроля над границами – пусть так и будет. У государства не может быть постоянных друзей или врагов, есть только постоянные интересы – цинично, но прагматично и эффективно. Не понимающие этого обречены пасть жертвами собственных же заблуждений. Ну а что касается счета, то с точки зрения циничной политики – "Ценность оказанной услуги обратно пропорциональна, мере ее выполнения,а за уже оказанную услугу вообще стремиться к нулю" Так, что оплата счета "опосля содеянного" в большой мере зависит от доброй воли invoice recipients. Я уверен, что Медведчук понимает это лучше других в стремлении заработать дивиденды на собственной полезности нуждам державы. У него есть мотив и ресурс, вот пусть и поработает во благо Украины и для самосохранения.
Viktoria Ivanova _ 30.06.2014 01:02
IP: 93.73.207.---
Мир на Востоке такой ценой – это не более, чем отсрочка войны. Куда более глобальной и кровавой, чем сейчас. Не лепите горбатого, Сергей.
P_Luda _ 30.06.2014 00:55
IP: 178.137.210.---
Навіщо цей цирк був порошенко. Він же тепер від людей ховається. Скільки людині грошей треба? Він і після помаранчевої відзначився скандалом з повнртанням пдв. Як тепер ва жити з тим, що на цих грошах кров наших янголів? Чистих і світлих душ.
Олет Пьянков _ 30.06.2014 00:47
IP: 217.147.167.---
люди помирали не за то
P_Luda _ 30.06.2014 00:43
IP: 178.137.210.---
Радійте, Мустафа з Лєщенко. Ви з усім впоралися як слід. План вашого шефа вдався. Заодно і патріотів в Україні поменшало. По будиночку в Альпах вже придбали? Чи хазяїн жметься? Скажіть йому, що життя 300 кращих людей України, які вже ніколи не заважатимуть путіну, коштує будиночка на Женевскому озері. А скільки патріотів скалічено, теж вже на майдан не вийдуть. Не продешевіть, хлопці
Max Max _ 30.06.2014 00:36
IP: 176.112.6.---
denkend:
Почему до яйца не добраться? Можно Оксане приплатить.
P_Luda _ 30.06.2014 00:28
IP: 178.137.210.---
Господи, як сумно. Невже права була людина, що казала мені, що путін влаштує в Україні "заварушку", щоб протягнути свою людину, янукович перестав слухатися. Зараз медведчук в'їде на білому коні миротворця, усі йому будуть вдячні замир і спокій, як придбати рейтінги на Донбасі він вже знає. Мустафа, твій дружбан, Сергію, покликав на майдан. Це з саиого початку був план путіна-медведчука? Як вам жити з цим тепер? А я все чекала, коли ж з'явиться той диявол, і як же обставлять його урочисьий і переможний вхід в українську політику. Вбивці.
Lorri Korotenko _ 30.06.2014 00:26
IP: 93.74.163.---
Странная статья. Мне кажется, Медведчук не самостоятельный игрок, поэтому его личные интересы имеют мало значения. Велят сидеть в лесах – придется. На отторжение Крыма же он усердно пахал, хоть и сам и в потерях. К тому же, если Петя в договоренке с пу, (на что очень похоже), то Донбасс останется номинально в составе и на содержании Украины, а по сути, расширив автономию от Киева, станет российским, и без всяких там санкций, Европа только спляшет, что все разрулили и Петя маладец, (что, по сути, выполнил все условия пу, зато войны нет и можно не париться). И Медведчука посадят там на царство вполне официально, чтоб целый регион и дальше мог ставить палки в колеса всем украинским начинаниям. Чего, похоже, Россия и добивается. И я не вижу в нашей власти кого-то, кто бы не играл на ее стороне – свидетельством тому состав переговоров, в которых вообще нет ни одного проукраинского персонажа. Да и сам их факт. И тысячи других фактов.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter