Сергій Лещенко

Супер-яхта ''Нашої ряби''. Забаганки мільярдерів та порожній бюджет України

30 грудня 2015, 14:15

Українські аграрії страйкують. Вони бушували під Верховною Радою, а тепер перекривають траси. У понеділок навіть спалили один трактор.

Причина завжди одна – вимога зберегти пільги. Зокрема – спецрежим виплати податку на додану вартість.

За останні роки в Україні непомітно для багатьох виріс цілий олігархічний підвид – аграрне лоббі. У нинішньому парламенті є висуванці найбільших корпорацій – Миронівський хлібопродукт, Кернел, Нібулон, Укрлендфармінг. Брати, сини та медіа-менеджери головних аграрних баронів стали минулого року народними депутатами.

Коли у фракції БПП було оголошено про розподіл депутатів між комітетами, найбільше подалося саме до аграрного – при чому семеро заявили, що хотіли би очолити (!) цей комітет. У підсумку, партія УДАР, коли настала перша черга брати посади у парламенті, попросила та отримала саме лобістську аграрну "тему".

Про те, як аграрне лоббі шантажує владу та домагається збереження пільг, детально описав Дмитро Денков у "Економічній правді". Аграрії не платять ПДВ до бюджету, а накопичують його на спецрахунку "для придбання товарів та послуг на потреби власного виробництва". А далі кожен трактує це в міру своєї розбещеності...

Ціна питання вражає – у 2014 році, для прикладу, приблизна сума пільг за спецрежимом становила 19 мільярдів гривень. При цьому ¾ від пільг за спецрежимом ПДВ дістаються агрохолдингам-птаховиробникам.

Припинити цю практику вже давно вимагає МВФ, який не розуміє, чому американські, європейські та японські платники податків повинні утримувати українські олігархічні клани в умовах, коли уряд у Києві не здатен збирати гроші та запровадити рівні правила для всіх.

Особливо вражає те, що головні бенефіціари спеціального пільгового режиму для аграрної галузі купаються у розкоші.

Цього разу історія про ключового лобіста та аграрного олігарха Юрія Косюка, який збудував імперію "Миронівського хлібопродукту", продукція якої відома всім на ринку під брендом "Наша ряба". Золота епоха для них припала на час, коли соратники Косюка обіймали посади у владі – керівником Державного управління справами при президентові Ющенку був Ігор Тарасюк, а міністром аграрної політики – Юрій Мельник. У другому уряді Януковича "Ряба" примудрилася навіть прилаштувати Мельника міністром села за квотою... комуністів.

Після обрання Порошенка президентом Косюк декілька місяців попрацював першим заступником глави адміністрації президента, але згодом пішов з посади. І згодом з'ясувалося, що протягом 2014 року Косюку було повернуто ПДВ на 1,6 мільярда гривень, що більше ніж у два рази перевищує розмір відшкодування в останній рік Януковича.

При цьому за кошти, отримані з бізнес-моделі, фактично датованої українськими платниками податків, Косюк будує величезний маєток на кордоні заповідної Феофанії, якому міг би позаздрити навіть Янукович.

Але ще більш вражає історія про "палац" на воді. Косюк є власником унікального комплексу для відпочинку та розваг. У головного агропромислового лобіста наявне те, чого немає ні в кого іншого – цілих дві яхти, які... приречені бути разом.

Головна яхта Косюка називається "Ace" ("Туз") і вона є справжнім витвором суднобудівного мистецтва. Може приймати 12 гостей в шести каютах-апартаментах. Є сауна, басейн, тренажерний зал, кінотеатр.Але ця 87-метрова красуня ніколи не подорожує на самоті. Яхту Косюка завжди супроводжує ще одне судно – це помічник Ace, яхта під назвою "Garçon" ("Гарсон")

Яхта "Ace" була замовлена Косюком та збудована спеціально для нього в 2012 році на верфях Lürssen Yachts в Німеччині, а за дизайн всередині та ззовні відповідало бюро Winch Design.

Вартість судна склала, за різними оцінками, 150-180 мільйонів доларів. Допоміжне судно "Garçon" обійшлося ще в 20-30 мільйонів доларів. Друга яхта потрібна для того, щоб перевозити водні іграшки (тендера, водні мотоцикли), які займають багато місця, а також вертоліт.Ця флотилія Косюка вже стала легендою в політичних колах України. Переповідають, що яхту разом з додатковим кораблем зустрічали то на Мальдивах, то на Сардінії, а серед завсідників бачили перших осіб нашої держави. Станом на 29 грудня кораблі стояли у Барселоні.Протягом свого нетривалого перебування на державній службі Косюк був змушений заповнити декларацію про майно. Дива не сталося – в ній немає жодного слова ні про його морський палац Ace, ні про допоміжну яхту Garçon. Майно вартістю понад 200 мільйонів доларів залишилося непоміченим... Зате в інших документах – податковому кодексі та бюджеті України – є гарантований пільговий режим для сільгоспвиробників. Яких фактично дотують інші платники податків.

Тому, коли наступного разу ви будете чути завивання "село гине", згадуйте про Ace та його скромного помічника "Гарсона" на додачу.

Коментарі — 187
Pixel _ 30.12.2015 17:41
IP: 95.69.248.---
Нафаня Озеров:
Pixel:
Нафаня Озеров:
Борис Озирный:
Дык, это же зерно можно за валюту продать, а не за гроши, в виде социального хлеба.
- – - -
Ладно, Мыкола, хорош свистеть. Ссылку на украинское СМИ в студию – или уходишь в игнор.
Последний раз, для упоротых: kiev24.ua/01.30.2015/14:28
- – - –
Ну вот, упоротые и отвечают:

Страница не найдена!
К сожалению, такой страницы не существует.

Что и не удивительно, поскольку дата поставлена дивная: 01.30.2015.
в общем, Озеров и Задов, как звездоболы – теперь в игноре.
Orest Asgard _ 30.12.2015 17:27
IP: 195.216.205.---
В Косюка всё отлажено льготы по "зерну" и возмещение НДС по курке, - "золотые яйца" коррупции! Насиров старается для Папы, а Папа дружит с Косюком и плавает по Анриатике.
mihaylenco _ 30.12.2015 17:11
IP: 37.54.124.---
Питання. А скільки Наша Ряба заплатила податків у казну за 2014 рік?
50/50 _ 30.12.2015 17:06
IP: 195.177.126.---
У голові не вкладається, як можна аграрієм називати компанію, яка працює через кіпрську Raftan Holding Limited (відповідно, податки йдуть на Кіпр), має фешенебельний офіс у Києві, топ-менеджмент якої в селі практично не буває. Суть роботи цієї компанії – не сільгоспвиробництво, а розподіл прибутків, одержаних від інвестування коштів у різні виробництва (або видурених з бюджету через повернення ПДВ). Так само свого часу Косюк розвивав своє виробництво курей-бройлерів, коли його друг Юрій Мельник був міністром АПК і лобіював для нього компенсації з держбюджету на кожну курячу голову. Тепер Мельник працює заступником Косюка в МХП. Але при чому тут звичайні фермери, які ледве зводять кінці з кінцями?
mihaylenco _ 30.12.2015 17:04
IP: 37.54.124.---
elvtes
Коли Лещенко писав проти яника він був незалежним журналістом, зараз він пише проти окремих персоналій, але є у нього священні корови...

Треба ж щось й іншим журналістам залишити.
elvtes _ 30.12.2015 16:44
IP: 194.44.172.---
Коли Лещенко писав проти яника він був незалежним журналістом, зараз він пише проти окремих персоналій, але є у нього священні корови, проти самого гаранта жодного допису. По справі, я зовсім не захищаю ні Косюка ні аграріїв в цілому, але є маленьке але, тобто маніпуляції фактів у блозі Лещенка: доходи і витрати, які були раніше до революції, у багатьох довго ще будуть доганяти дореволюційний рівень, а зараз при відкритому ринку з ЄС нашим аграріям буде складно конкурувати з їхніми і це головний аргумент протестів. Нехай пан Лещенко відкриє невеличку ферму і відчує на своїй шкурі, чи потрібно думати про власних аграріїв. Згідно логіки Лещенка, так як у нашого гаранта є мільярдні статки і куча всякого добра, то ніяких преференцій його Богдану, його Рошену і так далі... Але чомусь є преференції, як було виділення землі в Борисполі, та багато іншого, хоча ця продукція не відноситься до продовольчої безпеки зовсім на відмінну від аграрної.
mihaylenco _ 30.12.2015 16:44
IP: 37.54.124.---
Николай Бовсуновский
так это не значит, что всех аграриев нужно лишать льгот! основная масса фермеров еле сводят концы с концами! а таких косюков и иже с ним, должны

А для цього є дуже проста штука – прогресивний податок. Малий прибуток – менший відсоток. Великий – більше. Малий оборот – менше. Великий – більшще. Приховав прибуток – плати в потрійному розмірі. Не хочеш – конфіскація. І бажання до монополізації тоді відразу відпадає. Тільки всі наші уряди чомусь завжди шукають гроші там, де їх немає – в жебраків. У населення.
grom2468 _ 30.12.2015 16:42
IP: 104.197.113.---
Pixel:
Каким образом?
grom2468 _ 30.12.2015 16:41
IP: 104.197.82.---
Alex Nazim:
grom2468:
Вот так и живем!Хлеба и зрелищ!Пане Сергий у меня огромная просьба навести порядок среди админов!Такое ощущение что на УП пахнет руцким духом!Троллей развелось как блох у собаки вовы кабаева!
Вот и нац ик классический... тупой как дятел...
ВАСИЛИСА ты уже приняла смену?Ну тогда по старой кацапской традиции ПНХ!
Pixel _ 30.12.2015 16:39
IP: 95.69.248.---
grom2468:
Вот так и живем!Хлеба и зрелищ!Пане Сергий у меня огромная просьба навести порядок среди админов!Такое ощущение что на УП пахнет руцким духом!Троллей развелось как блох у собаки вовы кабаева!
- – - – -
Обращение нерелевантно.
Вообще-то главред УП – Севгиль Мусаева, но отсутствие, за редким исключением, администрирование форума УП – это часть обновлённой редакционной политики. Порядок на форуме теперь надо поддерживать самим форумчанам.
Pixel _ 30.12.2015 16:36
IP: 95.69.248.---
Yuri Yurieff:
О прогрессивном налоге наши благодетели во власти молчат.
Чем выше доход – тем больше налог и отчисление в бюджет.
Только так. Тем более те, кто много якобы "зарабатывает"
ничего сами не дали обществу. Пользуются наворованным.
- – - -
Я не согласен. При всё при том, что Косюк свой бизнес олигархизовал, он его, ещё кроме этого, неслабо организовал.
В этом такие олигархи, как Порошенко, Тарута, Косюк – в корне отличаются от таких, как Фирташ, который "организовал" только папку с учредительными документами.
grom2468 _ 30.12.2015 16:34
IP: 104.197.243.---
Вот так и живем!Хлеба и зрелищ!Пане Сергий у меня огромная просьба навести порядок среди админов!Такое ощущение что на УП пахнет руцким духом!Троллей развелось как блох у собаки вовы кабаева!
Pixel _ 30.12.2015 16:32
IP: 95.69.248.---
Нафаня Озеров:
Борис Озирный:
Дык, это же зерно можно за валюту продать, а не за гроши, в виде социального хлеба.
- – - –
Ладно, Мыкола, хорош свистеть. Ссылку на украинское СМИ в студию – или уходишь в игнор.
Елена Величко _ 30.12.2015 16:26
IP: 37.53.54.---
Поважаю автора, але не треба пересмикувати, бо теж буде як "заказуха". Пільги ВЕЛИКИМ АГРОХОЛДІНГАМ треба прибрати, а малим та середнім зберегти, от і все. А чи не на поверхні було це рішення? Крім того, й для великих можна ПОСТУПОВО ВВОДИТИ цей режим. Наприклад 10% чи 5%, а може й ТАКИ ЗАЛИШИТИ ЇМ СПЕЦІАЛЬНЕ ОПОДАТКУВАННЯ, поки ціни та ЗП й соціалка не стануть такими, що можна жити. Бо, вже й так м"яса не їсть українець, то можуть діти хворими народжуватись та рости, то НЕ ТРЕБА, ЩОБ НА 20% ще виросло куряче м"ясо, ЗА РАХУНОК ДИВІДЕНДІВ БЮДЖЕТ НАПОВНІТЬ ТА ПРОГРЕСИВНОГО ОПОДАТКУВАННЯ, тобто за рахунок тих, хто СМОКЧЕ з народу, а не за рахунок народу, якого довели...
Pixel _ 30.12.2015 16:25
IP: 95.69.248.---
Нафаня Озеров:
Pixel:
Хочу, хочу, хочу отдаться какому-нибудь cвидомиту – но пока не получается
- – - – - -
Борись за свою мечту: без борьбы нет победы.
50/50 _ 30.12.2015 16:24
IP: 195.177.126.---
Помилка Сергія Лещенка полягає в тому, що він не розрізняє сільське господарство і інвестиційний бізнес (до того ж, під дахом кіпрських компаній). Нажаль, це є хвороба багатьох українаських журналістів, які в селі якщо й бувають, то значно рідше, ніж десь у Нью-Йорку. Тому, не кліпнувши оком, вони до аграріїв зараховують різних косюків, бахматюків та інших порошенків лише та тій підставі, що вони вклали свої капітали у сільгоспвиробництво.
До речі, восени ВР намагалася позбавити пільг з ПДВ агрохолдинги, але ця ідея не набрала потрібних голосів. Це було знакове голосування, однак Сергій Лещенко на нього не зреагував.
Pixel _ 30.12.2015 16:21
IP: 95.69.248.---
Нафаня Озеров:
Борис Озирный:
Мыкола Задов:
Коля ты в своём уме? Украина производит 50 млн тонн зерновых ежегодно, при внутренней потребности в 7млн тонн, о каком голоде речь идёт? О каких карточках?
История повторяется все, как 80 лет назад. Лидер по производству зерна, экспорт растет, а для населения карточки. Вот только, что-то индустриализации не видно...
- – - – -
Ага, не только "Порту" – "Динамо" (Киев) 5: 0, но и ещё 85 процентов украинцев хотят видеть руководителем Украины Путина Владимира Владимировича. Следующая стадия наиправдивейшей москальской информации об Украине – кусок отвалился от Солнца и летит, вот-вот упадёт на Крещатик.
Yuri Yurieff _ 30.12.2015 16:10
IP: 46.201.119.---
О прогрессивном налоге наши благодетели во власти молчат.
Чем выше доход – тем больше налог и отчисление в бюджет.
Только так. Тем более те, кто много якобы "зарабатывает"
ничего сами не дали обществу. Пользуются наворованным.
alexmarin _ 30.12.2015 16:01
IP: 104.197.239.---
Интересно, Лещенко свою информацию из пальца высасывает?
Владельцем яхты "ACE" уже долгое время является российский бизнесмен Самвел Карапетян, что указано на сайте о владельцах суперяхт superyachtfan.com/superyacht_ace.
Yuri Yurieff _ 30.12.2015 15:57
IP: 46.201.119.---
Новоявленные "борцы с коррупцией", поставленные коррумпированной властью,
чтобы ей отчитаться перед заграницей о борьбе с коррупцией,
еще пальцем не пошевелили, а уже имеют наглость требовать себе
заоблачных зарплат, которые в десятки раз превосходят среднюю зарплату украинцев.
Они за свои "услуги" хотят получать зарплату в десятки раз выше
зарплаты рабочего у станка, квалифицированного врача или учителя,
профессора в вузе. За что? За то, что купили юридический диплом у
киваловых-пидрахуев? С этими аморальными "борцами" еще придется помучиться.
Вцепятся они в свои доходные антикоррупционные должности,
как Яйценюк в трибуну парламента.
Pixel _ 30.12.2015 15:56
IP: 95.69.248.---
Борис Озирный:
Мыкола Задов:
Коля ты в своём уме? Украина производит 50 млн тонн зерновых ежегодно, при внутренней потребности в 7млн тонн, о каком голоде речь идёт? О каких карточках?
- – -
Дык у Мыколы и "Порту" у киевского "Динамо" 5: 0 выиграло:)))
Pixel _ 30.12.2015 15:54
IP: 95.69.248.---
Нафаня Озеров:
Что больше всего поражает, так это то, что в стране, где лучшие умы и совесть нации за толерантность во всём, мне, будучи проездом, не удалось анально совокупиться ни с одним из её граждан. На киевском вокзале я предлагал свой зад в течение всего времени стоянки поезда Москва-Пятигорск, но даже вокзальные бомжи, узнав, что я – Нафаня Озеров, сторонились меня
- – - – -
Мм-д-а-а, а перениковаться специально для бомжей не пробовал?
Yuri Yurieff _ 30.12.2015 15:51
IP: 46.201.119.---
Как может верить человек в здравом уме и твердой памяти
разговорам на государственном уровне о якобы борьбе с коррупцией,
если во главе страны стоит президент – бизнесмен, заводы которого
работают во вражеском государстве, который, вопреки закону,
имеет свой ручной информационный ресурс
и наращивает во время войны свои прибыли?
Борис Озирный _ 30.12.2015 15:50
IP: 95.67.79.---
Мыкола Задов:
Коля ты в своём уме? Украина производит 50 млн тонн зерновых ежегодно, при внутренней потребности в 7млн тонн, о каком голоде речь идёт? О каких карточках?
Pixel _ 30.12.2015 15:49
IP: 95.69.248.---
Мыкола Задов:
Хлеб по карточкам или кризис в Киеве достиг своего апогея

Каждый зарабатывает как может. В Киеве появился новый вид заработка. Частные предприниматели стали массово скупать дешевый социальный хлеб и перепродавать его в своих магазинах в два раза дороже.
Это лишило малоимущую часть населения... Киевский городской совет принял решение ввести в обиход после Нового года карточную систему на продажу социального хлеба. К тому же, как сообщил пресс-центр киевской мэрии, будет установлено ограничение по отпуску хлебных единиц в одни руки.
- – - – -
Социального хлеба в Киеве – валом. Перепродать его под видом "несоциального" легально невозможно: отличается на раз-два. У социального рецептура победнее, а именно для выпечки социальных сортов используют пшеницу не 3-го класса содержания клейковины, а 4-го или 5-го. В силу этого социальный – более рассыпчатый.
Так что милости просим москалей на Новый год любоваться голодающим Киевом:)))
Корупція1191 Україна та Європа973 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter