Сергій Лещенко

Супер-яхта ''Нашої ряби''. Забаганки мільярдерів та порожній бюджет України

30 грудня 2015, 14:15

Українські аграрії страйкують. Вони бушували під Верховною Радою, а тепер перекривають траси. У понеділок навіть спалили один трактор.

Причина завжди одна – вимога зберегти пільги. Зокрема – спецрежим виплати податку на додану вартість.

За останні роки в Україні непомітно для багатьох виріс цілий олігархічний підвид – аграрне лоббі. У нинішньому парламенті є висуванці найбільших корпорацій – Миронівський хлібопродукт, Кернел, Нібулон, Укрлендфармінг. Брати, сини та медіа-менеджери головних аграрних баронів стали минулого року народними депутатами.

Коли у фракції БПП було оголошено про розподіл депутатів між комітетами, найбільше подалося саме до аграрного – при чому семеро заявили, що хотіли би очолити (!) цей комітет. У підсумку, партія УДАР, коли настала перша черга брати посади у парламенті, попросила та отримала саме лобістську аграрну "тему".

Про те, як аграрне лоббі шантажує владу та домагається збереження пільг, детально описав Дмитро Денков у "Економічній правді". Аграрії не платять ПДВ до бюджету, а накопичують його на спецрахунку "для придбання товарів та послуг на потреби власного виробництва". А далі кожен трактує це в міру своєї розбещеності...

Ціна питання вражає – у 2014 році, для прикладу, приблизна сума пільг за спецрежимом становила 19 мільярдів гривень. При цьому ¾ від пільг за спецрежимом ПДВ дістаються агрохолдингам-птаховиробникам.

Припинити цю практику вже давно вимагає МВФ, який не розуміє, чому американські, європейські та японські платники податків повинні утримувати українські олігархічні клани в умовах, коли уряд у Києві не здатен збирати гроші та запровадити рівні правила для всіх.

Особливо вражає те, що головні бенефіціари спеціального пільгового режиму для аграрної галузі купаються у розкоші.

Цього разу історія про ключового лобіста та аграрного олігарха Юрія Косюка, який збудував імперію "Миронівського хлібопродукту", продукція якої відома всім на ринку під брендом "Наша ряба". Золота епоха для них припала на час, коли соратники Косюка обіймали посади у владі – керівником Державного управління справами при президентові Ющенку був Ігор Тарасюк, а міністром аграрної політики – Юрій Мельник. У другому уряді Януковича "Ряба" примудрилася навіть прилаштувати Мельника міністром села за квотою... комуністів.

Після обрання Порошенка президентом Косюк декілька місяців попрацював першим заступником глави адміністрації президента, але згодом пішов з посади. І згодом з'ясувалося, що протягом 2014 року Косюку було повернуто ПДВ на 1,6 мільярда гривень, що більше ніж у два рази перевищує розмір відшкодування в останній рік Януковича.

При цьому за кошти, отримані з бізнес-моделі, фактично датованої українськими платниками податків, Косюк будує величезний маєток на кордоні заповідної Феофанії, якому міг би позаздрити навіть Янукович.

Але ще більш вражає історія про "палац" на воді. Косюк є власником унікального комплексу для відпочинку та розваг. У головного агропромислового лобіста наявне те, чого немає ні в кого іншого – цілих дві яхти, які... приречені бути разом.

Головна яхта Косюка називається "Ace" ("Туз") і вона є справжнім витвором суднобудівного мистецтва. Може приймати 12 гостей в шести каютах-апартаментах. Є сауна, басейн, тренажерний зал, кінотеатр.Але ця 87-метрова красуня ніколи не подорожує на самоті. Яхту Косюка завжди супроводжує ще одне судно – це помічник Ace, яхта під назвою "Garçon" ("Гарсон")

Яхта "Ace" була замовлена Косюком та збудована спеціально для нього в 2012 році на верфях Lürssen Yachts в Німеччині, а за дизайн всередині та ззовні відповідало бюро Winch Design.

Вартість судна склала, за різними оцінками, 150-180 мільйонів доларів. Допоміжне судно "Garçon" обійшлося ще в 20-30 мільйонів доларів. Друга яхта потрібна для того, щоб перевозити водні іграшки (тендера, водні мотоцикли), які займають багато місця, а також вертоліт.Ця флотилія Косюка вже стала легендою в політичних колах України. Переповідають, що яхту разом з додатковим кораблем зустрічали то на Мальдивах, то на Сардінії, а серед завсідників бачили перших осіб нашої держави. Станом на 29 грудня кораблі стояли у Барселоні.Протягом свого нетривалого перебування на державній службі Косюк був змушений заповнити декларацію про майно. Дива не сталося – в ній немає жодного слова ні про його морський палац Ace, ні про допоміжну яхту Garçon. Майно вартістю понад 200 мільйонів доларів залишилося непоміченим... Зате в інших документах – податковому кодексі та бюджеті України – є гарантований пільговий режим для сільгоспвиробників. Яких фактично дотують інші платники податків.

Тому, коли наступного разу ви будете чути завивання "село гине", згадуйте про Ace та його скромного помічника "Гарсона" на додачу.

Коментарі — 207
Елена Величко _ 30.12.2015 16:26
IP: 37.53.54.---
Поважаю автора, але не треба пересмикувати, бо теж буде як "заказуха". Пільги ВЕЛИКИМ АГРОХОЛДІНГАМ треба прибрати, а малим та середнім зберегти, от і все. А чи не на поверхні було це рішення? Крім того, й для великих можна ПОСТУПОВО ВВОДИТИ цей режим. Наприклад 10% чи 5%, а може й ТАКИ ЗАЛИШИТИ ЇМ СПЕЦІАЛЬНЕ ОПОДАТКУВАННЯ, поки ціни та ЗП й соціалка не стануть такими, що можна жити. Бо, вже й так м"яса не їсть українець, то можуть діти хворими народжуватись та рости, то НЕ ТРЕБА, ЩОБ НА 20% ще виросло куряче м"ясо, ЗА РАХУНОК ДИВІДЕНДІВ БЮДЖЕТ НАПОВНІТЬ ТА ПРОГРЕСИВНОГО ОПОДАТКУВАННЯ, тобто за рахунок тих, хто СМОКЧЕ з народу, а не за рахунок народу, якого довели...
Pixel _ 30.12.2015 16:25
IP: 95.69.248.---
Нафаня Озеров:
Pixel:
Хочу, хочу, хочу отдаться какому-нибудь cвидомиту – но пока не получается
- – - – - -
Борись за свою мечту: без борьбы нет победы.
50/50 _ 30.12.2015 16:24
IP: 195.177.126.---
Помилка Сергія Лещенка полягає в тому, що він не розрізняє сільське господарство і інвестиційний бізнес (до того ж, під дахом кіпрських компаній). Нажаль, це є хвороба багатьох українаських журналістів, які в селі якщо й бувають, то значно рідше, ніж десь у Нью-Йорку. Тому, не кліпнувши оком, вони до аграріїв зараховують різних косюків, бахматюків та інших порошенків лише та тій підставі, що вони вклали свої капітали у сільгоспвиробництво.
До речі, восени ВР намагалася позбавити пільг з ПДВ агрохолдинги, але ця ідея не набрала потрібних голосів. Це було знакове голосування, однак Сергій Лещенко на нього не зреагував.
Pixel _ 30.12.2015 16:21
IP: 95.69.248.---
Нафаня Озеров:
Борис Озирный:
Мыкола Задов:
Коля ты в своём уме? Украина производит 50 млн тонн зерновых ежегодно, при внутренней потребности в 7млн тонн, о каком голоде речь идёт? О каких карточках?
История повторяется все, как 80 лет назад. Лидер по производству зерна, экспорт растет, а для населения карточки. Вот только, что-то индустриализации не видно...
- – - – -
Ага, не только "Порту" – "Динамо" (Киев) 5: 0, но и ещё 85 процентов украинцев хотят видеть руководителем Украины Путина Владимира Владимировича. Следующая стадия наиправдивейшей москальской информации об Украине – кусок отвалился от Солнца и летит, вот-вот упадёт на Крещатик.
Нафаня Озеров _ 30.12.2015 16:17
IP: 104.197.255.---
Борис Озирный:
Мыкола Задов:
Коля ты в своём уме? Украина производит 50 млн тонн зерновых ежегодно, при внутренней потребности в 7млн тонн, о каком голоде речь идёт? О каких карточках?
История повторяется все, как 80 лет назад. Лидер по производству зерна, экспорт растет, а для населения карточки. Вот только, что-то индустриализации не видно...
Yuri Yurieff _ 30.12.2015 16:10
IP: 46.201.119.---
О прогрессивном налоге наши благодетели во власти молчат.
Чем выше доход – тем больше налог и отчисление в бюджет.
Только так. Тем более те, кто много якобы "зарабатывает"
ничего сами не дали обществу. Пользуются наворованным.
Володимир Гамалиця _ 30.12.2015 16:07
IP: 104.197.245.---
При чому Косюк до страйку? Сергій. Ви відірвалися від людей. Косюк не страйкує. Страйкують малий і середній аграрний бізнес.
Нафаня Озеров _ 30.12.2015 16:02
IP: 104.197.206.---
Борис Озирный:
Дык, это же зерно можно за валюту продать, а не за гроши, в виде социального хлеба.
alexmarin _ 30.12.2015 16:01
IP: 104.197.239.---
Интересно, Лещенко свою информацию из пальца высасывает?
Владельцем яхты "ACE" уже долгое время является российский бизнесмен Самвел Карапетян, что указано на сайте о владельцах суперяхт superyachtfan.com/superyacht_ace.
Нафаня Озеров _ 30.12.2015 16:00
IP: 107.178.219.---
Pixel:
У кого чего болит... То ты морквой страдаешь, то аналом. Озабочен или еще в лантной стадии?
Нафаня Озеров _ 30.12.2015 15:58
IP: 104.197.26.---
Pixel:
Фокус в том, что комерсы вывозят его из города, а бюджет Киева не резиновый. Заградотряды надо, как в 1933
Yuri Yurieff _ 30.12.2015 15:57
IP: 46.201.119.---
Новоявленные "борцы с коррупцией", поставленные коррумпированной властью,
чтобы ей отчитаться перед заграницей о борьбе с коррупцией,
еще пальцем не пошевелили, а уже имеют наглость требовать себе
заоблачных зарплат, которые в десятки раз превосходят среднюю зарплату украинцев.
Они за свои "услуги" хотят получать зарплату в десятки раз выше
зарплаты рабочего у станка, квалифицированного врача или учителя,
профессора в вузе. За что? За то, что купили юридический диплом у
киваловых-пидрахуев? С этими аморальными "борцами" еще придется помучиться.
Вцепятся они в свои доходные антикоррупционные должности,
как Яйценюк в трибуну парламента.
Pixel _ 30.12.2015 15:56
IP: 95.69.248.---
Борис Озирный:
Мыкола Задов:
Коля ты в своём уме? Украина производит 50 млн тонн зерновых ежегодно, при внутренней потребности в 7млн тонн, о каком голоде речь идёт? О каких карточках?
- – -
Дык у Мыколы и "Порту" у киевского "Динамо" 5: 0 выиграло:)))
Дэн Эрл _ 30.12.2015 15:55
IP: 82.207.42.---
Ну блииин... Сирёга... Это все хуNя неинтересная...
Давай лучше снова про Беню!!!

****
или не оплачено?;-)
Pixel _ 30.12.2015 15:54
IP: 95.69.248.---
Нафаня Озеров:
Что больше всего поражает, так это то, что в стране, где лучшие умы и совесть нации за толерантность во всём, мне, будучи проездом, не удалось анально совокупиться ни с одним из её граждан. На киевском вокзале я предлагал свой зад в течение всего времени стоянки поезда Москва-Пятигорск, но даже вокзальные бомжи, узнав, что я – Нафаня Озеров, сторонились меня
- – - – -
Мм-д-а-а, а перениковаться специально для бомжей не пробовал?
Yuri Yurieff _ 30.12.2015 15:51
IP: 46.201.119.---
Как может верить человек в здравом уме и твердой памяти
разговорам на государственном уровне о якобы борьбе с коррупцией,
если во главе страны стоит президент – бизнесмен, заводы которого
работают во вражеском государстве, который, вопреки закону,
имеет свой ручной информационный ресурс
и наращивает во время войны свои прибыли?
Борис Озирный _ 30.12.2015 15:50
IP: 95.67.79.---
Мыкола Задов:
Коля ты в своём уме? Украина производит 50 млн тонн зерновых ежегодно, при внутренней потребности в 7млн тонн, о каком голоде речь идёт? О каких карточках?
Pixel _ 30.12.2015 15:49
IP: 95.69.248.---
Мыкола Задов:
Хлеб по карточкам или кризис в Киеве достиг своего апогея

Каждый зарабатывает как может. В Киеве появился новый вид заработка. Частные предприниматели стали массово скупать дешевый социальный хлеб и перепродавать его в своих магазинах в два раза дороже.
Это лишило малоимущую часть населения... Киевский городской совет принял решение ввести в обиход после Нового года карточную систему на продажу социального хлеба. К тому же, как сообщил пресс-центр киевской мэрии, будет установлено ограничение по отпуску хлебных единиц в одни руки.
- – - – -
Социального хлеба в Киеве – валом. Перепродать его под видом "несоциального" легально невозможно: отличается на раз-два. У социального рецептура победнее, а именно для выпечки социальных сортов используют пшеницу не 3-го класса содержания клейковины, а 4-го или 5-го. В силу этого социальный – более рассыпчатый.
Так что милости просим москалей на Новый год любоваться голодающим Киевом:)))
иван аполон _ 30.12.2015 15:47
IP: 91.225.142.---
Теперь селяне узнают куда уходят их деньги и кто заставляет их померать с голода!!!
Igor Yefimenko _ 30.12.2015 15:42
IP: 23.236.60.---
Ну и почему Косюк до сих пор не растрелян?
Alex Donchenko _ 30.12.2015 15:25
IP: 46.211.13.---
Пане, Сергій Лещенко, село і аграрний холдинг не мають нічого між собою спільного, бо село таки гине, а от холдинг ні, тому коли ви пишете свої статті, то будь-ласка вмикайте засоби логіки і не пишіть туфту... І якщо ви вже досягли таких висот, та не вмієте розрізняти господраську діяльність селян і аграрних капіталстів,то про що можна взагалі розмовляти... Окрім таких як Косюк є ще сотні тисяч підприємців і господарів, які ведуть господарську діяльність в галузі сільського господарства. Крім того, пане Сергію, в найбільш розвиненій країні такого податку як ПДВ не існує, бо він не має логічного обргрунтвання апріорі в ситуації, коли потрібно здійснювати економічний стрибок країни.
І останнє, пане Сергію, коли пишете щось, то консультуйтесь з нормальними експертами в конкретній галузі національного господарства, а не з сцикливими "експертами радниками" смердючих псів при владі!
Сергей Франчук _ 30.12.2015 15:16
IP: 178.137.154.---
Нафаня Озеров:
Что больше всего поражает, так это то, что в стране, где лучшие умы и совесть нации, изо всех сил следят, чтоб ни кто не разбогател, сносят памятники Ленину. Это какой то диссонанс:). А по данному поводу: ну поднимет он цену на свою курятину и все дела, всё равно птица – самое дешевое мясо.
Молодец! Лизнул.
Полтавський Козак _ 30.12.2015 15:15
IP: 104.197.20.---
лещенко міг би розробити і подати законопроект – тіпа партії фінансується з бюджету, та поширення закону про спецконфіскат на того олігарха участь якого в капіталі партії перевищить розмір одного максимального членського внеску встановленого законом.
не проти магнатів.
проти- коли магнати починають фінансувати партії і наші вибори перетворюються в змагання кошелька а не ідей.
Володимир Бронецький _ 30.12.2015 15:13
IP: 62.221.40.---
Перша хвиля боротьби з єдиноподатчиками теж проводилась з "благородною" метою: покарати великі підприємства які з метою "оптимізації" порозраховували своїх працівників і перевели на єдиний податок.
Ліс порубали, али в результаті багаторазового підняття податку позакривались в першу чергу реальні підприємці, для яких ті суми стали непідйомними.
Стаття хороша... Але виправдовує методи, після яких ті ж величезні агрохолдинги позбудуться тимчасово частини прибутків. ТА через деякий час доотримають ті ж прибутки з земель, які залишаться від дрібних фермерських господарств, що ці методи не переживуть.
Basta13 _ 30.12.2015 15:08
IP: 62.221.61.---
И дураку понятно, что те кто сидит на денежных потоках и обворовывает народ, никогда с них добровольно и живым не слезет. Эту болезнь государства нужно выжигать каленным железом.
Україна та Європа963 Корупція1170 Aтака Путіна1130 Уряд реформ348 Мовне питання179
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте