Сергій Лещенко

Супер-яхта ''Нашої ряби''. Забаганки мільярдерів та порожній бюджет України

30 грудня 2015, 14:15

Українські аграрії страйкують. Вони бушували під Верховною Радою, а тепер перекривають траси. У понеділок навіть спалили один трактор.

Причина завжди одна – вимога зберегти пільги. Зокрема – спецрежим виплати податку на додану вартість.

За останні роки в Україні непомітно для багатьох виріс цілий олігархічний підвид – аграрне лоббі. У нинішньому парламенті є висуванці найбільших корпорацій – Миронівський хлібопродукт, Кернел, Нібулон, Укрлендфармінг. Брати, сини та медіа-менеджери головних аграрних баронів стали минулого року народними депутатами.

Коли у фракції БПП було оголошено про розподіл депутатів між комітетами, найбільше подалося саме до аграрного – при чому семеро заявили, що хотіли би очолити (!) цей комітет. У підсумку, партія УДАР, коли настала перша черга брати посади у парламенті, попросила та отримала саме лобістську аграрну "тему".

Про те, як аграрне лоббі шантажує владу та домагається збереження пільг, детально описав Дмитро Денков у "Економічній правді". Аграрії не платять ПДВ до бюджету, а накопичують його на спецрахунку "для придбання товарів та послуг на потреби власного виробництва". А далі кожен трактує це в міру своєї розбещеності...

Ціна питання вражає – у 2014 році, для прикладу, приблизна сума пільг за спецрежимом становила 19 мільярдів гривень. При цьому ¾ від пільг за спецрежимом ПДВ дістаються агрохолдингам-птаховиробникам.

Припинити цю практику вже давно вимагає МВФ, який не розуміє, чому американські, європейські та японські платники податків повинні утримувати українські олігархічні клани в умовах, коли уряд у Києві не здатен збирати гроші та запровадити рівні правила для всіх.

Особливо вражає те, що головні бенефіціари спеціального пільгового режиму для аграрної галузі купаються у розкоші.

Цього разу історія про ключового лобіста та аграрного олігарха Юрія Косюка, який збудував імперію "Миронівського хлібопродукту", продукція якої відома всім на ринку під брендом "Наша ряба". Золота епоха для них припала на час, коли соратники Косюка обіймали посади у владі – керівником Державного управління справами при президентові Ющенку був Ігор Тарасюк, а міністром аграрної політики – Юрій Мельник. У другому уряді Януковича "Ряба" примудрилася навіть прилаштувати Мельника міністром села за квотою... комуністів.

Після обрання Порошенка президентом Косюк декілька місяців попрацював першим заступником глави адміністрації президента, але згодом пішов з посади. І згодом з'ясувалося, що протягом 2014 року Косюку було повернуто ПДВ на 1,6 мільярда гривень, що більше ніж у два рази перевищує розмір відшкодування в останній рік Януковича.

При цьому за кошти, отримані з бізнес-моделі, фактично датованої українськими платниками податків, Косюк будує величезний маєток на кордоні заповідної Феофанії, якому міг би позаздрити навіть Янукович.

Але ще більш вражає історія про "палац" на воді. Косюк є власником унікального комплексу для відпочинку та розваг. У головного агропромислового лобіста наявне те, чого немає ні в кого іншого – цілих дві яхти, які... приречені бути разом.

Головна яхта Косюка називається "Ace" ("Туз") і вона є справжнім витвором суднобудівного мистецтва. Може приймати 12 гостей в шести каютах-апартаментах. Є сауна, басейн, тренажерний зал, кінотеатр.Але ця 87-метрова красуня ніколи не подорожує на самоті. Яхту Косюка завжди супроводжує ще одне судно – це помічник Ace, яхта під назвою "Garçon" ("Гарсон")

Яхта "Ace" була замовлена Косюком та збудована спеціально для нього в 2012 році на верфях Lürssen Yachts в Німеччині, а за дизайн всередині та ззовні відповідало бюро Winch Design.

Вартість судна склала, за різними оцінками, 150-180 мільйонів доларів. Допоміжне судно "Garçon" обійшлося ще в 20-30 мільйонів доларів. Друга яхта потрібна для того, щоб перевозити водні іграшки (тендера, водні мотоцикли), які займають багато місця, а також вертоліт.Ця флотилія Косюка вже стала легендою в політичних колах України. Переповідають, що яхту разом з додатковим кораблем зустрічали то на Мальдивах, то на Сардінії, а серед завсідників бачили перших осіб нашої держави. Станом на 29 грудня кораблі стояли у Барселоні.Протягом свого нетривалого перебування на державній службі Косюк був змушений заповнити декларацію про майно. Дива не сталося – в ній немає жодного слова ні про його морський палац Ace, ні про допоміжну яхту Garçon. Майно вартістю понад 200 мільйонів доларів залишилося непоміченим... Зате в інших документах – податковому кодексі та бюджеті України – є гарантований пільговий режим для сільгоспвиробників. Яких фактично дотують інші платники податків.

Тому, коли наступного разу ви будете чути завивання "село гине", згадуйте про Ace та його скромного помічника "Гарсона" на додачу.

powered by lun.ua
Коментарі — 187
иван аполон _ 30.12.2015 15:47
IP: 91.225.142.---
Теперь селяне узнают куда уходят их деньги и кто заставляет их померать с голода!!!
Igor Yefimenko _ 30.12.2015 15:42
IP: 23.236.60.---
Ну и почему Косюк до сих пор не растрелян?
Alex Donchenko _ 30.12.2015 15:25
IP: 46.211.13.---
Пане, Сергій Лещенко, село і аграрний холдинг не мають нічого між собою спільного, бо село таки гине, а от холдинг ні, тому коли ви пишете свої статті, то будь-ласка вмикайте засоби логіки і не пишіть туфту... І якщо ви вже досягли таких висот, та не вмієте розрізняти господраську діяльність селян і аграрних капіталстів,то про що можна взагалі розмовляти... Окрім таких як Косюк є ще сотні тисяч підприємців і господарів, які ведуть господарську діяльність в галузі сільського господарства. Крім того, пане Сергію, в найбільш розвиненій країні такого податку як ПДВ не існує, бо він не має логічного обргрунтвання апріорі в ситуації, коли потрібно здійснювати економічний стрибок країни.
І останнє, пане Сергію, коли пишете щось, то консультуйтесь з нормальними експертами в конкретній галузі національного господарства, а не з сцикливими "експертами радниками" смердючих псів при владі!
Сергей Франчук _ 30.12.2015 15:16
IP: 178.137.154.---
Нафаня Озеров:
Что больше всего поражает, так это то, что в стране, где лучшие умы и совесть нации, изо всех сил следят, чтоб ни кто не разбогател, сносят памятники Ленину. Это какой то диссонанс:). А по данному поводу: ну поднимет он цену на свою курятину и все дела, всё равно птица – самое дешевое мясо.
Молодец! Лизнул.
Полтавський Козак _ 30.12.2015 15:15
IP: 104.197.20.---
лещенко міг би розробити і подати законопроект – тіпа партії фінансується з бюджету, та поширення закону про спецконфіскат на того олігарха участь якого в капіталі партії перевищить розмір одного максимального членського внеску встановленого законом.
не проти магнатів.
проти- коли магнати починають фінансувати партії і наші вибори перетворюються в змагання кошелька а не ідей.
Володимир Бронецький _ 30.12.2015 15:13
IP: 62.221.40.---
Перша хвиля боротьби з єдиноподатчиками теж проводилась з "благородною" метою: покарати великі підприємства які з метою "оптимізації" порозраховували своїх працівників і перевели на єдиний податок.
Ліс порубали, али в результаті багаторазового підняття податку позакривались в першу чергу реальні підприємці, для яких ті суми стали непідйомними.
Стаття хороша... Але виправдовує методи, після яких ті ж величезні агрохолдинги позбудуться тимчасово частини прибутків. ТА через деякий час доотримають ті ж прибутки з земель, які залишаться від дрібних фермерських господарств, що ці методи не переживуть.
Basta13 _ 30.12.2015 15:08
IP: 62.221.61.---
И дураку понятно, что те кто сидит на денежных потоках и обворовывает народ, никогда с них добровольно и живым не слезет. Эту болезнь государства нужно выжигать каленным железом.
Mesnik15 _ 30.12.2015 14:58
IP: 23.236.54.---
Українці! відкрийте очі! Раніше нас гнобили москалі, а тепер жиди разом з москалями.! Хто? -Порошенко-жид, Яценюк-жид, Гройсман-жид, Гонтарєва- жидівка, Аваков-жид, Шокін-жид.
Вони нещадно нас грабують, знищуючи в східній війні кращих патріотів України. Місцеві ради зобовязані приймати рішення про недовіру пРезидентові-баризі та вимагати нових виборів пРезидента та Верховної ради і чим раніше тим краще! Ці
нелюди, безмежні в своїй жадібності, розпродадуть всю Україну, а потім втечуть як Янукович і Азаров! Слава Україні! Смерть її ворогам!
Назар Казимов _ 30.12.2015 14:57
IP: 91.222.250.---
Ждем ботов рассуждающих "почему это Сереженька без доказательств обвиняет бедных олигархов".
Agent 007 _ 30.12.2015 14:53
IP: 104.197.242.---
Эти суки доиграются...
Николай Бовсуновский _ 30.12.2015 14:51
IP: 94.179.209.---
так это не значит, что всех аграриев нужно лишать льгот! основная масса фермеров еле сводят концы с концами! а таких косюков и иже с ним, должны были уже давно сидеть в одиночке с маленьким окошком в небо, чтоб они имели возможность помолиться и покаяться в своих грехах! И в том что они и дальше "жиреют" не вина фермеров, а вина власти, которую нужно тоже за решетку!
alexa71 _ 30.12.2015 14:33
IP: 95.132.234.---
Оце стаття по суті. Хай покажуть бідним селянам куди пішли їхні гроші. А то тільки матюки на МВФ, тарифи, податки... А про буржуй-комуністів ні слова.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

15
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

6
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

11
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter