Сергій Лещенко

Супер-яхта ''Нашої ряби''. Забаганки мільярдерів та порожній бюджет України

30 грудня 2015, 14:15

Українські аграрії страйкують. Вони бушували під Верховною Радою, а тепер перекривають траси. У понеділок навіть спалили один трактор.

Причина завжди одна – вимога зберегти пільги. Зокрема – спецрежим виплати податку на додану вартість.

За останні роки в Україні непомітно для багатьох виріс цілий олігархічний підвид – аграрне лоббі. У нинішньому парламенті є висуванці найбільших корпорацій – Миронівський хлібопродукт, Кернел, Нібулон, Укрлендфармінг. Брати, сини та медіа-менеджери головних аграрних баронів стали минулого року народними депутатами.

Коли у фракції БПП було оголошено про розподіл депутатів між комітетами, найбільше подалося саме до аграрного – при чому семеро заявили, що хотіли би очолити (!) цей комітет. У підсумку, партія УДАР, коли настала перша черга брати посади у парламенті, попросила та отримала саме лобістську аграрну "тему".

Про те, як аграрне лоббі шантажує владу та домагається збереження пільг, детально описав Дмитро Денков у "Економічній правді". Аграрії не платять ПДВ до бюджету, а накопичують його на спецрахунку "для придбання товарів та послуг на потреби власного виробництва". А далі кожен трактує це в міру своєї розбещеності...

Ціна питання вражає – у 2014 році, для прикладу, приблизна сума пільг за спецрежимом становила 19 мільярдів гривень. При цьому ¾ від пільг за спецрежимом ПДВ дістаються агрохолдингам-птаховиробникам.

Припинити цю практику вже давно вимагає МВФ, який не розуміє, чому американські, європейські та японські платники податків повинні утримувати українські олігархічні клани в умовах, коли уряд у Києві не здатен збирати гроші та запровадити рівні правила для всіх.

Особливо вражає те, що головні бенефіціари спеціального пільгового режиму для аграрної галузі купаються у розкоші.

Цього разу історія про ключового лобіста та аграрного олігарха Юрія Косюка, який збудував імперію "Миронівського хлібопродукту", продукція якої відома всім на ринку під брендом "Наша ряба". Золота епоха для них припала на час, коли соратники Косюка обіймали посади у владі – керівником Державного управління справами при президентові Ющенку був Ігор Тарасюк, а міністром аграрної політики – Юрій Мельник. У другому уряді Януковича "Ряба" примудрилася навіть прилаштувати Мельника міністром села за квотою... комуністів.

Після обрання Порошенка президентом Косюк декілька місяців попрацював першим заступником глави адміністрації президента, але згодом пішов з посади. І згодом з'ясувалося, що протягом 2014 року Косюку було повернуто ПДВ на 1,6 мільярда гривень, що більше ніж у два рази перевищує розмір відшкодування в останній рік Януковича.

При цьому за кошти, отримані з бізнес-моделі, фактично датованої українськими платниками податків, Косюк будує величезний маєток на кордоні заповідної Феофанії, якому міг би позаздрити навіть Янукович.

Але ще більш вражає історія про "палац" на воді. Косюк є власником унікального комплексу для відпочинку та розваг. У головного агропромислового лобіста наявне те, чого немає ні в кого іншого – цілих дві яхти, які... приречені бути разом.

Головна яхта Косюка називається "Ace" ("Туз") і вона є справжнім витвором суднобудівного мистецтва. Може приймати 12 гостей в шести каютах-апартаментах. Є сауна, басейн, тренажерний зал, кінотеатр.Але ця 87-метрова красуня ніколи не подорожує на самоті. Яхту Косюка завжди супроводжує ще одне судно – це помічник Ace, яхта під назвою "Garçon" ("Гарсон")

Яхта "Ace" була замовлена Косюком та збудована спеціально для нього в 2012 році на верфях Lürssen Yachts в Німеччині, а за дизайн всередині та ззовні відповідало бюро Winch Design.

Вартість судна склала, за різними оцінками, 150-180 мільйонів доларів. Допоміжне судно "Garçon" обійшлося ще в 20-30 мільйонів доларів. Друга яхта потрібна для того, щоб перевозити водні іграшки (тендера, водні мотоцикли), які займають багато місця, а також вертоліт.Ця флотилія Косюка вже стала легендою в політичних колах України. Переповідають, що яхту разом з додатковим кораблем зустрічали то на Мальдивах, то на Сардінії, а серед завсідників бачили перших осіб нашої держави. Станом на 29 грудня кораблі стояли у Барселоні.Протягом свого нетривалого перебування на державній службі Косюк був змушений заповнити декларацію про майно. Дива не сталося – в ній немає жодного слова ні про його морський палац Ace, ні про допоміжну яхту Garçon. Майно вартістю понад 200 мільйонів доларів залишилося непоміченим... Зате в інших документах – податковому кодексі та бюджеті України – є гарантований пільговий режим для сільгоспвиробників. Яких фактично дотують інші платники податків.

Тому, коли наступного разу ви будете чути завивання "село гине", згадуйте про Ace та його скромного помічника "Гарсона" на додачу.

powered by lun.ua
Коментарі — 187
Max B _ 30.12.2015 20:58
IP: 104.197.187.---
Я підтримаю Лещенка у всій цій його "фєнтезі", якщо він приведе докази. А без доказів не треба наїжджати на те невелике, що зосталося від агропромисловості України.
mihaylenco _ 30.12.2015 20:55
IP: 37.54.124.---
Олег Скасків
Сумніваюсь що Косюк достатньо багатий що би купувати яхти по 200 мільйонів. 1.1 мільярда статки, це ж не кеш що лежить в сейфі. Це працюючий бізнес.

Вам не приходила думка, що 1,1 мільярди – то те, що він задекларував офіційно? А те, що не задекларовано?
Олег Скасків _ 30.12.2015 20:43
IP: 178.150.23.---
Сумніваюсь що Косюк достатньо багатий що би купувати яхти по 200 мільйонів. 1.1 мільярда статки, це ж не кеш що лежить в сейфі. Це працюючий бізнес.
Ну і надпис "Yacht Charter Fleet" просто кричить про аренду. Мене особисто не дивує, що доларовий мільярдер може собі дозволити орендувати яхту, нехай за півмільйона доларів заради відпочинку.

Ну а пільги можливо і потрібно прибрати, єдине важливо згадати коли і хто їх вводив і який термін дії обіцяв.
mihaylenco _ 30.12.2015 20:42
IP: 37.54.124.---
Отнять, і падєліть, воно звичайно, дуже руки чухаються. То дого ж ще дуже гнобить одне питання. Скільки мільярдерів нарисувалося в повоєнній Німеччині? Японії? Постсовєцьких країнах Східної Європи після розвалу СССР? Чилі? А скільки в Україні?

Якщо віддалитися від подробиць – соціальної справедливості, корупції, податкових, та кримінальних кодексів, то картина приблизно така. Жодна країна, яка рятувалася від економічного краху, не плодила мільярдерів. І жодна країна не врятувалася від економічного краху завдяки мільярдерам. Звідси висновок. Мільярдери для країн, котрі перебувають в скрутному економічному становищі, зовсім не потрібні. А олігархи – небезпечні.
Max B _ 30.12.2015 20:37
IP: 104.197.110.---
Мыкола Задов:
Елена Величко:
"справедливой"

Пора опять на майдан мир уже скучать начал без майдана зимой.
Наступним буде Червоний Майдан. І не взимку. І не в Україні.
Елена Величко _ 30.12.2015 20:29
IP: 37.53.54.---
Андрей Кононенко:
Если большое вложение, при низкой рентабельности, на период окупаемости – льгота, или, чтобы "всем одинаково", в зависимости от нормы прибыли. Хотя, "всем одинаково" – очередная Мантра для украинцев, потому что не одинаково все. И сх помогают в Европе, и людям, и платят за то, чтобы меньше производил и много другого.
Max B _ 30.12.2015 20:19
IP: 104.197.239.---
Alex Nazim:
Max B:
А де докази, що яхта дійсно нвлежить Косюку?

Самі фото ставлять більше питань до автора ніж до Косюка.
Про то и речь... нет докази...
Арендовал на время отдыха...
Аренда теж коштує не копійки – але ж навіть доказів і аренди нема.

На всіх світлінах і відео я бачу лише качку. Питання – навіщо таке досвідченому жерналістові?
Елена Величко _ 30.12.2015 20:15
IP: 37.53.54.---
Андрей Кононенко:

Дело в том, что при фиксированной ставке все и так платят пропорционально своим прибылям: большие – много, маленькие – мало.

Ох! Не смешите. с 200млн. 18% и 20 тыс. 18%, а проблема в том,что дивиденды именно выводят деньги с предприятий, в том числе и за счет низкой или черной ЗП, а при прогрессивной шкале будет выгодно платить ЗП или модернизировать, или оборотные средства иметь, потому что прибыль ПЕРСОНАЛЬНАЯ будет ограничена или справедливой, иначе, очень часто, НИЧЕМ не обоснованные деньги идут в карман.

Max B _ 30.12.2015 20:12
IP: 104.197.242.---
mihaylenco:
Max B
Самі фото ставлять більше питань до автора ніж до Косюка.

Торпеду в ту яхту запустити, швидко знайдеться власник.
Власник знайдеться, але чи буде вибачення?
Max B _ 30.12.2015 20:10
IP: 104.197.109.---
Нічого так не дратує в журналістиці, як бездоведені звинувачення.

Нічого так не дратує в паламентарізмі, як безпідставні відволікання від виконання прямого обов'язку – законотворчої діяльності.
mihaylenco _ 30.12.2015 20:09
IP: 37.54.124.---
Андрей Кононенко
Но вы же, судя по двум последним предложениям, выступаете не столько за прогрессивную ставку, сколько против уклонения крупного бизнеса от налогов за счёт разных больших схем, не так ли? Но тогда при чём тут тип ставки?

Не зовсім так. Прибутковість в різних галузях різна. І навіть в одній – також. Але ніяк не можна порівнювати азартні ігри з тим самим агросектором. Вважаю оптимальним, коли бізнес отримує 5-10% прибутку з вкладеного долара на рік. Все, що вище, повинне або вкладуватися в інвестиції, або відбиратися у вигляді податків.
Андрей Кононенко _ 30.12.2015 20:06
IP: 188.163.73.---
Елена Величко:
Речь идет о налогообложении ПЕРСОНАЛЬНЫХ ДОХОДОВ- дивиденды и другие ПЕРСОНАЛЬНЫЕ доходы. Не путайте с налогом на прибыль, которую не предлагала налогооблагать прогрессивно. Более того, государственным предприятиям надо оставлять часть прибыли на модернизацию, тогда другая история.
Хорошо. Но экономический смысл тот же самый, ведь дивиденды образуются из той же прибыли. То есть у человека может быть огромный доход, потому что он владеет предприятием с большим объёмом реализации, но с маленькой нормой прибыли.
mihaylenco _ 30.12.2015 20:02
IP: 37.54.124.---
Max B
Самі фото ставлять більше питань до автора ніж до Косюка.

Торпеду в ту яхту запустити, швидко знайдеться власник.
Андрей Кононенко _ 30.12.2015 20:01
IP: 188.163.73.---
mihaylenco:
В нас податкова система взагалі невідомо для чого існує. Максимальний податок намагаютьсяз дерти з 99% населення, яке володіє 1% активів.
Как ни странно, но в США американцы жалуются на то же самое:)

Но вы тоже слегка перемешали понятия. Дело в том, что при фиксированной ставке все и так платят пропорционально своим прибылям: большие – много, маленькие – мало.
Но вы же, судя по двум последним предложениям, выступаете не столько за прогрессивную ставку, сколько против уклонения крупного бизнеса от налогов за счёт разных больших схем, не так ли? Но тогда при чём тут тип ставки? Тут нужны системные изменения в законодательстве, чтоб ограничить схемы.
Max B _ 30.12.2015 19:59
IP: 104.197.124.---
А де докази, що яхта дійсно нвлежить Косюку?

Самі фото ставлять більше питань до автора ніж до Косюка.
Елена Величко _ 30.12.2015 19:58
IP: 37.53.54.---
Андрей Кононенко
При прогрессивной ставке налогообложения платить по высоким ставкам должны будут и низкорентабельные предприятия, у которых прибыль большая из-за большого объёма реализации

Речь идет о налогообложении ПЕРСОНАЛЬНЫХ ДОХОДОВ- дивиденды и другие ПЕРСОНАЛЬНЫЕ доходы. Не путайте с налогом на прибыль, которую не предлагала налогооблагать прогрессивно. Более того, государственным предприятиям надо оставлять часть прибыли на модернизацию, тогда другая история.
mihaylenco _ 30.12.2015 19:48
IP: 37.54.124.---
Андрей Кононенко
При прогрессивной ставке налогообложения платить по высоким ставкам должны будут и низкорентабельные предприятия, у которых прибыль большая из-за большого объёма реализации.

Андрію! Не треба прикидатися. Податок кожна країна встановлює, як вважає потрібним. Можна встановити на норму, можна встановити прямий. Можна встановити комбінований.

В нас податкова система взагалі невідомо для чого існує. Максимальний податок намагаютьсяз дерти з 99% населення, яке володіє 1% активів.

Як не обдирай, а більше 1% не нашкрябаєш!
mihaylenco _ 30.12.2015 19:43
IP: 37.54.124.---
Pixel
Перепрошую, але питання нерелевантне.

Поясніть тупому. До чого тут релевантність?
Андрей Кононенко _ 30.12.2015 19:31
IP: 188.163.73.---
Елена Величко:
Норма прибыли в НОРМАЛЬНЫХ странах =30%, считается БОЛЬШОЙ.
Не смешивайте понятия. Вы же хотите прогрессивную ставку налогообложения, то есть повышать налоговую нагрузку в зависимости от размера прибыли, а не нормы прибыли.
При прогрессивной ставке налогообложения платить по высоким ставкам должны будут и низкорентабельные предприятия, у которых прибыль большая из-за большого объёма реализации.
антивірус _ 30.12.2015 19:24
IP: 94.178.244.---
Мыкола Задов: Вова Терехов! Не соскакивай с темы блога...Или иди в Задницу!
alexa71 _ 30.12.2015 19:20
IP: 37.115.166.---
А ще можна поцікавитися чому банк Фірташа в нуль злився, а Фірташ спадок Єремеєва зібрався купувати. І Костя Жеваго не турбується про своє майно, все нормально. Лагун-дельта взагалі піонер.
lohik _ 30.12.2015 19:19
IP: 94.178.244.---
Цікаво, де знаходиться порт, до якого пришвартовані ці яхти?
Лещенко, видно, чув дзвін, але не знає, де він.
lohik _ 30.12.2015 19:15
IP: 94.178.244.---
Все було б добре з цим "разоблачєнієм"...Але щоб ці фото були не резкламного проспекту фірми, яка торгує яхтами...
Pixel _ 30.12.2015 19:10
IP: 95.69.248.---
Елена Величко:
Уважаемый,Pixel, напишу последнюю фразу, учтя Ваши просьбы, никому конкретно не отвечаю.
Что такое прогрессивное налогообложение для Украины? Это СПРАВЕДЛИВЫЕ НАЛОГИ И БАЗА для развития, это определенные условия, когда прибыль не есть суперприбылью, а является частью именно заработанных денег. Норма прибыли в НОРМАЛЬНЫХ странах =30%, считается БОЛЬШОЙ. При созданных экономических условиях, таких как инфляция в разы и не индексация доходов, "вынимание"
денег из предприятий под 5%, является основой инфляции, вместе с банковским процентом и УНИЧТОЖЕНИЕМ экономики, Прекрасно, что кто-то хочет яхту, а я хочу иметь нормальную страну, также как и другие люди, имею право, так что пусть пока без яхты побудут
- – - -
Лена, я Вас просил – а Вам всё равно "хочется". Ладно, я пошёл по своим делам – а Вы заглянете сюда через пол-часа и увидите, какой здесь, на этой ветке стараниями москальских троллей будет гoвнoсрач. Зато – "девочке хочется".
Pixel _ 30.12.2015 19:06
IP: 95.69.248.---
Мыкола Задов:
алекс23:
Мыкола Задов:
В городе Брянске на 99-м году жизни скончался ветеран Великой Отечественной войны, Герой Советского Союза, участник штурма Рейхстага Иван Лысенко. Об этом сообщили в пресс-службе правительства Брянской области.
Вечная память герою!!!
Смерть фашистам!!!
Помни сученок, смерть иногда бывает внезапной, для таких, как ты верняк, ни секунды на покаяние, сразу в преисподнюю. Там тебе черти вручат твое же "Полное собрание сочинений". Будешь учить наизусть вечность. Задумайся троль, над своей лживой, никчемной, мерзопакостной жизнью,, пока ты еще в этом мире, даже у таких, как ты есть шанс...Придурок, Стародубщина, а не Брянская область.
Слава Украине.
Ну теперь пипец хохлопузым, Вовка вам это не простит!
Будете в ногах ссатся и пощады просить,не простим!
- – - – -
ТРОЛЛЬ МЫКОЛАЗАДОВ – В ИГНОРЕ!
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter