Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Про міфотворчість пивоварів

04 липня 2013, 11:17

До мене звернулися активісти, котрі відстоюють ідею запровадження акцизів на слабоалкогольну продукцію. Вони попрохали розмістити відповідь на допис Андрія Чернікова "Алкоголь и дети". Особисто я власну думку щодо предмету даної дискусії, але зараз обмежусь тим, що про транслюю точку (у скороченому варіанті) зору Артема Ступакова, координатора руху "Твереза Україна":

Вчора в "Українській правді" побачив допис "Алкоголь и дети" (російською), котрий в своєму блозі розмістив журналіст Андрій Черніков. Зараз для України тема алкоголізації суспільства надзвичайно важлива. Ситуація просто кричуща, бо ми всі стаємо свідками алкогольного геноциду української нації, а в першу чергу – молоді. Безконтрольна реклама алкогольних виробів, агресивна пропаганда споживання пива та "слабоалкоголки" призвели до того, що у світовому рейтингу споживання алкоголю серед молоді Україна посіла ПЕРШЕ МІСЦЕ!

Авансуючи повагу до людини, яка підняла таку важливу тему, я із цікавістю почав читати матеріал. Та чим далі читав, тим більш огидною видавалася мені написана там брехня. Неначе світ перевернувся із ніг на голову – задзеркалля якесь.

(...)

Пишу відповідь панові Йоргену Расмуссену, виконавчому директорові Carlsberg Group, а в його особі всім пивоварам, для яких, мабуть, гроші дійсно не пахнуть.

Ось перша неправдива теза пана Расмуссена (тут і далі – мова оригіналу):

- Я никогда не слышал о том, чтобы для строительства детской больницы повышали акцизы. Это очень необычно. Нет никакой прямой связи между акцизами и больницей. И странно, что правительство пытается целенаправленно использовать акцизы по отношению только к одному типу продукции – напиткам с небольшим содержанием алкоголя.

Тут пан Йорген збрехав аж двічі. Спочатку розвінчаємо першу брехню.

Всім зрозуміло, що акцизи збільшують не стільки для "Охматдиту", скільки для латання бюджету. Держбюджет наразі дірявий та порожній, наче стара бляшанка, а кредитів ніхто не дає. Ось кабмінівські "проффесіонали" й шукають джерела доходів, де тільки можуть. Та на мій погляд збільшення акцизів на пиво – це далеко не гірший варіант. (...)

А що стосується цільового фінансування "Охматдиту", то невже на думку пана Расмуссена буде більш логічно, якщо акцизи з пива попадуть в бездонну прірву під назвою "держбюджет". Звідти гроші розкрадаються поганими дядями, а хворі діти фінансуються мізерними крихтами, яких не вистачає навіть на ліки. Браво, пане Расмуссен! В усьому світі працюють так звані цільові податки, коли громадянин, купуючи товар, знає, що така-то сума з витрачених ним грошей піде на конкретний соціальний проект. У нашому випадку це єдина в Україні унікальна лікарня "Охматдит". Такі податки громадяни сприймають набагато лояльніше.

Вибір лікарні "Охматдит" в якості реципієнта цільового "пивного" податку є абсолютно виправданим. І ось чому. Вивчення закономірності поширення алкоголю в суспільстві дозволило встановити послідовність сповзання населення в алкогольне болото. Виявилось, що найбільш провокаційними в плані залучення дітей і підлітків до алкоголю, тютюну, наркотиків, являються так звані "слабкі" алкогольні вироби – передусім пиво і шампанське. Починаючи вживати спиртне з так званих "слабких напоїв", нерідко пропонованих батьками з самих кращих мотивів, підлітки поступово втягуються у вживання алкоголю, а потім, за законом звикання, поступово збільшується доза, частота вжитку, і, врешті-решт, багато хто починає переходити до міцніших виробів. Шлях від пива до вина, від вина до горілки, від спиртного до інших наркотиків, від тютюну до марихуани – це уторована магістраль, по якій проходять мільйони і мільйони дітей і молодих людей.

А вдруге пан Расмуссен збрехав, коли назвав пиво словом "напиток" (напій). Це російське слово пішло від дієслова "питать", що українською означає "живити" – від старослов'янського "живот", тобто "життя". Чим же "живить" нас пиво? Ось ці "живильні" інгредієнти – це альдегіди, сивушні масла, метанол, ізопропиловий спирт, ефіри, нітразаміни й інші не менш отруйні сполуки, зміст яких в пиві в десятки й сотні разів перевищує рівень їх допустимої концентрації в горілці, отриманій зі спирту вищого очищення. Серед них є й психотропні речовини, які відносяться до нелегальних наркотиків. Детальніше можна прочитати тут. Ось чим "живить" нас пан Расмуссен та подібні йому "благодєтєлі".

Ще трошки неправди від пана Йоргена:

- Рост акцизов – это явление нормальное. Мы можем с этим справиться, но при условии, что этот рост связан с инфляцией, например. Но шок в виде повышения акцизов на 190% на пиво говорит вовсе не о том, что надо построить больницу, это можно делать другими методами.

Розміри акцизів на пиво, які пропонується запровадити в нашій країні, набагато нижчі ніж в Європі, в інших розвинених країнах і навіть у сусідній Росії.

Ще одна страшилка пивних магнатів:

- В пивоваренной промышленности будут потеряны рабочие места, мы будем вынуждены закрыть несколько производственных линий, возможно, мы закроем и завод. Пострадают и смежные отрасли – кафе, бары, фермеры. Пострадают целые семьи и, соответственно, дети.

Дивує цинічність подібних брехунів. В усьому цивілізованому світі акцизи на пиво набагато більші, ніж в Україні, але від цього не страждає ані пивовар, ані суміжні бізнеси. Навіть почувають себе набагато краще, ніж українські підприємці-продавці пива. Про "нещасних" пивоварів з їхнім надпотужним лоббі та грошима, які здатні змінювати закони в корумпованій Україні, я краще взагалі промовчу.

А от про що не можна мовчати так це про жахливі показники смертності в Україні. Із кожним роком нас стає все менше. Катастрофічне погіршення здоров'я українців і тисячі дітей, вмираючих від раку, – багато в чому це сталося саме завдяки надвисокому рівню споживання пива. МОЗ говорить, що двоє із трьох українців помирає через серцево-судинні захворювання. Чорнобиль, екологія, стреси?

Давайте нагадаємо пану Йоргену, як же діє пиво на серцево-судинну систему.

Через слабку концентрацію алкоголю пиво часто п'ють у великих кількостях. Вже саме по собі надходження в організм значного об'єму рідини несприятливо відображається на діяльності серцево-судинної системи і нирок. У пиволюба, а точніше, у пивного алкоголіка формується так зване "бичаче серце". Або як ще кажуть – "баварське сердце". При цьому збільшується частота сердечних скорочень, виникають аритмії, тахікардія, задишка, часто спостерігається підвищення артеріального тиску.

Під впливом пива в м'язі серця розвивається токсична алкогольна дистрофія, це спричиняє за собою важку сердечну недостатність, тобто незадовільну роботу серця як насоса, що не забезпечує нормальний кровообіг.

Пивопивць легко упізнати, навіть коли вони без пляшки улюбленого "півасіка". На обличчі розширені судини, воно обрезкле, одутле, з характерними "мішками" під очима.

Лякаємо Росією:

- В России тоже произошел значительный рост акцизов. И хоть пока мы здесь не закрываем заводы, нам пришлось закрыть большое количество линий. Только в компании "Балтика" по сравнению с 2008 годом, когда акцизы выросли, число сотрудников уменьшилось на 30-40%. У наших конкурентов произошло то же самое. И это же ждет Украину. Когда падает рынок и растут налоги, нет экономических возможностей нанимать рабочих.

Не закриють пивники своїх заводів ні в Росії, ні в Україні. Ніколи! Зменшити перевиробництво пива – так, мають зменшити. Але це ж добре! Для нас. Можливо тоді Україна залишить своє перше місце в світі по споживанню алкоголю молоддю, та приєднається до цивілізованих країн. Але проблема в тому, що для пивних магнатів це втрата доходів. Вони звикли безперешкодно черпати свої мільярди із України. Їм плювати на здоров'я українців, на майбутнє України. В їхніх інтересах, щоб пивних алкоголіків, ой, перепрошую – "лояльних споживачів" пива – було якнайбільше. Ось де правда.

Про унікальність України:

- Украина, возможно, единственная страна, где акцизы на напитки с высоким содержанием алкоголя ниже, чем акцизы на пиво. В других странах наоборот. Почему бы парламенту Украины не задуматься над этим?


Пани-пивовари звикли платити менше, ось тепер і шукають хоч які-небудь причини поскаржитися на зміни. Як то кажуть, "нічого особистого – тільки бізнес".

Страшилка про інвестиції:

- Для общего инвестиционного климата такое решение будет неблагоприятным. Мы сейчас пытаемся централизовать всю нашу деятельность в Европе, и в рамках этого проекта мы хотели отдельные виды нашей операционной деятельности перенести в Восточную Европу, например, в Украину, может, в Санкт-Петербург, Россию. Но если такого рода решения будут приниматься в Украине регулярно и очень часто, ты мы свои инвестиционные планы будем вынуждены пересмотреть.

А потім перефразовує ту ж саму думку:

- Мы инвестировали в экономику Украины 750 миллионов долларов. Если мне придется принимать решение, где расширять производство, то я выберу не Украину, а, например, Польшу, где ситуация предсказуема. Политикам нужно подумать, нужны ли стране такие экономические потрясения. Я встречаюсь со многими бизнесменами, которым интересен мой опыт работы в России и Украине, и, как правило, я отзываюсь позитивно, но если будут происходить такие вещи часто, то мне придется свое мнение изменить. Это не угрозы, просто нужен диалог, нужны компромиссы, нужны более приемлемые решения в интересах вашей же экономики.

На ці й подібні їм просторікування пана Расмуссена я відповім коротко: для пивних комерсантів Україна – райське місце, тому як тут багато що вирішується за допомогою грошей. Пан Йорген може пишатися пивним лоббі в Україні, яке навіть примудрилося в середині дев'яностих вивести пиво із переліку алкогольної продукції. Тому сьогодні реклама пива на екранах телевізорів займає чи не перші місця за частотою трансляції, а школярі сидять із пивом прямо перед вікнами своїх шкіл.

А тепер знову страшилка:

- Я не могу точно сказать, на сколько подорожает пиво, но речь может идти о 15-20%. Этот рост очень значительный.

Таке можна і не коментувати. Та все ж висловлю одну думку: навіть якщо акциз буде підвищений на 5000%, все одно державі не буде вигідно отримуватиме гроші за знищення своїх же людей.

А ось нарешті пан Йорген наводить статистику:

- Политики часто говорят, что потребление пива слишком большое. Это неправда. В Украине потребляют 55 литров на душу населения, что на 30% меньше, чем в других странах Западной и Северной Европы. Зато крепкий алкоголь потребляют намного больше.

Навіть якби політики мовчали, то ми самі бачимо, що відбувається навкруги. І скільки б не брехали пивні магнати, люди все бачать і знають. Люди пам'ятають, що якихось 10-15 років тому дівчина із пляшкою пива – це був нонсенс, а на вулицях діти пили лише лимонад, а ніяк не пиво. Мене не хвилює, що відбувається в інших країнах. Але я знаю, що для жителів Європи Україна – це країна "третього світу", країна дешевого пива і безкоштовних жінок. А також я знаю, що без обмеження вживання алкоголю – в першу чергу пива і "слабоалкоголки" – не відбудеться протверезіння нації, а значить не вийде зупинити алкогольний геноцид українців.

Тут Остапа, тобто Йоргена, понесло:

- Не существует такого понятия как "пивной алкоголизм", есть просто алкоголизм.

Логіка цього пана вражає. Пік цинізму. Але така брехня відповідає інтересам виробників пивного пійла. Панові Расмуссену, як топ-менеджеру пивної компанії, байдуже до сентиментів й усіляких сюсюкань. Яка там деградація нації, які там наркозалежність, безпліддя та інші подібні "дрібниці". Його цікавлять лише продажі, прибутки. Доля ж багатостраждальної України для таких як він – це лише динаміка приросту кількості алкоголіків, перепрошую, "лояльних покупців" – чим їх більше, тим вищі доходи.

Прикро визнавати, але пивний алкоголізм все-таки існує. Й існував із часів винайдення монахами пива. Сьогодні про нього голосно застерігають лікарі-наркологи (читайте тут, тут, і тут), розповідають громадські діячі й організації, та навіть пишуть у друкованих виданнях.

Про пиво і жахливі наслідки його вживання чудово розповіли журналісти телеканалу "1+1" у програмі "Територія обману" за 26.06.2013. http://www.youtube.com/watch?v=W_YoGcLeHkE&feature=youtu.be

І тільки пан юрист із транснаціональної пивоварні не бачить проблеми. Або не хоче?

Пивний алкоголізм не просто існує. Він щодня калічить та вбиває живих і ненароджених українців. Ось типові наслідки регулярного вживання пива:

- "пивний" живіт;

- збільшена печінка;

- "мішки" під очима;

- хворе серце – так званий "синдром баварського серця";

- зміни в гормональній системі;

- порушення статевих функцій...

Перелік наслідків вживання пивної отрути можна продовжувати ще довго, та окремо хочеться відмітити вплив пива на жіночий організм й попередити невиправне. Любі жінки і дівчата, знайте: безпліддя, пов'язане з діагнозом "полікістоз яєшників" – це лише один із багатьох важких наслідків регулярного вживання пива слабкою статтю.

Оце все і є пивний алкоголізм, оскільки вживання інших алкогольних продуктів, навіть міцних, таких наслідків або зовсім не має, або вони не так яскраво виражені.

Останній "козир" пивовара:

- Мы сотрудничаем с правительствами, всегда готовы идти на диалог, но в этот раз с нами сначала не поговорили и неожиданно решили поднять акцизы. Сейчас такой совместный диалог начинается, чему я рад. Я бы сейчас предложил поднять акцизы на весь алкоголь, а не только на пиво. И если у украинского бюджета есть проблемы, то так их частично можно было бы решить.

Якщо чесно, то слова пана Йоргена "Зараз такий спільний діалог розпочинається" наводять на невеселі думки. Невже знову пивники відкупляться? Побачимо дуже скоро.

Артема Ступаков, координатор руху "Твереза Україна"

powered by lun.ua
Коментарі — 225
Artem Stupakov _ 04.07.2013 12:21
IP: 77.91.181.---
Борисыч, Вы молодец!
Именно правда от Жданова помогла мне в 2007 году прекратить травить себя пивом и стать трезвым человеком. Владимир Георгиевич – Великий Человек. Чего только этот ролик стоит
youtube. com /watch?v=0QM-A0nQnEI (пробелы убрать)
Борисович _ 04.07.2013 12:18
IP: 46.119.66.---
1. "Безалкогольное" пиво содержит 1-2% алкоголя, о чём мелким-мелким шрифтом пишется на этикетке.

2. Употребление пива раскрепощает женщин и девушек, делает их более доступными и повышает их сексуальное влечение, т.к., кроме алкоголя, содержит и женские гормоны.

3. По причине наличия женских гормонов (речь о прогестероне) употребляющий пиво мужчина теряет агрессивность, инициативность и его характер становится женственным, он хочет просто нравиться женщинам и ведёт себя как они – следит за своей внешностью, одеждой, крутится перед зеркалом, интригует, капризничает...

4. Наличие в пиве грибков способствует росту больных молочницей и другими грибковыми болезнями, а также ЗППП не только из числа употребляющих пиво, а и их половых партнёров.

5. Почему-то возле пивных ларьков подъезды домов напоминают туалеты и по запаху, и по виду.

6. Чем больше пива выпивают болельщики, тем значительнее ущерб для транспорта после матча.

Гуглите "лекции Жданова об алкогольном геноциде".
Воолф Локо _ 04.07.2013 12:18
IP: 5.248.183.---
PravdaOdna:
У нашій країні люди вживали більш пристойні напої: вино, лікери, бальзами і т.д.
...
А чи не скажете, шановний, про яку країну ідеться?
Бо я в Україні більше 50 років і бачив трошки інші звичаї.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 12:16
IP: 77.91.181.---
Речь идет об очередном ограблении народ??
то есть если пивопийца будет платить чуть больше за пойло, то это его "ограбит?"
Воолф Локо _ 04.07.2013 12:14
IP: 5.248.183.---
Artem Stupakov:
Sergiy Vorokh:
Сергей, Вы правы. Люди, работающие в алкопромышленности НИЧЕГО хорошего государству не приносят...
Вот в этом и вся суть: вы "переживаете об интересах ГОСУДАРСТВА"
А прикрываетесь "здоровьем простых людей"
И вам даже в голову не приходит что ГОСУДАРСТВО и ЛЮДИ не одно и то же.

Речь не идет о вреде алкоголя. Речь идет об очередном ограблении народа.
А повод такие как автор блога охотно придумают.
lara zabara _ 04.07.2013 12:10
IP: 95.215.36.---
терпеть не могла пиво...наше отечественное,потому что даже после 250 граммов голова была чумной даже на следующий день...аж пока не попробовала настоящее чешское или немецкое...то же и об отечественном вине...что туда мешают?остается только догадываться...а если молодежь пьет эту дрянь чуть ли не каждый день и не по 250 г...будем ожидать вырождения нации: (
Artem Stupakov _ 04.07.2013 12:10
IP: 77.91.181.---
До речі, більшість пивних заводів працюють саме на Захід – Україна для них лише місце дешевої раб.
сили і збуту стяків
Так и есть, к большому сожалению.
PravdaOdna _ 04.07.2013 12:08
IP: 91.124.81.---
Я до речі, пам"ятаю як у нас у Львові в середині 90-тих в кафе молодь пила вино, лікери
але сиділа компанія червоно-пиких німців, які гальбами глушили пиво, пожирали кілограми сосисок
голосно розмовляли і відригували на все кафе...

Люди на них дивились з огидою. Але поступово "західні" цінності прийшли і до нас... ((((((((
До речі, більшість пивних заводів працюють саме на Захід – Україна для них лише місце дешевої раб.
сили і збуту стяків
Artem Stupakov _ 04.07.2013 12:07
IP: 77.91.181.---
PravdaOdna:
Трезвые мысли, спасибо!
Причина
Интенсивного
Вырождения
Общества
serviks _ 04.07.2013 12:07
IP: 193.26.27.---
Большинство продаваемого так называемого пива, хранится по пол года. Это нормально? Какая польза может быть от этого пойла? Кроме того продается бодяга для алкашни в виде так называемого "міцного пива". Это тоже хорошее пиво? На подобное пойло необходимо ввести акциз максимально возможный или вообще запретить. Нормального пива в Украине практически нет. На водку тоже необходимо ввести дополнительный акциз, ее все равно будут пить.
PravdaOdna _ 04.07.2013 12:06
IP: 91.124.81.---
Пиво завжди було стрьомним напоєм, який пили раби Єгипту і плебеї Риму.
Потім стали його пити тупі європейскі бюргерки з червоними пиками, нулем інтелекту і сильною відрижкою під сардельку і гучну пісню...причому великими гальбами...тупіючи ще більше

У нашій країні люди вживали більш пристойні напої: вино, лікери, бальзами і т.д.
років 20 тому нереально було побачити пляшку пива на святковому столі.

Деякі дядечки пили його тільки літом і те, щоб вгамувати спрагу. Але і тут більш популярним був квас
або лимонад

Тепер ці жовті стяки всюди, реклама дебілізує нарід, розказуючи що воно відітілі модне і веде "до успіху"

Ви нічого не зможете зробити, поки не почнете нову рекламну компанію під гаслами
Пиво- це стрьомно! П"єш -пиво- значить плебей ну і т.д. різні пики з відрижками тупі очі, примітивні люди

тільки так можна відівчити людей хлестати його щодня – зробити немодним, а навіть постидним
Artem Stupakov _ 04.07.2013 12:05
IP: 77.91.181.---
Павел, постойте в Киеве на остановке общественного транспорта и посмотрите на людей, которые с пивком стоят. Все поймете.
А потом слетайте в более развитую страну и посмотрите там на людей. Я был в мае в Мексике, мексиканцы это уныло по сравнению с США, но по сравнению с Украиной мексиканцы просто молодцы!
Pavlo Zubyuk _ 04.07.2013 12:04
IP: 93.72.125.---
В тексті забагато брехні. Ось наприклад:

"Розміри акцизів на пиво, які пропонується запровадити в нашій країні, набагато нижчі ніж в Європі, в інших розвинених країнах і навіть у сусідній Росії".

Щодо Росії – правда, щодо Європи – брехня.

Також вже доведено, що "пивний живіт" – це міф, але... Брехати – не мішки ворочати, як то кажуть.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 12:01
IP: 77.91.181.---
Sergiy Vorokh:
Сергей, Вы правы. Люди, работающие в алкопромышленности НИЧЕГО хорошего государству не приносят.
А.К. Толстой это ещё в 1848 году написал в своей шикарной поэме "Богатырь"
Sergiy Vorokh _ 04.07.2013 11:59
IP: 62.244.4.---
[b]В пивоваренной промышленности будут потеряны рабочие места, мы будем вынуждены закрыть несколько производственных линий, возможно, мы закроем и завод.[/b]
"До складу Carlsberg Ukraine входять заводи в м.Запоріжжя, м.Києві та м.Львові. У компанії працює близько 3500 чоловік." Звільнять 1000 людей, що споюють мільйони...
Artem Stupakov _ 04.07.2013 11:59
IP: 77.91.181.---
CountryWithGreatFuture2:
Популярный аргумент. Давайте доказательства.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 11:56
IP: 77.91.181.---
Дело в том, что пиво – важнейший инструмент медиагеноцида, который сейчас мы наблюдаем на территории Украины.
Результаты никогда не врут. И как только человек узнает результаты, он понимает, что же происходит в Украине.
Woolf Loko _ 04.07.2013 11:47
IP: 5.248.183.---
От прочитав...
Такі розумні та зовні правильні слова!
А чомусь так гидко читати.
Може тому, що від цих слів так і тхне совіцьким лицемірством. Наче чую якогось комсомольського секретаря року десь вісімдесятого.
Такий собі "будівельник комунізму" часів пізнього Леоніда Ілліча.
Не вірю. Не за людей автор вболіває.
Люди в Україні, перш за все, не мають можливості самі вибирати що їм робити.
Чи пити, а чи спортом зайнятися, або в туристичну поїздку відправлятися.
А це тому, що на пляшку грошей вистачить а на спорт вже бракує.
Автор допамагає уряду ще більше пограбувати суспільство і навіть не дуже це приховує.
І не треба бути великим пророком, щоб передбачити, що Охмадит коштів від того акцизу не отримає.
Новий лексус для міністра буде, новий вертолітний майданчик, нова "безкоштовна" газета з пропагандою влади і таке інше.
toradora15 _ 04.07.2013 11:46
IP: 37.139.184.---
Игорь, вы что верите что акцизы пойдут на больницу?
Бездна вашей наивности и веры в режим уркаганов удивляет.
Когда все это разворуют, я буду ходить в ваши посты и тыкать вас носом в эту вот статью как нашкодившего котёнтка, так что готовьтесь и не говорите потом что вас не предупреждали.
Velar _ 04.07.2013 11:46
IP: 193.93.185.---
Безотоносительно анализа потока бреда в статье (пивные животы и прочая хрень – давайте посмотрим на любителей кока-колы и гамбургеров. Вопрос не столько в самом продукте, сколько в мозгах. Опять же – целевое финансирование строительства детской больницы – в этой стране кто-то в это верит?) поговорим о величине акциза как таковой.
В Германии бутылка нормального немецкого пива стоит около 1 евро. У нас пива боль-мень приемлемого качества имеет сопоставимую цену при разнице в уровне дохода в разы.
В Германии при цене литра качественного топлива 1,5 Евро на заложенную в нем величину акциза немцы имеют отличного качества дороги. У нас при цене сносного топлива на уровне 1,2 Евро вообще нет дорог.

Прежде чем писать "обличительные статьи", может лучше сначала разобраться с вопросом "где деньги, Зин?" (с). Я не против повышения акцизов на товары не первой необходимости, но только в случае, если это действительно поможет бюджету закрыть социально важные вопросы, а не на золотой унитаз.
Olexandr Lamash _ 04.07.2013 11:39
IP: 93.73.92.---
насправді якась нісенітниця – спиваються більше від горілки, подорожчає пиво – більше будуть глушити горілку. Стати алкашом від пива набагато важче ніжд від водяри, от її і треба забороняти. Ніхто не подумав, як бути маленьким пивоварням при ресторарах – їм теж акциз на 100 л в день платить?
B-123 _ 04.07.2013 11:37
IP: 91.124.11.---
Той Черніков на свої опуси не допускає коментарів.
Взагалі треба гнати з блогів за такі викрутаси.
Гнати всіх хто блокує коментарі. І Чернікова, і Гриценка, всіх.
Хай пишуть у друковані газети і журнали
lara zabara _ 04.07.2013 11:32
IP: 95.215.36.---
К чему столько писанины?Ясно только одно:молодежь спивается и деградирует...и с этим надо что-то делать...напишите о том,как на ТВ прерываются передачи,чтобы дать рекламу о том,какой хороший и полезный продукт ВОДКА.
trakt _ 04.07.2013 11:28
IP: 37.53.134.---
чим далі читав, тим більш огидною видавалася мені написана там брехня.
==
Журналіст Черніков ніколи не розміщує у своїх блогах брехні, а лише замовні матеріали. Різниця є. На таких матеріалах журналіст видно непогано заробляє.
Якщо журналіст Черніков працює на русифікацію України та українців, то що тут дивного, що він і праціює і на алкоголізацію українців – а брехня тут нідочого.
madayk _ 04.07.2013 11:27
IP: 95.67.109.---
Схватка насмерть между жлобством пивоваров и мракобесием "трезвенников", под видом, как всегда, "благого дела".
Если в европе акцизы выше, то почему там качественное пиво – дешевле?
ONLINE
Зеленський76 Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter