Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Про міфотворчість пивоварів

04 липня 2013, 11:17

До мене звернулися активісти, котрі відстоюють ідею запровадження акцизів на слабоалкогольну продукцію. Вони попрохали розмістити відповідь на допис Андрія Чернікова "Алкоголь и дети". Особисто я власну думку щодо предмету даної дискусії, але зараз обмежусь тим, що про транслюю точку (у скороченому варіанті) зору Артема Ступакова, координатора руху "Твереза Україна":

Вчора в "Українській правді" побачив допис "Алкоголь и дети" (російською), котрий в своєму блозі розмістив журналіст Андрій Черніков. Зараз для України тема алкоголізації суспільства надзвичайно важлива. Ситуація просто кричуща, бо ми всі стаємо свідками алкогольного геноциду української нації, а в першу чергу – молоді. Безконтрольна реклама алкогольних виробів, агресивна пропаганда споживання пива та "слабоалкоголки" призвели до того, що у світовому рейтингу споживання алкоголю серед молоді Україна посіла ПЕРШЕ МІСЦЕ!

Авансуючи повагу до людини, яка підняла таку важливу тему, я із цікавістю почав читати матеріал. Та чим далі читав, тим більш огидною видавалася мені написана там брехня. Неначе світ перевернувся із ніг на голову – задзеркалля якесь.

(...)

Пишу відповідь панові Йоргену Расмуссену, виконавчому директорові Carlsberg Group, а в його особі всім пивоварам, для яких, мабуть, гроші дійсно не пахнуть.

Ось перша неправдива теза пана Расмуссена (тут і далі – мова оригіналу):

- Я никогда не слышал о том, чтобы для строительства детской больницы повышали акцизы. Это очень необычно. Нет никакой прямой связи между акцизами и больницей. И странно, что правительство пытается целенаправленно использовать акцизы по отношению только к одному типу продукции – напиткам с небольшим содержанием алкоголя.

Тут пан Йорген збрехав аж двічі. Спочатку розвінчаємо першу брехню.

Всім зрозуміло, що акцизи збільшують не стільки для "Охматдиту", скільки для латання бюджету. Держбюджет наразі дірявий та порожній, наче стара бляшанка, а кредитів ніхто не дає. Ось кабмінівські "проффесіонали" й шукають джерела доходів, де тільки можуть. Та на мій погляд збільшення акцизів на пиво – це далеко не гірший варіант. (...)

А що стосується цільового фінансування "Охматдиту", то невже на думку пана Расмуссена буде більш логічно, якщо акцизи з пива попадуть в бездонну прірву під назвою "держбюджет". Звідти гроші розкрадаються поганими дядями, а хворі діти фінансуються мізерними крихтами, яких не вистачає навіть на ліки. Браво, пане Расмуссен! В усьому світі працюють так звані цільові податки, коли громадянин, купуючи товар, знає, що така-то сума з витрачених ним грошей піде на конкретний соціальний проект. У нашому випадку це єдина в Україні унікальна лікарня "Охматдит". Такі податки громадяни сприймають набагато лояльніше.

Вибір лікарні "Охматдит" в якості реципієнта цільового "пивного" податку є абсолютно виправданим. І ось чому. Вивчення закономірності поширення алкоголю в суспільстві дозволило встановити послідовність сповзання населення в алкогольне болото. Виявилось, що найбільш провокаційними в плані залучення дітей і підлітків до алкоголю, тютюну, наркотиків, являються так звані "слабкі" алкогольні вироби – передусім пиво і шампанське. Починаючи вживати спиртне з так званих "слабких напоїв", нерідко пропонованих батьками з самих кращих мотивів, підлітки поступово втягуються у вживання алкоголю, а потім, за законом звикання, поступово збільшується доза, частота вжитку, і, врешті-решт, багато хто починає переходити до міцніших виробів. Шлях від пива до вина, від вина до горілки, від спиртного до інших наркотиків, від тютюну до марихуани – це уторована магістраль, по якій проходять мільйони і мільйони дітей і молодих людей.

А вдруге пан Расмуссен збрехав, коли назвав пиво словом "напиток" (напій). Це російське слово пішло від дієслова "питать", що українською означає "живити" – від старослов'янського "живот", тобто "життя". Чим же "живить" нас пиво? Ось ці "живильні" інгредієнти – це альдегіди, сивушні масла, метанол, ізопропиловий спирт, ефіри, нітразаміни й інші не менш отруйні сполуки, зміст яких в пиві в десятки й сотні разів перевищує рівень їх допустимої концентрації в горілці, отриманій зі спирту вищого очищення. Серед них є й психотропні речовини, які відносяться до нелегальних наркотиків. Детальніше можна прочитати тут. Ось чим "живить" нас пан Расмуссен та подібні йому "благодєтєлі".

Ще трошки неправди від пана Йоргена:

- Рост акцизов – это явление нормальное. Мы можем с этим справиться, но при условии, что этот рост связан с инфляцией, например. Но шок в виде повышения акцизов на 190% на пиво говорит вовсе не о том, что надо построить больницу, это можно делать другими методами.

Розміри акцизів на пиво, які пропонується запровадити в нашій країні, набагато нижчі ніж в Європі, в інших розвинених країнах і навіть у сусідній Росії.

Ще одна страшилка пивних магнатів:

- В пивоваренной промышленности будут потеряны рабочие места, мы будем вынуждены закрыть несколько производственных линий, возможно, мы закроем и завод. Пострадают и смежные отрасли – кафе, бары, фермеры. Пострадают целые семьи и, соответственно, дети.

Дивує цинічність подібних брехунів. В усьому цивілізованому світі акцизи на пиво набагато більші, ніж в Україні, але від цього не страждає ані пивовар, ані суміжні бізнеси. Навіть почувають себе набагато краще, ніж українські підприємці-продавці пива. Про "нещасних" пивоварів з їхнім надпотужним лоббі та грошима, які здатні змінювати закони в корумпованій Україні, я краще взагалі промовчу.

А от про що не можна мовчати так це про жахливі показники смертності в Україні. Із кожним роком нас стає все менше. Катастрофічне погіршення здоров'я українців і тисячі дітей, вмираючих від раку, – багато в чому це сталося саме завдяки надвисокому рівню споживання пива. МОЗ говорить, що двоє із трьох українців помирає через серцево-судинні захворювання. Чорнобиль, екологія, стреси?

Давайте нагадаємо пану Йоргену, як же діє пиво на серцево-судинну систему.

Через слабку концентрацію алкоголю пиво часто п'ють у великих кількостях. Вже саме по собі надходження в організм значного об'єму рідини несприятливо відображається на діяльності серцево-судинної системи і нирок. У пиволюба, а точніше, у пивного алкоголіка формується так зване "бичаче серце". Або як ще кажуть – "баварське сердце". При цьому збільшується частота сердечних скорочень, виникають аритмії, тахікардія, задишка, часто спостерігається підвищення артеріального тиску.

Під впливом пива в м'язі серця розвивається токсична алкогольна дистрофія, це спричиняє за собою важку сердечну недостатність, тобто незадовільну роботу серця як насоса, що не забезпечує нормальний кровообіг.

Пивопивць легко упізнати, навіть коли вони без пляшки улюбленого "півасіка". На обличчі розширені судини, воно обрезкле, одутле, з характерними "мішками" під очима.

Лякаємо Росією:

- В России тоже произошел значительный рост акцизов. И хоть пока мы здесь не закрываем заводы, нам пришлось закрыть большое количество линий. Только в компании "Балтика" по сравнению с 2008 годом, когда акцизы выросли, число сотрудников уменьшилось на 30-40%. У наших конкурентов произошло то же самое. И это же ждет Украину. Когда падает рынок и растут налоги, нет экономических возможностей нанимать рабочих.

Не закриють пивники своїх заводів ні в Росії, ні в Україні. Ніколи! Зменшити перевиробництво пива – так, мають зменшити. Але це ж добре! Для нас. Можливо тоді Україна залишить своє перше місце в світі по споживанню алкоголю молоддю, та приєднається до цивілізованих країн. Але проблема в тому, що для пивних магнатів це втрата доходів. Вони звикли безперешкодно черпати свої мільярди із України. Їм плювати на здоров'я українців, на майбутнє України. В їхніх інтересах, щоб пивних алкоголіків, ой, перепрошую – "лояльних споживачів" пива – було якнайбільше. Ось де правда.

Про унікальність України:

- Украина, возможно, единственная страна, где акцизы на напитки с высоким содержанием алкоголя ниже, чем акцизы на пиво. В других странах наоборот. Почему бы парламенту Украины не задуматься над этим?


Пани-пивовари звикли платити менше, ось тепер і шукають хоч які-небудь причини поскаржитися на зміни. Як то кажуть, "нічого особистого – тільки бізнес".

Страшилка про інвестиції:

- Для общего инвестиционного климата такое решение будет неблагоприятным. Мы сейчас пытаемся централизовать всю нашу деятельность в Европе, и в рамках этого проекта мы хотели отдельные виды нашей операционной деятельности перенести в Восточную Европу, например, в Украину, может, в Санкт-Петербург, Россию. Но если такого рода решения будут приниматься в Украине регулярно и очень часто, ты мы свои инвестиционные планы будем вынуждены пересмотреть.

А потім перефразовує ту ж саму думку:

- Мы инвестировали в экономику Украины 750 миллионов долларов. Если мне придется принимать решение, где расширять производство, то я выберу не Украину, а, например, Польшу, где ситуация предсказуема. Политикам нужно подумать, нужны ли стране такие экономические потрясения. Я встречаюсь со многими бизнесменами, которым интересен мой опыт работы в России и Украине, и, как правило, я отзываюсь позитивно, но если будут происходить такие вещи часто, то мне придется свое мнение изменить. Это не угрозы, просто нужен диалог, нужны компромиссы, нужны более приемлемые решения в интересах вашей же экономики.

На ці й подібні їм просторікування пана Расмуссена я відповім коротко: для пивних комерсантів Україна – райське місце, тому як тут багато що вирішується за допомогою грошей. Пан Йорген може пишатися пивним лоббі в Україні, яке навіть примудрилося в середині дев'яностих вивести пиво із переліку алкогольної продукції. Тому сьогодні реклама пива на екранах телевізорів займає чи не перші місця за частотою трансляції, а школярі сидять із пивом прямо перед вікнами своїх шкіл.

А тепер знову страшилка:

- Я не могу точно сказать, на сколько подорожает пиво, но речь может идти о 15-20%. Этот рост очень значительный.

Таке можна і не коментувати. Та все ж висловлю одну думку: навіть якщо акциз буде підвищений на 5000%, все одно державі не буде вигідно отримуватиме гроші за знищення своїх же людей.

А ось нарешті пан Йорген наводить статистику:

- Политики часто говорят, что потребление пива слишком большое. Это неправда. В Украине потребляют 55 литров на душу населения, что на 30% меньше, чем в других странах Западной и Северной Европы. Зато крепкий алкоголь потребляют намного больше.

Навіть якби політики мовчали, то ми самі бачимо, що відбувається навкруги. І скільки б не брехали пивні магнати, люди все бачать і знають. Люди пам'ятають, що якихось 10-15 років тому дівчина із пляшкою пива – це був нонсенс, а на вулицях діти пили лише лимонад, а ніяк не пиво. Мене не хвилює, що відбувається в інших країнах. Але я знаю, що для жителів Європи Україна – це країна "третього світу", країна дешевого пива і безкоштовних жінок. А також я знаю, що без обмеження вживання алкоголю – в першу чергу пива і "слабоалкоголки" – не відбудеться протверезіння нації, а значить не вийде зупинити алкогольний геноцид українців.

Тут Остапа, тобто Йоргена, понесло:

- Не существует такого понятия как "пивной алкоголизм", есть просто алкоголизм.

Логіка цього пана вражає. Пік цинізму. Але така брехня відповідає інтересам виробників пивного пійла. Панові Расмуссену, як топ-менеджеру пивної компанії, байдуже до сентиментів й усіляких сюсюкань. Яка там деградація нації, які там наркозалежність, безпліддя та інші подібні "дрібниці". Його цікавлять лише продажі, прибутки. Доля ж багатостраждальної України для таких як він – це лише динаміка приросту кількості алкоголіків, перепрошую, "лояльних покупців" – чим їх більше, тим вищі доходи.

Прикро визнавати, але пивний алкоголізм все-таки існує. Й існував із часів винайдення монахами пива. Сьогодні про нього голосно застерігають лікарі-наркологи (читайте тут, тут, і тут), розповідають громадські діячі й організації, та навіть пишуть у друкованих виданнях.

Про пиво і жахливі наслідки його вживання чудово розповіли журналісти телеканалу "1+1" у програмі "Територія обману" за 26.06.2013. http://www.youtube.com/watch?v=W_YoGcLeHkE&feature=youtu.be

І тільки пан юрист із транснаціональної пивоварні не бачить проблеми. Або не хоче?

Пивний алкоголізм не просто існує. Він щодня калічить та вбиває живих і ненароджених українців. Ось типові наслідки регулярного вживання пива:

- "пивний" живіт;

- збільшена печінка;

- "мішки" під очима;

- хворе серце – так званий "синдром баварського серця";

- зміни в гормональній системі;

- порушення статевих функцій...

Перелік наслідків вживання пивної отрути можна продовжувати ще довго, та окремо хочеться відмітити вплив пива на жіночий організм й попередити невиправне. Любі жінки і дівчата, знайте: безпліддя, пов'язане з діагнозом "полікістоз яєшників" – це лише один із багатьох важких наслідків регулярного вживання пива слабкою статтю.

Оце все і є пивний алкоголізм, оскільки вживання інших алкогольних продуктів, навіть міцних, таких наслідків або зовсім не має, або вони не так яскраво виражені.

Останній "козир" пивовара:

- Мы сотрудничаем с правительствами, всегда готовы идти на диалог, но в этот раз с нами сначала не поговорили и неожиданно решили поднять акцизы. Сейчас такой совместный диалог начинается, чему я рад. Я бы сейчас предложил поднять акцизы на весь алкоголь, а не только на пиво. И если у украинского бюджета есть проблемы, то так их частично можно было бы решить.

Якщо чесно, то слова пана Йоргена "Зараз такий спільний діалог розпочинається" наводять на невеселі думки. Невже знову пивники відкупляться? Побачимо дуже скоро.

Артема Ступаков, координатор руху "Твереза Україна"

powered by lun.ua
Коментарі — 225
serviks _ 04.07.2013 13:52
IP: 193.26.27.---
Gonta_20:
"Але я знаю, що для жителів Європи Україна – це країна "третього світу", країна дешевого пива і безкоштовних жінок" – додам, що Україна також країна найдешевшої в Європі робочої сили і найменшої частки зарплатні в собівартості продукції, яка наближається до параметрів рабської праці (Чи не ці показники найголовніше приводить її до групи країн третього світу?). А це різні сторони однієї медалі Все в світі відносне і взаємопов'язане, тому для шведів, з їх зарплатами, вартість нашого пива у валютному еквіваленті є майже ніщо. Але давайте подивимось на це під іншим кутом: Скільки годин (чи хвилин) європейцю треба пропрацювати на 1 пляшку і скільки українцю – це буде порівняння порівнювальних величин. І можливо міф про найдешевший в світі алкоголь трохи розвіється!
Кроме того это пойло, а не пиво. Нормального пива в Украине практически нет.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:52
IP: 77.91.181.---
Yurasik32:
Пивовары рассказывали.
Cup of tea 119 _ 04.07.2013 13:52
IP: 46.13.128.---
Artem Stupakov:
Yurasik32:
"Шлях від пива до вина, від вина до горілки, від спиртного до інших наркотиків, від тютюну до марихуани"

Більшої нісенітниці я ніколи ще не читав! З Вашої логіки випливає, що всі, хто п"є пиво неодмінно закінчує маріхуаною. Чого тільки не напишеш, коли пообіцяли великий гонорар.
Покажите мне хоть одного наркомана иньекционного, который не начинал с пива и сигарет, а сразу стал ширяться.
Покажіть мені хоч одного наркомана ін'єкційного, котрий не починав з молока, а відразу ж почав колотись. Тому вживання молока призводить до алкоголізму та наркоманії. (Ваша логіка.)
Gonta_20 _ 04.07.2013 13:50
IP: 93.73.23.---
"Але я знаю, що для жителів Європи Україна – це країна "третього світу", країна дешевого пива і безкоштовних жінок" – додам, що Україна також країна найдешевшої в Європі робочої сили і найменшої частки зарплатні в собівартості продукції, яка наближається до параметрів рабської праці (Чи не ці показники найголовніше приводить її до групи країн третього світу?). А це різні сторони однієї медалі Все в світі відносне і взаємопов'язане, тому для шведів, з їх зарплатами, вартість нашого пива у валютному еквіваленті є майже ніщо. Але давайте подивимось на це під іншим кутом: Скільки годин (чи хвилин) європейцю треба пропрацювати на 1 пляшку і скільки українцю – це буде порівняння порівнювальних величин. І можливо міф про найдешевший в світі алкоголь трохи розвіється!
Yurasik32 _ 04.07.2013 13:49
IP: 193.104.178.---
Artem Stupakov:
Yurasik32:
Если человек хочет стать сначала идиотом, а потом импотентом, то надо ему вливать в себя водку, а если сначала импотентом и потом идиотом, то тогда надо пиффком полироваться.
Нова версія – пиво – причина імпотенції? А звідки Ви про це знаєте?
serviks _ 04.07.2013 13:49
IP: 193.26.27.---
Artem Stupakov:
serviks:
Не каждая родившая мама кормит молоком, увы. Погуглите, почему так получается.
Я не об этом, а о том, что доводы Ваши притянуты за уши
fafik _ 04.07.2013 13:48
IP: 88.81.226.---
Я так розумію, що цей опус – реклама горілки? Чого лише варта фраза "в горілці, отриманій зі спирту вищого очищення". А хто зараз платить більше: Немиров чи Русский стандарт? Я б теж шось таке написав.
PravdaOdna _ 04.07.2013 13:47
IP: 91.124.81.---
Artem Stupakov:
Если люди либерастией поражены, то им надо хлебушка,пиваса и зрелищ!

Це правда. Тому всі наші дискуссії про пиво, жорстоких звірів-міліціонерів, інфляцію, дитячу порнографію
зведуться до одного – зміни моделі державного устрію та суспільсних орієнтирів.

Без цього нічого не можна змінити. Така реальність. І ніякі акцизи не допоможуть.
В крайньому випадку...почнуть нюхати клей

До речі в США майже щомісяці хтось когось розстрілює тому, що населення сидить на психотропах,
відбуваються нервові зриви...це ще один бік "Свободи"

Людина, яка хоче втекти від реальності, буде або пити, або нюхати або ковтати ліки
Треба змінити реальність
Yurasik32 _ 04.07.2013 13:47
IP: 193.104.178.---
Таке враження, що на побудову лікарні онкохворим дітям повинні гроші виділити лише пивовари... А те, що на Волинські і Донецькі дороги вчора і позавчора виділили з держбюджету по 90 млн грн кожній із цих областей, і те, що Лавриновичу накупили канцтоварів на 12 млн грн, а Клюєву штор на 150 тисяч грн, і на донецькі бібліотеки мільйон – це нормально... Тобто, дороги і книголюби не почекали б поки лікарню побудують? Фарс це все!
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:47
IP: 77.91.181.---
serviks:
Не каждая родившая мама кормит молоком, увы. Погуглите, почему так получается.
serviks _ 04.07.2013 13:45
IP: 193.26.27.---
Artem Stupakov:
Yurasik32:
"Шлях від пива до вина, від вина до горілки, від спиртного до інших наркотиків, від тютюну до марихуани"

Більшої нісенітниці я ніколи ще не читав! З Вашої логіки випливає, що всі, хто п"є пиво неодмінно закінчує маріхуаною. Чого тільки не напишеш, коли пообіцяли великий гонорар.
Покажите мне хоть одного наркомана иньекционного, который не начинал с пива и сигарет, а сразу стал ширяться.
Покажите мне хоть одного наркомана который не начинал с грудного молока)))
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:42
IP: 77.91.181.---
Yurasik32:
Юрий, посмотрите выступления Жданова и все поймете.
Или же линк из статьи откройте, всего лишь 6 минут.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:42
IP: 77.91.181.---
Yurasik32:
Если человек хочет стать сначала идиотом, а потом импотентом, то надо ему вливать в себя водку, а если сначала импотентом и потом идиотом, то тогда надо пиффком полироваться.
Yurasik32 _ 04.07.2013 13:40
IP: 193.104.178.---
Artem Stupakov:
Тобто, по-Вашому те, що у нас так багато наркоманів – винні пивовари??? А те, що у нас багато людей хворих на СНІД і туберкульоз – це також вина пивоварів? А чому Ви не лаєте виробників горілки? Чи вони вилітають з цього ланцюжка?
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:39
IP: 77.91.181.---
Yurasik32:
Давайте статистику!
Если нету, тогда читайте это tvereza. info/alcohol/fables/prohibition_ru.html (пробелы убрать)
Cup of tea 119 _ 04.07.2013 13:38
IP: 46.13.128.---
(продовження)

"В 2005 році японське дослідження дійшло висновку, що низько-алкогольне пиво має сильні анти-канцерогенні властивості. Інше дослідження виявило, що безалкогольне пиво відтворює сприятливий кардіо-васкулярний ефект пов'язаний з поміркованим споживанням алкогольних напоїв. Багато досліджень, тим не менше, вказують, що позитивний вплив на здоворов'я від (поміркованого) споживання алкогольних напоїв спричиняє саме алкоголь, що міститься в цих напоях."
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:38
IP: 77.91.181.---
Cup of tea 119:
Учим лучше матчасть.
КУЛЬТУРНОЕ УПОТРЕБЛЕНИЕ СПИРТНОГО – нелепое словосочетание. Поглощение любого вредного для здоровья или испорченного продукта, тем более яда и наркотика – признак бескультурья. Термин "культура", как и "умеренность", не может сочетаться со словами, обозначающими отрицательное, вредное.

Немыслимы: культурное взяточничество, культурное хулиганство, культурное воровство, культурное курение, культурное алкоголепитие.
Yurasik32 _ 04.07.2013 13:38
IP: 193.104.178.---
Gonta_20:
"Горбачов з Лігачовим вже намагалися боротися з алкоголізмом вирубуючи виноградники і обмежуючи продаж спиртних напоїв"

Правду кажете! І що з того вийшло ми всі знаємо: пити менше не стали. Як варили самогон так і продовжували. І розраховувалися з трактористом, який виорав город також самогонкою. Просто ховали ретельніше. От і все!
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:37
IP: 77.91.181.---
Yurasik32:
"Шлях від пива до вина, від вина до горілки, від спиртного до інших наркотиків, від тютюну до марихуани"

Більшої нісенітниці я ніколи ще не читав! З Вашої логіки випливає, що всі, хто п"є пиво неодмінно закінчує маріхуаною. Чого тільки не напишеш, коли пообіцяли великий гонорар.
Покажите мне хоть одного наркомана иньекционного, который не начинал с пива и сигарет, а сразу стал ширяться.
Cup of tea 119 _ 04.07.2013 13:37
IP: 46.13.128.---
Цитата з Wikipedia – Beer#Health_effects (англійської версії; переклад мій):

"Головним інгредієнтом пива є алкоголь, тому влив алкоголю на здоров'я людини стосується й пива. Помірковане споживання алкоголю, включно пива, пов'язане зі ЗМЕНШЕНИМ ризиком розвитку таких хвороб, як хвороби серця, інсульт та деменція. З іншого боку, наслідки довготривалого споживання алькоголю в великій кількості включає в собі ризики розвитку алкоголізму та хвороб печінки.

Пивні дріжжі відомі своєю високою харчовою цінністю, тому пиво містить значну кількість поживних речовин, зокрема магній, селен, калій, фосфор, біотин, хром, вітамін Б. Власне, пиво деколи називають "рідким хлібом". Деякі джерела ствердують, що фільтроване пиво втрачає більшість своїх поживних речовин."
Христофор Банифатич _ 04.07.2013 13:37
IP: 193.239.152.---
Еще один очень важный момент. НИГДЕ пивовары не сказали, что они против повышения акцизов, копья ломались вокруг цифр. Оружие трясли и Азаров, который сказал, что не будут пивные акцизы идти на больницу – нет законодательства, ибо сначала все в общий котел, и Арбузов, который говорил, что клинику они достроят и так, деньги в бюджете найдутся, и Хомутынник, который сказал, что нечего убивать "кур" (пивоваров), пусть "несутся" (работают по закону и с ясной перспективой). Но автор сознательно отбрасывает все, чо не вписалось в его концепцию "спасем нацию -запретим алкоголь". И еще. Раз уж взялись писать о медицине, собирайте уж всё, а не выборочно "подходит -берем, не подходит – умалчиваем". интернет – великая вещь, проверить можно каждую фразу, а в Вашем случае надо проверять и каждую запятую. Дилетанство допустимо в подворотне, а не в серьезных дискуссиях.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:36
IP: 77.91.181.---
PravdaOdna:
Суспільство розвитку: це завжди суспільство певних ЗАБОРОН.

Если люди либерастией поражены, то им надо хлебушка,пиваса и зрелищ!
PravdaOdna _ 04.07.2013 13:33
IP: 91.124.81.---
Воолф Локо:

І ще, запам"ятайте, що культура – це і є ЗАБОРОНИ і ОБМЕЖЕННЯ самому собі.
Саме це відрізняє нас від тварин не дозволяє гадити на вулицях, злигатись з 10-ма особами
протилежної кожен день, пожирати собі подібних і так далі

Суспільство розвитку: це завжди суспільство певних ЗАБОРОН.
Суспільство занепаду: це суспільство примарних СВОБОД: секс, грабіж, алгоколізм, наркотики
Yurasik32 _ 04.07.2013 13:33
IP: 193.104.178.---
"Шлях від пива до вина, від вина до горілки, від спиртного до інших наркотиків, від тютюну до марихуани"

Більшої нісенітниці я ніколи ще не читав! З Вашої логіки випливає, що всі, хто п"є пиво неодмінно закінчує маріхуаною. Чого тільки не напишеш, коли пообіцяли великий гонорар.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:33
IP: 77.91.181.---
Воолф Локо:
Такий "соціалізм" ми вже бачили. Поганенький був.
Сравните показатели экономики и демографии в СССР и после развала СССР.
Все станет Вам ясно.
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter