Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Про міфотворчість пивоварів

04 липня 2013, 11:17

До мене звернулися активісти, котрі відстоюють ідею запровадження акцизів на слабоалкогольну продукцію. Вони попрохали розмістити відповідь на допис Андрія Чернікова "Алкоголь и дети". Особисто я власну думку щодо предмету даної дискусії, але зараз обмежусь тим, що про транслюю точку (у скороченому варіанті) зору Артема Ступакова, координатора руху "Твереза Україна":

Вчора в "Українській правді" побачив допис "Алкоголь и дети" (російською), котрий в своєму блозі розмістив журналіст Андрій Черніков. Зараз для України тема алкоголізації суспільства надзвичайно важлива. Ситуація просто кричуща, бо ми всі стаємо свідками алкогольного геноциду української нації, а в першу чергу – молоді. Безконтрольна реклама алкогольних виробів, агресивна пропаганда споживання пива та "слабоалкоголки" призвели до того, що у світовому рейтингу споживання алкоголю серед молоді Україна посіла ПЕРШЕ МІСЦЕ!

Авансуючи повагу до людини, яка підняла таку важливу тему, я із цікавістю почав читати матеріал. Та чим далі читав, тим більш огидною видавалася мені написана там брехня. Неначе світ перевернувся із ніг на голову – задзеркалля якесь.

(...)

Пишу відповідь панові Йоргену Расмуссену, виконавчому директорові Carlsberg Group, а в його особі всім пивоварам, для яких, мабуть, гроші дійсно не пахнуть.

Ось перша неправдива теза пана Расмуссена (тут і далі – мова оригіналу):

- Я никогда не слышал о том, чтобы для строительства детской больницы повышали акцизы. Это очень необычно. Нет никакой прямой связи между акцизами и больницей. И странно, что правительство пытается целенаправленно использовать акцизы по отношению только к одному типу продукции – напиткам с небольшим содержанием алкоголя.

Тут пан Йорген збрехав аж двічі. Спочатку розвінчаємо першу брехню.

Всім зрозуміло, що акцизи збільшують не стільки для "Охматдиту", скільки для латання бюджету. Держбюджет наразі дірявий та порожній, наче стара бляшанка, а кредитів ніхто не дає. Ось кабмінівські "проффесіонали" й шукають джерела доходів, де тільки можуть. Та на мій погляд збільшення акцизів на пиво – це далеко не гірший варіант. (...)

А що стосується цільового фінансування "Охматдиту", то невже на думку пана Расмуссена буде більш логічно, якщо акцизи з пива попадуть в бездонну прірву під назвою "держбюджет". Звідти гроші розкрадаються поганими дядями, а хворі діти фінансуються мізерними крихтами, яких не вистачає навіть на ліки. Браво, пане Расмуссен! В усьому світі працюють так звані цільові податки, коли громадянин, купуючи товар, знає, що така-то сума з витрачених ним грошей піде на конкретний соціальний проект. У нашому випадку це єдина в Україні унікальна лікарня "Охматдит". Такі податки громадяни сприймають набагато лояльніше.

Вибір лікарні "Охматдит" в якості реципієнта цільового "пивного" податку є абсолютно виправданим. І ось чому. Вивчення закономірності поширення алкоголю в суспільстві дозволило встановити послідовність сповзання населення в алкогольне болото. Виявилось, що найбільш провокаційними в плані залучення дітей і підлітків до алкоголю, тютюну, наркотиків, являються так звані "слабкі" алкогольні вироби – передусім пиво і шампанське. Починаючи вживати спиртне з так званих "слабких напоїв", нерідко пропонованих батьками з самих кращих мотивів, підлітки поступово втягуються у вживання алкоголю, а потім, за законом звикання, поступово збільшується доза, частота вжитку, і, врешті-решт, багато хто починає переходити до міцніших виробів. Шлях від пива до вина, від вина до горілки, від спиртного до інших наркотиків, від тютюну до марихуани – це уторована магістраль, по якій проходять мільйони і мільйони дітей і молодих людей.

А вдруге пан Расмуссен збрехав, коли назвав пиво словом "напиток" (напій). Це російське слово пішло від дієслова "питать", що українською означає "живити" – від старослов'янського "живот", тобто "життя". Чим же "живить" нас пиво? Ось ці "живильні" інгредієнти – це альдегіди, сивушні масла, метанол, ізопропиловий спирт, ефіри, нітразаміни й інші не менш отруйні сполуки, зміст яких в пиві в десятки й сотні разів перевищує рівень їх допустимої концентрації в горілці, отриманій зі спирту вищого очищення. Серед них є й психотропні речовини, які відносяться до нелегальних наркотиків. Детальніше можна прочитати тут. Ось чим "живить" нас пан Расмуссен та подібні йому "благодєтєлі".

Ще трошки неправди від пана Йоргена:

- Рост акцизов – это явление нормальное. Мы можем с этим справиться, но при условии, что этот рост связан с инфляцией, например. Но шок в виде повышения акцизов на 190% на пиво говорит вовсе не о том, что надо построить больницу, это можно делать другими методами.

Розміри акцизів на пиво, які пропонується запровадити в нашій країні, набагато нижчі ніж в Європі, в інших розвинених країнах і навіть у сусідній Росії.

Ще одна страшилка пивних магнатів:

- В пивоваренной промышленности будут потеряны рабочие места, мы будем вынуждены закрыть несколько производственных линий, возможно, мы закроем и завод. Пострадают и смежные отрасли – кафе, бары, фермеры. Пострадают целые семьи и, соответственно, дети.

Дивує цинічність подібних брехунів. В усьому цивілізованому світі акцизи на пиво набагато більші, ніж в Україні, але від цього не страждає ані пивовар, ані суміжні бізнеси. Навіть почувають себе набагато краще, ніж українські підприємці-продавці пива. Про "нещасних" пивоварів з їхнім надпотужним лоббі та грошима, які здатні змінювати закони в корумпованій Україні, я краще взагалі промовчу.

А от про що не можна мовчати так це про жахливі показники смертності в Україні. Із кожним роком нас стає все менше. Катастрофічне погіршення здоров'я українців і тисячі дітей, вмираючих від раку, – багато в чому це сталося саме завдяки надвисокому рівню споживання пива. МОЗ говорить, що двоє із трьох українців помирає через серцево-судинні захворювання. Чорнобиль, екологія, стреси?

Давайте нагадаємо пану Йоргену, як же діє пиво на серцево-судинну систему.

Через слабку концентрацію алкоголю пиво часто п'ють у великих кількостях. Вже саме по собі надходження в організм значного об'єму рідини несприятливо відображається на діяльності серцево-судинної системи і нирок. У пиволюба, а точніше, у пивного алкоголіка формується так зване "бичаче серце". Або як ще кажуть – "баварське сердце". При цьому збільшується частота сердечних скорочень, виникають аритмії, тахікардія, задишка, часто спостерігається підвищення артеріального тиску.

Під впливом пива в м'язі серця розвивається токсична алкогольна дистрофія, це спричиняє за собою важку сердечну недостатність, тобто незадовільну роботу серця як насоса, що не забезпечує нормальний кровообіг.

Пивопивць легко упізнати, навіть коли вони без пляшки улюбленого "півасіка". На обличчі розширені судини, воно обрезкле, одутле, з характерними "мішками" під очима.

Лякаємо Росією:

- В России тоже произошел значительный рост акцизов. И хоть пока мы здесь не закрываем заводы, нам пришлось закрыть большое количество линий. Только в компании "Балтика" по сравнению с 2008 годом, когда акцизы выросли, число сотрудников уменьшилось на 30-40%. У наших конкурентов произошло то же самое. И это же ждет Украину. Когда падает рынок и растут налоги, нет экономических возможностей нанимать рабочих.

Не закриють пивники своїх заводів ні в Росії, ні в Україні. Ніколи! Зменшити перевиробництво пива – так, мають зменшити. Але це ж добре! Для нас. Можливо тоді Україна залишить своє перше місце в світі по споживанню алкоголю молоддю, та приєднається до цивілізованих країн. Але проблема в тому, що для пивних магнатів це втрата доходів. Вони звикли безперешкодно черпати свої мільярди із України. Їм плювати на здоров'я українців, на майбутнє України. В їхніх інтересах, щоб пивних алкоголіків, ой, перепрошую – "лояльних споживачів" пива – було якнайбільше. Ось де правда.

Про унікальність України:

- Украина, возможно, единственная страна, где акцизы на напитки с высоким содержанием алкоголя ниже, чем акцизы на пиво. В других странах наоборот. Почему бы парламенту Украины не задуматься над этим?


Пани-пивовари звикли платити менше, ось тепер і шукають хоч які-небудь причини поскаржитися на зміни. Як то кажуть, "нічого особистого – тільки бізнес".

Страшилка про інвестиції:

- Для общего инвестиционного климата такое решение будет неблагоприятным. Мы сейчас пытаемся централизовать всю нашу деятельность в Европе, и в рамках этого проекта мы хотели отдельные виды нашей операционной деятельности перенести в Восточную Европу, например, в Украину, может, в Санкт-Петербург, Россию. Но если такого рода решения будут приниматься в Украине регулярно и очень часто, ты мы свои инвестиционные планы будем вынуждены пересмотреть.

А потім перефразовує ту ж саму думку:

- Мы инвестировали в экономику Украины 750 миллионов долларов. Если мне придется принимать решение, где расширять производство, то я выберу не Украину, а, например, Польшу, где ситуация предсказуема. Политикам нужно подумать, нужны ли стране такие экономические потрясения. Я встречаюсь со многими бизнесменами, которым интересен мой опыт работы в России и Украине, и, как правило, я отзываюсь позитивно, но если будут происходить такие вещи часто, то мне придется свое мнение изменить. Это не угрозы, просто нужен диалог, нужны компромиссы, нужны более приемлемые решения в интересах вашей же экономики.

На ці й подібні їм просторікування пана Расмуссена я відповім коротко: для пивних комерсантів Україна – райське місце, тому як тут багато що вирішується за допомогою грошей. Пан Йорген може пишатися пивним лоббі в Україні, яке навіть примудрилося в середині дев'яностих вивести пиво із переліку алкогольної продукції. Тому сьогодні реклама пива на екранах телевізорів займає чи не перші місця за частотою трансляції, а школярі сидять із пивом прямо перед вікнами своїх шкіл.

А тепер знову страшилка:

- Я не могу точно сказать, на сколько подорожает пиво, но речь может идти о 15-20%. Этот рост очень значительный.

Таке можна і не коментувати. Та все ж висловлю одну думку: навіть якщо акциз буде підвищений на 5000%, все одно державі не буде вигідно отримуватиме гроші за знищення своїх же людей.

А ось нарешті пан Йорген наводить статистику:

- Политики часто говорят, что потребление пива слишком большое. Это неправда. В Украине потребляют 55 литров на душу населения, что на 30% меньше, чем в других странах Западной и Северной Европы. Зато крепкий алкоголь потребляют намного больше.

Навіть якби політики мовчали, то ми самі бачимо, що відбувається навкруги. І скільки б не брехали пивні магнати, люди все бачать і знають. Люди пам'ятають, що якихось 10-15 років тому дівчина із пляшкою пива – це був нонсенс, а на вулицях діти пили лише лимонад, а ніяк не пиво. Мене не хвилює, що відбувається в інших країнах. Але я знаю, що для жителів Європи Україна – це країна "третього світу", країна дешевого пива і безкоштовних жінок. А також я знаю, що без обмеження вживання алкоголю – в першу чергу пива і "слабоалкоголки" – не відбудеться протверезіння нації, а значить не вийде зупинити алкогольний геноцид українців.

Тут Остапа, тобто Йоргена, понесло:

- Не существует такого понятия как "пивной алкоголизм", есть просто алкоголизм.

Логіка цього пана вражає. Пік цинізму. Але така брехня відповідає інтересам виробників пивного пійла. Панові Расмуссену, як топ-менеджеру пивної компанії, байдуже до сентиментів й усіляких сюсюкань. Яка там деградація нації, які там наркозалежність, безпліддя та інші подібні "дрібниці". Його цікавлять лише продажі, прибутки. Доля ж багатостраждальної України для таких як він – це лише динаміка приросту кількості алкоголіків, перепрошую, "лояльних покупців" – чим їх більше, тим вищі доходи.

Прикро визнавати, але пивний алкоголізм все-таки існує. Й існував із часів винайдення монахами пива. Сьогодні про нього голосно застерігають лікарі-наркологи (читайте тут, тут, і тут), розповідають громадські діячі й організації, та навіть пишуть у друкованих виданнях.

Про пиво і жахливі наслідки його вживання чудово розповіли журналісти телеканалу "1+1" у програмі "Територія обману" за 26.06.2013. http://www.youtube.com/watch?v=W_YoGcLeHkE&feature=youtu.be

І тільки пан юрист із транснаціональної пивоварні не бачить проблеми. Або не хоче?

Пивний алкоголізм не просто існує. Він щодня калічить та вбиває живих і ненароджених українців. Ось типові наслідки регулярного вживання пива:

- "пивний" живіт;

- збільшена печінка;

- "мішки" під очима;

- хворе серце – так званий "синдром баварського серця";

- зміни в гормональній системі;

- порушення статевих функцій...

Перелік наслідків вживання пивної отрути можна продовжувати ще довго, та окремо хочеться відмітити вплив пива на жіночий організм й попередити невиправне. Любі жінки і дівчата, знайте: безпліддя, пов'язане з діагнозом "полікістоз яєшників" – це лише один із багатьох важких наслідків регулярного вживання пива слабкою статтю.

Оце все і є пивний алкоголізм, оскільки вживання інших алкогольних продуктів, навіть міцних, таких наслідків або зовсім не має, або вони не так яскраво виражені.

Останній "козир" пивовара:

- Мы сотрудничаем с правительствами, всегда готовы идти на диалог, но в этот раз с нами сначала не поговорили и неожиданно решили поднять акцизы. Сейчас такой совместный диалог начинается, чему я рад. Я бы сейчас предложил поднять акцизы на весь алкоголь, а не только на пиво. И если у украинского бюджета есть проблемы, то так их частично можно было бы решить.

Якщо чесно, то слова пана Йоргена "Зараз такий спільний діалог розпочинається" наводять на невеселі думки. Невже знову пивники відкупляться? Побачимо дуже скоро.

Артема Ступаков, координатор руху "Твереза Україна"

powered by lun.ua
Коментарі — 225
Рефферент _ 09.07.2013 12:32
IP: 46.98.179.---
Це ж треба таке.
Невеличкий пост початкового українського журналіста про скиглення чумного "провідника глобалізації" менеджера середньої ланки якоїсь ТНК під назвою "Carlsberg Group" який звик "идти на диалог" збирає рекордну кількість коментарів.

Боти працюють на олігархів-глобалізадорів.)))
ганна_ахметова _ 05.07.2013 18:06
IP: 93.74.80.---
Ге олух, який пiдробля до пенсii прем'эр-мiнicтром вже не зна, де грошI брати. Ця кампанiя по боротьбi з пивом нагадуэ стар часи, коли зникав цукор, такi ж Арт емА поясню вали, що то бiла смерть, а не було м'яса, виявлялося, що вiд нього вмирають
ганна_ахметова _ 05.07.2013 17:46
IP: 93.74.80.---
Так ця "твереза украiна", координатор якоI АртемА Ступаков, дiтище бахтээвоI та прокладка для розкрадання народних мiлiардiв. I противсiх iгор луценко туди вляпався. Все бiльше розумiю продажнicть противсixiв
Artem Stupakov _ 05.07.2013 16:51
IP: 77.91.181.---
Yurasik32:
Юрий, вы не учите матчасть. Зря вы так.
politiko.ua/blogpost27672 читайте это
Yurasik32 _ 05.07.2013 16:41
IP: 193.104.178.---
"Невже знову пивники відкупляться?"

Так Ви, Ігоре, не того критикуєте! Соромте тих, хто бере хабарі! І якщо Ви самі визнаєте, що пивовари можуть відкупитися у представників влади – це означає, що в Уряді сидять хабарники і Ви самі це підтверджуєте!
Yurasik32 _ 05.07.2013 16:37
IP: 193.104.178.---
"безпліддя, пов'язане з діагнозом "полікістоз яєшників" – це лише один із багатьох важких наслідків регулярного вживання пива слабкою статтю"

Авторе, Ви лікар? Що Ви нісенітницю верзете тут та страхи наганяєте? Полікістоз – це порушення гормонального фону. Спровокувати гормональні порушення можуть інфекційні захворювання, стреси і навіть зміна клімату.
ганна_ахметова _ 05.07.2013 15:40
IP: 93.74.80.---

Artem Stupakov:
ганна_ахметова:
Ганнуся, я верю, что Вы можете лучше! Жду ссылок.
Артема Ступаков, координатор... Ви спочатку навчиться правильно писати своэ iм''я й взагалI вивчить росiйський правопис, бо помилок немiряно. Тверезicть не на користь
ганна_ахметова _ 05.07.2013 15:40
IP: 93.74.80.---

Artem Stupakov:
ганна_ахметова:
Ганнуся, я верю, что Вы можете лучше! Жду ссылок.
Артема Ступаков, координатор... Ви спочатку навчиться правильно писати своэ iм''я й взагалI вивчить росiйський правопис, бо помилок немiряно. Тверезicть не на користь
ганна_ахметова _ 05.07.2013 15:40
IP: 93.74.80.---

Artem Stupakov:
ганна_ахметова:
Ганнуся, я верю, что Вы можете лучше! Жду ссылок.
Артема Ступаков, координатор... Ви спочатку навчиться правильно писати своэ iм''я й взагалI вивчить росiйський правопис, бо помилок немiряно. Тверезicть не на користь
ганна_ахметова _ 05.07.2013 15:37
IP: 93.74.80.---
ЯкI хворI дiти, коли требе купувати мiкроавтобуси хюндай для перевiзки ментiв-злочинцiв?!
Artem Stupakov _ 05.07.2013 14:51
IP: 77.91.181.---
RedFox:
И никакая "культура пития" не спасёт пьющее общество от алкогольной беды. Не каждый "культурпитейщик" сразу становится алкоголиком, но каждый алкоголик прошёл стадию "культурпитейства".
Artem Stupakov _ 05.07.2013 14:49
IP: 77.91.181.---
RedFox:
Обидный бред.
Не учите матчасть, а надо бы. vk.com/page-14347281_44128714
RedFox _ 05.07.2013 14:40
IP: 213.160.139.---
Політиків ніколи не цікавили проблеми людей, на першому місці завжди стоїть прибуток і найголовніше з податку, а те що народ впивається, це мало кого хвилює, тому я не став би довіряти позитиву, який бачать у підвищенні акцизу наші політики.
RedFox _ 05.07.2013 14:40
IP: 213.160.139.---
Політиків ніколи не цікавили проблеми людей, на першому місці завжди стоїть прибуток і найголовніше з податку, а те що народ впивається, це мало кого хвилює, тому я не став би довіряти позитиву, який бачать у підвищенні акцизу наші політики.
RedFox _ 05.07.2013 14:29
IP: 213.160.139.---
Artem Stupakov:

От ви пишете, чи подобається продавати алкоголь своєму народові, а Ви не задумувалися про те, що ці самі люди поки не визначаться для себе, що не будуть пити їх ніщо не зупинить. Не будуть продавати легально, значить нелегально продадуть. Або люди почнуть пити не зрозумілий шмурдяк.
arbitr _ 05.07.2013 12:47
IP: 212.82.216.---
Артемка, ты лучше расскажи где берешь деньги на содержание своей секты.
Заодно можешь рассказать чего ты там в своей жизни насозидал и сколько налогов заплатил, в том числе и на строительство детских больниц
ганна_ахметова _ 05.07.2013 11:48
IP: 93.74.80.---
Artem Stupakov:
ганна_ахметова:
Ганнуся, я верю, что Вы можете лучше! Жду ссылок.
Артема Ступаков, координатор... Ви спочатку навчиться правильно писали своэ iм'я
Artem Stupakov _ 05.07.2013 10:49
IP: 77.91.181.---
Олександр Петренко:
Все, дальше нет никакого малого бизнеса. Игорь, огромное тебе спасибо от наших олигархов – именно этого они и добиваются – уничтожить прослойку пока еще независимых людей!!!

Не "купи-продай" отраву занимайтесь, а созидайте! Вам нравится продавать алкоЯД своему же народу?
Artem Stupakov _ 05.07.2013 10:47
IP: 77.91.181.---
Orlov1:
А сколько лет прожил Булгаков? Долгожителя нашли...
Artem Stupakov _ 05.07.2013 10:46
IP: 77.91.181.---
Валерій Куліков:
Валерий, вы отрицаете факт алкогольного геноцида украинского народа?
Валерій Куліков _ 05.07.2013 10:34
IP: 95.135.41.---
Цікава "статистка". Про "перше місце" повідомляє Газета.юа з посиланням на УНН які, в свою чергу, посилаються на прес-службу Львівської міськради!!! Прес-служба Львівської міськради вже є уповноваженою оголошувати "дослідженя" ВООЗ?
lara zabara _ 05.07.2013 07:39
IP: 95.215.36.---
toradora15:
lara zabara:
Забрать все деньги у Катьки Ющенко,которые она путем благотворительного марафона насобирала на постройку больницы будущего...где делись деньги?а не отдаст-под суд!
Так всё, нету денег этих. На них она наняла полк солдат чтобы вас попользовали и оприходовали, чему доказательством ваши стыдобные стоны в камментах
Та то нам стыдно за то,шо мы на земле наших предков терпим разных "торадоров2все еще и не ихзгоним их нафиг на их землю обетованную.нехай там себе на жилье скребут их 45 поколений,а если тут нас обокрали,то нехай там приобретут шоб потом у них свои же отобрали...потому как давно известно,шо жид жиду -не товарищ, и не брат;)
Orlov1 _ 05.07.2013 01:02
IP: 46.219.52.---
Однако же замечательно подметил Булгаков о некоторых личностях – "добропорядочных трезвенниках и язвенниках" – "Что-то... недоброе таится в мужчинах, избегающих вина, игр, общества прелестных женщин, застольной беседы. Такие люди или тяжко больны, или втайне ненавидят окружающих. Правда, возможны исключения. Среди лиц, садившихся со мною за пиршественный стол, попадались иногда удивительные подлецы!"...
Orlov1 _ 05.07.2013 00:52
IP: 46.219.52.---
какая то тупая статься, популизм и антиреклама чистой воды. любой нарколог скажет, что именно пивного алкоголизма не как понятия не существует в психиатрии. есть понятие алкогольный синдром и его психические и физические симптомы и последствия, возникающие от употребления чрезмерных доз алкоголя. автор утверждает то, в чем сам не разбирается. а его утверждения – не что иное как "сам придумал и сказал".
Orlov1 _ 05.07.2013 00:49
IP: 46.219.52.---
а получается, что это любители и ценители пива виноваты, что водкой упиваются, что алкоголизм толкает на преступления и что если пивовары не поделятся то кара и грех им за здоровье детей... просто черный пиар какой то...
Корупція1434 Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter