Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Про міфотворчість пивоварів

04 липня 2013, 11:17

До мене звернулися активісти, котрі відстоюють ідею запровадження акцизів на слабоалкогольну продукцію. Вони попрохали розмістити відповідь на допис Андрія Чернікова "Алкоголь и дети". Особисто я власну думку щодо предмету даної дискусії, але зараз обмежусь тим, що про транслюю точку (у скороченому варіанті) зору Артема Ступакова, координатора руху "Твереза Україна":

Вчора в "Українській правді" побачив допис "Алкоголь и дети" (російською), котрий в своєму блозі розмістив журналіст Андрій Черніков. Зараз для України тема алкоголізації суспільства надзвичайно важлива. Ситуація просто кричуща, бо ми всі стаємо свідками алкогольного геноциду української нації, а в першу чергу – молоді. Безконтрольна реклама алкогольних виробів, агресивна пропаганда споживання пива та "слабоалкоголки" призвели до того, що у світовому рейтингу споживання алкоголю серед молоді Україна посіла ПЕРШЕ МІСЦЕ!

Авансуючи повагу до людини, яка підняла таку важливу тему, я із цікавістю почав читати матеріал. Та чим далі читав, тим більш огидною видавалася мені написана там брехня. Неначе світ перевернувся із ніг на голову – задзеркалля якесь.

(...)

Пишу відповідь панові Йоргену Расмуссену, виконавчому директорові Carlsberg Group, а в його особі всім пивоварам, для яких, мабуть, гроші дійсно не пахнуть.

Ось перша неправдива теза пана Расмуссена (тут і далі – мова оригіналу):

- Я никогда не слышал о том, чтобы для строительства детской больницы повышали акцизы. Это очень необычно. Нет никакой прямой связи между акцизами и больницей. И странно, что правительство пытается целенаправленно использовать акцизы по отношению только к одному типу продукции – напиткам с небольшим содержанием алкоголя.

Тут пан Йорген збрехав аж двічі. Спочатку розвінчаємо першу брехню.

Всім зрозуміло, що акцизи збільшують не стільки для "Охматдиту", скільки для латання бюджету. Держбюджет наразі дірявий та порожній, наче стара бляшанка, а кредитів ніхто не дає. Ось кабмінівські "проффесіонали" й шукають джерела доходів, де тільки можуть. Та на мій погляд збільшення акцизів на пиво – це далеко не гірший варіант. (...)

А що стосується цільового фінансування "Охматдиту", то невже на думку пана Расмуссена буде більш логічно, якщо акцизи з пива попадуть в бездонну прірву під назвою "держбюджет". Звідти гроші розкрадаються поганими дядями, а хворі діти фінансуються мізерними крихтами, яких не вистачає навіть на ліки. Браво, пане Расмуссен! В усьому світі працюють так звані цільові податки, коли громадянин, купуючи товар, знає, що така-то сума з витрачених ним грошей піде на конкретний соціальний проект. У нашому випадку це єдина в Україні унікальна лікарня "Охматдит". Такі податки громадяни сприймають набагато лояльніше.

Вибір лікарні "Охматдит" в якості реципієнта цільового "пивного" податку є абсолютно виправданим. І ось чому. Вивчення закономірності поширення алкоголю в суспільстві дозволило встановити послідовність сповзання населення в алкогольне болото. Виявилось, що найбільш провокаційними в плані залучення дітей і підлітків до алкоголю, тютюну, наркотиків, являються так звані "слабкі" алкогольні вироби – передусім пиво і шампанське. Починаючи вживати спиртне з так званих "слабких напоїв", нерідко пропонованих батьками з самих кращих мотивів, підлітки поступово втягуються у вживання алкоголю, а потім, за законом звикання, поступово збільшується доза, частота вжитку, і, врешті-решт, багато хто починає переходити до міцніших виробів. Шлях від пива до вина, від вина до горілки, від спиртного до інших наркотиків, від тютюну до марихуани – це уторована магістраль, по якій проходять мільйони і мільйони дітей і молодих людей.

А вдруге пан Расмуссен збрехав, коли назвав пиво словом "напиток" (напій). Це російське слово пішло від дієслова "питать", що українською означає "живити" – від старослов'янського "живот", тобто "життя". Чим же "живить" нас пиво? Ось ці "живильні" інгредієнти – це альдегіди, сивушні масла, метанол, ізопропиловий спирт, ефіри, нітразаміни й інші не менш отруйні сполуки, зміст яких в пиві в десятки й сотні разів перевищує рівень їх допустимої концентрації в горілці, отриманій зі спирту вищого очищення. Серед них є й психотропні речовини, які відносяться до нелегальних наркотиків. Детальніше можна прочитати тут. Ось чим "живить" нас пан Расмуссен та подібні йому "благодєтєлі".

Ще трошки неправди від пана Йоргена:

- Рост акцизов – это явление нормальное. Мы можем с этим справиться, но при условии, что этот рост связан с инфляцией, например. Но шок в виде повышения акцизов на 190% на пиво говорит вовсе не о том, что надо построить больницу, это можно делать другими методами.

Розміри акцизів на пиво, які пропонується запровадити в нашій країні, набагато нижчі ніж в Європі, в інших розвинених країнах і навіть у сусідній Росії.

Ще одна страшилка пивних магнатів:

- В пивоваренной промышленности будут потеряны рабочие места, мы будем вынуждены закрыть несколько производственных линий, возможно, мы закроем и завод. Пострадают и смежные отрасли – кафе, бары, фермеры. Пострадают целые семьи и, соответственно, дети.

Дивує цинічність подібних брехунів. В усьому цивілізованому світі акцизи на пиво набагато більші, ніж в Україні, але від цього не страждає ані пивовар, ані суміжні бізнеси. Навіть почувають себе набагато краще, ніж українські підприємці-продавці пива. Про "нещасних" пивоварів з їхнім надпотужним лоббі та грошима, які здатні змінювати закони в корумпованій Україні, я краще взагалі промовчу.

А от про що не можна мовчати так це про жахливі показники смертності в Україні. Із кожним роком нас стає все менше. Катастрофічне погіршення здоров'я українців і тисячі дітей, вмираючих від раку, – багато в чому це сталося саме завдяки надвисокому рівню споживання пива. МОЗ говорить, що двоє із трьох українців помирає через серцево-судинні захворювання. Чорнобиль, екологія, стреси?

Давайте нагадаємо пану Йоргену, як же діє пиво на серцево-судинну систему.

Через слабку концентрацію алкоголю пиво часто п'ють у великих кількостях. Вже саме по собі надходження в організм значного об'єму рідини несприятливо відображається на діяльності серцево-судинної системи і нирок. У пиволюба, а точніше, у пивного алкоголіка формується так зване "бичаче серце". Або як ще кажуть – "баварське сердце". При цьому збільшується частота сердечних скорочень, виникають аритмії, тахікардія, задишка, часто спостерігається підвищення артеріального тиску.

Під впливом пива в м'язі серця розвивається токсична алкогольна дистрофія, це спричиняє за собою важку сердечну недостатність, тобто незадовільну роботу серця як насоса, що не забезпечує нормальний кровообіг.

Пивопивць легко упізнати, навіть коли вони без пляшки улюбленого "півасіка". На обличчі розширені судини, воно обрезкле, одутле, з характерними "мішками" під очима.

Лякаємо Росією:

- В России тоже произошел значительный рост акцизов. И хоть пока мы здесь не закрываем заводы, нам пришлось закрыть большое количество линий. Только в компании "Балтика" по сравнению с 2008 годом, когда акцизы выросли, число сотрудников уменьшилось на 30-40%. У наших конкурентов произошло то же самое. И это же ждет Украину. Когда падает рынок и растут налоги, нет экономических возможностей нанимать рабочих.

Не закриють пивники своїх заводів ні в Росії, ні в Україні. Ніколи! Зменшити перевиробництво пива – так, мають зменшити. Але це ж добре! Для нас. Можливо тоді Україна залишить своє перше місце в світі по споживанню алкоголю молоддю, та приєднається до цивілізованих країн. Але проблема в тому, що для пивних магнатів це втрата доходів. Вони звикли безперешкодно черпати свої мільярди із України. Їм плювати на здоров'я українців, на майбутнє України. В їхніх інтересах, щоб пивних алкоголіків, ой, перепрошую – "лояльних споживачів" пива – було якнайбільше. Ось де правда.

Про унікальність України:

- Украина, возможно, единственная страна, где акцизы на напитки с высоким содержанием алкоголя ниже, чем акцизы на пиво. В других странах наоборот. Почему бы парламенту Украины не задуматься над этим?


Пани-пивовари звикли платити менше, ось тепер і шукають хоч які-небудь причини поскаржитися на зміни. Як то кажуть, "нічого особистого – тільки бізнес".

Страшилка про інвестиції:

- Для общего инвестиционного климата такое решение будет неблагоприятным. Мы сейчас пытаемся централизовать всю нашу деятельность в Европе, и в рамках этого проекта мы хотели отдельные виды нашей операционной деятельности перенести в Восточную Европу, например, в Украину, может, в Санкт-Петербург, Россию. Но если такого рода решения будут приниматься в Украине регулярно и очень часто, ты мы свои инвестиционные планы будем вынуждены пересмотреть.

А потім перефразовує ту ж саму думку:

- Мы инвестировали в экономику Украины 750 миллионов долларов. Если мне придется принимать решение, где расширять производство, то я выберу не Украину, а, например, Польшу, где ситуация предсказуема. Политикам нужно подумать, нужны ли стране такие экономические потрясения. Я встречаюсь со многими бизнесменами, которым интересен мой опыт работы в России и Украине, и, как правило, я отзываюсь позитивно, но если будут происходить такие вещи часто, то мне придется свое мнение изменить. Это не угрозы, просто нужен диалог, нужны компромиссы, нужны более приемлемые решения в интересах вашей же экономики.

На ці й подібні їм просторікування пана Расмуссена я відповім коротко: для пивних комерсантів Україна – райське місце, тому як тут багато що вирішується за допомогою грошей. Пан Йорген може пишатися пивним лоббі в Україні, яке навіть примудрилося в середині дев'яностих вивести пиво із переліку алкогольної продукції. Тому сьогодні реклама пива на екранах телевізорів займає чи не перші місця за частотою трансляції, а школярі сидять із пивом прямо перед вікнами своїх шкіл.

А тепер знову страшилка:

- Я не могу точно сказать, на сколько подорожает пиво, но речь может идти о 15-20%. Этот рост очень значительный.

Таке можна і не коментувати. Та все ж висловлю одну думку: навіть якщо акциз буде підвищений на 5000%, все одно державі не буде вигідно отримуватиме гроші за знищення своїх же людей.

А ось нарешті пан Йорген наводить статистику:

- Политики часто говорят, что потребление пива слишком большое. Это неправда. В Украине потребляют 55 литров на душу населения, что на 30% меньше, чем в других странах Западной и Северной Европы. Зато крепкий алкоголь потребляют намного больше.

Навіть якби політики мовчали, то ми самі бачимо, що відбувається навкруги. І скільки б не брехали пивні магнати, люди все бачать і знають. Люди пам'ятають, що якихось 10-15 років тому дівчина із пляшкою пива – це був нонсенс, а на вулицях діти пили лише лимонад, а ніяк не пиво. Мене не хвилює, що відбувається в інших країнах. Але я знаю, що для жителів Європи Україна – це країна "третього світу", країна дешевого пива і безкоштовних жінок. А також я знаю, що без обмеження вживання алкоголю – в першу чергу пива і "слабоалкоголки" – не відбудеться протверезіння нації, а значить не вийде зупинити алкогольний геноцид українців.

Тут Остапа, тобто Йоргена, понесло:

- Не существует такого понятия как "пивной алкоголизм", есть просто алкоголизм.

Логіка цього пана вражає. Пік цинізму. Але така брехня відповідає інтересам виробників пивного пійла. Панові Расмуссену, як топ-менеджеру пивної компанії, байдуже до сентиментів й усіляких сюсюкань. Яка там деградація нації, які там наркозалежність, безпліддя та інші подібні "дрібниці". Його цікавлять лише продажі, прибутки. Доля ж багатостраждальної України для таких як він – це лише динаміка приросту кількості алкоголіків, перепрошую, "лояльних покупців" – чим їх більше, тим вищі доходи.

Прикро визнавати, але пивний алкоголізм все-таки існує. Й існував із часів винайдення монахами пива. Сьогодні про нього голосно застерігають лікарі-наркологи (читайте тут, тут, і тут), розповідають громадські діячі й організації, та навіть пишуть у друкованих виданнях.

Про пиво і жахливі наслідки його вживання чудово розповіли журналісти телеканалу "1+1" у програмі "Територія обману" за 26.06.2013. http://www.youtube.com/watch?v=W_YoGcLeHkE&feature=youtu.be

І тільки пан юрист із транснаціональної пивоварні не бачить проблеми. Або не хоче?

Пивний алкоголізм не просто існує. Він щодня калічить та вбиває живих і ненароджених українців. Ось типові наслідки регулярного вживання пива:

- "пивний" живіт;

- збільшена печінка;

- "мішки" під очима;

- хворе серце – так званий "синдром баварського серця";

- зміни в гормональній системі;

- порушення статевих функцій...

Перелік наслідків вживання пивної отрути можна продовжувати ще довго, та окремо хочеться відмітити вплив пива на жіночий організм й попередити невиправне. Любі жінки і дівчата, знайте: безпліддя, пов'язане з діагнозом "полікістоз яєшників" – це лише один із багатьох важких наслідків регулярного вживання пива слабкою статтю.

Оце все і є пивний алкоголізм, оскільки вживання інших алкогольних продуктів, навіть міцних, таких наслідків або зовсім не має, або вони не так яскраво виражені.

Останній "козир" пивовара:

- Мы сотрудничаем с правительствами, всегда готовы идти на диалог, но в этот раз с нами сначала не поговорили и неожиданно решили поднять акцизы. Сейчас такой совместный диалог начинается, чему я рад. Я бы сейчас предложил поднять акцизы на весь алкоголь, а не только на пиво. И если у украинского бюджета есть проблемы, то так их частично можно было бы решить.

Якщо чесно, то слова пана Йоргена "Зараз такий спільний діалог розпочинається" наводять на невеселі думки. Невже знову пивники відкупляться? Побачимо дуже скоро.

Артема Ступаков, координатор руху "Твереза Україна"

powered by lun.ua
Коментарі — 225
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:00
IP: 77.91.181.---
PravdaOdna:
Кстати, общался с человеком в теме на день космонавтики в этом году и Гагарин погиб благодаря лихачеству. А оно было вызвано употреблением пойла накануне гибели.
Вы посмотрите на его фотки перед смертью, явно не сознательный трезвенник был Юра.
PravdaOdna _ 04.07.2013 12:58
IP: 91.124.81.---
Воолф Локо:
Простим людям при нинішній владі святкувати нема чого.

А ви приїдьте до нас у Львів. Тут майже кожен день якісь фестивалі. Підприємства закрили.
Працює лише базар...тому влада придумала, як можна заробляти.

І на цих фестивалях випивається неміряна кількість пива, того самого, про яке ми тут говоримо.
І п"ють його ті самі прості люди: сидять на столиках і хлещуть з чіпсами. Не знаю, що вони святкують,
але для них орієнтир: це той самий німецький бюргер з сосискою і гальбою...
Ну не Юрій Гагарін – це точно...
Воолф Локо _ 04.07.2013 12:55
IP: 5.248.183.---
RedFox:
Скільки думок з цього приводу. Але давайте думати логічно і виходити з того, що вже маємо. Приведіть хоча б один приклад, коли збільшення податку збільшило прибуток в бюджет. податки збільшуються разом з дірами у бюджеті. Навіщо платити більше людям які нас обкрадають.
Абсолютно справедливо!
Підтримую цілковито.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 12:55
IP: 77.91.181.---
RedFox:
податки збільшуються разом з дірами у бюджеті. Это в СНГ такая традиция, к сожалению.
Воолф Локо _ 04.07.2013 12:55
IP: 5.248.183.---
Artem Stupakov:
Воолф Локо
Головне, що за нездар у владі розплачуватимуться прості люди
Каким образом расплата происходит?
А что, не замечаете сами?
Расплачиваемся заработанными деньгами а, стало быть, и своей единственной и невозвратно уходящей жизнью.
ганна_ахметова _ 04.07.2013 12:54
IP: 93.74.80.---
Тест
serg2103 _ 04.07.2013 12:53
IP: 194.50.254.---
Пiдтримуй вiтчизняного виробника: споживай свiй самогон, обо cусiдiв. Дiтям до 18 рокiв, та вагiтним – не наливати!
RedFox _ 04.07.2013 12:51
IP: 213.160.139.---
Скільки думок з цього приводу. Але давайте думати логічно і виходити з того, що вже маємо. Приведіть хоча б один приклад, коли збільшення податку збільшило прибуток в бюджет. податки збільшуються разом з дірами у бюджеті. Навіщо платити більше людям які нас обкрадають.
kren _ 04.07.2013 12:50
IP: 194.0.206.---
PravdaOdna:
От саме країна з назвою,а не Держава як орган виконачого права,чиєю задачею є створення умов
розвитку і забезпеченнч рівності можливостей для розвитку.
info13 _ 04.07.2013 12:49
IP: 212.82.216.---
Уважаемый товарищ писатель, вы конечно можете иметь свое мнение. Только вот все ваши ссылочки – на псевдонаучную писанину сектантов типа Ступакова. Ни одно утверждение не подтверждается реальными исследованиями авторитетных учреждений. Даже вместо ссылки на ВОЗ, что сделать проще простого (если бы там такая информация была) – вы подсовываете ссылку на газету, которая перепечатывает "що повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Львівської міськради".
Сплошная манипуляция и очковтирание.
А вот и квинтэссенция всего опуса: отруйні сполуки, зміст яких в пиві в десятки й сотні разів перевищує рівень їх допустимої концентрації в горілці, отриманій зі спирту вищого очищення
Такая вот незатейлива реклама – пейте водку и будьте здоровы
Аплодисменты
PravdaOdna _ 04.07.2013 12:49
IP: 91.124.81.---
To Artem Stupakov – 100% правдивий опис життя

Але нажаль більшість цього не розуміє і рахує, що так живе весь світ. Вони це сприймають...як свободу
Залиті пивасом мозги не можуть вже нічого аналізувати

Часи, коли будували бібліотеки і оздоровчі комплекси для мільйонів простих людей, коли кожен стабільно отримував зарплату і не було ЗОВСІМ безробіття – тепер хають.
Люди,як тупі мавпи, повторюють те, що їм каже дядько в телевізорі, або описує чергова проплачена заходом журношлюха.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 12:47
IP: 77.91.181.---
Воолф Локо
Головне, що за нездар у владі розплачуватимуться прості люди
Каким образом расплата происходит?
Воолф Локо _ 04.07.2013 12:46
IP: 5.248.183.---
PravdaOdna:
Пити пиво за святковим столом, чи не пити то вже особиста справа.
Може й справді не дуже святковий напій.
Та річь не в тім.
Простим людям при нинішній владі святкувати нема чого.
Дискусія про пивний алкоголізм та інші високі матерії відволікає від суті.
А суть у тім, що ДЕРЖАВА підвищує податки на споживання продуктів.
І не важливо, яких продуктів – шкідливих чи корисних.
Головне, що за нездар у владі розплачуватимуться прості люди
Deps _ 04.07.2013 12:46
IP: 194.153.129.---
Кожен сам повинен вирішити – бухати чи ні (в міру). А горілка скрізь дорожче коштує – поїдьте до Польщі)
augur-akm _ 04.07.2013 12:39
IP: 62.244.27.---
Полковник:
Не стаття зі спокійним та обгрунтованим баченням ситуації, а набір гасел та совковоі тріскотні.
+100
Юрий Лысенко _ 04.07.2013 12:36
IP: 46.203.115.---
Пане Ігоре Луценко, пане Артеме Ступаков, чому під моїм текстом стоїть прізвище Артема Ступакова. Хочаб спільне вже авторство написали... Негарно це. Я цю статтю написав як поклик душі, оскльки багаторічне болото нарко- та алкозалнежності вбило мою дитину. Це був мій обов'язок – відповісти брехливим пивникам. Я й раніше допомагав Артему, не за гроші звісно. Але зараз... ви дуже вразили мене, панове! Люди, яким я щиро вірив.

Пане Ігоре, Ви читали першу версію, Ви знаєте, чому і як змінилася концепція статті. Кожного разу знизк стояло моє прізвище. Чи може Артем видаляв його? Не можна ТАК робити добру справу. Хоч би попередили, я б якось зрозумів.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 12:36
IP: 77.91.181.---
PravdaOdna:
Отрывок из "Последнего пожелания Иванам"
Дадим казино, сигареты, секс-фильмы.
Курите и пейте, рожайте дебильных.
Больные, уроды для нас не опасны
Мы их уничтожим поддельным лекарством.

Вы все постепенно умрете бомжами,
И долю такую вы выбрали сами.
И ваша земля, нам нужна без народа.
Мы вас похороним в любую погоду.

Так будьте "здоровы", "живите богато",
Насколько позволит вам ваша зарплата.
А если зарплата вам жить не дозволит -
Так вешайся, быдло, – никто не неволит.
Воолф Локо _ 04.07.2013 12:34
IP: 5.248.183.---
Artem Stupakov:
Харьков – унылое зрелище не потому, что там много пива.
Харьков унылый от того, что там много государственной и местной власти в лице Кернесов- Добкиных.
Но зато там мало творческих и талантливых людей.
PravdaOdna _ 04.07.2013 12:33
IP: 91.124.81.---
to Воолф Локо _

Ну, країною те, де ми зараз живемо назвати тяжко. Я не рахую це країною. ЦЕ по-перше.
А по друге і за часів СССР і до 2000-них років – поставити пиво на святковий стіл було непристойно.
Це було дешеве пойло, яке пили в 90% тільки літом, переважно старші дядьки...

Молодь пила вино, лікери, рідше горілку – і то горілку вже більше після розвалу Союзу
Воолф Локо _ 04.07.2013 12:30
IP: 5.248.183.---
Artem Stupakov:
Воолф Локо:
C августа 2007 года я не заплатил в кассу производителям отравы ни одной копейки.
Рад за Вас.
Но я спросил о другом: Вам нужен тот кто вас на путь истинный наставит?
Или своим умом можно решать пить или не пить?
Artem Stupakov _ 04.07.2013 12:29
IP: 77.91.181.---
Полковник:
Я с 1987 по 2003 год жил в Харькове. Сейчас это унылое зрелище, не хочется туда приезжать.
А вот что мы знаем про "качество" пиффка
youtube. com/watch?v=c5jGZg_HSMg (пробелы убрать)
Полковник _ 04.07.2013 12:26
IP: 37.55.80.---
Не стаття зі спокійним та обгрунтованим баченням ситуації, а набір гасел та совковоі тріскотні. Спершу каже про найбільше споживання пива в Україні, потім, що його не цікавить, що десь на заході споживають на 30% більше, і тд. А проблема, на мій погляд, не в пиві (а в його якості: хімічні добавки та таке інше), а в загальній культурі нашого населення. "Не бачив дівчину з пивом", а бачив, що йде і матюками розмовляє, що кожна друга (у всякому разі у нас в Харкові) одягнена як хвойда на роботі, на заході це називається провокативна поведінка. А пиво (тільки справжнє живе) сторіччами вживали наші пращури, а бо мед, практично аналог, той самий природний слабоалкогольний трунок. За логікою автора Німеччина та Австрія повинні вже давно вимерти та стати країнами третього світу.
Посилання на Охматдит взагалі неприйнятні, згадайте лікарню майбутнього, витрати на Феофанію, утримання Межигірського хряка, та як дороги евро 2012 пішли слідом за снігом. Може тут пошукати????!!!!
Artem Stupakov _ 04.07.2013 12:26
IP: 77.91.181.---
Воолф Локо:
C августа 2007 года я не заплатил в кассу производителям отравы ни одной копейки.
Воолф Локо _ 04.07.2013 12:26
IP: 5.248.183.---
Artem Stupakov:
Борисыч, Вы молодец!
Именно правда от Жданова помогла мне в 2007 году прекратить травить себя пивом и стать трезвым человеком. Владимир Георгиевич – Великий Человек. Чего только этот ролик стоит
youtube. com /watch?v=0QM-A0nQnEI (пробелы убрать)
Артем!
Скажите честно: вы до этого и вправду не знали, что алкоголь вреден?
И собственной воли не хватало, чтобы прекратить пить?
И вам не стыдно в этом признаваться?
Воолф Локо _ 04.07.2013 12:23
IP: 5.248.183.---
Artem Stupakov:
...то есть если пивопийца будет платить чуть больше за пойло, то это его "ограбит?"
Якщо у вас іхз кишені виймуть одну гривню, то ви не збанкрутуєте, але і не зрадієте.
Якщо виймуть десять гривень, то ви, мабуть, не посміхнетеся, а скоріше почнете лаятися.
А от коли у вас відберуть тисячу гривень, то ви заволаєте, що вас пограбовано.
Як вчили колись: кількість переходить у якість.
Зеленський76 Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter