Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Про міфотворчість пивоварів

04 липня 2013, 11:17

До мене звернулися активісти, котрі відстоюють ідею запровадження акцизів на слабоалкогольну продукцію. Вони попрохали розмістити відповідь на допис Андрія Чернікова "Алкоголь и дети". Особисто я власну думку щодо предмету даної дискусії, але зараз обмежусь тим, що про транслюю точку (у скороченому варіанті) зору Артема Ступакова, координатора руху "Твереза Україна":

Вчора в "Українській правді" побачив допис "Алкоголь и дети" (російською), котрий в своєму блозі розмістив журналіст Андрій Черніков. Зараз для України тема алкоголізації суспільства надзвичайно важлива. Ситуація просто кричуща, бо ми всі стаємо свідками алкогольного геноциду української нації, а в першу чергу – молоді. Безконтрольна реклама алкогольних виробів, агресивна пропаганда споживання пива та "слабоалкоголки" призвели до того, що у світовому рейтингу споживання алкоголю серед молоді Україна посіла ПЕРШЕ МІСЦЕ!

Авансуючи повагу до людини, яка підняла таку важливу тему, я із цікавістю почав читати матеріал. Та чим далі читав, тим більш огидною видавалася мені написана там брехня. Неначе світ перевернувся із ніг на голову – задзеркалля якесь.

(...)

Пишу відповідь панові Йоргену Расмуссену, виконавчому директорові Carlsberg Group, а в його особі всім пивоварам, для яких, мабуть, гроші дійсно не пахнуть.

Ось перша неправдива теза пана Расмуссена (тут і далі – мова оригіналу):

- Я никогда не слышал о том, чтобы для строительства детской больницы повышали акцизы. Это очень необычно. Нет никакой прямой связи между акцизами и больницей. И странно, что правительство пытается целенаправленно использовать акцизы по отношению только к одному типу продукции – напиткам с небольшим содержанием алкоголя.

Тут пан Йорген збрехав аж двічі. Спочатку розвінчаємо першу брехню.

Всім зрозуміло, що акцизи збільшують не стільки для "Охматдиту", скільки для латання бюджету. Держбюджет наразі дірявий та порожній, наче стара бляшанка, а кредитів ніхто не дає. Ось кабмінівські "проффесіонали" й шукають джерела доходів, де тільки можуть. Та на мій погляд збільшення акцизів на пиво – це далеко не гірший варіант. (...)

А що стосується цільового фінансування "Охматдиту", то невже на думку пана Расмуссена буде більш логічно, якщо акцизи з пива попадуть в бездонну прірву під назвою "держбюджет". Звідти гроші розкрадаються поганими дядями, а хворі діти фінансуються мізерними крихтами, яких не вистачає навіть на ліки. Браво, пане Расмуссен! В усьому світі працюють так звані цільові податки, коли громадянин, купуючи товар, знає, що така-то сума з витрачених ним грошей піде на конкретний соціальний проект. У нашому випадку це єдина в Україні унікальна лікарня "Охматдит". Такі податки громадяни сприймають набагато лояльніше.

Вибір лікарні "Охматдит" в якості реципієнта цільового "пивного" податку є абсолютно виправданим. І ось чому. Вивчення закономірності поширення алкоголю в суспільстві дозволило встановити послідовність сповзання населення в алкогольне болото. Виявилось, що найбільш провокаційними в плані залучення дітей і підлітків до алкоголю, тютюну, наркотиків, являються так звані "слабкі" алкогольні вироби – передусім пиво і шампанське. Починаючи вживати спиртне з так званих "слабких напоїв", нерідко пропонованих батьками з самих кращих мотивів, підлітки поступово втягуються у вживання алкоголю, а потім, за законом звикання, поступово збільшується доза, частота вжитку, і, врешті-решт, багато хто починає переходити до міцніших виробів. Шлях від пива до вина, від вина до горілки, від спиртного до інших наркотиків, від тютюну до марихуани – це уторована магістраль, по якій проходять мільйони і мільйони дітей і молодих людей.

А вдруге пан Расмуссен збрехав, коли назвав пиво словом "напиток" (напій). Це російське слово пішло від дієслова "питать", що українською означає "живити" – від старослов'янського "живот", тобто "життя". Чим же "живить" нас пиво? Ось ці "живильні" інгредієнти – це альдегіди, сивушні масла, метанол, ізопропиловий спирт, ефіри, нітразаміни й інші не менш отруйні сполуки, зміст яких в пиві в десятки й сотні разів перевищує рівень їх допустимої концентрації в горілці, отриманій зі спирту вищого очищення. Серед них є й психотропні речовини, які відносяться до нелегальних наркотиків. Детальніше можна прочитати тут. Ось чим "живить" нас пан Расмуссен та подібні йому "благодєтєлі".

Ще трошки неправди від пана Йоргена:

- Рост акцизов – это явление нормальное. Мы можем с этим справиться, но при условии, что этот рост связан с инфляцией, например. Но шок в виде повышения акцизов на 190% на пиво говорит вовсе не о том, что надо построить больницу, это можно делать другими методами.

Розміри акцизів на пиво, які пропонується запровадити в нашій країні, набагато нижчі ніж в Європі, в інших розвинених країнах і навіть у сусідній Росії.

Ще одна страшилка пивних магнатів:

- В пивоваренной промышленности будут потеряны рабочие места, мы будем вынуждены закрыть несколько производственных линий, возможно, мы закроем и завод. Пострадают и смежные отрасли – кафе, бары, фермеры. Пострадают целые семьи и, соответственно, дети.

Дивує цинічність подібних брехунів. В усьому цивілізованому світі акцизи на пиво набагато більші, ніж в Україні, але від цього не страждає ані пивовар, ані суміжні бізнеси. Навіть почувають себе набагато краще, ніж українські підприємці-продавці пива. Про "нещасних" пивоварів з їхнім надпотужним лоббі та грошима, які здатні змінювати закони в корумпованій Україні, я краще взагалі промовчу.

А от про що не можна мовчати так це про жахливі показники смертності в Україні. Із кожним роком нас стає все менше. Катастрофічне погіршення здоров'я українців і тисячі дітей, вмираючих від раку, – багато в чому це сталося саме завдяки надвисокому рівню споживання пива. МОЗ говорить, що двоє із трьох українців помирає через серцево-судинні захворювання. Чорнобиль, екологія, стреси?

Давайте нагадаємо пану Йоргену, як же діє пиво на серцево-судинну систему.

Через слабку концентрацію алкоголю пиво часто п'ють у великих кількостях. Вже саме по собі надходження в організм значного об'єму рідини несприятливо відображається на діяльності серцево-судинної системи і нирок. У пиволюба, а точніше, у пивного алкоголіка формується так зване "бичаче серце". Або як ще кажуть – "баварське сердце". При цьому збільшується частота сердечних скорочень, виникають аритмії, тахікардія, задишка, часто спостерігається підвищення артеріального тиску.

Під впливом пива в м'язі серця розвивається токсична алкогольна дистрофія, це спричиняє за собою важку сердечну недостатність, тобто незадовільну роботу серця як насоса, що не забезпечує нормальний кровообіг.

Пивопивць легко упізнати, навіть коли вони без пляшки улюбленого "півасіка". На обличчі розширені судини, воно обрезкле, одутле, з характерними "мішками" під очима.

Лякаємо Росією:

- В России тоже произошел значительный рост акцизов. И хоть пока мы здесь не закрываем заводы, нам пришлось закрыть большое количество линий. Только в компании "Балтика" по сравнению с 2008 годом, когда акцизы выросли, число сотрудников уменьшилось на 30-40%. У наших конкурентов произошло то же самое. И это же ждет Украину. Когда падает рынок и растут налоги, нет экономических возможностей нанимать рабочих.

Не закриють пивники своїх заводів ні в Росії, ні в Україні. Ніколи! Зменшити перевиробництво пива – так, мають зменшити. Але це ж добре! Для нас. Можливо тоді Україна залишить своє перше місце в світі по споживанню алкоголю молоддю, та приєднається до цивілізованих країн. Але проблема в тому, що для пивних магнатів це втрата доходів. Вони звикли безперешкодно черпати свої мільярди із України. Їм плювати на здоров'я українців, на майбутнє України. В їхніх інтересах, щоб пивних алкоголіків, ой, перепрошую – "лояльних споживачів" пива – було якнайбільше. Ось де правда.

Про унікальність України:

- Украина, возможно, единственная страна, где акцизы на напитки с высоким содержанием алкоголя ниже, чем акцизы на пиво. В других странах наоборот. Почему бы парламенту Украины не задуматься над этим?


Пани-пивовари звикли платити менше, ось тепер і шукають хоч які-небудь причини поскаржитися на зміни. Як то кажуть, "нічого особистого – тільки бізнес".

Страшилка про інвестиції:

- Для общего инвестиционного климата такое решение будет неблагоприятным. Мы сейчас пытаемся централизовать всю нашу деятельность в Европе, и в рамках этого проекта мы хотели отдельные виды нашей операционной деятельности перенести в Восточную Европу, например, в Украину, может, в Санкт-Петербург, Россию. Но если такого рода решения будут приниматься в Украине регулярно и очень часто, ты мы свои инвестиционные планы будем вынуждены пересмотреть.

А потім перефразовує ту ж саму думку:

- Мы инвестировали в экономику Украины 750 миллионов долларов. Если мне придется принимать решение, где расширять производство, то я выберу не Украину, а, например, Польшу, где ситуация предсказуема. Политикам нужно подумать, нужны ли стране такие экономические потрясения. Я встречаюсь со многими бизнесменами, которым интересен мой опыт работы в России и Украине, и, как правило, я отзываюсь позитивно, но если будут происходить такие вещи часто, то мне придется свое мнение изменить. Это не угрозы, просто нужен диалог, нужны компромиссы, нужны более приемлемые решения в интересах вашей же экономики.

На ці й подібні їм просторікування пана Расмуссена я відповім коротко: для пивних комерсантів Україна – райське місце, тому як тут багато що вирішується за допомогою грошей. Пан Йорген може пишатися пивним лоббі в Україні, яке навіть примудрилося в середині дев'яностих вивести пиво із переліку алкогольної продукції. Тому сьогодні реклама пива на екранах телевізорів займає чи не перші місця за частотою трансляції, а школярі сидять із пивом прямо перед вікнами своїх шкіл.

А тепер знову страшилка:

- Я не могу точно сказать, на сколько подорожает пиво, но речь может идти о 15-20%. Этот рост очень значительный.

Таке можна і не коментувати. Та все ж висловлю одну думку: навіть якщо акциз буде підвищений на 5000%, все одно державі не буде вигідно отримуватиме гроші за знищення своїх же людей.

А ось нарешті пан Йорген наводить статистику:

- Политики часто говорят, что потребление пива слишком большое. Это неправда. В Украине потребляют 55 литров на душу населения, что на 30% меньше, чем в других странах Западной и Северной Европы. Зато крепкий алкоголь потребляют намного больше.

Навіть якби політики мовчали, то ми самі бачимо, що відбувається навкруги. І скільки б не брехали пивні магнати, люди все бачать і знають. Люди пам'ятають, що якихось 10-15 років тому дівчина із пляшкою пива – це був нонсенс, а на вулицях діти пили лише лимонад, а ніяк не пиво. Мене не хвилює, що відбувається в інших країнах. Але я знаю, що для жителів Європи Україна – це країна "третього світу", країна дешевого пива і безкоштовних жінок. А також я знаю, що без обмеження вживання алкоголю – в першу чергу пива і "слабоалкоголки" – не відбудеться протверезіння нації, а значить не вийде зупинити алкогольний геноцид українців.

Тут Остапа, тобто Йоргена, понесло:

- Не существует такого понятия как "пивной алкоголизм", есть просто алкоголизм.

Логіка цього пана вражає. Пік цинізму. Але така брехня відповідає інтересам виробників пивного пійла. Панові Расмуссену, як топ-менеджеру пивної компанії, байдуже до сентиментів й усіляких сюсюкань. Яка там деградація нації, які там наркозалежність, безпліддя та інші подібні "дрібниці". Його цікавлять лише продажі, прибутки. Доля ж багатостраждальної України для таких як він – це лише динаміка приросту кількості алкоголіків, перепрошую, "лояльних покупців" – чим їх більше, тим вищі доходи.

Прикро визнавати, але пивний алкоголізм все-таки існує. Й існував із часів винайдення монахами пива. Сьогодні про нього голосно застерігають лікарі-наркологи (читайте тут, тут, і тут), розповідають громадські діячі й організації, та навіть пишуть у друкованих виданнях.

Про пиво і жахливі наслідки його вживання чудово розповіли журналісти телеканалу "1+1" у програмі "Територія обману" за 26.06.2013. http://www.youtube.com/watch?v=W_YoGcLeHkE&feature=youtu.be

І тільки пан юрист із транснаціональної пивоварні не бачить проблеми. Або не хоче?

Пивний алкоголізм не просто існує. Він щодня калічить та вбиває живих і ненароджених українців. Ось типові наслідки регулярного вживання пива:

- "пивний" живіт;

- збільшена печінка;

- "мішки" під очима;

- хворе серце – так званий "синдром баварського серця";

- зміни в гормональній системі;

- порушення статевих функцій...

Перелік наслідків вживання пивної отрути можна продовжувати ще довго, та окремо хочеться відмітити вплив пива на жіночий організм й попередити невиправне. Любі жінки і дівчата, знайте: безпліддя, пов'язане з діагнозом "полікістоз яєшників" – це лише один із багатьох важких наслідків регулярного вживання пива слабкою статтю.

Оце все і є пивний алкоголізм, оскільки вживання інших алкогольних продуктів, навіть міцних, таких наслідків або зовсім не має, або вони не так яскраво виражені.

Останній "козир" пивовара:

- Мы сотрудничаем с правительствами, всегда готовы идти на диалог, но в этот раз с нами сначала не поговорили и неожиданно решили поднять акцизы. Сейчас такой совместный диалог начинается, чему я рад. Я бы сейчас предложил поднять акцизы на весь алкоголь, а не только на пиво. И если у украинского бюджета есть проблемы, то так их частично можно было бы решить.

Якщо чесно, то слова пана Йоргена "Зараз такий спільний діалог розпочинається" наводять на невеселі думки. Невже знову пивники відкупляться? Побачимо дуже скоро.

Артема Ступаков, координатор руху "Твереза Україна"

powered by lun.ua
Коментарі — 225
Gonta_20 _ 04.07.2013 13:32
IP: 93.73.23.---
"Люди пам'ятають, що якихось 10-15 років тому дівчина із пляшкою пива – це був нонсенс, а на вулицях діти пили лише лимонад" –!0-15 років тому ніхто не пам'ятає й наркоманів та токсикоманів (в усякому разі в тій кількості і в такому віці, як зараз), З соціальними хворобами суспільства борються соціально-політичними засобами, а не акцизами. А те, що підлітки на вулицях пили лише лимонад і соки, зовсім не означає, що на квартирах вони не вживали чогось іншого. По собі пам'ятаю, хоч ні алкоголіком, ні наркоманом від цього не став. Можу погодитися з автором в тому, що з АГРЕСИВНОЮ рекламою певних видів товарів, стереотипів поведінки і незмінних атрибутів "красивого життя", яка дійсно все заполонила, треба щось робити. Але не варто мішати все в одну кучу: Горбачов з Лігачовим вже намагалися боротися з алкоголізмом вирубуючи виноградники і обмежуючи продаж спиртних напоїв.
Воолф Локо _ 04.07.2013 13:31
IP: 5.248.183.---
PravdaOdna:
Трохи набридла мені дискусія.
Соціалізм будувати радите?
А з кого його будуватимемо?
Чи бува не з Вас та мене?
Так вже намагалися. Не вийшло.
Бо Ви, вибачайте, геть не підходите для соціалізму в якості будівельного матеріалу.
Найгірша Ваша вада в тім, що Ви намагаєтеся керувати іншими.
Такий "соціалізм" ми вже бачили. Поганенький був.
Але начальства наплодив на десятки років.
Не хочете бути вільним -то це теж ваш вибір. Але не мій.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:29
IP: 77.91.181.---
RedFox:
а підвищення акцизів не призведе до чогось хорошого.
Пожалуйста, проясните Ваш тезис.
Христофор Банифатич _ 04.07.2013 13:29
IP: 193.239.152.---
Уважаемый автор так рьяно взялся разоблачать пивного магната пану Йоргена, что сам ударился в лукавство. И не одно, и системное. Это либо от незнания – тогда зачем поучать почтенную публику, которая сама умеет прекрасно гуглить, либо сознательно -тогда весь этот "поход за правду" дурно пахнет. Итак, "господин соврамши", несколько моментов. "Украина, возможно, единственная страна, где акцизы на напитки с высоким содержанием алкоголя ниже, чем акцизы на пиво. В других странах наоборот." – вы ушли от комментария, съехав на "пани-пивовари звикли платити менше". Статистика говорит, что в странах Европы такая разница составляет от 7 до 14 РАЗ. Эти цифры вам не нужны – они портят вашу красивый наезд, а зайти в интернет и проверить не удосужились. Или зашли – увидели, что не подходят как аргумент и ушли в игнор.
RedFox _ 04.07.2013 13:27
IP: 213.160.139.---
PravdaOdna:

Ну чимось згоден з вами, особливо що стосується побудови нормальної держави де людина зможе відпочивати більш якісно, подорожувати, займатися спортом і тому подібне, а підвищення акцизів не призведе до чогось хорошого.
PravdaOdna _ 04.07.2013 13:24
IP: 91.124.81.---
Воолф Локо:

Ой! та невже

А ви в курсі, що все наперід вже відомо? Якщо ні – то не зрозуміли цього світу
Але то вже не по темі...

Ось конкретика від мене: не хочете жити, серед пропитаних пивом мавп – будуйте соціалізм, новий, прогрессивний – де людина стає кращою, освіченою, не примітивною

Іншх рецептів немає і не буде ніколи.
Ну хіба що інквізицію підключити...але Вам то не сподобається)))
Yurasik32 _ 04.07.2013 13:23
IP: 193.104.178.---
"послідовність сповзання населення в алкогольне болото"

Це сповзання буде катастрофічним якщо пиво стане дорогим, а горілка дешевшою! Тоді алкогольне болото затягуватиме все більше і більше! Категорично не можна робити пиво дорожчим, а горілку доступнішою! Таке враження, що це все робиться навмисно, аби люди швидше поспивалися!
Gonta_20 _ 04.07.2013 13:22
IP: 93.73.23.---
"У нашому випадку це єдина в Україні унікальна лікарня "Охматдит". ТАКІ ПОДАТКИ ГРОМАДЯНИ СПРИЙМАТИМУТЬ НАБАГАТО ЛОЯЛЬНІШЕ" Чи не є це "набагато лояльніше" черговою солоденькою пігулкою для лохорату? В нас вже була, точніше мала б зараз вже бути, не менш "унікальна" дитяча Лікарня майбутнього. І де вона? А для неї ж гроші збиралися в окремий спеціальний фонд, а не в бюджет, що "тріщить по швах", куди збираються всі податки хоч цільові, хоч нецільові. І хтось дійсно вірить, що буде прямий зв'язок між цим акцизом і "Охмадит", є такі наївні? Може для заштопування тих дірок ефективніше було б ввести прогресивний податок на прибутки у таких розмірах, які застосовуються у США, Франції, ФРН, Греції: грошей би отримували значно більше? Саме прогресивний податок урівнює добробут людей, бо діє диференційовано.
RedFox _ 04.07.2013 13:20
IP: 213.160.139.---
Donalev:

А у "водочников" там всі "проффесори", Ви хіба не знали, та й жадні вони там. А взагалі лобізм горілчаної галузі це один із способів збільшити виробництво та реалізацію горілчаної продукції.
Воолф Локо _ 04.07.2013 13:20
IP: 5.248.183.---
PravdaOdna:
Воолф Локо:

Ну так свобода піти коту під хвіст...це ВЕЛИКА РІЧ заради того ми всей зруйнували
Якщо не матимете вибору, то не потрапите ані в рай ані в пекло.
Для таких місце лише у передпокої пекла.
Так казав Данте.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:20
IP: 77.91.181.---
ганна_ахметова:
Ганнуся, я верю, что Вы можете лучше! Жду ссылок.
pleshakov _ 04.07.2013 13:19
IP: 88.220.105.---
ПИВО – НЕ ВІДНОСИТЬСЯ І НЕ Є "слабоалькогольною продукцією". ПИВО – ЦЕ ПИВО. І лишіть його нарешті в спокої! Моралізатори... Займіться проблемою водкі, клею і дамбаса – там і моралізуйте.
ганна_ахметова _ 04.07.2013 13:19
IP: 93.74.80.---
;пафос I демагогI я на жаль, основне знаряддя цього автора. Пише вiн про киiв, чи про пиво – постiйна вода
Donalev _ 04.07.2013 13:17
IP: 95.67.64.---
За бабло водочников можно было и что-то менее истеричное и более профессиональное написать.
RedFox _ 04.07.2013 13:15
IP: 213.160.139.---
Пивний алкоголізм не просто існує. Він щодня калічить та вбиває живих і ненароджених українців."

Шановний, а що зараз не вбиває. Вода, м'ясо, цукор, овочі, фрукти, чіпси, лимонад, кола і все інше, ви думаєте там менше добавок які шкодять здоров'ю людини, сумніваюсь...
RedFox _ 04.07.2013 13:13
IP: 213.160.139.---
dioxide:

Пиво готується з ячменю, який має безліч корисних речовин і вітамінів, необхідних для людського організму, однак, при варінні їх стає менше. Також пиво збільшує апетит, вживання пива не в надмірній кількості інколи навіть корисне. Ще пивом лікують кашель.
PravdaOdna _ 04.07.2013 13:10
IP: 91.124.81.---
Воолф Локо:

Ну так свобода піти коту під хвіст...це ВЕЛИКА РІЧ заради того ми всей зруйнували
Воолф Локо _ 04.07.2013 13:09
IP: 5.248.183.---
PravdaOdna:
Воолф Локо:
Простим людям при нинішній владі святкувати нема чого.

А ви приїдьте до нас у Львів. Тут майже кожен день якісь фестивалі. Підприємства закрили.
Працює лише базар...
Ну такого дива як "свята під час занепаду" на сході мабуть ще більше.
Цим мене не здивуєш.
Artem Stupakov _ 04.07.2013 13:08
IP: 77.91.181.---
Racionalist:
Я люблю попить пиво с друзьями. И не считаю, что так надо делать.
Это называется АЛКОГОЛЬНЫЙ АБСУРДИСТ – носитель и пропагандист ложных сведений об "алкогольных напитках" и последствиях их употребления.
Вся терминология тут
miroslavie. ru /optimalist/shishko2.htm (пробелы убрать)
Racionalist _ 04.07.2013 13:06
IP: 178.93.146.---
Ба. Сколько экспрессии и эмоций, фанатизма. Ну конечно, пиво – основная беда Украины. От пива появляются алкоголики и "бесплатные женщины". Все беды от пива. А все почему? Потому что пивные олигархи зарабатывают на нас деньги и им плевать на наши "мешки под глазами". ИМХО, аналогия может и смешная, но вспоминая парад ЛГБТ. Я люблю попить пиво с друзьями. И не считаю, что так надо делать. Не считаю, что кто-то должен или не должен пить пиво. Но проблема маленьких детей с бутылками – не на совести производителей пива, а на совести родителей, школ, продавцов в конце концов. Весь этот сверхэмоциональный бред просто сводит на нет мысль, что "пивной" бизнес хотят немного "опустить", чтобы дать дорогу чему-то другому. В статье нет ни слова о вреде той же водки, наоборот водка из "высококачественного" спирта. Тьфу. Пейте, что хотите, но не указывайте другим. И не надо считать, что Вы умнее человека, который управляет крупной пивной компанией.
Yurasik32 _ 04.07.2013 13:06
IP: 193.104.178.---
"Такі податки громадяни сприймають набагато лояльніше"

Звісно, що лояльніше. Влада саме тому це й вигадала – здерти собі в кишеню грошей під виглядом захисту онкохворих дітей. Бо якщо людям просто сказати про підняття акцизів, податків, мита і т.д., всі будуть обурюватися, а якщо взяти і прикрити це все під гаслом допомоги дітям – люди мають підтримати. На те й розраховано – знову на лохів. І ніхто зараз не задумується, що ці гроші ніколи не підуть хворим дітям, всі лише обурюються, мовляв, вам, що дітей не шкода???!!! Та шкода! Але ж якби ці гроші точно пішли дітям...
RedFox _ 04.07.2013 13:05
IP: 213.160.139.---
то ми самі бачимо, що відбувається навкруги."

Ну так, якщо люди бачать, чому не перестають пити і не контролюють своїх дітей, люди у вас є своя голова, не пийте. А хто любить випити інколи пива, не повинен платити не зрозуміло за що. Мало того, посильте забезпечення дії законів які регулюють питання заборони продажу пива не повнолітнім, відповідальність нехай несуть продавці, а не люди у яких є своя голова і вибирають пити їм, чи ні.
dioxide _ 04.07.2013 13:05
IP: 91.229.128.---
Как по мне – слишком много пафоса. Количество пафоса обычно (и эта статья не исключение) обратно пропорционально аргументированности и серьезному анализу. Куча какой-то странной демагогии и ни на чем не основанных оваинений в "брехне", "лоббизме" и пр.
Ps: И это таки напиток. В пиве, между прочим, каллорий дохрена.:)
PravdaOdna _ 04.07.2013 13:04
IP: 91.124.81.---
Після польоту мав надмірну славу...то тяжкий тягар.

Але мова про те, як людина будувала своє життя, до чого йшла і як увійшла в історію.
Тепер орієнтири: торгувати китайськми труселями і заливатись пивом з 15 років.

Маємо тут у дворі компанію: постійно тягаються з пивними пляшками. Вже не уявляю їх без тих пляшок.
Воолф Локо _ 04.07.2013 13:03
IP: 5.248.183.---
PravdaOdna:
... Вони це сприймають...як свободу...
Може Вам в це важко повірити, але це і справді СВОБОДА – вибирати як вчинити: добре чи погано.
І нести відповідальність за свій вчинок самому, а не чекати того, хто тебе поведе та на розум наставить.
Найгірше із того що я бачу останнім часом, це саме скорочення простору вибору для людини.
Держава в особі мерзенних шахраїв-урядовців за мене вирішує що мені пити-їсти, та що робити.
А деякі цьому ще й допомагають своїми блогами.
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter