Роман Маселко

''Парадокс Луценка'' або чому влада проти незалежного антикорупційного суду?

17 вересня 2017, 20:40

На щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії YES, яка відбулась 15-16 вересня у м.Києві однією з гарячих тем стало створення антикорупційного суду. Наших іноземних партнерів дійсно цікавить це питання і воно часто звучало на багатьох панелях.

Петро Порошенко рішуче заявив, що він за створення антикорупційних палат у діючих судах.

Аргумент Президента дуже простий – ми от Верховний суд вже 1,5 роки обираємо і не можемо гаяти стільки ж часу для створення окремого антикорупційного суду. Натомість антикорупційні палати можуть зявитись уже в жовтні.

Наступного дня, прем'єр міністр Володимир Гройсман та Генеральний прокурор Юрій Луценко підтримали меседжі Президента, осідлавши ті ж аргументи, – окремий антикорупційний суд це довго, а нам треба садити корупціонерів уже зараз. А ще – корупціонерів багато, один суд не справиться. При цьому Ю. Луценко особливо відзначився, заявивши, що він проти окремої процедури обрання антикорупційних судів.

Я не буду зараз розбирати ці аргументи президентської команди противників створення окремого антикорупційного суду. Про переваги окремого антикорупційного суду вже багато написано. Не буду викривати їх маніпуляції з цифрами чи твердження, які суперечать одне одному (а їх багато). Зверну увагу лише на один факт.

Найбільше чого бояться адепти "антикорупційні_палати_вже_завтра" це окрема процедура призначення цих суддів. За їх концепцією судді антикорупційних палат мають призначатись за існуючою процедурою призначення усіх суддів. Тобто антикорупційні судді мають призначатися як і усі поточні судді і, найймовірніше, з діючих суддів.

Як член Громадської ради доброчесності, яка інтегрована у процес добору суддів можу стверджувати, що діюча процедура залишає дуже багато місця для ручного управління та встановлення "потрібних" результатів. Усі ключові рішення приймаються за зачиненими дверями, розподіл балів відбувається за невідомим алгоритмом, висновки Громадської ради доброчесності відхиляються, а мотиви відхилення цих висновків суспільству невідомі. Більшість в органах, які приймають рішення складається з поточних суддів, обраних самими ж суддями.

Але найкращою ілюстрацією ризиків існуючої процедури є результати конкурсу у Верховний суд.

У емоційному спічі Генеральний прокурор згадав про своє ув'язнення в часи Януковича. Усім відомо, що це була політично вмотивована справа. Тому ми нормально сприймаємо, що Генеральним прокурором зараз є людина, яку суд визнав злочинцем. Усі переконані – це було політичне переслідування, а саме судове рішення – незаконне та несправедливе.

І от тут з'являється "парадокс Луценка" – двоє суддів, які підтвердили законність і обґрунтованість вироку щодо Юрія Луценка (судді В'ячеслав Наставний та Сергій Слинько) стали переможцями конкурсу у новий Верховний суд.

Більше того, суддя Наставний зайняв 2 місце (!!!) серед 30-ти переможців. Він визнаний майже найкращим серед усіх суддів, які будуть останньою інстанцією у кримінальних справах. І це, незважаючи на негативний висновок Громадської ради доброчесності, який в основному базувався на справі Луценка.

Вища кваліфікаційна комісія суддів вирішила, що судді, які засудили Юрія Луценка є не просто професійними, доброчесними, незалежними, повністю відповідають вимогам, що встановлені до суддів Верховного суду, але є кращими з кращих. А справа Луценка не свідчить про їх недоброчесність і не містить ознак політичного переслідування.

Отже одне з двох – або Юрій Луценко дійсно був справедливо засудженим чесними суддями і є злочинцем або ж процедура, по якій сам Юрій Луценко пропонує обирати антикорупційних суддів, дає збій і дозволяє обирати дискредитованих та керованих суддів, які виносять політично обумовлені та незаконні рішення.

Хоча, ймовірно, це зовсім не збій, а саме задум такий – мати "ручних" і "підвішених" суддів в "оновлених" судах, особливо в антикорупційних. Можливо це є справжньою метою створення антикорупційних палат на контрольованому конкурсі?

До речі, серед переможців конкурсу – кожен четвертий має негативний висновок Громадської ради доброчесності і є великі сумніви у їх чеснотах. І саме ці судді тепер будуть судити ТОП – корупціонерів. І саме так президентська команда хоче призначати антикорупційних суддів.

Створення антикорупційних палат та ще й по діючій процедурі відбору суддів не матиме жодного ефекту, буде імітацією та дискредитацією реформи.

Лише дійсно незалежний, окремо та заново сформований Антикорупційний суд, судді якого будуть обрані по спеціальній процедурі, до якої буде повна довіра дає шанс на прорив у реальному покаранні "Big fish".

P.S. а питання щодо справедливості засудження Луценка тепер залишається відкритим.

powered by lun.ua
Коментарі — 30
Vasil Galan _ 20.09.2017 16:04
IP: 93.74.55.---
Нинішня влада корумпована, не менше чим попередня тому, ясна річ, їй не потрібні незалежні суди, Закон про імпічмент президента, закон про слідчі комісії, незалежна ЦВК, новий Конституційний суд. Іншими словами, верхівка влади не буде пили гілку на якій тримається.
Oleksander Matvienko _ 18.09.2017 22:15
IP: 188.231.190.---
Тільки Маселку до цього часу не зрозуміло, що Луцик законно засуджений злочинець. Чого прискипались до цих двох, – судді апеляційного і касаційного судів, які підтвердили законність вироку, чому поза увагою? Тоді і їх пресуйте. Маселко, ти чесно платиш податки з гонорарів? Ось піди заплати, що маєш сплатити за ПК, а тоді будеш когось викривати в недоброчесності. А твої дружбани чесно платять податки? Теж хай підуть і сплатять, а тоді у нас з'являться чесні судді, прокурори, менти і інші. Вони, що не розуміють, що ви щоденно обкрадаєте Україну і їх, не сплачуючи чесно податки, а тому добирають з твоїх клієнтів, таких саме воров, те, що вони мали б отримувати з бюджету, як би ви не обкрадали Україну. Не любите ви Україну, невдячні байструки.
Logic2009 _ 18.09.2017 11:52
IP: 91.196.177.---
Ostap Kycher:
"Тикати" будете своїй бабці, малолітнє хамло.
Orest Jj _ 18.09.2017 08:21
IP: 77.52.18.---
Alena Rudenko:
а кто-то может дать гарантию, что в "новых" судах не будут сидеть всё те же судьи-коррупционеры?
соевый генеалисимус клянется – если что "век воли не видать"
Orest Jj _ 18.09.2017 08:15
IP: 77.52.18.---
руслан49:
Добродомов сказав, що НАЗК погане.
соевых – на кол!
Orest Jj _ 18.09.2017 08:07
IP: 77.52.18.---
Олександр Перший:
Створення Антикорупційних Палат – це дійсно імітація, замилювання очей. Нікому вони не потрібні, досить з нас того, що всі суди корумповані. Як би була політична воля Антикорупційні Суди можна створити дуже швидко. За декілька місяців.
скатывается соевая пелена с очей?
Ostap Kycher _ 18.09.2017 07:47
IP: 35.195.237.---
Logic2009:
========
Логик успокойся. Я считаю, что адвокат Небесной сотни должен заниматься поиском убийц героев, а не отрабатываем грантов и исполнением вказивок вашингтонского обкома.

Логик2009, скажите сколько героев Небеснойц сотни?
Logic2009 _ 18.09.2017 07:25
IP: 91.196.177.---
Ostap Kycher:
Прочитал словарь как Вы посоветовали. Адвокаты занимаются созданием антикоррупционных судов. Я не знал, спасибо, что подсказали.
У Вас з логікою зовсім погано.
Людина може мати судження з будь-якого питання незалежно від професії.
Це ж Ви написали що адвокат повинен займатися розслідуванням.
Ostap Kycher _ 18.09.2017 06:59
IP: 35.195.195.---
Logic2009:
Ostap Kycher:
если бы Вы, господин адвокат Небесной сотни, доброчесно расследовали убийство героев на Майдане, никакого казуса Луценко сейчас не было бы.
Ви "проффесор"?
"Заряжены" писати нісенітниці?.
Тупа малолітка, прочитайте у любому словнику чим займаються адвокати,
перш ніж писати.
========
Прочитал словарь как Вы посоветовали. Адвокаты занимаются созданием антикоррупционных судов. Я не знал, спасибо, что подсказали.
Olexandr Chiba _ 18.09.2017 01:07
IP: 77.122.23.---
Сьогодні все мінСтецевське кодло на роботі. Подвійна оплата згідно трудового законодавства плюс рошенівські бонуси.
Тільки термінове негайне перезавантаження влади! Антикорупційний суд може бути утворений тільки при новій владі, вся проплачена мерзота і бруд, що волають тут про палату, замовлена баригою і подєльніками.
В січні розкриємо архіви українського ольгино (мінСтець) і взнаємо хто замовник цього тролячого недільного шабашу, а також розробників і виконавців поіменно. Іуди!
Svetlana Timchenko _ 17.09.2017 23:55
IP: 35.195.204.---
Віталій Зубченко:
зачем тогда создавать еще один антикоррупционный суд, орган или еще чего там хотят, если эффективнее будет воплотить судебную реформу в жизнь
ну вы сами себе ответили – потому что нужна еще одна структура, на котороую будут получать дотации, да и на конкурсе могут подзаработать)
Геннадий Соколенко _ 17.09.2017 23:54
IP: 212.90.61.---
Игорь Косенко:
Так у НАБУ уже есть свой "ручной" суд, в лице Соломенского, зачем им ещё один))) Там Бобровник очень хорошо справляется, даже отпуск может прервать, что бы вынести нужное решение для НАБУ))
Alena Rudenko _ 17.09.2017 23:39
IP: 35.196.94.---
а кто-то может дать гарантию, что в "новых" судах не будут сидеть всё те же судьи-коррупционеры?
Evgen Loyko _ 17.09.2017 23:35
IP: 5.248.31.---
Ксен Ляпін:
серед величезної армії злодіїв корупціонерів є і блогери,
і дописувачі "Української правди".
Ну если это те, о ком я в первую очередь подумал – то они-то как раз сами себя называют "антикоррупционерами"))
Віталій Зубченко _ 17.09.2017 23:33
IP: 146.148.120.---
Игорь Косенко:
да Шабунин уже доигрался. Так интенсивно пилил гранты, что теперь им уже ФБР заинтересовалось. эти ребята точно доведут дело до конца и установят истину
Віталій Зубченко _ 17.09.2017 23:27
IP: 35.195.68.---
зачем тогда создавать еще один антикоррупционный суд, орган или еще чего там хотят, если эффективнее будет воплотить судебную реформу в жизнь
Logic2009 _ 17.09.2017 23:14
IP: 91.196.178.---
Ostap Kycher:
если бы Вы, господин адвокат Небесной сотни, доброчесно расследовали убийство героев на Майдане, никакого казуса Луценко сейчас не было бы.
Ви "проффесор"?
"Заряжены" писати нісенітниці?.
Тупа малолітка, прочитайте у любому словнику чим займаються адвокати,
перш ніж писати.
Ostap Kycher _ 17.09.2017 22:47
IP: 35.195.151.---
до тех пор, пока не будет назван убийца Сергея Нигояна, не будет в Украине ни прокуроров, ни суда, ни адвокатов. только одна гниль будет
Logic2009 _ 17.09.2017 22:43
IP: 91.196.178.---
Воронежский гитлеровец СЕМИЖОПОВ (ник Petras Rebokov) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Безмозглый перешёл на переводчика, но врождённое слабоумие не
позволяет правильно пользоваться. Пошёл вон, амёба.
==================================================

Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над оным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ.
robinn _ 17.09.2017 22:36
IP: 35.195.204.---
Max Verentsov:
Був у нас Президентом кримінальник а тепер Генпрокурор. Йде поступове падіння рівня криміналу у державі:)
забув премьєра...

Янукович буде проклятий народом України до сьомого коліна, що не завершив суд по справі Щербаня.
де Юльці світило довічне увязнення.
ще кілька місяців і Юльці був би кінець.
тому вана по всякому відмовлялася їздити на суд по Щербаню, тягнула час як тільки могла, симулювала побиття, і т д...
Геннадий Соколенко _ 17.09.2017 22:36
IP: 212.90.61.---
Это какой по счету хотят сделать антикор. орган, седьмой если не ошибаюсь? А ничего, что шесть предыдущих не научились работать и показывать результат, Украина занимает первое место в рейтинге самых коррумпированных страна. Так зачем ещё один неэффективный орган?
robinn _ 17.09.2017 22:31
IP: 130.211.53.---
смотрим "Парадокс Луценка"

youtube.com/watch?v=ukOMGRNOYH0

Луцик – Мустафе
я тебя посажу, хрен лисий.
Мустафа – Луцику
я тебя с Вальцманом посажу за созданиє ОПГ

кому верить, кому верить...
руслан49 _ 17.09.2017 21:56
IP: 35.195.195.---
Добродомов сказав, що НАЗК погане.
Олександр Перший _ 17.09.2017 21:53
IP: 188.163.12.---
Створення Антикорупційних Палат – це дійсно імітація, замилювання очей. Нікому вони не потрібні, досить з нас того, що всі суди корумповані. Як би була політична воля Антикорупційні Суди можна створити дуже швидко. За декілька місяців.
Viacheslav Hryhoriev _ 17.09.2017 21:48
IP: 178.95.204.---
Із Луценком приклад переконливий, зрозумілий і для самого генпрокурора
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter