Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Остання репетиція перед президентськими перегонами

04 травня 2018, 10:04

Вибори місцевих голів і рад у сорока новоутворених об'єднаних територіальних громадах, що пройшли минулої неділі, стали певною мірою новаторськими. У розумінні використання двох новацій від влади, застосованих з метою маніпуляції результатами волевиявлень. Скажемо на перед: владі це не помогло.

Першою новацією стала сама дата виборів, призначених у тривалі першотравневі вихідні, коли навіть мешканці невеликих громад виїздять провідати родичів або на відпочинок. Зрозуміло, що це дуже часто соціально активні громадяни продуктивного віку, які мають найбільше претензій до влади через кращу поінформованість завдяки, зокрема, інтернету. Тому вони не голосують за провладних кандидатів. Розрахунок був у тому, щоб скористатися з голосів пенсіонерів та інших залежних від влади та телевізора громадян.

Друга новація – вибори пройшли лише у тих областях, де, на думку президентської політтехнологічної команди, підтримка найбільшої реальної опозиційної партії "Батьківщина" є порівняно меншою. Тому було обрано лише 40 громад з 500 ОТГ, де вже є потреба сформувати нові органи самоврядування. І жодним чином не факт, що в останню неділю жовтня влада піде на те, щоб провести необхідні вибори, (як це було попередньо заплановано), у чотирьох із половиною сотнях ОТГ, бо її результати там можуть бути ще мізернішими.

"Децентралізаційну реформу" принесли у жертву поточній політичній потребі влади.

Крім цих технологій, застосовувалися також і "традиційні": тиск на шанованих в громадах кандидатів, щоб ті не висувалися від найпопулярнішої в країні партії "Батьківщина", а натомість балотувалися за процедурою самовисунення. Також мали місце тривіальний підкуп та прямі фальсифікації... Словом, весь арсенал, що його застосував "попередній злочинний режим".

Якими є результати? Прогнозованими, такими, що загалом відповідають соціологічним замірам. Команда Юлії Тимошенко однозначно підтвердила, що є одноосібним лідером довіри громадян. Серед висунутих партіями кандидатів "Батьківщина" взяла 35% усіх мандатів. Блок Петра Порошенка на другому місці, з 27%.

Щодо інших політичних сил, то Аграрна партія отримала 13, 6%; "Наш край" – 5,6%, Радикальна партія Олега Ляшка майже 5%; УКРОП – 3%. А "Самопоміч", Опозиційний блок, "Народний фронт", ВО "Свобода" і "Громадянська позиція", кожна менше 2%.

Тут слід відзначити дві важливі політичні обставини. По-перше, майже всі партії, що брали участь у цих виборах є молодими, або дуже молодими політичними суб'єктами, які увійшли в активні політичні процеси 2014 року, чи й пізніше. Переважно вони являють собою ситуативні, "односезонні" політичні проекти для досягнення короткотермінових цілей окремих політиків чи їхніх груп. Виняток – "Батьківщина", бо має вже майже два десятки років історії, згуртоване партійне ядро, розгалужену мережу первинних осередків, тобто – всі ознаки справжньої політичної сили.

По-друге, ті політичні партії і їхні лідери, окрім БПП і "Батьківщини", які голосно заявляють про свої наміри брати участь у президентських перегонах, показують відверто провальні результати на місцевих виборах. Так у "Народного фронту" на чолі з Арсенієм Яценюком усього лише 1,2%, а у "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка – 0,5%. П'ятивідсотковий результат партії Олега Ляшка так само важко назвати "радикально президентським".

Удавати із себе політичного лідера у телевізорі і робити щоденну, важку і часто невдячну політичну роботу на місцях – речі вельми різні.

Спікери блоку Петра Порошенка після усіх шести хвиль виборів, починаючи з 11 грудня 2016 року, завжди оголошували про власну перемогу на них. Ці заяви ґрунтувалися лише на факті того, що у більшості громад місцевими головами ставали кандидати від президентського блоку. При цьому "депутатська складова" виборів з боку БПП просто замовчується, або примітивно перекручується, як це трапилося і після квітневих виборів.

Чому "Батьківщина" переважно відмовлялася боротися за посади очільників громад? Причина, вірогідно, у тому, що в умовах формальної та неформальної залежності місцевих голів і виконавчих комітетів від уряду і президента, передусім у бюджетній сфері, а також від корумпованої правоохоронної системи, міські голови, які представляють опозиційну політичну силу, наражалися б на невиправданий ризик не виконати своїх виборчих програм, або і потрапити під кримінальне переслідування, чи інші форми тиску. Відтак "Батьківщина" віддає наразі перевагу контролю місцевої влади через свої депутатські фракції у радах всіх рівнів. Однак, там де місцеві громади є самодостатніми і потужними, а залежності від адміністративної вертикал та правоохоронних органів є змога опиратися за допомогою громадськості та адвокатів, ця партія бере на себе всю повноту відповідальності. Будь то в обласних центрах, чи у новоутворених громадах на селі.

Така позиція випливає з цілковито прагматичного розуміння того факту, що місцеве самоврядування є одним з головних базових елементів суспільно-політичної системи, який забезпечує зв'язність країни.

Без опори на місцеве самоврядування не може існувати жодна демократична і цивілізована держава. Тому, всяка партія, яка претендує на реальну політичну владу в такій державі неодмінно мусить "проростати" з місцевого самоврядування.

Так виглядають результати підтримки кандидатів у місцеві депутати від партії "Батьківщина" за всі шість хвиль виборів до ОТГ поспіль:У який би спосіб політичні маніпулятори не намагалася перетворити майбутні вибори президента, а тоді парламенту, на чергову боротьбу маркетингових технологій, заснованих на адміністративному ресурсі, прямих фальсифікаціях, чи підкупі, направду, наступні волевиявлення стануть боротьбою саме ідей – стратегічних планів розвитку країни.

Що може стати підґрунтям для такого "телячого оптимізму" в українських "фальсифікаторсько-купівельних" реаліях? Річ у тому, що сучасний, вже пост-інформаційний, світ влаштований таким чином, що у його цифровому середовищі всяка неправда і омана мають дуже короткий період тривалості життя. Євангельське "Все потаємне стає явним" реалізується майже миттєво.

У віртуальному світі кардинально зростає попит на реальність, справжність і правдивість. Тому наступна виборча кампанія в Україні дуже відрізнятиметься за своїм інструментарієм від тієї, до якої готується поточна влада.

Дедалі помітнішими є намагання знову, як у 2004 році, поділити громадян країни на два, або три "сорти", за територіальною ознакою. Для цього застосовуються старі прийоми мовного чи релігійного протиставлення. Не вийде. На віть не пробуйте, бо країна з того часу подорослішала і консолідувалася. Вона сьогодні проходить через горнило війни, навчаючись відокремлювати правду від кривди – зерно від полови.

Що черговий раз і підтвердили фактично останні місцеві вибори перед загальнонаціональними.

powered by lun.ua
Коментарі — 74
Костянтин Матвієнко _ 12.05.2018 23:18
IP: 93.75.19.---
САНДРО:
Ваша правда.
Костянтин Матвієнко _ 07.05.2018 17:52
IP: 35.195.112.---
САНДРО:
Ось і Уколов розродився своєю черговою провокацією на сторінках УП.
Ну, просто нема в таборі діючого Президента людини, яка б чесно та об"єктивно розтлумачила пересіченим українцям Ху є ху, як кажуть англійці.
Вибачаюсь, така світла людина є- це Уколов.
Зрадивши свого тогочасного роботодавця, пан УКолов так странно відробляє свої 30гривень, що аж читати гидко.
В мене складається враження, що Уколов працює на штаб Тимошенко, настільки прямолінійно і тупо він викладає "аргументи" на користь президента, що вони направду є аргументами на її користь.
Віктор Володимирович _ 07.05.2018 08:20
IP: 104.196.5.---
lohik:
ЛОХік не прикидайся ЛОХіком) фактів безліч злочинної діяльності та бездіяльності тимошенко.я вже писав про них,і не тільки я,багато разів.повторювати ще раз для тугодумів немає сенсу.
а взагалі голосувати за тимошенко можуть тільки розумовідсталі виборці.це факт!
mihaylenco _ 07.05.2018 07:20
IP: 194.28.6.---
САНДРО
розуміючи, що його рейтінг не дозволяє йому вести серйозну боротьбу на през. перегонах знімить свою кандидатуру та закликає своїх прихільників проголосувати за леді Ю, які будуть особисто Ваші дії?...

Для першого туру шукатиму, та вивчатиму "нове обличчя". Але ні в якому разі не на кшталт клоунів Зеленського, чи Вакарчука. Не буде достойних нових облич, голосуватиму за націоналістів з найбільшим рейтингом.
У другому турі голосуватиму або за Гриценка, або за того, за кого в першому турі, або за Тимошенко.
Віктор Володимирович _ 06.05.2018 23:35
IP: 35.190.158.---
САНДРО:
mihaylenco:
А тепер до ВАс буде питання, як до прихільника Гриценка.
Питання в дусі фентезі, бо такого ніколи не буде, але все ж таки.
Ось якщо шановний, дуже шановний Анатолій Степановіч, розуміючи, що його рейтінг не дозволяє йому вести серйозну боротьбу на през. перегонах знімить свою кандидатуру та закликає своїх прихільників проголосувати за леді Ю, які будуть особисто Ваші дії?
це буде величезною помилкою з його сторони.Думаю в Гриценка є шанси.
а тимошенко має піти з політики або сісти у тюрму!фактів вистачає!
mihaylenco _ 06.05.2018 20:33
IP: 194.28.6.---
САНДРО
Адже усім зрозуміла ця ситуація і з рейтінгами, і з підсумками місцевих виборів.

Сандро! Скажіть но мені, чи знаєте Ви зсередини ситуацію хоч в одній ОТГ? Мені таких відомо три, де пройшли вибори. Результати виборів передбачувані, всюди головами поставали місцеві земельні магнати. А ось поведінка виборців абсолютно неадекватна. Клянуть на чому світ стоїть свого пана, і дружно за нього голосують. Без підкупів, та фальсифікацій.
mihaylenco _ 06.05.2018 20:29
IP: 194.28.6.---
САНДРО
А вот якщо повернутися до Анатолія Степановіча, то є небезпека, що і його, і його прихільників штаб Гаранта Конституції дуже легко використає в своїх цілях.

Це не є небезпека. Це – реальність.

В політикумі це називається політичний процес. В інших певних колах негідників – бізнес. Серед нормальних людей – шахрайство. І жертвами шахраїв може стати будь який політик, в тому числі й Тимошенко. Але головна жертва шахраїв інша – український народ.
mihaylenco _ 06.05.2018 15:22
IP: 194.28.6.---
lohik
Щось не пам'ятаю, щоб Тимошенко колись виступала проти та критикувала Гриценка, прхильником якого ви є...

Останнім часом я намагаюся якнайменше писати негативні коментарі щодо Тимошенко.
Прошу не провокувати.
mihaylenco _ 06.05.2018 12:01
IP: 194.28.6.---
lohik
А в чому ви бачите аморальність самоі Тимошенко?...Факти в студію!...

Ох, як хочеться вилити діжку лайна. Але не буду. Не хочу виконувати брудну роботу для тих, хто не проти Тимошенко, а за олігархів.
Костянтин Матвієнко _ 06.05.2018 09:07
IP: 37.73.201.---
lohik:
Не думаю, що партії "Батьківщина" і "Громадянська позиція" можна навіть віддалено порівнювати за будь-якими об'єктивним показниками політичної спроможності.
mihaylenco _ 06.05.2018 06:16
IP: 194.28.6.---
Я вже писав, чому Тимошенко, та її прихильники, у стані перманентної війни з Гриценком, та іншими конкурентами з демократичного табору вже 12 років. У Юлі є одна біда. Вона неспроможна визнавати свої помилки, та провали. Незважаючи на абсолютну безпринципність, попросити пробачення в тих, кого вона кидонула, вона не може. Це для неї смерть.

Приклади? Газові контракти. Про які ще довго ніхто не зможе оцінити, Що це було? Перемога? Трагедія? Подвиг? Зрада?
Володимир Дімко _ 05.05.2018 16:28
IP: 77.52.124.---
mihaylenco:
Віктор Володимирович
І Ви збираєтесь за цю аморальну особу голосувати?мої Вам співчуття!

Раніше Тимошенко абсолютно не сприймав. Причини не буду розписувати. Їх занадто багато. Але ж треба щось робити! Тимошенко – та сила, яка спроможна перемогти цю мафію, котра захопила Україну. В неї реальний рейтинг. Який дедалі зростає. В Тимошенко величезний ресурс ненависті до цієї банди. Крім того, в мене є велика підозра, що Тимошенко таки хоче стати Багінєю. Тобто, в неї вже є все. Але немає одного – статусу Мессії. Справжнього Народного Героя.

Тимошенко, як руйнівна сила, для перехідного періоду годиться. Гриценко найбільш мені імпонує тим, що він основним інструментом впливу на політику вважає жорстоке покарання злочинців.

Україні на кілька років треба забути про демократію. П'ятирічка наведення порядку – єдиний спосіб врятувати державу.
Вислів зрілого чоловіка
Володимир Дімко _ 05.05.2018 16:27
IP: 77.52.124.---
mihaylenco:
Віктор Володимирович
І Ви збираєтесь за цю аморальну особу голосувати?мої Вам співчуття!

Раніше Тимошенко абсолютно не сприймав. Причини не буду розписувати. Їх занадто багато. Але ж треба щось робити! Тимошенко – та сила, яка спроможна перемогти цю мафію, котра захопила Україну. В неї реальний рейтинг. Який дедалі зростає. В Тимошенко величезний ресурс ненависті до цієї банди. Крім того, в мене є велика підозра, що Тимошенко таки хоче стати Багінєю. Тобто, в неї вже є все. Але немає одного – статусу Мессії. Справжнього Народного Героя.

Вислів зрілого чоловіка

Тимошенко, як руйнівна сила, для перехідного періоду годиться. Гриценко найбільш мені імпонує тим, що він основним інструментом впливу на політику вважає жорстоке покарання злочинців.

Україні на кілька років треба забути про демократію. П'ятирічка наведення порядку – єдиний спосіб врятувати державу.
Max Mykhaylenko _ 05.05.2018 15:53
IP: 35.187.52.---
Якби був "злочинний режим" кандидатів від Батьківщини або не реєстрували би, або знімали би, або фальшували проти них – чи не так?) Це не виправдовує Приколова і його порохоботів, хоча цукерку з гімна не зробити і їм) Попри успіхи Батьківщини слід розуміти таке – її лідер двічі лузерка президентських виборів і має гигантський антирейтинг. На її місці я би висунув Ігора Луценка – або Матвієнка – адже Тимошенко давно час на пенсію. На виборах її просто затопчуть.
mihaylenco _ 05.05.2018 15:14
IP: 194.28.6.---
Віктор Володимирович
Вони перш за все люди...звичайний мажор,який жив в своє задоволення.теж стосується інших...

Ага. А як же зайцева, котра заради власного задоволення вбила, та покалічила понад десяток людей? Ці істоти не люди. В найкращому випадку – жлоби. Людина – це не дві руки, дві ноги, голвова, та інші частини тіла. Людина – перш за все, душа. Наші скоробагатьки в своїх дітей душу ампутують ще в глибокому дитинстві. Бо цей "атавізм" заважає їм "жити".
Віктор Володимирович _ 05.05.2018 13:51
IP: 35.185.34.---
mihaylenco:
Я не працюю з людьми. Не займаю державних посад. Моє психічне здоров'я – моя власна справа. Моєї родини. Тих, хто поряд зі мною.

Ще раз нагадаю. Шкодують за загибеллю виродків лише їм подібні. Чудово, що їх меншість.
Дякуючи Богові що не займаєте.

Вони перш за все люди!а виродки чи ні -питання риторичне та суб'єктивне.Так і вас багато хто може назвати виродком.
стосовно даних осіб.то вони-звичайні пішаки,які не займали високих посад.і про їхні злочинні діяння поки що невідомо.бути сином президента-це не злочин та не ознака виродка.син за батька не відповідає!до того ж молодший син януковича був нешкідливим.це був звичайний мажор,який жив в своє задоволення.теж стосується інших.
виродки-це здебільшого ті,хто радіє чужому горю!
Микола Лютий _ 05.05.2018 13:46
IP: 35.195.112.---
Единственная партийная структура которая сможет постепенно вывести нас из кризиса это "Батькивщина"!
mihaylenco _ 05.05.2018 13:20
IP: 194.28.6.---
Віктор Володимирович
ваша неприродна злість а також радість від того,що хтось помер в молодому віці, викликає питання в вашій адекватності.Вам би не завадило звернутися до психолога.без образ!

Я не працюю з людьми. Не займаю державних посад. Моє психічне здоров'я – моя власна справа. Моєї родини. Тих, хто поряд зі мною.

Ще раз нагадаю. Шкодують за загибеллю виродків лише їм подібні. Чудово, що їх меншість.
Віктор Володимирович _ 05.05.2018 11:33
IP: 35.229.17.---
mihaylenco:
Віктор Володимирович
ще раз повторюсь що ви занадто демонізуєте Порошенка та згущуєте фарби.

Клептоман. Казнокрад. Хабарник. Шахрай. Лицемір. Це найлагідніші терміни, які можна застосувати до порошенка.

ви забули додати Вбивця та Гвалтівник)
а якщо серйозно то ви необ'єктивний та неупереджений.і ваша неприродна злість а також радість від того,що хтось помер в молодому віці, викликає питання в вашій адекватності.Вам би не завадило звернутися до психолога.без образ!
Віктор Володимирович _ 05.05.2018 11:24
IP: 35.229.85.---
mihaylenco:
і де ж ті результати "боротьби" тимошенко з її подібними:мафією,олігархами,всім злом на світі?)
нагадайте.я знаю що ви Слава Богу не бютофіл,на відміну від автора блогу.
Криворіжсталь?так.але ж це передвиборча обіцянка Ющенка.Реформи в енергетиці на посаді віце-прем'єра?.так.але це перша та остання реформа тимошенко. на посаді прем'єра вона проявляла повну бездіяльність у реформах.більше того кришувала корупцію,контрабанду,тендера тощо.
Костянтин Матвієнко _ 05.05.2018 10:59
IP: 35.195.100.---
Рома Шокин:
Кого Владимир Владимирович Путин благословит на правление княжества Украина, тот и будет.
Йому б із Татарстаном дати раду
mihaylenco _ 05.05.2018 10:46
IP: 194.28.6.---
Віктор Володимирович
це міф!вона тільки словами вміє розкидатися.а результатів-нуль!!!

Не буду зайвий раз нагадувати про конкретні результати. Аби не звинуватили в бютофілії.

Я давно помітив, що дуже мало людей, які до Тимошенко ставляться неупереджено. Її або обожнюють, або глибоко ненавидять. Для цього є причини. Тільки ж крім емоцій, людям ще й притаманний розум. Мабуть, дуже небагатьом. Інакше б давно мали іншу владу. І про Тимошенко давно б забули. А про порошенків-яценюків взагалі б нічого не знали.
Віктор Володимирович _ 05.05.2018 10:23
IP: 35.196.63.---
mihaylenco:
Віктор Володимирович
що стосується "боротьби" тимошенко з олігархами,то вона з ними завзято боролася, ...беручи їх людей у списки...

Щодо порядності Тимошенко, та її команди, в мене жодних ілюзій немає. Постійно нагадую, хто тримає владу у Сумах. І про Тимошенко пишу, як інструмент помсти діючій владі.
яка ефективна помста може бути з її сторони,коли вона неспроможна була навести лад навіть у своїй фракції та уряді?
це міф!вона тільки словами вміє розкидатися.а результатів-нуль!!!
mihaylenco _ 05.05.2018 09:51
IP: 194.28.6.---
Віктор Володимирович
що стосується "боротьби" тимошенко з олігархами,то вона з ними завзято боролася, ...беручи їх людей у списки...

Щодо порядності Тимошенко, та її команди, в мене жодних ілюзій немає. Постійно нагадую, хто тримає владу у Сумах. І про Тимошенко пишу, як інструмент помсти діючій владі.
mihaylenco _ 05.05.2018 09:49
IP: 194.28.6.---
Віктор Володимирович
ще раз повторюсь що ви занадто демонізуєте Порошенка та згущуєте фарби.

Клептоман. Казнокрад. Хабарник. Шахрай. Лицемір. Це найлагідніші терміни, які можна застосувати до порошенка.

Вікторе Володимировичу! Ви часом не задумувалися, чому кожна трагедія в родинах влади перетворюється в національне свято українського народу? Пам'ятаєте, як люди раділи смерті бережної? А загибелі синів ганці герман, сина януковича?

Забули? Проголосують за того, хто спроможний жорстоко покарати цю владу. Дуже вже вона познущалася з народу. Їх мізки настільки вивихнуті, що вони не розуміють того, що людям боляче.
Зеленський76 Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter