Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Після колективізації сільського господарства в Україні настав Голодомор

13 лютого 2020, 14:54

Наприкінці 20-х років минулого століття радянська влада розпочала колективізацію у підконтрольній їй частині України. Повсюдно створювалися колективні селянські господарства шляхом примусового об'єднання землі, худоби та реманенту, які до цього належали селянським родинам на правах власності. Перед усім селян позбавляли можливості обробляти їхні особисті земельні наділи. Саме земля стала основою для колективізації. Її відібрали у селян, проголосивши державною власністю, що передана колгоспам у користування.

Селян примусили працювати у колгоспах. Разом із тим колгоспи, через низьку продуктивність праці та через те, що створена у них продукція фактично безкоштовно відбиралася владою для потреб індустріалізованих міст, не міг забезпечити своїх працівників необхідною їжею. Тому селянину доводилося працювати ще і у своїй садибі задля прогодування родини. Продукція, вирощена в індивідуальних господарствах обкладалася величезними натуральними та грошовими податками.

Селян, які могли створити потенційну загрозу колгоспному ладу силоміць, у масовому порядку виселяли до Сибіру, розстрілювали, кидали до в'язниць. Попри це в ході колективізації в Україні відбулося 7382 селянські бунти, 15 з яких радянська влада визнала за широкомасштабні озброєні і організовані повстання.

Сьогоднішня влада в Україні у певних рисах діє подібно до того, як діяла радянська влада у часи колективізації. Схожість перш за все полягає у тому, що селяни, які обробляють свої, чи взяті в оренду земельні паї, неодмінно позбудуться їх внаслідок запровадження "ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення". Фермери, які організовують сільгоспвиробництво на цих паях не мають вільних коштів, щоб викупити їх, після запровадження "ринку землі". Своїх власних земель їм абсолютно не вистачить для організації повноцінного виробництва. Доступу до кредитів фермери так само не мають через їхню дорожнечу в Україні. Тому й ті паї, які належать їм та їхнім родичам, фермери будуть змушені продати та поїхати із сіл, або найнятися на роботу до тих, хто скупить землю.

За допомоги "ринкових механізмів" фермерів проженуть із землі великі агрохолдинги, власники корупційних капіталів, просто рейдери. В умовах безладу у реєстрах прав власності та корупції в установах юстиції зробити це буде зовсім нескладно.

Попри всі зусилля попередніх режимів влади в Україні, наш аграрний сектор демонструє пристойні показники своєї роботи. Торік надходження валюти від експорту сільськогосподарської продукції склали рекордні 20,2 млрд. доларів. Позитивна динаміка зберігається протягом щонайменше десятиліття. Відтак немає ніякої потреби реформувати земельні відносини у "турборежимі".

Зрозуміло, що пристойні результати роботи сільського господарства в Україні досягнуто, певною мірою, завдяки екстенсивним засобам ведення господарювання. Мова про розорювання земель, які розорювати ніяк не можна – береги водойм, заплавні луки, охоронні зони заповідників, придорожні смуги тощо. Також у гонитві за прибутком аграрії нерідко порушують правила сівозміни, застосування добрив та гербіцидів, ігнорують необхідність боротьби з різними видами ерозії ґрунтів.

Така практика стала можливою винятково завдяки корупції в установах, покликаних забезпечувати дотримання Земельного, Водного, Лісового кодексів України та інших законів. Законопроект, який має запровадити ринок землі, жодним чином не спрямований на порятунок ґрунтів від варварської експлуатації. Навпаки – він вилучає фактично усі норми, спрямовані на охорону природи та родючості земель.

Україна є найбільш розораною країною Європи. Об'єктивно є потреба у зменшенні земельних площ, які використовуються у сільському господарстві, повернення у господарську практику чистих парів (толок), коли рік і більше поле не розорюється, а використовується як пасовисько чи сінокіс. Із запровадженням нав'язуваного владою ринку землі, такі можливості буде втрачено, тому родючість українських земель неодмінно падатиме.

Окрім негативних економічних та природоохоронних наслідків, ринок землі потягне за собою також соціальні, демографічні, інфраструктурні та, навіть, військові загрози. Знелюднення українського села призведе до втрати поселенської мережі. Населення, особливо продуктивне і молоде, сконцентрується у великих містах. Надання необхідних послуг людям, які залишаться у селах – від енергопостачання до медицини – кардинально подорожчає, що ще більше прискорить їхнє вимирання.

Більшість території України перетвориться на пустку, яку зможуть легко колонізувати прибульці із кліматично і соціально несприятливих регіонів планети. Опиратися цій навалі за допомогою військових і поліцейських заходів буде вкрай складно і дорого. Досить подивитися лишень на те, як непросто країнам ЄС стримувати хвилі біженців з Африки.

Колективізація українського села минулого сторіччя мала своїм результатом, у 32-33рр., Голодомор, який назавжди змінив демографічну і соціокультурну структуру країни. Його демографічні наслідки співставні із наслідками для України Другої світової війни і даються взнаки до сьогодні. Зокрема у Донецькій та Луганській областях, де тоді у хати розкуркулених українських селян заїхали мешканці російської глибинки. Голодомор виявився тривким, транссторічним інструментом упокорення і знищення України. Однак Україна вистояла.

Треба вистояти і зараз.

powered by lun.ua
Коментарі — 75
Муляр _ 13.02.2020 23:27
IP: 37.57.154.---
В земельних відносинах категорично НЕ можна допускати три речі: рентні відносини, безконтрольне розпорядження і безконтрольний обіг землі, спекулятивні операції купівлі-перепродажу.
1. "Рентні відносини" – це оренда чи ні?
2. Хто має контролювати обіг і чим це відрізняється від того, що є зараз?
3. "Спекулятивні" НЕ можна, а не спекулятивні – можна?
iip _ 13.02.2020 23:25
IP: 31.40.110.---
Муляр:
Дайте визначення, будь-ласка, тому "фермеру"?
Шановний пане Муляр! Зі усією повагою.
Якщо Ви не знаєте визначення поняття "фермер" – чого Ви затіяли цю дискусію?
Не дражніться і йдіть вже спати:::))))))
iip _ 13.02.2020 23:22
IP: 31.40.110.---
Муляр:
"Щоб вони проср*ли ще й нашу аграрну галузь, яку з такими зусиллями підняли селяни БЕЗ "допомоги" різних пройдисвітів."
Успіхи України у сільському господарстві пов'язані в першу чергу з середнім та великим агарним бізнесом, а не міфічними "селянами".

Не перекручуйте, шановний, не з "міфічними селянами", а з фермерами.
Великі аграрні холдинги у рослинництві та вирощуванні овочів мають невеликий відсоток виробництва (не плутати із птахівництвом чи мясо-молочною галуззю). І це ще не йдеться про "нішеві" культури та про садівництво-виноградарство.

"Україна мала стартові умови кращі за Польщу..." – це дуже спрощений погляд, взагалі Польща не мала досвіду колективізації
Знову ж таки – не перекручуйте. Я мав на увазі стартові умови у промисловості.
Муляр _ 13.02.2020 23:20
IP: 37.57.154.---
Дайте визначення, будь-ласка, тому "фермеру"?
iip _ 13.02.2020 23:13
IP: 31.40.110.---
Муляр:

А бізнесмени і селяни, що працюють на землі з метою отримання прибутку, – це хіба не одні і ті ж самі люди?
Бізнесмен і "бізнесмен" – дві великі різниці.

В земельних відносинах категорично НЕ можна допускати три речі: рентні відносини, безконтрольне розпорядження і безконтрольний обіг землі, спекулятивні операції купівлі-перепродажу.
Земля повинна належати виключно тому, хто на ній працює.
В усьому цивілізованому світі – це фермер.
Якби "слуги" справді думали про добробут громадян, стратегічну продовольчу безпеку країни та про полегшення життя фермерів – все виглядало би зовсім інакше, ніж те, що вони творять.
Неозброєним оком можна побачити справжню мету їхньої возні.
Муляр _ 13.02.2020 23:05
IP: 37.57.154.---
"Щоб вони проср*ли ще й нашу аграрну галузь, яку з такими зусиллями підняли селяни БЕЗ "допомоги" різних пройдисвітів."
Успіхи України у сільському господарстві пов'язані в першу чергу з середнім та великим агарним бізнесом, а не міфічними "селянами".
Муляр _ 13.02.2020 23:02
IP: 37.57.154.---
"Україна мала стартові умови кращі за Польщу..." – це дуже спрощений погляд, взагалі Польща не мала досвіду колективізації, не можу зараз навести точну цитату, але ще Монтеск'є зауважував, що продуктивність землі менше залежить від її родючості, ніж від свободи людей, а цієї свободи у Польщі точно було більше, натомість досвіду "несвободи" менше.
Муляр _ 13.02.2020 22:52
IP: 37.57.154.---
Тепер ще треба їм збагрити і землю? Щоб вони проср*ли ще й нашу аграрну галузь, яку з такими зусиллями підняли селяни БЕЗ "допомоги" різних пройдисвітів."
А бізнесмени і селяни, що працюють на землі з метою отримання прибутку, – це хіба не одні і ті ж самі люди? Ненавидите бізнесменів? Усіх чи тільки українських?
Муляр _ 13.02.2020 22:48
IP: 37.57.154.---
Хата такий самий товар, як і земля. Комусь потрібна хата, комусь земля, комусь і те, і друге, а комусь – нічого з того.
iip _ 13.02.2020 22:33
IP: 31.40.110.---
Муляр:
чому, якщо в нас такі дурні власники земель, що навіть не знають як виглядають справжні гроші, в них "шахрайчики" досі не повідбирали їхні домівки, щоб потім їм їх здавати?))
Тому, що хата в селі нікому в оренду не потрібна. А земля – саме воно.
може заборонити продаж будь-якої власності, а то скуплять усю "шахрайчики"
Ваша іронія недоречна. Вам, шановний, мало того, що уся українська промисловість потрапила до рук шахраїв? Україна мала стартові умови кращі за Польщу, та наші "бізнесмени" проср*ли те нанівець.
Тепер ще треба їм збагрити і землю? Щоб вони проср*ли ще й нашу аграрну галузь, яку з такими зусиллями підняли селяни БЕЗ "допомоги" різних пройдисвітів.
iip _ 13.02.2020 22:30
IP: 31.40.110.---
Муляр:
Шановний п. iip! А чому, якщо в нас такі дурні власники земель, що навіть не знають як виглядають справжні гроші, в них "шахрайчики" досі не повідбирали їхні домівки, щоб потім їм їх здавати?)) /QUOTE]

Тому, що хата в селі нікому в оренду не потрібна. А земля – саме воно.

Земля – це актив, з якого можна вічно отримувати дивіденди. Зараз усіх "фінансистів" давить велетенська жаба, що вони не можуть приладнати "грошовий насос" до української землі. Воно ж в них так і зветься "cash flow" – грошовий ПОТІК.
може заборонити продаж будь-якої власності, а то скуплять усю "шахрайчики"
Ваша іронія недоречна. Вам, шановний, мало того, що уся українська промисловість потрапила до рук шахраїв? Україна мала стартові умови кращі за Польщу, та наші "бізнесмени" проср*ли те нанівець.
Тепер ще треба їм збагрити і землю? Щоб вони проср*ли ще й нашу аграрну галузь, яку з такими зусиллями підняли селяни БЕЗ "допомоги" різних пройдисвітів.

Муляр _ 13.02.2020 22:07
IP: 37.57.154.---
Шановний п. iip! А чому, якщо в нас такі дурні власники земель, що навіть не знають як виглядають справжні гроші, в них "шахрайчики" досі не повідбирали їхні домівки, щоб потім їм їх здавати?)) І, взагалі, може заборонити продаж будь-якої власності, а то скуплять усю "шахрайчики". Чи Ви тільки селян (точніше власників землі (а не "паїв", до речі)) вважаєте розумово відсталими? І ще, на чорних джипах в нас переважно фермери і їздять, це ж "блакитна мрія" – продати врожай та купити "джипа".
Муляр _ 13.02.2020 21:56
IP: 37.57.154.---
Шановний п. Костянтин, а чому ці "страшні" агрохолдинги досі ту землю у "бідних" фермерів не відібрали, якщо вона їм так потрібна і у них більше грошей? По перше, селян, що обробляють свої паї одиниці, і поясніть чому це вони "неодмінно позбудуться їх внаслідок запровадження "ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення". По друге, навіть зараз існує кілька "относітєльно честних" способів продати землю (один з них, наприклад, емфітевзіс або різновид оренди, що стосується саме землі, що дозволяє отримати право користування хоч на 1000 років) і чомусь ажіотажу не помітно. По третє, ми живемо в країні, якою років 25 керують олігархічні групи, які протягують безліч лобістських законів і чомусь досі вони не спокусилися тією землею. Щодо того що виявляється Голодомор відбувся через колективізацію, а не через вилучення особистих запасів продовольства – вже згадали до мене. І взагалі – як у Вас поєднується одночасно осуд колективізації та запровадження ринку землі?
iip _ 13.02.2020 21:07
IP: 31.40.110.---
Для чего все это затеяно?
Возьмем условную Нижнюю Тюпивку, вокруг которой двадцать-тридцать фермеров взяли в аренду паи и на них работают. Выплачивают аренду владельцам паев, и тому подобное. Теперь владельцы паев смогут их продать. У фермеров денег нет. В Нижнюю Тюпивку приедут шахрайчики на черных джипах, помашут перед селянами пачками резаной бумаги (называются – деньги) и селяне рано или поздно обменяют землю на пачки резаной бумаги.
Но на земле надо кому-то работать. Кроме бывших фермеров в Нижней Тюпивке работать на земле некому. Шахрайчики, но теперь "владельцы" земли, попытаются их нанять. Надо знать фермеров – они НЕ согласятся работать на мошенников. Работа станет.
Тогда "владельцы" пригонят варягов, которые завалят всю работу.
Если фермер и согласится пойти в батраки к новым "владельцам" – что тогда изменилось?
А изменилось вот что. Теперь "арендную плату" за пай будет получать не селянин, а шахрай- "собственник".
Это и есть насос для выкачивания денег в Лондон.
Влад Дорошенко _ 13.02.2020 21:04
IP: 93.72.24.---
Косюк повідомив, що йому не має значення, хто буде володіти землею. Типовий висновок агро-олігарха. Хто б не був власником, а для його курей (і його рекордів по експорту курятини) привезуть кормове зерно, і може йому буде дешевше з Росії. Порошенко какао для шоколаду возить, здається, з Роттердаму. То тільки бабі Юлі (і її друзям) не йметься з меморандумом на продаж землі. Носиться як курка з останнім в її житті яйцем.
Скільки б фермерів в Україні не утворилось, а крупнотоварне агрогосподарство-експортер буде вигідніше і воно задавить=витіснить любих фермерів.
Скільки б не хвастались українською землею, а у могутній державі США лише 1,5% працює в агросекторі, а решта 98,5% створює могутність високими технологіями промисловості, яка в Україні за 2019 упала на 8%.
Федор Протопопов _ 13.02.2020 21:01
IP: 107.77.225.---
I голодомор настав. Зато у наших соседей из Галиции и Лодомерии все было отлично. Гододоморили без коллективизации.
iip _ 13.02.2020 20:56
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:
...убрать 10% моих сомнений...
Ну шо, Павсикакий – убрал сомнения?
Приезжие рабочие в России – это что-то типа гуманитарной миссии по спасению убогих россиян от позорной кончины. Мы тут специально формируем команды – и засылаем к вам. Вахтами, так сказать.
Ну – приходят же соседи помогать немощным бедолагам – если тем совсем хреново...::)))
Ну как-то так – вот в таком вот разрезе:)
Видать в Мокше таки действительно совсем хреново, если ты кроме аварии ничего умнее не нашёл в аргументацию.

Дешёвка...
iip _ 13.02.2020 20:44
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:

Наверное ты читал,что разбился автобус с 8 украинцами в России, было бы хреново в мокше, они бы не приехали к нам заработать на хлеб.
Ну, украинцы хоть работать приехали, а бестолковые россияне вже за похлёбку ВОЕВАТЬ везде согласны – отака беда.) Ну и, как обычно – надо ж кому-то в России хоть что-то делать, раз сами русские – бездельники, пьянь и бестолочи.) Если в России приезжие перестанут работать – россияне в дерьме утонут. От мы вас и спасаем по мере возможности.
iip _ 13.02.2020 20:37
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:
...до этого американцы посылали за свои интересы в Ирак грузин, но тех быстро иракцы перебили и грузины кончились, так и не вступив в НАТО.
Хотя, товарищ Павсикакий Хуздазадович, пока что ты отакими постами постоянно демонстрируеш все признаки клинического идиота.
iip _ 13.02.2020 20:32
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:

Если я ошибаюсь...
Ув. Павсикакий Хуздазадович!
Честно – мне наср*ть, что ты там себе надумал, шоб ты даже не сомневался.
Есть такая поговорка – никто так не скажет правды о тебе так, как твой враг.
Потому я и общаюсь с врагами, бо они таки да, ищут наши слабые места и бьют в них, то надо с этим работать – надо уметь видеть себя со стороны глазами врага, без прикрас...

А с тобой одна проблема – ты стал какой-то нудный... неинтересный. Пишеш как из-под палки – без энтузиазма, без мысли. Или ты выписался, или таки в Мокше стало хреново, та ты признать это боишся.
Придумаеш насилу какую-то убогую идейку и мусолиш её до дыр.
Хочеш приносить пользу, хоть и как враг – давай больше воображения, включи мозги...
С тобой становится скучно общаться...
Log Log _ 13.02.2020 20:24
IP: 128.124.60.---
Данил Романов – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области,
оригинальный украинофоб, пишущий почти по-украински

С Украины
Ха-Ха-Ха.
Безграмотная амёба, по-русски пишут "ИЗ Украины".
Ты тупой кретин, за полсотни лет не научился писать ПО-РУССКИ.
Пишешь как говоришь по-Воронежски, калькой с украинского языка.
Пытаешься унижать украинцев, а демонстрируешь свою безграмотность.
"Не раз слышал" – точно ты НИ РАЗУ ничего не прочитал, слабоумный идиот.
Читать не умеешь, ИЗ-ЗА отсутствия мозгов, их меньше чем у собаки.

Пошел вон,
Тарас Ковальчук _ 13.02.2020 20:13
IP: 159.224.238.---
Голодомор НЕ "настав". Його ВЛАШТУВАЛИ.
iip _ 13.02.2020 20:04
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:
iip:
Данил Романов:
iip:
Вся ваша свора дворняжек ABM, Log Log и ты, всегда лаяли за порошенковский сахарок.
Дорогой Павсикакий Хуздазадович – повторяю терпеливо, только для тебя.
Меня уже тут тестировали на привязанности к Порошенко, ты не первый.
Это уже старый анекдот – кто против "слуг", тот, типа, за Порошенко – не работает, забудь.
Эту тему сразу можеш проехать – я НЕ сторонник Порошенко.
С Украины тут "просто пишущих" не может быть у вас "чебурнет", или совсем мало, а ты появился здесь при Порошенко и на постоянной основе, наверняка за интерес. Не раз слышал, что на Украине полно ботоферм за Порошенко работает, тем более он богат и платит.
Вот ваша свора ABM, Log Log и ты, наверняка оттуда.
Ув. Павсикакий Хуздазадович!
Не корчи из себя аналитика.
Кто такие ABM, Log Log я вообще не в курсе – хотя и дай им Бог здоровьячка, чего не пожелаю тебе.

В моём случае ты ошибся...
Віктор Совщак _ 13.02.2020 19:49
IP: 188.163.12.---
Костянтин Матвієнко:
Ви ще багато проживете і на свої очі побачите, що ніякої революції а навіть бунту не буде... А ось гроші в своєму гаманці Ви точно недорахуєтеся... Плюнете не мене (все на моїй сторінці достовірне і адрес теж) А от мене плюнути на Вас не доведеться – не знайду
iip _ 13.02.2020 19:42
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:
iip:
Вся ваша свора дворняжек ABM, Log Log и ты, всегда лаяли за порошенковский сахарок.
Дорогой Павсикакий Хуздазадович – повторяю терпеливо, только для тебя.
Меня уже тут тестировали на привязанности к Порошенко, ты не первый.
Это уже старый анекдот – кто против "слуг", тот, типа, за Порошенко – не работает, забудь.
Эту тему сразу можеш проехать – я НЕ сторонник Порошенко.
Порошенко2 Свобода слова568 Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter