Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Після колективізації сільського господарства в Україні настав Голодомор

13 лютого 2020, 14:54

Наприкінці 20-х років минулого століття радянська влада розпочала колективізацію у підконтрольній їй частині України. Повсюдно створювалися колективні селянські господарства шляхом примусового об'єднання землі, худоби та реманенту, які до цього належали селянським родинам на правах власності. Перед усім селян позбавляли можливості обробляти їхні особисті земельні наділи. Саме земля стала основою для колективізації. Її відібрали у селян, проголосивши державною власністю, що передана колгоспам у користування.

Селян примусили працювати у колгоспах. Разом із тим колгоспи, через низьку продуктивність праці та через те, що створена у них продукція фактично безкоштовно відбиралася владою для потреб індустріалізованих міст, не міг забезпечити своїх працівників необхідною їжею. Тому селянину доводилося працювати ще і у своїй садибі задля прогодування родини. Продукція, вирощена в індивідуальних господарствах обкладалася величезними натуральними та грошовими податками.

Селян, які могли створити потенційну загрозу колгоспному ладу силоміць, у масовому порядку виселяли до Сибіру, розстрілювали, кидали до в'язниць. Попри це в ході колективізації в Україні відбулося 7382 селянські бунти, 15 з яких радянська влада визнала за широкомасштабні озброєні і організовані повстання.

Сьогоднішня влада в Україні у певних рисах діє подібно до того, як діяла радянська влада у часи колективізації. Схожість перш за все полягає у тому, що селяни, які обробляють свої, чи взяті в оренду земельні паї, неодмінно позбудуться їх внаслідок запровадження "ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення". Фермери, які організовують сільгоспвиробництво на цих паях не мають вільних коштів, щоб викупити їх, після запровадження "ринку землі". Своїх власних земель їм абсолютно не вистачить для організації повноцінного виробництва. Доступу до кредитів фермери так само не мають через їхню дорожнечу в Україні. Тому й ті паї, які належать їм та їхнім родичам, фермери будуть змушені продати та поїхати із сіл, або найнятися на роботу до тих, хто скупить землю.

За допомоги "ринкових механізмів" фермерів проженуть із землі великі агрохолдинги, власники корупційних капіталів, просто рейдери. В умовах безладу у реєстрах прав власності та корупції в установах юстиції зробити це буде зовсім нескладно.

Попри всі зусилля попередніх режимів влади в Україні, наш аграрний сектор демонструє пристойні показники своєї роботи. Торік надходження валюти від експорту сільськогосподарської продукції склали рекордні 20,2 млрд. доларів. Позитивна динаміка зберігається протягом щонайменше десятиліття. Відтак немає ніякої потреби реформувати земельні відносини у "турборежимі".

Зрозуміло, що пристойні результати роботи сільського господарства в Україні досягнуто, певною мірою, завдяки екстенсивним засобам ведення господарювання. Мова про розорювання земель, які розорювати ніяк не можна – береги водойм, заплавні луки, охоронні зони заповідників, придорожні смуги тощо. Також у гонитві за прибутком аграрії нерідко порушують правила сівозміни, застосування добрив та гербіцидів, ігнорують необхідність боротьби з різними видами ерозії ґрунтів.

Така практика стала можливою винятково завдяки корупції в установах, покликаних забезпечувати дотримання Земельного, Водного, Лісового кодексів України та інших законів. Законопроект, який має запровадити ринок землі, жодним чином не спрямований на порятунок ґрунтів від варварської експлуатації. Навпаки – він вилучає фактично усі норми, спрямовані на охорону природи та родючості земель.

Україна є найбільш розораною країною Європи. Об'єктивно є потреба у зменшенні земельних площ, які використовуються у сільському господарстві, повернення у господарську практику чистих парів (толок), коли рік і більше поле не розорюється, а використовується як пасовисько чи сінокіс. Із запровадженням нав'язуваного владою ринку землі, такі можливості буде втрачено, тому родючість українських земель неодмінно падатиме.

Окрім негативних економічних та природоохоронних наслідків, ринок землі потягне за собою також соціальні, демографічні, інфраструктурні та, навіть, військові загрози. Знелюднення українського села призведе до втрати поселенської мережі. Населення, особливо продуктивне і молоде, сконцентрується у великих містах. Надання необхідних послуг людям, які залишаться у селах – від енергопостачання до медицини – кардинально подорожчає, що ще більше прискорить їхнє вимирання.

Більшість території України перетвориться на пустку, яку зможуть легко колонізувати прибульці із кліматично і соціально несприятливих регіонів планети. Опиратися цій навалі за допомогою військових і поліцейських заходів буде вкрай складно і дорого. Досить подивитися лишень на те, як непросто країнам ЄС стримувати хвилі біженців з Африки.

Колективізація українського села минулого сторіччя мала своїм результатом, у 32-33рр., Голодомор, який назавжди змінив демографічну і соціокультурну структуру країни. Його демографічні наслідки співставні із наслідками для України Другої світової війни і даються взнаки до сьогодні. Зокрема у Донецькій та Луганській областях, де тоді у хати розкуркулених українських селян заїхали мешканці російської глибинки. Голодомор виявився тривким, транссторічним інструментом упокорення і знищення України. Однак Україна вистояла.

Треба вистояти і зараз.

powered by lun.ua
Коментарі — 75
iip _ 13.02.2020 19:30
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:
iip:
Ты же вроде всегда лаял за Порошенко, но при нем так же хотели продавать землю. Что изменилось Дружок!?
- косточку кинули?
"данил" или как там тебя, "кирюха", "яша" – вобщем, ты вонючее ссыкло, прячущееся за разными никами – не можеш даже под одним ником выступать.

Буду звать тебя Павсикакий Хуздазадович Патефонов – так, объединительно:::)))))

Уважаемый Павсикакий Хуздазадович – начнём с простого. Я никогда не выступал ЗА Порошенко.
Будь внимательнее, а то ботвы сегодня не получиш... придётся тебе "обед" сократить до минимума::)))
Ограничишся поцелуем патрета шизоидного Пу...
iip _ 13.02.2020 19:18
IP: 31.40.110.---
Для чого все це затіяно?
Візьмем умовну Нижню Тюпівку, навколо якої двадцять-тридцять фермерів взяли в оренду паї і на них працюють. Виплачують оренду власникам паїв, тощо. Тепер власники паїв зможуть їх продати. У фермерів грошей немає. У Нижню Тюпівку приїдуть шахрайчики на чорних джипах, помахають перед селянами пачками різаного паперу (називаються – гроші) і селяни рано чи пізно обміняють землю на пачки різаного паперу.
Але ж на землі треба комусь працювати. Крім бувших фермерів у Нижній Тюпівці працювати на землі нікому. Шахрайчики, але тепер "власники" землі, спробують їх найняти. Треба знати фермерів – вони НЕ згодяться працювати на шахрая. Робота стане.
Тоді "власники" приженуть варягів, які завалять усю роботу.
Якщо якийсь фермер і згодиться піти у наймити до нових "власників" – що тоді змінилося?
А змінилося от що. Тепер "орендну плату" за пай буде отримувати не селянин, а шахрай-"власник".
Оце і є НАСОС для викачування грошей до Лондона.
Матвей Троїцький _ 13.02.2020 19:00
IP: 176.118.48.---
Denis Boyko:
Матвей Троїцький:
Навіщо писати нісенітниці, порівнюючи Україну з країнами "третього світу"? Якщо мова йде про село, так, українські селяни в більшості живуть ще у 20 сторіччі, але ті ж лівійські чи сирійські селяни досі залишилися в кращому випадку у 19.
Поправка. Не "досі залишилися в кращому випадку у 19", а отброшены, в лучшем случае, в 19-й век. Отброшены американскими и европейскими борцами за всемирное торжество демократии. До тех пор, пока эти борцы не погрузили Ливию и Сирию в хаос интервенций и гражданских войн, сочтя правящие в них режимы недостаточно демократичными, ливийские крестьяне жили однозначно лучше украинских, а сирийские – точно не хуже.
Denis Boyko _ 13.02.2020 18:37
IP: 77.111.244.---
Матвей Троїцький:
Костянтин Матвієнко:
Матвей Троїцький:
Вже зараз у Миколаївській області дуже багато курдів. Є корейці, в'єтнамці
Мне кажется, что ваши страхи насчет того, что, как только представится возможность, на украинскую землю, как стая стервятников, налетят представители "третьего мира" и начнут рвать ее на части – сильно преувеличены. "Третий мир" хочет попасть в первый, в крайнем случае, во второй мир, какой ему смысл стремиться попасть из третьего в третий?
Навіщо писати нісенітниці, порівнюючи Україну з країнами "третього світу"? Якщо мова йде про село, так, українські селяни в більшості живуть ще у 20 сторіччі, але ті ж лівійські чи сирійські селяни досі залишилися в кращому випадку у 19.
Владимир Малафай _ 13.02.2020 17:51
IP: 213.110.142.---
Ніхто не хоче вести мову про те що треба повернуть землю нащадкам тих, у кого відібрали землю при колективізації. Це пройшло 29 років Незаложності України. Зараз влада дурниками прикидуеться, що не розуміють, що тоді трапилось. Держава Україна не засудила ті ганебні дії Радянської влади от і можна собі дозволить далі людей грабувать, прикриваючись тим, що мовляв нас вибрали люди. До нашого берега чогось прибиваеться чи г?вно, чи тріска.
Костянтин Матвієнко _ 13.02.2020 17:48
IP: 193.104.178.---
Віктор Совщак:
От саме такий ринок і призведе до революції. Я проти цього.
Pavel Kachura _ 13.02.2020 17:46
IP: 46.175.248.---
Коллективное ведение хозяйства,является наиболее эффективным способом производства в любой сфере. Коллективная собственность на землю-это громады.Громада без собственности на землю-это фикция. Земля не может быть общегосударственной собственностью. А громада сама должна решить как использовать эту землю: раздать её в аренду или организовать коллективное ведение хозяйства. Какой способ лучше покажет время.и громады будут принимать тот способ какой покажет лучшие результаты.
Федор Протопопов _ 13.02.2020 17:45
IP: 107.77.225.---
_ABM_:
Данил Романов💩💨 – Изя из Воронежской обл., село Верхняя Хава, ул. Собачьего ящика:
из за.
...
Изя, ты укол от столбняка сделал после того, как тебя покусала собака? Не перепутай, не тебе укол, а собаке❗❗❗😁
Віктор Совщак _ 13.02.2020 17:40
IP: 188.163.12.---
Костянтин Матвієнко:
Я ж кажу про неучів... Ви говорите про соціальну революцію – тільки така революція може бути перешкодою до ринкових умов... А для революції, як мінімум, треба більшовики... Ви що один з них.
Матвей Троїцький _ 13.02.2020 17:30
IP: 176.118.48.---
Костянтин Матвієнко:
Матвей Троїцький:
Вже зараз у Миколаївській області дуже багато курдів. Є корейці, в'єтнамці
Мне кажется, что ваши страхи насчет того, что, как только представится возможность, на украинскую землю, как стая стервятников, налетят представители "третьего мира" и начнут рвать ее на части – сильно преувеличены. "Третий мир" хочет попасть в первый, в крайнем случае, во второй мир, какой ему смысл стремиться попасть из третьего в третий?
_ABM_ _ 13.02.2020 17:19
IP: 77.222.153.---
Данил Романов💩💨 – Изя из Воронежской обл., село Верхняя Хава, ул. Собачьего ящика:
из за.
...
Изя, ты укол от столбняка сделал после того, как тебя покусала собака? Не перепутай, не тебе укол, а собаке❗❗❗😁
Log Log _ 13.02.2020 17:14
IP: 46.133.24.---
anno_domini:
Не вступайте у діалог з ідіотом.
Воно в житті не прочитало жодної книги.
Log Log _ 13.02.2020 17:11
IP: 46.133.24.---
Данил Романов безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области:
из за.
Безграмотный кретин, пытаешься подражать Киселёву, но ИЗ-ЗА слабоумия похоже
как твоя кочегарка на Лувр.
Бред недоумка с интеллектом четырёхлетнего ребёнка.
У тебя мозгов меньше чем у собаки.
Запятые сначала ставить научись, тупой дегенерат.
Юрій Бобровницький _ 13.02.2020 16:50
IP: 46.201.249.---
Костянтин Матвієнко:
Вона, може, і помилкова, але опонувати теж треба аргументовано, а не так, як у цій статті. І, бажано, без геноцидів. Селяни зараз майже поголовно навіть не знають, де знаходиться їх земля. При тому, що років 100 тому за землю один одного вбивали, розорювали степи, вирубували ліси. Що може бути гірше за таке збайдужіння? І то це не геноцид. А за гіпотетичного ринку що може страшного статися? Продадуть землю, переїдуть в місто?
Костянтин Матвієнко _ 13.02.2020 16:49
IP: 193.104.178.---
Матвей Троїцький:
Вже зараз у Миколаївській області дуже багато курдів. Є корейці, в'єтнамці
Матвей Троїцький _ 13.02.2020 16:42
IP: 176.118.48.---
"Більшість території України перетвориться на пустку, яку зможуть легко колонізувати прибульці із кліматично і соціально несприятливих регіонів планети".

Да, слух о пустующих украинских селах и изнывающих без хозяйских рук нивах быстро распространится среди ливийцев, сирийцев и прочих сомалийцев и они буквально хлынут поднимать украинскую целину – ведь какой дурак будет стремиться получить статус беженца в ЕС и, нихера не делая, жить на ежемесячное пособие в 500 евро, если есть возможность тяжко попахать в украинском селе, зарабатывая 300 долларов в месяц.
Юрій Бобровницький _ 13.02.2020 16:41
IP: 46.201.249.---
У городі бузина, а в Києві дядько. Голодомор не має стосунку до відкриття ринку землі ні за масштабами, ні за об'єктом. Об'єктом Голодомору були селяни, а об'єктом гіпотетичного закону-фермери або ті пайовики, хто обробляє свою землю. Таких серед "селян"-долі відсотка, всі інші обмежуються городами. І їм ринок землі вигідний. Багато з них вже продали свою землю за сірими схемами.
anno_domini _ 13.02.2020 16:31
IP: 188.239.8.---
Данил Романов:
жители этих городов с оружием в руках отнимали хлеб у крестьян и довели их до голодной смерти. – Ну Що Ви пишете? "Жителей" цих міст загнали на заводи, фабрики. У місті Києві так само був голод, але не голодомор. Бо, хто працював на заводі та фабриці – давали "пайок". Дідусь працював на взуттєвій фабриці, начальником цеху. Йому кожного місяця давали замість грамоти одну нову пару взуття. Бабуся йшла на базар і продавала, щоб купити необхідне. А так тримали свій огород Про голодомор написав книжку Василь Барка "Жовтий князь". Голодомор був зроблен "преднамеренно".
.
Костянтин Матвієнко _ 13.02.2020 16:05
IP: 193.104.178.---
Матвей Троїцький:
У даному разі я пишу саме про помилкову аграрну політику "Слуг народу"
Матвей Троїцький _ 13.02.2020 15:55
IP: 176.118.48.---
"Колективізація українського села минулого сторіччя мала своїм результатом, у 32-33рр., Голодомор...".

Ну Матвиенко дает. Немногочисленные оппоненты господствующей ныне в Украине версии Голодомора как этнического геноцида робко, полушепотом, с пугливым оборачиванием по сторонам, выдвигают контраверсийную гипотезу о том, что голод 32-33 г.г. стал следствием классового геноцида крестьянства. А Матвиенко залихватски рубит с плеча: Голодомор не был ни этническим, ни даже классовым геноцидом, а был всего лишь результатом коллективизации, т.е. результатом ошибочной аграрной политики большевиков.
Микола Гайдук _ 13.02.2020 15:54
IP: 178.74.229.---
Для того щоб вистояти зараз потрібно згадати слова Висоцького--"настоящих буйних багато але немає вожаків" і діяти???!!!
Anton Kuleshov _ 13.02.2020 15:53
IP: 195.140.224.---
"Більшість території України перетвориться на пустку, яку зможуть легко колонізувати прибульці"
Это всё, что нужно знать о таких "авторах".
Статья шлак для сумасшедших.
Костянтин Матвієнко _ 13.02.2020 15:16
IP: 193.104.178.---
Віктор Совщак:
Слід зробити все можливе, щоб убезпечити країну від цієї небезпеки
Віктор Совщак _ 13.02.2020 15:12
IP: 188.163.12.---
Ринок будь-який (навіть на базарі) передбачає свободу і "на свій страх і ризик". Це я вам кажу як бувший комуніст і так свідчить терія -ринкова... І стверджувати, що ось тільки вступить в стду ринок землі, до речі складова ринку як такого, то все прпопало... Тоді дайте відповідь Чому Детройт – місто занепав. На нього що "голодомор" накинувася... Ця стаття для неучів... Але неучі їх не читають. ТОму все це у повітря -не більше.
Віктор Совщак _ 13.02.2020 15:07
IP: 188.163.12.---
ринок землі потягне за собою також соціальні, демографічні, інфраструктурні та, навіть, військові загрози.
ONLINE
Порошенко2 Свобода слова568 Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter