Сергій Пантюк Український письменник

Чим Яворівський кращий од Табачніка?

22 грудня 2012, 20:14

З великими від здивування очима прочитав інформацію про те, що на посаду голови Комітету з питань культури і духовності ВР України "Батьківщина" знову пропонує людину, яка ніколи не мала нічого спільного ані з духовністю, ані з культурою. Ім'я цього претендента – Володимир Яворівський.

Ну не можу я зрозуміти отаких кроків, хто і що б мені не казав. І навіть кинута одним поважним паном фраза "Так, це сучий син. Але ж наш сучий син!" теж виглядає мало переконливою. Я завжди звик називати негідника негідником, а злодія злодієм. Цього мене навчили ще в дитинстві книжки, які читав. А ще ті книжки навчили мене самого не жити так, щоб люди пальцями тицяли. І щоб очей у сірка позичати не доводилося.

Єдиний контр-аргумент, який мені можуть запропонувати опоненти – так В. Яворівський же виграв мажоритарку! Але це теж не так, бо виграв не Яворівський, а "єдиний опозиційний кандидат". Навіть якби Міккі Маус балотувався у Києві під цим брендом, теж би виграв. Але головне не це.

Відпрацювавши понад рік на посаді секретаря національної Спілки письменників України, я отримав змогу донесхочу "понасолоджуватися" наслідками "культурної" та "духовної" діяльності пана Яворівського. Сказати, що це жах, буде нічого не сказати. Куди не ткнись – всюди купа відвертого криміналу.

Письменницька поліклініка на вул. Рейтарській (біля Золотих воріт) продана за ціною трикімнатної квартири. І не просто так продана, а за підробними документами. За Статутом НСПУ, навіть найменше відчудження майна відбувається за рішенням Ради – найвищого органу між з'їздами. Такого рішення не було, про це у письмовій формі заявили всі тодішні члени Ради. Власне, крім одного – такого собі Анатолія Гая, який досі працює підбрехачем у Яворівського. Але то окрема тема. До речі, продавши поліклініку, яворівська команда навіть податку з оборудки не сплатила – зараз є всі шанси паралізувати діяльність НСПУ роки на два. Бо ті борги (з пенею – це понад 3 млн. грн) тепер висять, і їх хтось таки має сплатити. Бажано, щоб цим "хтосем" став наш пан Яворівський, причому особисто!

Знищено і продано неодмінну письменницьку реліквію – кав'ярню "Еней", стіни якої були розписані відомим художником Анатолієм Базилевичем. У персонажах "Енеїди" на унікальних фресках легко впізнавалися українські класики, панувала дуже тепла атмосфера. Зараз у тому приміщенні гіпер-крутий ресторан "Сад", власники якого – представники російського капіталу – тепер (завдяки "високодуховному" Яворівському!) претендують (увага!) на 50% відсотків власності Будинку письменників на Банковій, 2!

Таких штучок пан Яворівський, перебуваючи на посаді голови НСПУ і водночас – згаданого вище Комітету з питань культури і духовності, натворив чимало. І у пресі про це неодноразово повідомлялося, і кримінальні справи відкриті. Тому письменники й погнали В.Яворівського поганою мітлою з керівної посади, не бажаючи більше все це терпіти. Думаєте, він покаявся? Ага! Більше того, продовжує свою чорну справу – через згаданого вище А.Гая розповсюджувалися чутки, ніби це наша команда хоче продати партії регіонів Будинок письменників на Банковій. Більшого цинізму годі й шукати.

І останнє. Хочу запитати у шановного товариства, може хтось знає: а що такого важливого для країни зробив пан Яворівський, протираючи штани на чолі Комітету з питань культури і духовності у попередній каденції? Агов, друзі письменники, художники, співаки, видавці! Може то лише я нічого не помітив? Підкажіть...

Звідси й виникла думка, яку виніс у заголовок – а чим Яворівський кращий за Табачніка? Табачнік робить Україні шкоду своїми діями, а Яворівський – і діями, і бездіяльністю. Не хотілося б критикувати "оновлену" "Батьківщину", але чому вона досі не очистилася від такого вразливого суб'єкта, та ще й продовжує його пхати на ключову для українства посаду, жодною логікою пояснити не можу. Хіба що – кулуарними домовленостями із владою. Але то вже хай буде на їхній совісті...

powered by lun.ua
Коментарі — 234
В-12 _ 23.12.2012 09:19
IP: 95.132.188.---
могікан:
З ВОВКАМИ ЖИТИ, ПО ВОВЧИ ВИТИ. Розгрібати дерьмо чистими руками у білих рукавичах не можна. Де ви бачили янголят на асенізаторській роботі. Так! Він негідник. Справа лише в тому, щоб цей негідник активно працював проти цілої банди негідників, яку чистими руками не можливо узяти за горло. Перемогти державних злодіїв, керуючись десятьма заповідями? Може досить мріяти?
=======
Маячня
Де у Яворівського Ви побачили:"активно працював проти цілої банди негідників"?
А думка про те, що злодії можна перемогти злодійством унікальна за смислом.
azer _ 23.12.2012 09:18
IP: 217.196.166.---
в принципі зрозуміло,регіанали давно збиралися змінити керівництво в СПУ,перша спроба не вдалася,почалась друга,для початку процесу запустили цуцика
могікан _ 23.12.2012 09:11
IP: 77.52.30.---
З ВОВКАМИ ЖИТИ, ПО ВОВЧИ ВИТИ. Розгрібати дерьмо чистими руками у білих рукавичах не можна. Де ви бачили янголят на асенізаторській роботі. Так! Він негідник. Справа лише в тому, щоб цей негідник активно працював проти цілої банди негідників, яку чистими руками не можливо узяти за горло. Перемогти державних злодіїв, керуючись десятьма заповідями? Може досить мріяти?
yurkovola _ 23.12.2012 08:56
IP: 46.119.125.---
І ще такий ньюанс. Ще з комсомольських років він клептоман. Принаймні про це кажуть ті львівські художники, у кого він бував у майстернях років 40 – 30 тому.
Alexander Ustinov _ 23.12.2012 08:54
IP: 80.93.125.---
Міжнародний благодійний фонд
р/с 6762468311379469
МФО 305299
Банк отримувача:"Приватбанк",
ОКПО 36727213
Код банка 14360570
Призначення платежу: благодійна допомога
yurkovola _ 23.12.2012 08:51
IP: 46.119.125.---
Гроші з прибутків від алкоголю ні алкоголем, ні дебілізмом, ні хворобою Дауна, ні трупним смородом не пахнуть, просто одні (бідаки) їх викладають, інші (багатії і жлоби) включно з Яворівським їх приймають.
А все ж позиватися за 13 Є я з ним не буду. Він же "долбі"*. А їм треба пробачати.
"Але я тераз сє вагам... Бо вчорай на веселє мнє морде набілі, а жоне і цурке згвалтовалі. Оні пушлі на поправіни, а я сє вагам."
* Долбі – оточуючий звук (шумовиння – жарт), система просторового звуковідтворення, звуковідтворення долбі можливе як в аналоговій так і цифровій системі.
З Google:
... для перезапису в системі Долбі, важко зробити якісні копії для прокату... Як наголосив парламентарій Володимир Яворівський, "не той тепер уряд, ...
yurkovola _ 23.12.2012 08:49
IP: 46.119.125.---
Написати коментар...Адже всі олігархи думають так як він, але не через свої творчі схильності, а через скупість і жлобство, та звичку пити дешево і на халяву ще зі студентської, комсомольської чи партійної лави. У сейфах "красних уголков", партбюро, профкомів і комітетів комсомолу завжди стояла романтична плящина "Московської", "Столичної" чи коньячку, звичайно не з ресторану. Як тут не згадати світле минуле нашого героя. Член КПРС з 1981 по березень 1990 року, член спілки журналістів з 1969 р., член спілки письменників України з 1971 р., член НРУ з 15 травня 1990 р. по 12 травня 1994р., член Дем ПУ з 12 травня 1994 по 12 травня 1998, член НСНУ з 31 березня 2002 по 25 травня 2006, безпартійний, півтора року вибирав куди би вступити, і нарешті вступив, але тепер вже не в травні, а 23 листопада 2007 року в БЮТ... Ну не може Яворівський бути безпартійним письменником, і не випити не може. Але чого через те має пропадати наша молодь?
yurkovola _ 23.12.2012 08:48
IP: 46.119.125.---
На його думку, нелюбов творчих особистостей до гамірливих ресторанів чи барів навряд чи слід розцінювати як порушення громадського порядку, однак згідно із законопроектом така провина тягне на адміністративний штраф. У законопроекті також було передбачено заборону на розпивання алкогольних напоїв у громадському транспорті, в державних та установах культури, таксофонах, ліфтах тощо." Я продовжив би – в парках, інститутах, школах, дитячих садках і яслах.
За Яворівським, ну як же так, здибатися з приятелем борзописцем і не перепустити по чарочці у парку на лавочці за любою розмовою про світле майбутнє України. Ось тут то я собі усе те пригадав, і своїх друзів і знайомих, котрі відійшли в інший світ через п'янку, чи пияцтво, або ж нарвалися на пияка, тих дітей, що ходять сомнамбулами проспектом Свободи і площею Ринок, не випускаючи з рук пляшки, але вираховувати з Яворівського 50 злотих за ту розмову і агітацію, внаслідок якої не прийняли того закону я не буду. Собі дорожче.
yurkovola _ 23.12.2012 08:46
IP: 46.119.125.---
Це фрагменти моїх міркувань про Яворівського кількарічної давності:
ЯВОРІВСЬКИЙ ДОЛБІ* "Яворівський – Драч молодих поетес" з радіоінтерв'ю Ліни Костенко.
пригадав емоційний виступ по радіо відомого письменника, члена кишенькової партії БЮТ і ще члена багато чого, включно з розбазареним фондом "Чорнобиль" Володимира Яворівського. Не знаю, чи вже тоді він вів радіопрограму "30 хвилин з Володимиром Яворівським", та пам'ятаю, як обурювався прийняттям депутатами в першому читанні законопроекту "Про основні принципи державної політики запобігання алкоголізму в Україні", що давно був на порі, адже за останні 10 років рівень смертності українців унаслідок алкоголізму зріс у 2,5 разу. Про це преса писала: "Чого вартий хоча б емоційний виступ депутата-письменника Яворівського на захист літераторів, які випили ковток коньяку о третій ночі на дитячому майданчику.
advo _ 23.12.2012 07:53
IP: 78.26.128.---
Не для догоди авторові, але завжди задавався питанням – чому, дорвавшогося до владного корита, відриває від нього тільки домовина? Це ж наскільки влада притягує особу!
Я ДУМАЮ, ЩО МОЖНОВЛАДЦІ ОТРИМУЮЧИ ВЛАДУ ВІДРАЗУ ВТРАЧАЮТЬ ЧЕСТЬ, ГІДНІСТЬ, ПАМ'ЯТЬ, ОБІЦЯНЕ ВИБОРЦЯМ.
Юрко Скорук _ 23.12.2012 07:29
IP: 37.25.111.---
А чому б не віддати цю посаду Марії Матіос із удару?
recluse _ 23.12.2012 07:12
IP: 176.8.168.---
"А хто такий Сергій Пантюк?"
А ось це не треба. Знаю Сергія давно, в одній школі навіть один рік навчались:) Завжди він відзначався принциповістю і безкомпромісністю і мав за це проблеми від шкільного начальства. в радянські часи.
Vasia_ _ 23.12.2012 06:06
IP: 37.55.98.---
А хто такий Сергій Пантюк? Це вроді би він був секретарем спілки коли розкрадалося майно за підробними документами. А документи завжди готують секретарі голови їх лише підписують.І чому він не заявив відповідним органам про злочин? Перед виборами голубі шукали любу зачіпку проти членів опозиції.Дивно чи не так?
Valenta _ 23.12.2012 02:34
IP: 99.233.168.---
Пантюк – прихильник Ющенка. Хто такий Ющенко – всім відомо. Тому шлейф безпідставних і вигаданих звинувачень чи закидів, метою яких є посіяти в народі недовіру або дискредитувати членів партії безпідставно ув'язненої Юлії Тимошенко, продовжується. В унісон з такими "національно свідомими" "пантюками" діє Інна Богословська і Ренат Кузьмін.
Олевський Юрій _ 23.12.2012 01:20
IP: 46.118.238.---
Правильно було б, щоб Яворівський прокоментував звинувачення на його адресу.
А ще – щоб хто-небудь пояснив, чому про це раніше не говорили. Якщо це правда, то чому влада не скористалась цим, щоб очорнити опозицію?
Наостанок: порівнювати Яворівського з Табачником вкрай некоректно. Щось особисте є у Пантюка до Яворівського.
vixola _ 23.12.2012 01:05
IP: 92.112.106.---
Як на мій недолугий погляд, минулий Голова НСПУ є втіленням та уособленням більшості членів цієї геронто-спілки, де середній вік 60/+-. В рівній мірі цими ж якостями наділений і сьогоднішній ватажок знедолених талантом – Віктор Баранов, який різко вхопився, а підняти не може, хоча ордена від нашого любого Президента отримати встиг, лише заступивши на свій високий пост.
Не хочу бути Касандром, але передбачу, що за цього Правління у Спілці розтягнуть і все те, що залишилося досі. Бо хлопці там не менш рукасті.
До речі, пан Баранов у часи Яворівського був його секретарем, то чому не здіймав галас про протиправні дії Голови, про розкрадання? А чому ТОДІ мовчав духовний правдолюб Пантюк? А в чому вина якогось Гая, окрім того, що не підписав чогось? Тут взагалі незрозуміло, бо українські письменники вміють галасувати, замість логічно і обґрунтовано все розповісти нам, пересічним споживачам літератури та культури. Аби ми розчулилися і обридалися.
І коментували би тут, а не маячню плювали.
vts-m _ 23.12.2012 01:02
IP: 91.154.252.---
Peter Blood:
vts-m:
Ось ти, тупориле, вийди колись на карпатський груник і крикни щосили своє кацапске "Пріятно познакоміцца!" і тоді побачиш, що з тобою буде...
я би вийшов, но боюсь каміння з Говерли от еха встретятся іменно с тобой, а не с кем-лібо другім...
vts-m _ 23.12.2012 00:28
IP: 91.154.252.---
Peter Blood:
vts-m:
Ось ми тебе тепер і назвемо: троляка на псевдо "Камень Крепка Голова"
Пріятно познакоміцца...
vts-m _ 23.12.2012 00:23
IP: 91.154.252.---
Peter Blood:
vts-m:
сонечко, давай проведем експерімент: ізмерь свой IQ, потом грохнісь со смереки об камень, а потом снова ізмерь.
Даю еще одін ящік піва, шо результати ізмереній будут ідентічни...
====
Шо то за хАзарщіна-тарабарщіна, вумніку?
Ну це, тіпа, Камень Крепкой Голове не помеха...
vts-m _ 23.12.2012 00:20
IP: 91.154.252.---
Peter Blood:
vts-m:
Даю ящик пива, якщо зможеш сам з собою подзявкотіти хвилин 15...
===
А я б тобі дав лиш "ЧупаЧупс" – на більше ти не "тягнеш"...
сонечко, давай проведем експерімент: ізмерь свой IQ, потом грохнісь со смереки об камень, а потом снова ізмерь.
Даю еще одін ящік піва, шо результати ізмереній будут ідентічни...
Олевський Юрій _ 23.12.2012 00:19
IP: 46.118.238.---
бабуня:
Бувальщини самі придумуєте? Чи був Яворівський у Києві у 66 році?. Адже працював після навчання в Одесі у Запоріжжі. Щодо Тютюнника. Ось лист Тютюнника до Яворівського: "Привіт, Володимире! Прочитав. З насолодою прочитав. Буде добрий дебют. Але треба поміняти назву "Ми – вертикальні до мертвих" – дуже геометрично. У вас у повісті та новелах часто падають яблука. Відмірюють час. Отже, "А яблука падають". А ще треба розвантажити речення від перенаселення поетичних образів. Книжка у плані 68-го.
Як повернетесь із солдатчини – приїздіть.
Матрос Гр. Тютюнник.
11 жовтня 1966 р."
Діаметрально протилежні відносини від поданих дописувачем бабунею.
iApple _ 23.12.2012 00:06
IP: 95.132.212.---
Tito:
iApple:
ОТ БАНКА ДО БАНКОВОЙ

Замовкни байстрюк.
Щас. Иди поцелуй своего януковича в сраку.
vts-m _ 22.12.2012 23:59
IP: 91.154.252.---
Peter Blood:
дзюбенко:
Дожилися, капєц. Яворівський презентує культуру БЮТу. Гаплик, хлопці.
====
Ось одного БЮТ-партєйного ідео л о ха ШЄКЄЛЯ (Шкіля) вже навічно позбулися... І це добра новина!
Даю ящик пива, якщо зможеш сам з собою подзявкотіти хвилин 15...
pravdaKiev _ 22.12.2012 23:58
IP: 93.75.191.---
Мiж ними як i мiж росiйськими Вовою та Димою Рiзниця невеличка-обое рябое-близенько до корита бажають сидiти та хапати-хапати-хапати!!!Яворiвський справдi завалив всю роботу в спiлцi-з нього керiвник аховий а Табачник з братиком вже накралися по самi помiдори-нема куди складати вже!!!
vts-m _ 22.12.2012 23:53
IP: 91.154.252.---
дзюбенко:
Дожилися, капєц. Яворівський презентує культуру БЮТу. Гаплик, хлопці.
Здрасьтє: пережили Кінець Світу, переживемо і яворівського...
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter