Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Економічний націоналізм як альтернатива банановій республіці.

27 січня 2017, 12:22

Перемога Трампа – це не лише стіна з Мексикою чи відміна Obamacare. Нова економічна політика Трампа – це згортання глобалізації, ставка на власне промислове виробництво і обмеження впливу фінансових бульбашок аж до повернення закону Гласса-Стіголла.

Одна з перших зустрічей Трампа – з американськими олігархами, і меседж – повертаємо виробництво у США. Маятник подібної тенденції може хитнутися і в Європі: доведено Брекзітом і Ціпрасом, а темою нідерландських та французьких виборів буде не лише еміграція, але і захист власної економіки.

В таких умовах Україна очікує проблем із політичною підтримкою, боїться таємних угод, і дійсно, після політичних резолюцій можуть настати сумні економічні наслідки. Минулого року відкладення рішення МВФ про наступний транш нікого не насторожувало, а от у лютому 2017 – викликає підозру. І не лише щодо нових структурних маяків, а взагалі – щодо нової американської мітли в цій організації.

В таких умовах проблема може стати можливістю для перегляду української економічної моделі. Тим більше, втрачати може бути особливо нічого. Ще з 90-х і Росія, і Україна придивлялися до корейської моделі чеболів – крупних приватних фінансово-промислових груп, які мають пріоритетну підтримку від держави. І зараз вони виробляють до половини корейського ВВП, більшості українців знайома продукція концернів LG, Hyundai чи Daewoo. У нас в 90-ті провели велику приватизацію, створили олігархів, проте випустили їх з-під контролю, і зараз наші олігархи – ну зовсім не схожі на корейських, ну хіба що наші мажори схожі на героїв кліпу "Гангнам-стайл".

Головна відмінність – чеболі є патріотами не на словах чи в піар-повідомленнях. Їх сімейні власники живуть у країні, реінвестують прибуток у країну, і вдячні державі за підтримку. Хоча, вистачає і своєї корупції, і самогубств виявлених чиновників.

Альтернативні моделі розвитку економіки дещо менше, м'яко кажучи, підходять зараз Україні. Неоліберальні рецепти минулого і в кращі часи та в інших країнах мало спрацьовували, а зараз перетворюють Україну в бананову республіку. Вивозьте зерно, ліс-кругляк і металобрухт – ось ваше місце в глобальному розподілі праці. Щоправда, лобістів продовження такого підходу вистачає і в уряді, і в Раді, і будь-яка критика приводить до переходу на особистості, бо по суті-то аргументи слабкі. Наступний етап цієї політики – двохходовий розпродаж землі сільськогосподарського призначення. В результаті домінування крупного аграрного виробництва, типу вирощування кукурудзи і рапсу, з вивозом прибутку і товарної продукції за кордон.

Ставка лише на аграрний сектор у такому вигляді не витягне всю економіку. Подібна модель утримує мінімальну кількість робочих місць, намагається безкоштовно експлуатувати інфраструктуру і не вкладається в розвиток соціальної сфери села. Натомість, перспективним є протекціонізм тваринництва, органічне виробництво, ягідництво, садівництво типу польського. По інфраструктурі – підтримки заслуговують ініціативи по розвитку портів під загрузку зерна та річкового транспорту.

Законсервує "бананову" модель реструктуризація боргів імені Яресько: ще десятиліття ми будемо змушені віддавати все, що заробимо. Тому угоду переглянути, а на виплату боргів ввести мораторій років на п'ять. Зараз у світі таке почнеться, що можемо проскочити без санкцій. Головна інвестиція для нової індустріалізації – матрасні заощадження та офшорні заначки. Завдання тільки створити довіру і гарантії, а також хай невисокий, але стабільний дохід.

Чисельні консультанти радять пріоритетом зробити малий і середній бізнес. В мережі купа ессе про те, як "у моєму французькому селі два ресторани, готель і винокурня і всі споживають місцеве". Ця ідилія неможлива без внутрішнього ринку. Ну побудуйте в нашому селі ресторан, скільки разів туди сходить селянин? Ну, продавши пай, може там святкувати цю подію місяць. А потім? Без сумніву, МСП потрібно розвивати, не душити тих ФОПів, давати мікрокредити, але самі вони не витягнуть усю економіку. Буде живим градоутворюючий завод – навколо нього легко розвинуться сфера послуг, роздрібна торгівля і всі інші сервіси.

Сподівання на входження до європейського ринку вже розвіюються. Квоти виділені мінімальні, натомість переманюють сотні тисяч кваліфікованих працівників. Якщо до Польщі зі вступом до ЄС зайшли німецькі ТНК з мільярдними інвестиціями і своїм менеджментом, то нам пропонують копійки допомоги на укріплення кордону. Структурних коштів ЄС також іще довго не побачимо навіть помацати. Іноземні компанії заходять виключно на спекулятивні високодохідні напрямки, або скуповують майно і активи ліквідованих компаній з максимальним дисконтом.

Останнім часом пропагують нову стару ідею – економічної кооперації з Росією. Аргументи логічні і для когось прийнятні – старі зв'язки можна відновити швидко, при політичній капітуляції на ринки запустять легко, і в короткій перспективі можна отримати відчутний економічний ефект. Проте, варіант очевидно нереальний, і навіть спроби його запровадження приведуть до бунту і розвалу країни.

Так що варіантів небагато. Збираємо ще живих притомних бізнесменів і пропонуємо угоду:

Ми, Україна, надаємо вам підтримку у важливих для держави галузях, які повинні стати локомотивами економіки. Ми даємо вам пріоритет у державних закупівлях. Я от ніяк не розумію навіщо купувати вагони в Польщі, навіть трохи дешевші, коли в Україні простоюють три вагонобудівельні заводи. Потім мені пояснили: на іноземних закупівлях украсти легше, контролю менше. А фактор зарплат для тисяч працівників, податків, супутніх виробництв – ніхто не включає у розрахунок. Так от, ми дамо вам в оренду державні підприємства (які збиткові і потрібні для ваших чеболів). Для експорту держава надасть повну підтримку, і чим більш він технологічний, тим ми за нього більше будемо боротися. І ми вам дамо повагу у суспільстві. Бо хто зараз олігархи? Кровосісі, які ховають свої статки, ховаються від преси, і не мають офіційного статусу. А станете поважними членами суспільства, з вами публічно будуть щотижня зустрічатися прем'єри і президенти, і не лише українські, а хтось ще і на пам'ятник собі заробить. І на орден некуплений.

Але, ви, акули, теж несете жорсткі зобов'язання:

- Відкриваєте структуру бізнесу і аудиторські звіти;

- Перестаєте ховати прибутки і особисті капітали за кордоном (прийдеться повернене амністувати як частина угоди);

- Перевозите родини і себе в Україну. На давоси, пляжі, лижі – будь-ласка, але нехай всі бачать, що ти щотижня на виробництві і що ти пов'язуєш себе з країною;

- Ніяких офшорів;

- Відмова від іноземних паспортів.

- Прозорий план розвитку бізнесу і створення індустріальних виробництв і робочих місць. Регулярний аудит, оцінка KPI, покарання за зриви;

- Бізнес за кордоном? Будь ласка, але це має бути участь у закордонних тендерах, а не вивіз капіталу з України. Заробляйте там та інвестуйте в Україну.

Жорстко? А варіанти є? Всі ці вимоги обов'язкові і для політичних еліт також. Бо не секрет, що занадто багато у кого вже запасні аеродроми стали основними. І норму про 180 днів перебування на території України виконати їм усе важче.

Для розробки нового плану залучимо і іноземних спеціалістів, але не старих неолібералів, а трендових протекціоністів-промисловиків: Стігліца, Райнерта, і все це не так дорого.

Подібну реформу нинішній уряд провести не зможе. Сформований по квотам олігархів і любих друзів, він часто змушений просто прикривати діяльність нових "смотрящих". Любих друзів, до речі, до клубу чеболів пускати не можна. Лише перевірених вітчизняних бізнесменів, які роками виробляють реальний продукт. По спілкуванню із окремими крупними бізнесменами та деякими із першої сотні – зацікавленість є. Хоча по поведінці ряду інших – бачимо потенційну відмову і навіть жорсткий супротив.

Так от, а новий уряд з новою програмою повинен отримати кредит довіри населення на реформу і мати відповідну підтримку. Але це не має бути уряд олігархів, держава тут має бути замовником і контролером. І всі ці корупційні схеми по митниці, енергетиці, Нацбанку, відшкодуванню ПДВ, ДОЗам – прийдеться закрити добровільно. Я бачу що жалко але якщо добровільно – то без арештів. Може бути.

В наших умовах подібне стратегічне рішення може прийняти наша домашня G7. Якщо вона не може – збирайте G20, додавайте інших впливових політиків. Бо якщо не розрулите – бунт всіх знесе. Якщо стратегічне рішення прийняте – обійдемося і без дострокових виборів, на нормальну програму 300 голосів буде. Хоча і спротив буде шалений. РПЛ постійно пропонує законопроекти на виконання подібного плану – і мораторій на експорт кругляка, і експортно-кредитне агентство – проходить дуже важко. Корупціонери з одного боку, міжнародні лобісти з іншого – зацікавлені в побудові бананової республіки.

До речі ідея економічного може і об'єднає націю. І розмови про те що наш народ дурний і навіть поляки працьовитіші – не вірте. І не лише тому, що мільйони наших нормально вже євроінтегрувалися і не лише на чорні роботи. Зараз ще живе і працездатне покоління, яке збудувало атомні станції, літаки і ракетні двигуни. Я вже не кажу про високотехнологічну зброю (яку також треба виробляти і торгувати). Те, що це покоління зараз вигнали працювати реалізаторами на базари – не їх вина. При прозорих правилах гри і грамотному менеджменті заводи відновимо. А для контролю правил гри мабуть створимо чи реформуємо і НАБУ, і НАЗК, і МОН буде працювати над кадровим забезпеченням індустріалізації, і далі по списку.

Подібні вибрики ще пару років тому наштовхнулися би на міжнародний спротив. А зараз, після скасування Транстихоокеанського та Трансатлантичного партнерства і СОТ принишкне. Навпаки, економічний протекціонізм може стати шансом нових контактів на нових умовах з новими світовими лідерами.

Незгодні можуть вступати в секту "Другого терміну". Розумні незгодні – велкам до дискусії.

powered by lun.ua
Коментарі — 46
Oleksandr Nahornyy _ 18.02.2017 22:09
IP: 188.230.3.---
Хвате болтать! Є потреба упровадження Української національної ідеології та філософії в систему буття та діяння українства. А ось моє підприємницько-лібертаріанське бачення сьогодення: Слава Україні та її вірним СИНАМ! МИ виграємо тоді, коли переможемо на ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ФРОНТАХ у себе в УКРАЇНІ!. ЧИЇ ІНТЕРЕСИ ПРОСУВАЮТЬ НА НАШИХ СТРАЖДЕННИХ ТЕРЕНАХ ТІ Й ІНШІ!? Хіба совкомівські видавці й автори підручників у хрестоматіях з української літератури не цензурували відповідним чином твори класиків, аби вичавити підприємницький дух з душі й із тіла українства? Чому завжди серед поразників, а не переможців національні "герої" – бандити: Еней, Кармелюк, Довбуш?! Чому вони навчають нашу молодь та дітей, коли в американських навчальних закладах ще з дошкільного віку призвичаюють торгувати й торгуватися, конкурувати, ризикувати власним, а не краденим чи відбитим у нації коштом, а в кіні завжди ПЕРЕМАГАЄ ЗАКОН І ПРАВО НАЦІЇ / ДЕРЖАВИ / ГРОМАДИ, а не кольта... У такім разі ясно, якого Біса газети
Volodymyr Tonkoshkur _ 29.01.2017 20:06
IP: 94.244.37.---
Трамп тільки проголосив економічний націоналізм, а команда педералісімуса і сам педералісімус уже користується плодами економічного націоналізму. Уже страшно вийти на вулицю – то снігоуборочна техніка кличка то пожежна машина від радикарастів пролетить, то інтелектуали авакяна як по подіуму пройдуть.Одним словом – рехворми.
Ans Blom _ 28.01.2017 20:09
IP: 104.155.92.---
Та які ж ви тупі! В автор- утопіст?
Yury Stowisim _ 28.01.2017 19:39
IP: 104.155.120.---
Так і повинно статися, але економічному націоналізмові має передувати націоналізм політичний.
Тобто спочатку на гільйотину тих, хто є компрадорами, а вже потім створення "чеболей". Сам по собі економічний націоналізм не прийде.
kriukov _ 28.01.2017 09:56
IP: 93.75.25.---
Наивность автора -зашкаливает! – Давайте уж сразу строит "Город-Солнце"...
Anatol Zubenko _ 28.01.2017 09:27
IP: 104.155.92.---
Andrey Kononenko:
Alexander Vasilevsky:
Andrey Kononenko:[ инвестору, который будет гарантировать создание определённого количества рабочих мест с зарплатами не ниже определённого уровня. Такой вот здравый рыночный подход.
+100500. Рівні можливості проти протекції обраних (олігархів)
Да, чтобы всё не свелось к поддержке ахметовской выплавки стали.[/Q А сейчас так и есть.З а льготные перевозки стали расплачивается население,цены на ж.д. билеты увеличились вдвое! Что еще нареформируют?
sidor _ 27.01.2017 20:33
IP: 77.52.6.---
Anatol Kononenko:
....предложение на нефтяном рынке увеличится за счёт доли США и снизится за счёт доли РФ, потому что за годы вставания с колен без импортного оборудования и иностранных специалистов добывать собственную нефть РФ разучились. Без зарубежной поддержки эксперты прогнозируют падение объёмов добычи по 10% в год.

В общем, перспективы, если всё это произойдёт, в Мордоре простые: либо падение цен на нефть, либо падение объемов её экспорта, либо и то, и другое одновременно.

Чем это грозит российской экономике – понятно даже не специалисту: обнищавшую страну победят не ракеты с ядерными боеголовками, а конвои с гуманитарной помощью.

Как только карманы опустеют, "патриоты" Мордора первыми побегут менять оставшиеся "военные мощи" на китайскую лапшу.
Andrey Kononenko _ 27.01.2017 20:24
IP: 188.163.73.---
Alexander Vasilevsky:
Andrey Kononenko:
Теперь по экономической сути. Хотелось бы указать на одну большую, как мне кажется, ошибку в ваших рассуждениях: "Ми, Україна, надаємо вам підтримку у важливих для держави галузях, які повинні стати локомотивами економіки." Мне кажется, что нельзя, чтобы нынешнее украинское государство, которое славится низким качеством управления, выбирало, какие отрасли важные. Потому что государство не может знать, какие отрасли окажутся самыми прибыльными, а какие не пойдут. Так можно похоронить много государственных денег. Вместо этого государство должно оказывать поддержку любому инвестору, который будет гарантировать создание определённого количества рабочих мест с зарплатами не ниже определённого уровня. Такой вот здравый рыночный подход.
+100500. Рівні можливості проти протекції обраних (олігархів)
Да, чтобы всё не свелось к поддержке ахметовской выплавки стали.
sidor _ 27.01.2017 20:11
IP: 77.52.6.---
Anatol Kononenko:
sidor:
Anatol Zubenko:
Anatol Kononenko:
Anatol Zubenko:
руслан49:
sidor:
руслан49:[

"Патріоти воюють – бариги торгують"!!!
В Крим з України всього цього вже не поставляється. Радій. Як говорять в Росії, через два роки ДНР і ЛНР вже буде в складі Росії і туди теж нічого з України постачатися не буде. Збудеться "мєчта ідіота".
Да дай бог!
Потом отвалится Закарпатье и Южная республика с Одессой
- Да дай бог!
С чего вдруг? Там что, воюют? А вот если получат особый статус, то точно развалится Украина!
100%.
День легализации луган/дона "особостатусниками" – дата начала гражданского волнения (мягко сказано) и начало распада страны.
Любая страна распадается, если нет бабла содержать её!
точно. Мордор вжэ доедает резервы
Spirito _ 27.01.2017 20:00
IP: 93.74.43.---
3. Питання об"єднання церков лише віддаляється.
-В чем разница между УПЦ и "КП" – наглядно,просто и по полочкам – стаття
-РПЦ навмисно провокує українське суспільство:Жахлива новина з Донбасу
...священники РПЦ посетили укрепления террористов "ДНР" на фронте Донбасса
и "благословили их на победу".,
Российский "Крестный ход" первым делом посетил линию фронта и позиции террористов возле нас.п.
Станицы Луганской.Местные жители утверждают,что сразу после полученного благословения"
боевики открыли огонь по украинским позициям". -
- Це піпец: в "пантеоні" ординських "святих" поповнення (фото)
До "святого" (мученика) Сталіна прибуло поповнення "святий" Моторола. -
(-"Голгофа України":Дуже сумна,але смислова листівка 100-річної давнини-
"Сцілла і харібда" не подбають про Воскресіння України.)
Мир Вам.
-Vesna- _ 27.01.2017 19:42
IP: 93.72.143.---
Сподівання на входження до європейського ринку вже розвіюються. Квоти виділені мінімальні, натомість переманюють сотні тисяч кваліфікованих працівників. (с)

Це серйозна заява, пане Попов?

PS облиште тих ФОПів. Малий бізнес у в розвинутих економіках цінний своєю самозанятістю населення – а не внеском в державну економіку.

PPS а про корейських чеболів... це цікаво.
Spirito _ 27.01.2017 19:39
IP: 93.74.43.---
2. А куди поведе "другий термін"?
У грудні завод іще мав назву "Ленінська кузня",хоч в новинах раніше було повідомлення,
що над зміною назви працюють.
-...этому человеку давал гражданство П.Порошенко,который крайне редко делает какие-то
нелогичные и невыгодные для себя поступки.Предыдущий раз П.А.просил укр.гражд.для
Новинского,который даже не являлся его бизнеспартнером.
Так что это была далеко не инициатива Порошенко и не он будет заканчивать данную историю.
А Михо еще на какое-то время останется отстранен от Грузии,но ведь где то его же будут использовать?
Вопрос только чем мы "заслужили" такую "благодать"... – из блога
-...Порошенко також заявив,що Саакашвілі буде чудовим прем"єром,але не України,а Грузії. – (не склалось)
-Саакашвілі створює нову політичну силу і хоче дострокових виборів. - (не впоравшись із однією
областю України) – (В Тбілісі центральне опалення вимерло,коли народ заплатив лише 30%. -з інтернету)
Spirito _ 27.01.2017 19:20
IP: 93.74.43.---
Люди бачать знецінення гривні,банкопад,підвищення тарифів і цін і війну (яку на третьому році
назвали "ефективним контролем" РФ – це такий рівень т.з.цивілізованості – (колись у Гітлера придумали "остаточне вирішення єврейського питання")).
Асоціація виявилась колонізацією/окупацією через доларизацію/офшоризацію економіки
і вимогами продати все,що здатне приносити прибуток. (у кого гроші – у того влада)
Зародки громадянського суспільства витіснили грантовим "громадянським суспільством",
що є елементом колонізації.
Зубожілому населенню дали "пластмасове намисто" е-декларування (засіб контролю колонізованих),
яке нині не підозрює,що декларування планується для всіх (доходи і видатки).
А це черговий привид комунізму від так званого цивілізованого світу,який не варто приймати.
- Консервация – стаття
(можна було б не перейматися їх проблемами/іграми,якби від цього не залежала доля країни
і всіх її мешканців)
sidor _ 27.01.2017 18:23
IP: 77.52.6.---
Anatol Zubenko:
Anatol Kononenko:
Anatol Zubenko:
руслан49:
sidor:
руслан49:[

"Патріоти воюють – бариги торгують"!!!
В Крим з України всього цього вже не поставляється. Радій. Як говорять в Росії, через два роки ДНР і ЛНР вже буде в складі Росії і туди теж нічого з України постачатися не буде. Збудеться "мєчта ідіота".
Да дай бог!
Потом отвалится Закарпатье и Южная республика с Одессой
- Да дай бог!
С чего вдруг? Там что, воюют? А вот если получат особый статус, то точно развалится Украина!
100%.
День легализации луган/дона "особостатусниками" – дата начала гражданского волнения (мягко сказано) и начало распада страны.
Инга Вайда _ 27.01.2017 18:22
IP: 91.206.110.---
накрал кучма-нифига ему,накрал ющенко,супружница его катька собирала деньги на "больницу будущего...ни денег,ни больницы...нифига...продолжают жить спокойно...и на воле...а олигархи откуда взялись????на краденных деньгах-свой первый миллион...нифига...с ними тоже все ок...страна в беде,простые люди отдают последнее в АТО...ждем кредиты мвф...а не проще отобрать награбленное в пользу государства,а воров-туда,куда им и положено: за решетку!
Anatol Zubenko _ 27.01.2017 17:06
IP: 94.153.158.---
Adam Viter:
Хороший пример, только для либерастов это ничего не значит, умрет язык, ну и хрен с ним...
Anatol Zubenko _ 27.01.2017 17:01
IP: 94.153.158.---
Anatol Kononenko:
Anatol Zubenko:
руслан49:
sidor:
руслан49:[

"Патріоти воюють – бариги торгують"!!!
В Крим з України всього цього вже не поставляється. Радій. Як говорять в Росії, через два роки ДНР і ЛНР вже буде в складі Росії і туди теж нічого з України постачатися не буде. Збудеться "мєчта ідіота".
Да дай бог!
Потом отвалится Закарпатье и Южная республика с Одессой
- Да дай бог!
С чего вдруг? Там что, воюют? А вот если получат особый статус, то точно развалится Украина!
Adam Viter _ 27.01.2017 16:37
IP: 178.92.10.---
На днях Mozilla випустила версію 51 браузера Firefox, одним із новвовведень в якій стало прибирання підтримки білоруської мови. Вважаю це реальною констатацією де-факто смерті цієї мови, і великим попередженням для українців
Ось пояснення з мозіллівського баґтрекера
"This locale hasn't seen any activity in almost 2 years, and we failed to revive the community effort.
The plan is to stop building Firefox Beta and Firefox Release, and move existing users to Russian." Переклад.
"Ця мова не бачила ніякої активності майже 2-х років, і ми не змогли оживити зусилля спільноти.
План полягає в тому, щоб зупинити будівництво Firefox Beta і Firefox Release, і перемістити існуючих користувачів на російську мову ".
Отакої. Догралися Білоруси. Від офіційного запроваждення російської, як другої державної в Білорусі пройшло 22 роки – якраз одне покоління.
А в момент закачування Windows 10 – пошукової системи і браузер Microsoft Edge, автоматично завантажується, як вірус, пошукова система Mail Ru
Adam Viter _ 27.01.2017 16:34
IP: 178.92.10.---
На днях Mozilla випустила версію 51 браузера Firefox, одним із новвовведень в якій стало прибирання підтримки білоруської мови. Вважаю це реальною констатацією де-факто смерті цієї мови, і великим попередженням для українців
Ось пояснення з мозіллівського баґтрекера
"This locale hasn't seen any activity in almost 2 years, and we failed to revive the community effort.
The plan is to stop building Firefox Beta and Firefox Release, and move existing users to Russian." Переклад.
"Ця мова не бачила ніякої активності майже 2-х років, і ми не змогли оживити зусилля спільноти.
План полягає в тому, щоб зупинити будівництво Firefox Beta і Firefox Release, і перемістити існуючих користувачів на російську мову ".
Отакої. Догралися Білоруси. Від офіційного запроваждення російської, як другої державної в Білорусі пройшло 22 роки – якраз одне покоління.
А в момент закачування Windows 10 – пошукової системи і браузер Microsoft Edge, автоматично завантажується, як вірус, пошукова система Mail Ru
Anatol Zubenko _ 27.01.2017 16:27
IP: 104.155.120.---
руслан49:
sidor:
руслан49:[

"Патріоти воюють – бариги торгують"!!!
В Крим з України всього цього вже не поставляється. Радій. Як говорять в Росії, через два роки ДНР і ЛНР вже буде в складі Росії і туди теж нічого з України постачатися не буде. Збудеться "мєчта ідіота".
Да дай бог!
руслан49 _ 27.01.2017 15:20
IP: 37.53.229.---
sidor:
руслан49:
sidor:
руслан49:
очень хорошо. Сколько есть – остальное закупить в Польше. Это святотатство выкидывать антрацит "на ветер", подло и гнусно торговать с убийцами, бандитами, предателями.
А ця банда, що зараз блокує поставки в Україну з Донбасу вугілля, що вона була у міністра? Проговорювала варіанти, чи можна купити вугілля в Польші, чи не можна, скільки, на скільки підніметься ціна електороенергії для населення і т.д. Прийшли до якогось висновку, що можна блокувати, що не можна? Ні, всього цього не було. Кожен робить, що хоче, а потім всі на своєму горбі розхльобують.
вы за субсидию и дупу подставите! Эти "бандиты" Украину своей кровью защищали и защищают пока вы шоколадное очко вылизываете. Фи!
Це свиномордий Семенченко Україну захищав? Скажи щось смішніше.
sidor _ 27.01.2017 15:13
IP: 77.52.6.---
руслан49:
sidor:
руслан49:
І ще про вугілля Західної України. Загальні запаси вугілля тут (Львівсько-Волинський вугільний басейн) не перевищують 1 % від розвіданих в Україні. Із Вікіпедії.
очень хорошо. Сколько есть – остальное закупить в Польше. Это святотатство выкидывать антрацит "на ветер", подло и гнусно торговать с убийцами, бандитами, предателями.
А ця банда, що зараз блокує поставки в Україну з Донбасу вугілля, що вона була у міністра? Проговорювала варіанти, чи можна купити вугілля в Польші, чи не можна, скільки, на скільки підніметься ціна електороенергії для населення і т.д. Прийшли до якогось висновку, що можна блокувати, що не можна? Ні, всього цього не було. Кожен робить, що хоче, а потім всі на своєму горбі розхльобують.
вы за субсидию и дупу подставите! Эти "бандиты" Украину своей кровью защищали и защищают пока вы шоколадное очко вылизываете. Фи!
руслан49 _ 27.01.2017 15:11
IP: 37.53.229.---
sidor:
руслан49:

На оккупированную территорию так же поставляется "украинскими патриотами":
- дизельне паливо;
- деревина;
- легована сталь;
- руда;
- кокс;
- бітум;
- мінерали;
- полімери;
- дорогоцінні метали;
- детонатори і шнури; (добре, що хоч не танки з гарматами – - хоча хто там і що перевіряє?)...

"Патріоти воюють – бариги торгують"!!!
В Крим з України всього цього вже не поставляється. Радій. Як говорять в Росії, через два роки ДНР і ЛНР вже буде в складі Росії і туди теж нічого з України постачатися не буде. Збудеться "мєчта ідіота".
sidor _ 27.01.2017 15:05
IP: 77.52.6.---
руслан49:
1) Чому Україна закуповує вугілля у компаній Ахмєтова за славнозвісною формулою "Ротердам+", тобто по міжнародній вартості з урахуванням доставки в Україну по ціні 63$/т., тобто приблизно по 1800грн/т., хоча собівартість вугілля українського виробництва лежить в межах 800грн за одну тонну? Тобто така ціна є чи не найвищою у світі! При цьому усім зрозуміло, що це вугілля прямує до наших ТЕС не з далекого Ротердаму, а з окупованих територій Донецької та Луганської областей.
2) Чому офіційно визнані 47% від сплаченої вартості за вугілля з окупованих територій йде до бюджетів терористичних організацій ЛНР та ДНР?
На оккупированную территорию так же поставляется "украинскими патриотами":
- дизельне паливо;
- деревина;
- легована сталь;
- руда;
- кокс;
- бітум;
- мінерали;
- полімери;
- дорогоцінні метали;
- детонатори і шнури; (добре, що хоч не танки з гарматами – - хоча хто там і що перевіряє?)...

"Патріоти воюють – бариги торгують"!!!
руслан49 _ 27.01.2017 15:02
IP: 37.53.229.---
sidor:
руслан49:
І ще про вугілля Західної України. Загальні запаси вугілля тут (Львівсько-Волинський вугільний басейн) не перевищують 1 % від розвіданих в Україні. Із Вікіпедії.
очень хорошо. Сколько есть – остальное закупить в Польше. Это святотатство выкидывать антрацит "на ветер", подло и гнусно торговать с убийцами, бандитами, предателями.
А ця банда, що зараз блокує поставки в Україну з Донбасу вугілля, що вона була у міністра? Проговорювала варіанти, чи можна купити вугілля в Польші, чи не можна, скільки, на скільки підніметься ціна електороенергії для населення і т.д. Прийшли до якогось висновку, що можна блокувати, що не можна? Ні, всього цього не було. Кожен робить, що хоче, а потім всі на своєму горбі розхльобують.
Зеленський76 Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter