Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

ПороШокін бреше – вимоги ЄС про антикорупційну прокуратуру НЕ виконано

08 листопада 2015, 16:58

Вся президентська рать замулює очі європейцям, видаючи, що вимоги ЄС у сфері протидії корупції, від яких залежить скасування шенгенських віз для українців, виконано.

Проте, у спробі пошити європейців у дурні, офіційний Київ обіграв сам себе.

Вчора Президент України в розмові з німецькими журналістами заявив, що Київ виконав один із пунктів плану з безвізової лібералізації та оновив склад учасників від Генпрокуратури у комісії з обрання антикорупційного прокурора саме так, як того вимагав ЄС.

Це, м'яко кажучи, неправда.

Бо ЄС вимагав спочатку замінити одіозних членів конкурсної комісії, а потім – і всю "четвірку Шокіна". І не просто замінити, а призначити до неї представників, яким довіряє громадськість, зокрема й тих, кого розглядала Верховна Рада, яка також делегувала сімох своїх представників обирати антикорупційного прокурора.

Натомість, у Порошокіна замінили лише двох із чотирьох членів комісії, лишивши в ній одіозного заступника генпрокурора Юрія Севрука. Саме щодо Севрука було найбільше застережень як у громадськості, так і у народних депутатів, а нещодавно цей заступник генпрокурора на камеру брехав журналістам, коментуючи фальсифікації протоколів з результатами відбору на керівництво однієї місцевої прокуратури.

"Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував Європейський Союз, включно з паном Кесслером", - сказав Порошенко у розмові з журналістом передачі Conflict Zone, що виходить на телеканалі DW.

Це – відверта брехня.

Бо Джованні Кесслера, генерального директора Європейського управління боротьби з шахрайством, в комісію з обрання антикорупційного прокурора не включили. І навряд чи включать, бо Порошокіну потрібен у комісії контрольований Севрук, а не Кесслер, який був кісткою в горлі адміністрації президента, коли обирали директора Антикорпуційного Бюро.

Натомість у Порошокіна придумали, як включити Кесслера в комісію і зберегти там Севрука. Пропонують це зробити руками народних депутатів. У п'ятницю на сайті Верховної Ради з'явився проект постанови, яким пропонується замінити американського прокурора Мері Батлер, делеговану в комісію Народним Фронтом, на пана Кесслера!

Вочевидь, саме це "продає" президент європейцям як виконання їхніх вимог.

Але цього не буде як мінімум з трьох причин.

Причина перша – сам пан Кесслер, як європейський чиновник та дипломат, навряд чи погодиться стати "заміною" своєму американському колезі. Це неприйнятно ані з політичної, ані з дипломатичної точок зору. І це прекрасно розуміють в АП.

Причина друга – у Верховної Ради немає законних підстав перепризначати своїх делегатів у конкурсну комісію. Проте, є підстави політичні.

Пропозиція замінити Кесслера на Батлер є свідомою маніпуляцією і спробою руками народних депутатів позбутися єдиного міжнародника в комісії, на якого жодна із політичних сил немає впливу. Зараз комісія переходить до останнього етапу – співбесід із кандидатами. І саме зараз, а не три тижні тому, коли комісія тільки-но починала працювати, Рада вирішила, що пані Батлер в ній не місце.

Злякавшись можливості мати одразу двох принципових іноземців у комісії, у Порошокіна придумали, як їх взагалі позбутися.

Причина третя – рішення про заміну складу представників у комісії, делегованих Парламентом, якось треба пояснити і європейцям, які цього не вимагали, і американцям, які, за нашою інформацією, уже в шоці, адже пані Батлер прилітає у вівторок в Україну на три тижні – аби взяти участь у всіх співбесідах з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Оскільки жодного притомного аргументу у влади немає, парламентарі знайшли технічне пояснення – мовляв, пані Батлер хронічно відсутня на засіданнях комісії.

Жодного зриву засідання конкурсної комісії через відсутність Мері Батлер не відбулося, бо члені комісії, розуміючи аргументи влади, наперед домовилися про правила, які умовжливи повноцінну участь у ній іноземним представникам. Мері Батлер брала участь у засіданнях і голосувала онлайн. А тепер їде в Україну, аби три тижні проводити багатогодинні співбесіди з майбутніми антикорупційними прокурорами.

Отже, закиди про незадовільну роботу Мері Батлер в комісії є щонайменше безпідставними. Цікаво, як після такої "заміни" дивитиметься в очі американським донорам прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, чия політична сила пропонувала Мері Батлер в конкурсну комісію.

У спробах зімітувати виконання антикорупційної вимоги офіційний Київ надурив сам себе. І нині у Президента є один єдиний спосіб вийти із очевидного дипломатичного клінчу, який уже обіцяє особисто для Петра Порошенка обернутися гучним міжнародним скандалом, наслідком якого буде негативне рішення європейців щодо виконання Україною безвізового плану.

Порошокін має призначити в конкурсну комісію Джованні Кесслера замість Юрія Севрука.

А також – вибачитися перед прокурором Мері Батлер за проект постанови про її фактичне "звільнення" з комісії, про який проукраїнський американський політик дізнається з преси, а не від офіційних осіб, які помпезно кликали і переконували її допомогти з обранням антикорупційного прокурора для Антикорупційного Бюро, яке будують за рахунок грошей від США та ЄС.

powered by lun.ua
Коментарі — 188
Olivia Doss _ 09.11.2015 05:24
IP: 104.197.194.---
УП превратилась в помойку. Бедный Гонгадзе переворачивается в гробу.
Шабунин, ты считаешь в ЕС сидят такие же лохи, на которых рассчитана твоя статейка?
Очень жаль, что Порошенко не разрешает короткоствол, таких шабуниных пора отсреливать, как бешеных собак. Которые в погоне за зеленым баксом готовы продать даже собственную мать. ЧМО.
Orest Asgard _ 09.11.2015 02:40
IP: 80.64.85.---
В Порошенко антитотем (1965г.р) полностью затмил тотем:Черты антитотема отчетливо проявляются в людях с расплывшейся фигурой и одутловатым лицом, в мерзостных, трусливых приспособленцах, холуях и жадинах.
Orest Asgard _ 09.11.2015 02:24
IP: 80.64.85.---
Шокін, на замовлення Порошенко, намагається будувати корупційну вертикаль мафіозної системи в органах прокуратури під прикриттям "так званих" реформ.Шокін влаштував свого адепта епохи "совка" Комкова В.К. у ВРЮ (Вищу Раду Юстиції)
Шокін цинічно проштовхує "діамантів" корупції в органах прокуратури, про що свідчать скандали в ЗМІ.
А брехати тамада Порошенко може все, що завгодно, аби зберегти свою систему корупційного гешефту.
Україні потрібно терміново призначити нового Генерального прокурора незалежного від Порошенко чи іншого олігарха. Бажано, щоб це була людина із філософією західного світу, повагою до права та дотримання закону,можливо фахівець з української діаспори Канади, США, чи Західної Європи.
Суди повинні дієво відфільтровані від плутократів.
Місько Зл _ 09.11.2015 01:58
IP: 77.123.178.---
Шабуня, годі брехати, всі розумні люди знають на кого ти працюєш і чому так дико дзявкаєш на Петра. Іди розказуй лохам про СНІД до шлюбу, як ти це робив, сектант брехливий
meua _ 09.11.2015 01:00
IP: 93.74.11.---
Порошенко привык врать – он говорит правильные слова, но делает по-другому. Фактически, взял пример с Путина. Он уже не может остановиться и не замечает, что доверие уже утеряно – еще год назад родственники Небесной Сотни освистали его на Майдане. А сегодня он стремительно догоняет Яценюка по степени ненависти, которую он вызывает у людей своим тотальным враньем и манипуляциями. Его бизнес проект при власти морально дискредитирован и скоро пойдет ко дну! Ющенко 2.0 – вот его след в истории Украины.
kren _ 09.11.2015 01:00
IP: 188.0.104.---
Андрей Кононенко:
...ніякого самообману тут нема.Хотів би я побачити ще таку армію,де б її щодня зраджувало
все керівництво,з армійським докупи,за вийнятком молодшої і середньої ком.ланки.Не озброєні,
не оснащені,без техніки,пального,власне завдяки тільки патріотизму населення і волонтерів.Вже
другий рік війни,а амія ще й досі не має в повному обсязі, тепловізорів,нічних прицілів,радіо,камери безпілотники- це ж все волонтери,ремонт техніки,за свої гроші?В той час як) (-ло своїх *відпускників з ополченцями*забезпечує зброєю і озброєннями в повному обсязі.Та яка ще в світі армія зможе так воювати проти регулярних частин в рази переважаючої в оснащенні армії?
sidor _ 09.11.2015 00:55
IP: 77.52.26.---
Андрей Кононенко:
sidor:
Наши бойцы в данный момент круче чем все натовские инструктора – они выиграли первую в мире гибридную битву.
Всё же лучше не терять чувства реальности и не заниматься самообманом.
им генеалиссимус не дает расслабится – как крыс под землю гоняет, не давая ответить " чем можно по уставу ОБСЕ,КВН или других подобных структур) и на смерть выставляя наблюдателей как мишени в тире.
а самообманом не дает заниматься все большему кол-ву людей, смотрящих за методами и результатами престидижитирования гения дипломатии
sidor _ 09.11.2015 00:42
IP: 77.52.26.---
RABFAK:
sidor:
так начали называть меня соседи, когда я в 91 году купил 2 грузовые автомашины а в 92- две легковые, тем более, что одна была класса " гранд туризмо" – трехкубовый шестицилиндровый автомат с поршнями как у ЗиЛ 130...
у меня бил Gran Turismo.:-)
какая у тебя модель.?
Монца – ГроссПэтэр, салон " Берлина" 1986 года,двухцветный зеленый металлик с хамелеонами кроме лобового
sidor _ 09.11.2015 00:38
IP: 77.52.26.---
-Vesna-:
....Ну... объективности ради...а больше и не будет "атак" в классическом стиле Тем более – как Ил/овайск или Де/бальцево. Будет применена другая тактика. А если решат ударить в открытую – первая линия обороны вряд ли даже всей своей мощью сможет удержаться долго, ведь ордынцы буду применять авиацию и огромной мощности удар в одно направление. Типа немецкой тактики клина. Тем более, для острия есть мясо.
WSG_для_УП _ 09.11.2015 00:22
IP: 93.72.164.---
ця особа не брехала лише тоді, коли була маленькою та просилася на горщок
RABFAK _ 09.11.2015 00:19
IP: 104.197.43.---
sidor:
так начали называть меня соседи, когда я в 91 году купил 2 грузовые автомашины а в 92- две легковые, тем более, что одна была класса " гранд туризмо" – трехкубовый шестицилиндровый автомат с поршнями как у ЗиЛ 130...
у меня бил Gran Turismo.:-)
какая у тебя модель.?
Андрей Кононенко _ 09.11.2015 00:15
IP: 188.163.73.---
sidor:
Наши бойцы в данный момент круче чем все натовские инструктора – они выиграли первую в мире гибридную битву.
Всё же лучше не терять чувства реальности и не заниматься самообманом.
Анатолій Дмитрук _ 09.11.2015 00:07
IP: 94.230.200.---
Час просторих промов вичерпався – пора лаконічно і коротко сказати: ПОРА ЗАМІНИТИ ТАК ЗВАНОГО "ГАРАНТА", а також премєра, що згорів не в реформах, а в офшорних операціях, та кишенькового спікера Гройсмана, який даремно приперся в стольний град.
І почати треба з Закону про імпічмент.
Нам не треба президента сепаратистів та липецького бізнесмена.
Нам потрібен СПРАВЖНІЙ президент України, справжні реформи та справжній парламентаризм.
sidor _ 09.11.2015 00:07
IP: 77.52.26.---
-Vesna-:
Ну при чем тут тренеры с нато, если они сами не знают как воевать с ордынцами в нового типа войне. И никто не знает. Кроме наших "добробатов" и " киборгов" Наши бойцы в данный момент круче чем все натовские инструктора – они выиграли первую в мире гибридную битву.

ВСЕ страны умеют воевать только в КЛАССИЧЕСКОЙ войне. Поэтому и командовать в штабах и в высшем эшелоне военной власти (в страшном сне не приснится- главнокомандующий войсками -кондитер) некому – у офицеров абсолютно отсутствуют знания ведения подобных боев. По большому счету страна содержит уйму высокооплачиваемых неграмотных паразитов.
Yuri Yurieff _ 09.11.2015 00:05
IP: 46.200.230.---
антивірус:
Yuri Yurieff: Тобі не вгодиш...І коли б ВОНА не увійшла – було б погано...А увійшла в коаліцію – також погано...В тебе явно предвзятоє (упереджене) відношення до Тимошенко
Сохранять не только коалицию с реваншистами,
но и этот выбранный в результате фальсифицированных и
проституированных выборов недееспособный парламент нельзя.
Участие в реваншистской коалиции может привести к тому,
что "Батькивщину" постигнет судьба соцпартии Мороза.
Yuri Yurieff _ 08.11.2015 23:59
IP: 46.200.230.---
антивірус:
Yuri Yurieff:
Юлия Владимировна заявила, что пока
в Украине война, "Батькивщина" из коалиции не выйдет.
Но для того чтобы постмайдановской бандократии
сохранится подольше АТО (войны то нет!) долго заканчиваться не будет.
К сожалению, Тимошенко по выходе из тюрьмы совершила много
тактических ошибок. Коалиция с реваншистской властью -
одна из наиболее неприятных.
Якщо "Батьківщина" навіть вийде з коаліції, то ВР...що захоче, те і проголосує, підключивши Опоблок...Адже провладні фракції БПП має коло 140 голосів, а НФ коло 40...А "Батьківщина має всього 18 голосів...
Если вокруг подлецы совершают безобразия то это
вовсе не означает, что каждый должен им помогать,
даже если неучастие не сможет эти безобразия сразу предотвратить.
антивірус _ 08.11.2015 23:56
IP: 178.93.177.---
Коли "Батьківщина" навіть вийде з коаліції, то "отряд не заметит потєри бойца и яблочко-песню споєт до конца"...Без "Батьківщини", в якої всього 18 голосів...
wed _ 08.11.2015 23:55
IP: 104.197.194.---
mihaylenco:
антивірус
Народ вибрав таку владу, яку заслуговує...

Я би сказав трішки не так. Влада – концентроване відображення народу, який її обрав. Наші люди такі ж, як і влада. Візьми середнього українця, дайте такі самі можливості, як і у владноможців, і цей укрїнець все робитиме те ж саме, і так само.
не так,
вже за совітів відбір був негативний,
а більшість теперішніх владців – коренями з того середовища, до того ж скурвленого грошима, отриманих з розкрадання...
тобто пересічний сьогоднішній чиновник/крупний торгаш ще нікчемніші за комуністичних пристосуванців,
а вже ті не були навіть на рівні з загалом

крім того, історії відомо багато випадків, коли навіть невеликій та замкненій (без соц.ліфтів) групі людей вдавалося правити і десятки років,
а в нас все ж які-не-які ліфти працювали до часів Зека, та й трішки за нього... щоправда винагороджувалися не надто благородні якості

тому не повторюйте пропаган.донських штампів, будь-ласка...
sidor _ 08.11.2015 23:53
IP: 77.52.26.---
kren:
sidor:...нас перед всей школой на линейке исключили из пионэров...
-В сім*ї не без...приказка.Хоча-тут скоріше мова про дитячий...ентузіазм...а не...історичний дискурс.
вообще было сделано без злого умысла, насколько я помню, и было обидно, что поступили с нами так несправедливо.Но "люди" запомнили – в комсомол не приняли и поставили непреодолимое препятствие против поступления в приличное учебное учреждение. Но горе было непродолжительным – наступила эра " проклятых кооператоров" – так начали называть меня соседи, когда я в 91 году купил 2 грузовые автомашины а в 92- две легковые, тем более, что одна была класса " гранд туризмо" – трехкубовый шестицилиндровый автомат с поршнями как у ЗиЛ 130... Дааа, уж, именно историчный...Не выгнали бы с пионэров- стал бы комсомольцем, партийцем...Старые " зубры" трестовские помогли бы на теплое место пристроиться – щас бы где то хобот в казну был бы запущен...
антивірус _ 08.11.2015 23:53
IP: 178.93.177.---
Yuri Yurieff: Тобі не вгодиш...І коли б ВОНА не увійшла – було б погано...А увійшла в коаліцію – також погано...В тебе явно предвзятоє (упереджене) відношення до Тимошенко
антивірус _ 08.11.2015 23:48
IP: 178.93.177.---
Yuri Yurieff:
Юлия Владимировна заявила, что пока
в Украине война, "Батькивщина" из коалиции не выйдет.
Но для того чтобы постмайдановской бандократии
сохранится подольше АТО (войны то нет!) долго заканчиваться не будет.
К сожалению, Тимошенко по выходе из тюрьмы совершила много
тактических ошибок. Коалиция с реваншистской властью -
одна из наиболее неприятных.
Якщо "Батьківщина" навіть вийде з коаліції, то ВР...що захоче, те і проголосує, підключивши Опоблок...Адже провладні фракції БПП має коло 140 голосів, а НФ коло 40...А "Батьківщина має всього 18 голосів...
Yuri Yurieff _ 08.11.2015 23:47
IP: 46.200.230.---
Юлия Владимировна заявила, что пока
в Украине война, "Батькивщина" из коалиции не выйдет.
Но для того чтобы постмайдановской бандократии
сохранится подольше АТО (войны то нет!) долго заканчиваться не будет.
К сожалению, Тимошенко по выходе из тюрьмы совершила много
тактических ошибок. Коалиция с реваншистской властью -
одна из наиболее неприятных.
-Vesna- _ 08.11.2015 23:43
IP: 93.72.141.---
sidor:

Донбассу привет.
У Путина в Сирии ничего не получается – потому война на Донбассе будет разрастаться.
Орки гребаные.
А это и так было известно. Об этом не знает только БАРЫГА – все думает, что "договорняком " да жертвами малыми сможет купить себе относительно спокойное царствование уже хотя бы на один срок.
Ну... объективности ради барыга все-таки нашу армию с Донбасса не уводил.
Более того – их постоянно тренируют инструкторы с НАТО уже который месяц.
-Vesna- _ 08.11.2015 23:37
IP: 93.72.141.---
eurointegration.com.ua/news/2015/11/8/7040486/

Подтверждает инфу Виталия.

С этим Севруном уперлись – и их упертость услышана.
Респект конечно.
sidor _ 08.11.2015 23:33
IP: 77.52.26.---
-Vesna-:
пробачте, какое то наваждение – на пост к вам влезло часть другого текста. Должно было выглядеть так –
Донбассу привет.
У Путина в Сирии ничего не получается – потому война на Донбассе будет разрастаться.
Орки гребаные.
А это и так было известно. Об этом не знает только БАРЫГА – все думает, что "договорняком " да жертвами малыми сможет купить себе относительно спокойное царствование уже хотя бы на один срок.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter