Альона Шкрум Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

ТРИ УРОКИ "ПРОРИВУ СААКАШВІЛІ"

13 вересня 2017, 20:01

Коли трохи вщухли емоції, настав час сказати про уроки для країни від неочікуваного "прориву Саакашвілі", чи, скоріше, прориву українських громадян "за" паном Саакашлілі.

Урок N1. Українці не хочуть мати Президентом – суверена.

Це урок давній, підтверджений неодноразово, але кожен наступний президент чомусь хоче перевірити цю теорію на собі.

/Коли у суспільстві є одна людина (чи невелика група людей), яка творить правила поведінки, людина, якій всі мають коритися, і яка сама не кориться нікому – ця особа називається "суверен."/

Петру Олексійовичу розказують, що українці прагнуть "сильної руки", але це бажання нерозривно поєднане з ідеєю, що "сильна рука" буде справедливою та діятиме в інтересах країни та українців, а не свого власного тіла та наближених до нього.

Я не хочу мати президента-суверена. Суверена, який не підзвітний парламенту, який не може бути знятий за демократичною процедурою, суверена, чиї злочини, чи офшори, чи накази, чи бізнес не можуть бути предметом розслідування жодного органу в державі. Суверена, якому підконтрольні державні інституції, але він сам не підконтрольний нікому й нічому. Суверена, що вимагає порушувати закон через власні забаганки. Сказав: "Геть Саакашвілі!", тож тепер державний апарат має позбавити його громадянства та будь-якими засобами не пускати його в країну.


Суспільство більше не хоче мати президента-суверена, тому громадяни відмовляються виконувати його накази й рішення. Я бачу у Facebook, що молоді хлопці, які не є прихильниками ні Саакашвілі, ні опозиції, поїхали в Краковець і пишуть: "Якщо хочете, судіть мене, але я не визнаю їх права мене судити". І це ключове.

Дворкін писав, що правова норма не може бути нав'язана лише фізичним насиллям чи залякуванням. Особа чи інституція повинна мати авторитет, щоб встановити загальнообов'язкову норму. Якщо особа чи інституція не має авторитету, а норми намагається нав'язати лиш силою, то громадяни можуть підкорюватись тільки через страх. Втім, тоді зникає принципова різниця між владною особою та бандитом. Покора бандитові з ножиком, який у вас вимагає гаманець, ґрунтується на страху застосування насильства, тоді як покора суверену чи інституції – на добровільній згоді громадян підкорятись правилам.

Ця різниця в нашій країні стиралася роками: один інститут кришує незаконний видобуток бурштину, інший – вирубку лісу, а суверен заплющує на це очі, бо інститутами керують "свої", а "своїм" можна. Суверен патріотично говорить про санкції проти РФ та вимагає від суспільства самопожертви заради війни, але водночас сам торгує з РФ, нічим не жертвує, а навпаки – намагається уникнути сплати податків через офшори та володіє заводом на території РФ, сплачуючи податки окупанту.

Суверен розповідає про боротьбу з олігархами, що обкрадали країну роками, але продовжує через своїх маленьких феодальчиків у фейкових комісіях встановлювати тарифи Роттердам+, даючи заробити величезні кошти Ахметову. Найгірше, що немає відповідей на ці болючі питання, немає жодних розслідувань і відповідальності.


Суверен почав вимагати бездумної покори та безпідставної відданості від громадян, але так це не працює. Подвійні моральні стандарти, приховані злочини та невирішені проблеми вбивають авторитет і роблять із суверена – бандита. Щоправда, великого й сильного бандита з низкою державних служб для примусу замість маленького ножика, але суті це не змінює.

Коли сам суверен щодня руйнує погоджений суспільний договір, то громадяни також відчувають право на непокору. Саме тому громадяни України не визнали для себе законом наказ президента щодо позбавлення Саакашвілі громадянства.

Аргументи про те, що Саакашвілі мав звернутись до суду для відстоювання своїх прав, не знаходять розуміння. Право має бути сукупністю визнаних норм і процедур, а не сукупністю рішень суверена. У підконтрольних суверену судах, де правові норми мають різне трактування залежно від фігури позивача, громадянин свої права відстояти не може.

Тож офшори, Липецька фабрика, брехня суверена, вседозволеність і корупція його "підданних", безкарність його оточення, бажання суверена зміцнювати свою владу та збільшувати власні активи без виконання свого обов'язку працювати для суспільства, реформ та економічного зростання – усе це мало вилитись у формі непокори наказам суверена.

Урок N2. На кожну дію є своя протидія.

Емоційно виснажені та незадоволені громадяни можуть чекати на справедливість та потерпати від беззаконня лише невеликий проміжок часу. Далі навіть маленька незаконна дія може викликати активний протест громадян.

Краще за мене це пояснив президент США А. Лінкольн: "Можна весь час дурити частину народу, можна дурити весь народ певний час, але не можна дурити ВЕСЬ народ УВЕСЬ час".

Позбавлення Саакашвілі громадянства якраз і стало маленькою незаконною дією, яку громадяни не визнали, бо розуміли: це особиста забаганка суверена, а не рішення, ґрунтоване на законності. Недопущення Саакашвілі в Україну вже потребувало не просто невизнання, а активної протидії.

Громадяни захотіли побачити Саакашвілі в країні попри забаганки президента й монополію держави на примус. Зупинка міжнародного потяга та "замінування" пропускного пункту викликали злість, бо громадяни сприйняли це як відверте зловживання владою свого становища. Як наслідок – люди у Львові зустрічали Саакашвілі та опозицію наче це був Новий рік у Діснейленді з безкоштовним морозивом.

Урок N3. Поріг страху для українців став дуже низьким.

У людей, що бачили смерть, що борються за незалежність, які готові віддати життя за країну та краще майбутнє своїх близьких, суттєво знизився поріг страху. Під час Революції гідності та під час війни багато людей переосмислили патріотизм, сповнились ним, прожили його. Однак, цей патріотизм – це не покора конкретному суверену чи його феодалам, а прагнення та боротьба за краще життя, за своє щастя, за однакові для всіх справедливість і законність.

На пункті перетину хлопці бігли на прикордонників, що хапались за кобуру пістолету, й кричали їм: "Мене в Іловайську не застрелили. І ти точно не застрелиш. Я свій". І прикордонники пропускали натовп. Низький поріг страху та невизнання правових норм суверена – це страшна комбінація. Комбінація для боротьби за велику свободу але – страшна.

Утім, страшніше те, що суверен не усвідомив: він сам створив цю ситуацію. Ні Юлія Володимирівна, ні Саакашвілі, ні інші опозиціонери так не ослабили інституції влади, як сам Петро Олексійович. Щодня він демонструє, що є вищим за закон, і не думає про законність для всіх.

Через парадоксальне намагання суверена зробити себе сильнішим і недоторканним, держава та її інституції стали – слабшими, й втрачають монополію на владу.

Вийти з цієї ситуації мирно можна лише за умови, що суверен переосмислить та змінить свої вчинки та рішення, а також пояснить своїм феодалам, що вони не мають надійного захисту, що для них діють однакові для всіх українців правила та норми, що державні інституції – не їх власність і не їх бізнес, а публічні органи влади для вироблення справедливої та чесної політики.

Загрузка...
Коментарі — 224
Петро Кравчук _ 14.09.2017 20:14
IP: 109.227.78.---
Як на мене то автор подала ситуацію викривленою,президент України не являється одноосібним володарем – керівником держави. Він відповідає за свій президентський сектор влади це по перше.По друге, ті хто дійсно визначають політику України і володіють більшою частиною економіки ховаються в тіні і регочуть з,,черні,,яка думає, що вони на щось впливають.По третє, якщо ми дійсно будемо вірити в кожного чергового,,месію,,то скоро наступить момент як в анекдоті, коли син скаже батьку -,,кінчай батьку торгувати, бо немає вже чим здачу давати,, .І хотів би наголосити, поки ми всі – громадяни України не будемо жити згідно Конституції України і виконувати -підкорятися законам які прийняті вибраними нами депутатами всіма нами без винятку, ні про яку правову державу не може бути й мови
Олександр Перший _ 14.09.2017 20:10
IP: 188.163.12.---
Борис Беккер:
... Увеличение сбора ЕН за указанный вами период объясняется не тем, что бизнес начал выходить из тени, а тем, что с 1 января 2017 г. вдвое выросла мин. зарплата, а с ней в два раза увеличилась ставка ЕН для самой массовой категории его плательщиков – плательщиков ІІ группы...
Ну, вам не угодишь. Конечный эффект от поднятия в два раза минимальной зарплаты привел к увеличению поступлений в бюджет на 38%, а не наоборот. "Доброжелатели" предрекали как раз обратный эффект – уменьшение поступлений в бюджет. Кто там куда ушел не важно. Если кто-то ушел из бизнеса, т.е., был не в состоянии платить минимальную зарплату, то это означает, что его бизнес был не эффективным, не выдержал конкуренции.
Orest Jj _ 14.09.2017 20:10
IP: 77.52.26.---
Олександр Перший:
факты для будущего суда.
Как по вашему – это торговля с оккупантами (коллаборационизм) или финансирование террористов?

...В 2015 году Кабмин Арсения Яценюка ОБЯЗАЛ ЛЭО поставлять электроэнергию на неподконтрольные территории.
В 2016 году Кабмин Владимира Гройсмана ЗАСТАВИЛ ЛЭО ежемесячно поставлять на оккупированные территории электроэнергию на 300 млн грн, оплачивая ее "Энергорынку" из поступлений от потребителей с подконтрольной территории...
руслан49 _ 14.09.2017 20:09
IP: 35.189.208.---
Не знаю, до якої підлості треба дійти цим вгодованим лобурякам, щоб крутити голови молодим прикордонникам. Ви ж суки ховаєтесь від воєнкоматів і б'єте хлопців, які не заховалися і пішли служити.
markow _ 14.09.2017 20:06
IP: 35.189.218.---
Orest Jj:
markow:
Orest Jj:
раскажі нам про
величайшее достиженіє Цілі – репріватізація Кріворожсталі...!!!
8 млрд возвращени народу...!!!

раскажі нам в 10 раз...

за шо убілі бабу Валю, гади...?
ее бахнули из за того, что о) (уевшая от безнаказанности и бабла она разделась и позировала на фоне пляжа де та на курорте. После этого ужаса пляж перестали посещать отдыхающие. Местные хазяева были в бешенстве от банкротства поэтому и пришлось компенсировать таким образом. Ничего личного – всего лишь бизнес
у бабушкі бил медовий месяц.
вот появлятся фоткі Юлькі на пляже, я тебе припомню...
Orest Jj _ 14.09.2017 20:00
IP: 77.52.26.---
markow:
Orest Jj:
раскажі нам про
величайшее достиженіє Цілі – репріватізація Кріворожсталі...!!!
8 млрд возвращени народу...!!!

раскажі нам в 10 раз...

за шо убілі бабу Валю, гади...?
ее бахнули из за того, что о) (уевшая от безнаказанности и бабла она разделась и позировала на фоне пляжа де та на курорте. После этого ужаса пляж перестали посещать отдыхающие. Местные хазяева были в бешенстве от банкротства поэтому и пришлось компенсировать таким образом. Ничего личного – всего лишь бизнес
Олександр Перший _ 14.09.2017 19:56
IP: 188.163.12.---
kren:
Однак,можливо питання Вам видасться і дивним, тим не менше
чи могли б ви надати якісь свої міркування,там же на титульній,спроба захоплення спорткомплексу, раніше я Вам говорив про напад на фермерське господарство,або ж спроба захоплення чернігівської швейної фабрики,у зв*язку з "підозрами" сбу до УП?
Пане, Крен! Ви мабуть хочете показати, що це один ланцюжок рекетирських наїздів, які викривала УП? Тому зараз до УП є питання от СБУ? Цілком можливо. Лещенко писав про такі ж випадки з боку СБУ щодо компаній, які постачали в Україну скраплений газ. Але до чого тут моя думка? Ви могли б викласти свою. І цього достатньо.
markow _ 14.09.2017 19:53
IP: 35.195.70.---
Борис Беккер:
Эх, Александр, Александр, страшно далеки вы от народа. Именно поэтому вас можно с такой необычайной легкостью ввести в заблуждение всякими псевдопереможными реляциями. Увеличение сбора ЕН за указанный вами период объясняется не тем, что бизнес начал выходить из тени, а тем, что с 1 января 2017 г. вдвое выросла мин. зарплата, а с ней в два раза увеличилась ставка ЕН для самой массовой категории его плательщиков – плательщиков ІІ группы. А то, что сбор увеличился всего на 38 %, а не на 70-80, которые должна была бы дать эта группа, говорит о том, что малый и средний бизнес наоборот – стал еще больше уходить в тень, не говоря уже о тех его представителях, которые в 2017 г. разорились от непомерной заботы о них лично ПА.
двойка по правописанію.
научісь ставіть оксфордскую кому...
kren _ 14.09.2017 19:52
IP: 188.0.104.---
markow:
kren:
Orest Jj:
Главные негодяи страны объединяются...

Уже несколько недель команды Порошенко и Яценюка ведут переговоры об объединении в одну партию для участия в будущих выборах.
В команде президента говорят, что действует "инстинкт выживания: все понимают, что, если они будут воевать между собой, то их вынесут".

.
...а в чому саме новина?
в тому що Лещенко зараз в грузії пє шампансько з грузинським президентом,який хоче посадити кращого друга Лєщенкі – Сакашвілі.
а до чого тут об*єднання Яценюка з Порошенком?
kren _ 14.09.2017 19:49
IP: 188.0.104.---
markow:
Олександр Перший:
kren:
СБУ підозрює "Українську правду" в розголошенні держтаємниці? на титульній сторінці можете ознайомитись.
Читав. Але не зацікавився.
Тож винні у цьому дійсно мають нести не тільки адміністративне покарання...
.
...та мають то мають,тільки покарання,це питання підвідомче владі,що має і прокуратуру,і суд,і міліцію,
і взагалі...все на увазі...має.
markow _ 14.09.2017 19:49
IP: 35.189.208.---
kren:
Orest Jj:
Главные негодяи страны объединяются...

Уже несколько недель команды Порошенко и Яценюка ведут переговоры об объединении в одну партию для участия в будущих выборах.
В команде президента говорят, что действует "инстинкт выживания: все понимают, что, если они будут воевать между собой, то их вынесут".

...В январе прошлого года в прямом эфире программы "Шустер Live" состоялся яростный спор между нардепом Сергеем Лещенко и общественным активистом, главредом издания "Цензор.нет" Юрием Бутусов относительно того, кто главный коррупционер в Украине – Порошенко или Яценюк. Мнение, что Яценюк возглавляет коррупцию в стране, отстаивал тогда Лещенко, но Бутусов убедительно доказал, что не Яценюк, а Порошенко возглавляет коррупцию.
...а в чому саме новина?
в тому що Лещенко зараз в грузії пє шампансько з грузинським президентом.
який хоче посадити кращого друга Лєщенкі – Сакашвілі.
markow _ 14.09.2017 19:45
IP: 35.195.151.---
Orest Jj:
раскажі нам про
величайшее достиженіє Цілі – репріватізація Кріворожсталі...!!!
8 млрд возвращени народу...!!!

раскажі нам в 10 раз...

за шо убілі бабу Валю, гади...?
Борис Беккер _ 14.09.2017 19:44
IP: 35.195.243.---
Олександр Перший:
Борис Беккер:
За январь-август 2017 представителями малого и среднего бизнеса перечислено в местные бюджеты Николаевской обл. почти 366 млн. грн. единого налога. Это на 38% больше, чем за соответствующий период 2016...
Эх, Александр, Александр, страшно далеки вы от народа. Именно поэтому вас можно с такой необычайной легкостью ввести в заблуждение всякими псевдопереможными реляциями. Увеличение сбора ЕН за указанный вами период объясняется не тем, что бизнес начал выходить из тени, а тем, что с 1 января 2017 г. вдвое выросла мин. зарплата, а с ней в два раза увеличилась ставка ЕН для самой массовой категории его плательщиков – плательщиков ІІ группы. А то, что сбор увеличился всего на 38 %, а не на 70-80, которые должна была бы дать эта группа, говорит о том, что малый и средний бизнес наоборот – стал еще больше уходить в тень, не говоря уже о тех его представителях, которые в 2017 г. разорились от непомерной заботы о них лично ПА.
kren _ 14.09.2017 19:43
IP: 188.0.104.---
Orest Jj:
Главные негодяи страны объединяются...

Уже несколько недель команды Порошенко и Яценюка ведут переговоры об объединении в одну партию для участия в будущих выборах.
В команде президента говорят, что действует "инстинкт выживания: все понимают, что, если они будут воевать между собой, то их вынесут".

...В январе прошлого года в прямом эфире программы "Шустер Live" состоялся яростный спор между нардепом Сергеем Лещенко и общественным активистом, главредом издания "Цензор.нет" Юрием Бутусов относительно того, кто главный коррупционер в Украине – Порошенко или Яценюк. Мнение, что Яценюк возглавляет коррупцию в стране, отстаивал тогда Лещенко, но Бутусов убедительно доказал, что не Яценюк, а Порошенко возглавляет коррупцию.
...а в чому саме новина?
markow _ 14.09.2017 19:42
IP: 35.195.68.---
Олександр Перший:
kren:
СБУ підозрює "Українську правду" в розголошенні держтаємниці? на титульній сторінці можете ознайомитись.
Читав. Але не зацікавився.
Тож винні у цьому дійсно мають нести не тільки адміністративне покарання.

Хто ж ці винні? Посади та прізвища можна легко знайти в документах:

Президент Петро Порошенко, який кілька місяців гальмував введення у дію рішення РНБО;

Секретар РНБО Олександр Турчинов, на якого покладався контроль за виконання рішення РНБО щодо програми;

1-й заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, який очолює міжвідомчу комісію з питань ОПК, на якій програма обговорювалася;

Міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів, як керівник міністерства, на яке уряд покладав завдання розробити програму;

Заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Юрій Бровченко, як відповідальний у міністерстві за питання ОПК;

Генеральний директор Укроборонпрому Роман Романов, як керівник держа
kren _ 14.09.2017 19:42
IP: 188.0.104.---
Олександр Перший:
kren:
Одначе,як би Ви прокоментували новину УП.СБУ підозрює "Українську правду" в розголошенні держтаємниці? на титульній сторінці можете ознайомитись.
Читав. Але не зацікавився. Скоріше за все не там шукають, може намагаються захистити честь мундиру за рахунок журналістів?
... ну те,що Вам не "цікаво"-не дивина.Однак,можливо питання Вам видасться і дивним, тим не менше
чи могли б ви надати якісь свої міркування,там же на титульній,спроба захоплення спорткомплексу,
раніше я Вам говорив про напад на фермерське господарство,або ж спроба захоплення чернігівсь
кої швейної фабрики,у зв*язку з "підозрами" сбу до УП?
Orest Jj _ 14.09.2017 19:40
IP: 77.52.26.---
Главные негодяи страны объединяются...

Уже несколько недель команды Порошенко и Яценюка ведут переговоры об объединении в одну партию для участия в будущих выборах.
В команде президента говорят, что действует "инстинкт выживания: все понимают, что, если они будут воевать между собой, то их вынесут".

...В январе прошлого года в прямом эфире программы "Шустер Live" состоялся яростный спор между нардепом Сергеем Лещенко и общественным активистом, главредом издания "Цензор.нет" Юрием Бутусов относительно того, кто главный коррупционер в Украине – Порошенко или Яценюк. Мнение, что Яценюк возглавляет коррупцию в стране, отстаивал тогда Лещенко, но Бутусов убедительно доказал, что не Яценюк, а Порошенко возглавляет коррупцию.
markow _ 14.09.2017 19:38
IP: 146.148.120.---
величайшее достиженіє Цілі – репріватізація Кріворожсталі...!!!
8 млрд возвращени народу...!!!

Валентина Семенюк
8 млрд Кріворожсталі сука отдала ОЕСУ на погашениє долгов.
печерский суддя Замковенко поставил подпись, сука включила ево в следующий список БЮТа.

youtube.com/watch?v=v0kgpgM9vVs

убийцу на гіляку...!!!
Олександр Перший _ 14.09.2017 19:28
IP: 188.163.12.---
kren:
Одначе,як би Ви прокоментували новину УП.СБУ підозрює "Українську правду" в розголошенні держтаємниці? на титульній сторінці можете ознайомитись.
Читав. Але не зацікавився. Скоріше за все не там шукають, може намагаються захистити честь мундиру за рахунок журналістів?
Максим Чарушниковв _ 14.09.2017 19:19
IP: 178.137.93.---
Для цинічних ублюдків з БПП і НФ і їх прибічників))

Згідно українського законодавства:
Державний кордон України є лінія і вертикальна поверхня, що
проходить по цій лінії, які визначають межі території України -
суші, вод, надр, повітряного простору.

І стаття 3 Конституції України

Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

І що головне лінія і поверхня чи людина?))
hrim _ 14.09.2017 19:13
IP: 35.193.47.---
Олександр Перший:
kren:
Біда в тому,п.Олександр 1,що до всього того,що є в СНД,корупція,беззаконня,сваволя влади...В Україні,ще й влада,і оте що називається елітами,В україні -воно \ вони- антиукраїнські.
Всіх будемо міняти. Але не всіх одночасно. І не шило на мило. Мої надії на наступне покоління національно свідомих українців, які вже підростають (в садочках, школах, інститутах). Вивчають справжню історію своєї країни, "пізнають свій народ і себе в ньому" (Г. Сковорода), для яких буде "Україна понад все!", а ні "Бабло понад все!". Ці ж, дай Боже, щоб зберегли державу, в чому вони зацікавлені дуже сильно. Бо це їх кормова база.
....

Голова Конотопу – приклад можливості вибирати й зараз державників на відповідальні посади.
руслан49 _ 14.09.2017 19:03
IP: 35.195.151.---
Мэр Днепра Борис Филатов приостановил запрет гастролей передвижных цирков на время визита Сакашвили в город.
ІванкоI _ 14.09.2017 19:02
IP: 35.195.151.---
Все правильно, Альоно, пишете.
kren _ 14.09.2017 19:02
IP: 188.0.104.---
Олександр Перший:
Борис Беккер:
Очевидно, что определенной (в основном – майданоцентричной) частью украинцев.
Мда... Блеск!!! В остроумии вам не откажешь. И откуда вам известно про "Deus ex machina"? Мне пришлось обратиться к Гуглу.

За это вам хорошая новость:

"За январь-август 2017 представителями малого и среднего бизнеса перечислено в местные бюджеты Николаевской области почти 366 миллионов гривен единого налога. Это на 100 миллионов гривен или на 38% больше, чем за соответствующий период 2016 года"
...це,безумовно добре,коли правда.
Одначе,як би Ви прокоментували новину УП.СБУ підозрює "Українську правду" в розголошенні держтаємниці? на титульній сторінці можете ознайомитись.
markow _ 14.09.2017 18:57
IP: 35.193.202.---
mihaylenco:

і сіра зона для мародерів зберігіється... ніякої політики, тільки бізнес...
кривава зона для мародерів... ніякої політики, тільки бізнес...
кров Валентини Семенюк бє в мої груди...!!!
список трупів які тягнуться за Тимошенко продовжується.

youtu.be/jbQeWkLotIo?t=22m49s

Валентина Семенюк з могили звинувачує Тимошенко у своєму вбивстві.
Україна та Європа905 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter