Ігор Смешко Професор, генерал-полковник

Новий світовий устрій визначатиметься новим розмежуванням

17 липня 2020, 08:50

Україні не вдасться, заплющивши очі, мирно проплисти у човні по річці між двома могутніми світами – не зміцнюючи кожної хвилини свою державну силу: економіку, армію, дипломатію та інформаційну стратегію і вплив у світі

13 липня цього року Сполучені Штати заявили, що претензії Китаю на території та ресурси у Південнокитайському морі "повністю незаконні" і засудили "намагання Пекіну перебрати їх під свій контроль".

Як відомо, Китай сперечається з низкою країн азійсько-тихоокеанського регіону за контроль над територіями у регіоні Південно-Китайського моря. Також, не секрет, що з перших днів свого існування Сполучені Штати покладалися на морську торгівлю як джерело добробуту і процвітання країни. За різними оцінками у прибережних районах США наразі проживають близько 125 мільйонів американців, 80% експорту та до 90% зовнішньої торгівлі країни здійснюється морськими шляхами.

Не випадково американський сенатор і голова підкомітету Конгресу США з морських питань Роджер Вікер та директор оборонних програм Центру Нової Американської Безпеки Джеррі Гендрікс у журналі "National Interest" наголосили: "Захист свободи навігації є найважливішим і першочерговим інтересом США".

Між тим, згадана вище заява Вашингтону одночасно є індикатором сьогоднішніх масштабних геополітичних зсувів – чого варта лише знакова теза про те, що "Світ не дозволить Пекіну вважати Південнокитайське море своїми морськими володіннями" – "The world will not allow Beijing to treat the South China Sea as its maritime empire".

Очевидно, період переходу до нового світового устрою поступово наближається до свого першого етапу – на тлі спроб змінити глобальний баланс сил йде формування поки що аморфних коаліцій держав у різних регіонах світу, які об'єднуються спільними виключно національними інтересами.

Старий світовий устрій із його системою міжнародного права у сфері безпеки, який існував після закінчення Другої Світової та Холодної воєн, з його розподілом на "Світ демократії" та "Світ комунізму", згодом – "Світ який розвивається", практично перестає існувати. Анексія Росією Криму, без відповідного реагування з боку інших ядерних держав-підписантів Будапештського Меморандуму на її військову агресію і зміну кордонів у центрі Європи, практично поховали також систему міжнародного права у сфері нерозповсюдження ядерної зброї.

Ізоляціонізм та національний егоїзм нинішнього керівництва США, традиційно особливий світоглядний шлях Китаю, який прагне також світового лідерства, а також наслідки коронавірусу суттєво прискорили й інші відцентрові тенденції, які вочевидь вже доволі скоро визначатимуть загальну тенденцію на міжнародній арені. Ознаки цього ми вже сьогодні бачимо під час важливих голосувань в рамках ООН.

При цьому загальна оцінка ситуації на міжнародній арені ускладнюється не лише глобальною нестабільністю, що посилюється кожного року, але й непередбачуваністю поведінки наддержав, посиленням неконтрольованої гонки ядерних і звичайних озброєнь та виникненням нових загроз, які ще вчора здавалися ніби взятими зі сценаріїв чисельних фільмів-катастроф.

Зараз можна констатувати початок боротьби за нове глобальне лідерство між державами, схильними ігнорувати права людини, принаймні права людини в інших, окрім своєї національної держави країнах, нав'язування своєї волі іншим суб'єктам світової спільноти і порушення міжнародного права, навіть країнами зі справжнім, а не бутафорським демократичним устроєм. Цей устрій, при усіх своїх вадах, все ж таки залишається найкращим з можливих шляхів цивілізаційного розвитку на планеті.

Поки можна сказати одне – лінія розмежування протистояння вірогідно буде проходити по стику головних інтересів Сполучених Штатів Америки і Китаю, а його ареною, вочевидь, стане увесь світ. І хоча точну конфігурацію таборів прихильників кожного з цих світових полюсів наразі уявити ще доволі складно, є підстави вважати, що її контури проявляться вже у близькому майбутньому.

І Україні не вдасться, заплющивши очі, мирно проплисти у човні по річці між двома могутніми світами – не зміцнюючи кожної хвилини свою державну силу: економіку, армію, дипломатію та інформаційну стратегію і вплив у світі. Якщо вона дійсно має бажання залишитись незалежною і впливовою країною світової спільноти.

powered by lun.ua
Коментарі — 39
Romka Romal _ 25.07.2020 19:24
IP: 109.200.225.---
_ABM_:
Надпотужні промови, це у популістів, типу Пороха, Ю.Тимошенко, В.Медведчука, В.Рабіновича і т.д. а Смешко відноситься до тих, хто вміє і знає як діяти. Нам діячі потрібні, а не говоруни, досить вже наслухались.
Romka Romal _ 25.07.2020 19:20
IP: 109.200.225.---
_ABM_:
Ви слухали що сказав Євгеній Червоненко, який відповідав за охорону Ющенка чи ні? А що на це говорив генерал А.Скіпальський? Є відео в Ютубі, знайдіть і послухайте, якщо Вас ця дурня так мучить. Саме головне, що самого Ющенко це абсолютно не бентежить. А ще не забувайте, що Смешко один із перших присягнувся Україні і служив у військовій розвідці, яка завжди в опозиції до КГБ (СБУ)
_ABM_ _ 20.07.2020 12:41
IP: 77.222.153.---
Вячеслав Степанюк:
_ABM_:До речі-підказка про роль Смешка...
Я не звинувачую, а кажу про причетність до до тетрахлордібензапародіоксиннового застілля...
"Отру́єння Ві́ктора Ю́щенка – один із нерозкритих злочинів новітньої історії України, що стався під час президентських виборів 2004 року. Віктора Ющенка було отруєно хімічними речовинами, які зазвичай не входять до продуктів харчування[1]. Результати аналізу крові свідчать про те, що Віктор Ющенко був отруєний діоксинами (тетрахлордібензапародіоксином[2][3][4]). Вміст діоксинів у крові Віктора Ющенка перевищував допустиму концентрацію у тисячі разів[5]."
uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%82%D1%80%D1%83%D1%94%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0_%D0%AE%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B0
Вячеслав Степанюк _ 20.07.2020 11:48
IP: 95.132.62.---
_ABM_:До речі-підказка про роль Смешка в "отруєнні" Ющенка. Сам Ющенко ніколи не звинувачував Смешка у своєму "отруєнні". У нього, Ющенка, є своя версія, хто до цього може бути причетний. Так що, шановний, пред тим, як писати якусь дурню і звинувачувати людину в тому, до чого вона не має відношення, потрібно було б поцікавитись питанням. І, при нагоді, якщо не правий, вибачитись перед людиною, яку безпідставно звинуватили.
Mike Olexandriv _ 19.07.2020 22:19
IP: 185.138.231.---
_ABM_:
"Яскравий, потужний ЛІДЕР" – це розкіш, яка дається нації нечасто. У більшості випадків треба вибирати з особистостей, які не сильно вибиваються із загального ряду. Цей вибір важкий і його треба робити, максимально використовуючи розум та інтуїцію. Тим більше, що ніколи не можна передбачити, як поведе себе людина, отримавши велику владу, які її здібності і які її вади розкриються
_ABM_ _ 19.07.2020 21:53
IP: 77.123.28.---
Егор Шконда:
_ABM_:
-...поддерживать США...
Швондер воронежский, ну не россиянского же агрессора нам поддерживать.
_ABM_ _ 19.07.2020 21:48
IP: 77.123.28.---
Mike Olexandriv:
Василь Проць:
- написати красиву програму дій для людини такого рівня як Смешко не буде проблемою. Ми вже бачили багато таких програм. Інша справа як її втілювати в життя...
Я ж про це і кажу. Програму будь-хто може написати, навіть воронежський недоумок. До речі і сама програма є. Почитай програму "Сила і Честь". Нічим не відрізняється від інших. І освіта є, і досвід є... Але для ЛІДЕРА НАЦІЇ цього недостатньо. А те, що він пише якісь очевидні речі без будь-якої спроби роз'яснити народу своє бачення вирішення проблемних для держави питань, означає, що він не є ЛІДЕРОМ.
Разом з тим я би хотів, щоб в Україні з'явився яскравий, потужний ЛІДЕР української нації і якщо моя скромна критика допоможе йому переглянути свою роль на цьому шляху, то я буду радий цьому.
Але поки особисто мені наш герой запам'ятався лише причетністю до тетрахлордібензапародіоксиннового застілля з Ющенко. Що це було так і залишилось таємницею.
Mike Olexandriv _ 19.07.2020 15:49
IP: 185.138.231.---
Василь Проць:
_ABM_:
За Смешком немає корупційного шлейфу. А це в сьогоднішній Україні вже дуже багато. Стосовно Росії – в нього немає явних ознак проросійської орієнтації. Щодо інформації в Інтернеті – невідомо, чи це не фейк. Стосовно стратегічного курсу і тактичних кроків – написати красиву програму дій для людини такого рівня як Смешко не буде проблемою. Ми вже бачили багато таких програм. Інша справа як її втілювати в життя
_ABM_ _ 19.07.2020 13:39
IP: 77.123.28.---
Mike Olexandriv:
Romka Romal:
_ABM_:
- А чому це нема лідера? Автор Вам не підходить? Ознайомтесь...
- Підтримую. Пан Смешко – дійсно дуже гідна людина, яка відповідає трьом основним критеріям для лідера нації: професіоналізм, патріотизм і порядність...
Ну, давайте ще раз прочитаємо про що пише в своїй статті Смешко: про конфлікт інтересів між США та Китаєм – так це загальновідома інформація. В кінці згадує про Україну... І це все, що може запропонувати суспільству Смешко?
Да КОЖНА промова ЛІДЕРА має бути НАДПОТУЖНОЮ!!!
ЛІДЕР повинен, ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ довести до людей своє бачення стратегічного курсу держави, її тактичні кроки у всіх напрямках суспільного життя.
Я бачу, що Смешко хоче "мирно проплисти" у своєму човні, аби якось доплисти до своєї особистої мрії... Це не лідер, а балаболка, яких у нас вистачає...
Єдина користь від його статті – це можливість дописувачам посперечатись один з одним, ось і все...
Віктор Совщак _ 19.07.2020 12:02
IP: 188.163.12.---
Егор Шконда:
Не с теми мы дружим...І що треба займатися принуждением к дружбе...То скажіть, що то за дружба під обстріли буків...Такої дружби світ ще не знав
Василь Проць _ 19.07.2020 08:07
IP: 94.231.70.---
Це хто такий знавець?
Це той що під час війни 2008 раші з Грузією не вважав рашу потенційним ворогом (є на це інфа в неті).
Це той що був поставлений після Тузли Кучми головою сбу? Щоб більше Україна не упереджувала диверсії раші і не робила спроиив тим татарам?
Mike Olexandriv _ 18.07.2020 17:02
IP: 185.138.231.---
Romka Romal:
_ABM_:
А чому це нема лідера? Автор Вам не підходить? Ознайомтесь з його біографією і порівняйте з лідерами теперішнім, минулими та лідерами сильних країн. Я думаю, що автор ніскільки не уступає жодному з них, а навпаки, виглядає нарівних з сильними світу, Такий шукати очі Путіна не буде.
Підтримую. Пан Смешко – дійсно дуже гідна людина, яка відповідає трьом основним критеріям для лідера нації: професіоналізм, патріотизм і порядність. Дай Боже українцям зробити правильний вибір!
Romka Romal _ 18.07.2020 16:10
IP: 213.231.60.---
Не змінивши інформаційну стратегію в Україні, розраховувати на успішний розвиток економіки, армії та дипломатії, марно, а покищо, саме на цьому напрямку, Україна програє.
Romka Romal _ 18.07.2020 15:33
IP: 213.231.60.---
_ABM_:
А чому це нема лідера? Автор Вам не підходить? Ознайомтесь з його біографією і порівняйте з лідерами теперішнім, минулими та лідерами сильних країн. Я думаю, що автор ніскільки не уступає жодному з них, а навпаки, виглядає нарівних з сильними світу, Такий шукати очі Путіна не буде.
Віктор Совщак _ 18.07.2020 13:47
IP: 188.163.12.---
Світ людей скільки існує, стільки і воює між собою... Скажете чому? Бо природа має обмежений ресурс "шарик" і території можна підрахувати і підраховані...Давним давно вже доведено про "лишок" людей на землі...Доказ – 1 мільярд голодних і шансу немає...Щодо сьогодні... На останньому давоському форумі заявили про вирпобничу кризу...Тобто умовно " станків" стільки і вони стільки виробляють продукції (зайдіть в будь-який магазин), скільки не потрібно -немає скільки грошей і їх не може бути з точкт зору фінансово- економічної... На сьогодні реаль є тільки одна можливість збільшення продажу продукції -це розширення території і відповідно людської маси для конкретної держави... Памятаєте, що зараз у світі масовий державний протекціонізм щодо імпорту...Тому не дивно висновки авотра щодо світового устрою.
Володимир Войтко _ 18.07.2020 10:39
IP: 95.135.91.---
Влад Дорошенко:
Mike_Kharkov:
Схема такова – политнацию подменили этнонацией, и такую нацию возглавила олигархия
Точна характеристика.
Укр влада (чи держава) змагається не з іншими державами за благо свого народу і його місце серед інших народів, а владні чиновники змагаються між собою, як більше вивезти грошей на персональні рахунки на Кіпрі, вілли в Україні і в Іспанії, як наблизитись до олігархів, які вертять державою і своїми чиновниками пишуть будь-які закони для свого збагачення, прикриваючись вишиванками, факельними походами і демонстраціями за мову.
Тому нікому не потрібна промисловість, де не зірвеш швидкі гроші, і так багато пишеться законів.
Це хто, Суркіси, Коломойський, Пінчук і Ахметов " прикриваються вишиванками, факельними походами і демонстраціями за мову"?
Mike Olexandriv _ 18.07.2020 10:18
IP: 185.138.231.---
Иван Новак:
Суть текущего момента генерал-полковником изложена довольно точно, но нет в его тексте главного – указания к какому центру силы Украине следует притулиться в это буреломное время.
Верно подметили. Только вряд ли сейчас кто-то возьмет на себя смелость сказать украинскому народу: идите туда! Да и, наверное, это будет неправильно. Это решение должно вызреть в самих людях. Мудрый политик может лишь способствовать его формированию. Конечно, у него может быть своя позиция. Но вряд ли он будет убежден в ней на 100 %. Уже была у нас политика многовекторности, ориентация на Восток, ориентация на Запад. Опыт показал, что в такой разнородной стране, как Украина, однозначная ориентация вызывает сильное брожение в той или иной части державы. Если мы хотим сохранить Украину в нынешних границах, лучше ничего определенного не говорить
chsaber _ 17.07.2020 20:20
IP: 188.0.110.---
Vasyl Shtager:
Mike_Kharkov:
Познер – путінський пропагандист і Ви цитуєте одну з його мульок,

Познер – действительно пропагандист. Насколько – путинский – другой вопрос.
Только то, о чём говорит Познер – не "мулька".
В том смысле, что это высказывание действительно принадлежит Столтенбергу. Более того, – В той или иной форме он повторял это утверждение несколько раз.
Влад Дорошенко _ 17.07.2020 17:15
IP: 93.72.24.---
Mike_Kharkov:
Схема такова – политнацию подменили этнонацией, и такую нацию возглавила олигархия
Точна характеристика.
Укр влада (чи держава) змагається не з іншими державами за благо свого народу і його місце серед інших народів, а владні чиновники змагаються між собою, як більше вивезти грошей на персональні рахунки на Кіпрі, вілли в Україні і в Іспанії, як наблизитись до олігархів, які вертять державою і своїми чиновниками пишуть будь-які закони для свого збагачення, прикриваючись вишиванками, факельними походами і демонстраціями за мову.
Тому нікому не потрібна промисловість, де не зірвеш швидкі гроші, і так багато пишеться законів.
Влад Дорошенко _ 17.07.2020 16:39
IP: 93.72.24.---
Автор пише "посиленням неконтрольованої гонки ядерних і звичайних озброєнь".
Чого б Україні не взяти участь у гонці звичайних озброєнь? Снаряди, арт мини – звичайні корпусні металеві виливки. Ми колись такі ливарні лінії поставляли до Сомалі. Чого б експортом снарядів і мін не завалити увесь світ? Натівського, китайського, радянського зразків? Експорт нашого металопрокату падає, то метал перевести на озброєння.
Звичайно, це не рекорди ставити по експорту шоколаду з приватного заводу Петі, або з експорту курятини, від яких мізерні податки до бюджету.
За грамотністю тексту автор цілком заслуговує займати ключеві посади у владі.
Ніякий колишній чи діючий укр президент не зміг би так толково і коротко описати ситуацію.
Порівняймо "просто нє стрєлять і просто нє воровать".
Якщо ще автор не купує на міліони грн ОГВЗ під 17-20% річних, коли ріст укр ВВП 3% і нижче, що типово для чиновників і їх родичів, він виглядає як достойний кандидат у наступні президенти.
_ABM_ _ 17.07.2020 15:05
IP: 77.222.153.---
Резванюк Віктор:
Егор Шконда успішно видалив свій коментар від 17.07.2020 11:02, у якому повторював три тези путінської пропаганди.
Це не воронежзький Шконда-Швондер видалив своє 🇷🇺💩💨, це його адмін УП видалив. А особисто йому взагалі 💩💨 на те, що українці йому пишуть. І таких як він НаРосії абсолютна більшість.
Нажаль подібних йому чимало і в Україні. Їх чудово видно і на сторінках УП. Вони будуть плести і правду, і неправду, і дурниці, про внутрішні процеси в Україні, але ніхто з них не пов"яже першочерговість сьогоднішніх проблем в Україні з політико-економічним устроєм СРСР та сьогоднішньою Росією, не згадають про Крим, не вибачаться і не визнають своєї особистої провини щодо голосування по-приколу...
А щодо воронежського Швондера, то за нього не хвилюйся, він ще не раз розмістить свої заготовки💩💨.
Елена Величко _ 17.07.2020 14:38
IP: 178.94.142.---
Чи поганий глобалізм чи погана конкуренція?
Ні, кожне явище треба розглядати як воно реалізоване.
Так само як реалізований "капіталізм" у Європі, демократія та ж медицина- й у нас...
Якщо люди сформують неагресивне суспільство, розумне, з розумними мірами та пропорціями, відношенням до природи, то й глобалізм може примножити можливості для людини, так само як і конкуренція має різні прояви. Наразі маємо справу з агресивними проявами як глобалізму так і конкуренції, що перш за все задавить "недорозвинутих".
Оскільки, ми були розвинутою країною, то можемо піднятись, однак, й філософію треба поміняти,
й не можуть ті, кого навчили спеціальними мантрами, – змінити ситуацію. Тут і навчання потрібне інше, й таке, що об'єктивно змінює економіку, МАСКИ потрібні, економіка для всіх, загальний рівень піднесення. Подивіться на парад 14.07.20, що приймав Макрон,подивіться на ту атмосферу довіри та взаємодії, що там присутня, відчуття, що там є ВІРНЕ суспільство.
Резванюк Віктор _ 17.07.2020 14:30
IP: 188.163.81.---
Егор Шконда успішно видалив свій коментар від 17.07.2020 11:02, у якому повторював три тези путінської пропаганди.
Сергій Корнієнко _ 17.07.2020 14:22
IP: 31.43.56.---
Справді, Росія Путіна майже зірвала намордник (ДНЯЗ) з ядерних перегонів. Багатьом закортить тепер "бути з ядрами". Показовим тут є свіже загострення конфлікту між Азербайджаном та Вірменією. Азербайджан пригрозив Вірменії нанести ракетний удар по АЕС. Україна знає, що АЕС це серйозно. Це означає, що не маючи ядерного арсеналу Азербайджан бачить АЕС Вірменії в якості ядерної бомби, яку можна привести в дію неядерними ракетними системами.
Резванюк Віктор _ 17.07.2020 14:18
IP: 188.163.81.---
Резванюк Віктор:
3. "Україна пообіцяла США Крим під військову базу". Це виправдання для анексії Криму було придумане пізніше. А у фільмі Андрія Кондрашова "Крым. Путь на родину", приуроченому до першої річниці анексії, Володимир Путін розповідає про те, що рішення забрати Крим було ним оголошене у вузькому колі в ніч перед закриттям Олімпіади у Сочі 23 лютого: "Я всем моим коллегам (их было четверо) сказал: "Ситуация развернулась таким образом на Украине, что мы вынуждены начать работу по возврату Крыма в состав России, потому что мы не можем бросить эту территорию и людей, которые там проживают на произвол судьбы под каток националистов". А також говорить про те, що віддав наказ "начать работу по возврату Крыма" відразу після того, як у Росію було вивезено Віктора Януковича.
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter