Марина Ставнійчук Член Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) від України (2007-2013 рр.). Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук.

В лещатах вигаданих правил: керівництво МВС робить людей заручниками власного непрофесіоналізму

30 вересня 2016, 18:55

Вчора Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вже на наступному тижні МВС внесе до парламенту свої законодавчі ініціативи, які начебто сформовані внаслідок трагедії, що відбулась наприкінці минулого тижня – вбивства поліцейських в Дніпрі. І це примушує знов повернутись до цієї сумної теми.

По-перше, тому, що ці "законодавчі ініціативи" антисоціальні по своїй суті та мають ознаки бажання перетворити Україну в поліцейську державу.

По-друге тому, що виникли вони насправді не спонтанно – частина політично-управлінської верхівки давно виношує плани змін в законодавстві, в порівняння з якими навіть сумнозвісні "диктаторські закони" не йдуть.

Взагалі красномовним є те, що не стільки сам трагічний випадок в Дніпрі став пусковим механізмом обурення у соцмережах та ЗМІ, скільки реакція влади на нього.

Власне, ситуація з загибеллю правоохоронців, на жаль, хоч і є шокуючою, але, все ж такою, яка потенційно може статись з людьми, що обрали професію поліцейських. Це небезпечна справа! І люди, які займаються нею, на жаль, знаходяться під постійними життєвими ризиками. Не тільки в Україні – по всьому світові іноді злочинець виявляється спритнішим, діє підло та неочікувано.

І, думаю, реакція суспільства – жаль і скорбота за загиблими, була б єдино-логічною в цій ситуації, якщо б не миттєвий агресивний випад деяких представників влади, які зажадали "революційного" звуження прав людей. Власне, з цього і почалася та бурхлива дискусія, яка не вщухає і по сьогодні.

Кращий захист – це напад

Представники "силового крила" влади відреагували так миттєво та у формі, образливій та принизливій для суспільства, що, перепрошую, складається враження, що вони були готові і лише чекали вдалого моменту. Зміст цієї реакції, який озвучили вищі посадовці МВС – міністр Арсен Аваков та глава Нацполіції Хатія Деканоідзе, – просто шокував суспільство своїм відвертим бажанням нахабно забрати у людей основоположні права, гарантовані їм Конституцією.

В цій реакції проглядається також елементарне бажання уникнути відповідальності, адже однією зі складових трагедії є, безумовно, недостатня підготовленість працівників Нацполіції до екстремальних ситуацій, – вони протиставили злочинцю свою мужність та відповідальність, але програли у силовій підготовці.

В рефлексії Авакова та Деканоїдзе зашита стара формула: кращий захист – це напад. Збудувавши поліцію в формі "Потемкинской деревни", підмінивши справжню реформу гучним піаром, довівши криміногенну ситуацію в країні до абсурдного рівня, вони розуміють, що за це доведеться-таки відповідати. Тому відчайдушно кидаються у напад, звинувачуючи у цьому кого завгодно, але не себе.

При цьому вважати бажання Арсена Авакова запровадити дику по своїй суті норму імперативу презумпції правоти поліцейських, лише спонтанною емоційною реакцією, не варто. Нагадаю – ще у квітні минулого року тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк з подачі свого однопартійця – "квотного" міністра МВД Авакова зареєстрував урядовий проект закону, згідно з яким, для осіб, що залучаються до адміністративної відповідальності, скасовувалась презумпція невинуватості. Цю однозначно протиправну ініціативу її автори намагались обґрунтувати необхідністю підвищення статусу правоохоронних органів. "Новацією" закріплювався принцип, згідно якому, будь-хто "у формі" або "при посаді" звинувачує звичайну людину у скоєнні правопорушення, накладає стягнення, і його думка є вирішальною по суті констатацією факту.

Тоді невдоволення суспільства примусило ідеологів провідної (з точки зору піару) реформи, зняти з розгляду цю норму. І засади адміністративної юстиції і адміністративного правосуддя, на щастя, залишились європейськими по суті своїй. Тобто саме держава зобов'язана у суді доводити свою правоту, у разі якщо особа звертається за захистом своїх прав і законних інтересів. А не навпаки.

Але бажання "реформаторів" утнути щось, аби нічого нікому не доводити – залишилось.

І ось, одразу після загибелі у Дніпрі своїх підлеглих, Аваков миттєво дістає з рукава цю краплену карту, пропонуючи те ж саме, але під іншим соусом – "Спочатку підкоряйся поліцейському – потім оскаржуй!"

Наступ на Конституцію

Отже, скидається на те, що бажання озброїтись необмеженим інструментарієм для підкорення громадян, є насправді давнім внутрішнім переконанням міністра. Яке він примудряється камуфлювати у форму "соціальної норми"!

Даруйте, називати "соціальною нормою" нахабний наступ на основоположні права?

За рік, що минув із першої проваленої спроби зробити з себе такого собі всеукраїнського цербера, пан міністр так і не встиг почитати Конституцію? Особисто я в це не вірю. "Реформатори", принаймні їх консультанти і радники, мають знати про те, що Конституція України не залишає шпаринок для реалізації таких бажань.

Зараз багато хто, опонуючи Авакову та Деканоїдзе, приводить ст.62 Конституції, яка містить поняття презумпції невинуватості особи: "Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.

Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь."

Я ж додам ще ст. 64, в даному контексті вважаю її зміст надважливим:

"Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку цих обмежень". Але ж влада не визнає "воєнний" та інший стан нині у державі!

Отже, між ст. 62 та 64 Конституції України, як би не хотіли крутити, не проскочиш. Але "реформатори", запевняє очільник МВС, будуть намагатись! Топтатися по Основному Закону їм не вперше, то ж вірогідність внесення у парламент анонсованих Аваковим та Деканоїдзе "соціальних норм", дуже висока. Принаймні, публічні обіцянки вже є.

Під шкурою "єврооптимізму"

Найнебезпечнішим є те, що Верховна Рада у її сьогоднішньому вигляді, не є бастіоном охорони прав громадян. У ідеологів "закручування гайок" тут є свої прихильники, причому вдало закамуфльовані під "супердемократів" та "єврооптимістів". Узяти хоча б молоду надію української політики – Народного депутата Мустафу-Масі Найєма. Його позиція в цій історії не менш значуща за рухи силовиків-аматорів Авакова, Деканоїдзе, Шкіряка та Геращенка.

Мустафа, як не дивно, ледве не випередив самого міністра МВД, проявивши нечувану законодавчу прудкість: ще на початку вересня було накрапано ріденький законопроект (або витягнуто із шухляди заготівочку) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за правопорушення, учинені відносно працівників правоохоронних органів) ". Співавторами виступили також цілком демократичні нардепи А. Тетерук, Ю.Береза, О.Сотник та В.Голуб.

Законодавчі імпровізації, якими виблискує ця група демократів-політиків, вимагають окремого аналізу.

Зокрема, документ передбачає покарання для громадян за образу працівників поліції. Чудово. Під образою автори пропонують розуміти "нецензурні чи брутальні висловлювання, непристойні жести, непристойна оцінка особистих якостей та інші аналогічні дії, адресовані чи направлені на працівника правоохоронного органу у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків, а щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку чи військовослужбовця – у зв'язку з їх діяльністю по охороні громадського порядку, які принижують честь і гідність зазначених осіб".

Скажемо прямо – спроба внесення до законодавства настільки суб'єктивних чинників, тягне на окрему премію! У європейських законодавців, на яких начебто зорієнтований ініціатор подання Мустафа Найєм, від такої ініціативи стався б юридично-правовий шок. Бо, що таке, наприклад, "інші аналогічні дії" чи "непристойна оцінка"? Європейці цінують правову визначеність. Це те, до чого нас увесь час закликають. Тут нею і не пахло.

Змоделюємо ситуацію. Якщо поліцейський, вибачте, встав не з тієї ноги, знаходиться у поганому гуморі або перед чергуванням посварився з дружиною, він може сприйняти навіть безневинний жарт за смертельну образу? Звичайно. Може зреагувати в спосіб, небезпечний для життя людини? А як же: маючи "індульгенцію" він Найєма та "соціальну норму" від Авакова, цей правоохоронець почуватиметься абсолютно безкарно, він не матиме внутрішніх стримуючих факторів, а значить – перетворюється із начебто захисника, на, відверто кажучи, небезпечну для громадян особу!

Складається враження, що ініціатори цих законодавчих перверзій вважають геть усіх громадян потенціальною загрозою для "представників держави". При тому, що українці є переважно законослухняними, на них фактично ставлять тавро потенційних злочинців. Не лише на злочинців, а підкреслюю – на усіх наших людей без різниці! Звідки береться цей страх перед власним народом?

І це ще не фінал законодавчого жаху, запропонованого "єврооптимістом" та його колегами!...

Повернення 16 січня і принцип Муссоліні

В своєму законопроекті автори розширюють до безмежності перелік представників держави, перед якими громадянин повинен падати ниць. Він, власне, має так званий відкритий характер. Вимагаючи, скажімо, значного збільшення покарання за "Злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця", автори новації вказують, що підкорятися громадянин має взагалі "представникам правоохоронного органу". А їх, як кажуть, легіон: "під працівником правоохоронного органу слід розуміти працівників органів прокуратури, Національної поліції, Служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань України, органів охорони державного кордону, органів доходів і зборів, органів і установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, органів державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інших органів, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції".

Вам не здається, що законодавець відверто принижує громадян, які, на його думку, повинні впадати в легкий ступор при появі, скажімо, представника рибоохорони? Не кажучи вже про виключний статус працівників СІЗО або податківців та лісників? Чи інших загадкових осіб (невідомо яких), що здійснюють правозастосовні чи правоохоронні функції?

Скажемо відверто, – політик, публічний образ якого був сформований на ґрунті боротьби за дотримання конституційних прав, який був у перших рядах борців із "диктаторськими законами 16-го січня", нині сам уввійшов до сонму авторів диктаторських забаганок. Разом із міністром внутрішніх справ, який ще кілька років тому оспівував у парламенті, соцмережах та на вулиці цінність гарантованих Конституцією громадянських свобод. Скидається на те, що вони живуть за принципом, виголошеним Беніто Муссоліні: "Ми хочемо бути аристократами і демократами, консерваторами і лібералами, реакціонерами і революціонерами, легалістами а антілегалістами – в залежності від часу, місця і обставин".

Хоча, для пана Мустафи-Масі, можливо, все це є проблемою росту? Адже він нещодавно, як завжди у Фейсбуці, визнав: "Нам пора дорослішати"...

Може, й пора. Скидається на те. Але парламент не є місцем для дорослішання та пов'язаних з цим процесом проявів підліткового максималізму, – це зовсім інша установа. Апріорі.

Кінець "відкритості"

Ця ситуація випукло показала іще одну унікальну спроможність "реформаторської команди" – миттєво змінювати свої "принципові" позиції під власну доцільність! Хатія Деканоідзе нині виступає за заборону громадянам знімати дії працівників поліції на відео. Каже – навмисно знімають, щоб викласти в Інтернет та отримати велику кількість переглядів. Один із рупорів "реформи" – нардеп Антон Геращенко – також пристав на цю позицію і, подейкують, навіть долучився до відповідного законопроекту.

Звідки у цих людей з'явилося усвідомлення необхідності перетворення патрульних на таємних агентів – незрозуміло. Адже на початках роботи нової поліції самі її співробітники просто маніакально захоплювались селфі! И мали безліч переглядів. Антон Геращенко ще рік тому навіть закликав громадян фіксувати роботу нової поліції, стверджуючи, що робота поліцейського є відкритою і його можна знімати з будь-якого боку!

Але коли почали вилазити неприємності, пов'язані із суто декларативним характером "реформи" та неспроможністю керівництва правоохоронних органів забезпечити громадянам елементарний захист від злочинності, рівень якої зростає в геометричній прогресії, стався прорив реформаторської свідомості. Красива забавка із "відкритістю" почала дратувати. Колись улюблену іграшку вирішили викинути на смітник. При цьому в Антона Геращенка навряд чи є проблеми з дорослішанням...

Добре, що не намагаються ввести інтернет-цензуру. Аби не було "переглядів". Деякі країни із відверто тоталітарною владою застосовують і такий механізм. Наприклад, сусідня Росія. Ми ж поки що тільки крокуємо цим шляхом... І декому він подобається!

Внутрішньовидова боротьба

Як все це кореспондується з правами громадянина? А ніяк! Групу високопосадовців та нардепів, за дивним збігом обставин, цікавлять не права громадян, а повноваження підлеглих Авакова та інших "силовиків", тобто так званий "силовий ресурс". Вам не здається це дивним?

Мені – не здається. Бо справа вже не у громадянах. Справа у внутрішньовидовій боротьбі за впливи та повноваження всередині самої влади. І в цій боротьбі громадянські свободи виявилися розмінною картою!

Зрозуміло, влада нині неоднорідна, як би вона не тужилась демонструвати назовні свою "єдність". Дві найчисленніші політичні сили, рейтинг яких впав нижче плінтусу, відчайдушно намагаються закріпитися у поділених заздалегідь сферах. Президентське крило намагається привласнити якнайбільше важелів впливу на економіку та судову систему. Це проявляється у небачених повноваженнях президента, які він отримав в результаті судової "реформи" та бажав би отримати в результаті "децентралізації". Крило ж "Народного Фронту", яке свого часу отримало квоту у правоохоронному та силовому блоках, усіляко намагається закріпитися на цьому своєму форпості, демонструючи бажання перетворити правоохоронну систему на справжнього монстра. Який, зрозуміло, захищатиме не суспільство, а обслуговуватиме політичні та економічні інтереси та амбіції партійної верхівки.

Додамо сюди острах обох центрів впливу перед можливими актами громадянської непокори, які, ймовірно, рано чи пізно відбуватимуться, адже грабіжницька економічна політика та бізнес на війні не виключають такого результату. І отримаємо інстинктивне бажання "закрутити гайки" шляхом побудови поліцейської держави, що живе за принципом – підкорись, а потім оскаржуй. Якщо буде кому жалітись...

Трагедія в Дніпрі насправді стала лакмусовим папірцем неприхованої боротьби за можливість сховатись від відповідальності за бастіоном вседозволеності. Бо ніхто, окрім, мабуть, керівництва МВС та Нацполіції сьогодні не наважиться сказати, що реформа правоохоронної системи іде у правильному напрямі. Хоча, справа, скоріше за все в тому, що суспільство та "реформатори" по-різному бачать сутність цієї реформи. Якщо ідеологи та виконавці бажають результатом своїх непересічних зусиль бачити громадянина беззахисного, безправного та безпорадного перед представником влади – така реформа невпинно рухається. Під неї навіть вимагають додаткового фінансування. Якщо ж вважати метою реформи захищеність та безпеку громадян перед злочинцями – ця реформа навіть не починалась.

Хоча заради справедливості зазначу – є і непогані ідеї. Зокрема, про нові камери спостереження або прогресивна контрактна основа для Нацполіції. Є і гроші – держава ніколи не була такою щедрою до МВС. Тобто декому треба лише змінити вектор і зрозуміти, що затисканню населення країни в лещата вигаданих недемократичних правил, яке робить людей заручниками власного непрофесіоналізму та диктаторських замашок, – завжди є альтернатива.

Хоча... для цього необхідно мати відповідний досвід та фах.

P.S. Заявляючи про свої "законодавчі ініціативи", Арсен Аваков між іншим просто кинув фразу – "Маленьке обмеження заради ще більшої свободи!" Можливо, й не дуже погано.

...Один сумновідомий майстер піару та пропаганди (прізвище якого, з урахуванням процесів декомунізації та дефашистизації називати не хочеться) був у цьому контексті відвертішим: "Метою національної революції повинна бути тоталітарна держава, що проникає у всі сфери громадського життя"...

А це вже точно – дуже погано.

powered by lun.ua
Коментарі — 88
lohik _ 01.10.2016 10:08
IP: 134.249.42.---
Ще дай право гаішникам, сеоеж яких плвно дебілів право стріляти...То вони за навіть за любе криве слово в іхній адрес половину невинних водіів перестріляють...
Radist2010 _ 01.10.2016 09:51
IP: 95.158.53.---
Все вірно! Вимагати презумцію при тому що жодного міліціонера не покрно за явні злочини проти майдну, про інші менш відомі фкти взгалі мовчу. Але тепер Аваков, Геращенко Шкіряк не тільки саботують ці розслідування але ще фоткаються з ними та заохочують цих "героїв". Очевидно що при повній безвідповідальності поліції двати їм ще додаткові повноваження це просто створення поліцейської держви. Недарма, в демократичних крїнах, де ці норми діють тих же самих поліцейських за будь яку підозру безжально судять судом присяжних і саджають в звичайні, а не спеціалізовні в'язниці. Ну а про те що поліція взагалі ніяк не контролюється народом, а є тупо військовою структурою спадкоємцем НКВД. то взагалі мовчу. Якісь вибори дільничих, шерифів чи начальників поліції, як в цивілізованих країнах у нас і не передбчаються.
Ctarperch _ 01.10.2016 08:31
IP: 93.75.224.---
Peter Blood:
sidor:
А щас однотуровые "выборцы" будут поголовно говорить, что это не они Барыгу с кублом мародеров к власти привели или как обычно – "бес попутал" Вас же предупреждали неоднократно – выберете Педрилу на царство – следующего Майдана не избежать. А эти так просто власть не отдадут – 200 тысяч тяжеловооруженных и мотивированных жандармов вжэ стоят наготове.
===
Оце точно сказано! Україна-Руїна реально стоїть на порозі майбутнього Холодомору-Голодомору і численних комунальних та техногенних катастроф, зате Народ України годує тих 200 тисяч новітніх поліцаїв з набагато більшою з р я п латою у порівнянні з абсолютною більшістю Українського Народу!
Та не партесь ви тими сотнями тисяч. У Януковича теж були ті сотні тияч. Але вони нічого не варті. Абсолютна більшість з них моральні покидьки які йшли туди красти та за можливістю показати свою владу знущатись над людьми. Ця нечисть почне розбігатись одразу як їй буде даний збройний опір.
руслан49 _ 01.10.2016 07:57
IP: 37.53.225.---
жигули:
sidor:
==========
юля обещала майдан в случае проиграша выборов. выборы проиграла, майдана не было. обманула
Майдан буде. Павловського треба пристроїти депутатом. А Кужель міністром. Вже закуплено 300 палаток.
sidor _ 01.10.2016 00:52
IP: 77.52.56.---
жигули:
sidor:
==========
юля обещала майдан в случае проиграша выборов. выборы проиграла, майдана не было. обманула
всему свое время. Фантики ще не у всех переварились.
sidor _ 30.09.2016 23:40
IP: 77.52.56.---
жигули:
sidor:
... Вас же предупреждали неоднократно – выберете Педрилу на царство – следующего Майдана не избежать...
====
дай ссылку
09:12 22.05.2014
"Тимошенко уже заявила о том, что она созовет третий Майдан в случае проигрыша выборов.
РИА Новости Украина
Кость Бондаренко считает, что, если третий Майдан и получится, то возглавит его только Тимошенко: "Если предположить, что будет новый третий Майдан, то его, скорее всего, могла бы возглавить Тимошенко как харизматичный лидер", – сказал Бондаренко.Эксперт подчеркнул, что новый Майдан возможен только из-за социального недовольства людей уровнем жизни, который падает: "Новый Майдан может быть только социально направленным на фоне ухудшения жизни народа.
РИА Новости Украина
sidor _ 30.09.2016 23:13
IP: 77.52.56.---
-Vesna-:
sidor:
. Все буде швидко, жорстко і безжалісно.
Е.Рибчинський
Таке враження – що Е.Рибчинський не син поета – а син хірурга.
мабуть вжэ достали настолько, шо "спасибо жителям донбасса за президента пи/до/раса" просто детский лепет. Нужно было головой думать кого во власть затаскивать. А щас однотуровые "выборцы" будут поголовно говорить, что это не они Барыгу с кублом мародеров к власти привели или как обычно – "бес попутал" Вас же предупреждали неоднократно – выберете Педрилу на царство – следующего Майдана не избежать. А эти так просто власть не отдадут – 200 тысяч тяжеловооруженных и мотивированных жандармов вжэ стоят наготове.
Anatoly Parnenko _ 30.09.2016 23:07
IP: 176.37.198.---
Не по темі. Смішно читати коментарі путінських придурків, які ведуть тут розмову на тему як жити Україні. Це не коменти, це якась помийна яма!
-Vesna- _ 30.09.2016 23:05
IP: 93.72.143.---
sidor:
. Все буде швидко, жорстко і безжалісно.
Е.Рибчинський
Таке враження – що Е.Рибчинський не син поета – а син хірурга.
-Vesna- _ 30.09.2016 23:03
IP: 93.72.143.---
Peter Blood:

Будем надіятись – що до тебе (недошляхтич) таки доберуться бандерівці у Львові і підвісять за яйця у підїзді. Легені Львова зітхнуть з полегшенням.
sidor _ 30.09.2016 22:56
IP: 77.52.56.---
тока шо передали что 58% пипла готові выйти на протестній майдан осенью.
...У мене нема рецептів для нинішньої влади. Навіть якщо вони почнуть раптом все робити правильно, інерція допущених ними за два роки помилок, все одно дожене і накриє їх з головою. Я навіть не уявляю, куди вони бігтимуть, якщо несподівано, як у 2004 і 2013 роках, сотні тисяч людей з протестами вийдуть на вулиці українських міст. За кожен день їхнього безглуздого і бездарного владарювання. Їх здадуть з тельбухами і свої, і чужі, і невизначені. За зраду національних інтересів, за переслідування патріотів, за розкрадання бюджету, за геноцид власного народу і за невиконання жодної зі своїх обіцянок тощо.
Суспільство радикально розділене навпіл, але навіть прихильники московії, не втручатимуться, коли патріоти зводитимуть стосунки з тими, хто їх смертельно образив і розчарував. Все буде швидко, жорстко і безжалісно.
Е.Рибчинський
sidor _ 30.09.2016 22:45
IP: 77.52.56.---
Сегодня, 17:47 Автор: Дед Мороз Новость:

Майдан должен был снести власть казнокрадов и я утверждаю, что потрох никогда бы в жизни не стал президентом, а кролик прошёл бы мусорную люстрацию – как минимум. Но этих барыг спас х/у/й/ло и эта свора упырей и держится у власти под защитой оружия кремля. Замкнутый круг украинской коррупции должен разомкнуть Третий Майдан и ему Быть. И тогда казнокрады, коррупционеры, оборотни в погонах и мантиях позавидуют мёртвым.
Украина и её народ всенепременно будут процветать, ибо с нами Само Небо!
-Vesna- _ 30.09.2016 22:38
IP: 93.72.143.---
Вячеслав Николаев:
"Украина. Краткий путь от кружевных труселей к полицейскому государству".
Путина с его войной забыл вставить в этот ряд. КВНщик мля.
Anatoly Parnenko _ 30.09.2016 22:31
IP: 176.37.198.---
Стаття на тему "Я знаю все". Це все дурня! Ставнійчук не права хоча б тому, що поліцейські програли злочинцю фізичною підготовкою, Марино, від кулі можна спастись тільки в бронетранспортері або в танку. Не потрібно винаходити велосипед, який давно існує. Потрібно взяти правила дорожнього руху в частині поводження водія при зупинці поліцією із передових країн, де вже давно існує демократія. Там чітко розписано хто як себе поводить і записати це наші документи, визначивши відповідно і дії поліції в таких випадках. В законах там теж все визначено по правах поліції. Головне не засмічувати собі і комусь голову якимось страхіттями!
Иван Гелан _ 30.09.2016 22:24
IP: 213.110.136.---
Зрівняйте блоги Марини Ставнійчук, з блогами, Луценко, Авакова, Петренко. Одразу видно хто профі вищого ґатунку, і де крикуни краснобаї, що на крові прийшли переділити владу і майно.
Иван Гелан _ 30.09.2016 22:19
IP: 213.110.136.---
Pavlo Koma:
Аваков під час війни створив поліцію з нуля і наводить порядок тільки може, а на Інтер криком кричать, що він не справляються з роботою.
Прикро, що Аваков виводить гроі в Панаму, дурить армію на наплічниках, покриває оборудки Пашинського, демонстративно не хоче знати української мови, роздає неконтрольовано автоматичну зброю своєму оточенню, покриває вбивць Бузини і Білого, вимагає все більше грошей з бюджету для створення поліцейської держави
Pavlo Koma _ 30.09.2016 22:10
IP: 37.55.206.---
Аваков під час війни створив поліцію з нуля і наводить порядок тільки може, а на Інтер криком кричать, що він не справляються з роботою.
Це означає, що він достатньо укріпив Державу з середини і став поперед горла Путіну.
Інтер підставляє підніжки політиці Державі і по вказівці Кремля риють, шукають компромат на міністра МВД Авакова. Відкрито протидіють роботі по наведення порядку в Державі, на користь Кремля.
А позитивні Зміни в Україні колосальні. Їх тимчасово не помічають через війну і протидію.
Проти України йде шалена гібридна пропаганда Геббельса із РФ.
Дякую особисто Авакову за нову поліцію і Луценко за реформу прокуратури.
Патрульна поліція в Україні сьогодні працює можливо навіть краще, ніж у США. Вони довго їдуть ззаду за підозрілим на алкоголь водієм автомобіля і чекають коли той помилиться на дорозі і порушить правила. Інколи так супроводжують п'яницю до самого дому.
Дорожній поліції потрібні знаки, які б було видно вночі і чути в тумані, за кілометр від аварії
sidor _ 30.09.2016 21:49
IP: 77.52.56.---
-Vesna-:
. Справа у внутрішньовидовій боротьбі за впливи та повноваження всередині самої влади. І в цій боротьбі громадянські свободи виявилися розмінною картою! (с)

О ти ж Боже мій... а коли це правлячий клас в Україні мислив по іншому?
то ви просто непобачили. Мабуть жили дэсь за кордоном

своевременная выплата зарплаты бюджетникам, пенсий и стипендий в кризисный период, доплаты учителям, врачам и библиотекарям;
возврат средств вкладчикам проблемных банков;
стабильные тарифы на природный газ и на электрическую энергию для населения[
возвращение под государственный контроль нефтегазовых месторождений на шельфе Чёрного моря, которые в 2007 году правительство Януковича передало компаниям Ахметова и Фирташа
увеличение помощи при рождении ребёнка;
бесплатное выделение около 6 тыс. квартир очередникам[
бесплатное оформление гражданам государственного акта собственности на земельные участки...
chsaber _ 30.09.2016 21:48
IP: 194.0.206.---
-Vesna-:
Разрешать народу вооружаться – другой альтернативы полицейскому государству в нашей ситуации нет.

В список разрешённого оружия обязательно включить гранату... А, то подумаешь – застрелили кого-то. Вот, если гранатой "отмахнулся", – тогда это по нашему.
sidor _ 30.09.2016 21:37
IP: 77.52.56.---
Авраам Линкольн. Первая инаугурационная речь.
...Эта страна, со всеми ее учреждениями, принадлежит тем людям, которые ее населяют. Всякий раз, когда их начинает раздражать существующее правительство, они могут использовать свое конституционное право внести поправки в его деятельность либо свое революционное право разогнать или свергнуть его...
-spider _ 30.09.2016 21:32
IP: 130.211.48.---
Чи не вперше погоджуюсь із усим написаним Ставнійчук.

Хатіє, а чи не пора вже тобі вирушати назад в Грузію?
Й Собакова із собою прихвати!
Віталій Пилипчук _ 30.09.2016 21:30
IP: 104.199.31.---
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вже на наступному тижні МВС внесе до парламенту свої законодавчі ініціативи, які начебто сформовані внаслідок трагедії, що відбулась наприкінці минулого тижня – вбивства поліцейських в Дніпрі. Без всяких сумнівів це є черговим підтвердженням,що вони готувались не один тиждень,а той місяці...Розуміють що дойшли до ручки зі своєю бездарною реформою... Повторюватись про наслідки вже немає сенсу. Потрібно набратися мужності,і признати свою вину в цьому! Але біда всієї політичної еліти за останні два десятки років, є відсутність мужності і совісті!!!!
-Vesna- _ 30.09.2016 21:27
IP: 93.72.143.---
. Справа у внутрішньовидовій боротьбі за впливи та повноваження всередині самої влади. І в цій боротьбі громадянські свободи виявилися розмінною картою! (с)

О ти ж Боже мій... а коли це правлячий клас в Україні мислив по іншому?
-Vesna- _ 30.09.2016 21:25
IP: 93.72.143.---
жигули:
кто бы мог предположить, что убивали людей на айдане, чтобы построить в украине полицейское государство
В ввели бы военное положение (как и положено при таком масштабе военной агрессии) было бы военно-полицеское государство. Убийств, угонов и грабежей было бы точно меньше, чем сейчас.

Разрешать народу вооружаться – другой альтернативы полицейскому государству в нашей ситуации нет.
Михайло Довгий _ 30.09.2016 21:18
IP: 104.199.10.---
Як би там не було, але в поліційній державі, як і в корумпованій, наші майбутні стіви джобси та ілони маски не затримаються. Тут пані Ставнійчук права.
Корупція1350 Уряд реформ406 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter