Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Прокремлівська більшість розпочала наступ на українську мову

20 вересня 2008, 15:56

19 вересня 2008 року Блок Юлії Тимошенко спільно з Партією регіонів та комуністами проголосували за надання російській мові статусу державної.

Так зване "ситуативне голосування" цих фракцій за проект Закону України "Про державну службу" (N1400), внесений народним депутатом України В. Януковичем, розпочало новий етап втілення кремлівської ідеї щодо "облаштування" України.

Якщо з 2 вересня 2008 року Блок Юлії Тимошенко спільно з Партією регіонів та комуністами здійснював форсований перехід до парламентської республіки, то з минулого тижня прокремлівська більшість взялась за нищення основ конституційного ладу України.

Вже сьогодні вірнопіддані Кремля хочуть, щоб обов'язковою вимогою до осіб, що вступають на державну службу і претендують на зайняття посад державної служби була вимога вільно володіти державною та російською мовами (п.3 ч.1 статті 21 проголосованого проекту Закону України "Про державну службу").

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вважає, що у такий спосіб прокремлівська більшість проводить ревізію Конституції України, яка визначає, що державною мовою в Україні є українська, та прагне обмежити доступ українців до державної служби або зробити з них служак російської імперії, таких собі, за влучним висловом Шевченка, "землячків з циновими ґудзиками".

Сьогодні вже очевидно, що режим Путіна-Мєдвєдєва оголосив повну мобілізацію всіх своїх агентів в Україні з метою встановлення у нашій державі маріонеткового промосковського режиму. 2 вересня 2008 року мобілізовані Москвою "раби, подножки, грязь Москви" розпочали бліцкриг проти Української держави. Поки що перевага на їхньому боці. Завадити реалізації московського сценарію можуть позачергові вибори до українського парламенту.

Історія свідчить, що невдалий бліцкриг закінчується Нюрнбергом.

Верховна Рада України має бути розпущена!

powered by lun.ua
Коментарі — 416
Unique _ 23.09.2008 18:10
IP: 91.124.34.---
22.09.2008 14:33___ Пєтровіч

Ага, особливо Пётр Олейник.
Який тільки минулого тижня якихось 28 мільйонів гривень спіонерив...
Що Ющенко й благословив. За відкат, звичайно.
Але давала Тимошенко.
І заробила їх – наперекір курокраду.
Факти. На відміну від ваших тупих мантр...
Пєтровіч _ 23.09.2008 17:57
IP: 77.123.117.---
І ще для різних "рускоязичних" невігласів. На пам'ять. Від Миколи Міхновського: "Ми не хочемо довше зносити панування чужинців, не хочемо більше зневаги на своїй землі. Нас горстка, але ми сильні нашою любов'ю до України! Сини України! Ми, як той Антей, доторкаючись до землі, наберемось усе більшої сили й завзяття. Нас мало, але голос наш лунатиме скрізь по Україні, і кожний, у кого ще не спідлене серце, озветься до нас, а в кого спідлене, до того ми самі озвемось!
Нехай страхополохи та відступники йдуть, як і йшли, до табору наших ворогів, їм не місце поміж нами і ми проголошуємо їх ворогами вітчизни.
Усіх, хто на цілій Україні не за нас, той проти нас. Україна для українців, і доки хоч один ворог чужинець лишиться на нашій території, ми не маємо права покласти оружжя. І пам'ятаймо, що слава і побіда – це доля борців за народню справу. Вперед, і нехай кожний із нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не згинув через його необачність.
Вперед! Бо нам ні на кого надіятись і нічого озиратись назад!"
Пєтровіч _ 23.09.2008 17:56
IP: 77.123.117.---
23.09.2008 17:14___ Hussar
Я считаю, что компромиссным решением могла бы быть федерализация страны. Вопросы языка и культуры в рамках федеративного государства решить намного легче – наряду с вопросами экономики. Лозунг "соборности", заимствованный у бандеровцев, ведёт к расколу страны.
Невігластво – це те, що відрізняє "рускоязичних" в Україні від решти нормальних людей.

Спеціально для невігласів: гасло соборності висунув Микола Міхновський у своїй програмовій праці "Самостійна Україна":"але нині увесь цвіт української нації по всіх частинах України живе однією думкою, однією мрією, однією нацією: "Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна від Карпатів аж по Кавказ".

Це було у 1900 році. За 9 років до народження Степана Бандери.
Hussar _ 23.09.2008 17:14
IP: 24.253.228.---
Есть такая политическая аксиома. В демократическом государстве законы должны отражать реалии – иначе у государства не хватит сил эти законы проводить в жизнь. Попытка иметь законы, не подкреплённые ресурсами, подрывает авторитет государства и порождает правовой нигилизм. Именно это происходит в сегодняшней Украине. Непримиримые тягнибоки-петровичи не хотят идти на компромисс, а силой добиться своих целей они не в состоянии – их сила упирается в глухое сопротивление на Юге и Востоке, а в случае усиления давления украинизаторов ситуация может взорваться. Страна разделена по культурно-географическому признаку. Тягнибоки-петровичи пытаются усилить раскол, порождающий политические кризисы один за другим. На экономике страны этот перманентный кризис сказывается негативно. Пока не будет достигнут компромисс по гуманитарным вопросам, страну будет продолжать лихорадить. А далее независимую Украину потеряют все – и свидомые и не очень.

Я считаю, что компромиссным решением могла бы быть федерализация страны. Вопросы языка и культуры в рамках федеративного государства решить намного легче – наряду с вопросами экономики. Лозунг "соборности", заимствованный у бандеровцев, ведёт к расколу страны.
Иван _ 23.09.2008 15:32
IP: 194.44.220.---
ну кого еще окромя хохлов, бульбашей и казахов русские могут давить своим языком. Что-то не слыхать русскоязычных инициатив в Германии, США, Израиле, Англии. Там русские стоят на четырех лапках и гавкают на местном государственном. В Польше, например, русским пользуются, когда нужно передать прелесть русского мата или послушать все еще популярного там Окуджаву. И хотя Варшава входила когда-то в пятерку крупнейших городов Российской империи чиновники там говорят исключительно по польски или по английски.
kapitel _ 23.09.2008 14:00
IP: 195.22.140.---
23.09.2008 09:41___ Андрей-с-Востока
Я где-то видел фразу: если государство вынуждено защищать государственный язык, то оба они калеки. Я лично думаю, что калека что-то одно: либо гос. язык, нуждающийся в защите от собственных граждан, либо государство, которое использует язык, неродной для значительной части населения (а может, и для большей части).
"Історія французького мовного законодавства нараховує майже півтисячоліття. З самого початку воно стало засобом формування мовної єдності держави, а відтак – перетворення цієї єдності в національне державне утворення. Можна виділити п'ять найважливіших законодавчих актів в історії регулювання мовних питань у Франції: Ордонанс Вілле-Котере (XVI століття), закон 2 термідора 2 року (XVIII століття), закони про вживання французької мови та запроваджена до конституції Франції стаття про державність французької мови."

"У 1992 році при перегляді конституції вперше в історії французьких конституцій було запроваджено статтю про державність французької мови. Зміна статусу французької мови стала добрим ґрунтом для прийняття нового мовного закону. 13 грудня 1993 року у прямому ефірі було проведено Національний диктант із Національної асамблеї, організований парламентом. Міністр культури і франкомовності Жак Тубон наголосив, що французька мова повинна збагачуватися, але не за рахунок бруклінського арго, а з арготизмів Сен-Дені (північного передмістя Парижу)."
Пєтровіч _ 23.09.2008 10:58
IP: 77.123.117.---
23.09.2008 10:39___ Своя_Думка
Насильна русифікація, насильна українізація, результат один – люди із скаліченою психологією. І причини – на поверхні. Усе вирішити ЯКНАЙДЕШЕВШЕ. Аби на міжчиновницьку "дєльожку" більше залишилось. От і робиться все за принципом "дайош!!!". А що зробиш? Гівнократія інакше не здатна. Та й тягибоківці нічого окрім сумнівної якості наліпок в маршрутках нічого яскравого не утнули. Які затрати, такі й результати. ДЕШЕВІ.
Українські націоналісти не говорять про українізацію. Це московсько-большевицький термін. Тим більше українські націоналісти не збираються проводити насильницьку українізацію.

Ми говоримо про повернення українців до свого, рідного. До рідної мови, культури, до рідних традицій. І для цього потрібна політична воля держави.

Що ж до "свободівських" наліпок, які Ви чомусь називаєте "сумнівної якості", то мені здається вони дуже вдалі. І користуються попитом. Але "Свобода" продукує в першу чергу інтелектуальний продукт (Програма захисту українців, проект Конституції, проекти законів тощо), який в майбутньому стане основою українського державотворення.

А результати у "Свободи" прекрасні. У Києві у 2008 році на позачергових виборах "Свобода" обійшла таку колись потужну, а зараз маргінальну партію як "Наша Україна". Ріст за 2 роки колосальний.

На наступних виборах у парламент, що, можливо, пройдуть вже у грудні, "Свобода" буде у Верховній Раді.
Своя_Думка _ 23.09.2008 10:39
IP: 91.124.79.---
Насильна русифікація, насильна українізація, результат один – люди із скаліченою психологією. І причини – на поверхні. Усе вирішити ЯКНАЙДЕШЕВШЕ. Аби на міжчиновницьку "дєльожку" більше залишилось. От і робиться все за принципом "дайош!!!". А що зробиш? Гівнократія інакше не здатна. Та й тягибоківці нічого окрім сумнівної якості наліпок в маршрутках нічого яскравого не утнули. Які затрати, такі й результати. ДЕШЕВІ.
Пєтровіч _ 23.09.2008 10:22
IP: 77.123.117.---
23.09.2008 03:18___ Hussar
Достаточно в качестве ответа на вопрос о родном языке допустить более одного ответа, как процент русского языка в Украине окажется на одном уровне с украинским, или даже его превзойдёт. На это указывают не заангажириванные политикой данные 12-летнего моноторинга Института социологии НАНУ – их можно найти в Сети. По этим данным, примерно 1/3 населения страны в быту пользуется украинским языком (т.е. считает его родным), примерно 1/3 – русским, и примерно 1/3 – использует оба языка в равной мере. Вот эту объективную картину от нас с вами прячут и заставляют верить в 29.6% или 13 миллионов. На самом деле русскоязычных в Украине раза в полтора больше. Поэтому националисты боятся референдума по языку как чёрт ладана.
Націоналісти нічого в себе в державі не бояться. Боїтеся ви, нахабні зайди, які займали помешкання українців, яких або депортували, або виморилил голодом. Боїтеся відплати. І вона буде.

А українська мова буде державною і нас не цікавить скільки людей цвенькає на угро-фінсько-татарському есперанто, присмаченому німецькою, французькою, англійською та староболгарською лексикою з незначними домішками слов'янізмів.

Не знаєш української? Не розумієш? Не шануєш? Пензлюй за хутір Михайлівський!
Пєтровіч _ 23.09.2008 10:14
IP: 77.123.117.---
23.09.2008 09:41___ Андрей-с-Востока
Я где-то видел фразу: если государство вынуждено защищать государственный язык, то оба они калеки. Я лично думаю, что калека что-то одно: либо гос. язык, нуждающийся в защите от собственных граждан, либо государство, которое использует язык, неродной для значительной части населения (а может, и для большей части).
Так, українська нація скалічена московськими окупантами. Понад 20,5 мільйонів українців до смерті замордував московсько-большевицький режим: Голодоморами, Гулагами, Сибірами, репресіями, війнами тощо.

І ми маємо право на відродження і ми відстоюватимемо його, не зважаючи ні на що. Якщо комусь не подобається, що українська мова є єдиною державною офіційною мовою, то можете валити в Росію, де російської мови поза вуха.

Гаслом дня має бути: найсприятливіші умови для української мови, тотальні преференції, безмежна підтримка для її розвитку. А років через 300 поговоримо про конкурентність української та російської мов. Та, думаю, що на той час російська мова – це угро-фінсько-татарське есперанто, присмачене німецькою, французькою, англійською та староболгарською лексикою з незначними домішками слов'янізмів, почине в Бозі.
Андрей-с-Востока _ 23.09.2008 09:41
IP: 92.112.212.---
23.09.2008 03:18___ Hussar
А я это знаю. 29,6% – это официальное число, поэтому я им и прикрывался, чтобы меня не обвиняли в бездоказательности. На деле в Украине большая часть населения общается на русском, поэтому украинский является единственным государственным совершенно необоснованно. Я где-то видел фразу: если государство вынуждено защищать государственный язык, то оба они калеки. Я лично думаю, что калека что-то одно: либо гос. язык, нуждающийся в защите от собственных граждан, либо государство, которое использует язык, неродной для значительной части населения (а может, и для большей части). С другой стороны, все знают украинский и русский, и нужно только обоим дать статус гос. языка.
Hussar _ 23.09.2008 03:18
IP: 24.253.228.---
29.6% русскоязычных – цифра, полученная при последней переписи населения, очень лукавая, особенно если учесть, что в 1989 году русскй язук родным навзвали 51% населения, а украинский – только 48%.
То есть что – срочно повымирали русскоязычные или разъхались? Нет, причиниа в том, что руководители последней переписи выполняли политический заказ. Счётчики были ими проинструктированы записывать родным языком украинский как только опрашиваемый называет себя украинцем; и только если возникает спор, то язык учитывали другой.
Ответ на вопрос о предпочтительном языке очень сильно зависит от его формулировки. Достаточно в качестве ответа на вопрос о родном языке допустить более одного ответа, как процент русского языка в Украине окажется на одном уровне с украинским, или даже его превзойдёт. На это указывают не заангажириванные политикой данные 12-летнего моноторинга Института социологии НАНУ – их можно найти в Сети. По этим данным, примерно 1/3 населения страны в быту пользуется украинским языком (т.е. считает его родным), примерно 1/3 – русским, и примерно 1/3 – использует оба языка в равной мере. Вот эту объективную картину от нас с вами прячут и заставляют верить в 29.6% или 13 миллионов. На самом деле русскоязычных в Украине раза в полтора больше. Поэтому националисты боятся референдума по языку как чёрт ладана.
crockOdile _ 23.09.2008 02:28
IP: 77.122.195.---
То же, и в количестве и качестве украинских учебников...И по каким учебникам обучают во Львове, Луцке, Ривном, Тернополе...? Наверное не только по российским и советским. Даже здесь у нас в Киеве справедливо отмечают,что у "захиднякив" инженеров, архитекторов, знания и подготовка основательнее.
Употребляя фразу "ЧУЖИЕ УЧЕБНИКИ", я вовсе не имел в виду прикладные и естественные науки, а идеологические и информационные ресурсы влияния.
"...Вы хотите вернуться в "СССР", только в национальном исполнении? Ностальгия?..."
Нет, Игрек-минус, Мы хотим вернуться в Европу, и именно в национальном исполнении! Здоровым, проукраинским, многонацинальным,дружным оркестром.Не большем и не меньшем, чем это исполняют немцы, французы, эстонцы, поляки и другие европейские нации! Ну и уж никак не в исполнении БЮТ, НУНС, и уж тем более не в исполнении януковичей, табачников и т. д. В их исполнении мы, в Европу, видно никогда не попадем. И туда, в Европу, у нас действительно НОСТАЛЬГИЯ, возможно на уровне генной памяти. Туда,откуда нас противоестественно выдернули 300 лет назад. И уж никогда мы не позволим больше здесь, В Украине построить вторую, неукраинскую маленькую Россию, или второй большой неукраинский Израиль. Пожалуйста, хотите, присоединяйтесь к нашей украинской семье. Но на НАШИХ УКРАИНСКИХ, ВЗАИМОУВАЖИТЕЛЬНЫХ, ОБЩЕЕВРОЕЙСКИХ общепринятых УСЛОВИЯХ.
crockOdile _ 23.09.2008 02:25
IP: 77.122.195.---
22.09.2008 10:49___ Игрек-минус
Ну что же, с натяжкой поставлю Вам зачет, просто нету сейчас времени, чтобы просто по-дружески Вас "дожать".Но если Вам хватит желания здравого смысла- перестать огульно, не взирая на доводы оппонента, как токующий глухарь, разбрасываться ярлыками, типа "ксенофоб", то мы еще с Вами не повоюем, а просто погутарим на непростые темы. Ибо не может быть буквально "ксеноФОБОМ"- "ксенофоб" по отношению к украинофобам, опрятный человек -к неопрятному, законопослушный – к преступнику, патриот к непатриоту. И здесь,действительно национальность не имеет НИКАКОГО ЗНАЧЕНИЯ. Это вопрос морального и... семейного (украинской семьи) выбора (+см.мой первый пост о врагах Тягнибока).
То же, и в отношении споров, кто и какой народ более культурен и интеллектуален, и каков его вклад в культурность и интеллектуальность другого. Такой старательности в уничтожении сотен тысяч украинского научного и культурного интеллекта (потенциала) мог бы позавидовать и сам Гитлер. Только русский, еврейский (русскоязычный) националист может более всего обвинять украинца... в национализме. Как будто бы сам этим "страшным" обильнейше не мазанный. У других национальностей по отношению к украинской такой странной патологии почему-то не выявляется.
Іхалайнен _ 22.09.2008 19:19
IP: 94.178.123.---
22.09.2008 18:19__Андрей-с-Востока
Добре. Отже запроваджуємо як державну грецьку мову, бо 500 (за Вашими твердженнями) греків у нас є і вони хочуть, і цього, як по-Вашому, цілком достатньо.
AYALex _ 22.09.2008 18:53
IP: 213.179.255.---
проти тварюки (дракона, мамонта) виходити один на один- смертельно. Але ж цих тварюк проковтнули зовнішні зміни- їх уже давно палеонтологія вивчає. Хвороба і паразити зсередини їх зточили. Чи є у нас контррозвідка, системна наука, що порушила б рівновагу умов життєдіяльності таких тварюк? Ми ж Homo sapiens,чи плазуни з мікроскопічним мозком?
ТО "винен" народ, що вміє жити на колінах? Може в усьому винувата ІСТОРІЯ цього ЖИТТЯ- жили на семи вітрах: зі сходу на захід, з півночі на південь котилися стада "парно- і непарнокопитних "-, щоб не затоптали змушені були автохтони-українці тікати з дороги. Де ті народи, що хотіли нас розтоптати? Що сприймали таку поведінку за велику слабкість?
Але ж і ми не жили своїм життям. То може час настав жити своєю волею? Чи так нам і треба? 40% просто воліє жити? Бо слабкі? Ми дуже стара і хвора нація- без духу в серці.
Patria o muerta!? хтось скаже, що моя позиція неконструктивна. Але якщо я не скажу те, що в багатьох в голові, то чи не зпровокує знов тиск на нас- мов, Їх легко розчавити?
"Я хочу жити і вмерти УКРАЇНЦЕМ. Я як людина з оголеними нервами чую на нюх небезпеку. Я- дозрів. " Так вже відчуває багато людей. В який бік не нахилися можна впасти. Треба підримати плечем один одного замість ховатися за піч. А сміливий -то розумний і добрий- лихого не зробить. То ж гуртуймося,а не шукаймо шляхів як підлеститись під сильного:вигляд собачати на спині, виляючого по землі хвостом мене знищуєє...фізично.
Пєтровіч _ 22.09.2008 18:33
IP: 77.123.117.---
22.09.2008 17:08___ Андрей-с-Востока
22.09.2008 17:01___ Іхалайнен
Сколько, по вашему мнению, украинцев должны считать русский родным, чтобы его сделали государственным? Число назовите.
В Україні це не має значення.
Державність російської мови підтвердить, що в Україні російська державність. Цього українці не допустять.
Андрей-с-Востока _ 22.09.2008 18:19
IP: 92.112.210.---
22.09.2008 17:44___ Іхалайнен
Критерий – это число считающих русский родным, других критериев быть не может.
Іхалайнен _ 22.09.2008 17:44
IP: 94.178.61.---
22.09.2008 17:08__Андрей-с-Востока
Не треба свої проблеми перекладати на інших. Саме Ви, а не я, пропонуєте запроваджувати в якості державної російську мову, аргументуючи це досить розмитими і своєрідними критеріями. Якщо не маєте інших, окрім емоціонального сприйняття, так і скажіть, на тому і закінчимо.
ukrainna _ 22.09.2008 17:16
IP: 62.80.181.---
Андрей-с-Востока
...не перекладывайте со своей больной головы на мою здоровую.

...Больше всего меня раздражает, когда кто-то,мягко говоря, с недалёким пониманием, заявляет, что я неукраинец

...украинский – это неродной для меня язык

Андрійку, ну як людина зі здоровою головою, спочатку стверджуючи, що українська мова для неї не є рідною, через кілька хвилин обурюється, коли його називають неукраїнцем?
Андрей-с-Востока _ 22.09.2008 17:08
IP: 92.112.234.---
22.09.2008 17:01___ Іхалайнен
Сколько, по вашему мнению, украинцев должны считать русский родным, чтобы его сделали государственным? Число назовите.
Андрей-с-Востока _ 22.09.2008 17:05
IP: 92.112.234.---
22.09.2008 16:54___ ukrainna
Що примушує вас думати, що я хоч секунду сумнівалася в чужорідності для вас (неукраїнця)

Я украинец. 13 млн – это те самые 29,6% украинцев, которые высказались во время переписи населения. Если вы не понимаете проблем этих украинцев, которые заключаются в непризнании одной частью народа языковых прав другой части народа, то не перекладывайте со своей больной головы на мою здоровую.
а навіть викликає роздратування
Больше всего меня раздражает, когда кто-то,мягко говоря, с недалёким пониманием, заявляет, что я неукраинец.
Іхалайнен _ 22.09.2008 17:01
IP: 94.178.61.---
22.09.2008 15:56__Андрей-с-Востока
Ну, я зрозумів, що обгрунтованої відповіді у Вас немає. Правда, додався ще один критерій – "предостаточно". Не склалось у Вас з аргументами, щось вони зовсім слабенькі.
А логіка моя проста: живеш в країні – поважай її мову, культуру, історію, звичаї. Тому перш ніж говорити про другу мову для держслужбовців, не зайве було б переконатись, що вони знають першу. І якби так воно насправді і було, то нам просто не було б про що сперечатись. Адже зараз ми обговорюємо саме державну мову,а не мови спілкування, а різницю між ними Ви, сподіваюсь, знаєте.
ukrainna _ 22.09.2008 16:54
IP: 62.80.181.---
Андрей-с-Востока
Вы наконец-то поняли, что украинский – это неродной для меня язык. Как и для 13 млн украинцев.

Що примушує вас думати, що я хоч секунду сумнівалася в чужорідності для вас (неукраїнця) української мови? Тільки розписуйтеся за себе. В українців рідна – таки українська. Що за маніакальна цифра 13 млн? Чому вона вас так збуджує?

Что вынуждает вас врать? Я прекрасно понимаю вас по-украински. И всех украинцев. То есть, двуязычное взаимопонимание есть, нужно только зафиксировать это в конституции.

Що змушує брехати вас? Ви не розумієте ні мене, ні українців. Вміння читати на двох мовах не тотожне здатності розуміти проблеми нації, яка для вас не просто нерідна, а навіть викликає роздратування, правомірно захищаючи власні духовні (а мова саме до них належить) цінності від чужорідних конкістадорів.
Андрей-с-Востока _ 22.09.2008 16:52
IP: 92.112.234.---
22.09.2008 16:43___ suspiria
А не всё ли нам теперь равно, кто кого заселял? Есть Украина, есть её граждане, есть гражданский мир и спокойствие (за исключением редких чересчур свидомых провокаторов) и есть шанс сделать всё с чистого листа. По-моему, нужно обернуться от прошлого к будущему.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter