18 липня 2014, 16:31

За знищення пасажирського літака персонально відповідає Путін

ВО "Свобода" наполягає на запровадженні воєнного стану на Донбасі та притягненні до міжнародної кримінальної відповідальності російського президента В.Путіна за знищення пасажирського літака "Малайзійських авіаліній" Boeing-777.

Знищення цивільного літака, внаслідок чого загинуло 295 громадян різних країн світу, в тому числі 80 дітей, безумовно, є жахливим злочином. Але це лише один із багатьох злочинів, які вчинили російські терористи під час військової агресії Росії проти України, що триває уже більше 5 місяців.

Російський президент Путін несе пряму відповідальність за цей злочин. Саме він розпочав нинішнє кровопролиття на Донбасі, увівши на українську територію російські диверсійні підрозділи, постачаючи російським терористам сучасну зброю, в тому числі важку бронетехніку та системи ППО, якими й було знищено літак.

Також цей злочин є прямим наслідком політики умиротворення агресора, яку проводили по відношенню до Росії держави Європейського Союзу та США. Зрозуміло, що цього можна було уникнути, якби країни Заходу вчасно і рішуче відреагували на військову агресію Росії проти України, на брутальне порушення Путіним міжнародного права, на анексію Криму та терористичні дії на Донбасі.

Безумовно, частина відповідальності лежить на українській владі, яка дотепер не наважується офіційно визнати факт масштабної військової агресії Росії проти України на Донбасі і продовжує говорити про "боротьбу з терористами".

Терористичний акт проти Boeing-777 показує, що зволікання української влади і "глибока стурбованість" країн Заходу не достатні для того, щоб зупинити агресора. Потрібні невідкладні рішучі дії.

"Свобода" вимагає:

Внести на розгляд парламенту Указ Президента України про запровадження правового режиму воєнного стану на територіях, загрожених агресором.

Визнати на державному та міжнародному рівнях факт російської військової агресії проти України та звернутися до країн Заходу з проханням надати пряму військову допомогу та запровадити широкі галузеві санкції проти держави-агресора.

Провести міжнародне розслідування терористичного акту проти Boeing-777 та інших воєнних злочинів російських агресорів проти України. Порушити кримінальну справу проти виконавців теракту, а також проти найвищих посадових осіб Російської Федерації за пособництво терористам, злочини проти миру та військову агресію проти України.

ДЕСЯТІ БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ: "Філософія української перемоги. Візія Великої України"

Така вже, очевидно, планида Бандерівських Читань – проходити на тлі визвольної боротьби, пожеж війни і полум'я вогнів, – цілком відповідно до життя того, кому вони присвячені...

Вимоги очільників органів місцевого самоврядування щодо відсічі агресії РФ

Заява очільників органів місцевого самоврядування, обраних від ВО "Свобода", про відсіч вторгненню московського агресора. Восьмий рік триває московська агресія проти України...

Де Україні шукати союзників на міжнародній арені?

Де на міжнародній арені є українські союзники? І головне – що слід зробити, щоб виграти дипломатичну війну проти Москви? Восьмий рік поспіль влада веде цю політику, м'яко кажучи, провально...

Закон про особливий статус Донбасу: як і хто веде Україну до капітуляції?

Що об'єднало у спільному голосуванні здавалося б непримиренних опонентів з "Європейської солідарності", "Слуг народу" та ОПЗЖ? Путінські хотілки з федералізації України...

Вагнергейт: скандал з Єрмаком та Зеленським

Журналісти із Bellingcat опублікували першу частину свого розслідування. І воно миттю стало топ-темою всіх українських ЗМІ. З'явилися тисячі коментарів – і від аналітиків, і від політиків, і від свідомих громадян...

Бандера – наш Герой! Покрова – наше свято!

14 жовтня – День створення Української Повстанської Армії. Про УПА я знаю не з підручників. Рідний брат моєї бабусі – лікар-хірург Петро Скобельський – боровся за Незалежність у лавах УПА...