Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Урядова Програма – план остаточного перетворення України в країну злиднів та олігархів

12 грудня 2014, 18:31

Чому народні депутати-свободівці за неї не голосували

Державна влада має боронити інтереси українців усіх соціальних прошарків, а не виключно олігархів. Інакше навіщо українцям така держава? Це базовий принцип державної політики націоналізму. Саме тому народні депутати-свободівці не підтримали програму діяльності нового уряду Арсенія Яценюка.

Урядова програма, затверджена коаліцією, не залишає сумніву щодо того, чиї інтереси новий уряд захищатиме передусім. Це будуть інтереси панівної в Україні касти олігархів ‒ мізерної кількості людей, які в результаті постсовєтської грабіжницької приватизації здобули монопольний вплив на економічні активи, політичні рішення та засоби масової інформації в країні. Завдяки такій монополії олігархи роками отримують мільярдні надприбутки, тим часом Україна залишається однією з найбідніших країн Європи.

Революція Гідності поки не змогла подолати цю несправедливість. Ба більше, за результатами дострокових президентських і парламентських виборів олігархи зберегли і, в багатьох моментах, зміцнили свої позиції у владі. Відображення цього факту, власне, й бачимо у програмі "реформ" нового уряду та коаліції. Що нам пропонують.

1. Уряд планує досягнути зменшення бюджетного дефіциту насамперед за рахунок зубожіння більшості українців, а саме шляхом замороження рівня мінімальних зарплат і пенсій, скорочення бюджетних соціальних програм та субсидій, зменшення бюджетних видатків на освіту та охорону здоров'я. Наслідком, безумовно, буде різке погіршення рівня життя мільйонів громадян. Зменшення доходів родин автоматично призведе до зниження споживчого попиту, що негативно вплине на національну економіку. Коло замкнулося.

2. Уряд не пропонує жодних заходів, які покрили б державний дефіцит за рахунок оподаткування надприбутків олігархів. А для цього потрібно:

* Ліквідувати схеми виведення капіталу в офшорні зони, зокрема через ухвалення закону про скасування подвійного оподаткування з Кіпром.

* Запровадити дієвий контроль за трансфертним ціноутворенням (викривлення цін в розрахунках між пов'язаними підприємствами задля мінімізації податкового навантаження). До того ж, згідно з чинним законом, для підприємств металургійної та хімічної галузей встановлено перехідний період в адмініструванні контрольованих операцій аж до 2018 року, проти чого категорично виступала фракція "Свободи" в парламенті 7-го скликання.

* Підвищити рентні платежі за використання природних ресурсів в Україні (за видобуток нафти, газу, кольорових металів), які залишаються одними з найнижчих в Європі, що також є одним з джерел збагачення олігархів.

* Запровадити податки на розкіш (дорогу нерухомість, транспорт, коштовності).

* Запровадити прогресивну шкалу оподаткування прибутків підприємств за принципом: "малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки", як це давно є в країнах Європейського Союзу.

3. Залишаючи недоторканними надприбутки олігархів, уряд планує посилити податковий тиск на середній клас і найманих працівників через запровадження загального декларування доходів громадян та 30% оподаткування видатків не підтверджених легальними доходами. Без сумніву, такий інструмент призведе до зростання корупційного тиску на малий і середній бізнес та до фактичного знищення середнього класу в Україні.

4. В урядовій програмі відсутні дієві заходи для подолання високого рівня монополізації української економіки, що є однією з головних перешкод для залучення інвестицій, економічного зростання та покращення якості товарів і послуг. Пропозиції уряду обмежені декларативними змінами, замість того щоб ставити питання про ліквідацію приватних монополій та олігополій, частка яких перевищує 25% ринку.

5. Уряд збільшує збір на покриття воєнних видатків до 2% з усіх громадян незалежно від рівня доходів, замість того, щоб запровадити воєнний збір з надприбутків олігархів (проект закону N1116), як це вже півроку пропонує "Свобода". Це найбільш виправданий спосіб забезпечити належне фінансування Збройних Сил, які протистоять агресору.

6. Урядова програма передбачає масштабну приватизацію майже 1200 державних підприємств (близько 50% державного сектору), які, відповідно до чинного законодавства, не підлягають приватизації, оскільки мають стратегічне значення для національної безпеки. За роки Незалежності перелік стратегічних підприємств влада переглядала у бік зменшення 15 разів, однак приватизаційні процеси не призвели до обіцяного економічного розвитку України. В умовах війни, що спричинила глибоку економічну кризу, девальвацію гривні та зниження реальної вартості підприємств, єдиними, хто отримає вигоду від такої "гуртової" антинародної приватизації, можуть бути тільки олігархи та корумповані ними політики.

7. Урядова програма не передбачає запровадження дієвих інструментів для контролю громадян за діями влади, що дозволило б усунути вплив олігархів на ухвалення політичних рішень. Зокрема урядова програма взагалі не містить таких заходів:

* Надання громадянам права відкликати депутатів, чиновників і суддів різних рівнів шляхом референдуму.

* Надання місцевим громадам право відкликати депутатів місцевих рад, суддів місцевих судів та права висловити недовіру голові виконавчого комітету, землевпоряднику і керівникові міліції шляхом референдуму.

* Запровадження обрання: місцевих суддів – громадою, суддів апеляційних судів – з'їздом суддів місцевих судів, суддів Верховного Суду – з'їздом суддів України.

8. Уряд свідомо не запропонував заходів, які могли б зменшили диктат олігархів у сфері засобів масової інформації. Хоча для цього всього лише потрібно:

* Зобов'язати усі ЗМІ інформувати громадян про всіх своїх власників, що сприятиме розумінню того, чиї інтереси обстоює кожне медіа.

* Забезпечити рівний доступ усім учасникам виборів до ЗМІ для висвітлення своїх програмних засад, дебатів тощо.

* Заборонити платну політичну рекламу в ЗМІ за три місяці до початку та впродовж усієї виборчої кампанії. Адже якщо цього не зробити, вона стає інструментом масової маніпуляції вибором громадян, що довели зокрема останні вибори.

Незважаючи на перемогу першого етапу Революції Гідності – усунення злочинної диктатури Януковича, – олігархічна система влади залишається головною перешкодою на шляху побудови сильної та справедливої Української держави, яка дбатиме про інтереси всього українського народу.

Разом з російською агресією олігархічна контрреволюція на сьогодні ‒ це головний виклик для України.

Новий уряд Арсенія Яценюка і нова коаліція з 5-ти фракцій, які експлуатують гасла Майдану, мають пам'ятати, що Майдан був в тому числі – антиолігархічним протестом.

Програма уряду Яценюка в нинішньому вигляді – це програма остаточного перетворення України в країну злиднів та олігархів.

powered by lun.ua
Коментарі — 102
anno_domini _ 15.12.2014 00:47
IP: 109.106.20.---
Peter Blood:
Таке враження, що прем*єр чи ще хтось, хто готував таку програму про освіту, на мають зовсім серця, не кажучи про любов до дитини. Дивишся на все це – і не розумієш, що твориться в нашій державі. Квіт мовчить, вчителя мовчать. Чого Ніколаєнко слова не скаже про таку напасть?
Oleg Leus _ 14.12.2014 23:32
IP: 74.125.186.---
Свобода -единственная партия,

защищающая интересы народа.
anno_domini _ 14.12.2014 23:17
IP: 109.106.20.---
Освіту потрібно піднімати на найвищу ступінь. Те, що робиться на Донбасі – це велика прогалина в освіченості через брак гарних вчителів. Ні в якому разі освіту не можна викидати з держави. Бо буде горе для всіх. Виділяють американці гроші, частину віддайте освітянам для роботи в школах і вишах.
Bogdan Samonik _ 14.12.2014 21:25
IP: 74.125.19.---
Pane Oleze zigrayte u karty z Bublykom!
Николай Лушпай _ 14.12.2014 19:34
IP: 78.111.187.---
Бідними та неосвідченими легше управляти, це і є гасло сьогднішніх керманичів. От тільки є питання, ви що, страх десь загубили. З ним треба лягати і вставати.
Владимир Калиновский _ 14.12.2014 16:45
IP: 195.177.74.---
Это точно Пупс с Мохницким и Рудыком озолотились. В ПРОШЛОЕ Тягныбок вместе с КОМУНЯКАМИ!!
Leo Pidchiby _ 14.12.2014 14:59
IP: 94.232.211.---
Для порівняння шукаємо в інеті й читаємо:

Інструкція до застосування: запануєм і ми, браття, у своїй сторонці!
mihaylenco _ 14.12.2014 14:46
IP: 74.125.18.---
Ольга Панченко
Все мы хотим прижать олигархов. НО, Вы забыли,что частная собственность,как в ЕС так и у США -священная корова. Имея неограниченные финансы и,соответственно, лучших адвокатов,олигархи выиграют все международные суды или затянут время,а деньги стране нужны немедленно.

Скільки втратили ЄС та США від агресії Росії щодо України? А хто організував сепаратизм? Хто його фінансував? Чому активи цих олігархів не конфіскувати для порятунку держави? За підтримку тероризму ніякий міжнародний суд не буде їх захищати. Потрібна політична воля!
mihaylenco _ 14.12.2014 14:41
IP: 74.125.18.---
Ольга Панченко
Все мы хотим прижать олигархов. НО, Вы забыли,что частная собственность,как в ЕС так и у США -священная корова. Имея неограниченные финансы и,соответственно, лучших адвокатов,олигархи выиграют все международные суды или затянут время,а деньги стране нужны немедленно.

Випадково не знаєте, куди подівалася АТ&Т? А що трапилося з винуватцями кризи 2008 року Lehman Drothers? Ні США, ні ЄС, в часи небезпеки з своїми священими коровими не церемоняться. Вони їх не вагаючись ведуть на убій.
Ольга Панченко _ 14.12.2014 13:03
IP: 93.78.84.---
mihaylenco:
Все мы хотим прижать олигархов. НО, Вы забыли,что частная собственность,как в ЕС так и у США -священная корова. Имея неограниченные финансы и,соответственно, лучших адвокатов,олигархи выиграют все международные суды или затянут время,а деньги стране нужны немедленно. Кроме кредитов МВФ,надеяться не на что. И кто бы ни был премьер-министром,это понимает. Вы же принимаете желаемое за возможное.
Andriy Trofimov _ 14.12.2014 12:22
IP: 178.92.182.---
ви вже к Львові "допрацювалися", що тепер не виженеш вас, так що п.издуйте нахрен во "сволота"
Yuri Yurieff _ 13.12.2014 22:06
IP: 95.132.166.---
" Я бы мог бы их прогнать,
выходкою смелою,
отчего же я лежу,
- ничего не делаю?"
В. Высоцкий
mihaylenco _ 13.12.2014 21:31
IP: 74.125.18.---
19Yurkiv21
Заборонити відтік капіталів до офшорів необхідно, але зараз найважливіше повернути ті, які вже там.
Це можна зробити у два способи – примусово і добровільно.

Влада сама цього ніколи не зробить. Це можемо зробити лише ми самі. Зловити декілька скоробагатьків. Поставити ультиматум владі. Або вона їх засуджує з повною конфіскацією, або ми їх ліквідуємо. Термін – місяць.
19Yurkiv21 _ 13.12.2014 21:13
IP: 46.200.140.---
* Ліквідувати схеми виведення капіталу в офшорні зони, зокрема через ухвалення закону про скасування подвійного оподаткування з Кіпром.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Заборонити відтік капіталів до офшорів необхідно, але зараз найважливіше повернути ті, які вже там.
Це можна зробити у два способи – примусово і добровільно.
Примусово – це "посадити" кількох олігархів, і не випускати, допоки не повернуть свої капітали в Україну. Так, як робили подібні операції у Грузії.
Але ж ми собі такого дозволити не можемо, бо прагнемо до Європи.
То може, попросити олігархів зробити це добровільно під гарантії, як Держави, так і Міжнародного Валютного Фонду?
Створити щось подібне до Стабілізаційного Фонду кацапів, тільки навпаки, в Україні?
Кому, як не панові Президенту звернутися до колег з такою пропозицією?:)))
Yuri Yurieff _ 13.12.2014 18:04
IP: 95.132.166.---
Граждане нашей молодой страны
станут настоящими европейцами
не тогда, когда выйдут на Майдан с флажками и
плакатами и будут просить "дорогих европейцев"
принять себя в их уютную и зажиточную семью,
а тогда, когда научатся бороться, как европейцы,
американцы и японцы за свои права, не надеясь на
"доброго дядю" и "правильного" президента с "правильными" депутатами.
Yuri Yurieff _ 13.12.2014 17:30
IP: 95.132.166.---
Все на что способны наши бравые "реформаторы"
- это постоянно взвинчивать цены на все для населения,
печатать без остановки деньги, непрерывно девальвируя национальную валюту
и тем самым, грабя наиболее неимущую часть населения.
Все это называют "непопулярные" реформы и даже
бравируют этим: "вот, де, мы какие отчаянные!".
Что еще "подорожчае" в результате этих
"радикальных" реформ.
Ждем с!
"Непопулярные" реформы в Украине проходят все время
ее существования.
За это время появились сотни миллионеров и миллиардеров.
Когда будут популярные реформы?
Stepan Khlyan _ 13.12.2014 17:02
IP: 91.124.248.---
яценюк і порох дорвались до кормушки – а народ повівся – раби (((
Dima Chirik _ 13.12.2014 16:55
IP: 176.37.85.---
Яценюк довийоб...ся, що не встигне на літачок в Бориспіль. Разом з Порошенком до стінки стане. І станеться це все не пізніше лютого
123456 _ 13.12.2014 15:56
IP: 91.213.8.---
в каждой недоразвитой стране европы наблюдается разделение на правых и левых. чем больше левых и коммунистов тем страна европы нищее, в здоровых обществах разделение на консерваторов и либералов. украина конечно остается уникумом разделения вообще не наблюдается, правых днем с огнем не сыщешь
mihaylenco _ 13.12.2014 13:24
IP: 37.55.123.---
Я давно спостерігаю за маячнею Яйцезарова. Якось влітку він сказав, що українці тримають під подушками фантастичну суму – по 5 тис. долярів на кожного українця. Наче, це в 10 разів більше, ніж у всіх олігархів. Людина в здоровому глузді може в таке повірити? За версією Яйцезарова виходить, що в кожної родини з 3 чоловік, вдома 15 тис. зелених готівкою. А якщо родина 5 чоловік, то вже в них 25 тис. Це при тому, що половина населення тих долярів в руках не тримала. А в бідних олігархів, вкупі лише 23 млрд.
Наступна маячня – доляри, які населення тримає під подушками, тиснуть на курс гривні. Як може готівковий долар тиснути на курс гривні? Готівкова гривна, яка вилучена з обороту – так, тисне. Але не дуже. Вона починає тиснути, коли люди побіжать їх міняти на долар. Чи робити великі покупки. А коли вони просто лежать, то не тиснуть ніяк.

Яцезаров весь час обіцяє зробити все, аби вилучити бабло в населення, і пустити в обіг.

Аби потім його прикарманити собі, і вивести за бугор.
Gonta_20 _ 13.12.2014 13:23
IP: 93.73.27.---
Гетьман Игорь:
Запровадження обрання: місцевих суддів – громадою... Виберемр Панька. Він хоч і не вчився на юриста, але дуже розумний. Десь такі судді будуть
Між іншим, це називається "суд присяжних", і існує багато правових країн де ця система прекрасно діє.
Наприклад, в США навіть пішли далі: там присяжних (тобто фактично суддів, які виключно визначають правоту або не правоту учасників судового процесу) взагалі обирає "лототрон" із людей з вулиці" випадковим методом.
Так що облиште свій сарказм.
seloiludy _ 13.12.2014 12:08
IP: 176.38.153.---
Не. Неинтересное. Скучное "эссе". От если бы пан Тягныбакс подарил нам литературный шедевр на тему: "Отчет о проделанной работе руководителями Генпрокуратуры, Минэкологии, Минагро..." Отчет мог бы быть в любой валюте. Мы переведем. И копии приходных кассовых ордеров прилагать тоже не обязательно. Поверим на слово. Да-а... Ото был бы БЕСТСЕЛЛЕР!
anno_domini _ 13.12.2014 10:48
IP: 109.106.20.---
mihaylenco:
Притчи 21. Притчи 21:7. "Насильство безбожних прямує на них, бо права чинити не хочуть..."
Книга пророка Ісаї 61:8." Ибо Я, Господь, люблю правосудие, ненавижу грабительство с насилием, ..."
Ці святі слова з Книги Святого Письма є попередженням для таких людей, які чинять беззаконня проти народу. Якщо не вміють інакше працювати, нехай йдуть з влади подалі. Бо Господь завжди встане на сторону ображених.
Гетьман Игорь _ 13.12.2014 10:40
IP: 213.179.238.---
Запровадження обрання: місцевих суддів – громадою... Виберемр Панька. Він хоч і не вчився на юриста, але дуже розумний. Десь такі судді будуть
mihaylenco _ 13.12.2014 09:23
IP: 37.55.123.---
На конче необхідна потужна націоналістична ліва сила.

Практично в кожній розвиненій цивілізованій країні політикум має два рівниз за силою крила – ліве, та праве. десятиріччями вони змінюють при владі одне одного. Таким чином кожні 5-10 років міняються пріоритети розвитку країни. Одну половина періоду консерватори підтримують великий капітал, другу половину, демократи підтримують права незаможнішої частини населення за рахунок великого капіталу. Там, де ліві-праві мають приблизно одну силу, цей маятник хитається з періодом 5-10 років, а економіка неухильно зростає. Там, де великий перекос, економіка нестабільна. А там, де якась половина дуже слаба, або зовсім відсутня, населення злиденне, зато рай для олігархів.

Україна ніколи не мала реальної лівої сили. Всі, хто себе так в нас називав, були всього лише приватним інструментом в руках олігархів. Мова йде про комуністів, та соціалістів. А СДПУ – взагалі партія мільярдерів – Порошенко, Медведчук, Суркіс, Шуфрич.
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter