Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Урядова Програма – план остаточного перетворення України в країну злиднів та олігархів

12 грудня 2014, 18:31

Чому народні депутати-свободівці за неї не голосували

Державна влада має боронити інтереси українців усіх соціальних прошарків, а не виключно олігархів. Інакше навіщо українцям така держава? Це базовий принцип державної політики націоналізму. Саме тому народні депутати-свободівці не підтримали програму діяльності нового уряду Арсенія Яценюка.

Урядова програма, затверджена коаліцією, не залишає сумніву щодо того, чиї інтереси новий уряд захищатиме передусім. Це будуть інтереси панівної в Україні касти олігархів ‒ мізерної кількості людей, які в результаті постсовєтської грабіжницької приватизації здобули монопольний вплив на економічні активи, політичні рішення та засоби масової інформації в країні. Завдяки такій монополії олігархи роками отримують мільярдні надприбутки, тим часом Україна залишається однією з найбідніших країн Європи.

Революція Гідності поки не змогла подолати цю несправедливість. Ба більше, за результатами дострокових президентських і парламентських виборів олігархи зберегли і, в багатьох моментах, зміцнили свої позиції у владі. Відображення цього факту, власне, й бачимо у програмі "реформ" нового уряду та коаліції. Що нам пропонують.

1. Уряд планує досягнути зменшення бюджетного дефіциту насамперед за рахунок зубожіння більшості українців, а саме шляхом замороження рівня мінімальних зарплат і пенсій, скорочення бюджетних соціальних програм та субсидій, зменшення бюджетних видатків на освіту та охорону здоров'я. Наслідком, безумовно, буде різке погіршення рівня життя мільйонів громадян. Зменшення доходів родин автоматично призведе до зниження споживчого попиту, що негативно вплине на національну економіку. Коло замкнулося.

2. Уряд не пропонує жодних заходів, які покрили б державний дефіцит за рахунок оподаткування надприбутків олігархів. А для цього потрібно:

* Ліквідувати схеми виведення капіталу в офшорні зони, зокрема через ухвалення закону про скасування подвійного оподаткування з Кіпром.

* Запровадити дієвий контроль за трансфертним ціноутворенням (викривлення цін в розрахунках між пов'язаними підприємствами задля мінімізації податкового навантаження). До того ж, згідно з чинним законом, для підприємств металургійної та хімічної галузей встановлено перехідний період в адмініструванні контрольованих операцій аж до 2018 року, проти чого категорично виступала фракція "Свободи" в парламенті 7-го скликання.

* Підвищити рентні платежі за використання природних ресурсів в Україні (за видобуток нафти, газу, кольорових металів), які залишаються одними з найнижчих в Європі, що також є одним з джерел збагачення олігархів.

* Запровадити податки на розкіш (дорогу нерухомість, транспорт, коштовності).

* Запровадити прогресивну шкалу оподаткування прибутків підприємств за принципом: "малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки", як це давно є в країнах Європейського Союзу.

3. Залишаючи недоторканними надприбутки олігархів, уряд планує посилити податковий тиск на середній клас і найманих працівників через запровадження загального декларування доходів громадян та 30% оподаткування видатків не підтверджених легальними доходами. Без сумніву, такий інструмент призведе до зростання корупційного тиску на малий і середній бізнес та до фактичного знищення середнього класу в Україні.

4. В урядовій програмі відсутні дієві заходи для подолання високого рівня монополізації української економіки, що є однією з головних перешкод для залучення інвестицій, економічного зростання та покращення якості товарів і послуг. Пропозиції уряду обмежені декларативними змінами, замість того щоб ставити питання про ліквідацію приватних монополій та олігополій, частка яких перевищує 25% ринку.

5. Уряд збільшує збір на покриття воєнних видатків до 2% з усіх громадян незалежно від рівня доходів, замість того, щоб запровадити воєнний збір з надприбутків олігархів (проект закону N1116), як це вже півроку пропонує "Свобода". Це найбільш виправданий спосіб забезпечити належне фінансування Збройних Сил, які протистоять агресору.

6. Урядова програма передбачає масштабну приватизацію майже 1200 державних підприємств (близько 50% державного сектору), які, відповідно до чинного законодавства, не підлягають приватизації, оскільки мають стратегічне значення для національної безпеки. За роки Незалежності перелік стратегічних підприємств влада переглядала у бік зменшення 15 разів, однак приватизаційні процеси не призвели до обіцяного економічного розвитку України. В умовах війни, що спричинила глибоку економічну кризу, девальвацію гривні та зниження реальної вартості підприємств, єдиними, хто отримає вигоду від такої "гуртової" антинародної приватизації, можуть бути тільки олігархи та корумповані ними політики.

7. Урядова програма не передбачає запровадження дієвих інструментів для контролю громадян за діями влади, що дозволило б усунути вплив олігархів на ухвалення політичних рішень. Зокрема урядова програма взагалі не містить таких заходів:

* Надання громадянам права відкликати депутатів, чиновників і суддів різних рівнів шляхом референдуму.

* Надання місцевим громадам право відкликати депутатів місцевих рад, суддів місцевих судів та права висловити недовіру голові виконавчого комітету, землевпоряднику і керівникові міліції шляхом референдуму.

* Запровадження обрання: місцевих суддів – громадою, суддів апеляційних судів – з'їздом суддів місцевих судів, суддів Верховного Суду – з'їздом суддів України.

8. Уряд свідомо не запропонував заходів, які могли б зменшили диктат олігархів у сфері засобів масової інформації. Хоча для цього всього лише потрібно:

* Зобов'язати усі ЗМІ інформувати громадян про всіх своїх власників, що сприятиме розумінню того, чиї інтереси обстоює кожне медіа.

* Забезпечити рівний доступ усім учасникам виборів до ЗМІ для висвітлення своїх програмних засад, дебатів тощо.

* Заборонити платну політичну рекламу в ЗМІ за три місяці до початку та впродовж усієї виборчої кампанії. Адже якщо цього не зробити, вона стає інструментом масової маніпуляції вибором громадян, що довели зокрема останні вибори.

Незважаючи на перемогу першого етапу Революції Гідності – усунення злочинної диктатури Януковича, – олігархічна система влади залишається головною перешкодою на шляху побудови сильної та справедливої Української держави, яка дбатиме про інтереси всього українського народу.

Разом з російською агресією олігархічна контрреволюція на сьогодні ‒ це головний виклик для України.

Новий уряд Арсенія Яценюка і нова коаліція з 5-ти фракцій, які експлуатують гасла Майдану, мають пам'ятати, що Майдан був в тому числі – антиолігархічним протестом.

Програма уряду Яценюка в нинішньому вигляді – це програма остаточного перетворення України в країну злиднів та олігархів.

powered by lun.ua
Коментарі — 102
19Yurkiv21 _ 17.12.2014 22:44
IP: 95.132.153.---
Batiskaf:
Щоб вилікуватися – потрібна операція і я надіюсь, що Уряд з нашою і Божою поміччю її проведе.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Щоби вилікуватися – треба вилізти з батіскафу:)
Batiskaf _ 17.12.2014 21:56
IP: 91.124.208.---
А що Ви хотіли, якщо олігарха обрали Президентом і якщо цей Президент, як і його кум Ющенко пуповиною звязані з Фірташем і деякими іншими особями цього класу. Саме олігархи недопустили Юлію Тимошенко до другого туру, бо вона відверто сказала, що Фірташу командувати Україною не дасть. "Обрізали" Батьківщину і на парламентських виборах. Хіба Ви цього не розумієте? Ось і сьогодні Кабмін не все може робити, бо на захисті олігархату стоїть Президент, хоча і заявляє, що олігірхи більше при владі не будуть. В Росії при владі олігархів нема, але почувають вони себе комфортно, бо при владі своя людина і їм не треба туда лізти. Подібна модель відпрацьовується і в Україні. Тут дуже важливо, щоб парламент не став прислугою Президента, як це було зовсім недавно.
Щодо злиднів. Щоб перейти до нормального життя треба на якийсь час затягнуть паски, не красти і почати чесно працювати. Щоб вилікуватися – потрібна операція і я надіюсь, що Уряд з нашою і Божою поміччю її проведе.
19Yurkiv21 _ 17.12.2014 12:39
IP: 91.124.230.---
Теодор Дяків:
Автору блогу: "Уж ти би лучше би молчала би..." (В.Висоцький).
- Гей, ОЛЬКУ, глянь, какие клоуны!
Рот – хоть завязочки пришей...
19Yurkiv21 _ 17.12.2014 12:33
IP: 91.124.230.---
Олег Петров:
Svitlana Bodnarchuk:
=========
деятельность ВО Свобода выгодно используется Путиным. И в этом нет никакого сомнения. Вариантов немного. или они работают на Путина или они идиоты
Вони – НАЦІОНАЛІСТИ і ПАТРІОТИ!
Ostap Karter _ 17.12.2014 11:34
IP: 37.19.255.---
Электроэнергетика и облгазы должны быть национализированы и поставленны на строгий контроль общества, с прозрачной отчетностью, и эффективным управленим. Британская Колумбия (Канада) пример того. Частная собственность на эти монополии только будет сдерживать рост экономики, а монопольная суперприбыль будет убегать в оффшорные зоны "избранной" олигархии.
Ostap Karter _ 17.12.2014 11:10
IP: 37.19.255.---
Яценюк – типичный лицемерный проходимец.У него постоянное желание что-то изменить иэкспериментировать, но так,чтобы народу было тяжело, а ему и его любым друзьм очень хорошо.Эксперементатор-разрушитель.
Вместо того, чтобы создать условия притока инвестиций и желание инвестора массово налаживать в Украине производство и открывать рабочие места, которые создадут условия повышения спроса, а равно и предложения, Яценюк эксперементирует с "закручиванием гаек экономики", сопутствует разгулу и безпределу фискальных органов,удолетворяет аппетиты олигархии, и создает "своих" олигархов из любых друзей, - расспределяя коррупционные потоки.
Сеня, ликвидность должна приходить в Украину, а не убегать за границу на "отдельные" счета!
Sergio Ugrimow _ 17.12.2014 00:38
IP: 74.125.181.---
Для Украины отморозки-фашисты из Свободы, большее зло, чем любые воры и олигархи. Для Путина и России они союзники, добивающие остатки законности и экономики страны.

"Лучшее враг хорошего" (с)

Так что сиди Олежко тихо, грызи твердыни науки, учись на экономиста и учись достигать свои цели легальными, да легитимными методами:-)
Надежда Луста _ 17.12.2014 00:37
IP: 92.113.188.---
Ще дуже багато роботи у Свободи. Дійте! А ми вас підтримаємо.
Yuri Yurieff _ 16.12.2014 18:56
IP: 178.94.244.---
Дмитро Федорович:
Потрібно економити в складний час та ж не так щоб люди були злиднями, згідний з Тягнибоком!!!
Украине не "экономисты" нужны,
их, вместе с "юристами" – хоть пруд пруди,
а честные, порядочные люди, которых волнует судьба государства Украина.
Здесь дефицит.
Vadym Sklyarov _ 16.12.2014 18:03
IP: 77.47.190.---
Пане Олеже, чому про дані недоліки урядової програми не висловився депутат від ВО "Свобода" Бублик, який під час промови займався розкладанням пасьясну на своєму планшеті?
Теодор Дяків _ 16.12.2014 17:19
IP: 62.221.52.---
Автору блогу: "Уж ти би лучше би молчала би..." (В.Висоцький).
Дмитро Федорович _ 16.12.2014 16:41
IP: 93.77.137.---
Потрібно економити в складний час та ж не так щоб люди були злиднями, згідний з Тягнибоком!!!
Тамара Крикун _ 16.12.2014 12:09
IP: 178.94.172.---
Пан Тягнибок Ви пишете вірно, але у СВОБОДИ був шанс повернути історію України. Питання самоврядування це ключеве питання у Державі, бо воно виявляє всі порушення, які були зроблені за всі ці роки, а в результаті цього маємо війну. Ви не назвали ключеву проблему САМОВРЯДУВАННЯ, а саме, всі ГРОМАДЯНИ є співласники НАЦІОНАЛЬНОГО БАГАТСТВА України, тобто юридичні, а не фізичні особи, що ми всі маємо РІВНІ ПРАВА на власність у Державі. До Вас звертались на Майдані, але ВИ не пускали навіть на сцену. Свобода нічого не зробила, щоб хоча б ОДИН олігарх сидів у тюрьмі. У вас є цікаві, професійні і патріотичні люди, але ВИ нас зрадили і зрадили своїх хлопців, що загинули на Майдані, а тепер на фронті. Особисто колись голосувала саме за СВОБОДУ і дуже боляче тепер.
Олег Петров _ 16.12.2014 11:51
IP: 74.125.18.---
кстати, в любом случае они наносят вред Украине.
Олег Петров _ 16.12.2014 11:49
IP: 74.125.18.---
Svitlana Bodnarchuk:
=========
деятельность ВО Свобода выгодно используется Путиным. И в этом нет никакого сомнения. Вариантов немного. или они работают на Путина или они идиоты
Svitlana Bodnarchuk _ 16.12.2014 11:27
IP: 95.134.183.---
Олег Петров:
Экс-губернатор Донетчины и нынешний народный депутат Верховной Рады Сергей Тарута заявил, что "ВО "Свобода" финансировали бывший глава АП при Януковиче Андрей Клюев, губернатор Днепропетровской области Игорь Коломойский, а также Россия для "противоядия" от Блока Юлии Тимошенко
Тут різні ЗМІ розповсюдили заяву жалюгідного невдахи який про...ав Донбас, бізнес партнера Ахмєтова Сергія Тарути, що "Свободу" начебто фінансували Клюєв, Коломойський і Росія.
Все б нічого, але сталась ця заява після того, як Ігор Швайка, будучи міністром АПК, скасував розпорядження минулого уряду за яким компанія Тарути, яка називається "Украгропром" у Академії аграрних наук, фактично, привласнила через рішення попереднього уряду 180 тисяч гектарів землі. Це розпорядження кабміну за ініціативою Швайки було скасовано.

Ну і якби Свобода таки брала в когось із них гроші – то точно б мала більше за 5%
_yurkiv_ _ 15.12.2014 23:09
IP: 91.124.230.---
Олег Петров:
Экс-губернатор Донетчины и нынешний народный депутат Верховной Рады Сергей Тарута заявил, что "ВО "Свобода" финансировали бывший глава АП при Януковиче Андрей Клюев, губернатор Днепропетровской области Игорь Коломойский, а также Россия для "противоядия" от Блока Юлии Тимошенко
Антидоту проти бютояду не існує!
Ольга Панченко _ 15.12.2014 20:31
IP: 93.78.84.---
Таня Киянка:
На судебных процессах в Стокгольмском суде Вы предлагаете заявить о "пол1тичн1й вол1"? Не смешите мои тапочки.
Yuri Yurieff _ 15.12.2014 20:22
IP: 37.54.236.---
То, что Тимошенко была единственным крупным украинским
политиком, противостоящим Януковичу – это очевидно уже по тому сколько
помоев на нее было вылито олигархическими СМИ.
Не зря она попала за решетку при бандитской власти.
Чтобы отобрать голоса у Тимошенко, ей надо было что-то
противопоставить и на Востоке, и на Западе Украины.
Простая логика.
Таня Киянка _ 15.12.2014 14:27
IP: 93.72.226.---
mihaylenco:
Ольга Панченко
Все мы хотим прижать олигархов. НО, Вы забыли,что частная собственность,как в ЕС так и у США -священная корова. Имея неограниченные финансы и,соответственно, лучших адвокатов,олигархи выиграют все международные суды или затянут время,а деньги стране нужны немедленно.

Скільки втратили ЄС та США від агресії Росії щодо України? А хто організував сепаратизм? Хто його фінансував? Чому активи цих олігархів не конфіскувати для порятунку держави? За підтримку тероризму ніякий міжнародний суд не буде їх захищати. Потрібна політична воля!
+++++
Таня Киянка _ 15.12.2014 14:18
IP: 93.72.226.---
Ольга Панченко:
Василь Пронів:
Дана чітка оцінка помилок уряду.
Оценивающих выше крыши. Все критики набили оскомину лозунгами, за которыми ничего конкретного только давно всем известные реалии...
Чому це нічого конкретного? "Свобода" подавала відповідні
законопроекти.
Олег Петров _ 15.12.2014 12:57
IP: 74.125.18.---
Экс-губернатор Донетчины и нынешний народный депутат Верховной Рады Сергей Тарута заявил, что "ВО "Свобода" финансировали бывший глава АП при Януковиче Андрей Клюев, губернатор Днепропетровской области Игорь Коломойский, а также Россия для "противоядия" от Блока Юлии Тимошенко
Валентина Шолуденко _ 15.12.2014 12:49
IP: 130.185.24.---
Яценюк як лише може дає заробити своєму спонсору – Коломойському і КО...
Ольга Панченко _ 15.12.2014 12:48
IP: 93.78.84.---
Василь Пронів:
Дана чітка оцінка помилок уряду.
Оценивающих выше крыши. Все критики набили оскомину лозунгами, за которыми ничего конкретного только давно всем известные реалии...
Василь Пронів _ 15.12.2014 10:05
IP: 109.207.112.---
Дана чітка оцінка помилок уряду.
Корупція1408 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Зеленський60 Мовне питання187
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter