Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Урядова Програма – план остаточного перетворення України в країну злиднів та олігархів

12 грудня 2014, 18:31

Чому народні депутати-свободівці за неї не голосували

Державна влада має боронити інтереси українців усіх соціальних прошарків, а не виключно олігархів. Інакше навіщо українцям така держава? Це базовий принцип державної політики націоналізму. Саме тому народні депутати-свободівці не підтримали програму діяльності нового уряду Арсенія Яценюка.

Урядова програма, затверджена коаліцією, не залишає сумніву щодо того, чиї інтереси новий уряд захищатиме передусім. Це будуть інтереси панівної в Україні касти олігархів ‒ мізерної кількості людей, які в результаті постсовєтської грабіжницької приватизації здобули монопольний вплив на економічні активи, політичні рішення та засоби масової інформації в країні. Завдяки такій монополії олігархи роками отримують мільярдні надприбутки, тим часом Україна залишається однією з найбідніших країн Європи.

Революція Гідності поки не змогла подолати цю несправедливість. Ба більше, за результатами дострокових президентських і парламентських виборів олігархи зберегли і, в багатьох моментах, зміцнили свої позиції у владі. Відображення цього факту, власне, й бачимо у програмі "реформ" нового уряду та коаліції. Що нам пропонують.

1. Уряд планує досягнути зменшення бюджетного дефіциту насамперед за рахунок зубожіння більшості українців, а саме шляхом замороження рівня мінімальних зарплат і пенсій, скорочення бюджетних соціальних програм та субсидій, зменшення бюджетних видатків на освіту та охорону здоров'я. Наслідком, безумовно, буде різке погіршення рівня життя мільйонів громадян. Зменшення доходів родин автоматично призведе до зниження споживчого попиту, що негативно вплине на національну економіку. Коло замкнулося.

2. Уряд не пропонує жодних заходів, які покрили б державний дефіцит за рахунок оподаткування надприбутків олігархів. А для цього потрібно:

* Ліквідувати схеми виведення капіталу в офшорні зони, зокрема через ухвалення закону про скасування подвійного оподаткування з Кіпром.

* Запровадити дієвий контроль за трансфертним ціноутворенням (викривлення цін в розрахунках між пов'язаними підприємствами задля мінімізації податкового навантаження). До того ж, згідно з чинним законом, для підприємств металургійної та хімічної галузей встановлено перехідний період в адмініструванні контрольованих операцій аж до 2018 року, проти чого категорично виступала фракція "Свободи" в парламенті 7-го скликання.

* Підвищити рентні платежі за використання природних ресурсів в Україні (за видобуток нафти, газу, кольорових металів), які залишаються одними з найнижчих в Європі, що також є одним з джерел збагачення олігархів.

* Запровадити податки на розкіш (дорогу нерухомість, транспорт, коштовності).

* Запровадити прогресивну шкалу оподаткування прибутків підприємств за принципом: "малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки", як це давно є в країнах Європейського Союзу.

3. Залишаючи недоторканними надприбутки олігархів, уряд планує посилити податковий тиск на середній клас і найманих працівників через запровадження загального декларування доходів громадян та 30% оподаткування видатків не підтверджених легальними доходами. Без сумніву, такий інструмент призведе до зростання корупційного тиску на малий і середній бізнес та до фактичного знищення середнього класу в Україні.

4. В урядовій програмі відсутні дієві заходи для подолання високого рівня монополізації української економіки, що є однією з головних перешкод для залучення інвестицій, економічного зростання та покращення якості товарів і послуг. Пропозиції уряду обмежені декларативними змінами, замість того щоб ставити питання про ліквідацію приватних монополій та олігополій, частка яких перевищує 25% ринку.

5. Уряд збільшує збір на покриття воєнних видатків до 2% з усіх громадян незалежно від рівня доходів, замість того, щоб запровадити воєнний збір з надприбутків олігархів (проект закону N1116), як це вже півроку пропонує "Свобода". Це найбільш виправданий спосіб забезпечити належне фінансування Збройних Сил, які протистоять агресору.

6. Урядова програма передбачає масштабну приватизацію майже 1200 державних підприємств (близько 50% державного сектору), які, відповідно до чинного законодавства, не підлягають приватизації, оскільки мають стратегічне значення для національної безпеки. За роки Незалежності перелік стратегічних підприємств влада переглядала у бік зменшення 15 разів, однак приватизаційні процеси не призвели до обіцяного економічного розвитку України. В умовах війни, що спричинила глибоку економічну кризу, девальвацію гривні та зниження реальної вартості підприємств, єдиними, хто отримає вигоду від такої "гуртової" антинародної приватизації, можуть бути тільки олігархи та корумповані ними політики.

7. Урядова програма не передбачає запровадження дієвих інструментів для контролю громадян за діями влади, що дозволило б усунути вплив олігархів на ухвалення політичних рішень. Зокрема урядова програма взагалі не містить таких заходів:

* Надання громадянам права відкликати депутатів, чиновників і суддів різних рівнів шляхом референдуму.

* Надання місцевим громадам право відкликати депутатів місцевих рад, суддів місцевих судів та права висловити недовіру голові виконавчого комітету, землевпоряднику і керівникові міліції шляхом референдуму.

* Запровадження обрання: місцевих суддів – громадою, суддів апеляційних судів – з'їздом суддів місцевих судів, суддів Верховного Суду – з'їздом суддів України.

8. Уряд свідомо не запропонував заходів, які могли б зменшили диктат олігархів у сфері засобів масової інформації. Хоча для цього всього лише потрібно:

* Зобов'язати усі ЗМІ інформувати громадян про всіх своїх власників, що сприятиме розумінню того, чиї інтереси обстоює кожне медіа.

* Забезпечити рівний доступ усім учасникам виборів до ЗМІ для висвітлення своїх програмних засад, дебатів тощо.

* Заборонити платну політичну рекламу в ЗМІ за три місяці до початку та впродовж усієї виборчої кампанії. Адже якщо цього не зробити, вона стає інструментом масової маніпуляції вибором громадян, що довели зокрема останні вибори.

Незважаючи на перемогу першого етапу Революції Гідності – усунення злочинної диктатури Януковича, – олігархічна система влади залишається головною перешкодою на шляху побудови сильної та справедливої Української держави, яка дбатиме про інтереси всього українського народу.

Разом з російською агресією олігархічна контрреволюція на сьогодні ‒ це головний виклик для України.

Новий уряд Арсенія Яценюка і нова коаліція з 5-ти фракцій, які експлуатують гасла Майдану, мають пам'ятати, що Майдан був в тому числі – антиолігархічним протестом.

Програма уряду Яценюка в нинішньому вигляді – це програма остаточного перетворення України в країну злиднів та олігархів.

powered by lun.ua
Коментарі — 102
Василь Левицький _ 12.12.2014 20:37
IP: 178.93.208.---
Для загального розвитку: пан Олег, взагалі, відрізняє магната від олігарха? Неправильно казати: малий, середній бізнес і олігархи. Правильно: малий, середній, ВЕЛИКИЙ бізнес і олігархи. Ну це так, на майбутнє.
Xuato _ 12.12.2014 20:33
IP: 91.225.121.---
Гоцка. Нам затягують паски з 1917 року, питання коли жити! Чому Німеччина може жити і виплачувати репарації всім, а Україна без армії, при сучасній продуктивності праці злиденна Отож, адже девіз влади – Вкрав і зьїв! як писав Є. Плужник!
Александр Коновальчук _ 12.12.2014 20:32
IP: 93.77.132.---
Yuri Yurieff:
Грубувато, але по суті
Юрий Лыскин _ 12.12.2014 20:31
IP: 74.125.18.---
Правительство, как и прокуроры – хапуги и Порошенко также и с ним ничего не поменяется...
Александр Коновальчук _ 12.12.2014 20:30
IP: 93.77.132.---
Орест Крок:
Голова "нац.банку" (за автором) не свободівець, а представник Яценюка_Турчинова КУБІВ. Педалював "відміну мовного закону в лютому,що дало Кремлю формальний привід виправдати агресію?" – теперішній віце-прем'єр, представник Яценюка_Турчинова КИРИЛЕНКО. За міністра-свободівця, який не вмішувався надмірно в галузь, Україна зібрала рекордний урожай. А після міністра-свободівця повернулась в міністерство вся попередня азаровсько-ахметовська команда, що торгувала надрами. Так що, шановний пане Оресте чи як Вас там насправді звати, – перш, ніж щось бовкнути, подумайте
Василий Дамаскин _ 12.12.2014 20:27
IP: 178.94.50.---
Правительство в лице компетентного чиновника должно отреагировать на замечания Тягнибока.Если он прав,то что мешает реализовать? Если не прав,то убедить людей в чем именно суть его заблуждений...Правительство как никто другой нуждается в доверии,ибо в противном случае оно временное.
Гоцка _ 12.12.2014 20:25
IP: 46.149.89.---
Не треба хаяти уряд, який тільки починає працювати. Осінь прийде, ось тоді рахуватимемо курчат. Зараз іде війна і всі маємо затягти паски, а не плакати тут та видавати демагогічні тиради.
mihaylenco _ 12.12.2014 20:25
IP: 37.55.123.---
руслан49
Писати в блозі це добре. Але сьогодні для керівників Свободи, які не пройшли у Раду, сама висока честь це захищати Україну зі зброєю в руках на фронті.

Руслане, кого-кого, а представників "свободи" воює найбільше. За найбільшу місію ще жодна політична сила не бралася – повністю позбавитися від нащадків більшовиків. Більшовики під різними лозунгами дерли три шкури простих українців. Тепер вже майже чверть віку (третина часу правління більшовиків) деруть їх нащадки. Нам потрібні свої Гонти.
Ігор Капась _ 12.12.2014 20:21
IP: 93.73.160.---
Годі патякати, час діяти!
Проводьте агітацію, виставляйте намети, перевербовуйте давнє членство, що відвернулося від ваших чудо-кадрів (Тенюха, Махніцького, Мирошниченка, Іллєнка та ін.), формуйте суспільну думку, блокуйте трибуну з однодумцями-радикалами, організовуйте пікети, загони для захисту від аваковських мєнтів, коротше кажучи, згадайте 2010-2012рр. Під натиском вулиці зажирілі олігархи яйценюка-парашенка будуть змушені коригувати курс.

Якщо "Свобода" скликатиме мітинг у Києві проти дій т.зв. уряду, я прийду, пане Тягнибок!
PS Тільки розпалювати заворушення я не дозволю.
Yuri Yurieff _ 12.12.2014 20:18
IP: 46.200.149.---
Вся эта порошенковско-яценюковская свора под прикрытием
разговоров о войне, осуществляет геноцид народов, проживающих
на территории государства Украина.
Уничтожается культура, образование, здравоохранение, наука,
- но бережно сохраняются кровопийцы – класс эксплуататоров – бюрократов,
который страшней и опасней олигархов.
Yuri Yurieff _ 12.12.2014 20:10
IP: 46.200.149.---
В нормальных странах, если государственная бюрократия и
частный капитал пытаются "доить" (иначе – эксплуатировать) людей,
население поднимается на борьбу.
У нас – скулят и жалуются на всемирную несправедливость.
Разве это народ?
Xuato _ 12.12.2014 20:10
IP: 91.225.121.---
Уряд який плазує перед олігархатом повинен йти геть!. Пенсійний вік більший ніж середній рівень життя, схаменіться пани депутати, пенсійний вік повинні підвищувати, проте, після 1) підвищення рівня оплати праці всіх а не лише "реформаторів" 2) підвищення рівня медичного забезпечення (а не тупої "оптимізації", де лікарня одна на всю область) 3) після здобуття надбання від реформ. Зараз, коли врахувати втрати від війни рівень життя став ще нижчий ніж 62 роки, це мабуть вже 58 років (рівень життя в середньовіччі). Це не реформи які 1) призводять до злиднів, 2) призводять до черг і поганого обслуговування громадян. Тобто, те що озвучив пан Яценюк можна назвати – повна дупа. Отже, згоден з висновками Свободи, адже є просте правило – Реформи це покращеня життя, а не його ускладнення до умов виживання в дикому капіталізмі да ще під час війни! Окрім цього маразм, з яких це пір ініціюють здирання податків фіскальні органи держави, не КМУ в цілому а саме фіскали! Чому прокуратура не займа
Xuato _ 12.12.2014 20:08
IP: 91.225.121.---
Уряд який плазує перед олігархатом повинен йти геть!. Пенсійний вік більший ніж середній рівень життя, схаменіться пани депутати, пенсійний вік повинні підвищувати, проте, після 1) підвищення рівня оплати праці всіх а не лише "реформаторів" 2) підвищення рівня медичного забезпечення (а не тупої "оптимізації", де лікарня одна на всю область) 3) після здобуття надбання від реформ. Зараз, коли врахувати втрати від війни рівень життя став ще нижчий ніж 62 роки, це мабуть вже 58 років (рівень життя в середньовіччі). Це не реформи які 1) призводять до злиднів, 2) призводять до черг і поганого обслуговування громадян. Тобто, те що озвучив пан Яценюк можна назвати – повна дупа. Отже, згоден з висновками Свободи, адже є просте правило – Реформи це покращеня життя, а не його ускладнення до умов виживання в дикому капіталізмі да ще під час війни! Окрім цього маразм, з яких це пір ініціюють здирання податків фіскальні органи держави, не КМУ в цілому а саме фіскали! Чому прокуратура не займа
руслан49 _ 12.12.2014 20:07
IP: 46.200.79.---
Писати в блозі це добре. Але сьогодні для керівників Свободи, які не пройшли у Раду, сама висока честь це захищати Україну зі зброєю в руках на фронті. Коли ще буде така ще нагода.
Орест Крок _ 12.12.2014 20:05
IP: 95.135.47.---
Перш ніж кидати палицями,потрібно згадати себе.Свобода-2 міністра,віце-прем"єр,прокурор,голова нац.банку. Голови адміністрацій і осередків в виконавчій владі певних регіонів.
Може пан.Тягнибок спробує розказати про свої досягнення? Можливо пригадає,хто педалював відміну мовного закону в лютому,що дало Кремлю формальний привід виправдати агресію?
Валити пам"ятники і ходити ходою з смолоскипами можна і за межамами парлементу,що і визначив виборець на цих виборах.Я б порадив Тягнибоку вчинити мужній вчинок і піти в відставку,за прикладом Гриценка,як лідер партії,який за 2 роки зумів здійснити неможливе.З 10,5% відсотків в 12 році,до 4,5 в 14-му.Тягнибок-ідіть...
Владимир Замякин _ 12.12.2014 20:02
IP: 178.219.84.---
Не переймайся так повесні почнеться війна з багатіями яка буде тривати 8 місяців, але загине багато молоді.
Александр Коновальчук _ 12.12.2014 19:53
IP: 93.77.132.---
Все вірно, а ще треба добавити, що "Свобода" виступає в першу чергу за свободу в широкому розумінні всіх політичних та економічних прав українців, бо там, де є свобода – буде і рівність, а там, де на першому місці рівність, там не буде ні рівності, ні свободи
mihaylenco _ 12.12.2014 19:51
IP: 37.55.123.---
САНДРО
То, что вы не попали в обойму власти, отнюдь не означает, что Вы должны становиться к ней в оппозицию.

Те, що Тягнибок, та Гриценко не потрапили до цієї влади, просто чудово. Вони не будуть розділювати з ними ту ганьбу, якою Яйцезаров-Парашенко себе вже заплямували. Те, що вони вже натворили на сьогодні, вистачить на три роки Януковича.
mihaylenco _ 12.12.2014 19:47
IP: 37.55.123.---
Цікаво, а чому ЗМІ скромно замовчують пакет "соціальних реформ" Яйцезарова? Я за цього мажора ніколи не голосував. Закликаю всіх підтримувати акції протесту проти цієї влади мажорів. Дуже сподіваюся, що вони незабаром розпочнуться. Це ж треба вигадати – скасувати безкоштовну освіту старше 9 класу. Скасувати стипендії. А як він збирається забезпечити робочими місцями за фахом випускників вишів, які навчаються на бюджеті? А за підвищення пенсійного віку, знайду однодумців, та тупо піду палити бізнес цієї влади.

Віталію! Вам слід не закликати до боротьби з самими собою пройдисвітів, котрі прийшли до влади на крові Небесної сотні. Очолюйте рух за повалення цієї влади мародерів! Бо буде велика кров. На цей раз не тільки червона. А й блакитна.
Андрей Ткаченко _ 12.12.2014 19:42
IP: 74.125.18.---
короче,это пипец...нужна будет февральская революция, которая разнесет все и вся, иначе не понимают (((...
САНДРО _ 12.12.2014 19:38
IP: 93.73.251.---
Пане Авторе!

Прежде всего Вам глубокая благодарность за все что сделала Ваша политсила и лично Вы для свержения предыдущего кровавого режима.
Вы вместе с Яценюком и Кличко достойно проявили себя на Майдане!
Один из соратников по борьбе-мер столицы, второй премьер страны.
Успехов им и удачи в тяжелейшей работе.

То, что вы не попали в обойму власти, отнюдь не означает, что Вы должны становиться к ней в оппозицию.
Я бы сказал что, наоборот, у вас должна быть оригинальная стратегия, включающая поддержку
правительства
Критиков и без вас в стране хватает, есть оппоблок- отдайте им эту монополию и пусть будут
вечными оппозиционерами, как говорил И.Франко)))) -Шутка.
Не хотелось бы чтобы вы (я пишу с маленькой, имея в виду политсилу) уподоблялись коммунистам в критике всего и вся.
И куда их эта критика привела?- На свалку и мусорную и историческую

Да и многие вопросы, как приватизация, демонополизация, трансф. ценообразование, несправедлива= пр-во ими серьезно занимается.
юрко13 _ 12.12.2014 19:30
IP: 74.125.18.---
яцик сказав що 15 будем виживати, не вмієш срать не мучай жопу ііддии, якщо за три місяці нічого не зміниться в напрямку реальних реформ треба йти на майдан і шукати вихід, сука без них
Микола Биков _ 12.12.2014 19:25
IP: 141.138.106.---
за результатами дострокових президентських і парламентських виборів олігархи зберегли і, в багатьох моментах, зміцнили свої позиції у владі. Відображення цього факту, власне, й бачимо у програмі "реформ" нового уряду та коаліції./

100%.
Маленький приклад з Вінничини – на сьогодні оілгархічною "партією вінничан" в ЗМІ всіляко
споносорується джинса (на армію і на поранених у них коштів немає, на це дають прості вінничани), про проплаченість виступів вінничан і бойовиків на мітингу проти свавілля їхньої влади, в якій на сьогодні збереглися всі януковичські шавки. В своїй придурковатій запопадливості їхні "журналісти" називають рукою Кремля "Свободу" і "Батьківщину", представники яких були на мітинзі. За їхньої логіки син Порошенка – теж 5-а колона Кремля, бо він був раніше обраний до облради від "Батьківщини".
trakt _ 12.12.2014 18:57
IP: 178.95.232.---
Державна влада має боронити інтереси українців усіх соціальних прошарків, а не виключно олігархів. Інакше навіщо українцям така держава?
=
Правильний хід думок. Така держава українцям не потрібна. "Якщо Україна не буде соціалістична (тобто, коли держава боронить інтереси українців усіх соціальних прошарків), нам не треба ніякої", – заявляв ще Винниченко.
гамалія _ 12.12.2014 18:57
IP: 95.132.4.---
боти олігархів активізувалися в коментах...
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter