Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Урядова Програма – план остаточного перетворення України в країну злиднів та олігархів

12 грудня 2014, 18:31

Чому народні депутати-свободівці за неї не голосували

Державна влада має боронити інтереси українців усіх соціальних прошарків, а не виключно олігархів. Інакше навіщо українцям така держава? Це базовий принцип державної політики націоналізму. Саме тому народні депутати-свободівці не підтримали програму діяльності нового уряду Арсенія Яценюка.

Урядова програма, затверджена коаліцією, не залишає сумніву щодо того, чиї інтереси новий уряд захищатиме передусім. Це будуть інтереси панівної в Україні касти олігархів ‒ мізерної кількості людей, які в результаті постсовєтської грабіжницької приватизації здобули монопольний вплив на економічні активи, політичні рішення та засоби масової інформації в країні. Завдяки такій монополії олігархи роками отримують мільярдні надприбутки, тим часом Україна залишається однією з найбідніших країн Європи.

Революція Гідності поки не змогла подолати цю несправедливість. Ба більше, за результатами дострокових президентських і парламентських виборів олігархи зберегли і, в багатьох моментах, зміцнили свої позиції у владі. Відображення цього факту, власне, й бачимо у програмі "реформ" нового уряду та коаліції. Що нам пропонують.

1. Уряд планує досягнути зменшення бюджетного дефіциту насамперед за рахунок зубожіння більшості українців, а саме шляхом замороження рівня мінімальних зарплат і пенсій, скорочення бюджетних соціальних програм та субсидій, зменшення бюджетних видатків на освіту та охорону здоров'я. Наслідком, безумовно, буде різке погіршення рівня життя мільйонів громадян. Зменшення доходів родин автоматично призведе до зниження споживчого попиту, що негативно вплине на національну економіку. Коло замкнулося.

2. Уряд не пропонує жодних заходів, які покрили б державний дефіцит за рахунок оподаткування надприбутків олігархів. А для цього потрібно:

* Ліквідувати схеми виведення капіталу в офшорні зони, зокрема через ухвалення закону про скасування подвійного оподаткування з Кіпром.

* Запровадити дієвий контроль за трансфертним ціноутворенням (викривлення цін в розрахунках між пов'язаними підприємствами задля мінімізації податкового навантаження). До того ж, згідно з чинним законом, для підприємств металургійної та хімічної галузей встановлено перехідний період в адмініструванні контрольованих операцій аж до 2018 року, проти чого категорично виступала фракція "Свободи" в парламенті 7-го скликання.

* Підвищити рентні платежі за використання природних ресурсів в Україні (за видобуток нафти, газу, кольорових металів), які залишаються одними з найнижчих в Європі, що також є одним з джерел збагачення олігархів.

* Запровадити податки на розкіш (дорогу нерухомість, транспорт, коштовності).

* Запровадити прогресивну шкалу оподаткування прибутків підприємств за принципом: "малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки", як це давно є в країнах Європейського Союзу.

3. Залишаючи недоторканними надприбутки олігархів, уряд планує посилити податковий тиск на середній клас і найманих працівників через запровадження загального декларування доходів громадян та 30% оподаткування видатків не підтверджених легальними доходами. Без сумніву, такий інструмент призведе до зростання корупційного тиску на малий і середній бізнес та до фактичного знищення середнього класу в Україні.

4. В урядовій програмі відсутні дієві заходи для подолання високого рівня монополізації української економіки, що є однією з головних перешкод для залучення інвестицій, економічного зростання та покращення якості товарів і послуг. Пропозиції уряду обмежені декларативними змінами, замість того щоб ставити питання про ліквідацію приватних монополій та олігополій, частка яких перевищує 25% ринку.

5. Уряд збільшує збір на покриття воєнних видатків до 2% з усіх громадян незалежно від рівня доходів, замість того, щоб запровадити воєнний збір з надприбутків олігархів (проект закону N1116), як це вже півроку пропонує "Свобода". Це найбільш виправданий спосіб забезпечити належне фінансування Збройних Сил, які протистоять агресору.

6. Урядова програма передбачає масштабну приватизацію майже 1200 державних підприємств (близько 50% державного сектору), які, відповідно до чинного законодавства, не підлягають приватизації, оскільки мають стратегічне значення для національної безпеки. За роки Незалежності перелік стратегічних підприємств влада переглядала у бік зменшення 15 разів, однак приватизаційні процеси не призвели до обіцяного економічного розвитку України. В умовах війни, що спричинила глибоку економічну кризу, девальвацію гривні та зниження реальної вартості підприємств, єдиними, хто отримає вигоду від такої "гуртової" антинародної приватизації, можуть бути тільки олігархи та корумповані ними політики.

7. Урядова програма не передбачає запровадження дієвих інструментів для контролю громадян за діями влади, що дозволило б усунути вплив олігархів на ухвалення політичних рішень. Зокрема урядова програма взагалі не містить таких заходів:

* Надання громадянам права відкликати депутатів, чиновників і суддів різних рівнів шляхом референдуму.

* Надання місцевим громадам право відкликати депутатів місцевих рад, суддів місцевих судів та права висловити недовіру голові виконавчого комітету, землевпоряднику і керівникові міліції шляхом референдуму.

* Запровадження обрання: місцевих суддів – громадою, суддів апеляційних судів – з'їздом суддів місцевих судів, суддів Верховного Суду – з'їздом суддів України.

8. Уряд свідомо не запропонував заходів, які могли б зменшили диктат олігархів у сфері засобів масової інформації. Хоча для цього всього лише потрібно:

* Зобов'язати усі ЗМІ інформувати громадян про всіх своїх власників, що сприятиме розумінню того, чиї інтереси обстоює кожне медіа.

* Забезпечити рівний доступ усім учасникам виборів до ЗМІ для висвітлення своїх програмних засад, дебатів тощо.

* Заборонити платну політичну рекламу в ЗМІ за три місяці до початку та впродовж усієї виборчої кампанії. Адже якщо цього не зробити, вона стає інструментом масової маніпуляції вибором громадян, що довели зокрема останні вибори.

Незважаючи на перемогу першого етапу Революції Гідності – усунення злочинної диктатури Януковича, – олігархічна система влади залишається головною перешкодою на шляху побудови сильної та справедливої Української держави, яка дбатиме про інтереси всього українського народу.

Разом з російською агресією олігархічна контрреволюція на сьогодні ‒ це головний виклик для України.

Новий уряд Арсенія Яценюка і нова коаліція з 5-ти фракцій, які експлуатують гасла Майдану, мають пам'ятати, що Майдан був в тому числі – антиолігархічним протестом.

Програма уряду Яценюка в нинішньому вигляді – це програма остаточного перетворення України в країну злиднів та олігархів.

powered by lun.ua
Коментарі — 102
hrim _ 13.12.2014 08:41
IP: 74.125.18.---
123456:
манифест коммунистической партии
......

Тому невипадково СВОБОДУ відносять до лівих політичних сил
123456 _ 13.12.2014 08:16
IP: 74.125.181.---
манифест коммунистической партии
Yuri Yurieff _ 13.12.2014 01:09
IP: 46.200.149.---
Новая – старая власть в качестве демонстрации серьезности
своих реформаторских намерений говорит о привлечении
в правительство "иностранцев",
которые, якобы, преодолеют в Украине коррупцию.
Но за границей чиновники не крадут не по тому, что они
"высокоморальные", а потому, что там это делать это очень
опасно. За попытки воровства даже в небольших размерах
следует почти неизбежное наказание.
Если у этих же людей появиться возможность безнаказанно
обогащаться, за казенный счет они это будут делать не хуже
украинских бюрократов.
Мы видим, как живут на путинские дотации немецкие
канцлеры и экс-канцлеры.
mihaylenco _ 13.12.2014 00:25
IP: 37.55.123.---
shasta
і навіть не надурили: обіцяли – і далі обіцяють))

Не надурили. В інших забирають "схеми", і пристосовують їх під себе. Самі ж, як і обіцяли, крадуть. Тобто, обіцянка виконана на 100%.
shasta _ 13.12.2014 00:22
IP: 46.185.101.---
mihaylenco:
Андрей Кононенко
Действительно, почему не начинают с реформ "крупных схем"?

Ви, чоловіче, чудний. Вони ж, коли рвалися до влади не обіцяли, що не будуть красти. Вони обіцяли, що не даватимуть красти іншим.
і навіть не надурили: обіцяли – і далі обіцяють))
mihaylenco _ 13.12.2014 00:11
IP: 37.55.123.---
Андрей Кононенко
Действительно, почему не начинают с реформ "крупных схем"?

Ви, чоловіче, чудний. Вони ж, коли рвалися до влади не обіцяли, що не будуть красти. Вони обіцяли, що не даватимуть красти іншим.
mihaylenco _ 13.12.2014 00:08
IP: 37.55.123.---
anno_domini
Пам*ятайте, що народ вийде обов*язково проти свавілля.

Влада сподівається, що народ не вийде. Не прошли Яйцезарови-Парашенки випробування мыдними трубами. Сподіваються, що підвищення пенсійного віку народ проковтне мовчки, як минулого разу. Не проковтне.

Пропоную всім, чий вік за 50 років, створити свою соціальну мережу. Зробити це якнайшвидше. Кожен повинен привести до об'єднання однодумців. Це не буде багато коштувати. Але це буде така сила, що поставить навколюшки новітніх мародерів. Статистика не каже, скільки в Україні населення віком 50-60 років. Це ті, хто найбільше відчуває дискримінацію. Ми не встигли отримати квартири в СССР. Нащі заощадження щороку пожирали кризи, які влаштовували Яйцезарови-Парашенки. В 90-х роках нас не приймали на роботу, бо нам було понад 30 років. З 2000 пішла мода відмовляти всім, кому більше 35. Сьогодні в нас хочуть забрати останню надію хоч через декілька років отримати стабільний дохід. Мізерний, але стабільний – пенсію.
shasta _ 13.12.2014 00:00
IP: 46.185.101.---
коли читаєш цей допис Тягнибока-Фротмана, звісно, погоджуєшься на всі 100%. але коли згадуєш про Вову Морду, судимого за згвалтування помічника Ігоря Мірошниченка і кандидата в нардепи по мажоритарці на Сумщині Мішу Подоліна, капітулянта Тенюха, генпрокурора Махніцького, який нікого не посадив, але взя медальку у Кідалова, і ще 100500 моментів, – хочеться спитати одне: Олєжка, а може йди вже в АТО усим екс-нардепським корпусом Швабоди? вам свої гріхи тільки кров"ю змивати.
Тімур Кондратюк _ 12.12.2014 23:56
IP: 93.126.104.---
Сподіватимемося, пане Олеже, що "прошарок" Вас почує. "Дві безпрецедентні українські революції з дистанцією у 9 років не призвели до зміни суспільних відносин в нашій країні. Власне Революція Гідності цього року сталася тому, що перемога Помаранчевої революції року 2004 не була закріплена.У 1991, 2004 та 2014 роках правлячому прошарку вдавалося зберегти своє становище. Він – прошарок видозмінювався – мімікрував під громадські настрої і знову випливав на гору, ...Серед цих проектів четверо з п'яти, що потрапили до наступного парламенту (окрім партії Батьківщина) були створені "прошарком" саме під ці вибори. Громадянське суспільство виявилося не готовим до швидкого розвитку політичної ситуації. В політичних ветеранів хапальна реакція щодо владних важелів виявилася кращою... Нікуди "прошарок" від того діалогу не подінеться, бо "інший Світ настав" – влада десакралізується. Цього найбільше боїться оскаженілий звір, тому й продовжує вбивати і гуртувати тим українців..." К.Матвієнко 15.11.14
anno_domini _ 12.12.2014 23:19
IP: 109.106.20.---
Коли читаєш програму уряду, складається таке враження, що засіли там тільки для того, щоб забрати останню копійку. І як рука у Яценюка піднімається, або у профі фінансистки чи економіста забрати у пенсіонерки чи пенсіонера, або у студентки дівчинки, яка гризе науку до півночі за книжками, копійчину? Пам*ятайте, що народ вийде обов*язково проти свавілля. Бо програма європейських держав, по-перше, це соціальні програми, а по-друге, зарплати в багато разів більші, що піднімає забезпечення людини до гідного життя.
sadam _ 12.12.2014 22:54
IP: 194.0.206.---
-Vesna-:
Чому б в бюджеті доходів 2015 не вказати заплановані суми надходження від подолання корупції в конкретній галузі.
Наприклад: – дохід з митниці через подолання корупції (тим паче в результаті експерименту Хорошковського (що ради спортивного інтересу наказав на пару місяців припинити брати хабарі і все розмитнювати по закону) – дохід віт митниць до бюджету зріс в 10 раз;
- дохід з Укрзалізниці через подолання корупції;
- і так по кожній кубишці

Ми не бачимо – що уряд взагалі ПЛАНУЄ боротися з корупцією. Затягуєте паски собі шиї.
В каком смысле "себе"?
Adam Viter _ 12.12.2014 22:35
IP: 178.92.188.---
Світло в Україні періодично виключають компанії які належать регіоналам, з ціллю забезпечення електроенергією Криму і Донбасу, взамін вкраденого терористами вугілля. Тому світло виключають в основному в тих регіонах, там де проживають патріоти України, і в тих будинках, де на кухнях їсти варять на електроплитах. Згідно проекту в таких будинках повинно бути одна лінія на освітлення, і інша, паралельно лінія (фаза) для електроплит. Ці окремі лінії не перетинаються, і одночасно не вимикаються, при вимкненні світла. На практиці, при вимкненні світла, пів будинку без світла, а друга половина того ж будинку, в той же час освітлена. Як зварити, або підігріти їсти дітям в таких будинках? Про це ніхто з регіональних власників не говорить. Чи потрібні такі власники Народу України? Уявіть, без них навіть війни б не було. Світло можна вимикати, там де є альтернатива світлу принаймні на кухні – опалення газом, дровами, вугіллям, ... Можна вимикати вуличне освітлення, рекламу...
-Vesna- _ 12.12.2014 22:23
IP: 93.72.133.---
Чому б в бюджеті доходів 2015 не вказати заплановані суми надходження від подолання корупції в конкретній галузі.
Наприклад: – дохід з митниці через подолання корупції (тим паче в результаті експерименту Хорошковського (що ради спортивного інтересу наказав на пару місяців припинити брати хабарі і все розмитнювати по закону) – дохід віт митниць до бюджету зріс в 10 раз;
– дохід з Укрзалізниці через подолання корупції;
– і так по кожній кубишці

Ми не бачимо – що уряд взагалі ПЛАНУЄ боротися з корупцією. Затягуєте паски собі шиї.
Сергей Стрельцов _ 12.12.2014 22:15
IP: 78.111.187.---
а всі, хто виступає проти уряду та його програми – це агенти кремля, а якщо не подобається так жити то ти провокатор...мдааа. далеко ж нас ця влада дибільна завела
mihaylenco _ 12.12.2014 22:07
IP: 37.55.123.---
Гоцка
Ця влада – влада мародерів. Прийшли до влади на крові. Клепають бабло на крові героїв війни, які кладуть життя, воюючи проти московських бізнес-партнерів Яцезарова-Парашенка. А сьогодні вже добралися до найзлиденніших українців.

Гоцка! Який може бути шанс в цієї влади? Вона вже се6бе показує 9 місяців! Назвати їх досягнення? Будь ласка. Вже догнали Януковича, вивівши з України 100 млрд. грн. Поклали на війні понад десять тисяч людей. Дозволили потікати всім катам Майдану. Тепер збираються задавити злиднями десятки мільйонів. Ти пропонуєш дати їм цей шанс? А я пропоную з цією владою чинити за законом воєнного часу. Мародерів – карати на смерть. Заробляти бабло на крові – мародерство. Яцезаров-Парашенко – верховні мародери!
олеже77 _ 12.12.2014 22:05
IP: 178.158.207.---
А шановна пані Наталія Яреська не з того почала – їй би квартирку десь на Оболоні двокімнатну зняти, а свою хатинку продати і віддати гроші на АТО (думаю, багатьом пенсіонерам можна було пенсії підвищити або може на ці гроші якесь виробництво заснувати і годувати десятки людей). Думаю, корона би не впала з голови цієї паняночки, аби вона пожила у квартирці невеликій, стала ближче до народу.
А ще краще її оселити десь у Софіївській Борщагівці, хай коли буде їхати на роботу – застрягне десь у ліфті під час чергового відключення світла, потім постоїть у годинній пробці на Окружній, зламає собі ходову по таких дорогах (я би запропонував постояти годину на одній нозі сходах маршрутки вранці – але, думаю, що вона вже не буде ставити над собою таких нелюдських експериментів) – і, як звичайна українка, хай щаслива приїздить на роботу. Думаю, тоді її світогляд і погляд на вирішення фінансових проблем значно зміниться...
олеже77 _ 12.12.2014 22:00
IP: 178.158.207.---
ЩОДО ОЛІГАРХІВ – ПІДПИСУЮСЬ ПІД КОЖНИМ СЛОВОМ! Цей Уряд – ОЛІГАРХІЧНИЙ і в разі прийняття їхньої програми – треба його "секвестрити" (назвемо це поки таким мяким словом). Або оптимізувати (таке улюблене нуворишами слово)... Я думаю, що проблема поки в тому, що українцям ще є що втрачати (дачі, городи, машини). А от коли і на це зазіхнуть – зметуть цю владу поганою метлою. Думаю, першими невдовзі почнуться бунти пенсіонерів та малозабезпечених, які запитають в Яценюка: а як прожити на зарплату в півтори тисячі гривень у двокімнатній квартирі, на яку не дається субсидія у повному обсязі?! Можливо, отак підженуть кілька танків, підведуть дуло до Яценюка і запитають...
mihaylenco _ 12.12.2014 21:59
IP: 37.55.123.---
Гоцка
Не треба хаяти уряд, який тільки починає працювати. Осінь прийде, ось тоді рахуватимемо курчат. Зараз іде війна і всі маємо затягти паски, а не плакати тут та видавати демагогічні тиради.

А куди затягувати? Куди? Як дати дитині зі злиденної родини освіту, коли програма Яценюка передбачає платну освіту в старших класах? Скажи, будь ласка? Як людині вирватися із злиднів без освіти? Яценюк забирає останній шанс! Дуже важкий шанс. Бо такій дитині треба вчитися на порядок краще тих, в кого є бабло, а відповідно зв'язки. Якщо вона якимось дивом отримає освіту, то прикладе всі зусилля, аби втекти з цього дурдому. Відсутність соціальних ліфтів – наголовніша проблема України. Яцезаров вже дбає про своїх нащадків, аби сірі не чинили їм конкуренції.

Це влада антинародна. Антиукраїхнська. Вона гірша за владу Януковича. Бо той наживався, в основному на криміналі, обдираючи далеко не бідних бізнесменів. А ці прийшли до влади на крові Небесної сотні.
олеже77 _ 12.12.2014 21:55
IP: 178.158.207.---
Далі.
Навіть якщо Ви заборонете платну рекламу – то Ви не думайте, що раптом "Свободу" всі з радістю будуть запрошувати в ефір перед виборами... Скоріше взагалі нікого не будуть запрошувати – нащо ви та ще сотні дармоїдів здалися ЗМІ. А скоріш за все, оплата замовних матеріалів політичного характеру буде проводитися неофіційно, за якимись іншими схемами...
Так що Ваша пропозиція щодо ЗМІ безглузда.
Крім того, якби в Україні справді зявилася народна партія, за яку були б люди, то є такий вид ЗМІ, як "сарафанне радіо" – і воно значно більш дієвіше, аніж десятки телеканалів разом узятих. Люди б в інеті шукали виступи представників цієї партії, з вуст у вуста передавали і, як показали останні вибори, якраз засилля реклами (того ж Тігіпка чи ОБ) найбільше дратувало людей...
Так що не добивайте Ви вже українські ЗМІ...
олеже77 _ 12.12.2014 21:50
IP: 178.158.207.---
Пане Олеже, все, що Ви написали – це прекрасно!
Але чи можете Ви нас переконати у тому, що "Свобода" фінансується за рахунок звичайних партійців і там немає олігархів (хай і дрібних)? Особливо потішило щодо ЗМІ. Таке враження, що "Свободі" просто не вистачало коштів їхніх більш дрібних олігархів, аби бути всюди у ЗМІ, бо:
- насправді всі Ваші пропозиції щодо ЗМІ – НЕДІЄВІ і є окозамилюванням!
ПОЯСНЮ.
Для більш-менш незалежних ЗМІ передвиборчі кампанії – це останній спосіб якось протриматися на плаву і вижити, бо депутати разом із Вами постаралися зробити так, аби взагалі позбавити їх прибутку (спершу увели заборону на рекламу алкоголю, потім цигарок, потім навіть торгових марок. тепер думаєте про ліки). Ви думаєте, що люди будуть платити незалежним ЗМІ із власної кишені, у той час, коли є десятки телеканалів олігархів, які безкоштовно транслюють фільми, шоу і все, що "хаває" публіка?!
А олігархічні ЗМІ і без платної політреклами виживуть...
dushka _ 12.12.2014 21:46
IP: 77.120.73.---
Цель реформ – улучшение жизни народа, это – аксиома. Но кому нужны такие реформы, которые приведут к уничтожению этого народа? Нас все время предупреждают, что реформы будут болезненные – для кого, для простого народа, которому уже и терять- то нечего? ИМХО, они будут болезненными именно для олигархов и власть имущих потому, что придется расставаться с черными схемами, не воровать, не брать хабари, расстаться (дай Бог) с коррупцией. Вот и выдвигаются разные версии, разные уловки, отмазки и т.п. что бы такое делать, чтобы ничего не делать.
Andrey Kononenko _ 12.12.2014 20:54
IP: 176.36.49.---
Да, я чувствую, что нынешний кризис заставит Украину реально преобразиться, чтобы выжить.
Сначала кризис сделал неизбежным реформирование Украины, теперь кризис и реакция политического класса на него выносит на свет фундаментальные социально-экономические противоречия, с которыми тоже придётся что-то решать.
Андре Прилоус _ 12.12.2014 20:53
IP: 212.66.51.---
Нарешті хоч якась адекватна оцінка. "Наша держава, ставленик олігархату й сумлінний виконавець його волі, перекачує гроші від бідних до багатих". Це я писав на УП майже чотири роки тому. І що змінилося з тих пір, навіть після таких потрясінь, як Майдан і російська окупація? Практично нічого. Суспільство приречене залишатися слабким і піддатливим до насильства весь час знаходження олігархії при владі. Повноцінний середній клас, який єдиний зацікавлений впроваджувати в основи державного ладу такий важливий принцип, як рівність усіх перед законом, донищується. Олігархія за своєю природою системно корумпує державу, створюючи підґрунтя для свого "вічного" правління. Верховенство закону відсутнє, оскільки можновладці мають майже необмежені можливості формувати й постійно обходити закони. Тож я цілком згідний з паном Олегом, що ця програма – "програма остаточного перетворення України в країну злиднів та олігархів." Програмі не вистачає тільки гасла: "Хай живе олігархія, хай згине народ!"
Yuri Yurieff _ 12.12.2014 20:52
IP: 46.200.149.---
Дорогие соотечественники,
мы с завистью смотрим на Запад,
какие там социальные гарантии имеют рядовые труженики.
Но люди забывают, что это было добыто ими
в тяжелой, постоянной, упорной борьбе, в результате,
забастовок, постоянных "наступлений трудящихся",
при поддержке настоящих, а не липовых профсоюзов.
А у нас проходимцы, пришедшие к власти на спинах и смертях
граждан считают, что они этих же граждан могут продолжать еще больше
грабить, не поступившись ни на йоту своими привилегиями.
Хотите в результате "революций" менять одних проходимцев на других?
Валентина Шолуденко _ 12.12.2014 20:38
IP: 37.19.179.---
Истинно так, олигархия возрождается, благодаря таким проплаченным мразям как Сеня, страна будет сосать лапу, а олигархи будут иметь максимальный профит. Беня Коломойский не просто так взялся спонсировать НФ
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter