Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Щоб перемогти у війні з Росією, потрібні реальні, а не декларативні кроки

27 січня 2015, 20:21

Сьогоднішнє засідання Верховної Ради України стало черговим випусканням пари, а ухвалені рішення є політичними та не матимуть, на жаль, юридичних наслідків. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" ще в березні минулого року, від початку російської окупації, пропонувало вжити систему заходів щодо зупинення російської агресії, відновлення територіальної цілісності України. Невчасність, недостатність та неадекватність дій влади наявним викликам та загрозам вже призвели до трагічних наслідків. Можливо, хоча б тепер Президент України і парламентська коаліція почнуть реалізовувати наші пропозиції. Іншого шляху до перемоги в України просто немає.

Минулого тижня Путін розпочав нову фазу війни проти України на Донбасі. Її нові злочинні результати – окупанти вчинили навмисні масові вбивства десятків мирних мешканців у Волновасі, Донецьку та Маріуполі, практично в усіх прифронтових населених пунктах Донецької та Луганської областей.

Логіка дій окупанта така – терором і війною змусити Україну до нового "миру" (читай капітуляції) на умовах Кремля: визнання злочинних маріонеткових режимів на окупованих територіях як автономних утворень у складі України, федералізація інших територій України, блокування євроінтеграційного курсу, офіційне закріплення мовного поділу України – шляхом надання російській мові офіційного статусу. А якщо Україна погодиться, то й Захід буде змушений погодитися з "миротворчими" ініціативами Росії. Далекосяжна мета Путіна – фактичне знищення незалежності та дезінтеграція України.

Що має зробити українська влада, щоб зруйнувати цей кремлівський план?

По-перше, потрібно тримати воєнний удар ворога. Доля України залежить перш за все від здатності української армії, інших воєнізованих формувань, суспільства зупинити військовий напад агресора, а в перспективі – звільнити окуповані території. Саме результати на фронті визначатимуть результати переговорів про досягнення миру, а не навпаки. Тому треба й далі концентрувати всі ресурси, щоб зміцнити національну оборону та підвищити боєздатність Збройних Сил. Що необхідно зробити в цьому напрямку:

1. Здійснити реальну люстрацію, переатестацію та перевірку на детекторі брехні військового командування та керівництва силових структур. Усіх корупціонерів, саботажників та пособників ворога слід усунути з посад.

2. Жорстко карати усі прояви корупції в процесі мобілізації. Забезпечити проведення мобілізації перш за все силами чоловіків, які мають фаховий досвід військової та правоохоронної діяльності, а також добровольців.

3. Оперативно нейтралізувати диверсії пособників ворога, починаючи з їхніх дій у парламенті.

4. Створити загони територіальної оборони в усіх районах країни та на їхній основі сформувати народний резерв Збройних Сил.

5. Легалізувати усі добровольчі підрозділи та надати їм ефективне озброєння.

6. Посилити контроль суспільства за реальним станом збройного та матеріально-побутового забезпечення військових підрозділів.

По-друге, сьогодні, хоч і запізно, ціною втрати тисяч людських життів та значних територій, економічного потенціалу та матеріальних ресурсів Верховна Рада офіційно визнала, що події останнього року на Донбасі (а перед тим у Криму) – це пряма військова агресія Росії, а не антитерористична операція проти місцевих сепаратистів.

Однак однієї заяви парламенту про визнання Росії державою-агресором недостатньо – потрібно робити подальші рішучі кроки, а саме:

1. Розірвати дипломатичні відносини та запровадити візовий режим із Росією, оскільки провладна коаліція нарешті спромоглася визнати Росію державою-агресором.

2. Подати позови до Міжнародного Кримінального Суду в Гаазі за вчинені воєнні злочини, в тому числі етнічні чистки, на Донбасі та в Криму; персонально проти Путіна та його поплічників, а не тільки проти його місцевих маріонеток на окупованих територіях. Для цього Україна має невідкладно ратифікувати Римський статут та внести відповідні зміни до Конституції.

3. Подати позови до Міжнародного Суду ООН щодо російської агресії в Криму та на Донбасі з вимогою визнання Росії державою-агресором та виплати компенсацій за збитки, завдані агресором.

4. Звернутися до міжнародних організацій: Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи та Організації з безпеки і співробітництва у Європі з вимогою зупинити членство Росії у цих організаціях до часу припинення Росією агресії проти України, звільнення Криму і Донбасу та виплати компенсацій за завдані збитки.

5. Звернутися до країн світу з проханням посилити економічні санкції проти держави-агресора.

6. Знову звернутися до країн-гарантів Будапештського меморандуму і НАТО по військово-технічну та іншу допомогу для протидії російському агресору.

По-третє, Президент має ухвалити рішення щодо запровадження воєнного стану на території АР Криму, Донецької, Луганської областей та всіх прифронтових областей, де є загроза військової агресії та систематично відбуваються терористичні акти. Це пряма норма Конституції України, пункт 20 статті 106.

Згідно із Законами "Про оборону України" та "Про правовий режим воєнного стану" запровадження воєнного стану:

1. Надає збройним силам необхідні повноваження для захисту національної безпеки.

2. Покладає персональну відповідальність за ситуацію в зоні воєнних дій на Президента України.

3. Дозволяє оперативно нейтралізувати дії осіб, організацій, в тому числі підприємств та ЗМІ, які є посібниками агресора, встановити повний контроль над інформаційним простором.

4. Надає владі та армії право на законних підставах залучити та конфіскувати ресурси підприємств олігархів для оборони країни.

По-четверте, захоплені Росією райони Донбасу мають бути визнані так само, як Крим, тимчасово окупованими територіями, що передбачатиме реалізацію наступної політики:

1. У судовому порядку визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними та маріонетковими організаціями, створеними Путіним для легітимізації російської агресії на Донбасі.

2. Скасувати закони про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу та про амністію терористів, ухвалені в незаконний спосіб на початку вересня 2014 року.

3. За жодних умов не погоджуватися на проведення місцевих виборів на захоплених територіях Донбасу до часу їхнього повного звільнення від російських окупантів, оскільки це прямий шлях до легітимізації окупаційного режиму, чого добивається Путін.

4. Припинити бюджетне фінансування окупованих територій, а також заборонити торгівельні та економічні відносини з окупованими територіями, щоб унеможливити підтримку життєздатності окупаційного режиму за рахунок України.

5. Спрямувати бюджетні кошти для надання допомоги на облаштування вимушених переселенців з усіх тимчасово окупованих територій. Завдання уряду – створити для всіх українців, які не підтримують окупаційний режим та не хочуть залишатися на окупованій території, побутові можливості переїхати на території, контрольовані українською владою.

По-п'яте, зважаючи на те, що російські окупанти систематично не виконують нав'язані ними ж ганебні Мінські домовленості від 1 вересня 2014 року, Україна має відкинути їх повністю та запропонувати свій план досягнення миру, який включатиме такі послідовні кроки:

1. Виведення усіх російських військових формувань із території України, відновлення повного контролю України над державним кордоном із Росією та виплата Росією компенсацій за збитки, спричинені агресією.

2. Проведення десепаратизації, позбавлення виборчих прав посібників сепаратистів та агресора на звільнених від окупації територіях.

По-шосте, протидія російській агресії має бути послідовна у всіх царинах життя суспільства, а не лише на військовому і дипломатичному напрямках. Ситуація, за якої частина українців віддає життя на фронті, зупиняючи російську агресію, а російський бізнес і його українські контрагенти продовжують заробляти в Україні, ніби нічого не сталося, є моральним злочином. Тому:

1. Треба запровадити санкції проти російського бізнесу та його контрагентів в Україні, починаючи з бізнесу наближених до Путіна чиновників.

2. Арештувати майно і кошти кампаній з російською часткою власності до повної компенсації Росією збитків, завданих Україні внаслідок воєнної агресії Росії, окупації суверенних українських територій, грабунку державного та приватного майна.

3. Звільнити інформаційний простір України від духовної та інформаційної окупації, подолати наслідки штучної русифікації.

4. Уряд має реалізувати курс на подолання енергетичної та економічної залежності від Росії в усіх аспектах.

powered by lun.ua
Коментарі — 275
RX _ 27.01.2015 21:32
IP: 74.125.18.---
Про секретное оружие забыли. Нужно мобилизовать Фарион.
trakt _ 27.01.2015 21:20
IP: 46.201.189.---
Президент має ухвалити рішення щодо запровадження воєнного стану на території АР Криму
=
Тягнибок відстав від життя. Крим вже давно окупований і перебуває під повним контролем Росії.
руслан49 _ 27.01.2015 21:19
IP: 94.178.7.---
Той Самий Петрусь:
Олеже, а в якому добровольчому батальйоні ви зараз служите???
Той Самий Петрусь:
Олеже, а в якому добровольчому батальйоні ви зараз служите???
Олеже служить в тому батальйоні, що ходить біля Бесарабського ринку і співає – "Лєнта за лєнтою набої подавай..."
Andy Inna Gritsay _ 27.01.2015 21:15
IP: 74.125.181.---
Те що буде в Дебaльцев0 вже і дур.н.ю зрозуміло...
Andy Inna Gritsay _ 27.01.2015 21:11
IP: 74.125.181.---
Нічого, ще пару російськиx вибриків як в Маріуполі і східняки замість львівських Порошенкa "ума научат". Гляньте як зашевелилися після Маріуполя.
Максим Чарушников _ 27.01.2015 21:06
IP: 46.119.125.---
Чистий популізм. Шось подібне можна робити, якщо військові сили і засоби були+/-рівні. Це війна геополітики і зброї. Якщо призвати всіх українців це нічого недасть.
Останній раз бойовиків, російських військових/найманців, терористів бачили лише кіборги. Інші українські військові бачать лише ракети, снаряди, міни, які прилітають.
123456 _ 27.01.2015 21:06
IP: 74.125.18.---
это пособники оккупантов, зачем признавать их организацией отдельной. и они без рф существовать не могут, как раз рф пытается их отделить от себя, зачем подыгрывать. вычеркнуть из закона вообще.
Rostyslav Bodnar _ 27.01.2015 21:02
IP: 74.125.181.---
п. Олег, ми вашу дієвість вже на майдані бачили, краще помовчіть, за розумного виглядатимете.
Сережа Гугл _ 27.01.2015 21:02
IP: 46.98.10.---
Начальник мобилизационного управления Главного управления оборонного и мобилизационного планирования Генерального штаба Вооруженных Сил Украины Олег Бойко сообщил на совещании в Администрации президента Украины:
"...население Тернопольской области с целью уклонения от мобилизации массово увольняется с работы. Военнообязанные также массово выезжают за границу". В частности он привел пример, что из одного из поселков два автобуса местного населения выехали в Российскую Федерацию.
"Продолжается массовое бегство мужского населения области за границу, особенно, как это ни парадоксально, в Российскую Федерацию", – сказал Бойко..."
Іван Лисий _ 27.01.2015 21:01
IP: 78.111.186.---
Вилика подяка всім скликанням ВЕРХОВНОІ РАДИ, ТА всім призидентам що за час свого керування довели громадян своеі краіни до такого стану, що захист краіни не являеться для них. Святим обовязком
Василь Левицький _ 27.01.2015 20:58
IP: 178.93.74.---
Знаєте, що спільне між Пуйлом і Тягнибоком? Вони обоє хочуть зіскочити з Мінських домовленостей! Які визнав увесь Світ і на яких потрібно стояти до кінця! Вибачте, але тут хтось когось на...бати хоче...
Той Самий Петрусь _ 27.01.2015 20:58
IP: 74.125.18.---
Олеже, а в якому добровольчому батальйоні ви зараз служите???
Andy Inna Gritsay _ 27.01.2015 20:55
IP: 74.125.181.---
Порошенко боїться зробити крок без ЄС – "ви перші", "ні, ви перші", "а може ви?" Цей конфлікт для них далекий і лідером має бути Україна.
Владимир Калиновский _ 27.01.2015 20:54
IP: 195.177.74.---
Конечно нужны шаги!!!Еще несколько факельных шествий Свободы и евреи из МВФ осыпят Украину миллиардами!!!Пан Тягнибок вы проиграли потому, что позиционировали себя ультраправыми!!!
Alex777 _ 27.01.2015 20:51
IP: 74.125.41.---
Якщо міністр освіти квіт скасовує вивчення історії України – про які перемоги навіть теоретично можна мріяти? здаємося самі...
Andy Inna Gritsay _ 27.01.2015 20:49
IP: 74.125.19.---
Щось дуже повільно все доходить до Порошенка – може через рік дійде і візьме ваші поради.
Tat Atfender _ 27.01.2015 20:47
IP: 173.194.90.---
Prezydent "myru" Poroshenko – naibilshe rozcharuvannia, navit ne navazhuetsia nazvaty rechi svoimy imenamy – agresia, vijna, Putin. Na iaku dopomogu Zahodu mozhna rozrahovuvaty koly tse iakyis "myr". Treba prypynyty vsiliaki peremovyny z terorystamy i z okupantamy. Vymoga do okupanta – zvilnyty okupovani terytorii bez bud iakyh umov. Tak, ne mozhna maty dyplomatychni vidnosyny z okupantom. Premier z iogo kabminom takozh rozcharuvannia. De sanktsii? De reformy??? Chomu gaiut chas? Na dogodu okupanty? Navishco zvertaiutsia do nediezdatnoi Rady Bezpeky de Rosia mae veto? Dlia okozamylennia?? Zvernitsia do Generalnoi Asamblei, bute bilsh korysnym. Treba volaty po vsih mizhnarodyh forumah i sudah pro agresiiu a ne zaimatys u"myr"otvorenniam
Andy Inna Gritsay _ 27.01.2015 20:45
IP: 74.125.19.---
Дуже добрі поради – тому Пукін так зрадів як дізнався що Свободи не буде в парламенті.
Beemon _ 27.01.2015 20:43
IP: 74.125.181.---
Идиот
Вова Нитуп _ 27.01.2015 20:41
IP: 188.163.88.---
+1000000000000000000000
Brentano _ 27.01.2015 20:41
IP: 77.121.112.---
+1 Один Тягныбок хоть смотрит на вещи реально! Пора уже хоть как то бороться с российско-фашистскими захватчиками!!
Andriy Dushak _ 27.01.2015 20:41
IP: 95.67.54.---
руслан49:
Складається враження, що люди воюють на фронті, а верхівка Свободи стоїть поодаль і кричить – "Давай, давай! Давай, давай! Бери більше, кидай дальше".
Це не складається враження. Так і є. Єдине, що раніше свобода стояла біля корита і так кричала, а тепер вона не біля корита і так само кричить. Тягнибок, бери під руку рембу Мірошниченка, рембу Бенюка і на фронт! Будете москалів руками голими розривати на шмаття!:):):)
руслан49 _ 27.01.2015 20:38
IP: 94.178.7.---
Складається враження, що люди воюють на фронті, а верхівка Свободи стоїть поодаль і кричить – "Давай, давай! Давай, давай! Бери більше, кидай дальше".
Andriy Dushak _ 27.01.2015 20:37
IP: 95.67.54.---
Лише ШВОБОДА здатна красти, брехати і не червоніти! Слава Тягнибоку і Пупсу!
Андрей Рудик _ 27.01.2015 20:33
IP: 92.112.39.---
Лише СВОБОДА здатна захистити інтереси українського народу!
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter