Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Щоб перемогти у війні з Росією, потрібні реальні, а не декларативні кроки

27 січня 2015, 20:21

Сьогоднішнє засідання Верховної Ради України стало черговим випусканням пари, а ухвалені рішення є політичними та не матимуть, на жаль, юридичних наслідків. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" ще в березні минулого року, від початку російської окупації, пропонувало вжити систему заходів щодо зупинення російської агресії, відновлення територіальної цілісності України. Невчасність, недостатність та неадекватність дій влади наявним викликам та загрозам вже призвели до трагічних наслідків. Можливо, хоча б тепер Президент України і парламентська коаліція почнуть реалізовувати наші пропозиції. Іншого шляху до перемоги в України просто немає.

Минулого тижня Путін розпочав нову фазу війни проти України на Донбасі. Її нові злочинні результати – окупанти вчинили навмисні масові вбивства десятків мирних мешканців у Волновасі, Донецьку та Маріуполі, практично в усіх прифронтових населених пунктах Донецької та Луганської областей.

Логіка дій окупанта така – терором і війною змусити Україну до нового "миру" (читай капітуляції) на умовах Кремля: визнання злочинних маріонеткових режимів на окупованих територіях як автономних утворень у складі України, федералізація інших територій України, блокування євроінтеграційного курсу, офіційне закріплення мовного поділу України – шляхом надання російській мові офіційного статусу. А якщо Україна погодиться, то й Захід буде змушений погодитися з "миротворчими" ініціативами Росії. Далекосяжна мета Путіна – фактичне знищення незалежності та дезінтеграція України.

Що має зробити українська влада, щоб зруйнувати цей кремлівський план?

По-перше, потрібно тримати воєнний удар ворога. Доля України залежить перш за все від здатності української армії, інших воєнізованих формувань, суспільства зупинити військовий напад агресора, а в перспективі – звільнити окуповані території. Саме результати на фронті визначатимуть результати переговорів про досягнення миру, а не навпаки. Тому треба й далі концентрувати всі ресурси, щоб зміцнити національну оборону та підвищити боєздатність Збройних Сил. Що необхідно зробити в цьому напрямку:

1. Здійснити реальну люстрацію, переатестацію та перевірку на детекторі брехні військового командування та керівництва силових структур. Усіх корупціонерів, саботажників та пособників ворога слід усунути з посад.

2. Жорстко карати усі прояви корупції в процесі мобілізації. Забезпечити проведення мобілізації перш за все силами чоловіків, які мають фаховий досвід військової та правоохоронної діяльності, а також добровольців.

3. Оперативно нейтралізувати диверсії пособників ворога, починаючи з їхніх дій у парламенті.

4. Створити загони територіальної оборони в усіх районах країни та на їхній основі сформувати народний резерв Збройних Сил.

5. Легалізувати усі добровольчі підрозділи та надати їм ефективне озброєння.

6. Посилити контроль суспільства за реальним станом збройного та матеріально-побутового забезпечення військових підрозділів.

По-друге, сьогодні, хоч і запізно, ціною втрати тисяч людських життів та значних територій, економічного потенціалу та матеріальних ресурсів Верховна Рада офіційно визнала, що події останнього року на Донбасі (а перед тим у Криму) – це пряма військова агресія Росії, а не антитерористична операція проти місцевих сепаратистів.

Однак однієї заяви парламенту про визнання Росії державою-агресором недостатньо – потрібно робити подальші рішучі кроки, а саме:

1. Розірвати дипломатичні відносини та запровадити візовий режим із Росією, оскільки провладна коаліція нарешті спромоглася визнати Росію державою-агресором.

2. Подати позови до Міжнародного Кримінального Суду в Гаазі за вчинені воєнні злочини, в тому числі етнічні чистки, на Донбасі та в Криму; персонально проти Путіна та його поплічників, а не тільки проти його місцевих маріонеток на окупованих територіях. Для цього Україна має невідкладно ратифікувати Римський статут та внести відповідні зміни до Конституції.

3. Подати позови до Міжнародного Суду ООН щодо російської агресії в Криму та на Донбасі з вимогою визнання Росії державою-агресором та виплати компенсацій за збитки, завдані агресором.

4. Звернутися до міжнародних організацій: Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи та Організації з безпеки і співробітництва у Європі з вимогою зупинити членство Росії у цих організаціях до часу припинення Росією агресії проти України, звільнення Криму і Донбасу та виплати компенсацій за завдані збитки.

5. Звернутися до країн світу з проханням посилити економічні санкції проти держави-агресора.

6. Знову звернутися до країн-гарантів Будапештського меморандуму і НАТО по військово-технічну та іншу допомогу для протидії російському агресору.

По-третє, Президент має ухвалити рішення щодо запровадження воєнного стану на території АР Криму, Донецької, Луганської областей та всіх прифронтових областей, де є загроза військової агресії та систематично відбуваються терористичні акти. Це пряма норма Конституції України, пункт 20 статті 106.

Згідно із Законами "Про оборону України" та "Про правовий режим воєнного стану" запровадження воєнного стану:

1. Надає збройним силам необхідні повноваження для захисту національної безпеки.

2. Покладає персональну відповідальність за ситуацію в зоні воєнних дій на Президента України.

3. Дозволяє оперативно нейтралізувати дії осіб, організацій, в тому числі підприємств та ЗМІ, які є посібниками агресора, встановити повний контроль над інформаційним простором.

4. Надає владі та армії право на законних підставах залучити та конфіскувати ресурси підприємств олігархів для оборони країни.

По-четверте, захоплені Росією райони Донбасу мають бути визнані так само, як Крим, тимчасово окупованими територіями, що передбачатиме реалізацію наступної політики:

1. У судовому порядку визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними та маріонетковими організаціями, створеними Путіним для легітимізації російської агресії на Донбасі.

2. Скасувати закони про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу та про амністію терористів, ухвалені в незаконний спосіб на початку вересня 2014 року.

3. За жодних умов не погоджуватися на проведення місцевих виборів на захоплених територіях Донбасу до часу їхнього повного звільнення від російських окупантів, оскільки це прямий шлях до легітимізації окупаційного режиму, чого добивається Путін.

4. Припинити бюджетне фінансування окупованих територій, а також заборонити торгівельні та економічні відносини з окупованими територіями, щоб унеможливити підтримку життєздатності окупаційного режиму за рахунок України.

5. Спрямувати бюджетні кошти для надання допомоги на облаштування вимушених переселенців з усіх тимчасово окупованих територій. Завдання уряду – створити для всіх українців, які не підтримують окупаційний режим та не хочуть залишатися на окупованій території, побутові можливості переїхати на території, контрольовані українською владою.

По-п'яте, зважаючи на те, що російські окупанти систематично не виконують нав'язані ними ж ганебні Мінські домовленості від 1 вересня 2014 року, Україна має відкинути їх повністю та запропонувати свій план досягнення миру, який включатиме такі послідовні кроки:

1. Виведення усіх російських військових формувань із території України, відновлення повного контролю України над державним кордоном із Росією та виплата Росією компенсацій за збитки, спричинені агресією.

2. Проведення десепаратизації, позбавлення виборчих прав посібників сепаратистів та агресора на звільнених від окупації територіях.

По-шосте, протидія російській агресії має бути послідовна у всіх царинах життя суспільства, а не лише на військовому і дипломатичному напрямках. Ситуація, за якої частина українців віддає життя на фронті, зупиняючи російську агресію, а російський бізнес і його українські контрагенти продовжують заробляти в Україні, ніби нічого не сталося, є моральним злочином. Тому:

1. Треба запровадити санкції проти російського бізнесу та його контрагентів в Україні, починаючи з бізнесу наближених до Путіна чиновників.

2. Арештувати майно і кошти кампаній з російською часткою власності до повної компенсації Росією збитків, завданих Україні внаслідок воєнної агресії Росії, окупації суверенних українських територій, грабунку державного та приватного майна.

3. Звільнити інформаційний простір України від духовної та інформаційної окупації, подолати наслідки штучної русифікації.

4. Уряд має реалізувати курс на подолання енергетичної та економічної залежності від Росії в усіх аспектах.

powered by lun.ua
Коментарі — 275
Таня Киянка _ 28.01.2015 00:01
IP: 93.72.226.---
uzol:
Не читал... Чего я перестал голосовать за Свободу?Достаточно одной ДУРЫ, не буду даже называть фамилии... и вдобавок прокурора...Поэтому и читать не хочу...За рейтингом эффективно ехать на восток...
Щось не пам"ятаю Порошенка і Яценюка " на востоке". Яке щастя,що у їхніх фракціях всі як один "умные".
Andy Inna Gritsay _ 28.01.2015 00:00
IP: 74.125.181.---
Пане Олеже наведіть добрі стосунки з Мером Маріуполя Паном Хотлубей і давіть на хитро-мудрих дурнів в Києві із заходу і сходу.
антивірус _ 27.01.2015 23:56
IP: 37.55.232.---
Яна Якимцова:
антивірус:
Я підтримую та голосував за "Свободу", а не за ваших масонів
Якщо ви голосували за "Свободу" навіщо тоді ви так завзято захищаєте ЮВТ?
Тому що вважаю Тимошенко патріотом України і єдиним справжнім чоловіком в українській політиці..., Яку підтримував та захищав весь цивілізований світ...А фото Тимошенко за гратами було символом Майдану, який скандував "Юлі, волю!"...Україна втратила свій шанс, не обравши Тимошенко своїм Президентом...ЗМІ та.мільярди олігархів на виборах знову привели їх до влади
uzol _ 27.01.2015 23:55
IP: 178.165.60.---
Не читал... Чего я перестал голосовать за Свободу?Достаточно одной ДУРЫ, не буду даже называть фамилии... и вдобавок прокурора...Поэтому и читать не хочу...За рейтингом эффективно ехать на восток...
Andy Inna Gritsay _ 27.01.2015 23:55
IP: 74.125.181.---
Peter Blood i SARA21 – тролі – ігноруйте їх, їм платять якщо ви з ними входити в дискусії
Andy Inna Gritsay _ 27.01.2015 23:53
IP: 74.125.181.---
Схід починає розуміти... Маріупольська міськрада визнала "ДНР" та "ЛНР" терористами – східняки
обєднуйтеся зі Львовом против Кіівського тупого олігаргічнохо клану.


Депутати Маріупольської міськради одноголосно засудили агресію Росії та визнали "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями.
Як повідомляє 0629, у вівторок на сесії міськради депутат Олександр Ярошенко заявив, що Верховна Рада ухвалила рішення про те, що Росія – це країна-агресор, і запропонував депутатам міськради підтримати це рішення.
Мер Маріуполя Юрій Хотлубей виніс на голосування питання, і всі одноголосно засудили агресію Росії та визнали "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями.
Водночас народні депутати від Маріуполя у Верховній Раді не проголосували за це рішення.
SARA21 _ 27.01.2015 23:48
IP: 91.226.4.---
Peter Blood:
Та ні щирі теж продажні.
SARA21 _ 27.01.2015 23:46
IP: 91.226.4.---
Peter Blood:
Та ні щирі теж продажні.
moskel _ 27.01.2015 23:46
IP: 74.125.17.---
тільки Юля Володимирівна спасе Україну.!!!!
а не зрадник Тягнибок.
сьогодні вана з палаючими очима громила загарбника з трибуни.
закликала ворога визнати терористами.
призивала на голови керівників країни яка напала на Україну Гаазький трибунал.
любо було дивитись.
правда забула назвати країну агресора.
забула назвати фамілії керівників.
але це нічого, в наступному виступі виправиться,
не треба тут шукати нічого поганого, напевно це була технічна помилка.
Andy Inna Gritsay _ 27.01.2015 23:45
IP: 74.125.181.---
[b]Peter Blood i SARA21 – тролі – ігноруйте їх, їм платять якщо ви з ними входити в дискусії
[/b]
SARA21 _ 27.01.2015 23:45
IP: 91.226.4.---
Яна Якимцова:
Так я із Львівщини,може і оббрехали,але депутат ВР повинен бути розумним,а не тупим,бо там потрібно закони писати,а не штани протирати.Хто йому подарував машину?Він сказав що йому подарували,бо в нього не було?Це запитання?І як він розмовляв з журналістами це не політик.Тому думати потрібно кого обирати.Хто в парламенті представляє Україну,так Україна житиме.
moskel _ 27.01.2015 23:44
IP: 74.125.18.---
тільки Юля Володимирівна спасе Україну.!!!!
а не зрадник Тягнибок.
сьогодні вана з палаючими очима громила загарбника з трибуни.
закликала ворога визнати терористами.
призивала на голови керівників країни яка напала на Україну Гаазький трибунал.
любо було дивитись.
правда забула назвати країну агресора.
забула назвати фамілії керівників.
але це нічого, в наступному виступі виправиться,
не треба тут шукати нічого поганого, напевно це була технічна помилка.
Яна Якимцова _ 27.01.2015 23:44
IP: 94.154.208.---
Ну чому зразу всі продаются, є люди, які ведуться на усіляку брехню політиків (це єдине що вони навчилися – красномовно співати брехню).
антивірус _ 27.01.2015 23:42
IP: 37.55.232.---
Peter Blood:
антивірус:
Згідний з вами...Саме українці-гречкосії на виборах привели до влади масонську ложу
===
В т.ч. і Грігян-Капутельман привела свою дрібну "ложу" до сучасної Верховної Зграї з різними Шхрумами...але дуже вумними (Гуксворди з Харвардами позакінчували)
Зомбі ти, блуд!...Далі бачиш одне дерево в лісі...В них всього 18 голосів з 422...
Andy Inna Gritsay _ 27.01.2015 23:42
IP: 74.125.181.---
тут олігархo-проплачені тролі – ігноруйте їх, їм платять якщо ви з ними входити в дискусії

Свобода 100% права – і скоро схід це зрозуміє... як що вже не зрозумів... ще пару російськиx вибриків як в Маріуполі і східняки замість львівських Порошенкa "ума научат". Гляньте як зашевелилися після Маріуполя – почули що буде гаплик скоро їм з їхнею миротворчою політикою...
Яна Якимцова _ 27.01.2015 23:41
IP: 94.154.208.---
антивірус:
SARA21:
антивірус:
А ви хто???Не гречкосій?
Я підтримую та голосував за "Свободу", а не за ваших масонів
Якщо ви голосували за "Свободу" навіщо тоді ви так завзято захищаєте ЮВТ?
Таня Киянка _ 27.01.2015 23:41
IP: 93.72.226.---
Ті люди,за влади яких відійшов Крим,зараз займають високі посади.

А ті люди, яких прийшов сюди захищати Путін, говорячи: "...где есть русскоязычные- там заканчивается

Россия "- точно повинні мовчати, натомість "позичили у сірка очей" і ще когось звинувачують
Andy Inna Gritsay _ 27.01.2015 23:38
IP: 74.125.181.---

Не всім треба воювати – деяким потрібно і писати. Олігархи би всіх щирих Українців любо зігнали би на фронт – щоб їм не мішали красти. Тягнибок пише розумні поради – подякуйте – може збереже житя вашої сімї.
антивірус _ 27.01.2015 23:37
IP: 37.55.232.---
SARA21:
антивірус:
А ви хто???Не гречкосій?
Я підтримую та голосував за "Свободу", а не за ваших масонів
Яна Якимцова _ 27.01.2015 23:37
IP: 94.154.208.---
SARA21:
Я намагалась знайти інфо про брехню Парасюка в інтернеті і не знайшла. Може хлопці його обрехали? Як свого часу це сталося з Семенченком.
Що стосується розумних відповідей, для того щоб на них відповідати треба володіти тематикою цих питань, а у нього навіть освіти нема.
Ви мешкаєте на Львівщині?
SARA21 _ 27.01.2015 23:35
IP: 91.226.4.---
Peter Blood:
Народ купився на той викрик на Майдані,цей же наро уже вибирав Ілясевича,який кричав Слава Україні,а сам був в Душанбе третім секретарем.Так що народ можна навіть гречкою підкупити.
Таня Киянка _ 27.01.2015 23:35
IP: 93.72.226.---
Я не буду апелювати до тролів і їм відповідати...

Їхню маячню читати і коментувати не можливо.

Пане Тягнибок,повидаляйте тролів.
Владимир Беспалов _ 27.01.2015 23:33
IP: 46.33.240.---
Граждане, просравшие Крым и приведшие своими действиями к войне, вообще не имеют права голоса.
Тем более ещё и давать советы кому что надо делать.
SARA21 _ 27.01.2015 23:32
IP: 91.226.4.---
Якщо правду каже народ,і на виборах ігнорує значить не заслужив,значить потрібно виправлятися,а не піаритися.
SARA21 _ 27.01.2015 23:30
IP: 91.226.4.---
Andy Inna Gritsay:
Пані чи пане ніхто мені копієчки не платить,але якщо свою думку людина каже,а вам це не подобається то зразу проплачені.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter