Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

До століття чину Героїв Крут

29 січня 2018, 12:06

29 січня 1918 року в бою під станцією Крути близько чотирьох сотень українських добровольців призупинили наступ чотиритисячного московського війська на Київ. Завдяки чину крутянців було виграно час для підписання Брестського мирного договору. Українську Народну Республіку – право нації на Незалежність – визнали на міжнародному рівні.

Чин Героїв Крут став прикладом для нових поколінь борців за Незалежність. Їхнім подвигом надихалися бійці Української Повстанської Армії, їхній чин дає наснагу в бою новітнім українським героям.

Утім, 100 років тому, як і зараз, недолуга псевдоеліта не зуміла скористатися шансом, який нація виборола для Української Держави. Чому так сталося?

Бо країну вели "безальтернативною" стежкою доктринерства та сліпої віри в силу параграфів, замість опертя на двигун і творців революції – українську націю.

Бо коли нація вже повстала, люди, які волею випадку опинилися на її чолі, гендлювали та бігали домовлятися з одвічним ворогом – московитом. А тодішніх українських революціонерів і добровольців цькували, дискредитували, а потім репресовували.

Роками націоналісти нагадували, що договори з Москвою не варті й паперу, на якому вони підписані. Криком кричали про те, що Кремль рано чи пізно спробує повернути контроль над Україною силою. Попереджали, що Крути можуть повторитися знову, якщо Україна не матиме армії.

І це не прості слова. Це – факти. Далекого 1991 року, коли тодішні націонал-демократи називали московитів "братнім народом", а Росію – "стратегічним партнером", ми наголошували у своїй програмі: Москва – наш ворог.

Отож, перша програма СНПУ (ВО "Свобода"), 1991 рік. Цитую:

- "СНПУ вважає Російську державу причиною всіх бід в Україні";

- "Росія, яка є традиційно відсталою щодо Європи, насильно втягнувши Україну в сферу свого впливу, на декілька століть відрізала більшу частину України від здобутків європейської цивілізації в політиці, економіці, культурі, побуті";

- "Боротьба з промосковськими настроями і московським впливом в Україні – одне з першочергових завдань СНПУ".


Як бачите, "Свобода" як і понад чверть століття тому, так і нині чітко заявляє: Москва не "стратегічний партнер", Москва – стратегічний ворог.

І давайте згадаємо: а хто тоді усіляко опирався пророчій правді "Свободи"? Хто волав, що московити – "братній народ", Москва – "наш стратегічний партнер", "флотам бить – флотам дружить", "не розпалюйте", "не провокуйте нашого сусіда"? Чи не ті самі діячі, що зараз при владі, рвуть на собі вишиванки і б'ються п'ятою в груди, які вони "патріоти", "рятівники України", "сильні команди для складних часів"? А тим часом далі гендлюють з агресором.

А що, якби як тоді, так і зараз державою керували не короткозорі гендлярі, а далекоглядні націоналісти? Хіба не очевидно, що не дійшло б і до цієї війни, не було б новітніх Крут на Савур-могилі, в Донецькому аеропорту, Дебальцевому та Ілловайську?

Націоналісти завжди знали не тільки те, що московити нападуть, але і ЯК, ДЕ та ЧИЇМИ РУКАМИ вони готують ці напади. Розв'язаними руками агентури Кремля, руками охамілої від безкарності п'ятої колони.

І ще нагадаю слова Юрія Іллєнка зі статті з пророчою назвою "Війна і Свобода": "На останньому з'їзді ВО "Свобода" мене серед інших свободівців нагородили годинником за плідну працю. Прямо на сцені я подивився на циферблат. Годинник показував війну. Я озвучив те, що побачив: війна вже на нашому порозі. Реальна війна з реальними смертями". Це – 2008-й рік. За шість років до початку війни в Україні...

Але не менш пророче він каже і далі: "Російська Федерація приречена на поразку в цій своїй останній війні". Побачите: так і буде.

powered by lun.ua
Коментарі — 187
Віктор Ковальов _ 05.02.2018 14:30
IP: 89.252.61.---
Иван Перець:
Иван Перець:
Зауважу, жоден добродій з тієї влади не побажав теж узяти гвинтівку і рушити з тими юнаками захистити власні ідеї... ЖОДЕН! Нічого не нагадує?!

Тому ті юнаки – однозначно, герої, що віддали життя за Україну. А ось та влада – ХТО?
На мою думку – прагматична та корислива НЕПОТРІБ, та й сучасна влада не далеко віддалилася.
Иван Перець _ 31.01.2018 19:03
IP: 37.229.133.---
Не маючи ніякого авторитету серед "українізованих" полків, розташованих у Київі, з гучними назвами – ім.Шевченко, Полуботка та ін., всього щонайменше 27 тис. бійців, пройшовших окопи Світової, які б розчавили того Муравйова з його 4-6 тис. війська наче хробака, влада кинула на убій 400 юнаків, що досі не тримали гвинтівки в руках. Зауважу, жоден добродій з тієї влади не побажав теж узяти гвинтівку і рушити з тими юнаками захистити власні ідеї... ЖОДЕН! Нічого не нагадує?!

Тому ті юнаки – однозначно, герої, що віддали життя за Україну. А ось та влада – ХТО?
Олександр Перший _ 31.01.2018 14:27
IP: 188.163.12.---
Ольга Луцив Сидорова:
...В'ЯЗНИЦЯ ЧИ КОНЦТАБІР – ЦЕ ТОЙ ІДЕАЛ, ДО ЯКОГО ПРАГНЕ БУДЬ-ЯКИЙ КОМУНІЗМ..."
Як би ви, пані Ольго, були трохи більш об'єктивною і чесною перед самою собою, то ви б визнали, що в СРСР в певний період було створене суспільство більш справедливе і в багатьох відносинах більш привабливе, ніж капіталістичне.
Відносний матеріальний добробут, відсутність конфліктів на етнічної підставі, відсутність безробіття, право безкоштовно одержати освіту, квартиру і медичну допомогу, відсутність кричущої різниці між бідними і багатими, гарантована пенсія. Відсутність наркоманії. Все це давало можливість відчувати людям впевненість в майбутньому, вірити в справедливість і високі ідеали (а не в бабло, як зараз), укладати шлюби по любові, а не по розрахунку чи шлюбному контракту.
Правда, цей устрій успішно існував всього впродовж 15-20 років (60-70 років) за рахунок незчисленних жертв, принесених раніше на вівтар комунізму, і закінчив погано.
Олександр Перший _ 31.01.2018 11:42
IP: 188.163.12.---
Борис Беккер:
Сомневаюсь, что, выходя на сушу, рыбы думали про космос и победу.
...Попытка оказалась неудачной – признаю. но величие замысла – ценю.
Ви не зрозуміли. Не риби "думали", а природа така (космічна Воля), яка і людину штовхає на, здавалось би, не потрібні і ризикові для життя кроки, на Еверест, в космос, в алкоголізм і наркотики, у небо, у війни тощо. Як би не ця Воля, риби не вийшли б на сушу і конкурували в океані мільярди років без ризику бути знищеними людиною, що було б для них більшим благом, ніж вихід на сушу. Але це означало б припинення розвитку можливостей для "об'єктивації Волі" (цікаве філософське поняття), що її ніяк не влаштовує.

Велич задуму ідеологів комунізму визнаю і вважаю благородною. Але вибраний шлях виявився програшним, а природний (не штучний) розвиток капіталізму – виграшним. Здається, тут ми з вами порозумілися.
Anatol Zubenko _ 30.01.2018 19:06
IP: 35.195.105.---
Олександр Перший:
Orest Jj:
Чи скажете, что нельзя разбрасываться квалифицированными кадрами, они одумались и сейчас они патриоты?
Що за біном Ньютона? Звісно, не можна нехтувати професіоналами. Це швидко визнали навіть більшовики.
Не знаю, чи були у Януковича охоронці з Росії, але допускаю, що були для догляду.
Ой, щось вони не догледіли...
Борис Беккер _ 30.01.2018 17:57
IP: 104.155.41.---
Олександр Перший:
Борис Беккер:
...ніколи людина не змириться з поміркованим і середнім життям. Завжди буде мріяти про максимум, про боротьбу, про конкуренцію, про космос і перемогу. Як би було інакше, то рибам не треба було виходити на сушу: в океані всього вистачає для замкнутого біологічного циклу.
Сомневаюсь, что, выходя на сушу, рыбы думали про космос и победу. Сомневаюсь, что они вообще о чем-то думали. Что до конкуренции как проявление естественного отбора – да, отношения, заложенные в капиталистическом обществе больше соответствуют животной сущности человека, чем отношения, заложенные в обществе социалистическом. Но в том-то и величайшая заслуга Октярьской революции (о негативе сейчас говорить не будем),что она попыталась вырвать человека из этой его животной личины и сделать из человека-животного человека-Человека. Попытка оказалась неудачной – признаю. но величие замысла – ценю. В отличие от вас.
Олександр Перший _ 30.01.2018 17:35
IP: 188.163.12.---
Борис Беккер:
Андрийку окончательно укатала жажда стяжательства, культивируемая столь любимым вам обществом потребления, – теперь у него только доллары на уме.
Дякую за пояснення що до Андрійка, впізнаю ваш фірмовий стиль. Це класно!

Що до кап системи і соц системи скажу наступне. Справа не в тому, що хтось когось обманув, це так світ побудований – закон природи (по Шопенгауеру – "ВОЛЯ", по простому – Бог). Тобто, ніколи людина не змириться з поміркованим і середнім життям. Завжди буде мріяти про максимум, про боротьбу, про конкуренцію, про космос і перемогу. Як би було інакше, то рибам не треба було виходити на сушу: в океані всього вистачає для замкнутого біологічного циклу. Природа не терпить рівноваги і стабільності. Застій її не цікавить. Тому – або розвиток, або загибель. Іншого не дано.
Борис Беккер _ 30.01.2018 17:03
IP: 35.190.218.---
Олександр Перший:
Благополучие западного мира изначально тоже строилось на крови и поте – и своих, и чужих.
Борис Беккер _ 30.01.2018 16:59
IP: 35.195.176.---
Олександр Перший:
Если вы внимательно следили за моими комментариями (а я вам советую следить за ними именно так – внимательно), то не могли не заметить, что во многих из них я неоднократно признавал: эмпирическим путем установлено,что социалистическая экономика не может дать всем того, что капиталистическая экономика дает, как сказал бы Кличко, "не только лишь всем". Она в состоянии обеспечить всем полную социальную защищенность, но не в состоянии обеспечить всем высокий уровень потребления. В капиталистической экономике – все наоборот. Что лучше, что хуже – вопрос. Причем большой вопрос. Но западная пропаганда сумела навязать всем мнение, что главное – это потребление. Поэтому не столько социалистическая экономика оказалась нежизнеспособной, сколько неэффективной оказалась советская пропаганда. Точнее, контрпропаганда.
П.С. Андрийку окончательно укатала жажда стяжательства, культивируемая столь любимым вам обществом потребления, – теперь у него только доллары на уме.
Orest Jj _ 30.01.2018 16:02
IP: 77.52.140.---
Олександр Перший:
Orest Jj:
Чи скажете, что нельзя разбрасываться квалифицированными кадрами, они одумались и сейчас они патриоты?
Що за біном Ньютона? Звісно, не можна нехтувати професіоналами. Це швидко визнали навіть більшовики.
Не знаю, чи були у Януковича охоронці з Росії, але допускаю, що були для догляду.
так они сейчас доглядают Парошенка. Вы видео смотрели?
Олександр Перший _ 30.01.2018 15:56
IP: 188.163.12.---
Orest Jj:
Чи скажете, что нельзя разбрасываться квалифицированными кадрами, они одумались и сейчас они патриоты?
Що за біном Ньютона? Звісно, не можна нехтувати професіоналами. Це швидко визнали навіть більшовики.
Не знаю, чи були у Януковича охоронці з Росії, але допускаю, що були для догляду.
Віктор Ковальов _ 30.01.2018 15:50
IP: 89.252.61.---
Шановні модератори УП, дописувач Andrey Kononenko шизи дався, тому просьба закрийте його.
Олександр Перший _ 30.01.2018 15:47
IP: 188.163.12.---
Борис Беккер:
Советская власть... давала: национальное и социальное равенство, бесплатную медицину, бесплатное дошкольное обучение, бесплатное качественное образование, бесплатное санаторно-профилакторное лечение и т.д, и т.п.
І ще безкоштовні квартири і стабільний рубль.

Я це підтверджую. Після мільйонних жертв і повної русифікації СРСР, після використання рабського труду селян (без права виїхати в місто, не давали паспортів) без права їх на державну пенсію, настали роки відносного спокою і відносного добробуту. Пік "щастя" прийшовся десь на 60 початок 70 років. Але, з часом, коли людський ресурс дармового труду був використаний, а режим втратив кровожерливість, почали наростати проблеми.

Висновок: радянська система не може конкурувати з капіталістичною, де є ринок, конкуренція, різні свободи, але досить жорсткі закони виживання. Яка в кінцевому результаті надає і більше соціальних гарантій, бо має більше можливостей.
Orest Jj _ 30.01.2018 15:41
IP: 77.52.140.---
Олександр Перший:
....Зазначу, що ви дуже довірливий (від баби Ванги до Юлі) і падкий на сенсації і слухи, різні байки від емоційних журналістів або блогерів......

угу.
...Во времена Майдана, лидеры сцены Яценюк, Кличко, Парубий, Пашинский, Турчинов, Порошенко и остальные преступники вопили, что Януковича охраняет ФСБ России и что вся охрана Януковича это агенты Кремля.
Нынешнего Президента Порошенко охраняют те же люди, что и Януковича. youtu.be/29lf_pUuFb8

Пы.Сы. Парошенка пользуется услугами агентов Кремля и сносится с ФСБ?
Чи скажете, что нельзя разбрасываться квалифицированными кадрами, они одумались и сейчас они патриоты?
Orest Jj _ 30.01.2018 15:32
IP: 77.52.140.---
Борис Беккер:
Олександр Перший:
3.Перестаньте тиражировать страшилки о том, что Советская власть что-то там у кого-то там отнимала. После смерти Сталина (говоря о котором, следует признать, что помимо его выдающегося вклада в превращение СССР во второй центр мировой силы, существует и его выдающийся вклад в превращение СССР в полицейское государство, где человеческая жизнь, действительно, стоила немного) Советская власть, преимущественно, только давала: национальное и социальное равенство, бесплатную медицину, бесплатное дошкольное обучение, бесплатное качественное образование, бесплатное санаторно-профилакторное лечение и т.д, и т.п.
"В сберкассе деньги накопили – велосипеды мы купили".
Олександр Перший _ 30.01.2018 15:26
IP: 188.163.12.---
Борис Беккер:
В США були довічні допомоги по безробіттю, поки хтось з президентів не відмінив (не пам'ятаю, хто саме). В Нової Зеландії високі пенсії одержують будь які люди, які досягли пенсійного віку, незалежно від стажу роботи і проживання. Чи вплинув на це Жовтневий переворот?

Ви були б праві, як би ми з вами обговорювали позитивні і негативні сторони СРСР. Але ми суперечимося навколо причин кончини Радянського Союзу. Ви звинувачуєте націоналістів, а мені доводиться нагадувати про справжні причини: СРСР не витримав конкуренції.

Далі можна говорить, що не було безробіття, була безкоштовна освіта, медична допомога, відносна рівність і надії на перспективу... Але знаємо результат і сплачену ціну.

PS. Що це А. Кононенка так ковбасить? Це не ви його довели?
Борис Беккер _ 30.01.2018 15:19
IP: 35.187.76.---
Олександр Перший:
3.Перестаньте тиражировать страшилки о том, что Советская власть что-то там у кого-то там отнимала. После смерти Сталина (говоря о котором, следует признать, что помимо его выдающегося вклада в превращение СССР во второй центр мировой силы, существует и его выдающийся вклад в превращение СССР в полицейское государство, где человеческая жизнь, действительно, стоила немного) Советская власть, преимущественно, только давала: национальное и социальное равенство, бесплатную медицину, бесплатное дошкольное обучение, бесплатное качественное образование, бесплатное санаторно-профилакторное лечение и т.д, и т.п.
Олександр Перший _ 30.01.2018 15:10
IP: 188.163.12.---
Orest Jj:
Янукович вів країну до краху і безсилля проти агресора, ...А что, вы этого не понимали в 2010 году, ...
1. Розумів, тому і брав участь в Оранжевої Революції як у нас в Миколаєві, так і в Київ їздив, правда, лише один раз.
Порошенко не був президентом в 2010 році.
2. Так, зараз війна.
3. Так, під час війни не може існувати держава без сильної влади. Лише дурень може вважати, що пожежу треба тушити за допомогою "комсомольського собрания" (парламенту). Тому закиди на адресу Порошенко що до узурпації влади де яких добродіїв впевнено відкидаю.

Зазначу, що ви дуже довірливий (від баби Ванги до Юлі) і падкий на сенсації і слухи, різні байки від емоційних журналістів або блогерів.
Борис Беккер _ 30.01.2018 15:05
IP: 104.155.41.---
Олександр Перший:
1.Вы в какой руховской брошюре вычитали о пожизненных пособиях по безработице в странах победившего капитала?
2.Лично я не отрицаю того, насколько далеко по пути технического прогресса продвинулись развитые капстраны. Как не отрицаю я и того, как далеко эти развитые капстраны продвинулись по пути социальной защиты прав трудящихся (правда я обязательно добавляю: это произошло после Октябрьской революции, послужившей импульсом для качественных изменений в капиталистической системе перераспределения). Т.е. говоря о Западе, я объективен, видя там и хорошее, и плохое. Вы же, говоря об СССР, субъективны, видя в нем только плохое. Вот представьте себе, что в любимых вами США живет некий Алекс Фёрст, который говорит о своей стране исключительно в контексте истребления индейцев, линчевания негров, Великой депрессии, маккартизма, Вьетнамской войны, трущоб, черных гетто, продажности прессы и т.д. Представили? Так вот это вы представили своего американского двойника.
Борис Беккер _ 30.01.2018 14:53
IP: 104.155.37.---
Orest Jj:
Борис Беккер:
...Мозг, придумавший как покорить космос и усмирить атом...Ну, вообще-то это сделали в 3 Рейхе, а СССР скопировало по отнятой документации.
...Руки, сначала превратившие аграрную страну в промышленного гиганта, ...Руки – да. Бесплатная рабсила. А все оборудование было закуплено на насильно отобранные у населения драгоценности, предметы искусства, исторические ценности и т.д. у иностранных компаний, оборудование было установлено и эксплуатировалось под контролем иностранных специалистов и продукция выпускалась по иностранным технологиям.
...а потом настроившие в ней много всяких полезных штучек, котроыми вы до сих пор пользуетесь...Неужели успешный лекарь до сих пор пользуется телевизором "Горизонт", холодильником "Саратов", стиралкой "Донбасс"...???
Еще один гельминт. То, что УП страдает запущенным гельминтозом я и без вашего комментария знал.
Logic2009 _ 30.01.2018 14:31
IP: 91.196.177.---
Борис Беккер:
Шут гороховый, послушали хотя бы своего кумира Задорнова в 1987.
Прекрасно знаете что врёте,
Уролог не профессия, а диагноз.
Orest Jj _ 30.01.2018 14:28
IP: 77.52.140.---
Олександр Перший:
Orest Jj:
С помощью ЮВТ в мае 2014 года были сформированы и обеспечены на партийные средства два батальона квалифицированных солдат и офицеров.
Ви вперто сприймаєте дешевий піар хід за створення дієздатної армії. Добробати (загіни самооборони) по всієї країні у всіх областях створювались через ОДА згідно рішення влади. "Батьківщина" лише примазалась, попіарилась, і с того часу забула нафік про війну взагалі.
дешевый пиар ход – это для того, что бы занять кресло президента он сообразил договорняк с Гиркиным и пообещал лохам "закончить АТО в считанные дни".
Остальные пиар ходы Лолиты Мальдийской вы можете легко найти в нете, начиная с выплаты "Петиной тысячи"
Logic2009 _ 30.01.2018 14:26
IP: 91.196.177.---
Orest Jj:
Борис Беккер:
...Мозг, придумавший как покорить космос и усмирить атом...Ну, вообще-то это сделали в 3 Рейхе, а СССР скопировало по отнятой документации.
...Руки, сначала превратившие аграрную страну в промышленного гиганта, ...Руки – да. Бесплатная рабсила. А все оборудование было закуплено на насильно отобранные у населения драгоценности, предметы искусства, исторические ценности и т.д. у иностранных компаний, оборудование было установлено и эксплуатировалось под контролем иностранных специалистов и продукция выпускалась по иностранным технологиям.
...а потом настроившие в ней много всяких полезных штучек, котроыми вы до сих пор пользуетесь...Неужели успешный лекарь до сих пор пользуется телевизором "Горизонт", холодильником "Саратов", стиралкой "Донбасс"...???
Блазень це все чудово знає, тому і блазень бо смішить ціною приниження власної гідності.
Orest Jj _ 30.01.2018 14:24
IP: 77.52.140.---
Олександр Перший:
...1. Янукович вів країну до краху і безсилля проти агресора, ....А что, вы этого не понимали в 2010 году, когда писали приблизно "от сейчас Янукович наведет порядок, а то при ЮВТ пересичные незаслуженно жирком обросли"?
...Нагадаю: харківські угоди...Вы какой то странный – Шапкокрад подписал "харьковские угоды" – он плохой, Парошенко полностью поддержал "харьковские угоды" – он хороший и мудрый госдияч. Гибридизация дает свои плоды?
2. А щас шо, война? Парошенка в начале сказал что это АТО, сейчас – оборона от агрессивного торгового партнера. Вы против "мудрого Гудвина"?
3. Шапкорад номенклатурная единица а не Барыга – мародер.
...Тому що країна без сильної влади під час війни не може існувати...Парошена и кО – "сильная влада"??? Та вы, мабуть, ухахатывались, когда писали подобную лабуду! Щас его Запад возмет за фаберже – он или на население спустит своих спецшавок и с Путлером задружит.
Олександр Перший _ 30.01.2018 14:04
IP: 188.163.12.---
Orest Jj:
С помощью ЮВТ в мае 2014 года были сформированы и обеспечены на партийные средства два батальона квалифицированных солдат и офицеров.
Ви вперто сприймаєте дешевий піар хід за створення дієздатної армії. Добробати (загіни самооборони) по всієї країні у всіх областях створювались через ОДА згідно рішення влади. "Батьківщина" лише примазалась, попіарилась, і с того часу забула нафік про війну взагалі.
Зеленський3 Донбас5 Корупція1305 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter