Оксана Білозір Народний депутат України трьох скликань, Міністр культури і туризму України (2005 р.)

Що відбувається з житловим будівництвом?

17 липня 2008, 19:11

Учора сталася важлива подія. Вперше, за останні півроку, представники будівельної галузі (Будівельна палата Україна) зізналися в тому, що на ринку будівництва житла назріли кризові явища.

В той час, як все більше фахівців починаючи з початку року говорили про кризу на ринку нерухомості, так звані експерти, що представляли інтереси ріелтерів та будівельних компаній, переконували нас, що ціна на житло і далі зростатиме. Бо ж мовляв немає ніяких передумов для зниження ціни, пропозиція не встигає за попитом.

Та, як виявилося – встигла. І навіть обігнала. Захмарні ціни на київське (і не лише) житло відбили у бажаючих останню охоту його купувати.

Будівельники самі загнали себе в пастку. Їхні постійні спроби і далі нагнітати ситуацію на ринку, говорячи про постійне зростання цін, призвели до переоцінки вартості житла в Україні. Але купівельна спроможність громадян не є безмежною. Крім того, квартири в Києві коштують дорожче за квартири в більшості європейських столиць. При тому, що рівень життя там значно вищий, значно більш розвинута інфраструктура, а також чисті під'їзди, освітлені вулиці. З подальшим відкриттям для українців ринку праці Європейського Союзу, все більше наших громадян робитимуть вибір на користь Варшави та Праги, а не Києва чи Львова.

Слід погодитися – криза дійсно є. І вона дійсно несе Україні певні загрози.

Але вихід із ситуації, що склалася, не буде простим ні для будівельників, ні для держави. Однак, заходи, що пропонуються Будівельною палатою України не врятують ситуацію. Спрямовані вони, в основному, на підвищення доступу громадян до кредитних ресурсів. Тобто, будівельники хочуть щоб більше громадян могли взяти іпотечний кредит, незалежно від того, яка в них кредитна історія і чи зможуть вони такий кредит виплатити.

Але, якщо навіть будуть спрощені вимоги до видачі іпотечних кредитів, це не призведе до значного зростання попиту і не врятує ринок від падіння. Хіба що дозволить будівельникам продати те, що вони не можуть продати зараз. Але без суттєвої корекції ціни ринок не відновиться, і будівельну галузь очікує застій.

Бо житлова нерухомість надто переоцінена. І потрібно ціни знижувати. Лише зниження ціни призведе до збільшення попиту і дасть будівельній галузі поштовх до нового розвитку.

Потребує також вирішення ряд системних питань, починаючи від виділення землі тим, хто будує, а не тим хто заробляє на її перепродажі (тут варто погодитись із Будівельною палатою), і завершуючи застосуванням нових технологій у будівництві, які дозволяють суттєво знизити витрати на будівництво. Будівельні компанії, які звикли розкішно жити, мають стати конкурентними, а не монополістичними.

Уряду також варто звернути увагу на необхідність розвитку власного виробництва будівельних матеріалів, адже значна частина з них до цього часу завозиться із-за кордону, а отже їх вартість значно вища ніж тих, які були б виготовлені в Україні.

І ще одне. Без законодавчих змін, які запровадять конкуренцію на ринку будівництва житла і дозволять знизити вартість квадратного метра (це є завданням очолюваною мною комісії), програма "Доступне житло" не буде ефективною. А її наслідком стане лише збільшення доходів будівельних компаній, які отримають "ласі" замовлення, а також закріпачення на десятиліття сотень тисяч українців, які влізуть в кредитне ярмо з високими відсотками і більшість років свого трудового життя працюватимуть на банк, щоб виплатити кредит.

Оксана Білозір, Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з'ясування обставин встановлення високих цін на житло у м. Києві, інших містах України, а також невиконання забудовниками зобов'язань за договорами про інвестування у житлове будівництво

P.S.: Хочу заздалегідь відповісти на коментарі, що Білозір мовляв займається не своєю справою. Зайнялась вимушено, тому що до мене звернулись ошукані інвестори і їх проблемами в парламенті ніхто особливо не цікавився. Моє завдання забезпечити організаційну і політичну складову в роботі комісії, а до фахової роботи ми залучимо усіх зацікавлених професіоналів.

powered by lun.ua
Коментарі — 154
_Leo_ _ 17.07.2008 22:33
IP: 92.113.46.---
Пани Оксана, никто в этой стране не будет вас вспринимать всерьез. Вы в ЕЦ не поняли мы все давно изменились и нас изменил неи Ющенко и ни Тимошенко мы сами прожили 90-е. Мы сыты по горло лживой властью и паразитами депутатами. Есть система, есть закон люди голосуют за ПАРТИИ, если мы голосовали на НСНУ то какое право мы имеете оставаться нашими депутатами если вышли из НСНУ и создали непонятный ЕЦ. Ваш Балоган ЛТД терроризирует страну, вы мягко говоря достали своей Г Л У П О С Т Ь Ю! Вы наивны, вы уверены что народ схавает ваше дерьмо. Пока ВЫ ЛИЧНО БЕЛОЗИР не станете ЧЕЛОВЕКОМ с совестью и не положите мандат на стол – ВЫ ПУСТЫШКА! Извините за правду, вам видимо Карасев напел басни и вы верите в тупой пиар! МЫ УСТАЛИ ОТ ПРОХИНДЕЕВ ТИПА ВАС!
Карлик _ 17.07.2008 22:33
IP: 194.29.62.---
В парламенте тоже "зарплаты" (включая прибыли от бизнеса,взятки,льготы) выше европейских и проку никакого!С себя начните,а потом строители утихомирятся,видя,что спокойствие в государстве,что взяток никто не берет,аукционы прозрачные,перспектива небольшой прибыли выгоднее,чем необоснованные 200-300%
y-f _ 17.07.2008 22:22
IP: 92.113.19.---
в Афгане Билозирша рисковала не больше Литвина в Югославии и Плюща в Чернобыле.
все трое – фиктивные ветераны\инвалиды.
просто "некрадущие руки" не устояли перед очередной медалькой\статусом\льготой...
Olegususus _ 17.07.2008 22:20
IP: 77.122.233.---
В продолжении. "ЕЦ" просто хочет на себя финансовые потоки налом направить- вот это поверю. Неужели глупость такая несусветная- помощь, лоббирование, законодательная база вас реально интересует. Пришел, дал, потом наверное получил че хотел и вышел вон. Это работа для ваших талантов- все уверены. Рук. комисси является в данном случае посредником?
Olegususus _ 17.07.2008 22:15
IP: 77.122.233.---
Как по Зощенко: хочешь завалить дело- создай комиссию, состав неважен. Г- жа Билозир! Рекомендую на досуге. Полны п...ЕЦ!!!! Многое на 51году жизни поймете. Может переосмыслите. Ой... забыл. Он же Советский писатель (ющенки и др. не любят его) - тогда хорошо Остапа Вишню. Неужели вы до сих пор ничего не поняли- население это не БИОМАССА безмозглая. Народ ВАС НАКАЖЕТ.
Историчка _ 17.07.2008 22:04
IP: 91.124.213.---
Я не поклонница Билозир, но и не поклонница помаранчевого хамства.
Болт _ 17.07.2008 21:52
IP: 77.122.228.---
Госпожа Билозир!

В Вашем лице ЕЦ стал долстойным продолжателем пустозвонов с докладами на бюро ВЛКСМ районного масштаба.
Beata1 _ 17.07.2008 21:41
IP: 77.121.211.---
Прошу Сяню з поваги до читачів та до себе наступний раз в авторах статті писати 2 прізвища – своє (звичайно, першим) і прізвише справжнього автора матеріалу. В часи міністрування усі читали статтю-пряму мову Білозір з "Дзеркалі тижня". Хто ж після того повірить, що пані "дипломат" здатна так мислити, висловлюватись і писати?
Медвепут _ 17.07.2008 21:22
IP: 212.26.136.---
Повністю підтримую.
Митрофан2 _ 17.07.2008 21:18
IP: 212.1.97.---
Шлабы лучше петь.
А то будет полный пи...ЕЦ.
Філантроп _ 17.07.2008 21:14
IP: 89.105.239.---
Коли ваші комісії (відповідно комісійні) зникнуть з поля зору українців, тоді можливо і ціни зменшаться і ринок самоврегулюється. А то кожній рагулисі (по типу вас) потрібно видати " бєзоплатноє жілльо " і не тільки вам, а й всій родині (наприклад з хоружівки), от і закладають компанії це все в ціну, а люди це все проплачують.
Словом, сянцю – зчезніть будь-ласка н...
Olegususus _ 17.07.2008 21:14
IP: 77.122.233.---
Да очень интересно. Такое ощущение, что госпожа Билозир дожив до 51 года не знает чем заняться- это определенного рода мед. симптоматика уже кстати наступившая. А деньги заработать с ее известным именем можно всегда. Чего не хватает- 6-ой ступени пирамиды теории Маслоу? С прохиндеями закарпатскими быстренько можно опуститься на первую. Знаки свыше были же...... относительно недавно.
ЮРКО_НЕРОЗУМНИЙ _ 17.07.2008 21:07
IP: 77.121.157.---
"Беда,коль пироги начнет пекти сапожник, а сапоги тачать пирожник..."пам'ятаєте у Крилова? Шановно пані Оксано, не давайте свій підпис під "опуси",що для Вас пішуть, Вас вже підвели Кріль і Ко, коли за Вашим підписом відправили всемерновірноподдане " обурення" 10-ма запитаннями Т.Кузьо нашому всенароднообраному; хоча звісно,оно конечно, якщо кума за кума не вступиться,то хто ж? Правди нема куди діти, одного свого кума він вже хоче спровадити з України за те,що не схотив наслідувати Ваш приклад виставляти себе на посміховисько і урочисто "з'еднатися "
в єкстазі з ЕЦ. Я в Вас,пані Оксано,
давно хотів спитати, про що ви розмовляєте з п.Плющом під час сидіння і голосування у ВР,
бо так часто вас обох разом показує TV? Дві нероби під час голосування скажимо за

законопроект КМ про Кіпр,або змін до держбюджету. За що отримуєте зарплатню?
ганна_ахметова _ 17.07.2008 21:01
IP: 77.121.137.---
інколи краще спіівати ніж займатися законотворчістю
МаратСправедливий _ 17.07.2008 20:57
IP: 193.19.152.---
17.07.2008 20:16___ y-f
так в МинКульте тунеядка тоже ж реально не работала...
выдумала, что мол на неё навели ПОРЧУ
и пол-года провалялась в Феофании...
... залечивала Афганские Боевые Ранения...

Прости меня Господи. Но ты полное моральное уродище! Ты был в Афгане? Рисковал своей задницей? Тогда не п**** и иди отсюда на ***
darvan _ 17.07.2008 20:49
IP: 91.124.0.---
жаль цих наших Оксан,Руслан і т.п.-ну співаєте і непогано ж виходить-так і співайте собі,а то в міністри (боже,ітут виявляється отруїти хотіли,прям середновіччя вернулось),депутати-не ходите девки в клас...
Ф-Всеволод _ 17.07.2008 20:42
IP: 195.93.190.---
17.07.2008 20:26___ _Leo_

Все верно говорите? А может вы и я что-то позабыли и на выборах в блоке НУНС фигурировала какая-то быдлоговская ЕЦ?
Не было никакого ЕЦа?
Тогда гнать нафиг их из ВРУ, этих приплющенных петьовкнутых крилей с оробцеватыми билозирками.
_Leo_ _ 17.07.2008 20:26
IP: 92.113.46.---
Даже не читал! Тому что уверен на 100% от Белозир может быть лишь полный бред.

ПАНИ БИЛОЗИО КОГДА ВЫ КРИЛЬПЕТЕВКИ СЛОЖИТЕ ДЕПУТАТСКИЕ МАНДАТЫ!
Вы же греппЕЦ паразитов на теле НСНУ! У вас нет совести!
Prokurator _ 17.07.2008 20:23
IP: 77.52.226.---
Коротше кажучі, з житлом в столиці повний...ЄЦ!:)))
y-f _ 17.07.2008 20:18
IP: 92.113.19.---
... а каг тока "вьілечилась",
- сразу шасть в "ЕЦ". B]
ubermensh _ 17.07.2008 20:16
IP: 193.239.142.---
Якщо відкинути всі біографічні дані та політичні уподобання пані Білозір, то все тут правильно написано. Політики завжди вміють говорити правильні речі коли їм вигодно. Проте всім абсолютно ясно що благі побажання особливо щодо виділення землі залишаться тільки побажаннями нажаль. Тому що неможуть злодії в себе відбрати і віддати народу по справедливій ціні. Але ситуація дійсно цікава, як наші будівельні олігархи викрутяться. Тому що стверджувати тут дійсно щось важко, занадто все в нас запутано і в політиці і в економіці. От коли б'є бєспрєдел по самим його творцям.
y-f _ 17.07.2008 20:16
IP: 92.113.19.---
так в МинКульте тунеядка тоже ж реально не работала...
выдумала, что мол на неё навели ПОРЧУ
и пол-года провалялась в Феофании...
... залечивала Афганские Боевые Ранения...
letter _ 17.07.2008 20:08
IP: 77.247.31.---
Госпожа Билозир!Отчет о проделанной Вами работе прочитан,можете доложить своим покровителям,что работу,слава Богу,не запороли. Все,наработанное Вашей комиссией давно известно из сайтов,СМИ с аналитическими выкладками специалистов в сфере жилстроительства.Вас,проФФесионалку, некуда приткнуть с Вашим талантом разрушителя (помнится Минкульт),так впихнули в очередную комиссию ВР,которая по сути ничего не решает. Согласна с мнением Olegususus,Вы,как послушная статистка от скурвившихся ЕЦев сидИте с Плющом и отрабатываете,какую очередную подлость совершить для разрушения коалиции. Нет доверия ни Вам ни Вашим однопартийцам-ренегатам.Лучше бы Вы пели украинские песни,а не плясали под чужую дудку. Ганьба!
МаратСправедливий _ 17.07.2008 20:01
IP: 193.19.152.---
Но вообще-то надо согласиться, что все написанное – правда.
Чего так вдруг запищали строители? Деньги уплывают в бетон и не возвращаются
МаратСправедливий _ 17.07.2008 19:59
IP: 193.19.152.---
17.07.2008 19:54___ y-f
о... как тока возникла Шайка Вредителей "ЕЦ",
- так сразу начался Строительный Спад...

Это круто! Если Билозир год поработает председателем комиссии, цены на квартиры упадут раза в три. И тогда мы будем "банкуваты":)))
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter