Оксана Білозір Народний депутат України трьох скликань, Міністр культури і туризму України (2005 р.)

Що відбувається з житловим будівництвом?

17 липня 2008, 19:11

Учора сталася важлива подія. Вперше, за останні півроку, представники будівельної галузі (Будівельна палата Україна) зізналися в тому, що на ринку будівництва житла назріли кризові явища.

В той час, як все більше фахівців починаючи з початку року говорили про кризу на ринку нерухомості, так звані експерти, що представляли інтереси ріелтерів та будівельних компаній, переконували нас, що ціна на житло і далі зростатиме. Бо ж мовляв немає ніяких передумов для зниження ціни, пропозиція не встигає за попитом.

Та, як виявилося – встигла. І навіть обігнала. Захмарні ціни на київське (і не лише) житло відбили у бажаючих останню охоту його купувати.

Будівельники самі загнали себе в пастку. Їхні постійні спроби і далі нагнітати ситуацію на ринку, говорячи про постійне зростання цін, призвели до переоцінки вартості житла в Україні. Але купівельна спроможність громадян не є безмежною. Крім того, квартири в Києві коштують дорожче за квартири в більшості європейських столиць. При тому, що рівень життя там значно вищий, значно більш розвинута інфраструктура, а також чисті під'їзди, освітлені вулиці. З подальшим відкриттям для українців ринку праці Європейського Союзу, все більше наших громадян робитимуть вибір на користь Варшави та Праги, а не Києва чи Львова.

Слід погодитися – криза дійсно є. І вона дійсно несе Україні певні загрози.

Але вихід із ситуації, що склалася, не буде простим ні для будівельників, ні для держави. Однак, заходи, що пропонуються Будівельною палатою України не врятують ситуацію. Спрямовані вони, в основному, на підвищення доступу громадян до кредитних ресурсів. Тобто, будівельники хочуть щоб більше громадян могли взяти іпотечний кредит, незалежно від того, яка в них кредитна історія і чи зможуть вони такий кредит виплатити.

Але, якщо навіть будуть спрощені вимоги до видачі іпотечних кредитів, це не призведе до значного зростання попиту і не врятує ринок від падіння. Хіба що дозволить будівельникам продати те, що вони не можуть продати зараз. Але без суттєвої корекції ціни ринок не відновиться, і будівельну галузь очікує застій.

Бо житлова нерухомість надто переоцінена. І потрібно ціни знижувати. Лише зниження ціни призведе до збільшення попиту і дасть будівельній галузі поштовх до нового розвитку.

Потребує також вирішення ряд системних питань, починаючи від виділення землі тим, хто будує, а не тим хто заробляє на її перепродажі (тут варто погодитись із Будівельною палатою), і завершуючи застосуванням нових технологій у будівництві, які дозволяють суттєво знизити витрати на будівництво. Будівельні компанії, які звикли розкішно жити, мають стати конкурентними, а не монополістичними.

Уряду також варто звернути увагу на необхідність розвитку власного виробництва будівельних матеріалів, адже значна частина з них до цього часу завозиться із-за кордону, а отже їх вартість значно вища ніж тих, які були б виготовлені в Україні.

І ще одне. Без законодавчих змін, які запровадять конкуренцію на ринку будівництва житла і дозволять знизити вартість квадратного метра (це є завданням очолюваною мною комісії), програма "Доступне житло" не буде ефективною. А її наслідком стане лише збільшення доходів будівельних компаній, які отримають "ласі" замовлення, а також закріпачення на десятиліття сотень тисяч українців, які влізуть в кредитне ярмо з високими відсотками і більшість років свого трудового життя працюватимуть на банк, щоб виплатити кредит.

Оксана Білозір, Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з'ясування обставин встановлення високих цін на житло у м. Києві, інших містах України, а також невиконання забудовниками зобов'язань за договорами про інвестування у житлове будівництво

P.S.: Хочу заздалегідь відповісти на коментарі, що Білозір мовляв займається не своєю справою. Зайнялась вимушено, тому що до мене звернулись ошукані інвестори і їх проблемами в парламенті ніхто особливо не цікавився. Моє завдання забезпечити організаційну і політичну складову в роботі комісії, а до фахової роботи ми залучимо усіх зацікавлених професіоналів.

powered by lun.ua
Коментарі — 154
Unique _ 19.07.2008 15:17
IP: 91.124.30.---
19.07.2008 14:18___ МаратСправедливий

Бюджет змінився вибухово, клептомани рвуть, хто в Росію, хто до політичного небуття і камер готуються, сухарі сушать, разом із своїм кодлом шісток, шнирів та болонок.
Закінчилися ілюзії суспільства щодо Юща і його прихвостнів.
Померла Партія Регіонів.
Дояркою засвітився Литвин – тепер тільки на фермі йому й місце.
І за якихось півроку.
А ви – вже насушили?
Kitty _ 19.07.2008 14:23
IP: 92.113.33.---
19.07.2008 14:00___ МаратСправедливий
Балога Віктор Іванович – ему респект и уважуха. Вытащил Андреевича с глубокой задницы, в которую его засунула Юлечка.
А с чего Вы взяли, что вытащил? Отнюдь. ВАЮ там останется до скончания века, потому как сам себя туда загнал, и там ему самое место.:)
МаратСправедливий _ 19.07.2008 14:18
IP: 77.121.166.---
19.07.2008 10:50___ Unique

"Український прорив" – це і є стратегія, яка й виконується майже повністю, не розумієте – або робите вигляд,


Нє, це ж треба. Бгатенька, якщо Юля малограмотна москалька і не до кінця розуміє зміст слова "прорив", то чому ви повторюєте цю дурість.

Який "прорив"? Що прорвало? Дамба, каналізація чи гнійник? У першому і другому випадку це лихо. А в третьому означає, що варто лікуватись.
МаратСправедливий _ 19.07.2008 14:14
IP: 77.121.166.---
А в сумме имеем таки да, новую команду. И нечего на ЕЦ пинять, коли рожа крива!

ПыСы: МаратСправедливий в лояльности к ЕЦ никогда замечен не был.
МаратСправедливий _ 19.07.2008 14:10
IP: 77.121.166.---
6. Денисюк Людмила Всеволодівна – прикольная тетка. Счас зам Черновецкого по регуляторной политике. В прошлой жизни, до Черновецкого, во власти не была.

7. Дзонь Валентин Михайлович – что-то слышал, но не знаю.

8. Загрева Борис Юхимович – не помню такого.

9. Куніцин Сергій Володимирович – это чел с Крыма. Типо председатель Севастопольской РГА. Раньше был большим крымским начальником. То есть, таки дал, был во власти, но не на центральной уровне.

10. Оробець Леся Юріївна – это дочка приличного покойного человека нардепа Оробца. Немного странная, может потому что беременная. Никогда во власти не пребывала.

11. Петьовка Василь Васильович – закарпатский брателла Балоги, кореш по местным делам, в центральной власти не был.

12. Пономаренко Олег Володимирович – в первый раз слышу, не знаю.

13. Рева Світлана Леонідівна – фыг его знает, может чья то дочь или жена. Ну если я не слышал, то отношения к власти не имеет.

14. Таран Леся Йосипівна – тетка, работавшая раньше в региональном департаменте Нашей Украины. Во власти замечена не была.

15. Татусяк Сергій Пилипович – кажется в прошлом депутат. Во власти не помню.

16. Тополов Віктор Семенович – о, это один из донецких пацанов. Был министром, но недолго. Так что ничего толком не успел, ни украсть, ни сделать.

17. Шелудченко Віра Тимофіївна – не знаю такой.

18. Шумілкін Володимир Андрійович – это какой-то дядя из Харькова. Но не центровой.

Итак, что имеем в сумме?
МаратСправедливий _ 19.07.2008 14:00
IP: 77.121.166.---
19.07.2008 10:15___ Ф-Всеволод
18.07.2008 18:15___ МаратСправедливий
Народ, Вас что, заклинило? ЕЦу два дня от роду, а вы обвиняете его уже во всех грехах

Милейший, а сколько лет вся эта банда, оформившаяся в ЕЦ, находится на хлебных должностях при власти?


Ладно, давай по буквам:

1. Кріль Ігор Іванович – типо зам.Балоги по Закарпатью, то есть маленький региональный начальник. В госвласти не был;

2. Балога Віктор Іванович – ему респект и уважуха. Вытащил Андреевича с глубокой задницы, в которую его засунула Юлечка. В прошлой жизни местный авторитет (впрочем как 99% нынешней политэлиты);

3. Білозір Оксана Володимирівна – любимица народа и нелюбимица бездельников, которые пишут в блогах. Побыла при власти что-то около четырех месяцев. Судя по тому как визжал Яворивский, Танюк и прочие старперы-культурологи, сидящие на бюджетных бабках, чем то их все таки зацепила.

4. Бондар Віктор Васильович – ну, не пытайте. Не знаю, как этот мальчик вылез вперед. Хотя известно, что в отличие от других, по крупному не воровал.

5. Бондар Володимир Налькович – это прикольный дядька с Волыни. Типо губернатор. В общем не плохой и не вороватый.
Unique _ 19.07.2008 13:54
IP: 91.124.30.---
19.07.2008 10:53___ Unique

Може й не злодій, а злодійський раб – це точно.
Unique _ 19.07.2008 13:52
IP: 91.124.30.---
19.07.2008 12:50___ suspiria
Нічого, окрім плачів-стенаній та ненависницько-наївних обіцянок чогось гіршого і ще гіршого в майбутньому, ви запропонувати не можете.
Може ми й "безмозгі", але в реальному сьогоденні не оцінити 30,4 млрд.грн.додаткових надходжень до бюджету без приватизації і наперекір президенту власної країни – можуть тільки безнадійні.
Вам залишається молити Бога, щоб хтось атомну електростанцію підірвав, засуху зорганізував, компартію відновив – "інтелектуали" ви, як і амеби...
suspiria _ 19.07.2008 12:50
IP: 194.44.18.---
19.07.2008 10:50___ Unique
Все это пустая демагогия для электората БЮТ, которую Юлия Владимировна ласково называет "протоплазмой". Сиюминутные тактические ходы, которые Вы называете стратегией основаны на любимом принципе Тимошенко – друзьям -все, врагам -закон.
К концу года Вы это сами поймете, если только захотите конечно.
suspiria _ 19.07.2008 12:44
IP: 194.44.18.---
19.07.2008 10:30___ Ф-Всеволод

Знаете, если бы я доподлинно не знал, что Вы мой уважаемый далеко не юный друг, родились в селе, то догадался бы по стилю общения и сам.
Вы вообще реестр госпредприятий видели, безмозглый мой? Давайте может быть для наполнения бюджета продадим еще и собственность Министерства освiти, можно сразу выполнить бюджет за года. Приватизаторы хреновы, проклинаете совок, а проблемы бюджета решаете по-совковому. Ограбили местные бюджеты до нитки, посмотрим какой вой начнеться осенью, когда наступит отопительный сезон, радикалы долбанные.
Unique _ 19.07.2008 10:53
IP: 91.124.1.---
19.07.2008 09:20___ МаратСправедливий
Це ви так думаєте, чи сказано вам так думати?
Якщо ви – то не зовсім тим думаєте.
Я не знаю, що буде, на відміну від вас.
Я знаю, що є. Як і ви. Детінізація економіки мене влаштовує.
А вас – судячи з усього, ні. Ви – злодій?
Unique _ 19.07.2008 10:50
IP: 91.124.1.---
18.07.2008 23:57___ suspiria
Не здається. Кондові совкові комплекси у Вас в голові, незважаючи на можливість порівнювати. Цивілізація базується на приватній власності та добросовісній конкуренції. Із держави власник далеко не найкращий. ОПЗ із підняттям ціни на газ до бюджету принесе менше грошей і залишиться для нього видатковою частиною. Це просто здоровий глузд, який навіть стратегією назвати неможливо, проте Ющ. свідомо руйнує країну, представляючи клас, який може втримати владу при надзвичайних ситуаціях, в стані війни, тотальної бідності, голоду, маючи можливість якось пояснювати власну недолугість і злодійкуватість. Ситим і розумним суспільством переможці 1917-го управляти ніяк не зможуть.
"Український прорив" – це і є стратегія, яка й виконується майже повністю, не розумієте – або робите вигляд, – цього тільки Ви і такі як Ви. Спочатку ліквідовується розруха в головах.
Як тільки совок перестане мочитися біля унітазу – так у нього й розруха одразу закінчиться.
І буде Тимошенко Президентом, а Європа – в Україні.
Ф-Всеволод _ 19.07.2008 10:30
IP: 195.93.190.---
18.07.2008 23:57___ suspiria
18.07.2008 23:31___ Unique
А Вам не кажется, что продолжать продавать на 17-м году независимости предприятие построенное при совке, приносящее неплохой доход, и строить на этом бюджет мягко говоря – глупо.

Любезный, вы все же определитесь, либераст вы или нет. Ишь, как резво выступили против приватизации. Чисто сицилистическая Семенючка-Вонючка. Выходит, вроде, не либераст. Но почитаешь остальное – чистейший либерастишка хоруживско-донецкой породы. Лицемерный и подловатый. Или это из вас прагматизм прет, который политический цинизм?
Шановный, а вы вообще-то знаете, что 100% государственных предприятий практически нет. Все они ОАО, где финансово-имущественные дела решает часто, если не во всех случаях, бандитско-олигархическое меньшинство, как, например, на Днепроэнерго или Кременчугском нефтеперерабатывающем. Т.е. пользы от такой собственности государству (бюджету), как с быка молока.
Ваш однопартиец по хоруживско-донецкому либерастизму Влад-из-Харькова как-то проговорился, что он находится в услужении у донбасюрских бандитов, захвативших металлургию. А вы чьих бар холоп будете? Тех, что заправляют на Припортовом?
Ф-Всеволод _ 19.07.2008 10:15
IP: 195.93.190.---
18.07.2008 18:15___ МаратСправедливий
Народ, Вас что, заклинило? ЕЦу два дня от роду, а вы обвиняете его уже во всех грехах

Милейший, а сколько лет вся эта банда, оформившаяся в ЕЦ, находится на хлебных должностях при власти?
МаратСправедливий _ 19.07.2008 09:20
IP: 77.121.166.---
18.07.2008 23:31___ Unique

То, как Юля хотела проводить земельные аукционы, не прогресс и борьба с коррупцией, а дерибан и новая коррупция, наподобие Тендерной палаты.

И откуда у БЮТ страсть к глобальным схемам воровства?
suspiria _ 18.07.2008 23:57
IP: 194.44.18.---
18.07.2008 23:31___ Unique
А Вам не кажется, что продолжать продавать на 17-м году независимости предприятие построенное при совке, приносящее неплохой доход, и строить на этом бюджет мягко говоря – глупо. Вы бы продали часть своего дела, приносящего постоянную прибыль, для того что-бы купить себе, скажем, "Maserati"?
Вообще, ЮВТ, при моем личном уважении, всегда была и осталась супертактиком, вытягивающим из сиюминутной ситуации все, что возможно. Но стратегия у нее всегда хромала, стратег был Паша-пылесос, он руководил, а Юля выполняла. Не дано ей это, понимаете?
Где стратегия развития страны, на раздаче вкладов и обещаниях процветания ну станет она президентом. Дальше-то что?
Unique _ 18.07.2008 23:31
IP: 91.124.1.---
http://www.dt.ua/1000/1550/63624/:
Гучне призупинення президентом кабмінівських актів – і, через три-чотири місяці, тихе відкликання подання з Конституційного суду. Так було вже не раз (всі охочі можуть знайти підтвердження на сайті КС). Перша, друга й третя колегії суддів своїми визначеннями від 14 грудня і 17 грудня 2007 року, 2 квітня, 15 травня, 27 травня, 19 червня, 26 і 27 червня 2008-го визнавали не підвідомчими Конституційному суду питання, ініційовані главою держави в зв'язку з кабмінівськими рішеннями.
На перший погляд, істина тріумфує. Але час втрачено. Якщо від подання клопотання до його відкликання проходить, як у нашому випадку з ОПЗ, чотири місяці й плани уряду виявляються безнадійно зірваними, отже, мети досягнуто? І Юлії Тимошенко не дістанеться ні слава проведення земельних аукціонів, ні авторство продажу одного з найбільш ліквідних нині українських активів...
За найскромнішими експертними оцінками, злагоджені дії президента та КС на одеському "фронті" обернуться для держбюджету країни чималими втратами. З урахуванням нинішньої прибутковості підприємства, казна за нього легко могла б одержати вже в липні 2008-го приблизно 15 млрд. грн. А якби в суперечку за об'єкт утрутився "Газпром" (через "Сібур") – то й більше. Зайві це гроші для країни чи ні, питання риторичне.

Це отакі-от ваші "інтереси"? І хіба не справедливо, не гуманно було б відстріляти і таких "політиків", і таку "електорат-біомасу"?
МаратСправедливий _ 18.07.2008 22:54
IP: 77.121.166.---
18.07.2008 19:45___ suspiria
18.07.2008 19:08___ Vlad_iz_Kharkova

Ну, а чем же чиновники будут харчеваться, жить будут на зарплату несчастные, что ли?
В Германии и Штатах стагнация начнется в автомобильной промышленности, спрос на лексусы и мерины резко упадет.


+100!
МаратСправедливий _ 18.07.2008 22:53
IP: 77.121.166.---
Unique
18.07.2008 18:15___ МаратСправедливий
Само його створення мало дуже суттєві політико-правові наслідки: постало питання відсутності-наявності проурядової парламентської коаліції, вчергове підтвердило антидержавну і антиукраїнську політику президента і його секретаріату, аморальну позицію зрадників, які не голосували за зміни до бюджету і вкотре знівелювали ефективність роботи уряду...
Напакостили, як коти капосні, і на Говерлу полізли, щоб випити і знову – напакостити...
Поки клептоманів на нари не розсадимо – порядку не буде в жодній сфері. А будівництво – попри всі старання хабарників – відрегулює попит, як в Казахстані


Абсолютно не согласен! Предательство было сразу после выборов, как раз со стороны блока "Наша Украина – Народная Самооборона". Я голосовал за НУНС, как за прагматическую силу, отстаивающую интересы среднего класса. Я не голосовал за БЮТ – параноиков-популистов. Поэтому, когда верхушка НУНС (Кириленко, Луценко и т.д.) побежали к Юле на поклон и подмахнули илиотское по содержанию коалиционное соглашение, они предали мои интересы.
Unique _ 18.07.2008 20:39
IP: 91.124.1.---
18.07.2008 18:15___ МаратСправедливий
Само його створення мало дуже суттєві політико-правові наслідки: постало питання відсутності-наявності проурядової парламентської коаліції, вчергове підтвердило антидержавну і антиукраїнську політику президента і його секретаріату, аморальну позицію зрадників, які не голосували за зміни до бюджету і вкотре знівелювали ефективність роботи уряду...
Напакостили, як коти капосні, і на Говерлу полізли, щоб випити і знову – напакостити...
Поки клептоманів на нари не розсадимо – порядку не буде в жодній сфері. А будівництво – попри всі старання хабарників – відрегулює попит, як в Казахстані.
suspiria _ 18.07.2008 19:45
IP: 194.44.18.---
18.07.2008 19:08___ Vlad_iz_Kharkova

Ну, а чем же чиновники будут харчеваться, жить будут на зарплату несчастные, что ли?
В Германии и Штатах стагнация начнется в автомобильной промышленности, спрос на лексусы и мерины резко упадет.
Злой Вы, недобрый человек...
Vlad_iz_Kharkova _ 18.07.2008 19:08
IP: 195.26.93.---
18.07.2008 10:47_ ОГОГО Вы пишите все правильно, но хотелосьбы, чтобы Вы увиделии другое. Бардак нельзя устранить единым дейвтсием или заменой одних людей на других. Бардак – это отношения миллионов людей. Когда-то благосостояние власти и верхов бизнеса основывалось на взаимозачетах, на 1000% инфляци. Тем не менее, усилиями других людей во власти,в бизнсес, в обществе удалось убрать и такую инфляцию, и взаимозачеты. Так и бардак в разрешительной системе. Его можно и нужно убрать не дожидаясь полной иокончатлеьной победы порядка. И наведение хотя быотносительного порядка в стр-ве станет шагом к общему порядку в гос-ве. И шагом у обновлению элиты, йдут те, кто не приспособится, как ушли многеи короли взаимозачетов.
Разрешительных процедур на дом не более 25, срок принятия решения – до 2-х недель, ответственность за неправомерное разрешение или неразрешение.
Фиксация прав собственности – до 2 недель после подачи документов.
Это можно и нужно попытаться сделать, не дожидаясь всеобщего счастья.
МаратСправедливий _ 18.07.2008 18:15
IP: 193.19.152.---
Народ, Вас что, заклинило? ЕЦу два дня от роду, а вы обвиняете его уже во всех грехах
Kitty _ 18.07.2008 16:10
IP: 92.113.67.---
Уряду також варто звернути увагу на...
Потребує також вирішення ряд системних питань...
І ще одне. Без законодавчих змін...
Панi Оксано!
Упомянутая в статье проблема, а также многие-многие другие негаразды давно бы успешно были решены, если бы не усилия интриганов-пройдох, которые наконец-то легализовались в виде злокачественного новообразования под оптимистичным названием пипЕЦ. Как говорят медики, правильный диагноз – это половина успеха в лечении. Уверена, наша страна радикально расправится с этой пакостью, и всё у нас будет хорошо.
Unique _ 18.07.2008 13:46
IP: 91.124.1.---
Оксано, будучи нардепом, пора б навчитися в корінь дивитися.

Попробуйте чесно відповісти на питання, якою була б Україна, якби Ющенко не відправив у відставку найуспішніший український уряд 8 вересня 2005-го року?

Економісні та правові наслідки створення "ЄЦ":
1.Чи сприяє покращенню економічної ситуації в державі Ваше неголосування за зміни до держбюджету?
Тільки не кажіть, що "ЄЦ" створювався для чогось іншого.

Покличте санітарів: http://www.pravda.com.ua/news/2008/7/17/78898.htm, - можете заперечити?

3.Економічні
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter