Сергій Дацюк Філософ

МИР ЧИ ВІЙНА? або обмірковування заклику Юрія Луценка до "штурму правлячої банди"

17 січня 2014, 11:59

Прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони є свідченням того, що всі наші стояння на Майдані привели не до прогресу, а до реакції, не до революції, а до контрреволюції.

Тобто правове поле в результаті наших протестів на Майдані не покращилося, а стало ще гірше. Саме Майдан призвів до прийнятих 16-го січня 2014 року Парламентом реакційних законів.

Це означає, що революції не відбулось, бо ми не мали волі і розуміння її робити, а мали волю лише на бунт.

Це означає, що відбулася контрреволюція, бо влада мала волю і розуміння задавити наш бунт.

16-го січня Юрій Луценко в своєму блозі на УП написав доволі емоційний текст "Викрадення вільної України".

Сам характер цього тексту такий, що повністю порушує прийняті того ж дня в Парламенті закони, що легалізують в країні диктатуру.

Згідно з цими законами Луценко, як і інші блогери УП з закликами до насильницького повалення існуючого режиму, мають бути арештовані, а сам блог на УП ліквідований. І якщо цього не відбувається, то це означає, що влада поки що не знає, як технічно це зробити.

Водночас ми повинні відстояти наше право обговорювати різні сценарії розвитку подій в країні, навіть насильницькі. В цьому сенсі ми маємо бути готові до опору владі у процесі виконання нею реакційних законів – "законів реакції" або "законів диктатури".

Констатуюча частина тексту Луценка вірна, і оцінка лідерів опозиції точна.

Однак пропозиція "штурму правлячої банди" є непродуманою, неясною і відтак дуже небезпечною.

Дехто з протестуючих вже намагався провести "штурм правлячої банди" – 1 грудня 2013 року відбувся штурм Адміністрації Президента.

Реакція влади була агресивна, а згідно новоприйнятих законів вже законна і не може мати ніякого покарання.

Реакція суспільства була неоднозначна, зокрема була названа провокацією, а один з учасників Дмитро Корчинський, наскільки відомо, перебуває на нелегальному становищі.

Прийняті Парламентом 16 січня 2014 року закони дозволяють владі щодо наступного штурму діяти ще більш жорстко.

Більш жорстко означає застосування зброї.

Проти мирних людей на повністю законних підставах можуть бути застосовані не тільки спецзасоби захисту (щити і дубинки), але і зброя, зокрема травматична і в особливих умовах навіть вогнепальна.

Якщо ми закликаємо беззбройних людей на штурм проти озброєних силових структур, то це нерозсудливість, якщо не сказати різкіше.

Якщо ж ми закликаємо до збройного повстання, то так швидко воно не планується. При цьому має бути точно вказано, де брати зброю. І потрібно врахувати, що озброєння потребує деякого часу. Окрім того, влада всіляко чинитиме перепони такому озброєнню мирного населення.

Повалення озброєної влади без зброї це ілюзія романтичних революціонерів, яка дуже дорого коштуватиме людям.

І все-таки я вважає, що це передчасно. Ми не вичерпали всіх можливостей мирного тиску на владу.

Юрій Луценко зовсім неправильно вважає, що нам нема чого втрачати.

Нам є що втрачати.

Ми можемо втратити ситуацію громадянського конфлікту, яка гірша за ситуацію громадянського миру, але краща за ситуацію громадянської війни.

Ми можемо втратити стабільно працюючу, хоч і стагнуючу економіку.

Ми можемо втратити цілісність країни.

Якщо ми вважаємо, що це все "нічого", тоді звичайно давайте штурмувати.

Але що робити після штурму? Де позитивна програма революційних перетворень на найближчі 3-6 місяців після штурму – крок за кроком?

Чи все буде як завжди – "треба взяти владу, а там подивимося"? Ми вже багато бачили політиків, які так міркують.

Відсутність програми покрокових революційних дій після штурму це фактично підготовка поразки революції. Можна взяти владу і завести країни у безвихідь.

Навіщо тоді штурм? Країна і так котиться в безодню. Безодня в ситуації громадянської війни набагато гірша, ніж безодня в ситуації миру.

Я ж, як і раніше, вважаю, що нам потрібен не "штурм", не облога будинків владоможців – справа не в конкретних, навіть дуже корумпованих, особах.

Справа в революції, цілі якої я описав. Революція не проти окремих людей чи органів влади, а революція проти соціальної системи.

Нам потрібно перетворити Майдан не у Народний Фронт Майдану, бо з таким Фронтом влада дуже швидко розправиться на повністю законних підставах.

Нам потрібно перетворити Майдан на набір соціальних проектів з відкритими цілями, відкритим фінансуванням і відкритою щоденною звітністю.

Допоки влада не вбивала людей, мирна революція все ще можлива.

Після смерті людей в процесі штурму, навіть якщо вони будуть влаштовані шляхом провокацій, повернення до мирної революції буде вже неможливе.

powered by lun.ua
Коментарі — 451
Костянтин Кулак _ 17.01.2014 18:58
IP: 195.189.17.---
-Graffo-:
22 січня, в День Соборності, українців запрошують погрюкати по каструлях на знак протесту проти брехні, хабарництва та порушення прав людини
.
Який ідіот це придумав? Чи ідіотка?
Ще не вистачало, що українців почали сприймати як нью-йоркських повій
Респект!
А от зібратися на Віче в робочий день, всі кинувши свою роботу – це було б ДІЛО!
Иван Карпов _ 17.01.2014 18:57
IP: 217.76.199.---
При всей моей нелюбви к УНР, не как к идее независимой Украинской республики, а как к реальному государственному образованию, хочу заметить, что главной причиной её бесславного конца было засилье в руководстве "кухонных интеллигентов", свято уверенных, что стоит им только сделать заявление, выпустить универсал или произнести речь, как все в радиусе 20 000 километров сразу прозреют от невероятной демократичности, достоинства и искренности идей, содержащихся в этих заявлениях, универсалах и речах, и, осенённые этим прозрением, мгновенно падут на колени и начнут неистово каяться.

Печально, что в нашей сегодняшней политической и интеллектуальной элите слишком много "наследников" Грушевского и Винниченко, бездарно проср...вших первую Украинскую республику.
асфальт _ 17.01.2014 18:54
IP: 159.160.138.---
Какой мир, какая война.Для того что бы обезвредить банду надо арестовать главарей.Это рыл 4-5.Из них действительно охраняют только одного.Запереть его в берлоге,охране предложить один раз в течении получаса полную амнистию.Оставшимся героям отрезать все коммуникации,связь а взамен подключить городскую канализацию,через сутки сами придут в плен.Более-менее вменяемым авторитетам и лидерам группировки объяснить что за содействие свое останется при них,просто к корыту больше никогда не пустят.Они согласятся.Возможных сепаратистов через месяц подавят сами крепостные с голодухи,у них по карманам запасов на две недели.А там куда хотят туда и присоединяются,но лучше к Раше,хрен прокормишь этот табун трудяг.В воскресенье начать,к вечеру понедельника все закончится.Не выходит сделать самим,выпускайте Тимоху или наймите титушек.По сотне 1,5 мил. виче скинется,должно хватить.
Аффтору,у нашей шайки и сейчас нет никакого ни плана ни экономики,так что не малань ничего мы не теряем.
citoyen _ 17.01.2014 18:53
IP: 109.207.207.---
Віктор Мусіяка: Як тільки у вересні 2010-го стало відомо про рішення Конституційного суду повернутися до Конституції 1996-го року, я говорив, писав і обгрунтовував, що відбулася узурпація влади. Конституційний лад у країні було зведено нанівець. Відповідно, все що відбувається впродовж останніх 3-х років у сфері держуправління не є легітимним. Я хочу, щоб суспільство це чітко зрозуміло //glavcom.ua/articles/16608.html //derjava.jimdo.com/ Тазик Януковича
orelchan _ 17.01.2014 18:46
IP: 74.125.181.---
present
Роман Иванов
Иисус же – сказал им: не бывает пророк без чести, разве только в отечестве своем и в доме своем. (Матфей, гл. 13, ст. 57).
Послушайте умного человека. Мы действительно в шаге от пропасти...
Куда нас толкают и те кто у кормушки, и те кто к ней рвется.

...Зрозуміло,що т.звана влада,нахабно здійснює констітуційний переворот. Таким чином,поставила себе за межи закону. ТОБТО СТАЛА НЕЛІГЕТИМНОЮ! Суспільство не знає своєї Констітуції. Та хоча б той же Дацюк нагадав у своєму слушному нарисі,які конкретно статті 5 і 22 Констітуції злочинно-умісно порушила т.званна влада.Тож державний злочин! Кара за те- Вища міра покарання! Ясне діло, що освічені своїми зверхниками громодяни України, відкидають ті заколотницкі дії,ставшого нелігітимним парламенту,вищого чиновничіства та ігнорують їхні псевдозакони,роз"яснюючи це і правоохоронним структурам.
kren _ 17.01.2014 18:41
IP: 188.0.104.---
Karpaty – rodina mustangov
...БСЭ: Мул (от лат. mulus), домашнее животное, гибрид лошади (кобылы) и осла (самца)...

Вцілому ви вірно розумієте ситуацію.Ким насправді був ваш батько може знати тільки ваша мати.
Тому всі питання про найближчого пращура можна з,ясувати і без витрат на генетичну експертизу.
Grandfather Drossel _ 17.01.2014 18:39
IP: 74.125.18.---
jurko242, Pom_advokat чего Вы пристали к мирнопасущемуся Мустангу?

Бог и так лишила его разума.
А тут Вы ещё...
Yuri Kariy _ 17.01.2014 18:38
IP: 93.73.218.---
Олександр Колодяжний:
Якщо 1 грудня більшістю людей штурмовики сприймалися як провокатори, то вчора комунорегіонали видали індульгенцію на подібні дії та заклики в очах суспільства. Це вже будуть не провокатори, а герої. Хоча далеко не для всіх, звісно.
Інша справа, що силовий варіант потребує довгої підготовки, серйозних ресурсів. До силового варіанту найбільше готова влада бо найбільше його боїться. Та й не слід забувати що навіть в разі перемоги, як нас вчить історія, встановлюється диктатура.
Румунія. Ніякої диктатури.
Pom_advokat _ 17.01.2014 18:33
IP: 89.252.30.---
Pom_advokat:
Karpaty – rodina mustangov:
еврея и украинки...
Мул тупой, тебе объяснили, что при таком скрещивании ты не давил бы на клаву, а "считался бы украинцем и мерз бы сейчас в палатке на Майдане".
Тупого мула отзываю назад, обздался, но только мула. Так что маланец дави на клаву и дальше, в теплом кресле.
jurko242 _ 17.01.2014 18:32
IP: 74.125.181.---
Karpaty – rodina mustangov:

БСЭ: Мул (от лат. mulus), домашнее животное, гибрид лошади (кобылы) и осла (самца). Лошак, гибрид от спаривания ослицы с жеребцом. Т.е. прямо противоположное тому, что утверждали вы с Далем. Нужно серьезнее подходить к вопросам скрещивания. Ведь если бы вы были результатом скрещивания еврейки и украинца, то считались бы украинцем и мерзли бы сейчас в палатке на Майдане. А так вы – результат скрещивания еврейки и украинца – считаетесь евреем и наслаждаетесь безграничными возможностями, которые вам дает пособие по безработице, в самом Берлине
Так БСЭ- авторитет только для детей и внуков НКВДистов из Николаева, там много чего написано, как и в 8-ми различных вариантов Истории КПСС,но приятно, что вы таки заинтересовались своим истинным происхождением,
Pom_advokat _ 17.01.2014 18:30
IP: 89.252.30.---
Karpaty – rodina mustangov:
еврея и украинки...
Мул тупой, тебе объяснили, что при таком скрещивании ты не давил бы на клаву, а "считался бы украинцем и мерз бы сейчас в палатке на Майдане".
Олександр Колодяжний _ 17.01.2014 18:24
IP: 195.250.62.---
Якщо 1 грудня більшістю людей штурмовики сприймалися як провокатори, то вчора комунорегіонали видали індульгенцію на подібні дії та заклики в очах суспільства. Це вже будуть не провокатори, а герої. Хоча далеко не для всіх, звісно.
Інша справа, що силовий варіант потребує довгої підготовки, серйозних ресурсів. До силового варіанту найбільше готова влада бо найбільше його боїться. Та й не слід забувати що навіть в разі перемоги, як нас вчить історія, встановлюється диктатура.
Георгий Мироненко _ 17.01.2014 18:22
IP: 74.125.18.---
Сергій Дацюк є типовим представником закамуфльованої самоцензури, як і сама безхребетна Гардарика. Працюють на Банкову під лозунгом захисту Майдану як виразники тупого пацифістського напряму. Раніше думали, що ЄС нам поможе. Розкривайте рот поширше. Самі безпорадні – то й допомогати вам нічого. Майдан – набір соціальних проектів? Що це за маячня. Люди хочуть реальних змін.
Peter Novak _ 17.01.2014 18:15
IP: 46.185.122.---
Ялинкович з Азіровим це реінкарновані Сталін і Молотов.
Ті відібрали зерно у селян і продали його за кордон. В результаті за часів голодомору загинуло 3 мнл. людей.
Інші відібрали кошти на лікування онкохворих дітей і віддали їх ментам.
Скільки в цьому році з 5,5 тис дітей помре через недостатнє фінансування? Ось і паралелі.
Yuri Kariy _ 17.01.2014 18:12
IP: 93.73.218.---
Иван Гонта:
А автору не здається, що саме в нерішучій позиції саме таких, як він, причина невиразності дій протестувальників починаючи з 1 грудня?
Може краще впливати на владу поясненням їй, дуже простої істини, неодноразово перевіреної світовою історією, при немирних революціях полонених не беруть. Тож чи варто владі гратися в російську рулетку з долею?
Яких рішучих дій ви хочете? Ви тримали барикаду в ночі? Варто було попробувати! Може, треба було стріляти? Чим, кому, в кого? Що лишиться в разі програшу?
Oleksander Matvienko _ 17.01.2014 18:12
IP: 74.125.17.---
Roman Kalytovskyi:
Oleksander Matvienko:

Страйк може пропонувати тільки особа, яка не може адекватно оцінити настрої всіх українців.
Якщо не можемо вийти на страйк тоді пора розходить по домах, лягти в свою тепленьку постельку і заспокоїти себе тим, що не так вже все і погано,от може якусь премію виплатать за минулий рік.
Треба створювати з майданівців по всій Україні гурти, на кшталт козацьких куренів, які б в разі потреби могли зібратись в потрібному місці. А до цього часу збирати інформацію про казнокрадів, хабарників, корупціонерів (про бандитів), і при здобутті влади, щоб довго їх не шукати, застосувати до них силу Закону. Ви ж їх всі добре знаєте. Маєток голови суду, а поряд прокурора, начальника міліції, податкової, митниці і т.д. Курені підтримують постійний звязок між собою та центральним куренем, ведуть пропаганду ідей Майдану на місцях і проводять спільні місцеві акції.
Любов Антоненко _ 17.01.2014 18:07
IP: 74.125.181.---
Все в нашому житті йде по Волі Божій...Ну,що ж в якийсь раз "ожесточилось серце фараона".Тож будемо надіятись,що ми станемо вільними в своїй країні,а не рабами.Так тисячі років назад,Моїсей просив у фараона,щоб той відпустив народ свій. І це не сталось в одну хвилину.Будемо вірити в перемогу і вона обовязково прийде.
jurko242 _ 17.01.2014 18:07
IP: 74.125.181.---
Karpaty – rodina mustangov:
]Так вы зоологию учили по Далю?
А Шопена и Шнитке вам ваш старший брат Мордехай насвистывал?
А при чём тут к вам зология? Это определения значения слова, а словарь В.И. Даля- энциклопедическое справочное издание, и кого вы там себе выберете, кто вам больше подойдёт-ваше дело,

Завидую вам, вы лично были на концерте Шопена и Шнитке на сцене Областного Дворца Культуры Николаева
Петро Балик _ 17.01.2014 18:05
IP: 74.125.181.---
Grandfather Drossel:
Karpaty – rodina mustangov:
Так вы зоологию учили по Далю?
А Шопена и Шнитке вам ваш старший брат Мордехай насвистывал?
Что Вы там мямлите, Мустанг?

Учитывая то, что научились ржать в рифму, предлагаю Вам обозваться Пегасом.
Тоже конь, но с крылышками.
)))
==========
Який з Глєба кінь?. Радше, дятел з пір"ям.
Базь _ 17.01.2014 18:04
IP: 195.64.237.---
Пане Сергій Дацюк, дай Бог Вам здоровя – воно Вам ще буде потрібно для пробудження Громадян України, я вже мушу сьоодні завершувати – я молю Бога, щоб завтра проснулося зранку ще хоча б один Громадянин України!!! Дай Бог Вам здоровя!!!
Иван Гонта _ 17.01.2014 18:04
IP: 93.73.27.---
А автору не здається, що саме в нерішучій позиції саме таких, як він, причина невиразності дій протестувальників починаючи з 1 грудня?
Може краще впливати на владу поясненням їй, дуже простої істини, неодноразово перевіреної світовою історією, при немирних революціях полонених не беруть. Тож чи варто владі гратися в російську рулетку з долею?
Петро Дігтяр _ 17.01.2014 18:03
IP: 195.18.28.---
Сергію! Додам. Це обовязково! Захопити аеропорти в усіх регіональних центрах. Не слухати Яценюка "тиснути на президента" ветувати означені закони.
Oleksander Matvienko _ 17.01.2014 18:03
IP: 74.125.181.---
Петро Дігтяр:
Сергію! Твої роздуми побудовані на реальній основі поточного моменту, а тому орієнтують громадян України добиватися не збройними але більш радикальними діями. Згадаємо історію початку ХХ ст. Захоплювалися вокзали, телеграф, арсенали. Сьогодні слід перекрити всі комунікації влади. Якщо там стоїть "беркут" його оточити багатотисячною масою. Мирно не давати їх розблокувати. Сергію, якщо зможеш довести мою думку до колективного організатора спротиву ц е буде спрацьовувати і рухати нас до позитивного результату. Неділля. Віче. це край. Після, Розвиток контреволюції.
Якщо там стоїть "беркут" його оточити багатотисячною масою. І що далі? Нам би 100 тис протестувальників. Ну прийшли 24.11.13 100 тис. Нам би 1 млн. протестувальників. Ну прийшло 01.12 і 08.12 по 1 млн. і що далі? Нам би 10 млн., то тоді б ми їм показали. І що далі, що хочете показати?
Сергій Панаев _ 17.01.2014 18:03
IP: 37.229.174.---
Та мусора і і їхні с... ки – тітушки ср... на ваші проекти. А згідно прийнятих законів і збиратись уже заборонено.
Nikolay Kozyrev _ 17.01.2014 18:02
IP: 74.125.181.---
Вопрос автору: "правильно ли" (с точки зрения стратегии революции) немецкий народ развалил Берлинскую стену 9 ноября 1989 года?
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter