Сергій Дацюк Філософ

ЧИ ПРОІСНУЄ УКРАЇНА ЩЕ ХОЧА Б 25 РОКІВ?

23 серпня 2016, 09:35

Традиційно день Незалежності України має меморіальний контекст. Це погана традиція. Цей день повинен мати, перш за все, футурологічний контекст. Контекстуальну традицію святкування цього дня потрібно змінювати. Тому ми поговоримо про наступні 25 років України.

Що в нашому досвіді дозволяє думати, що Україна проіснує ще хоча б 25 років, як вона проіснувала вже 25 років з 1991 року нині? Це точно не останні 3 роки нашої сучасної історії. І це майбуть точно не український правлячий клас в екзистенції свого 25-літнього існування.

Читаючи історію про міжусобні війни та жадібність українського правлячого класу минулих років, розумієш, що по суті з того часу нічого не змінилося. І доля держави так само мало цікавить українських багатіїв та владоможців, як і сотні років тому.

Тут я продовжую розвивати теорію фронтиру, започатковану в роботі "Україна і майбутнє".

Імперські ідеї в Україні завжди були чужими. Фронтирна позиція країна ніколи не дозволяла претендувати на щось більше, ніж "наша хата скраю". Причому "наша хата скраю" по відношенню до всіх цивілізацій, окрім так само фронтирних (Польщі, Білорусі і Литви).

Саме зараз можна чітко і з наявним сучасним досвідом зрозуміти, що Фронтирна Цивілізація може вижити лише в тому разі, коли вона буде як оригінальна значно відрізнятися від всіх сусідніх цивілізацій, коли вона буде дуже міцно захищеною і коли вона буде неагресивною (неекспансивною).

Оригінальність цивілізації означає її несхожу на решту країн систему мотивацій, а також оригінальну культуру (науку, мистецтво та духовні практики включно з релігією). Міцний захист як важка ноша в стані постійної напруженості чи навіть постійних конфліктів – це потужна армія, повітряний та морський щити. А от фронтирна експансія це взагалі тема для окремої розмови.

Усяка експансія Фронтирної Цивілізації неминуче веде до розколу (відколу) чужорідних приєднаних частин або до виникнення дуже жорсткого авторитаризму чи навіть тоталітаризму, бо інакше настільки різні частини в єдності не втримати. З найменшими зусиллями влади може існувати лише цілісна всередині країна. В іншому разі країну з неоднорідних частин потрібно тримати силою.

Авторитаризм чи тоталітаризм неодмінно веде до руйнування свободи, а це в свою чергу веде до стагнації чи архаїзації, як це зараз відбувається в Росії. Стагнація чи архаїзація призводить до соціального вибуху зсередини чи до завойовницьких війн ззовні (хай навіть у вигляді світової блокади чи ізоляції), а це веде в свою чергу до великих людських втрат. Це азбука цивілізаційної динаміки.

Тому експансія Фронтирної Цивілізації не може бути територіальною. Експансія Фронтирної Цивілізації має бути культурно-мотиваційною, інформаційною, смислообразною. Територія Фронтиру має стати цікавою для світу настільки, щоб ніхто не хотів її завойовувати – ось головна мотиваційна настанова фронтирної культурної політики.

Україна не може дозволити собі класичної геополітики чи класичної хронополітики. Тому Україна має розвивати фронтирну геополітику та фронтирну хронополітику. Саме відношення до себе як до функціонального Хартленду є для України образливим, оскільки концепція Маккіндера – "хто володіє Хартлендом, той володіє Світовим островом, а отже і світом" – це концепція об'єктивації України з боку оригінальних і більш сильних цивілізацій.

В цій концепції Хартленд це спляча цивілізація, яка може належати іншим цивілізаціям, але ніколи не може бути самостійною. Отже пробудження Хартленду як світового цивілізаційного суб'єкта є основою творення Фронтирної Цивілізації.

Якщо росіяни бідкаються, що Захід займається стримуванням їх цивілізації, то по відношенню до України діє принципово більш жорстка політика – тримання в стані сну. Україна потрібна Європі і Росії допоки вона спить. Як тільки Україна робить спробу проснутися, її знищують в буквальному розумінні. Причому непублічна домовленість про знищення України це загальна історична практика сусідніх цивілізацій.

Найбільша проблема Фронтирної Цивілізації у тому, що вона, на відміну від цивілізацій-сусідів, не встигає накопичити достатньо економічного багатства, культурного та соціального капіталу для того, щоб здійснити цивілізаційний прорив. Україну постійно знищують при спробі здійснення цивілізаційного розвитку при найменших натяках на спробу цивілізаційного прориву. Всі свої цивілізаційні прориви, за винятком Київської Русі, Україна здійснила в складі інших цивілізацій.

Щоб здійснити цивілізаційний прорив, окрім великого економічного багатства та достатнього соціо-культурного капіталу, потрібен правлячий клас з уявленнями про цивілізаційний розвиток. Причому класичні західні уявлення про цивілізаційний розвиток для України не зовсім підходять. Україні потрібна своя особлива Теорія Фронтиру або Теорія Фронтирної Цивілізації.

Виклики Фронтирної Цивілізації інші, ніж виклики нефронтирних цивілізацій. Якщо нефронтирні цивілізації можуть вести війни десятками років, поступово і з невеликими втратами порівнюючи свої потенціали та виясняючи зрештою спільну перспективу при збереженні повної чи значної частини незалежності своїх держав, то позиція затиснення Фрнтирної цивілізації між іншими цивілізаціями не дає Україні такої можливості: тут війни відбуваються значно швидше і ведуть до значно більшого руйнування – до фактично повної руїни та до повної втрати незалежності державою.

Відповідно функції фронтирного правлячого класу відрізняються від функцій правлячих класів нефронтирних цивілізацій. Функція правлячого класу Фронтирної Цивілізації полягає у тому, щоб розуміти, що відбувається не тільки з власною, але і з сусідніми цивілізаціями, це означає розуміти, що відбувається зі світом загалом (оскільки Західна цивілізація по суті домінувала в світі протягом останніх століть). А в ситуації світової кризи фронтирний правлячий клас повинен пропонувати перспективу для сусідніх цивілізацій, бо інакше цивілізаційно некомпетентні правителі (як от нині Путін) неодмінно будуть зазіхати на ресурси Фронтирної Цивілізації.

Водночас в Україні традиційно фронтирний правлячий клас не встигає накопичити достатньо економічного багатства, культурного та соціального капіталу, щоб здійснювати перетворення цивілізаційного рівня. Максимум, на що вистачає фронтирного правлячого класу, це накопичити економічного багатства для своєї родини і потім емігрувати, здавши свою країну чи її частини під окупаційне чи зовнішнє управління. Тому фронтирний правлячий клас України в останні часи переважно ублюдочний.

Найголовніше, що в ході цивілізаційного розвитку відбуваються дві неприємні речі – 1) знищується інтелектуальний потенціал цивілізації; 2) відбувається інтелектуально-мотиваційна деградація правлячого класу цивілізації. Тобто в моменти нетривалої в історичному плані спроби пробудження України як цивілізації фронтиру потрібно встигати робити інтелектуальні надзусилля та дуже швидко оновлювати свій правлячий клас.

Інтелектуальна підпорядкованість та вторинність України за часів СРСР погано відобразилася на інтелектуалах. Вони не звикли повсякдень, а в історичному плані втратили традицію – ставити перші та останні запитання самостійно (а не сподіватися на інших), будувати власні теорії (а не вичитувати чужі теорії з книжок), творити власну філософію (а не лише займатися філософознавством). Ціною великих зусиль та самопожертв зараз в Україні створено шанс для інтелектуального прориву, але інтелектофобний спротив так званого креативного класу та олігархізованого правлячого класу повсякчас зменшує цей шанс.

Фронтирна Цивілізація створює потужний виклик для інтелектуалів. Це означає, що інтелектуали мають працювати на межі інтелектуальних зусиль – їм потрібно встигати інтелектуально освоювати сусідні цивілізації і інноваційно просувати свою цивілізацію в інакше, в складніше, в осмисленіше, в перспективніше. Це дуже важко, бо більшість інтелектуалів, досягнувши певного статусу та популярності, перестають працювати на межі. І відновити їх мотивації до інтелектуальних надзусиль дуже важко.

Зі свого досвіду скажу, що полеміка в таких випадках веде дуже часто лише до особистих образ, а не до відновлення інтелектуальних надзусиль опонента. Але без критичних стимулів неможливо обійтись для відновлення інтелектуальних надзусиль, адже зайнявши статусну інтелектуальну позицію і відмовившись при цьому від інтелектуальних інновацій, інтелектуал цей стан передає і решті суспільства. При цьому суспільство в традиційній українській інтелектофобії заспокоюється, і виходить, що Україна знову програє в інтелектуальному плані своїм сусідам.

Фронтир – це неперервна інтелектуальна гонитва. Фронтирна цивілізація має постійно займати більш інтелектуально забезпечену і просунуту цивілізаційну позицію, ніж сусіди, інакше такій цивілізації просто не вижити. Більше того, фронтирні інтелектуали мають ще й переборювати інтелектофобію власного правлячого класу, постійно революціонізуючи його шляхом інновативної освіти та консультацій. Окрім того, фронтирні духовні лідери мають постійно оновлювати мотиваційні настанови суспільства, безжалісно і критично виховуючи, а іноді і люструючи за підтримки громади, власний правлячий клас.

Історичний досвід довгої безнадійної боротьби ОУН-УПА дуже негативно відобразився на українському правлячому класі. За нинішніх споживчих цінностей, які масово транслюються олігархічним телебаченням, правлячий клас в принципі не готовий ні до якої самопожертви. Український правлячий клас в своїй більшості готовий тільки до одного – якомога більше накрасти в Україні і втекти.

Тобто ми як українська громада все це знаємо і готові зрозуміти об'єктивні обставини, що спонукали правлячий клас до короткострокових завдань та до кланового збагачення, якщо би правлячий клас в ситуації революції та війни готовий був би радикально змінюватися. Якщо би правлячий клас був здатний до переосмислення свого минулого-теперішнього-майбутнього, до перепрограмування своєї діяльності, до покарання найбільш одіозних злочинців-убивць-злодіїв-хабарників-мародерів, українська громада пішла би на те, що не наполягала би на екзистенційній відповідальності свого правлячого класу.

Можна було б сказати: накрали і втекли – подавіться і не повертайтеся, не заважайте. Але правлячий клас навіть в умовах революції та війни продовжує здирництво та мародерство. Не за те батько сина бив, що пив, а за те, що похмелявся. Тяжкий споживацький запій українського правлячого класу ставить хрест на його перспективах. Громада вже вимагає екзистенційної відповідальності правлячого класу, але все ще боїться громадянської війни на всій території України.

Отже окрім інтелектофобії обивателів, друга головна проблема України це розбещений споживацтвом, несолідарний з громадою, без стратегічних компетенцій, інтелектофобний правлячий клас. При тому, що виклики, які стоять перед українським правлячим класом значно більші, ніж ті, які стоять перед сусідніми правлячими класами. Якщо такий правлячий клас збережеться ще деякий час, то Україна точно не збережеться.

Для успішної діяльності фронтирного правлячого класу потрібні на порядок більші стратегічні зусилля. Але в тому-то й справа, що інтелектуальні традиції, які навіть встигають виникнути завдяки самопожертвам інтелектуалів у Фронтирній Цивілізації, руйнуються вщент кожного разу при хронополітичних розривах, коли міжцивізіаційні розломи роблять фронтир полем зіткнення (війни) сусідніх цивілізацій. Інтелектуальні надзусилля мало чого варті для власної країни, якщо вони не підтримуються власним правлячим класом.

Головний ресурс нинішньої України це активна громада, яка в своїх мислительних установках та мотиваційних настановах значно випереджає правлячий клас і здатна навіть стимулювати інтелектуалів. Головне цивілізаційне завдання – швидка люстрація до 80% правлячого класу та люстрація до 50% креативного класу, розчищаючи дорогу інтелектуалам і особливо молоді, зокрема і молодим інтелектуалам.

Що цьому заважає?

Найбільшою загрозою для існування України є те, що українська громада стомилася – від постійних понукань та зазіхань Росії, від приязної, але епізодичної та егоїстичної підтримки Заходу і Європи зокрема, від злодійкуватого, мародерського і байдужого до власної громади правлячого класу, від непоборної корупції, від невмирущих олігархів. Українці втомилися постійно боротися і воювати за єдність та цивілізованість країни.

Ми якось не бажаємо обговорювати неприємні факти, але еміграція з України вже після Революції Гідності продовжується. І саме це породжує безнадію. І саме безнадія і депресія є найбільшим ворогом існування України.

Вибачте, що кажу це все під час святкування 25-ти років незалежності, але, з іншого боку, коли ж це все казати?

Війна і фрагментація в Україні є наслідком простих рішень – Росії, яка думає, що може поновити імперію, російськомовних українців, які думають, що варто їм перейти в Росію, то настане щастя, україномовних українців, які думають, що якщо знищити чи хоча б вигнати з країни російськомовних українців, то все буде добре, креативного класу, якому здається, що коли він обслуговує правлячий клас, то виконує свою функцію, інтелектуалів, яким легше перейти в стан креативного класу, ніж тримати свою позицію в процесі постійних інтелектуальних надзусиль проти мейнстриму.

Це дуже важкі завдання. Але якщо їх не здійснити, то ювілею 50-ти років незалежної України просто не буде. Україна не проіснує наступних 25 років з таким правлячим класом і з таким креативним класом, що блокує інтелектуальний процес.

Якщо Україна збережеться, то не тому, що все буде просто. Україна збережеться, якщо вона буде набагато складніша, ніж в минулому і ніж сьогодні. Проста Україна сенсу не має і перспективи впродовж найближчих років не матиме. Перспективу має лише складна Україна.

Перший етап революції восени 2015-го року закінчився тривалою політичною кризою, яка в свою чергу закінчилася контрреволюційними переворотом в Парламенті в квітні 2016-го року. Ми святкуємо 25-ліття Незалежної України в стані контрреволюції та загрози ескалації війни з Росією.

Без другого етапу революції Україна приречена на руйнування і подальшу фрагментацію.

Зі святом вас, шановні українці!

powered by lun.ua
Коментарі — 224
-Vesna- _ 24.08.2016 21:49
IP: 93.72.142.---
Mike_Kharkov:
-Vesna-:
Иллюзии... вот на чем вас кремль разводит как котят. Ретроиллюзии.
Плюс театр идиотства имени Киселева... с целым набором распятых мальчиков.
А в итоге – война. И тонны горя.
Иллюзии? Кремль? у меня? нет, у кого-то может и да.
Вы валите все "не ваше" в одну кучу, одно пятно одного цвета. А это слепота. "Вата" по-вашему.
Мир не только с градациями серого – он цветной:)
Да ничего я не валю.
Да и цветного в обманутых надеждах мало.
Именно бэк ін ЮССР... спекулирует Путин.
С некотрым тюнингом конечно. Акцентом на каноничность православия и имперскость царской России. Вообщем скомпилировали темку "русский мир" называется.
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 21:36
IP: 146.148.9.---
kren:
. Mike_Kharkov...Нормальное государство граждан учит...

угу,всі 25 р.на-дамбасє- (С).правили виключно-комуністи і канкрєтниє пацани-.Одначе-прі бєньдєрах-
шахтарі не боялися конфліктувати з начальством...
Ну і що? от ви (та й я) зараз живете "прі бєньдєрах", як воно? схоже на нормальну державу?
Що сказати-то хотіли? вони самі винуваті? теж я кажу і вам. І собі.
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 21:16
IP: 146.148.9.---
-Vesna-:
Иллюзии... вот на чем вас кремль разводит как котят. Ретроиллюзии.
Плюс театр идиотства имени Киселева... с целым набором распятых мальчиков.
А в итоге – война. И тонны горя.
Иллюзии? Кремль? у меня? нет, у кого-то может и да.
Вы валите все "не ваше" в одну кучу, одно пятно одного цвета. А это слепота. "Вата" по-вашему.
Мир не только с градациями серого – он цветной:)
kren _ 24.08.2016 21:01
IP: 178.95.234.---
. Mike_Kharkov...Нормальное государство граждан учит...

угу,всі 25 р.на-дамбасє- (С).правили виключно-комуністи і канкрєтниє пацани-.Одначе-прі бєньдєрах-
шахтарі не боялися конфліктувати з начальством.Коли накінець-дамбас палучіл сваво пацана-в прези,народ з радості заліз у копанки і-тайно благодаріл- свого бога за таке щастя.Шахтарям од -пронзітєльного ощущєнія благолєпія-мабуть,язики в сраки втягло...Молчанов зі*Взгляда*показав радісне життя -сурових шахтьоров з їх шах тьоркамі- що дождали таки-своєй в доску власті-.
Не кажучи вже про -тіпєря-коли-прі новой то,народной, власті- всім так гарно стало,
що навіть дрібний бізнес вирішив-самона ціоналізіроватьця-...а нах...ну тоісь,коли-нормальноє государство-всьо для народа- да для народа-...
-Vesna- _ 24.08.2016 20:51
IP: 93.72.142.---
Oleg Seltsov:
-Vesna-:
Oleg Seltsov:
Тут такие прелестные непуганные идиоты.
Ну... на Востоке нашей страны уже пуганные идиоты.
На бывшем востоке вашей страны.
Историчка, вы уже и Харьков засунули в ОРДЛО?
Это вы погарячились.
-Vesna- _ 24.08.2016 20:50
IP: 93.72.142.---
Mike_Kharkov:
Вас забавляет растерянность и глупость еще не проснувшихся? ну, так и вы такая же, только до вас еще очередь не дошла. Не тешьте себя иллюзиями превосходства
Иллюзии... вот на чем вас кремль разводит как котят. Ретроиллюзии.
Плюс театр идиотства имени Киселева... с целым набором распятых мальчиков.
А в итоге – война. И тонны горя.
-Vesna- _ 24.08.2016 20:45
IP: 93.72.142.---
Oleg Seltsov:
Тут такие прелестные непуганные идиоты.
Ну... на Востоке нашей страны уже пуганные идиоты.
sidor _ 24.08.2016 20:19
IP: 77.52.78.---
Микола Злочевський:
....Ув. Историчка, как Ваши отношения с паном Яном?...
Блин, так шо это оно??? Гермафродит или трансвестит?
Микола Злочевський _ 24.08.2016 20:05
IP: 46.119.98.---
Oleg Seltsov:
sidor:
Oleg Seltsov:
Oleg Seltsov:
112.ua/politika/ministr-energetiki-i-ugolnoy-promyshlennosti-igor-nasalik-v-efire-112-ukraina-onlayn-translyaciya-333908.html (смотреть с 7.30)

"Если говорить чисто по газу, я еще раз хочу подтвердить, что мы не взяли ни одного кубометра газа у РФ. Да, мы платим дороже, поскольку мы платим за транзит и по территории Украины, и по территории Европы и назад, и на сегодняшний день эта цена составляет 185 долларов. По прямому контракту с РФ эта цена бы составляла 140 долларов", – заявил Насалик.

Он отметил, что это цена "независимости Украины" от российского газа.
Є такий народ, якому все одно, шо газ по 50, шо по 500.

Зате як гарно співає.
затасуй трубы с газом РФ себе у дупу и грай як волынка.
ψidor, ищите себе партнера в своей сексуальной меншині.
Ув. Историчка, как Ваши отношения с паном Яном? Есть прогресс?
sidor _ 24.08.2016 20:04
IP: 77.52.78.---
Oleg Seltsov:
sidor:
Oleg Seltsov:
Oleg Seltsov:
112.ua/politika/ministr-energetiki-i-ugolnoy-promyshlennosti-igor-nasalik-v-efire-112-ukraina-onlayn-translyaciya-333908.html (смотреть с 7.30)

"Если говорить чисто по газу, я еще раз хочу подтвердить, что мы не взяли ни одного кубометра газа у РФ. Да, мы платим дороже, поскольку мы платим за транзит и по территории Украины, и по территории Европы и назад, и на сегодняшний день эта цена составляет 185 долларов. По прямому контракту с РФ эта цена бы составляла 140 долларов", – заявил Насалик.

Он отметил, что это цена "независимости Украины" от российского газа.
Є такий народ, якому все одно, шо газ по 50, шо по 500.

Зате як гарно співає.
затасуй трубы с газом РФ себе у дупу и грай як волынка.
ψidor, ищите себе партнера в своей сексуальной меншині.
так ищи себе единомышленников на русвесне а не ошивайся на бандерсайтах...
sidor _ 24.08.2016 20:02
IP: 77.52.78.---
Mike_Kharkov:
1) в нашем регионе всех украинцев живущих за харьковской областью до войны называли бандеровцы. Бандеровцы "вырвалось" чисто автоматом – читай вместо бандеровцев "хохлы".
2) Зато у меня есть знакомые хозяева магазинов, которые деньги делают только на "паленке" и левом табаке, который шел потоком с территории нынешней луга/н/донии и спирте, который шел с Бахмута и Ростова.
Микола Злочевський _ 24.08.2016 20:02
IP: 46.119.98.---
-Vesna-:
Mike_Kharkov:
Это что-то меняет в истории 2014-го года? в мотивации тех, кто погнал отряды "освободителей" с майдана на восток? Это что-то меняет в политике тупой "украинизации" Крыма за 25 лет?
А чего хотел восток в 2014-м и против чего восстал вы помните еще? Сносить/не сносить Ленина, УПА/неУПА, язык/не язык – все это признаки простой, старой и феодальной Украины, фейки в 21-м веке. Они ниточки для кукловодов, за них дергают по обе стороны фронта. Имеем результат, и вам до сих пор невидимы нити?
Что Вы пишите... святый Боже.
Это просто мусор какой-то пропагандистский.
Этот Мишутка гныда еще та...
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 19:49
IP: 146.148.9.---
Да, но глядя лет эдак на 50 назад и сравнивая 24 августа с 7 ноября могу отметить один плюс – 7 ноября никто и не пытался анализировать ситуацию и вести дискуссии не на кухне.
А 24 августа это можно. Это единственное достижение, которым даже еще не научились как следует пользоваться, пытаясь не выбиться из мэйнстрима. Как уж тут не вспомнить "Колею " Высоцкого:)
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 19:41
IP: 130.211.104.---
sidor:
Mike_Kharkov:
Сносить/не сносить Ленина, УПА/неУПА, язык/не язык – все это признаки простой, старой и феодальной Украины, фейки в 21-м веке...
.
И де такое было.?.
Да вот же, сами пишете – "бандеровсцы": "у РФ армия большая и сильная – вмиг бандеровцам голову скрутит."...Десь так."

На) (рен тот ленин, язык и УПА нужны 80% населению дон.обл. Самое главное – стабильно дешевое пойло и колбаса...
У меня нет статистики по алкоголю по регионам, но не уверен, что отличается в разы. Как правило, связано у депрессивностью, а она с политикой государства. Поэтому похоже, что на них давно положили, а потом еще и снаряды. Нормальное государство граждан учит, а не убивает, дает стимулы к жизни, перспективу. А этого не было, значит и шанса не было. Фактически, государство расписалось в своей беспомощности.
sidor _ 24.08.2016 19:41
IP: 77.52.78.---
Andrey Kononenko:
...Я помню, как происходил захват. Боевики имели смехотворно малые силы. Тогда я тоже считал происходящее зрадой. Но сейчас я думаю, что уже тогда Порошенко получил от России угрозу более полномасштабного вторжения в случае чего. Вот и боялись в Киеве......

) (ерь это все. С самого начала существовала договоренность о "сдаче" донбасса и Мариуполя. Поэтому и ВЫПУСТИЛИ вооруженное кодло бандюков со Славянска и Краматорска спокойно в донецк. Хотя бы ради приличия обстреляли колонну, которая передвигалась по автодороге. До донецка были как минимум три позиции, когда колонну можно было накрыть или ракетами или самолетами – места такие где нет жилых застроек от 10 до 40 километров. Гати – не хочу...
И все было бы "по сценарию" если бы добробаты не "напороли боков" – заступили "за красные флажки" и поперли "мочить в сортире" гопников...Тогда "заинтересованные" и устроили илказан и ДА/П- страхом и ужасом заставить пипл смирится...
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 19:23
IP: 104.155.84.---
-Vesna-:
Oleg Seltsov: Mike_Kharkov


pravda.com.ua/articles/2016/08/19/7118157/

Читайте, cовочки.
Игра в СССР.
Причем Дубинянского сложно "обвинить" к лояльности к украинским националистам... он скорее вата.
Вас забавляет растерянность и глупость еще не проснувшихся? ну, так и вы такая же, только до вас еще очередь не дошла. Не тешьте себя иллюзиями превосходства, это игра с неожиданными поворотами.
Я видел и СССР, и нынешнее, и в состоянии сравнивать и делать выводы, как по событиям, так и по людям, Дубинянский все правильно там написал, кроме одного – "забыл" указать, что "ностальгирующим массам отведена роль пешек" относится ко всем. Он написал очевидное для своей карьеры, не для вашей:), как нет СССР, так нет и коммунистов с националистами у нас уже. Это игра, есть только эксплуатация их "светлого образа", пока кто-то помнит. Но он об этом уже не напишет:)
sidor _ 24.08.2016 19:15
IP: 77.52.78.---
Andrey Kononenko:
Mike_Kharkov:
Andrey Kononenko:
Mike_Kharkov:
И лично мне стыдно, что им приходится стоять там для защиты одной части Украины от другой
Мда... Жаль, что вы оказываетесь ватным пропагандистом.

Я – русскоязычный житель Донбасса, с рождения. В 2014 наблюдал российскую оккупацию моего города и надеялся, что маленькая украинская армия быстро уничтожит всех сепарских тварей. От кого вы меня хотели "защищать"?
От двадцати тысяч трупов, они вас не беспокоят? И тварей будет все больше по обе стороны. Так бывает везде где почти нет государства.
Не надоело вам еще придуриваться?
Чтобы избежать большого количества погибших, нужно было в 2014 уничтожать всех оккупантов и их технику, пересекавших украинскую границу. Надеюсь, вы понимаете, что Украина не имела и до сих пор не имеет для этого подходящего оружия.
все имелось и имеется.
sidor _ 24.08.2016 19:13
IP: 77.52.78.---
Oleg Seltsov:
Oleg Seltsov:
Тысяча кубометров европейского газа обходится Киеву на 45 долларов дороже, чем возможные поставки из России, заявил глава Минэнерго Украины Игорь Насалик в эфире телеканала "112 Украина". На треть дороже!!!

112.ua/politika/ministr-energetiki-i-ugolnoy-promyshlennosti-igor-nasalik-v-efire-112-ukraina-onlayn-translyaciya-333908.html (смотреть с 7.30)

"Если говорить чисто по газу, я еще раз хочу подтвердить, что мы не взяли ни одного кубометра газа у РФ. Да, мы платим дороже, поскольку мы платим за транзит и по территории Украины, и по территории Европы и назад, и на сегодняшний день эта цена составляет 185 долларов. По прямому контракту с РФ эта цена бы составляла 140 долларов", – заявил Насалик.

Он отметил, что это цена "независимости Украины" от российского газа.
Є такий народ, якому все одно, шо газ по 50, шо по 500.

Зате як гарно співає.
затасуй трубы с газом РФ себе у дупу и грай як волынка.
sidor _ 24.08.2016 19:08
IP: 77.52.78.---
Mike_Kharkov:
А чего хотел восток в 2014-м и против чего восстал вы помните еще?......Конечно помним "Отделимся и будут у нас зарплаты российские а цены на продукты и комуналку – украинские. Хохлам деваться не куда будет со своим товаром, так как только РФ их покупает, поэтому хохлы будут нам все продавать. А чуть что – у РФ армия большая и сильная – вмиг бандеровцам голову скрутит."...Десь так.

Сносить/не сносить Ленина, УПА/неУПА, язык/не язык – все это признаки простой, старой и феодальной Украины, фейки в 21-м веке......И де такое было.? На) (рен тот ленин, язык и УПА нужны 80% населению дон.обл. Самое главное – стабильно дешевое пойло и колбаса.
Они ниточки для кукловодов, за них дергают по обе стороны фронта... Имеем результат, и вам до сих пор невидимы нити?......Конечно видимы. И фамилии известны. За поддержку на выборах вотчина должна быть легально закреплена за "попутчиком революции".
kren _ 24.08.2016 18:58
IP: 178.95.234.---
Andrey Kononenko...Вопрос только в том, как Украина использовала два последних года для ликвидации проблемы с отсутствием современного оружия.

та так же як і 25 попередніх.Ви не звернули уваги на цитату з попереднього коменту;- Ті, хто вбивав нас на Майдані, знову посміхаються з телеекранів, – ветеран батальйону "Донбас"16.08.2016...
.

Andrey Kononenko...Но сейчас я думаю, что уже тогда Порошенко получил от России угрозу более полномасштабного вторжения в случае чего...

і шо? вже загрози вторгнення нема?чи може вони там домовилися про поетапну здачу України) (-лу.з поетап ним винищенням...всіх незгодних з договорняками?
Та якою б оснащенною не була армія.коли за дзвінком агрессора,керівництво здає території...
для чого тоді потрібна армія?Щоб завойовник відпрацьовував бойові навички з найменшими втратами для себе і з допомогою крмпрадорського керівництва завойованої держави,щей покривав свої фінекономічні збитки?
-Vesna- _ 24.08.2016 18:50
IP: 93.72.142.---
Oleg Seltsov: Mike_Kharkov


pravda.com.ua/articles/2016/08/19/7118157/

Читайте, cовочки.
Игра в СССР.
Причем Дубинянского сложно "обвинить" к лояльности к украинским националистам... он скорее вата.
Andrey Kononenko _ 24.08.2016 18:38
IP: 188.163.73.---
kren:
Я помню, как происходил захват. Боевики имели смехотворно малые силы. Тогда я тоже считал происходящее зрадой. Но сейчас я думаю, что уже тогда Порошенко получил от России угрозу более полномасштабного вторжения в случае чего. Вот и боялись в Киеве. И правильно делали, потому что Украина не имела адекватного оружия в адекватном количестве на случай "более полномасштабного вторжения". И армии почти не было. Вопрос только в том, как Украина использовала два последних года для ликвидации проблемы с отсутствием современного оружия.
kren _ 24.08.2016 18:07
IP: 178.95.234.---
4Andrey Kononenko Чтобы избежать большого количества погибших...
зауважте, як складено комент.Ще раніше,був-пробував коментувати відомі події,називаючи;-
імена,посади,дати і місця подій,факти,взяті з офійних джерел,з зазначенням таких,коменти не пропускалися...через заборонену лексику.
kren _ 24.08.2016 18:03
IP: 178.95.234.---
3. Andrey Kononenko Чтобы избежать большого количества погибших...
Не відсутність,хоча і мало було,зброї і техніки,а зрада на найвищому рівні,договорняки
не дивовижно,що й з агресором,призвели військову ситуацію в Україні до нинішнього стану.

... Ми повернулись, ми бачимо, що боротьба в тилу програна – ті, хто вбивав нас на Майдані, а потім тікав і ховався, і боявся подати голос, знову по-хазяйськи посміхаються з телеекранів.А ті, хто клявся боротися з ними, мають такі ж хороші автомобілі й посади, сидять поруч з ними в одних студіях, і говорять, говорять, говорять...
Ті, хто вбивав нас на Майдані, знову посміхаються з телеекранів, – ветеран батальйону "Донбас"16.08.2016.
kren _ 24.08.2016 18:02
IP: 178.95.234.---
2Andrey Kononenko Чтобы избежать большого количества погибших...
Перші підрозділи рос.військ зайши в Україну 23.8.*14.Всі соцмережі повідомляли про просування
ворожих підрозділів,волали до командування щось зробити...еліти готувалися до параду.
Коли дивилися трансляції перших спроб з*ясувати винних в ІЛ.казані.пам*ятаєте,що говорили – прідставітілі-командування?повідомлення повинні підтвердитися 3-ма.неза лежними джерелами?!
(а що? військова розвідка не надійне джерело?) -наші джерела доповідали,що ніякого вторгнення нема?!...
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter