Сергій Дацюк Філософ

ЧИ ПРОІСНУЄ УКРАЇНА ЩЕ ХОЧА Б 25 РОКІВ?

23 серпня 2016, 09:35

Традиційно день Незалежності України має меморіальний контекст. Це погана традиція. Цей день повинен мати, перш за все, футурологічний контекст. Контекстуальну традицію святкування цього дня потрібно змінювати. Тому ми поговоримо про наступні 25 років України.

Що в нашому досвіді дозволяє думати, що Україна проіснує ще хоча б 25 років, як вона проіснувала вже 25 років з 1991 року нині? Це точно не останні 3 роки нашої сучасної історії. І це майбуть точно не український правлячий клас в екзистенції свого 25-літнього існування.

Читаючи історію про міжусобні війни та жадібність українського правлячого класу минулих років, розумієш, що по суті з того часу нічого не змінилося. І доля держави так само мало цікавить українських багатіїв та владоможців, як і сотні років тому.

Тут я продовжую розвивати теорію фронтиру, започатковану в роботі "Україна і майбутнє".

Імперські ідеї в Україні завжди були чужими. Фронтирна позиція країна ніколи не дозволяла претендувати на щось більше, ніж "наша хата скраю". Причому "наша хата скраю" по відношенню до всіх цивілізацій, окрім так само фронтирних (Польщі, Білорусі і Литви).

Саме зараз можна чітко і з наявним сучасним досвідом зрозуміти, що Фронтирна Цивілізація може вижити лише в тому разі, коли вона буде як оригінальна значно відрізнятися від всіх сусідніх цивілізацій, коли вона буде дуже міцно захищеною і коли вона буде неагресивною (неекспансивною).

Оригінальність цивілізації означає її несхожу на решту країн систему мотивацій, а також оригінальну культуру (науку, мистецтво та духовні практики включно з релігією). Міцний захист як важка ноша в стані постійної напруженості чи навіть постійних конфліктів – це потужна армія, повітряний та морський щити. А от фронтирна експансія це взагалі тема для окремої розмови.

Усяка експансія Фронтирної Цивілізації неминуче веде до розколу (відколу) чужорідних приєднаних частин або до виникнення дуже жорсткого авторитаризму чи навіть тоталітаризму, бо інакше настільки різні частини в єдності не втримати. З найменшими зусиллями влади може існувати лише цілісна всередині країна. В іншому разі країну з неоднорідних частин потрібно тримати силою.

Авторитаризм чи тоталітаризм неодмінно веде до руйнування свободи, а це в свою чергу веде до стагнації чи архаїзації, як це зараз відбувається в Росії. Стагнація чи архаїзація призводить до соціального вибуху зсередини чи до завойовницьких війн ззовні (хай навіть у вигляді світової блокади чи ізоляції), а це веде в свою чергу до великих людських втрат. Це азбука цивілізаційної динаміки.

Тому експансія Фронтирної Цивілізації не може бути територіальною. Експансія Фронтирної Цивілізації має бути культурно-мотиваційною, інформаційною, смислообразною. Територія Фронтиру має стати цікавою для світу настільки, щоб ніхто не хотів її завойовувати – ось головна мотиваційна настанова фронтирної культурної політики.

Україна не може дозволити собі класичної геополітики чи класичної хронополітики. Тому Україна має розвивати фронтирну геополітику та фронтирну хронополітику. Саме відношення до себе як до функціонального Хартленду є для України образливим, оскільки концепція Маккіндера – "хто володіє Хартлендом, той володіє Світовим островом, а отже і світом" – це концепція об'єктивації України з боку оригінальних і більш сильних цивілізацій.

В цій концепції Хартленд це спляча цивілізація, яка може належати іншим цивілізаціям, але ніколи не може бути самостійною. Отже пробудження Хартленду як світового цивілізаційного суб'єкта є основою творення Фронтирної Цивілізації.

Якщо росіяни бідкаються, що Захід займається стримуванням їх цивілізації, то по відношенню до України діє принципово більш жорстка політика – тримання в стані сну. Україна потрібна Європі і Росії допоки вона спить. Як тільки Україна робить спробу проснутися, її знищують в буквальному розумінні. Причому непублічна домовленість про знищення України це загальна історична практика сусідніх цивілізацій.

Найбільша проблема Фронтирної Цивілізації у тому, що вона, на відміну від цивілізацій-сусідів, не встигає накопичити достатньо економічного багатства, культурного та соціального капіталу для того, щоб здійснити цивілізаційний прорив. Україну постійно знищують при спробі здійснення цивілізаційного розвитку при найменших натяках на спробу цивілізаційного прориву. Всі свої цивілізаційні прориви, за винятком Київської Русі, Україна здійснила в складі інших цивілізацій.

Щоб здійснити цивілізаційний прорив, окрім великого економічного багатства та достатнього соціо-культурного капіталу, потрібен правлячий клас з уявленнями про цивілізаційний розвиток. Причому класичні західні уявлення про цивілізаційний розвиток для України не зовсім підходять. Україні потрібна своя особлива Теорія Фронтиру або Теорія Фронтирної Цивілізації.

Виклики Фронтирної Цивілізації інші, ніж виклики нефронтирних цивілізацій. Якщо нефронтирні цивілізації можуть вести війни десятками років, поступово і з невеликими втратами порівнюючи свої потенціали та виясняючи зрештою спільну перспективу при збереженні повної чи значної частини незалежності своїх держав, то позиція затиснення Фрнтирної цивілізації між іншими цивілізаціями не дає Україні такої можливості: тут війни відбуваються значно швидше і ведуть до значно більшого руйнування – до фактично повної руїни та до повної втрати незалежності державою.

Відповідно функції фронтирного правлячого класу відрізняються від функцій правлячих класів нефронтирних цивілізацій. Функція правлячого класу Фронтирної Цивілізації полягає у тому, щоб розуміти, що відбувається не тільки з власною, але і з сусідніми цивілізаціями, це означає розуміти, що відбувається зі світом загалом (оскільки Західна цивілізація по суті домінувала в світі протягом останніх століть). А в ситуації світової кризи фронтирний правлячий клас повинен пропонувати перспективу для сусідніх цивілізацій, бо інакше цивілізаційно некомпетентні правителі (як от нині Путін) неодмінно будуть зазіхати на ресурси Фронтирної Цивілізації.

Водночас в Україні традиційно фронтирний правлячий клас не встигає накопичити достатньо економічного багатства, культурного та соціального капіталу, щоб здійснювати перетворення цивілізаційного рівня. Максимум, на що вистачає фронтирного правлячого класу, це накопичити економічного багатства для своєї родини і потім емігрувати, здавши свою країну чи її частини під окупаційне чи зовнішнє управління. Тому фронтирний правлячий клас України в останні часи переважно ублюдочний.

Найголовніше, що в ході цивілізаційного розвитку відбуваються дві неприємні речі – 1) знищується інтелектуальний потенціал цивілізації; 2) відбувається інтелектуально-мотиваційна деградація правлячого класу цивілізації. Тобто в моменти нетривалої в історичному плані спроби пробудження України як цивілізації фронтиру потрібно встигати робити інтелектуальні надзусилля та дуже швидко оновлювати свій правлячий клас.

Інтелектуальна підпорядкованість та вторинність України за часів СРСР погано відобразилася на інтелектуалах. Вони не звикли повсякдень, а в історичному плані втратили традицію – ставити перші та останні запитання самостійно (а не сподіватися на інших), будувати власні теорії (а не вичитувати чужі теорії з книжок), творити власну філософію (а не лише займатися філософознавством). Ціною великих зусиль та самопожертв зараз в Україні створено шанс для інтелектуального прориву, але інтелектофобний спротив так званого креативного класу та олігархізованого правлячого класу повсякчас зменшує цей шанс.

Фронтирна Цивілізація створює потужний виклик для інтелектуалів. Це означає, що інтелектуали мають працювати на межі інтелектуальних зусиль – їм потрібно встигати інтелектуально освоювати сусідні цивілізації і інноваційно просувати свою цивілізацію в інакше, в складніше, в осмисленіше, в перспективніше. Це дуже важко, бо більшість інтелектуалів, досягнувши певного статусу та популярності, перестають працювати на межі. І відновити їх мотивації до інтелектуальних надзусиль дуже важко.

Зі свого досвіду скажу, що полеміка в таких випадках веде дуже часто лише до особистих образ, а не до відновлення інтелектуальних надзусиль опонента. Але без критичних стимулів неможливо обійтись для відновлення інтелектуальних надзусиль, адже зайнявши статусну інтелектуальну позицію і відмовившись при цьому від інтелектуальних інновацій, інтелектуал цей стан передає і решті суспільства. При цьому суспільство в традиційній українській інтелектофобії заспокоюється, і виходить, що Україна знову програє в інтелектуальному плані своїм сусідам.

Фронтир – це неперервна інтелектуальна гонитва. Фронтирна цивілізація має постійно займати більш інтелектуально забезпечену і просунуту цивілізаційну позицію, ніж сусіди, інакше такій цивілізації просто не вижити. Більше того, фронтирні інтелектуали мають ще й переборювати інтелектофобію власного правлячого класу, постійно революціонізуючи його шляхом інновативної освіти та консультацій. Окрім того, фронтирні духовні лідери мають постійно оновлювати мотиваційні настанови суспільства, безжалісно і критично виховуючи, а іноді і люструючи за підтримки громади, власний правлячий клас.

Історичний досвід довгої безнадійної боротьби ОУН-УПА дуже негативно відобразився на українському правлячому класі. За нинішніх споживчих цінностей, які масово транслюються олігархічним телебаченням, правлячий клас в принципі не готовий ні до якої самопожертви. Український правлячий клас в своїй більшості готовий тільки до одного – якомога більше накрасти в Україні і втекти.

Тобто ми як українська громада все це знаємо і готові зрозуміти об'єктивні обставини, що спонукали правлячий клас до короткострокових завдань та до кланового збагачення, якщо би правлячий клас в ситуації революції та війни готовий був би радикально змінюватися. Якщо би правлячий клас був здатний до переосмислення свого минулого-теперішнього-майбутнього, до перепрограмування своєї діяльності, до покарання найбільш одіозних злочинців-убивць-злодіїв-хабарників-мародерів, українська громада пішла би на те, що не наполягала би на екзистенційній відповідальності свого правлячого класу.

Можна було б сказати: накрали і втекли – подавіться і не повертайтеся, не заважайте. Але правлячий клас навіть в умовах революції та війни продовжує здирництво та мародерство. Не за те батько сина бив, що пив, а за те, що похмелявся. Тяжкий споживацький запій українського правлячого класу ставить хрест на його перспективах. Громада вже вимагає екзистенційної відповідальності правлячого класу, але все ще боїться громадянської війни на всій території України.

Отже окрім інтелектофобії обивателів, друга головна проблема України це розбещений споживацтвом, несолідарний з громадою, без стратегічних компетенцій, інтелектофобний правлячий клас. При тому, що виклики, які стоять перед українським правлячим класом значно більші, ніж ті, які стоять перед сусідніми правлячими класами. Якщо такий правлячий клас збережеться ще деякий час, то Україна точно не збережеться.

Для успішної діяльності фронтирного правлячого класу потрібні на порядок більші стратегічні зусилля. Але в тому-то й справа, що інтелектуальні традиції, які навіть встигають виникнути завдяки самопожертвам інтелектуалів у Фронтирній Цивілізації, руйнуються вщент кожного разу при хронополітичних розривах, коли міжцивізіаційні розломи роблять фронтир полем зіткнення (війни) сусідніх цивілізацій. Інтелектуальні надзусилля мало чого варті для власної країни, якщо вони не підтримуються власним правлячим класом.

Головний ресурс нинішньої України це активна громада, яка в своїх мислительних установках та мотиваційних настановах значно випереджає правлячий клас і здатна навіть стимулювати інтелектуалів. Головне цивілізаційне завдання – швидка люстрація до 80% правлячого класу та люстрація до 50% креативного класу, розчищаючи дорогу інтелектуалам і особливо молоді, зокрема і молодим інтелектуалам.

Що цьому заважає?

Найбільшою загрозою для існування України є те, що українська громада стомилася – від постійних понукань та зазіхань Росії, від приязної, але епізодичної та егоїстичної підтримки Заходу і Європи зокрема, від злодійкуватого, мародерського і байдужого до власної громади правлячого класу, від непоборної корупції, від невмирущих олігархів. Українці втомилися постійно боротися і воювати за єдність та цивілізованість країни.

Ми якось не бажаємо обговорювати неприємні факти, але еміграція з України вже після Революції Гідності продовжується. І саме це породжує безнадію. І саме безнадія і депресія є найбільшим ворогом існування України.

Вибачте, що кажу це все під час святкування 25-ти років незалежності, але, з іншого боку, коли ж це все казати?

Війна і фрагментація в Україні є наслідком простих рішень – Росії, яка думає, що може поновити імперію, російськомовних українців, які думають, що варто їм перейти в Росію, то настане щастя, україномовних українців, які думають, що якщо знищити чи хоча б вигнати з країни російськомовних українців, то все буде добре, креативного класу, якому здається, що коли він обслуговує правлячий клас, то виконує свою функцію, інтелектуалів, яким легше перейти в стан креативного класу, ніж тримати свою позицію в процесі постійних інтелектуальних надзусиль проти мейнстриму.

Це дуже важкі завдання. Але якщо їх не здійснити, то ювілею 50-ти років незалежної України просто не буде. Україна не проіснує наступних 25 років з таким правлячим класом і з таким креативним класом, що блокує інтелектуальний процес.

Якщо Україна збережеться, то не тому, що все буде просто. Україна збережеться, якщо вона буде набагато складніша, ніж в минулому і ніж сьогодні. Проста Україна сенсу не має і перспективи впродовж найближчих років не матиме. Перспективу має лише складна Україна.

Перший етап революції восени 2015-го року закінчився тривалою політичною кризою, яка в свою чергу закінчилася контрреволюційними переворотом в Парламенті в квітні 2016-го року. Ми святкуємо 25-ліття Незалежної України в стані контрреволюції та загрози ескалації війни з Росією.

Без другого етапу революції Україна приречена на руйнування і подальшу фрагментацію.

Зі святом вас, шановні українці!

powered by lun.ua
Коментарі — 224
kren _ 24.08.2016 18:00
IP: 178.95.234.---
1. Andrey Kononenko Чтобы избежать большого количества погибших...
спірний момент.Бо й тим,що було-і є-.в 2014.до першого "перемир*я",успішно справляли лися з тодішніми вимогами,коли було таке бажання з боку керівництва.Ютуб повен повідомлень і війсь
кових,і активістів,волонтерів-як тоді все проходило.Як керівництво відмов лялося підтримувати війська,товклися на місці через відверте сприяння сепарам з боку керівництва... на всіх рівнях.
Десь і в спогадах Авакова є цікавий аспект тодішньої ситуа ції,як один з генералів...невиконав
наказу верх.командування...але тіпа; ми й самі справи лися...а той генерал,іменіАваков не нази
ває-вже не в Україні!.ахрінєть можна. (не здивуюся,коли раптом виявится,що той генерал,а він не
один такий,ще пенсію з України отримує-генеральську,щоб на Росії було на що житии)...
-Vesna- _ 24.08.2016 17:44
IP: 93.72.142.---
Есть конечно одно ооочень существенное информационное преступление СМИ Украины... которое во многом определило судьбу этого несчастного Донбасса (все-таки феодальная вотчина Януковича).

Это информационная политика государственных и лояльных к властям тогдашних ТВ каналов.
То, какую визию они формировали о Майдане (Первый национальный, Интер, ТРК Украина...) – это для донбасских аборигенов было Альфой. Омегой стала Раша пропаганда.

Все-таки анклавы кацапов – это общественное сознание. Оно очень управляемое – как говорит Путин "наши люди".
-Vesna- _ 24.08.2016 17:35
IP: 93.72.142.---
Mike_Kharkov:
Это что-то меняет в истории 2014-го года? в мотивации тех, кто погнал отряды "освободителей" с майдана на восток? Это что-то меняет в политике тупой "украинизации" Крыма за 25 лет?
А чего хотел восток в 2014-м и против чего восстал вы помните еще? Сносить/не сносить Ленина, УПА/неУПА, язык/не язык – все это признаки простой, старой и феодальной Украины, фейки в 21-м веке. Они ниточки для кукловодов, за них дергают по обе стороны фронта. Имеем результат, и вам до сих пор невидимы нити?
Что Вы пишите... святый Боже.
Это просто мусор какой-то пропагандистский.
-Vesna- _ 24.08.2016 17:33
IP: 93.72.142.---
Mike_Kharkov:

И контролировать Украину в одиночку уже никто не сможет, за нее будут торговаться как за свинину на базаре, по частям. Но вы, похоже, довольны продавцами.
Да контролировать государство вообще невозможно в современном мире.
А вот какое-то "приднестровье" (серую зону) можно.
Захватить и торговаться. Торговоец тут один – карлик кремлевский, недофюрер.
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 17:22
IP: 104.155.110.---
Andrey Kononenko:
Mike_Kharkov:
Кремлёвский пропагандист вы.
Россия оккупировала Донбасс, потому что увидела, что теряет контроль над Украиной и возможность её тихой оккупации, когда прогнали янука. Россия надеется через Донбасс продолжить контролировать Украину. Для этого ей нужно впихнуть ЛДНР в Украину на своих условиях. Вот и вся геополитика.
Ну, если вы знаете план России, то вы кремлевский стратег:)
А кормить их она будет вечно?
И контролировать Украину в одиночку уже никто не сможет, за нее будут торговаться как за свинину на базаре, по частям. Но вы, похоже, довольны продавцами.
Andrey Kononenko _ 24.08.2016 17:09
IP: 188.163.73.---
Mike_Kharkov:
Кремлёвский пропагандист вы.
Россия оккупировала Донбасс, потому что увидела, что теряет контроль над Украиной и возможность её тихой оккупации, когда прогнали янука. Россия надеется через Донбасс продолжить контролировать Украину. Для этого ей нужно впихнуть ЛДНР в Украину на своих условиях. Вот и вся геополитика.
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 17:00
IP: 104.155.84.---
kren:
Ви...асоціювалися з худобою,з ефективно відключеними мізками.
Ввічливо:)
війська однієї держави, на тер.іншої-це не риторика,а війна,у даному випадкуз метою при
мусити іншу державу зробити "правільний" вибір,з ким і проти кого дружити і хто заплатить по
по рахункам...
А війна проти сходу з метою примусити підкоритися іншим героям це АТО? Чим думали коли сунулися? Це ж було фактично співробітництво з агресором, якого як діти тата позвали захищати. Важко було прорахувати чи так і було задумано? Нумо, крен, що там Бурдьо з комунофашистами думає про цю просту комбінацію з двох пальців?
Як тільки но Путін,навіть за *мінським рєшаловом* забере звідти своїх відпускників і заблу
калих-лу\га\н\дон\- зникне за одну ніч.
То вам важливіший статус НР-ів ніж життя вбитих? Що зміниться? Я кажу про наших злочинців, Путін зникне, а вони лишаться тут, у владі, вас не турбує?
Andrey Kononenko _ 24.08.2016 17:00
IP: 188.163.73.---
Кстати, есть сегодня и приятные новости.
epravda.com.ua/news/2016/08/24/603142/
Andrey Kononenko _ 24.08.2016 16:47
IP: 188.163.73.---
Mike_Kharkov:
Andrey Kononenko:
Mike_Kharkov:
И лично мне стыдно, что им приходится стоять там для защиты одной части Украины от другой
Мда... Жаль, что вы оказываетесь ватным пропагандистом.

Я – русскоязычный житель Донбасса, с рождения. В 2014 наблюдал российскую оккупацию моего города и надеялся, что маленькая украинская армия быстро уничтожит всех сепарских тварей. От кого вы меня хотели "защищать"?
От двадцати тысяч трупов, они вас не беспокоят? И тварей будет все больше по обе стороны. Так бывает везде где почти нет государства.
Не надоело вам еще придуриваться?
Чтобы избежать большого количества погибших, нужно было в 2014 уничтожать всех оккупантов и их технику, пересекавших украинскую границу. Надеюсь, вы понимаете, что Украина не имела и до сих пор не имеет для этого подходящего оружия.
kren _ 24.08.2016 16:32
IP: 178.95.234.---
2
Mike_Kharkov:
Вот именно – стоят там...
"Правова" практика-совецького государства-часів 1ї половини 20 ст.
Польща.Прибалтика,Молдова,Фінляндія,коли тов.Сталін в созі з Гітлєром.допомогали *порабо
щєнному пролєтарьяту* зробити вірний вибір.Коли ж-розврашьоний буржуазієй-пролєтарьят-не розумів як це робиться-
сталінські соколи бомбили мирні міста,як,напр.Хельсінки.39 р. (Фінські провокатори тоді теж
*несумєлі дагаваріца*).
Нинішня ситуація від 77 р.давності тільки в тому,що Путін не має в Європі такого союзника
як Сталін з Гі тлером чи як зараз Асада Сирії.Європа вже б вмилася свєю кров*ю не гірше
від України.
Щодо угод,зайка, ніхто ні з ким домовлятися не збирався.Путін гадав,що в Україні буде
як і в Криму,як можете бачити,не так,навіть і в частині окупованого Донбасу не так.
Як тільки но Путін,навіть за *мінським рєшаловом* забере звідти своїх відпускників і заблу
калих-лу\га\н\дон\- зникне за одну ніч.
kren _ 24.08.2016 16:29
IP: 178.95.234.---
1
Mike_Kharkov:
Вас цікавлять мої міркування?Багато разів викладав, не полінюся й зараз...
боронь боже,не напружуйтеся,все,що можете видно з Ваших коментів...

Mike_Kharkov: Вот именно – стоят там, и не идут дальше. Это полностью уклады
вается в риторику России...Да, Россия агрессор...а наши провокаторы тогда кто?


як вірно,нижче, Ви...асоціювалися з худобою,з ефективно відключеними мізками.
ні...добродію,війська однієї держави, на тер.іншої-це не риторика,а війна,у даному випадкуз метою при
мусити іншу державу зробити "правільний" вибір,з ким і проти кого дружити і хто заплатить по
по рахункам...
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 16:23
IP: 130.211.104.---
Andrey Kononenko:
Mike_Kharkov:
И лично мне стыдно, что им приходится стоять там для защиты одной части Украины от другой
Мда... Жаль, что вы оказываетесь ватным пропагандистом.

Я – русскоязычный житель Донбасса, с рождения. В 2014 наблюдал российскую оккупацию моего города и надеялся, что маленькая украинская армия быстро уничтожит всех сепарских тварей. От кого вы меня хотели "защищать"?
От двадцати тысяч трупов, они вас не беспокоят? И тварей будет все больше по обе стороны. Так бывает везде где почти нет государства.
Не надоело вам еще придуриваться?
Andrey Kononenko _ 24.08.2016 16:13
IP: 188.163.73.---
Mike_Kharkov:
И лично мне стыдно, что им приходится стоять там для защиты одной части Украины от другой
Мда... Жаль, что вы оказываетесь ватным пропагандистом.

Я – русскоязычный житель Донбасса, с рождения. В 2014 наблюдал российскую оккупацию моего города и надеялся, что маленькая украинская армия быстро уничтожит всех сепарских тварей. От кого вы меня хотели "защищать"?
Volodymyr Zhovnir _ 24.08.2016 16:02
IP: 95.133.149.---
Я би перефразував Шевченка. Ми тут не господарі на нашій, не своїй землі. Формальна незалежність в нас є, ми її зберегли, і це маленька радість в усвідомленні того, що ми живемо в найбіднішій країні Європі – білій Африці, де всім володіє плутократія, а кращі наші сини та доньки змушені шукати долі за межами цієї "Незалежної"...Хотів сказати України...Але яка там Україна? Що тут українського є, окрім назви?
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 15:49
IP: 104.155.103.---
-Vesna-:
Такое впечатление – что Вы живете в подвале.
Эти танки и были дальше. Донецкая и Луганская область были захвачены Рашкой намного больше – чем сейчас. Их выгнало ЗСУ и пришлось "апалченцам" бежать в Донецк из Славянска и Краматорска.
А не идут они дальше только из-за внешнего давления Америки и Европы. Только.
Отключат Рашку от SWIFT – и даже свою нефть никому продать не смогут.
Это что-то меняет в истории 2014-го года? в мотивации тех, кто погнал отряды "освободителей" с майдана на восток? Это что-то меняет в политике тупой "украинизации" Крыма за 25 лет?
А чего хотел восток в 2014-м и против чего восстал вы помните еще? Сносить/не сносить Ленина, УПА/неУПА, язык/не язык – все это признаки простой, старой и феодальной Украины, фейки в 21-м веке. Они ниточки для кукловодов, за них дергают по обе стороны фронта. Имеем результат, и вам до сих пор невидимы нити?
-Vesna- _ 24.08.2016 15:21
IP: 93.72.142.---
Mike_Kharkov:
Вот именно – стоят там, и не идут дальше. Это полностью укладывается в риторику России, но не укладывается в вашу. И лично мне стыдно, что им приходится стоять там для защиты одной части Украины от другой как пугало. Только потому, что кто-то здесь не хотел договориться и плевал на жертвы.
Такое впечатление – что Вы живете в подвале.
Эти танки и были дальше. Донецкая и Луганская область были захвачены Рашкой намного больше – чем сейчас. Их выгнало ЗСУ и пришлось "апалченцам" бежать в Донецк из Славянска и Краматорска.
А не идут они дальше только из-за внешнего давления Америки и Европы. Только.
Отключат Рашку от SWIFT – и даже свою нефть никому продать не смогут.
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 15:21
IP: 146.148.124.---
kren:
Тобто собисто Ви вийшли\-осталісь- на Майдані,за якимось-внєншнім-ієзуїтьским мабуть,планом...
...тільки мої міркування стосуються...відносяться до конкретної особи,хочаб,у всякому разі,на
даному ресурсі...
Вас цікавлять мої міркування? Багато разів викладав, не полінюся й зараз.
Оскільки старому (простому по Дацюку) українству вже кінець, тобто, самі ми можемо хіба що вмерти, потрібен новий план Маршала – зовнішнє управління аж до вирощування власних кадрів. Як це зробити в умовах незацікавленості Заходу? Треба звернутися напряму до його народів, тобто, їх політики звітуватимуть не нам, а своїм народам. Як це зробити? підписи під зверненням, хоча б тут на УП, бо народ є джерелом влади що в нас, що в них. Це прецедент.
Може це не єдина остання можливість увійти в цивілізацію, але без голосування у ВР:)
kren _ 24.08.2016 15:03
IP: 178.95.234.---
Mike_Kharkov:
...Стосовно ж худоби, ви повинні вже знати, що рефлексії натовпу небагато чим відрізняються від
таких худоби, і відрізніються від рефлексій кожного в натовпі поодинці. І знати, що цей факт актив
но використовується у політиці, бо це і є ефективний метод виключення мізків, що дає можливість підмінювати цілі та гуртувати навколо них. Ефект тривалий, на роки, приклад – помаранчеві та бла
китні.
...гм...ну стосовно худоби,ак-к.Павлов довів,що так воно і є.
тільки мої міркування стосуються...відносяться до конкретної особи,хочаб,у всякому разі,на
даному ресурсі...
Хоча...як всі ми бачимо- індивідів вистачає і тут.
grom2468 _ 24.08.2016 14:57
IP: 104.155.84.---
Andrey Kononenko:
Ян Гус:
Примите мои соболезнования!
Сегодня у вас, должно быть, траур.
Лишь дядя П卐ТЛЕР сердцу мил -
Убийца, вор и педофил.
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 14:54
IP: 146.148.9.---
Andrey Kononenko:
Mike_Kharkov:
Внешний враг – старая как мир уловка
.
Какая уловка, когда на донбассе стоят российские танки и артиллерия?
Вот именно – стоят там, и не идут дальше. Это полностью укладывается в риторику России, но не укладывается в вашу. И лично мне стыдно, что им приходится стоять там для защиты одной части Украины от другой как пугало. Только потому, что кто-то здесь не хотел договориться и плевал на жертвы.
Такое вам в голову не приходило? Да, Россия агрессор, а наши провокаторы тогда кто? Можно винить волка что ест слабых (а что толку?), но кто и что обескровило за 25 лет бывшую когда-то мощной Украину? может здесь поискать виновных в том, что сейчас ее рвут на куски?
Mike_Kharkov _ 24.08.2016 14:27
IP: 146.148.9.---
kren:
Тобто собисто Ви вийшли\-осталісь- на Майдані,за якимось-внєншнім-ієзуїтьским мабуть,планом,
як худобина,хоч і чує небезпеку,але йде куди гонять?
Бо своїх мізків не маєте і на майдан попхалися виключно за -чьім то-планом.
Особисто я був тільки на М-2004, до того ж, можу поділяти якісь ідеї, якісь ні. Вас чимось не влаштовує досягнута ціль 1-го етапу – вигнання Яника?:), а мене не влаштовує досягнута ціль 2-го етапу – війна на сході та втягнення в неї світу. з близьким нашим кінцем.
Стосовно ж худоби, ви повинні вже знати, що рефлексії натовпу небагато чим відрізняються від таких худоби, і відрізніються від рефлексій кожного в натовпі поодинці. І знати, що цей факт активно використовується у політиці, бо це і є ефективний метод виключення мізків, що дає можливість підмінювати цілі та гуртувати навколо них. Ефект тривалий, на роки, приклад – помаранчеві та блакитні.
kren _ 24.08.2016 13:40
IP: 178.95.234.---
Mike_Kharkov:
/QUOTE]Ну это уже явная кремлёвская пропаганда. Украины стреляют в захватчиков,а не в украинцев.
Я не имею отношения к кремлю, а излагаю факт, и вы не бойтесь.Внешний враг –
старая как мир уловка, а страну доят не жители востока. А я так и остался на евромайдане, еще до олигархопатриотизма, когда все были вместе. И это лучше чем сейчас, цель была лучше...Но это была только первая часть чьего-то плана.
...у Вас і клепки під-руській мір...вистругані.
Внешний враг – старая как мир уловка,а страну доят не жители востока. А я так и остался на евромайдане...Но к сожалению, это была только первая часть чьего-то плана... (С).
Тобто собисто Ви вийшли\-осталісь- на Майдані,за якимось-внєншнім-ієзуїтьским мабуть,планом,
як худобина,хоч і чує небезпеку,але йде куди гонять?
Бо своїх мізків не маєте і на майдан попхалися виключно за -чьім то-планом.
-Vesna- _ 24.08.2016 12:53
IP: 93.72.142.---
Микола Злочевський:
-Vesna-:
Пані -Vesna-, от колись пан Вітас стверджував і Ви з ним були згідні, що Піксельок є Віктор Дніпров...Чи це справді так?
Це Ви так неоковирно пана Вітаса викликаєте до кагалу з нагоди Днюхи України?
Підтримую звісно.
Вітас, виходь!
-Vesna- _ 24.08.2016 12:50
IP: 93.72.142.---
Andrey Kononenko:
Ян Гус:
Примите мои соболезнования!
Сегодня у вас, должно быть, траур.
Да уж.
Холуям русского мира независимая Украина как нож в сердце.
Alexander Sokolan _ 24.08.2016 12:48
IP: 91.229.123.---
Фронтіри-шмонтіри – це лише узагальнююча абстракція. Та чи дійсно вона узагальнює, чи дійно вона адекватно вбирає в себе і вірно відображує розмаїття життя? І чи є від цього узагальнення якась корить?
Те саме можно сказати набагато простіше і адекватніше: Конкуруючи спільноти зазмагаються за розширення, як от Захід із Росією за Україну, наприклад. Та водночас кожен з цих конкурентів перешкоджатиме появі нового конкурента, як от України, наприклад. Тому в них є спільна тема для порозуміння. А нам, щоб конкурувати треба самовдосконалюватись, а не "прагнути у Європу". А ми уникаємо цього, і сподіваємось на якісь ритуальні дійства, типу визнання европейских цінностей, чи публічне відрізання від совка. Чи не смішно це через 25 років після того, як СРСР помер?! Це як про ту ламбаду: поки не ляжете нічого у вас не получиться. Так і у нас, поки не усвідомимо, що в нас погано не від якогось там совка, а від того, що патріоти, наприклад Ющенко, так само крадуть, як і не патріоти, а це і є ми
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter