Сергій Дацюк Філософ

КРИЗА ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В УКРАЇНІ

14 липня 2017, 08:59

Останній спектакль щодо спроб притягнення до відповідальності підозрюваних у злочинах народних депутатів показав повну неспроможність Парламенту до самоочищення.

Згоду на притягнення до відповідальності Парламент давав лише тоді, коли про це просили самі депутати (знаючи, що в корумпованій судовій системі їм вдасться уникнути покарання) або коли це було настільки очевидно, що було неможливо ігнорувати. І навіть після дачі згоди на зняття депутатської недоторканості у громади не з'являлося відчуття, що відповідальність підозрюваних у злочинах депутатів є можливою.

Весь цей скандал навколо зняття депутатської недоторканності є великим спектаклем, який зрежисовано в стінах адміністрації Президента під тиском західних партнерів, зокрема США. Але цей спектакль, який мав показати боротьбу з корупцією у стінах Парламенту, викрив неспроможність всієї влади до жодних змін в цьому напрямку.

Я навіть чую ці слова в стінах АП: "вони хочуть боротьби з корупцією, зараз ми їм покажемо цирк".

Дуже смішно на це дивитися. Ну добре, українських телеглядачів на декілька тижнів зайняли цим цирком. Деякі громадяни навіть на протести під стіни Парламенту сходили і втішилися якоюсь лише їм зрозумілою перемогою. Але невже наші очільники думають, що вся ця туфта якось переконає західних партнерів? Чи вони думають, що якось переконає українську громаду?

Мова не йде про чергове загострення політичної кризи в Україні. Мова йде про кризу інституту парламентаризму в Україні.

Головна причина цієї кризи – неспроможність вітчизняного Парламенту втримати довіру українського народу в останні кілька політичних циклів та вирішити при цьому найважливіші проблеми економічних, політичних, соціальних та культурних реформ в країні.

Мова також іде про відсутність рефлексії самих народних депутатів, які неспроможні осягнути цю проблему та самоочиститися, хоча б і подавши індивідуально у відставку.

Так, можна погодитися, що в критичні моменти української історії саме Парламент ставав місцем стабілізації і вирішення ситуацій політичної кризи. Але кожного разу це відбувалося лише тоді, коли за спинами парламентарів стояла незадоволена і налаштована дуже рішуче громада.

Коли українська громада протестними настроями, демонстрацією рішучості, а іноді і зброї, не тисне на народних депутатів, Парламент ефективно працювати не може.

Нинішній Парламент – найганебніший з усіх інших парламентів. І справа не в тому, що його склад якийсь особливий в сенсі злочинності чи зловживання народною довірою. Його склад, розбавлений людьми, що прийшли на хвилі Революції Гідності, можливо і кращий за попередні. Але вимоги до діяльності Парламенту значно зросли після Революції Гідності. А Парламент так і не зміг суттєво змінитися.

Рівень ігнорування нинішнім Парламентом закону та законності, громадської довіри та елементарного здорового глузду на тлі революції та війни просто безпрецедентний.

Коаліції де-юре не існує. Уряд обраний незаконно. Президент шляхом політичного тиску та, як свідчать публікації викривачів, прямої корупції створює парламентську більшість ad-hoc для голосування по важливих питаннях. Олігархічні парламентські групи та зокрема корумповане коло Президента в Парламенті продовжують наживатися на монополізмі та на державному примусі до цін на інфраструктурні послуги, і все це на тлі війни. Тиск громади та західних партнерів щодо боротьби з корупцією щонайперше в стінах Парламенту нахабно ігнорується. Жвавий процес реформ одразу ж після Революції Гідності зараз перетворився на процес генерації фейкових реформ або реформ під тиском МВФ, які не враховують реалії України.

Парламент постраждав найбільше, тому що він є найвідкритішою гілкою влади. Український Парламент перетворився на суцільний спектакль. Відтак парламентаризму в Україні майже не лишилося.

Звичайно поява телебачення та практики телетрансляцій зі стін парламентів дуже сильно вплинуло на перебіг роботи депутатів майже у всіх країнах світу, де є Парламенти та де парламентський процес висвітлюється публічно.

Але в українському Парламенті не залишилося нічого дійсного, справжнього, аутентичного. Там все лише гра сучасної політичної реальності в Україні: договорняки, розводки, кидки та підстави.

Будучи народним депутатом, неможливо вийти з цієї гри. Люди з Майдану, потрапляючи у ситуацію нинішнього Парламенту, або змушені іти на жертвенне протистояння, або скурвлюватися.

Зрозуміло, коли підло та на власну користь діють олігархічні посіпаки. Але як розуміти акторську гру та спектаклі колишніх громадських активістів?

Ольга Богомолець, колишній активіст Майдану, нині Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, яка досить довго протистояла фейковій медичній реформі і якій значна частина громади довіряє і досі, дозволила втягти себе в аферу з винесенням антинародного проекту медичної реформи на голосування.

Після заяви в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун про відмову Ольги Богомолець підписувати позитивний висновок комітету щодо законопроекту, який впроваджує медичну реформу, було зрозуміло, що її дотиснуть і змусять. Вочевидь бажаючи перешкодити винесенню цього проекту на голосування, Ольга Богомолець "втратила свідомість" у стінах Парламенту. Але цей проект одразу ж підписала Перший заступник голови комітету з питань охорони здоров'я, депутат Верховної Ради від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Оксана Корчинська.

Неможливо переграти карткових шулерів, у яких всі карти краплені. Інакше, кажучи, неможливо, навіть з благою метою влаштовуючи парламентські спектаклі, переграти тих, хто ці спектаклі влаштовує професійно, і для кого шулерська гра є способом виживання в політиці та бізнесі.

Більше того, коли політична гра виходить на такий рівень маніпуляцій, шахрайства та нахабного обману, кожному з народних депутатів потрібно самовизначатися щодо свого місця в житті, в політиці та в історії власної країни.

Найкращі стануть найгіршими, коли будуть грати з ними в одні і ті ж ігри.

Нинішня влада повністю антинародна, корумпована і злочинна. Створені антикорупційні органи, які становлять собою паралельну та альтернативну протовладу, не зможуть побороти корупцію, бо корумпована Судова влада не дасть їм зайняти надвладну позицію.

Легальних виходів з нинішньої кризової ситуації не існує. Парламент сам не зможе оголосити про свій розпуск та нові вибори, бо надто багато злочинців там вже зібралося, особливо тут ризикує ближнє коло Президента. Відтак Президент не одумається і не розпустить Парламент. Хоча 90 стаття Конституції дозволяє йому зробити це в будь-який момент, адже Коаліції немає з моменту незаконного обрання нового Уряду. Відповідно незаконно обраний Уряд сам не складе повноважень. Парламент відповідно не зможе запустити імпічмент та й навряд чи навіть прийме закон про це. Судова влада сама собою не очиститься і не зможе ніяк вплинути на очищення інших гілок влади.

Публічна, нахабна і брудна гра в Парламенті, нікчемна позиція Президента та ніяка позиція Прем'єр-міністра свідчать про глибоку, нездоланну та безперспективну кризу влади в Україні.

Але найбільш небезпечною сьогодні є саме криза парламентаризму, бо навіть якщо громада цього разу натисне на народних депутатів, вони можуть не впоратися з виходом з кризи, бо надто далеко все зайшло.

Сьогодні гра пішла вже проти колишніх учасників Майдану в Парламенті, бо саме від них очікують мужнього рішення, яке направлене на відновлення парламентаризму в Україні. До осені таке рішення має визріти. Бо інакше відповідальність ляже вже на всіх народних депутатів.

Українська громада нічого не пробачить і нікого не забуде. Вочевидь забудькуватість української громади погано впливає на правлячий клас – розбещує його і погіршує його ефективність. Тому забудькуватість потрібно лікувати дуже кардинально – через напруження пам'яті під страхом втрати основ життєдіяльності.

Раніше подібні кризи вирішувалися шляхом публічного договору між владою та опозицією. Зараз це не має сенсу, тому що вся влада не має довіри, і тінь недовіри лягає також і на опозицію. Як би не домовилася чи передомовилась нинішня влада, хоча би і в Парламенті, це ніяк не породить довіри до влади і не легітимізує Парламент.

Домовленість влади та опозиції в Парламенті може бути лише про одне – Конституанта від громади та три цикли перевиборів (щодва або щотри роки) Президента та Парламенту як єдиний мирний вихід з цієї ситуації.

Жодних інших домовленостей українська громада не прийме.

Коментарі — 208
kriukov _ 17.07.2017 20:09
IP: 93.75.25.---
Mikola Turcshin:
Я так думаю, что Вам и Вашим единомышленникам и тысячи Майданов будет мало, чтобы узнать, что "Украинский народ – граждане Украины всех национальностей" (Преамбула Конституции Украины) – таки уже получил конституционно "всю полноту власти в свои руки" (статья 5). Потом "вдруг" ещё и осознать, что он не такой уж и умный, а, напротив, в большинстве своём – "малограмотный, способный только громить, грабить и мечтать о небесных кренделях". И потому – просто НЕСПОСОБНЫЙ свою конституционно высшую, суверенную и неотъемлемую власть реально ОСУЩЕСТВЛЯТЬ. Что так однозначно и демонстрирует нынешний реальный результат нашей новейшей четвертьвековой! независимости. И тут, главное, чтобы народ этот своей, столь очевидной, вопиющей недолугості та безпорадності, наконец-то, УСТЫДИЛСЯ, на себя самого РАЗОЗЛИЛСЯ, рванул на себе "вышиванку" да и взялся всерьёз – сознательно, целенаправленно и ответственно за преодоление своей цивилизационной отсталости...
kren _ 17.07.2017 17:02
IP: 188.0.104.---
Микола Злочевський
Пане чирва. вони не воюють тому, що їх любить карлик...
...аж ніяк-це питання національної єдності і адекватності еліт, (безумоано ж урахуванням ресурсних
можливостей). Азербайджан-нафтовидобувна держава і має кошти на захист.В Україні ресурсів
також доволі для для забезпечення дос тойної оборони.
Штука в тім,що- Алієв-це не кучми і ющенки з януковичами й порошенками,що лягли під кремлівських вертухаїв.Х...ло вульвою чує,що *зільониє чілавєчькі* там не пройдуть,тамтешні керівники;міст,рай
онів,областей,підприємств,установ,міліції,сбу, не підтримають "асвабадітіляв",як комуно-регіональні виродки в Україні.
А азербайджанські генерали і керівництво не зрад жуватимуть своїх солдатів,як комуно-регональне кодло на всіх рівнях.Натренована гбешна чуйка,утримує Х...ла від таких вольностей Азербайджані,
як в Грузії,Чечні чи Україні- плата з боку москелі -буде надвисокою.
І може бути певні,зі своїми jutами,там розберуться за кілька днів.
Orest Jj _ 17.07.2017 16:18
IP: 77.52.17.---
kriukov:
ясно.
Щоби постоянно не нести ответственность за ваші корявіе попітки постоянного вібора меньшего зла – проще поотбивать пальці что бі такие как ві пропустили одни – другие віборі. И тогда, я думаю, сразу все постепенно будет налаживаться.
Иван Круча _ 17.07.2017 16:09
IP: 193.19.231.---
Микола Злочевський:
Pavel Mazurenko:
Скільки платять, в Ольгино, Чирва? В Пуйла ще є гроші?
Ви не переживайте за пана Чирву...Йому знайдуться грошенята, якщо буде в нужді.
Невже, пане Миколо, я можу розраховувати на позику від Вас?! Це надихає...:))

А щодо "карлика" – в мене враження, що він, зважаючи на "освіту" та біографію взагалі нікого не любить...
Mikola Turcshin _ 17.07.2017 15:16
IP: 35.190.199.---
Микола Злочевський:
Привет педофил, расскажи свою дочурку трахаешь с Пэдрило – Кэрило на пару.
хи-хи-хи
Микола Злочевський _ 17.07.2017 13:56
IP: 188.163.34.---
Pavel Mazurenko:
Скільки платять, в Ольгино, Чирва? В Пуйла ще є гроші?
Ви не переживайте за пана Чирву...Йому знайдуться грошенята, якщо буде в нужді.
Микола Злочевський _ 17.07.2017 13:47
IP: 188.163.34.---
Олег Чирва:
Spirito _ І ще запитаннячко: ось казахи та азербайджанці стоять від росіян і мовно, і культурно, і вірою і історією значно далі, ніж ми. Чому ж вони не воюють з росіянами?
Пане чирва. вони не воюють тому, що їх любить карлик...
kriukov _ 17.07.2017 11:42
IP: 93.75.25.---
Orest Jj:
позвольте, а почему ві всю полноту ответственности возлагаете и на тех, кто не вібірал єту публичную власть? Вам же говорили –... Получили...

- Это не я возлагаю, а международное право и наша Конституция. Но, Вы, вряд ли это примите как объяснение, поскольку всю ответственность связываете только с выборами раз в пять лет. Вам невдомёк, что статус гражданина не дискретен во времени, а постоянен. Что за всё, что происходит у нас, на нашей – суверенной территории Украины, именно Вы, совместно с другими гражданами, в том числе, и со мной, и отвечаете – и перед другими политнациями мира, и перед самими собой. – Ежедневно, ежечасно, ежесекундно... Я это понимаю и принимаю, Вы же и – миллионы и миллионы Ваших единомышленников – увы, об этой ответственности даже не догадываются. – Потому и ТАКОЙ плачевный результат четвертьвековой нашей независимости...
Mikola Turcshin _ 17.07.2017 09:12
IP: 35.187.165.---
Ольга Луцив Сидорова:
LYCIV_OLGA:
Как вас хохлов от правды то корчит!
LYCIV_OLGA _ 17.07.2017 09:07
IP: 35.187.184.---
Як показово:

Олег Чирва:
LYCIV_OLGA _ Твої помиї,якими ти мене намагаєшься залити дещо...того... втратили актуальність... Могла б вже і чогось новенького висмоктати в Сидорова з...пальця. Бо навіть я сам від них занудився.
Тож цей хворий на голову рашистський пропаганд*он Олег Чирва вже тільки в цій темі, – використуючи його власні слова, – "насмоктав" з чийогось... "пальця" 5 (п΄ять!) прикладів/доказів власних хворобливих галюцинаційи/мареннь/жахів та привидів (мої пости 16.07.2017 17:20; 17:25; 17:34; 17:43; 18:31)...
Справжній СМОКТУН (!), хоч його самого від його ж смоктання "нудить"...Ну, нехай собі смокче а ми усі допоможемо йому "насмоктатися" досхочу!
Mikola Turcshin _ 17.07.2017 08:36
IP: 35.189.218.---
Pavel Mazurenko:
Скільки платять, в Ольгино, Чирва? В Пуйла ще є гроші?
– Уголь хохлам продаёт с наваром как из Австралии.
Pavel Mazurenko _ 17.07.2017 07:45
IP: 178.74.195.---
Скільки платять, в Ольгино, Чирва? В Пуйла ще є гроші?
Pavel Mazurenko _ 17.07.2017 07:43
IP: 178.74.195.---
Олег Чирва:
Питання до Чирви. Ви платний троль? Чи етузаст-ватник?
kren _ 16.07.2017 19:54
IP: 188.0.104.---
Олександр Перший:
kren:

Так зрозуміло. У певному сенсі це правильно. Хоча залишається питання, чому саме.../QUOTE]
...чому саме-що?
Mikola Turcshin _ 16.07.2017 19:53
IP: 35.187.165.---
Anatol Zubenko:
Олег Чирва:
Spirito _ І ще запитаннячко: ось казахи та азербайджанці стоять від росіян і мовно, і культурно, і вірою і історією значно далі, ніж ми. Чому ж вони не воюють з росіянами?
Неправильный вопрос...Правильный-почему русские не воюют с ними?
Русские только освобождают этих нацменов, то от турок, то от немцев, то строят у них города и промышленность, а потом они начинают сознавать, что они сами ничего не стоят в этом мире и и у них начинается зависть и злоба на русских, не без науськивания США и Европы.
Все кто был ранее СССР после его развали влочат жалкое сосуществование, а хохлы вообще в жопе остались, продали свою недолгую незалежность и душу американцам.
– интересно сколько ещё они просуществуют!?
Олег Чирва _ 16.07.2017 19:03
IP: 37.229.133.---
Anatol Zubenko:
Олег Чирва:
Spirito _ І ще запитаннячко: ось казахи та азербайджанці стоять від росіян і мовно, і культурно, і вірою і історією значно далі, ніж ми. Чому ж вони не воюють з росіянами?
Неправильный вопрос...Правильный-почему русские не воюют с ними?
И то правда – русский медведь ведь агрессивен по природе, не может кого-то не грабить-не палить, пожирать чужих детей и насиловать женщин, делать всех рабами... (Й. Геббельс).
Anatol Zubenko _ 16.07.2017 18:59
IP: 94.153.158.---
Олег Чирва:
Spirito _ І ще запитаннячко: ось казахи та азербайджанці стоять від росіян і мовно, і культурно, і вірою і історією значно далі, ніж ми. Чому ж вони не воюють з росіянами?
Неправильный вопрос...Правильный-почему русские не воюют с ними?
Олег Чирва _ 16.07.2017 18:47
IP: 37.229.133.---
Spirito _ І ще запитаннячко: ось казахи та азербайджанці стоять від росіян і мовно, і культурно, і вірою і історією значно далі, ніж ми. Чому ж вони не воюють з росіянами?
Олег Чирва _ 16.07.2017 18:44
IP: 37.229.133.---
Spirito _ 1

- Всі злочини "братнього народу" з 1169 по 1990 роки... Смішно, смішно.

Але – давайте подивимося у коріння: який народ є до нас найближчий – історично, географічно, мовно, культурно, менталітетом, родинними та дружніми зв"язками?

А ЧОМУ Ж ТОДІ МИ ЗНАХОДИМОСЯ З НИМ У СТАНІ ВІЙНИ? ЦЕ- НОРМАЛЬНО? Навряд чи...
LYCIV_OLGA _ 16.07.2017 18:31
IP: 35.189.218.---
А от, вже, і п΄ятий доказ цілковитої НЕВМЕНЯЕМОСТИ (саме – російською) Олега Чирви:

Олег Чирва:
LYCIV_OLGA:
А от і четвертий доказ, на цей раз звичайної манії переслідування та наявність стійких галюцінацій Олега Чирви (про мої ніби-то "доноси та стукацтво":
... я на відміну від тебе сотоваріши доносами та стукацтвом не займаюся...
О, нещасне дівчисько вже саме з собою розмовляє, собі ярлики накліює і себе ж спростовує...
Ну що ж, наснаги... АЛЕ -МЕНІ ТАКА НАТХНЕННА ТВОРЧІСТЬ НЕ ЦІКАВА...:))
Це хворе біднятко вже не здатне згадати свій власний пост 16.07.2017 17:32

Олег Чирва:
LYCIV_OLGA:
А нащо доводити очевидне: я на відміну від тебе сотоваріши доносами та стукацтвом не займаюся- виховання не дозволяє, тому НІЯКИХ ДОС"Є В МЕНЕ НА ТЕБЕ ДІЙСНО НЕМАЄ...:)))
Олег Чирва _ 16.07.2017 18:17
IP: 37.229.133.---
Олександр Перший _ В багатьому ви праві, звичайно...Але – ніяк не пояснюєте, чому колишня четверта економіка Європи в умовах незалежністі раптом деградувала до стану Габону. І чому Китай, така ж класична імперія, як і СРСР і не збирається розпадатися незважаючі на уйгурських, казахських та монгольских сепаратистів, не кажучи вже про Тайвань з кол. Сингапуром...
Ну і класика: "Не створюй ворогів – і не буде необхідності їх перемагати"...
Олександр Перший _ 16.07.2017 18:05
IP: 188.163.12.---
Олег Чирва:
...Але – чому ж до нас, які не фактично, а законодавчо відмовилися від соціалізму, проголосили перехід до ринкової економіки, ... НІЯКИХ КАПІТАЛІСТІВ З ГРОШАМИ ТА ІНВЕСТИЦІЯМИ ЗА 25 РОКІВ ТАК І НЕ ПРИЙШЛО?
Це складна історія. Причин багато. Перша – занадто довго тримались за догми марксизму-ленінізму. Друга – СРСР був класичною імперією, яка приречена на розпад та агресію. А розпад – це завжди болісно і складно. Ось Путін намагається мавпувати Китай – а виходить авторитарний режим з неефективною корумпованою економікою та з агресивною зовнішньою політикою, у якого весь світ – вороги. У кожного своя історія, свої проблеми. Китай століттями був бідний і слабкий. Зараз прийшов його час і настає наш. Але спочатку треба побороти зовнішнього ворога, потім внутрішнього (корупцію).
Олег Чирва _ 16.07.2017 17:53
IP: 37.229.133.---
Олександр Перший: В Китаю все почалось з фактичної відмови від соціалізму і переходу до ринкової економіки з приватною власністю, з залученням капіталістів з їх грошима/інвестиціями в країну. Тобто не соціалістична, а саме капіталістична економічна система вивела Китай у світові лідери. *****

Ну, припустимо...Але – чому ж до нас, які не фактично, а законодавчо відмовилися від соціалізму, проголосили перехід до ринкової економіки, в яких В"ятрович аж на піну зійшов, перейменовуючи міста та вулиці, руйнуючі пам"ятники та фальсифікуючі історію – НІЯКИХ КАПІТАЛІСТІВ З ГРОШАМИ ТА ІНВЕСТИЦІЯМИ ЗА 25 РОКІВ ТАК І НЕ ПРИЙШЛО?

Чи не тому, що ми, на відміну від Китаю "разом з водою вилили і дитину" – тобто ті елементи соціалізма, які разом з капіталістичними забезпечують принадність та ефективність економіки?
Олег Чирва _ 16.07.2017 17:48
IP: 37.229.133.---
LYCIV_OLGA:
А от і четвертий доказ, на цей раз звичайної манії переслідування та наявність стійких галюцінацій Олега Чирви (про мої ніби-то "доноси та стукацтво":

... я на відміну від тебе сотоваріши доносами та стукацтвом не займаюся...
О, нещасне дівчисько вже саме з собою розмовляє, собі ярлики накліює і себе ж спростовує...
Ну що ж, наснаги... АЛЕ -МЕНІ ТАКА НАТХНЕННА ТВОРЧІСТЬ НЕ ЦІКАВА...:))
Олег Чирва _ 16.07.2017 17:45
IP: 37.229.133.---
Олександр Перший:
Олег Чирва:
Креник прав – советская – не выдержала. А вот социалистическая, в Китае – не только выдержала но и вывела 1.5 млрд народа в мировые лидеры.
В Китаю все почалось з фактичної відмови від соціалізму і переходу до ринкової економіки з приватною власністю, з залученням капіталістів з їх грошима/інвестиціями в країну. Тобто не соціалістична, а саме капіталістична економічна система вивела Китай у світові лідери.
Ну, це Ви скажіть при нагоді китайцям – вони вам розтлумачать почому в Пекіні апельсини...:)).

А я тільки нагадаю, що коронна фраза Ден Сяо-піна: "Не важливо, якого кольору кішка – аби добре ловила мишей" аж ніяк не протиричіть соціалізму.
Україна та Європа907 Уряд реформ302 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter