Сергій Дацюк Філософ

КРИЗА ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В УКРАЇНІ

14 липня 2017, 08:59

Останній спектакль щодо спроб притягнення до відповідальності підозрюваних у злочинах народних депутатів показав повну неспроможність Парламенту до самоочищення.

Згоду на притягнення до відповідальності Парламент давав лише тоді, коли про це просили самі депутати (знаючи, що в корумпованій судовій системі їм вдасться уникнути покарання) або коли це було настільки очевидно, що було неможливо ігнорувати. І навіть після дачі згоди на зняття депутатської недоторканості у громади не з'являлося відчуття, що відповідальність підозрюваних у злочинах депутатів є можливою.

Весь цей скандал навколо зняття депутатської недоторканності є великим спектаклем, який зрежисовано в стінах адміністрації Президента під тиском західних партнерів, зокрема США. Але цей спектакль, який мав показати боротьбу з корупцією у стінах Парламенту, викрив неспроможність всієї влади до жодних змін в цьому напрямку.

Я навіть чую ці слова в стінах АП: "вони хочуть боротьби з корупцією, зараз ми їм покажемо цирк".

Дуже смішно на це дивитися. Ну добре, українських телеглядачів на декілька тижнів зайняли цим цирком. Деякі громадяни навіть на протести під стіни Парламенту сходили і втішилися якоюсь лише їм зрозумілою перемогою. Але невже наші очільники думають, що вся ця туфта якось переконає західних партнерів? Чи вони думають, що якось переконає українську громаду?

Мова не йде про чергове загострення політичної кризи в Україні. Мова йде про кризу інституту парламентаризму в Україні.

Головна причина цієї кризи – неспроможність вітчизняного Парламенту втримати довіру українського народу в останні кілька політичних циклів та вирішити при цьому найважливіші проблеми економічних, політичних, соціальних та культурних реформ в країні.

Мова також іде про відсутність рефлексії самих народних депутатів, які неспроможні осягнути цю проблему та самоочиститися, хоча б і подавши індивідуально у відставку.

Так, можна погодитися, що в критичні моменти української історії саме Парламент ставав місцем стабілізації і вирішення ситуацій політичної кризи. Але кожного разу це відбувалося лише тоді, коли за спинами парламентарів стояла незадоволена і налаштована дуже рішуче громада.

Коли українська громада протестними настроями, демонстрацією рішучості, а іноді і зброї, не тисне на народних депутатів, Парламент ефективно працювати не може.

Нинішній Парламент – найганебніший з усіх інших парламентів. І справа не в тому, що його склад якийсь особливий в сенсі злочинності чи зловживання народною довірою. Його склад, розбавлений людьми, що прийшли на хвилі Революції Гідності, можливо і кращий за попередні. Але вимоги до діяльності Парламенту значно зросли після Революції Гідності. А Парламент так і не зміг суттєво змінитися.

Рівень ігнорування нинішнім Парламентом закону та законності, громадської довіри та елементарного здорового глузду на тлі революції та війни просто безпрецедентний.

Коаліції де-юре не існує. Уряд обраний незаконно. Президент шляхом політичного тиску та, як свідчать публікації викривачів, прямої корупції створює парламентську більшість ad-hoc для голосування по важливих питаннях. Олігархічні парламентські групи та зокрема корумповане коло Президента в Парламенті продовжують наживатися на монополізмі та на державному примусі до цін на інфраструктурні послуги, і все це на тлі війни. Тиск громади та західних партнерів щодо боротьби з корупцією щонайперше в стінах Парламенту нахабно ігнорується. Жвавий процес реформ одразу ж після Революції Гідності зараз перетворився на процес генерації фейкових реформ або реформ під тиском МВФ, які не враховують реалії України.

Парламент постраждав найбільше, тому що він є найвідкритішою гілкою влади. Український Парламент перетворився на суцільний спектакль. Відтак парламентаризму в Україні майже не лишилося.

Звичайно поява телебачення та практики телетрансляцій зі стін парламентів дуже сильно вплинуло на перебіг роботи депутатів майже у всіх країнах світу, де є Парламенти та де парламентський процес висвітлюється публічно.

Але в українському Парламенті не залишилося нічого дійсного, справжнього, аутентичного. Там все лише гра сучасної політичної реальності в Україні: договорняки, розводки, кидки та підстави.

Будучи народним депутатом, неможливо вийти з цієї гри. Люди з Майдану, потрапляючи у ситуацію нинішнього Парламенту, або змушені іти на жертвенне протистояння, або скурвлюватися.

Зрозуміло, коли підло та на власну користь діють олігархічні посіпаки. Але як розуміти акторську гру та спектаклі колишніх громадських активістів?

Ольга Богомолець, колишній активіст Майдану, нині Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, яка досить довго протистояла фейковій медичній реформі і якій значна частина громади довіряє і досі, дозволила втягти себе в аферу з винесенням антинародного проекту медичної реформи на голосування.

Після заяви в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун про відмову Ольги Богомолець підписувати позитивний висновок комітету щодо законопроекту, який впроваджує медичну реформу, було зрозуміло, що її дотиснуть і змусять. Вочевидь бажаючи перешкодити винесенню цього проекту на голосування, Ольга Богомолець "втратила свідомість" у стінах Парламенту. Але цей проект одразу ж підписала Перший заступник голови комітету з питань охорони здоров'я, депутат Верховної Ради від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Оксана Корчинська.

Неможливо переграти карткових шулерів, у яких всі карти краплені. Інакше, кажучи, неможливо, навіть з благою метою влаштовуючи парламентські спектаклі, переграти тих, хто ці спектаклі влаштовує професійно, і для кого шулерська гра є способом виживання в політиці та бізнесі.

Більше того, коли політична гра виходить на такий рівень маніпуляцій, шахрайства та нахабного обману, кожному з народних депутатів потрібно самовизначатися щодо свого місця в житті, в політиці та в історії власної країни.

Найкращі стануть найгіршими, коли будуть грати з ними в одні і ті ж ігри.

Нинішня влада повністю антинародна, корумпована і злочинна. Створені антикорупційні органи, які становлять собою паралельну та альтернативну протовладу, не зможуть побороти корупцію, бо корумпована Судова влада не дасть їм зайняти надвладну позицію.

Легальних виходів з нинішньої кризової ситуації не існує. Парламент сам не зможе оголосити про свій розпуск та нові вибори, бо надто багато злочинців там вже зібралося, особливо тут ризикує ближнє коло Президента. Відтак Президент не одумається і не розпустить Парламент. Хоча 90 стаття Конституції дозволяє йому зробити це в будь-який момент, адже Коаліції немає з моменту незаконного обрання нового Уряду. Відповідно незаконно обраний Уряд сам не складе повноважень. Парламент відповідно не зможе запустити імпічмент та й навряд чи навіть прийме закон про це. Судова влада сама собою не очиститься і не зможе ніяк вплинути на очищення інших гілок влади.

Публічна, нахабна і брудна гра в Парламенті, нікчемна позиція Президента та ніяка позиція Прем'єр-міністра свідчать про глибоку, нездоланну та безперспективну кризу влади в Україні.

Але найбільш небезпечною сьогодні є саме криза парламентаризму, бо навіть якщо громада цього разу натисне на народних депутатів, вони можуть не впоратися з виходом з кризи, бо надто далеко все зайшло.

Сьогодні гра пішла вже проти колишніх учасників Майдану в Парламенті, бо саме від них очікують мужнього рішення, яке направлене на відновлення парламентаризму в Україні. До осені таке рішення має визріти. Бо інакше відповідальність ляже вже на всіх народних депутатів.

Українська громада нічого не пробачить і нікого не забуде. Вочевидь забудькуватість української громади погано впливає на правлячий клас – розбещує його і погіршує його ефективність. Тому забудькуватість потрібно лікувати дуже кардинально – через напруження пам'яті під страхом втрати основ життєдіяльності.

Раніше подібні кризи вирішувалися шляхом публічного договору між владою та опозицією. Зараз це не має сенсу, тому що вся влада не має довіри, і тінь недовіри лягає також і на опозицію. Як би не домовилася чи передомовилась нинішня влада, хоча би і в Парламенті, це ніяк не породить довіри до влади і не легітимізує Парламент.

Домовленість влади та опозиції в Парламенті може бути лише про одне – Конституанта від громади та три цикли перевиборів (щодва або щотри роки) Президента та Парламенту як єдиний мирний вихід з цієї ситуації.

Жодних інших домовленостей українська громада не прийме.

Загрузка...
Коментарі — 227
Orest Jj _ 15.07.2017 19:13
IP: 77.52.23.---
-Vesna-:
Orest Jj:
-Vesna-:
Orest Jj:
Олександр Перший:
valsh01:
ПНХ.
ахаха...Проффессор политделов блеснул воспитанием...Забыли поставить в конце "бггг", бідло.
На твоем месте на тему "быдла" варежку лучше свою не раскрывать.
Ты даже не понимаешь разницы между формой и стилем.
Гамно.
ахахахаха...Реализатор "данона" мазу за единомышленника тянет...Иди лучше в тренажерный зал и приведи себя в порядок, ужас ходячий.
Лампочки перестань викручувати з підїздів.
ахахахаха!!!! Кубическая "леди" ще и поголовье мордора взяло на вооружение...Капец просто жестяной.Недарма я кажу що шапкокрадовці и однотуровіе – братья и сестрі близнеці.
-Vesna- _ 15.07.2017 18:57
IP: 104.199.97.---
Orest Jj:
-Vesna-:
Orest Jj:
Олександр Перший:
valsh01:
ПНХ.
ахаха...Проффессор политделов блеснул воспитанием...Забыли поставить в конце "бггг", бідло.
На твоем месте на тему "быдла" варежку лучше свою не раскрывать.
Ты даже не понимаешь разницы между формой и стилем.
Гамно.
ахахахаха...Реализатор "данона" мазу за единомышленника тянет...Иди лучше в тренажерный зал и приведи себя в порядок, ужас ходячий.
Лампочки перестань викручувати з підїздів.
Orest Jj _ 15.07.2017 18:42
IP: 77.52.23.---
-Vesna-:
Orest Jj:
Олександр Перший:
valsh01:
ПНХ.
ахаха...Проффессор политделов блеснул воспитанием...Забыли поставить в конце "бггг", бідло.
На твоем месте на тему "быдла" варежку лучше свою не раскрывать.
Ты даже не понимаешь разницы между формой и стилем.
Гамно.
ахахахаха...Реализатор "данона" мазу за единомышленника тянет...Иди лучше в тренажерный зал и приведи себя в порядок, ужас ходячий.
-Vesna- _ 15.07.2017 18:40
IP: 35.189.213.---
kren:
от Вам будь ласка,не здібне відрізнити устрою від проявів...
(С)...
Любий устрій завжди має прояви на всіх щаблях.
Інше питання – что боротьба з проявами може не бути боротьбою з устроєм.
-Vesna- _ 15.07.2017 18:38
IP: 104.199.97.---
Orest Jj:
Олександр Перший:
valsh01:
ПНХ.
ахаха...Проффессор политделов блеснул воспитанием...Забыли поставить в конце "бггг", бідло.
На твоем месте на тему "быдла" варежку лучше свою не раскрывать.
Ты даже не понимаешь разницы между формой и стилем.
Гамно.
Orest Jj _ 15.07.2017 18:16
IP: 77.52.23.---
Олександр Перший:
valsh01:
ПНХ.
ахаха...Проффессор политделов блеснул воспитанием...Забыли поставить в конце "бггг", бідло.
Федор Микула _ 15.07.2017 16:38
IP: 46.118.141.---
Коmenтu саmi nuшуть, тi саmi nuсаne чuтають...
kren _ 15.07.2017 15:57
IP: 188.0.104.---
-Vesna-:

Виктор Савченко:
...це популізм крен.там живуть наші громадяни.
от Вам будь ласка,не здібне відрізнити устрою від проявів,а повчає,що треба робити.
Зразок живої опори комуно-регіоналів і наочний приклад того,яким шляхом "прийдеться рухатись"
(С)...
Виктор Савченко _ 15.07.2017 15:08
IP: 35.187.174.---
kren:
це популізм крен.там живуть наші громадяни.і ми не могли одразу від них відмовитися.як і не можем зараз.тому що рано чи пізно ця територія повернеться в склад України.окупантів ніхто не спонсорує з боку держави.соціальні виплати йдуть адресно.
комуно-регіонали зараз не при владі.тому я не знаю скільки вони там перегнали.якщо ви знаєте і маєте КОНКРЕТНІ ФАКТИ!!!то звертайтесь у відповідні органи або до депутатів,яким довіряєте.
kren _ 15.07.2017 14:51
IP: 188.0.104.---
-Vesna-:
kren:
...
Ви хочете Жовтневу революцію провести з експропріацією?
Комуно-регіонали на всяк випадок грохнули очільників фонду держмайна Семенюк та Чечетова...
То ж прийдеться рухатись по еволюційному капіталістичному шляху. Навіть по такому косому-кривому – як у нас.
...у разі революції-чи,от живий приклад, "асвабаждєніє народав юга і вастока",Бєня ніколаєвський,
нікого не цікавитиме,хто там і кого "грохнув".Там,безумовно з зміркувань "защіти народа",просто
"ніцоналізіруют імущєство" у "всякіх буржуєв" і,як певно і твердо показує історія,навіть у тих,що "прі
вєтствовалі асвабаждєніє" і викликали дух Путіна "Путін пріді". (Всі вони "аставілі" свій @лу$ган&до*н#,
зараз всі в Києві,всі ті,хто безпосередньо причетні до окупації і війни в Україні-живуть і не тужать)...
Єдине чого б мені хотілося бачити на форумі-адекватної оцінцки ситуації в коментах.
-Vesna- _ 15.07.2017 14:25
IP: 104.199.97.---
kren:
...а хто це у нас там другий?
невже Ахметова підмінили чи Пінчука з Мдведучом і Кучмою...
Ви хочете Жовтневу революцію провести з експропріацією?
Комуно-регіонали на всяк випадок грохнули очільників фонду держмайна Семенюк та Чечетова...
То ж прийдеться рухатись по еволюційному капіталістичному шляху. Навіть по такому косому-кривому – як у нас.
kren _ 15.07.2017 13:56
IP: 188.0.104.---
Виктор Савченко:
...влада в нас далеко не ідеальна.але що вона могла зробити для кардинального підвищення життя?
йде війна,на мільярди доларів пограбовано державу януковичем...?
...як,напр.зробити те,що малобути зроблене ще в 2014 р.оголосити @лу$ган&до*н#.окупоавано тер.
іхочаб припинити фінінсувати з держбюджету окупантів.Путін хотів "памочь скрєпоносним"? от нехай
і рассєя їх і фінансує.
Хотів би побачити,що би Ви "клацали" в коменти? коли б була така змога,оприлюднити той об*єм,що комуно-регіонали перегнали в офшори вже з 2014 р.
Виктор Савченко _ 15.07.2017 13:26
IP: 35.187.174.---
valsh01:
придурком толя ти родився,придурком і помреш) я не при владі і не захищаю владу.тому не треба мені пред'являти гріхи влади.я прихильник Саакашвілі. але просто люблю ОБ'ЄКТИВНІСТЬ!
тому питання про "найкраще" у світі життя в Україні при тимошенко було адресовано псидору а не тобі.
а тепер до твого скиглення "всьопрапалацекінець"!) влада в нас далеко не ідеальна.але що вона могла зробити для кардинального підвищення життя?йде війна,на мільярди доларів пограбовано державу януковичем,переплачено мільярди доларів за юльчин газ,ж.мойський зі своїм приватом також " відзначився".як в таких умовах можна добитися великих успіхів?
kren _ 15.07.2017 12:51
IP: 188.0.104.---
valsh01:
Странные аргументы у порохоботов. Да, говорят они, мы живем в говне, но при других говна было не меньше)) Вы, малоуважаемые, отвечайте за то состояние страны, до которого именно вы, шоколадные, ДОВЕЛИ. А с теми, кто был раньше, и будет после вас, мы разберемся сами. Без вас. Повторяю для тупых и порохоботов – ОТВЕЧАЙТЕ ЗА СВОИ ДЕЛА И ДЕЛИШКИ, А НЕ ПЕРЕВОДИТЕ СТРЕЛКИ НА ДРУГИХ
...а хто це у нас там другий?
невже Ахметова підмінили чи Пінчука з Мдведучом і Кучмою...
Олександр Перший _ 15.07.2017 12:51
IP: 188.163.12.---
valsh01:
ПНХ.
Максим Чарушниковв _ 15.07.2017 12:41
IP: 46.211.144.---
Mikola Turcshin:
В мире Украина воспринимается как куча говна,лежащая на пороге России.
Американцы периодически ковыряют эту кучу палкой, что бы воняло больше и звонят в дверь России.
На порозі росії лежить чмо Ахмєтов. Він по вказівці росії ковиряє кучу сепаратизму. Щоб і далі воняло війною. І путіну добре і сам з гарантом підзаробить.
valsh01 _ 15.07.2017 12:11
IP: 185.23.104.---
Виктор Савченко:
Orest Jj:
брехливий юльканутий шизоїд! будьласка ссилки на цифри і факти коли це при тимошенко "обросли жирком"! в якому це році.і порівняння будьласка з іншими роками.і що важливо чи сталося це завдяки тимошенко а не всупереч (побудовані при ній підприємства,створенні робочі мфсця,зменшена копупція та знижений свавільний тиск контролюючих органів тощо)
тільки не треба судити по своєму мухосранську (часовому яру) та кількості барахолок в ньому)
Странные аргументы у порохоботов. Да, говорят они, мы живем в говне, но при других говна было не меньше)) Вы, малоуважаемые, отвечайте за то состояние страны, до которого именно вы, шоколадные, ДОВЕЛИ. А с теми, кто был раньше, и будет после вас, мы разберемся сами. Без вас. Повторяю для тупых и порохоботов – ОТВЕЧАЙТЕ ЗА СВОИ ДЕЛА И ДЕЛИШКИ, А НЕ ПЕРЕВОДИТЕ СТРЕЛКИ НА ДРУГИХ
valsh01 _ 15.07.2017 12:04
IP: 185.23.104.---
Олександр Перший:
Orest Jj:
Тоді ви підтримували дії Шапкокрада...
==
Вихованість не дозволяє мені назвати вас ідіотом, хоча ви вперто продовжуєте на цю категорію осіб претендувати. Ще і наполягаєте, що речі треба називати своїми іменами.
А мне образование позволяет назвать вас идиотом. Саша Раз, вы – идиот!
-Vesna- _ 15.07.2017 07:31
IP: 35.187.165.---
Ольга Богомолець, колишній активіст Майдану, нині Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, яка досить довго протистояла фейковій медичній реформі і якій значна частина громади довіряє і досі, дозволила втягти себе в аферу з винесенням антинародного проекту медичної реформи на голосування. (с)

... і традиційно упала на больнічку – аби не підписувати висновок комітету.
Мужній крок, іноваційний звісно.

PS Дацюк, не маніпулюйте. Я не про Богомолець.
Mikola Turcshin _ 15.07.2017 06:46
IP: 104.199.97.---
Виктор Савченко:
Mikola Turcshin:
В мире Украина воспринимается как куча говна,лежащая на пороге России.
Американцы периодически ковыряют эту кучу палкой, что бы воняло больше и звонят в дверь России.
чуєш покидьок куча лайна ЦЕ ТИ!!!Україна це цивілізована країна в центрі Європи,якій до речі надали безвізовий режим.а смердиш тільки ти тут СМЕРДЮЧИЙ ВАТНИК!!!
Негры, переплыв на резиновых лодках Средиземное море, сразу получают "безвиз" в Европе и автоматически получают пособие по безработице, хохлам нужно было разрушить свою промышленность, продать прикарпатский лес на корню, полностью выполнять приказы США и Евросоюза и только после этого им предоставили въезд в Европу, что потратить на каву свои последние гроши.
– а что с нерабов ещё взять......
Виктор Савченко _ 14.07.2017 23:18
IP: 35.187.184.---
Mikola Turcshin:
В мире Украина воспринимается как куча говна,лежащая на пороге России.
Американцы периодически ковыряют эту кучу палкой, что бы воняло больше и звонят в дверь России.
чуєш покидьок куча лайна ЦЕ ТИ!!!Україна це цивілізована країна в центрі Європи,якій до речі надали безвізовий режим.а смердиш тільки ти тут СМЕРДЮЧИЙ ВАТНИК!!!
Mikola Turcshin _ 14.07.2017 22:08
IP: 35.187.78.---
В мире Украина воспринимается как куча говна,лежащая на пороге России.
Американцы периодически ковыряют эту кучу палкой, что бы воняло больше и звонят в дверь России.
Виктор Савченко _ 14.07.2017 22:05
IP: 104.199.97.---
Orest Jj:
ти с теми не з'їзджай а надай ссилки про "найкраще" у світі життя за тимошенко) бажано з реальними цифрами і фактами,і порівняннями з іншими роками.чекаю.
Mikola Turcshin _ 14.07.2017 22:02
IP: 35.189.213.---
Orest Jj:
Виктор Савченко:
Orest Jj:
лживый юльканутий шизоид! пожалуйста ссылки на цифры и факты когда это при тимошенко "обросли жирком"! в котором это годупредприятия, создании рабочих мфсця, уменьшенная копупция и сниженный своевольный давление контролирующих органов)
только не надо судить по своему Мухосранска (временном оврага) и количества барахолок в нем)
чього ты суешь свой пятак если темы НЕ знаешь? Об этом говорил твой единомышленник т. Александр (первый) в 10 или одиннадцати году, радуясь что выбрал "меньшее зло" курсируя на ветках под профессией "физик – твердотельщик".
– вряд ли он физик, не может интеллектуальный человек отираться здесь среди троллей недалёкого развития типа "сидора" и "логика".
Orest Jj _ 14.07.2017 21:57
IP: 77.52.23.---
Виктор Савченко:
Orest Jj:
брехливий юльканутий шизоїд! будьласка ссилки на цифри і факти коли це при тимошенко "обросли жирком"! в якому це році.і порівняння будьласка з іншими роками.і що важливо чи сталося це завдяки тимошенко а не всупереч (побудовані при ній підприємства,створенні робочі мфсця,зменшена копупція та знижений свавільний тиск контролюючих органів тощо)
тільки не треба судити по своєму мухосранську (часовому яру) та кількості барахолок в ньому)
чього ты сунешь свой пятак если темы не знаешь? Об этом говорил твой единомышленник т. Олександр (первый) в 10 или одиннадцатом году, радуясь что выбрал "меньшее зло" курсируя на ветках под профессией "физик – твердотельщик".
Україна та Європа905 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter