Сергій Дацюк Філософ

КРИЗА ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В УКРАЇНІ

14 липня 2017, 08:59

Останній спектакль щодо спроб притягнення до відповідальності підозрюваних у злочинах народних депутатів показав повну неспроможність Парламенту до самоочищення.

Згоду на притягнення до відповідальності Парламент давав лише тоді, коли про це просили самі депутати (знаючи, що в корумпованій судовій системі їм вдасться уникнути покарання) або коли це було настільки очевидно, що було неможливо ігнорувати. І навіть після дачі згоди на зняття депутатської недоторканості у громади не з'являлося відчуття, що відповідальність підозрюваних у злочинах депутатів є можливою.

Весь цей скандал навколо зняття депутатської недоторканності є великим спектаклем, який зрежисовано в стінах адміністрації Президента під тиском західних партнерів, зокрема США. Але цей спектакль, який мав показати боротьбу з корупцією у стінах Парламенту, викрив неспроможність всієї влади до жодних змін в цьому напрямку.

Я навіть чую ці слова в стінах АП: "вони хочуть боротьби з корупцією, зараз ми їм покажемо цирк".

Дуже смішно на це дивитися. Ну добре, українських телеглядачів на декілька тижнів зайняли цим цирком. Деякі громадяни навіть на протести під стіни Парламенту сходили і втішилися якоюсь лише їм зрозумілою перемогою. Але невже наші очільники думають, що вся ця туфта якось переконає західних партнерів? Чи вони думають, що якось переконає українську громаду?

Мова не йде про чергове загострення політичної кризи в Україні. Мова йде про кризу інституту парламентаризму в Україні.

Головна причина цієї кризи – неспроможність вітчизняного Парламенту втримати довіру українського народу в останні кілька політичних циклів та вирішити при цьому найважливіші проблеми економічних, політичних, соціальних та культурних реформ в країні.

Мова також іде про відсутність рефлексії самих народних депутатів, які неспроможні осягнути цю проблему та самоочиститися, хоча б і подавши індивідуально у відставку.

Так, можна погодитися, що в критичні моменти української історії саме Парламент ставав місцем стабілізації і вирішення ситуацій політичної кризи. Але кожного разу це відбувалося лише тоді, коли за спинами парламентарів стояла незадоволена і налаштована дуже рішуче громада.

Коли українська громада протестними настроями, демонстрацією рішучості, а іноді і зброї, не тисне на народних депутатів, Парламент ефективно працювати не може.

Нинішній Парламент – найганебніший з усіх інших парламентів. І справа не в тому, що його склад якийсь особливий в сенсі злочинності чи зловживання народною довірою. Його склад, розбавлений людьми, що прийшли на хвилі Революції Гідності, можливо і кращий за попередні. Але вимоги до діяльності Парламенту значно зросли після Революції Гідності. А Парламент так і не зміг суттєво змінитися.

Рівень ігнорування нинішнім Парламентом закону та законності, громадської довіри та елементарного здорового глузду на тлі революції та війни просто безпрецедентний.

Коаліції де-юре не існує. Уряд обраний незаконно. Президент шляхом політичного тиску та, як свідчать публікації викривачів, прямої корупції створює парламентську більшість ad-hoc для голосування по важливих питаннях. Олігархічні парламентські групи та зокрема корумповане коло Президента в Парламенті продовжують наживатися на монополізмі та на державному примусі до цін на інфраструктурні послуги, і все це на тлі війни. Тиск громади та західних партнерів щодо боротьби з корупцією щонайперше в стінах Парламенту нахабно ігнорується. Жвавий процес реформ одразу ж після Революції Гідності зараз перетворився на процес генерації фейкових реформ або реформ під тиском МВФ, які не враховують реалії України.

Парламент постраждав найбільше, тому що він є найвідкритішою гілкою влади. Український Парламент перетворився на суцільний спектакль. Відтак парламентаризму в Україні майже не лишилося.

Звичайно поява телебачення та практики телетрансляцій зі стін парламентів дуже сильно вплинуло на перебіг роботи депутатів майже у всіх країнах світу, де є Парламенти та де парламентський процес висвітлюється публічно.

Але в українському Парламенті не залишилося нічого дійсного, справжнього, аутентичного. Там все лише гра сучасної політичної реальності в Україні: договорняки, розводки, кидки та підстави.

Будучи народним депутатом, неможливо вийти з цієї гри. Люди з Майдану, потрапляючи у ситуацію нинішнього Парламенту, або змушені іти на жертвенне протистояння, або скурвлюватися.

Зрозуміло, коли підло та на власну користь діють олігархічні посіпаки. Але як розуміти акторську гру та спектаклі колишніх громадських активістів?

Ольга Богомолець, колишній активіст Майдану, нині Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, яка досить довго протистояла фейковій медичній реформі і якій значна частина громади довіряє і досі, дозволила втягти себе в аферу з винесенням антинародного проекту медичної реформи на голосування.

Після заяви в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун про відмову Ольги Богомолець підписувати позитивний висновок комітету щодо законопроекту, який впроваджує медичну реформу, було зрозуміло, що її дотиснуть і змусять. Вочевидь бажаючи перешкодити винесенню цього проекту на голосування, Ольга Богомолець "втратила свідомість" у стінах Парламенту. Але цей проект одразу ж підписала Перший заступник голови комітету з питань охорони здоров'я, депутат Верховної Ради від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Оксана Корчинська.

Неможливо переграти карткових шулерів, у яких всі карти краплені. Інакше, кажучи, неможливо, навіть з благою метою влаштовуючи парламентські спектаклі, переграти тих, хто ці спектаклі влаштовує професійно, і для кого шулерська гра є способом виживання в політиці та бізнесі.

Більше того, коли політична гра виходить на такий рівень маніпуляцій, шахрайства та нахабного обману, кожному з народних депутатів потрібно самовизначатися щодо свого місця в житті, в політиці та в історії власної країни.

Найкращі стануть найгіршими, коли будуть грати з ними в одні і ті ж ігри.

Нинішня влада повністю антинародна, корумпована і злочинна. Створені антикорупційні органи, які становлять собою паралельну та альтернативну протовладу, не зможуть побороти корупцію, бо корумпована Судова влада не дасть їм зайняти надвладну позицію.

Легальних виходів з нинішньої кризової ситуації не існує. Парламент сам не зможе оголосити про свій розпуск та нові вибори, бо надто багато злочинців там вже зібралося, особливо тут ризикує ближнє коло Президента. Відтак Президент не одумається і не розпустить Парламент. Хоча 90 стаття Конституції дозволяє йому зробити це в будь-який момент, адже Коаліції немає з моменту незаконного обрання нового Уряду. Відповідно незаконно обраний Уряд сам не складе повноважень. Парламент відповідно не зможе запустити імпічмент та й навряд чи навіть прийме закон про це. Судова влада сама собою не очиститься і не зможе ніяк вплинути на очищення інших гілок влади.

Публічна, нахабна і брудна гра в Парламенті, нікчемна позиція Президента та ніяка позиція Прем'єр-міністра свідчать про глибоку, нездоланну та безперспективну кризу влади в Україні.

Але найбільш небезпечною сьогодні є саме криза парламентаризму, бо навіть якщо громада цього разу натисне на народних депутатів, вони можуть не впоратися з виходом з кризи, бо надто далеко все зайшло.

Сьогодні гра пішла вже проти колишніх учасників Майдану в Парламенті, бо саме від них очікують мужнього рішення, яке направлене на відновлення парламентаризму в Україні. До осені таке рішення має визріти. Бо інакше відповідальність ляже вже на всіх народних депутатів.

Українська громада нічого не пробачить і нікого не забуде. Вочевидь забудькуватість української громади погано впливає на правлячий клас – розбещує його і погіршує його ефективність. Тому забудькуватість потрібно лікувати дуже кардинально – через напруження пам'яті під страхом втрати основ життєдіяльності.

Раніше подібні кризи вирішувалися шляхом публічного договору між владою та опозицією. Зараз це не має сенсу, тому що вся влада не має довіри, і тінь недовіри лягає також і на опозицію. Як би не домовилася чи передомовилась нинішня влада, хоча би і в Парламенті, це ніяк не породить довіри до влади і не легітимізує Парламент.

Домовленість влади та опозиції в Парламенті може бути лише про одне – Конституанта від громади та три цикли перевиборів (щодва або щотри роки) Президента та Парламенту як єдиний мирний вихід з цієї ситуації.

Жодних інших домовленостей українська громада не прийме.

Загрузка...
Коментарі — 227
Spirito _ 16.07.2017 16:21
IP: 93.74.43.---
"або реформи від МВФ,які не враховують реалії України."
В Конституції України не прописано зовнішнє управління через МВФ.
-Гройсман:"27 років тому була прийнята Декларація про державний суверенітет України".
Історичне відео
..."Ми захищаємо свій суверенітет,своє споконвічне право бути господарями на своїй землі.-
(і США,і РФ стали згодом гарантами суверенітету України,її територіальної цілісності,зобов'язались не чинити економічного тиску;
а нормандсько-мінський процес зафіксував розчленування України)
-"Соглашение,подписанное в Минске в феврале,следует называть не мирными договоренностями,
а соглашением о разделе Украины,которое было навязано Киеву...- (Курт Волкер)
Гіпотетично:можливо США прагнуть реформувати Україну десь так як повоєнну Німеччину.
Але вони не враховують того,що Німеччина не була колонією Росії/Союзу довгий час.
До того ж війна РФ проти України триває.
Можливо "домовленість вл.та оп." має розпочатися з повернення уваги
до Декларації про держ.с.Ук
Олег Чирва _ 16.07.2017 16:18
IP: 37.229.133.---
LYCIV_OLGA:
Виктор Савченко:
kren:

в психіатра давно був?)
Що, школярику, знов чергове загострення???... Що, перебування "в психіатра" наклало на вас настільки "незабутнє враження"??...

Я ж, вже, писала – "МОЖНА ВИПИСАТИ / ВИПУСТИТИ ВІКТОРА САВЧЕНКА З" ПСИХЛІКАРНІ ", АЛЕ НЕ МОЖНА ПРИБРАТИ ПСИХЛІКАРНЮ З ВІКТОРА САВЧЕНКА"
Психбольницу из Олечки Луцив убрать можно – достаточно её избавить от нарко- и алкозависимости. Но вот выписывать её из психбольницы ''ВО Свобода'' не стоит.
Олег Чирва _ 16.07.2017 16:15
IP: 37.229.133.---
kren:

.
Пане Крен! Не треба лікбезу про устрій РС, про цілісну картину, про роль КПРС. Ви ствердили, що на систему може впливати тільки інша система, з такими ж можливостями (тобто, така ж могутня). Вам просте питання. Яка система, на ваш погляд, вплинула-знищила радянську систему? Просто назвіть цю систему, щоб стало зрозуміло, що ви мали на увазі. Чи вона сама себе знищила, і ваше ствердження про іншу систему помилкове?
...називаю,совецька партсистемас,вона ж соціалістична,вона ж комуністична,сюди ж і так званий
соцтабір,не витримала протистояня, (прямого збройного зіткнення кап. і соц.с-ми. не було),не вит
римала протистояння політекономічної конкуренції з "загнівающім западом".
Так зрозуміло?
Креник прав – советская – не выдержала. А вот социалистическая, в Китае – не только выдержала но и вывела 1.5 млрд народа в мировые лидеры. И без Бандеры, замечу при этом прекрасно обошлись...:))
kren _ 16.07.2017 15:54
IP: 188.0.104.---
Олександр Перший:
kren:
.
Пане Крен! Не треба лікбезу про устрій РС, про цілісну картину, про роль КПРС. Ви ствердили, що на систему може впливати тільки інша система, з такими ж можливостями (тобто, така ж могутня). Вам просте питання. Яка система, на ваш погляд, вплинула-знищила радянську систему? Просто назвіть цю систему, щоб стало зрозуміло, що ви мали на увазі. Чи вона сама себе знищила, і ваше ствердження про іншу систему помилкове?
...називаю,совецька партсистемас,вона ж соціалістична,вона ж комуністична,сюди ж і так званий
соцтабір,не витримала протистояня, (прямого збройного зіткнення кап. і соц.с-ми. не було),не вит
римала протистояння політекономічної конкуренції з "загнівающім западом".
Так зрозуміло?
LYCIV_OLGA _ 16.07.2017 15:24
IP: 35.187.34.---
Виктор Савченко:
kren:

в психіатра давно був?)
Що, школярику, знов чергове загострення???... Що, перебування "в психіатра" наклало на вас настільки "незабутнє враження"??...

Я ж, вже, писала – "МОЖНА ВИПИСАТИ / ВИПУСТИТИ ВІКТОРА САВЧЕНКА З" ПСИХЛІКАРНІ ", АЛЕ НЕ МОЖНА ПРИБРАТИ ПСИХЛІКАРНЮ З ВІКТОРА САВЧЕНКА"
Олександр Перший _ 16.07.2017 15:18
IP: 188.163.12.---
kren:
.
Пане Крен! Не треба лікбезу про устрій РС, про цілісну картину, про роль КПРС. Ви ствердили, що на систему може впливати тільки інша система, з такими ж можливостями (тобто, така ж могутня). Вам просте питання. Яка система, на ваш погляд, вплинула-знищила радянську систему? Просто назвіть цю систему, щоб стало зрозуміло, що ви мали на увазі. Чи вона сама себе знищила, і ваше ствердження про іншу систему помилкове?
Виктор Савченко _ 16.07.2017 14:29
IP: 104.199.97.---
kren:
-Vesna-:

Виктор Савченко:
...це популізм крен.там живуть наші громадяни.
от Вам будь ласка,не здібне відрізнити устрою від проявів,а повчає,що треба робити.
Зразок живої опори комуно-регіоналів і наочний приклад того,яким шляхом "прийдеться рухатись"
(С)...
я все чудово відрізняю так званий хвілософ Хрен (хоча з тебе такий філософ як з мене балєріна).які комуно-регіонали? який оплот?в психіатра давно був?)
kren _ 16.07.2017 14:18
IP: 188.0.104.---
Олександр Перший
вибачаюся за помилку-комент kren _ 16.07.2017 13:45; "децентралізм,комуністична мораль"
ДЕЦЕНТРАЛІЗМ чита ти як.ДЕМЦЕНТРАЛІЗМ-
Демократичний Централізм;-*основний організаційний принцип побудови й діяльності маркс.ленінських партій,органів держ.влади і держ.управління*...Головред.УРЕ 1976.
.
kren _ 16.07.2017 13:49
IP: 188.0.104.---
Олександр Перший:
kren:
...сама себе знищила (згнила з середині).
...безумовно,коли розвалилася КПСС.і РС наказав довго жити.Бо 2ге -без 1го. неможливе.
КП.як.політорганізації залишилося,і,власне,коли воно пішло на свій хліб,без огиди на тих виродків
дивитися неможливо.
Вся штука в тім,що-дякуючи формам марс.лєнінської селекції,вища каста КПСС. 70 х 80 рр. 20 ст. складалася з виродків,котрі такої простої залежності КПСС=РС. (а не навпаки) -не здібні були розу
міти.
На блозі Шкрум я вчора поробив комент,щодо довіри інститутам,загляньте,коли цікаво-якраз допов
нення в тему.
kren _ 16.07.2017 13:45
IP: 188.0.104.---
Олександр Перший:
kren:
...п.Олександр Перший,а Ви...гм, ... "юноша"... тільки в в душі чи й справді народилися вже після 1991р.?
Чесно, мені цікава ваша відповідь, тому що, з моєї точки зору, та система сама себе знищила
(згнила з середині).
...гм,коли розумієте,Ваше питання,і взагалі подібні питання,передбачають деякий рівень уявлення
про цілісну картину проблеми.Тобто опонент має тяму в основах; суспільство,держава,режим \ сис
тема субординації і координації,держінститути,суспільно-соціальні інститути,політичні організації,рухи...
я не маю бажання проводити тут лікбез,коли коротко-не було ніколи такої держави як РС.Була політич
на організація КПРС в якій держава була розчинена на атоми і обслуговувала парткасту згідно з її парт
уставом,джерелом права в РС.чит "децентралізм,комуністична мораль" і т.п.нормами існування для
для совецькіх чілавєков...
Олександр Перший _ 16.07.2017 12:33
IP: 188.163.12.---
kren:
...п.Олександр Перший,а Ви...гм, ... "юноша"... тільки в в душі чи й справді народилися вже після 1991р.?
Чесно, мені цікава ваша відповідь, тому що, з моєї точки зору, та система сама себе знищила (згнила з середині).
kren _ 16.07.2017 11:05
IP: 188.0.104.---
Олександр Перший:
kren:
...вся історія показує,що на систему може вливати тільки ін. відповідна
за своїми можливостми система.
...
1991 р.включно,коли одна з ситем,керована наймудрішою у світі парторганізацією КПСС,що називалася Совецькім Союзом- "з*хала" з дистанції в політичну клоаку.
І яка ж відповідна до можливостей КПРС система була у СРСР, що КПРС зникла з арени?
...п.Олександр Перший,а Ви...гм, ... "юноша"... тільки в в душі чи й справді народилися вже після 1991р.?
Anatol Zubenko _ 16.07.2017 09:43
IP: 94.153.158.---
Mikola Turcshin:
Anatol Zubenko:
Минимальная зарплата:
- Лесото $53
- Чад $52
- Габон $ 51
- Гамбия $ 51
- Замбия $51
- Гана $ 47
- Бангладеш $47
- Украина $ 41
- Россия $ 125
Путину начхать на хохлов!!!
хи-хи-хи
Тю, а я думал на Рассеи дол. 300...
Олександр Перший _ 16.07.2017 09:37
IP: 188.163.12.---
kren:
...вся історія показує,що на систему може вливати тільки ін. відповідна
за своїми можливостми система.
...
1991 р.включно,коли одна з ситем,керована наймудрішою у світі парторганізацією КПСС,що називалася Совецькім Союзом- "з*хала" з дистанції в політичну клоаку.
І яка ж відповідна до можливостей КПРС система була у СРСР, що КПРС зникла з арени?
Mikola Turcshin _ 16.07.2017 08:31
IP: 104.199.97.---
Anatol Zubenko:
Минимальная зарплата:
- Лесото $53
- Чад $52
- Габон $ 51
- Гамбия $ 51
- Замбия $51
- Гана $ 47
- Бангладеш $47
- Украина $ 41
- Россия $ 125
Путину начхать на хохлов!!!
хи-хи-хи
Anatol Zubenko _ 16.07.2017 08:19
IP: 35.189.213.---
Orest Jj:
-Vesna-:
Orest Jj:
иди спать. Не засирай ветку.
Цирк блин.
Разносчик заразы и примитивного троллинга кому-то смеет еще что-то ставить на вид...
ну и выплодки бютоголовые...
ты предпочитаешь острый троллинг по типу когда тебя при встрече посылают на хутор бабочек ловить?
Вы, однотуровые потворы столько беды стране принесли, что не только смею а настаиваю – иди спать. Или не с кем – вечерами постоянно виснешь в нэте.
А че это вы сцепились? Вы же вроде единомышленники, по земле и...
бун _ 16.07.2017 06:47
IP: 35.187.174.---
-Vesna-:
kren:
...а хто це у нас там другий?
невже Ахметова підмінили чи Пінчука з Мдведучом і Кучмою...
Ви хочете Жовтневу революцію провести з експропріацією?
Комуно-регіонали на всяк випадок грохнули очільників фонду держмайна Семенюк та Чечетова...
То ж прийдеться рухатись по еволюційному капіталістичному шляху. Навіть по такому косому-кривому – як у нас.
Без експропріації не обійтися. Необхідною умовою економічного розвитку є створення мільйонів незалежних власників ресурсів, як це є в розвинутих країнах, замість теперішніх десяти олігархів. Країна має себе прогодувати і захистити, а це можливо тільки на основі наявних ресурсів, а ті ресурси тепер в руках десятка відомих осіб.
kren _ 15.07.2017 22:23
IP: 188.0.104.---
-Vesna-:
kren:
всі устрої \ системи,влаштовані за однаковим принципом.
Де "Прояви" є показником їх ресурсного стану.
Не тільки
Прояви – це також конфлікти, що породжує устрій
Потім ми не в вакуумі живемо – на систему діють інші (зовнішні) системи, що формують певні обмеження
...не хочеться щось деталізувати на рах. конфлікту *проявів*,через його мізені спроможності.
А от щодо впливу ін.систем-вся історія показує,що на систему може вливати тільки ін. відповідна
за своїми можливостми система.
Такий вплив більшість блогоаудиторії могла спостерігати на власні очі не так вже й давно,до
1991 р.включно,коли одна з ситем,керована наймудрішою у світі парторганізацією КПСС,що називалася Совецькім Союзом- "з*хала" з дистанції в політичну клоаку.
Orest Jj _ 15.07.2017 22:06
IP: 77.52.48.---
-Vesna-:
Orest Jj:
иди спать. Не засирай ветку.
Цирк блин.
Разносчик заразы и примитивного троллинга кому-то смеет еще что-то ставить на вид...
ну и выплодки бютоголовые...
ты предпочитаешь острый троллинг по типу когда тебя при встрече посылают на хутор бабочек ловить?
Вы, однотуровые потворы столько беды стране принесли, что не только смею а настаиваю – иди спать. Или не с кем – вечерами постоянно виснешь в нэте.
Виктор Савченко _ 15.07.2017 21:34
IP: 35.187.190.---
-Vesna-:
Orest Jj:
иди спать. Не засирай ветку.
Цирк блин.
Разносчик заразы и примитивного троллинга кому-то смеет еще что-то ставить на вид...
ну и выплодки бютоголовые...
ви уявіть Весна що цьому моральному виродку 60!!!!років.не 16,не 20 і навіть не 30.а 60!!!як кажуть без коментарів.
а звати цього дебіла олександр мар'янович комарницький,1957 р.н,з міста Часів Яр Донецької області.
взагалі яка тимошенко,такі і прихильники...
-Vesna- _ 15.07.2017 21:28
IP: 104.199.97.---
kren:
всі устрої \ системи,влаштовані за однаковим принципом.
Де "Прояви" є показником їх ресурсного стану.
Не тільки
Прояви – це також конфлікти, що породжує устрій
Потім ми не в вакуумі живемо – на систему діють інші (зовнішні) системи, що формують певні обмеження
kren _ 15.07.2017 21:05
IP: 188.0.104.---
-Vesna-:
kren:
от Вам будь ласка,не здібне відрізнити устрою від проявів...
(С)...
Любий устрій завжди має прояви на всіх щаблях.
Інше питання – что боротьба з проявами може не бути боротьбою з устроєм.
...поза всяким сумнівом,всі устрої \ системи,влаштовані за однаковим принципом.
Де "Прояви" є показником їх ресурсного стану.В даному разі доводиться константувати,що соціаль
ний ресурс комуно-регіоналів...має доволі широкий ареал підживлення.
-Vesna- _ 15.07.2017 20:07
IP: 35.187.190.---
Orest Jj:
иди спать. Не засирай ветку.
Цирк блин.
Разносчик заразы и примитивного троллинга кому-то смеет еще что-то ставить на вид...
ну и выплодки бютоголовые...
Orest Jj _ 15.07.2017 19:39
IP: 77.52.23.---
-Vesna-:
Orest Jj:
-Vesna-:
Orest Jj:
-Vesna-:
Orest Jj:
Олександр Перший:
valsh01:
ПНХ.
ахаха...Проффессор политделов блеснул воспитанием...Забыли поставить в конце "бггг", бідло.
На твоем месте на тему "быдла" варежку лучше свою не раскрывать.
Ты даже не понимаешь разницы между формой и стилем.
Гамно.
ахахахаха...Реализатор "данона" мазу за единомышленника тянет...Иди лучше в тренажерный зал и приведи себя в порядок, ужас ходячий.
Лампочки перестань викручувати з підїздів.
ахахахаха!!!! Кубическая "леди" ще и поголовье мордора взяло на вооружение...Капец просто жестяной.Недарма я кажу що шапкокрадовці и однотуровіе – братья и сестрі близнеці.
Буратино ты неотесанное... тебя даже дурака не жаль.
иди спать. Не засирай ветку.
-Vesna- _ 15.07.2017 19:15
IP: 35.187.34.---
Orest Jj:
-Vesna-:
Orest Jj:
-Vesna-:
Orest Jj:
Олександр Перший:
valsh01:
ПНХ.
ахаха...Проффессор политделов блеснул воспитанием...Забыли поставить в конце "бггг", бідло.
На твоем месте на тему "быдла" варежку лучше свою не раскрывать.
Ты даже не понимаешь разницы между формой и стилем.
Гамно.
ахахахаха...Реализатор "данона" мазу за единомышленника тянет...Иди лучше в тренажерный зал и приведи себя в порядок, ужас ходячий.
Лампочки перестань викручувати з підїздів.
ахахахаха!!!! Кубическая "леди" ще и поголовье мордора взяло на вооружение...Капец просто жестяной.Недарма я кажу що шапкокрадовці и однотуровіе – братья и сестрі близнеці.
Буратино ты неотесанное... тебя даже дурака не жаль.
Україна та Європа905 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter