Сергій Дацюк Філософ

КРИЗА ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В УКРАЇНІ

14 липня 2017, 08:59

Останній спектакль щодо спроб притягнення до відповідальності підозрюваних у злочинах народних депутатів показав повну неспроможність Парламенту до самоочищення.

Згоду на притягнення до відповідальності Парламент давав лише тоді, коли про це просили самі депутати (знаючи, що в корумпованій судовій системі їм вдасться уникнути покарання) або коли це було настільки очевидно, що було неможливо ігнорувати. І навіть після дачі згоди на зняття депутатської недоторканості у громади не з'являлося відчуття, що відповідальність підозрюваних у злочинах депутатів є можливою.

Весь цей скандал навколо зняття депутатської недоторканності є великим спектаклем, який зрежисовано в стінах адміністрації Президента під тиском західних партнерів, зокрема США. Але цей спектакль, який мав показати боротьбу з корупцією у стінах Парламенту, викрив неспроможність всієї влади до жодних змін в цьому напрямку.

Я навіть чую ці слова в стінах АП: "вони хочуть боротьби з корупцією, зараз ми їм покажемо цирк".

Дуже смішно на це дивитися. Ну добре, українських телеглядачів на декілька тижнів зайняли цим цирком. Деякі громадяни навіть на протести під стіни Парламенту сходили і втішилися якоюсь лише їм зрозумілою перемогою. Але невже наші очільники думають, що вся ця туфта якось переконає західних партнерів? Чи вони думають, що якось переконає українську громаду?

Мова не йде про чергове загострення політичної кризи в Україні. Мова йде про кризу інституту парламентаризму в Україні.

Головна причина цієї кризи – неспроможність вітчизняного Парламенту втримати довіру українського народу в останні кілька політичних циклів та вирішити при цьому найважливіші проблеми економічних, політичних, соціальних та культурних реформ в країні.

Мова також іде про відсутність рефлексії самих народних депутатів, які неспроможні осягнути цю проблему та самоочиститися, хоча б і подавши індивідуально у відставку.

Так, можна погодитися, що в критичні моменти української історії саме Парламент ставав місцем стабілізації і вирішення ситуацій політичної кризи. Але кожного разу це відбувалося лише тоді, коли за спинами парламентарів стояла незадоволена і налаштована дуже рішуче громада.

Коли українська громада протестними настроями, демонстрацією рішучості, а іноді і зброї, не тисне на народних депутатів, Парламент ефективно працювати не може.

Нинішній Парламент – найганебніший з усіх інших парламентів. І справа не в тому, що його склад якийсь особливий в сенсі злочинності чи зловживання народною довірою. Його склад, розбавлений людьми, що прийшли на хвилі Революції Гідності, можливо і кращий за попередні. Але вимоги до діяльності Парламенту значно зросли після Революції Гідності. А Парламент так і не зміг суттєво змінитися.

Рівень ігнорування нинішнім Парламентом закону та законності, громадської довіри та елементарного здорового глузду на тлі революції та війни просто безпрецедентний.

Коаліції де-юре не існує. Уряд обраний незаконно. Президент шляхом політичного тиску та, як свідчать публікації викривачів, прямої корупції створює парламентську більшість ad-hoc для голосування по важливих питаннях. Олігархічні парламентські групи та зокрема корумповане коло Президента в Парламенті продовжують наживатися на монополізмі та на державному примусі до цін на інфраструктурні послуги, і все це на тлі війни. Тиск громади та західних партнерів щодо боротьби з корупцією щонайперше в стінах Парламенту нахабно ігнорується. Жвавий процес реформ одразу ж після Революції Гідності зараз перетворився на процес генерації фейкових реформ або реформ під тиском МВФ, які не враховують реалії України.

Парламент постраждав найбільше, тому що він є найвідкритішою гілкою влади. Український Парламент перетворився на суцільний спектакль. Відтак парламентаризму в Україні майже не лишилося.

Звичайно поява телебачення та практики телетрансляцій зі стін парламентів дуже сильно вплинуло на перебіг роботи депутатів майже у всіх країнах світу, де є Парламенти та де парламентський процес висвітлюється публічно.

Але в українському Парламенті не залишилося нічого дійсного, справжнього, аутентичного. Там все лише гра сучасної політичної реальності в Україні: договорняки, розводки, кидки та підстави.

Будучи народним депутатом, неможливо вийти з цієї гри. Люди з Майдану, потрапляючи у ситуацію нинішнього Парламенту, або змушені іти на жертвенне протистояння, або скурвлюватися.

Зрозуміло, коли підло та на власну користь діють олігархічні посіпаки. Але як розуміти акторську гру та спектаклі колишніх громадських активістів?

Ольга Богомолець, колишній активіст Майдану, нині Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, яка досить довго протистояла фейковій медичній реформі і якій значна частина громади довіряє і досі, дозволила втягти себе в аферу з винесенням антинародного проекту медичної реформи на голосування.

Після заяви в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун про відмову Ольги Богомолець підписувати позитивний висновок комітету щодо законопроекту, який впроваджує медичну реформу, було зрозуміло, що її дотиснуть і змусять. Вочевидь бажаючи перешкодити винесенню цього проекту на голосування, Ольга Богомолець "втратила свідомість" у стінах Парламенту. Але цей проект одразу ж підписала Перший заступник голови комітету з питань охорони здоров'я, депутат Верховної Ради від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Оксана Корчинська.

Неможливо переграти карткових шулерів, у яких всі карти краплені. Інакше, кажучи, неможливо, навіть з благою метою влаштовуючи парламентські спектаклі, переграти тих, хто ці спектаклі влаштовує професійно, і для кого шулерська гра є способом виживання в політиці та бізнесі.

Більше того, коли політична гра виходить на такий рівень маніпуляцій, шахрайства та нахабного обману, кожному з народних депутатів потрібно самовизначатися щодо свого місця в житті, в політиці та в історії власної країни.

Найкращі стануть найгіршими, коли будуть грати з ними в одні і ті ж ігри.

Нинішня влада повністю антинародна, корумпована і злочинна. Створені антикорупційні органи, які становлять собою паралельну та альтернативну протовладу, не зможуть побороти корупцію, бо корумпована Судова влада не дасть їм зайняти надвладну позицію.

Легальних виходів з нинішньої кризової ситуації не існує. Парламент сам не зможе оголосити про свій розпуск та нові вибори, бо надто багато злочинців там вже зібралося, особливо тут ризикує ближнє коло Президента. Відтак Президент не одумається і не розпустить Парламент. Хоча 90 стаття Конституції дозволяє йому зробити це в будь-який момент, адже Коаліції немає з моменту незаконного обрання нового Уряду. Відповідно незаконно обраний Уряд сам не складе повноважень. Парламент відповідно не зможе запустити імпічмент та й навряд чи навіть прийме закон про це. Судова влада сама собою не очиститься і не зможе ніяк вплинути на очищення інших гілок влади.

Публічна, нахабна і брудна гра в Парламенті, нікчемна позиція Президента та ніяка позиція Прем'єр-міністра свідчать про глибоку, нездоланну та безперспективну кризу влади в Україні.

Але найбільш небезпечною сьогодні є саме криза парламентаризму, бо навіть якщо громада цього разу натисне на народних депутатів, вони можуть не впоратися з виходом з кризи, бо надто далеко все зайшло.

Сьогодні гра пішла вже проти колишніх учасників Майдану в Парламенті, бо саме від них очікують мужнього рішення, яке направлене на відновлення парламентаризму в Україні. До осені таке рішення має визріти. Бо інакше відповідальність ляже вже на всіх народних депутатів.

Українська громада нічого не пробачить і нікого не забуде. Вочевидь забудькуватість української громади погано впливає на правлячий клас – розбещує його і погіршує його ефективність. Тому забудькуватість потрібно лікувати дуже кардинально – через напруження пам'яті під страхом втрати основ життєдіяльності.

Раніше подібні кризи вирішувалися шляхом публічного договору між владою та опозицією. Зараз це не має сенсу, тому що вся влада не має довіри, і тінь недовіри лягає також і на опозицію. Як би не домовилася чи передомовилась нинішня влада, хоча би і в Парламенті, це ніяк не породить довіри до влади і не легітимізує Парламент.

Домовленість влади та опозиції в Парламенті може бути лише про одне – Конституанта від громади та три цикли перевиборів (щодва або щотри роки) Президента та Парламенту як єдиний мирний вихід з цієї ситуації.

Жодних інших домовленостей українська громада не прийме.

Загрузка...
Коментарі — 227
kren _ 14.07.2017 16:31
IP: 188.0.104.---
valsh01:
kren:
... Говоря коротко, про не сон – сон или сон – про не сон"...
щоб знайти певну відповідь,треба мати уявлення того,що саме ви хочете зрозуміти.
Соціальна стратифікація-суспільний механізм стимуляції індивідів і груп до вдосконалення задля
покращення своїх соціальних позицій.
Роль прошарків в розвиткові суспільства визначається не належністю якоїсь соціальної групи до
певного класу,а системою устрою данного сус-ва за якої представник-має\не має можливості до самореалізації в даних умовах.
Устрої,які прийнято називати демократичними і прогрествними,стали такими як вони є,через спро
щення умов соціальної мобільності.На відміну від тих де рух соціальних ліфтів суворо регламентуєть
ся вищими інстанціями,
(безумовно ж з метою про добробуту народу).
САНДРО _ 14.07.2017 16:22
IP: 82.193.99.---
Не понял я Автора, честно признаюсь- не понял.
Ни кто виноват. ни – что делать, ничего не понятно.

И выборы ничего не дадут, что по старому закону, что по новому.
А без выборов коалиция не полноценная, тоже плохо.

Но как то живем, принимаются законы и постановления, распределяется бюджет- да, с терками, с договорняками, с боями, но, а как иначе, как в СССР, когда бюджеты принимались 99,9 %голосами.

Поэтому Парламент надо беречь, и любить, если хотите.
Ведь дай волю исполнительной власти, доведут до точки, последней

Казалось субсидии – действенное решение, и многих выручало и устраивало.Но нет, где то просчитались и на два месяца субсидии заблокировали.И будут блокировать еще по другим параметрам.

И так во многом.Не Дай Бог такое учинят со здравохранением тут уж будет не до шуток
руслан49 _ 14.07.2017 16:04
IP: 46.201.175.---
Бурлєніє говєн від Дацюка. Це в той час, коли Росія готує повномасштабне вторгнення в Україну. Через три роки Україна перетвриться в Сірію. І будемо згадувати із ностальгією таких чмурів, як Дацюк.
САНДРО _ 14.07.2017 16:00
IP: 82.193.99.---
valsh01:
Не буду с Вами спорить – я 12 лет не проработал в фармацевтической компаниях)). Но в силу возраста достаточно много покупаю лекарств, как для себя, так и для знакомых. И в некоторых странах, откуда мне их привозят знакомые, они стоят значительно дешевле (в разы) чем у нас. В ДОЛЛАРОВОМ ЭКВИВАЛЕНТЕ!!! Да и при паритете цен доверие, как польское, чешское или австрийское государство проверило их перед продажей в аптеках – значительно выше, чем доверие к Минздраву. Увы

Разрешите прояснить и этот вопрос.
Цивилизованные страны Европы, не поют мантры-Ах. как все дорого, проводят реимбурсацию, т. е компенсируют поставщикам часть стоимости лекарства. делая ее доступной в аптеках.
Наша страна только только к этому подошла.
А по качеству. повторюсь, у нас все нормально
valsh01 _ 14.07.2017 15:32
IP: 188.115.175.---
kren:
valsh01:
kren:
Есть идея, что научно-техническую революцию двигают пролетарии, работающие за станками. А другая точка зрения, что только создание новых умных станков может перевести общество на новый этап развития. А никак не люди, работающие за этими станками. Выбирайте, вы в этом большой спец, что там – форма, а что – содержание))))
==
ідея,добродію-не має стосунку ні до форми ні до змісту-вона ближче до теорії,категорії-котра,як відомо,повсякчас потребує доведення.
Согласен)) Вы меня убедили, добродію)) У нас получился замечательный диалог, что-то вроде: "Поистине, сон не есть не сон, а не сон не есть сон, итак, не про сон сказать, что это сон – всё равно, что про сон сказать, что это не сон. Говоря коротко, про не сон – сон или сон – про не сон" (из одного хорошего фильма)
kren _ 14.07.2017 15:26
IP: 188.0.104.---
valsh01:
kren:
Есть идея, что научно-техническую революцию двигают пролетарии, работающие за станками. А другая точка зрения, что только создание новых умных станков может перевести общество на новый этап развития. А никак не люди, работающие за этими станками. Выбирайте, вы в этом большой спец, что там – форма, а что – содержание))))
ідея,добродію-не має стосунку ні до форми ні до змісту-вона ближче до теорії,категорії-котра,як відомо,повсякчас потребує доведення.
valsh01 _ 14.07.2017 15:16
IP: 188.115.175.---
kren:
valsh01:
САНДРО:
1. Как по мне, начинать медреформу нужно не с в врачей, а с тех лекарств, которыми они лечат. Нужно разрушить монополию поставщиков мед.препаратов...Не более))
==...конгеніально,але не оригінально.При тому що форма і зміст певним чином пов*язані між собою,
тим не менше не Ви перший автор "ідеї"впливати на зміст-шляхом зміни форми.
Есть идея, что научно-техническую революцию двигают пролетарии, работающие за станками. А другая точка зрения, что только создание новых умных станков может перевести общество на новый этап развития. А никак не люди, работающие за этими станками. Выбирайте, вы в этом большой спец, что там – форма, а что – содержание))))
valsh01 _ 14.07.2017 15:11
IP: 188.115.175.---
САНДРО:
valsh01:
Разрешите как человеку проработавшему 12лет в иностранной фармкомпании
1.Монополии поставщиков нет- на рынке Украины работают СОТНИ, повторяю СОТНИ и поставщиков и призводителей
2. Если у нас за месяц доллар стал дороже в три раза, то как по Вашему отреагирует цена? Отож!
Не буду с Вами спорить – я 12 лет не проработал в фармацевтической компаниях)). Но в силу возраста достаточно много покупаю лекарств, как для себя, так и для знакомых. И в некоторых странах, откуда мне их привозят знакомые, они стоят значительно дешевле (в разы) чем у нас. В ДОЛЛАРОВОМ ЭКВИВАЛЕНТЕ!!! Да и при паритете цен доверие, как польское, чешское или австрийское государство проверило их перед продажей в аптеках – значительно выше, чем доверие к Минздраву. Увы ((
Так что проблема не только в 3-м повышении курса доллара. Хотя и в этом тоже – зарубежные лекарства стали при не изменившихся в 3 раза зарплатах-пенсиях более недоступными.
kren _ 14.07.2017 15:07
IP: 188.0.104.---
valsh01:
САНДРО:
1. Как по мне, начинать медреформу нужно не с в врачей, а с тех лекарств, которыми они лечат. Нужно разрушить монополию поставщиков мед.препаратов...Не более))
...конгеніально,але не оригінально.При тому що форма і зміст певним чином пов*язані між собою,
тим не менше не Ви перший автор "ідеї"впливати на зміст-шляхом зміни форми.
valsh01 _ 14.07.2017 15:01
IP: 188.115.175.---
САНДРО:
valsh01:
Пане Вэлш, А ведь вопросы Саши. как Вы панибратски называете Олександра Прешого, не лишены смысла и логики.
Я имею в виду утверждения насчет Конституанты и так далее по тексту
У меня тоже складывается впечатление. что Автор блога приближается к кризису, к своему кризису идей и отдаляется так же неуклонно от жизни.
В одном из блогов Дацюка он достаточно подробно описывает технологию, как и кто это должен делать. Мне не хочется тратить время на поиски этого блога и приводить их тут, поскольку вопросы Саши Раз задаются не с целью открыть для себя какие-то новые идеи и попробовать их обсудить, а с совершенно другой целью – изобразить на форуме "народное" мнение, что Дацюк – полный придурок. Подозреваю, что это у него работа такая)). Но мне совсем не хочется ему в этом помогать. Если Саша Раз захочет, то сам найдет и почитает у Дацюка, как ему видится создание такой Конституанты))
САНДРО _ 14.07.2017 14:56
IP: 82.193.99.---
valsh01:
САНДРО: _ 14.07.2017 14:34
1. Как по мне, начинать медреформу нужно не с в врачей, а с тех лекарств, которыми они лечат. Нужно разрушить монополию поставщиков мед.препаратов, которые безбожно накручивают цены на них, и сетей распространения, где абсолютно утерян контроль за подлинностью препаратов. Дошло до анекдота, сейчас выгоднее заказать знакомым за границей препараты (и по цене, и по лечебному эффекту), чем купить этот же товар в украинских аптеках. А это – немалые деньги для пересичного гражданина. И жизни, когда препарат – фальшивка.
Разрешите как человеку проработавшему 12лет в иностранной фармкомпании
1.Монополии поставщиков нет- на рынке Украины работают СОТНИ, повторяю СОТНИ и поставщиков и призводителей
2. Если у нас за месяц доллар стал дороже в три раза, то как по Вашему отреагирует цена? Отож!
valsh01 _ 14.07.2017 14:54
IP: 188.115.175.---
САНДРО:
А вот по остальному я что-то не понял- в чем проблема, в чем выход, и из чего главное.
Мне кажется, что это – из-за обсуждения одного из предложений Дацюка (кстати, которое звучит у него не в первый раз):
"Домовленість влади та опозиції в Парламенті може бути лише про одне – Конституанта від громади та три цикли перевиборів (щодва або щотри роки) Президента та Парламенту як єдиний мирний вихід з цієї ситуації." (с)
САНДРО _ 14.07.2017 14:50
IP: 82.193.99.---
valsh01:
Пане Вэлш, А ведь вопросы Саши. как Вы панибратски называете Олександра Прешого, не лишены смысла и логики.
Я имею в виду утверждения насчет Конституанты и так далее по тексту
У меня тоже складывается впечатление. что Автор блога приближается к кризису, к своему кризису идей и отдаляется так же неуклонно от жизни.
valsh01 _ 14.07.2017 14:50
IP: 188.115.175.---
САНДРО: _ 14.07.2017 14:34
1. Как по мне, начинать медреформу нужно не с в врачей, а с тех лекарств, которыми они лечат. Нужно разрушить монополию поставщиков мед.препаратов, которые безбожно накручивают цены на них, и сетей распространения, где абсолютно утерян контроль за подлинностью препаратов. Дошло до анекдота, сейчас выгоднее заказать знакомым за границей препараты (и по цене, и по лечебному эффекту), чем купить этот же товар в украинских аптеках. А это – немалые деньги для пересичного гражданина. И жизни, когда препарат – фальшивка.
2. Пассажи Ганапольского, как мне кажется, обсуждать бессмысленно. Он относится как раз к тем, кто не живет так, как обычные граждане. Его еврейский нос, как хороший флюгер, позволяет ему всегда приспособиться к власти и поиметь свой гешефт. Так что его слова про смирение – это просто товар, который ему кто-то заказал для эфира. Как рекламу. Не более))
САНДРО _ 14.07.2017 14:42
IP: 82.193.99.---
valsh01:
Мой предыдущий пост – это к Вам, ув. Вэлш!
kren _ 14.07.2017 14:41
IP: 188.0.104.---
valsh01:
kren:

Вам интересно – авторство идеи. Мне интересен – ее смысл и необходимость-возможность реализации)) Кому – брюнетки...
...моя цікавость в жінках не обмежується кольором їх волосся.
Мені відомий і автор ідеї "справедливої,ідеальної держави" і зрозумілий її смисл.
Тільки,на відміну від багатьох,я знаю ще,що необхідність визначається даними умовами,а можливості-
обумовлені ресурсною базою придатною для досягнення мети.
САНДРО _ 14.07.2017 14:34
IP: 82.193.99.---
С опозданием попал на Блог Дацюка и вижу как Вы высоко и детально его препарируете.
Ну, с медреформой я с Вами согласен- ее пропускать нельзя ни в каком виде под Авторством нынешних в.о.
Уже спичрайтеры договорились до того, что у нас и врачи, как слевари 2 разряда в совке, неграмотные и просто "плохие", а вот за хорошими пойдут и пациенты и деньги.
Где они видели плохих это после 6 лет обучения?
это же врачи, а не фокусники, они только помогают людям, а не делают из них молодых и вечноживущих.

А вот по остальному я что-то не понял- в чем проблема, в чем выход, и из чего главное.
Мне понравилось как-то пассаж М.Ганапольского на 112- ну, мы просто так живем, жизнь у нас такая, надо с этим смириться и просто жить.
valsh01 _ 14.07.2017 14:06
IP: 188.115.175.---
kren:
valsh01:

...по-1 цій ідеї вже...більш як 3 т.р.
==
Так много букафф)) 1. Очень хорошо, что этой идее более 3 лет. И что? Это ее как-то ухудшает?
2. Вы, как элита, станете со мной, с народом, договариваться, когда миллион таких, как я придет к АП и ВР. Или – если в десятке районов и областей под воздействием их громад местная власть примет решение не подчиняться Киеву в каких-то вопросах.
3. Еще сто лет терпеть порошенков-ахметовых-гройсманов – это круто. Тут и Путина не надо. Сами все поздыхаем. Или, разбежимся из страны.
=
...ремарка стосувалася не якості ідеї,а авторства.
Єслі,єслі...,як видно,неможливо просянити питання з тим хто в міркуваннях про причини апелює до тверджень і проявів,а не умов і законів.
Вам интересно – авторство идеи. Мне интересен – ее смысл и необходимость-возможность реализации)) Кому – брюнетки, кому – блондинки))
kren _ 14.07.2017 14:00
IP: 188.0.104.---
valsh01:
kren:
valsh01:
...по-1 цій ідеї вже...більш як 3 т.р.
Так много букафф)) 1. Очень хорошо, что этой идее более 3 лет. И что? Это ее как-то ухудшает?
2. Вы, как элита, станете со мной, с народом, договариваться, когда миллион таких, как я придет к АП и ВР. Или – если в десятке районов и областей под воздействием их громад местная власть примет решение не подчиняться Киеву в каких-то вопросах.
3. Еще сто лет терпеть порошенков-ахметовых-гройсманов – это круто. Тут и Путина не надо. Сами все поздыхаем. Или, разбежимся из страны.
...ремарка стосувалася не якості ідеї,а авторства.
Єслі,єслі...,як видно,неможливо просянити питання з тим хто в міркуваннях про причини апелює до тверджень і проявів,а не умов і законів.
valsh01 _ 14.07.2017 13:53
IP: 188.115.175.---
Олександр Перший:
Щоб показати недолугість порад автора, розглянемо ствердження про "Конституанту від громади та три цикли перевиборів". Автор навіть не уявляє, що то за "конституанта"? Хто її напише? Громада? Чи її представники? Як їх визначити? Філософи? Двірники? Хто її визнає законною? Чим вона буде краще за конституцію, яку писали фахівці? Навіть, що таке громада, він не скаже, бо не знає. Просто використав нове слово замість слова "конституція", і радії. Тобто, питань море, яких він навіть не бачить і абсолютно не розуміє.
Щодо виборів тричі по два роки, які, повинні, начебто, привести до очищення влади. Це теж фантазії неука. Не частотою виборів очищується влада. Скільки в Україні було виборів? Вони хоч трохи зменшили владу олігархів? Висновок: ці поради – повна профанація.
Саша, мы вас теряем. У вас уже и зубной протез дергается. И на клавиатуру слюна капает. Да и мочеприемник пора опорожнить. Саша, берегите себя. Не заморачивайтесь такими вопросами))
valsh01 _ 14.07.2017 13:48
IP: 188.115.175.---
Kononenko Andrey:
Вот потратил я целые 2 мин на прочтение очередного опуса философа.
А вопрос один: если у Вас все так плохо, как Вы в каждой статье повествуете г-н филосов, так что же Вы не идете на площадь протестовать и устанавливать народный режим?
Боитесь что ли пан филосов или гранты такое не предусматривают?
Зачем вы потратили целых 2 минуты своего драгоценного времени? Есть же блоги Яхно-Уколова. Они, как раз, для вас))
valsh01 _ 14.07.2017 13:46
IP: 188.115.175.---
kren:
valsh01:
...по-1 цій ідеї вже...більш як 3 т.р.
по-2.договір передбачає,згоду сторін,що у свою чергу досягається свпівмірними показниками життє
во необхідного компонента опоненттів.
по- 3.форма рішень,про яку Ви згадуєте,визначається умовами,що склалися в даний період розитку
сус-ва.Як показує історія,бувають періоди,коли "громада погоджується" з елітами і протягом 100 літь
Так много букафф)) 1. Очень хорошо, что этой идее более 3 лет. И что? Это ее как-то ухудшает?
2. Вы, как элита, станете со мной, с народом, договариваться, когда миллион таких, как я придет к АП и ВР. Или – если в десятке районов и областей под воздействием их громад местная власть примет решение не подчиняться Киеву в каких-то вопросах.
3. Еще сто лет терпеть порошенков-ахметовых-гройсманов – это круто. Тут и Путина не надо. Сами все поздыхаем. Или, разбежимся из страны.
Kononenko Andrey _ 14.07.2017 13:41
IP: 104.199.97.---
Вот потратил я целые 2 мин на прочтение очередного опуса философа.
А вопрос один: если у Вас все так плохо, как Вы в каждой статье повествуете г-н филосов, так что же Вы не идете на площадь протестовать и устанавливать народный режим?
Боитесь что ли пан филосов или гранты такое не предусматривают?
Олександр Перший _ 14.07.2017 13:37
IP: 188.163.12.---
Щоб показати недолугість порад автора, розглянемо ствердження про "Конституанту від громади та три цикли перевиборів". Автор навіть не уявляє, що то за "конституанта"? Хто її напише? Громада? Чи її представники? Як їх визначити? Філософи? Двірники? Хто її визнає законною? Чим вона буде краще за конституцію, яку писали фахівці? Навіть, що таке громада, він не скаже, бо не знає. Просто використав нове слово замість слова "конституція", і радії. Тобто, питань море, яких він навіть не бачить і абсолютно не розуміє.
Щодо виборів тричі по два роки, які, повинні, начебто, привести до очищення влади. Це теж фантазії неука. Не частотою виборів очищується влада. Скільки в Україні було виборів? Вони хоч трохи зменшили владу олігархів? Висновок: ці поради – повна профанація.
valsh01 _ 14.07.2017 13:34
IP: 188.115.175.---
Виктор Савченко:
valsh01:
в нас парламентсько-президентська республіка.а бажано щоб була президентська.і президентом бажано щоб був Саакашвілі. в країнах подібних Україні по рівню розвитку саме така форма правління дала плоди.яскравий приклад Грузія.ще можна привести приклад Чілі,Південної Кореї та інших.
Вот тут я с вами соглашусь. На переходном этапе (пока нужно убирать из власти псевдо-элиту, из бизнеса – олигархов, и проводить настоящие реформы), президентская форма правления (на время) была бы весьма желательна. Но, с реальным противовесом – только на два года и с действующим законом об импичменте. А потом, опять, – парламентская республика. Поскольку президентская республика весьма опасна. Выбрав зека президентом – получаете страну-зону. Выбрав президентом во время войны барыгу – выбираете капитуляцию. Выбрав бджоляра-пустозвона – получаете патриотические разговоры вместо патриотических действий.
Україна та Європа905 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter