Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

Від уродин Бандери і до Різдва

06 січня 2018, 03:39

Кожен рік української Долі розпочинається з уродин Степана Бандери 1 січня. За чотири дні після свого народження його хрещено у церкві Старого Угринова на честь святого первомученика Степана (з гр. stephanos "вінок") – ангела третього дня Різдвяних свят. Різдво для нас, свідомих і сильних українців, – не лише ритуал, пов'язаний зі Святою вечерею. Це прийняття разом із новонародженим Христом філософії Віри "яко зерна гірчиці", з якого "...і нічого не буде для вас неможливого" [Єв. від Мат., с. 28]; Любови "до ближнього", того, хто творить, як самарянин, – добро [Єв. від Луки, с. 90]; Правди, що "визволить вас" і задля якої варто жити: "Я на те уродився і прийшов у світ на те, щоб свідчити Істину", "Суди Господні – правда, всі вони справедливі" [Єв. від Йоана, с. 125, 139; Пс.19, с. 628] і битви зі Злом: "Вогонь прийшов я кинути на землю – і як я прагну, щоб він вже розгорівся [...]. Гадаєте, що я прийшов мир дати на землі?. Ні бо, кажу вам, – але розділ" [Єв. від Луки, с. 94]. У чому співзвучність Бандериного націоналістичного чину, який вшановуємо щорічною першосічневою смолоскипною ходою – вогнями, і щорічного входження Різдва як Віри, Любови, Правди і Боротьби у наш дім?

Степан народився у родині греко-католицького священика Андрія Бандери і Мирослави Глодзинської – доньки священика. Батько не відділяв релігійних переконань від національних, не плів дурниць про різницю між патріотизмом, бо це ніби добре, і націоналізмом, бо це ніби зле, – тому у пору Першої світової війни пішов добровольцем до УГА польовим капеланом. Після поразки повернувся до священичої роботи. 10 липня 1941 року отця Андрія після довгих допитів розстріляли енкаведисти. Незадовго до вбивства отець сказав: "Насильна смерть від більшовицької кулі або від катувань у в'язницях НКВС прискорить мою зустріч зі споконвічним Богом!" [4, с. 12]. Так і сталося. Під час історичного візиту до України Папи Римського Івана Павла II у червні 2001 року його прізвище внесено до списку українських священиків, гідних беатифікації – визнання їх блаженними [2, с. 574].

Степанове трактування Бога випливало з органічного родинного середовища – Господь був Вірою, Любов'ю, Правдою, Боротьбою. Проте найважливіше полягало в самому усвідомленні Божої присутности: "Свідомість, що з нами Бог – це найпевніша і найбільша поміч для нас усіх зокрема для всіх борців і страдників українського визвольного змагання" [1, с. 414]. Саме Господа С. Бандера називає "невичерпним джерелом" людської сили. Національні і людські прагнення до волі та правди мислитель вмотивовує їхньою Божою даністю, волею і призначенням: "Ми хочемо жити у згоді і взаємному шануванні з усіма народами доброї волі. Такі самі права визнаємо за іншими народами, за які боремося для себе. Не хочемо бути ані об'єктом, ані спричинником поневолення, визиску і кривди. Ми боремося активно за волю і правду не тільки тому, що їх потребуємо для себе, але передусім тому, що Бог дав людям ці скарби і такі закони, а основою нашої волі є йти за волею Божою. Такі ідейно-моральні засади не допустять ніколи до того, щоб Україна була спільницею Москви в її протинародному загарбницькому імперіялізмі"[1,с.420].

Поняття Правди і Любови є самим Господом: "Комуністична система запроторила правду до тюрем, концтаборів, загнала її в підпілля, а на її місце поставила фальш і брехню. Але не зуміла вирвати з людської душі розуміння, що таке правда. Туги за нею, бажання її перемогти. Бо правда – це дорога, якою людська душа прямує до Бога. А від цього прямування ніхто і ніщо не відверне людства [...] Так само не згасити большевикам любови ближнього, почуття справедливости та прагнення її тріюмфу. Бо це основні Божі закони для людської спільноти, підвалини взаємин між людьми, які голосом совісти завжди відзиваються в душі" [1, с. 412]. На місце "большевицької правди" прийшла сьогодні "правда" демоліберальна, чи глоболіберальна, що "зверху гарною здається, а всередині повна кісток мертвих і всякої нечисти. Отак і ви: назовні здаєтесь людям справедливі, а всередині ви сповнені лицемірства й беззаконня" [Єв. від Мат., с. 36].

На думку С. Бандери, руйнування християнського світогляду – це знищення визначальних ідеалістичних духових засад українця. Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму, тоді як "Український світогляд є християнський" – вільний, відкритий і правдивий [1, с. 140].

На суді над убивцем С. Бандери дочка провідника Наталя закінчувала свою промову такими словами: "Мій незабутній батько виховав нас у любові до Бога і України. Він був глибоко віруючим християнином і загинув за Бога та незалежну вільну Україну – за свободу всього світу" [3, с. 215]. Унікальний перегук слів Бандериної доньки зі словами Христового наступника апостола Павла з Послання до галатів: "Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні. Тож стійте і під кормигу рабства не піддавайтеся знову" [Посл., с. 238]. Оце і є краплина з осягнення Різдва Христового. Христос народився! Славімо Його!

Ірина Фаріон

Святе Письмо Старого та Нового Завіту. United Bible Societies, 1991.

1. Бандера Степан. Перспективи української революції. Дрогобич, 1998, 640 с.

2. Бень Анатолій. Батько Баддерів. Київ, 2011, 583 с.

3. Вбивство Степана Бандери. Львів, 1993, 355 с.

4. Цар Ігор. За що ми любимо Бандеру. Львів, 2009, 47 с.

Коментарі — 423
Nord Ost _ 08.01.2018 19:53
IP: 95.133.223.---
Anatol Zubenko:
Nord Ost:
Orest Jj:
І де вони?
Вы не поверите, они стали культурной и правовой основой будущей Римской империи.
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 19:52
IP: 46.200.183.---
Orest Jj:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Кацапйостан – это ваша родина, Юркив. Но я вас в этом не упрекаю.
Моя Батьківщина – Україна, Кацапйостан – мєсторождєнія.
У тєбя – виваротнаабарот.
так вы вообще "выкрест"...То-то вы такой "несгибаемый"...Тяжело вам там...Переобуваться при каждом выходе "на публику"...
Нє тяжелєє, аніж вам тут перевзуватися...
какой смысл мне переобуваться...Не лезьте ко мне – и вам за это ничего не будет. В какой это форме будет выражается – не имеет значение. Я не отождествляю "Украина это Фарион" также как и "Фарион это Украина". Тем более, все что она вещает трансформируется с источника – "марксистско ленинской эстетики"
До вас вже влізли...і взули!
Orest Jj _ 08.01.2018 19:51
IP: 35.195.91.---
Илья Мазур:
как отличить "титульного" от не титульного!?
по волосам
по раскосым глазам
по хитрости и жадности
по высоте прыжка
по чём!?
Ілля Мазур _ 08.01.2018 19:50
IP: 35.195.174.---
Yurkiv Yaroslav:
Ілля Мазур:
Я савєтую всєм!!!
"Кура тэ ипсум" – слышали вы такое выражение?
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 19:49
IP: 46.200.183.---
Ілля Мазур:
Yurkiv Yaroslav:
Ілля Мазур:
На думку С. Бандери, руйнування християнського світогляду – це знищення визначальних ідеалістичних духових засад українця. Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму, тоді як "Український світогляд є християнський" – вільний, відкритий і правдивий.
Якщо цитуєш, то повністю, а не те, що тобі пасує:)
Зачем полностью цитировать весь абзац? Я процитировал содержащуюся в этом абзаце мысль Фарион, в которой она называет либерализм новой скрытой формой тоталитаризма.
Головна її думка – "Український світогляд є християнський" – вільний, відкритий і правдивий.
Orest Jj _ 08.01.2018 19:47
IP: 35.195.174.---
Yurkiv Yaroslav:
Почему ты "патриот " "в на украины" живёшь не плохо в ватной Москве, а Сидор влачит нищенское сосуществование "в на украине".
– прими его к себе будь человеком и настоящим "в на украинцем"!
Ілля Мазур _ 08.01.2018 19:46
IP: 35.187.20.---
Ілля Мазур:
...именно два этих допысувача (Юркив и Сидор) чаще других советовали мне уезжать из ненавидимой (по их мнению) мною Украины, дабы я в ней не мучался.
На самом деле, конечно, моя нелюбовь к Украине – плод больного воображения этих двух смешных персонажей. Я жил и живу в своей родной любимой Украине. Просто ранее она была населена жизнерадостными, добрыми, отзывчивами людьми, подавляющему большинству из которых даже в голову не приходило интересоваться какой национальности его друг, сосед, сотрудник, одноклассник. А вот теперь всё изменилось: многие из этих еще совсем недавно жизнерадостных, добрых и отзывчивых людей за очень короткий промежуток времени превратились в бурлящую массу озлобленных, агрессивных, бездумных существ, начавших живо интересоваться соотношением титульной и нетитульной составляющей в крови окружающих и требующих расстреливать, как бешеных собак всех, чье мнение не совпадает с мнением, доминируюшим на государственном уровне.
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 19:41
IP: 46.200.183.---
Ілля Мазур:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
Нє тяжелєє, аніж вам тут перевзуватися...
Вот и встретились два одиночества – Юркив, живущий в ненавидимой им России, и Сидор, живущий на ненавидимом им Донбассе. По иронии судьбы именно два этих допысувача чаще других советовали мне уезжать из ненавидимой (по их мнению) мною Украины, дабы я в ней не мучался.
Я савєтую всєм!!!
Ілля Мазур _ 08.01.2018 19:36
IP: 35.195.121.---
Orest Jj:
Ілля Мазур:
Веня, вы извращенец. И инде вы узрели что в моих писульках идет речь о ненависти к донбассу? Не путайте фаллос и его имитатором.
Как "инде узрел"? В ваших многочисленных комментариях, в которых вы называли, говоря вашими словами, "поголовье Донбасса" гамма-облученными мутантами.
Сидор, вам что – неизвестно о таком свойстве рукописей как несгораемость?
Orest Jj _ 08.01.2018 19:26
IP: 35.195.91.---
Ирина Полевик:
Веня, вы извращенец. И в другом месте вы узрели что в моих писульках идет речь о ненависти к донбассу?_____А вы уже знаете, что вас больше туда пускать не буду т?
Чу... в свободных странах нет "миротворцев", въезжай кто хочет это демократия!
Orest Jj _ 08.01.2018 19:23
IP: 35.195.174.---
Orest Jj:
Илья Мазур:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
Нет тяжелєє, чем вам тут переобуваться...
Вот и встретились два одиночества – Юркив, живущий в ненавидимой им России, и Сидор, живущий на ненавидимом им Донбассе. По иронии судьбы именно два этих допысувача чаще других советовали мне уезжать из ненавидимой (по их мнению) мною Украины, дабы я в ней не мучался.
Веня, вы извращенец. И в другом месте вы узрели что в моих писульках идет речь о ненависти к донбассу? Не путайте фаллос и его имитатором.
– скорее у тебя к нему зависть чем ненависть, это как в молодости, он любит, но всем показывает как ненавидит.
Так бывает, когда человек стар и немощен и не может отказаться от причитающей ему пенсии и спокойствия, предаёт свой город, со своих ближних и переселяется на территорию, которая ему враждебна, но обеспечивает минимум благ.
Таким способом прожил жизнь и Бендера, национальный герой "в на украины".
Ирина Полевик _ 08.01.2018 19:20
IP: 35.187.76.---
Веня, вы извращенец. И инде вы узрели что в моих писульках идет речь о ненависти к донбассу?_____А вы уже знаете, что вас больше туда пускать не буду т?
Orest Jj _ 08.01.2018 19:15
IP: 77.52.137.---
Ілля Мазур:
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
Нє тяжелєє, аніж вам тут перевзуватися...
Вот и встретились два одиночества – Юркив, живущий в ненавидимой им России, и Сидор, живущий на ненавидимом им Донбассе. По иронии судьбы именно два этих допысувача чаще других советовали мне уезжать из ненавидимой (по их мнению) мною Украины, дабы я в ней не мучался.
Веня, вы извращенец. И инде вы узрели что в моих писульках идет речь о ненависти к донбассу? Не путайте фаллос и его имитатором.
Orest Jj _ 08.01.2018 19:13
IP: 35.195.176.---
Украинцы это 100% совок и им "опусы" Фарион, интересны и дают повод для обсуждения и поиска своего ЭГО. Но на на самом деле эти статьи этой "в на украинки" вызывают только смех!
– 90% "в на украинцев" на это ведутся и в силу своей неразвитости, принимают это как призыв к действию.
Orest Jj _ 08.01.2018 19:06
IP: 77.52.137.---
Yurkiv Yaroslav:
....С ДІВАНА...

мой престарелый бывший тесть теж думал, что кнопки современного смартфона спрятаны под крышкой с обратной стороны от экрана.
Ілля Мазур _ 08.01.2018 19:04
IP: 104.155.61.---
Yurkiv Yaroslav:
Ілля Мазур:
На думку С. Бандери, руйнування християнського світогляду – це знищення визначальних ідеалістичних духових засад українця. Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму, тоді як "Український світогляд є християнський" – вільний, відкритий і правдивий.
Якщо цитуєш, то повністю, а не те, що тобі пасує:)
Зачем полностью цитировать весь абзац? Я процитировал содержащуюся в этом абзаце мысль Фарион, в которой она называет либерализм новой скрытой формой тоталитаризма.
Orest Jj _ 08.01.2018 19:00
IP: 77.52.137.---
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
Yurkiv Yaroslav:
Andrey Kononenko:
Yurkiv Yaroslav:
Кацапйостан – это ваша родина, Юркив. Но я вас в этом не упрекаю.
Моя Батьківщина – Україна, Кацапйостан – мєсторождєнія.
У тєбя – виваротнаабарот.
так вы вообще "выкрест"...То-то вы такой "несгибаемый"...Тяжело вам там...Переобуваться при каждом выходе "на публику"...
Нє тяжелєє, аніж вам тут перевзуватися...
какой смысл мне переобуваться...Не лезьте ко мне – и вам за это ничего не будет. В какой это форме будет выражается – не имеет значение. Я не отождествляю "Украина это Фарион" также как и "Фарион это Украина". Тем более, все что она вещает трансформируется с источника – "марксистско ленинской эстетики"
Mykola Fedoriy _ 08.01.2018 19:00
IP: 46.118.141.---
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Ілля Мазур:
"Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму...".

Здесь с Фарион нельзя не согласиться: либерализм – это идеология, по степени присущего ей тоталитаризма не уступающая сталинскому большевизму и гитлеровскому национал-социализму.
Ну теперь полное единение. Николашка – с этнонационалистами, Юркив – с мусульманами против США. Как пел Макаревич, "И церковь поменяла план работы, И исполком забил в колокола".
а по другому и быть не может – "этнонационалисты" русского и украинского разлива имеют одну и туже составляющую – ымперскую хромосому, Юркив воспитывался под влиянием комуноордынцев в их главном офисе...
Мені нравіца, коли укрокацапи перегавкуються поміж собою через мене!
Я в захваті від самозбудження Юрківа від самооцінки про себе
Orest Jj _ 08.01.2018 18:58
IP: 35.195.88.---
Интересно!
назвали воинов ВСУ не пленными, а заложниками.
а как сами воины ВСУ к этому отнеслись!?
хи-хи-хи
Ілля Мазур _ 08.01.2018 18:57
IP: 35.205.42.---
Yurkiv Yaroslav:
Orest Jj:
Нє тяжелєє, аніж вам тут перевзуватися...
Вот и встретились два одиночества – Юркив, живущий в ненавидимой им России, и Сидор, живущий на ненавидимом им Донбассе. По иронии судьбы именно два этих допысувача чаще других советовали мне уезжать из ненавидимой (по их мнению) мною Украины, дабы я в ней не мучался.
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 18:53
IP: 46.200.183.---
Ілля Мазур:
Logic2009:
Ілля Мазур:
Боле того, Вы должны заявить что это Ваше открытие, и она его
украла, как это было в случае когда Дацюк начал нести ахинею о "национализме".
Посты, в которых Дацюк продвигал украденный им у меня тезис о порочности национализма – были лучшими его постами на БУП. Все остальные его посты – чушь, муть и жуть.
Цю тезу ви варуєтє один в другого, отже усі ви дєті ВАРОФКІ!
-Vesna- _ 08.01.2018 18:51
IP: 93.74.189.---
Yurkiv Yaroslav:
лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму...
???
Yurkiv Yaroslav _ 08.01.2018 18:48
IP: 46.200.183.---
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Ілля Мазур:
"Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму...".

Здесь с Фарион нельзя не согласиться: либерализм – это идеология, по степени присущего ей тоталитаризма не уступающая сталинскому большевизму и гитлеровскому национал-социализму.
Ну теперь полное единение. Николашка – с этнонационалистами, Юркив – с мусульманами против США. Как пел Макаревич, "И церковь поменяла план работы, И исполком забил в колокола".
а по другому и быть не может – "этнонационалисты" русского и украинского разлива имеют одну и туже составляющую – ымперскую хромосому, Юркив воспитывался под влиянием комуноордынцев в их главном офисе...
Мені нравіца, коли укрокацапи перегавкуються поміж собою через мене!
-Vesna- _ 08.01.2018 18:47
IP: 93.74.189.---
Andrey Kononenko:
Очень странно, что вы не уловили общий смысл.
Речь идет не о приравнивании к Исусу (как вам хочется) – а о созвучности...
И если по существу – то это как бы смысл жизни любого христианина... а не только Бандеры.

Не без мелкой махлевки конечно... (все проводники УПА из родов священнослужителей) и Фарион не приминула потереться кошельком о золотую монету.
Anatol Zubenko _ 08.01.2018 18:46
IP: 94.153.158.---
Nord Ost:
Orest Jj:
Я хочу сказать, что от мировоззрения нач 20 века вас отделяют две самые кровопролитные в истории войны и массовые революции, не оставившие от него (мировоззрения) камня на камне.
Впрочем, начните с Древней Греции. Были три культурных центра эллинского мира – Афины (классическая демократия), Спарта (классическая олигархия) и греческая Сицилия, юг аппенинск полуострова (классическая аристократия). Они существовали в одно и тоже время, были единым эллинским союзом и исповедовали совершенно противоположные принципы общественного устройства.
І де вони? А зараз, в сучасному світі,найстабільнішими є держави з монархічним ладом, і чим авторитарніший лад, тим успішніша держава...
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter