Сергій Лещенко

Час влаштувати Фірташу холодний душ у Лондоні

18 січня 2014, 00:02

У останньому інтерв'ю колишній посол США Джон Гербст доволі недипломатично, але 100-відсотково справедливо сказав про українських політиків та олігархів: "Найкраще місце, щоб насолоджуватися багатством, яке ти вкрав у власних співгромадян – це не Україна, а Париж, Лондон чи Нью-Йорк".

Українські олігархи давно зробити свій персональний європейський вибір, тоді як для співгромадян залишили життя на задвірках пострадянського простору.

Наприкінці минулого року небайдужі українці у Лондоні провели серію протестів під офісом та найдорожчою квартирою в світі, що належить Рінату Ахметову – неофіційному мажоритарію Партії регіонів. Наскільки ця тема виявилася болючою для Ахметова, засвідчила його знервована поява перед пікетувальниками донецького палацу олігарха.

Тим часом поза увагою активістів ЄвроМайдану в Лондоні залишається ще одна людина, яка не лише контролює з десяток депутатів, але робить суттєвий внесок у зміцнення режиму Януковича.

Ідеться про Дмитра Фірташа, який став одноосібним розпорядником інформаційної служби каналу "Інтер", котра щовечора влаштовує промивання мізків виборцям в інтересах Януковича.

Напередодні нового року політика каналу "Інтер" зазнала радикальних змін. Новинний блок перейшов під контроль Фірташа – його очолив Антон Нікітін, двоюрідний брат Ганни Безлюдної, яка обіймає посаду директора фірташевської Group DF із зовнішніх зв'язків та комунікацій.

Окрім "злиття" головної новинної програми під Януковичу, Фірташ через підконтрольних йому депутатів солідаризувалися з побиттям ЄвроМайдану 30 листопада 2013 року, оскільки жоден з його соратників-депутатів не проголосував за відставку уряду. Більше того, вони підняли руку (або, принаймні, не відкликали свій голос) при схвалення законів, що запроваджують в Україні диктатуру.

Ідеться про керівника охорони Фірташа Івана Мирного, молодшого партнера Фірташа в "РосУкрЕнерго" Івана Фурсіна, колишнього менеджера Фірташа на "Кримському содовому заводі" та "Кримському титані" Олександра Нечаєва, екс-керівника фірташевського "Чернівцігазу" Геннадія Федоряка, а також інших нардепів, що входять до оточення Фірташа та його партнерів Сергія Льовочкіна (Юлія Льовочкіна, Віктор Жеребнюк) та Юрія Бойка (Юлій Йоффе, Ярослав Москаленко).

В принципі, Фірташ має право на свої переконання та може агітувати навіть за приєднання України до Росії, де живе його колишня "криша" – один з найбільш розшукуваних злочинців ФБР Сєва Могилевич, а також нинішній партнер – вчитель Путіна з дзюдо Аркадій Ротенберг.

Але, ставши апологетом антиєвропейського вибору, особисто Фірташ не хоче насолоджуватися російською глибинкою. Замість подорожей до П'ятигорська або Сочі, він воліє проводити час у Лондоні, Відні, Куршевелі та на Лазуровому узбережжі Франції.

Нинішня здача Фірташем телевізійних активів під контроль влади відбулася майже одночасно з черговими спробами олігарха легалізуватися на Заході.

Для відмиття власної репутації у Великій Британії Фірташ створив організацію під назвою "DF Foundation", яка нещодавно змінила назву на "Firtash Foundation". Адресою реєстрації цієї структури вказано місто Лідс, а її керівницею є дружина олігарха – росіянка Лада Фірташ.Першим масштабним заходом цього фонду стали "Дні України у Великобританії", які у версії "Інтеру" виглядали як "дні Фірташа у Великобританії", оскільки сам герой зі своєю дружиною не зникали з кадру каналу – вони також закупили рекламні матеріали у місцевих виданнях, аби розмістити там компліментарні статті та фотографії Лади Фірташ.

Потяг до самопіару та дикі українські звичаї зіграли злий жарт – на одному зі знімків видно, як український охоронець відтісняє британських фотографів та місцевих мешканців від дружини олігарха у Лондоні.А тепер найцікавіше. Отже, намагаючись завоювати репутацію на Заході, Фірташ обзавівся там зв'язками серед представників місцевої еліти. Для них це – респектабельний бізнесмен з України, і вони гадки не мають про методи, які використовує телеканал цього пана в умовах пропагандистської війни.

Зокрема, своєрідним провідником Фірташа в світ британського істеблішменту став лорд Рісбі. Це – колишній бізнесмен-фінансист із консервативної партії, який отримав місце у верхній палаті парламенту лише декілька років тому.

Лорд Рісбі (насправді його звати Річард Спрінг – Richard Spring) увійшов до оргкомітету Фірташа з проведення Днів України у Лондоні. Крім крісла у верхній палаті британського парламенту, Річард Спрінг є директором такої собі організації "British Ukrainian Society" (Україно-Британське Товариство).

Але, насправді, за солідною назвою вгадується клуб Фірташа за інтересами.

Так, серед членів фірташевського оргкомітету опинилися ще два британських депутати, які також одночасно виявилися директорами Україно-Британського Товариства – це депутат Палати громад Джон Віттігндейл, а також лорд Оксфорд.

Ще один британець з оточення Фірташа – Роберт Шетлер-Джонс (Robert Shetler-Jones), який входить до наглядової ради Group DF, також є директором Україно-Британського Товариства. Більше того, за підписом Шетлер-Джонса ідуть звіти Україно-Британського Товариства до державних органів.Лорд Оксфорд (реальне ім'я – Раймонд Асквіс, Raymond Benedict Asquith) навіть не приховує своєї афіляції з Фірташем – він є членом спостережної ради материнської компанії олігарха Group DF.

А член фірташевського оргкомітету, депутат нижньої палати парламенту Джон Віттінгдейл, окрім керівництва Україно-Британським Товариством, є головою так званої "групи дружби" між Верховною Радою і парламентом Великобританії. Цікаво також, що, окрім Віттінгдейла, до її складу входить уже згаданий лорд Рісбі, який обіймає посаду секретаря.

При чому обидві діяльності у Віттінгдейла переплітаються. Дивіться сюди.

У британському парламенті кожен депутат має звітувати про витрати коштів платників податків, а також про використання грошей сторонніх осіб. І от в своєму останньому звіті депутат Віттінгдейл повідомляє, що витратив 4 тисячі доларів, отримані від Україно-Британського Товариства, для поїздки на Ялтинську конференції Пінчука цього року, але не в якості директора Україно-Британського Товариства, а в якості голови депутатської "групи дружби" між парламентами.

І ще один момент. Звітуючи про витрату 4 тисяч доларів, депутат Віттінгдейл тут же на сайті британського парламенту наводить лондонську адресу Україно-Британського Товариства – 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ.

Саме тут, згідно з реєстраційними документами, донедавна був розташований офіс... Firtash Foundation.

При чому, коли Віттінгдейл вказав цю адресу як адресу Україно-Британського Товариства, викрив сам себе – тому що у решті випадків Україно-Британське Товариство наводить іншу адресу, аби не виникало підозр у їхніх зв"язках з Фірташем: Clearwater House, 4-7 Manchester Street, London.

Далі. Нещодавно у Вашингтоні відбулося закладення першого каменю пам"ятника жертвам Голодоморів. Сам Фірташ, який виділив на монумент 2,5 мільйони доларів на церемонії був відсутній – він нев"їзний до США через зв'язки з Сєвою Могилевичем. Згідно з публікаціями в місцевій пресі, на закладенні каменю в якості представника олігарха був присутній Ентоні Фішер – один з екс-директорів фонду Firtash Foundation і знову ж один із директорів... Україно-Британського Товариства.

Таким чином, щонайменше п'ятеро з 12 директорів Україно-Британського Товариства (лорд Рісбі, лорд Оксфорд, депутат Джон Віттінгдейл, Роберт Шетлер-Джонс, Ентоні Фішер) пов'язані з Фірташем зараз. Крім того, на Фірташа працював політтехнолог Володимир Грановський, який також входить до ради директорів Україно-Британського Товариства.

Що в цій ситуації може робити громада Лондона, аби примусити Фірташа відчути репутаційні ризики від знищення демократії на каналі "Інтер" та в Україні загалом?

По-перше, інформувати названих громадян Британії (лорд Рісбі, лорд Оксфорд, депутат Джон Віттінгдейл, Роберт Шетлер-Джонс, Ентоні Фішер) про те, що їх партнер солідарний з Януковичем у запровадженні диктатури. Міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг уже висловив занепокоєння законом, за який голосував охоронець Фірташа пан Мирний.

По-друге, проводити мирні пікети офісу за адресою 1st Floor, 25 Knightsbridge, London SW1X 7RZ, інформуючи їхніх сусідів про Фірташа.

По-третє, інформувати про знищення демократії Фірташем членів групи дружби між парламентами України та Британії. Ось її склад з числа депутатів Вестмінстера – http://www.publications.parliament.uk/pa/cm/cmallparty/register/ukraine.htm

По-четверте, клопотати перед Скотланд-Ярдом додатково дослідити причетність Фірташа до організованої злочинності та акцентувати увагу на його зв"язках з Семеном Могилевичем, у чому зізнався сам олігарх, та нев'їзному статусі до США.

По-п'яте, встановити, у яких банках кредитується Фірташ у Британії, та інформувати їх про походження олігарха.

Окрім британського, Фірташ залишив австрійський слід. У Відні зареєстрована його компанія Centragas Holding GmbH – за адресою Schwindgasse 5/1/4, 1040 Wien. Варто, щоб сусідні офіси знали, поряд з ким вони працюють.

Фірташ обслуговується у Raiffeisen Zentralbank Österreich AG. Банки надзвичайно чутливі до будь-якої негативної інформації. Тому вони були би неприємно здивовані, якби дізналися про нинішню антиєвропейську діяльність клієнта та його сумнівне минуле.

Можливо, це змусить Фірташа зрозуміти, що інтереси його держави часом мають переважати інтереси його особистої кишені.

powered by lun.ua
Коментарі — 149
Uruz _ 18.01.2014 09:49
IP: 94.153.48.---
Oleg Petrov:
"Що в цій ситуації може робити громада Лондона, ...?

По-перше, інформувати названих громадян Британії
По-друге, проводити мирні пікети офісу "
По-третє, інформувати про знищення демократії Фірташем
По-четверте, клопотати перед Скотланд-Ярдом
По-п'яте, встановити, у яких банках кредитується Фірташ у Британії, та інформувати їх про походження олігарха.

Серёжка ничего не перепутал? уже задачи лондончанам раздает... на украинской правде))))
а на английской правде слабо?
это не для вас не волнуйтесь так
Алекс Сірий _ 18.01.2014 09:46
IP: 93.79.105.---
Дякую, Ви пан Лещенко велика людина!
BTRS _ 18.01.2014 09:38
IP: 92.112.119.---
Один десь там в Умані вже здох.
А імені Героя незнаємо.
vijot74 _ 18.01.2014 09:33
IP: 109.201.246.---
БОЙКОТ WOG єремєєва тав івахіва – Волинських (геїв) зрадників
Oleg Petrov _ 18.01.2014 09:32
IP: 178.95.193.---
"Що в цій ситуації може робити громада Лондона, ......?

По-перше, інформувати названих громадян Британії
По-друге, проводити мирні пікети офісу "
По-третє, інформувати про знищення демократії Фірташем
По-четверте, клопотати перед Скотланд-Ярдом
По-п'яте, встановити, у яких банках кредитується Фірташ у Британії, та інформувати їх про походження олігарха.

Серёжка ничего не перепутал? уже задачи лондончанам раздает... на украинской правде))))
а на английской правде слабо?
Віктор Іванченко _ 18.01.2014 09:29
IP: 37.19.130.---
А ми можемо до всіх цих серів звернутись у соціальних мережах. Вони, напевне є там.
-Vesna- _ 18.01.2014 09:23
IP: 93.72.133.---
А Скрипке (на фото слева) не западло жить на бабки Фирташа, учитывая их происхождение...
Не в смысле – что это деньги олигарха. А в смысле – что это деньги, помноженные на дебилизацию страны. Получается, что за точечное продвижение Украины (Краина Мрий) платят миллионы совковых охлосов сосбственным рабством и невежеством.

Это и есть шароварщина в чистом виде.
Оксана Салюк _ 18.01.2014 09:18
IP: 74.125.181.---
Liliya Gordienko:[/Ігор Ко:
Усі мешканці Західної України тай велика частини Центру і Сходу – їноземні агенти, бо влада довела людей до того, що майже усі виїхали на роботу за кордон і тепер їх сім'ї фінансується з-за кордону. Так, що сушіть сухарі шановні співвітчизники.
Ігор Ко _ 18.01.2014 09:15
IP: 93.72.160.---
Her Vam:
Щось після знаної руської п'яниці рано прокидаються москалики...
Чи бабло все пропили?

А ні – все віддали ялинковичу!
hrim _ 18.01.2014 09:14
IP: 91.245.75.---
Сергію.

Наскільки реально Вам вийти з таким матеріалом на шпальти Британської газети, чи заохотити британського колегу до такої публікації?
Виктор Бобылев _ 18.01.2014 09:10
IP: 212.80.41.---
Her Vam:
МЫШИНАЯ ВОЗНЯ. А МЫШЬ – Лещенко.
Одни говорят, что плачет по нём тюрьма. Другие – могила.

А Сергей просто отрабатывает бабки. И со временем смоется за бугор.

Все об этом знают.
Знайома аргументація!!! Це,мабуть,останній козир в руках ПРдунів.Коли з другом сперечалися,чи законно сидить Тимошенко,на моє прохання надати ФАКТИЧНІ дані про її закордонні рахункиі т.п. він навів,,залізобетонний" аргумент:,,Всі про це знають!" Логіка,однако!!!!
Uruz _ 18.01.2014 09:10
IP: 94.153.48.---
Геннадий Забродский:
Йосип Решко:
Лещенко має рацію: цих тварюк треба обкладати червоними прапорцями по всьому світу!
Не можна людей без суду називати тварюками. Це не по європейськи. Спочатку офіційне звинувачення, потім суд, потім казати що він злодій.
вы точно рыгобот, только рыги могут черное называть белым
Uruz _ 18.01.2014 09:09
IP: 94.153.48.---
Liliya Gordienko:
Скільки б тролі не тролили тут зараз (фе, повітря зіпсували), але їх активність якраз і є доказом того, щр саме так і треба зробити, як пропонує Сергій. Сергію, Боже тебе благослови і захисти! Дякую тобі за твою сміливість та самовідданість!
поддерживаю!!!!
Геннадий Забродский _ 18.01.2014 09:09
IP: 178.54.105.---
Йосип Решко:
Лещенко має рацію: цих тварюк треба обкладати червоними прапорцями по всьому світу!
Не можна людей без суду називати тварюками. Це не по європейськи. Спочатку офіційне звинувачення, потім суд, потім казати що він злодій.
Uruz _ 18.01.2014 09:09
IP: 94.153.48.---
Сергій Ратушняк:
Цинизм Украинских воров поражает.
Не меньше удивляет безпринципность Британии по отношению к ворам. Вези деньги и живи. А что деньги наворованы и на крови – мало интересует. Яркий пример бандита Березовского.
березовский, как бандит на фоне пукина не всплывает
Кравченко Алина _ 18.01.2014 09:08
IP: 93.77.85.---
Cпасибо за статью. люди должны больше знать о своих "героях", действительно народ Украины они толкают на восток, а сами любят на запад ездить
Йосип Решко _ 18.01.2014 08:57
IP: 178.94.242.---
Лещенко має рацію: цих тварюк треба обкладати червоними прапорцями по всьому світу!
uzol _ 18.01.2014 08:56
IP: 178.165.60.---
Oleg Petrov:
как законопослушный гражданин Лещенко должен указать, что он иностранный агент. нарушаемс...надо собщить в США...
Есть категория людей которых интересует национальность...Олега мучает обычно гражданство...и особенно уважаемого человека из "1 грудня"...
Liliya Gordienko _ 18.01.2014 08:54
IP: 74.125.18.---
Скільки б тролі не тролили тут зараз (фе, повітря зіпсували), але їх активність якраз і є доказом того, щр саме так і треба зробити, як пропонує Сергій. Сергію, Боже тебе благослови і захисти! Дякую тобі за твою сміливість та самовідданість!
Ігор Ко _ 18.01.2014 08:51
IP: 93.72.160.---
Oleg Petrov:
приблизно так:

Я – олег петров.
Я – алкоголік!

Тьфу...

Я – агент Спаської башти Кремля
Геннадий Забродский _ 18.01.2014 08:49
IP: 178.54.105.---
Юлія Тимошенко теж олігарх, так захід її захищає. Чому захід буде карати іншого олігарха Фірташа?
Oleg Petrov _ 18.01.2014 08:31
IP: 178.95.193.---
как законопослушный гражданин Лещенко должен указать, что он иностранный агент. нарушаемс...надо собщить в США...
Vola Narodu _ 18.01.2014 07:52
IP: 95.133.159.---
Лещенко правий. Треба повторювати такі акції, які вже були щодо Ахметова, і розширювати на Фірташа і інших олігархів, які підтримують диктатуру. А ще до диктаторів треба застосовувати, крім демократичних, ще й диктаторські методи. Хай на своїй шкурі відчують свої методи.
Николай Злочевский _ 18.01.2014 07:46
IP: 176.8.216.---
Her Vam:
МЫШИНАЯ ВОЗНЯ. А МЫШЬ – Лещенко.
Одни говорят, что плачет по нём тюрьма. Другие – могила.

А Сергей просто отрабатывает бабки. И со временем смоется за бугор.

Все об этом знают.
Уважаемый Хер, хрен его знает!
Сергій Ратушняк _ 18.01.2014 07:34
IP: 74.125.181.---
Цинизм Украинских воров поражает.
Не меньше удивляет безпринципность Британии по отношению к ворам. Вези деньги и живи. А что деньги наворованы и на крови – мало интересует. Яркий пример бандита Березовского.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter